Pest Megyi Hírlap, 1978. június (22. évfolyam, 127-152. szám)

1978-06-20 / 143. szám

pTsr itr. cm Dél-amerikai temperamentum Nanninga mosolyának ára 1978. JÜNIUS 20., KEDD % A labdarúgó MB II-ben és íz NB Ill-ban is befejeződött íz idei küzde- emsorozat. Az VB II-eseknél a Salgótarján mellett a Vasas Izzó jutott az NB I-be. A Debrecen csak döntetlent ért el Vácott. A Dorogi AC szintén megoszto­zott a pontokon a másik Pest megyei együttessel. Az utol­só két helyezett osztályozót játszik majd az új NB II-be jutásért. Váci Híradás—Debrecen 0:0 Vác, 7000 néző. V: Rúzsa. V. Híradás: Lukács — Szu­ny ogh, Varga, Bánfalvi dr., Szádóczki, Pálinkás, Horváth, Bodor, Balogh, Tóth, Kiss (Keserű). Váci támadásokkal indult a mérkőzés, Kiss két­szer is jó helyzetbe került, de a befejezés nem sikerült. A feljutásra pályázó vendé­gek idegesen, kapkodva, a Pest megyeiek nagy lelkese­déssel játszottak. A 35. perc­ben Lukács bizonyította jó formáját. Dunai II. közeli fejesét hárította bravúrral. Szünet után a lelkes szurko­lók biztatásától kísért debre­ceni csapat sorra dolgozta ki helyzeteit, de sem Menyhárt, sem Dunai II nem tudott a kapuba találni. A 78. percben szép hazai támadást követően Keserű átadását Balogh ka­pásból alig lőtte fölé. Ezt kö- . vetően már nem forogtak .ve-. ' szélyben a kapuk. A nagy tét — csak a győzelem jó — bé- nítólag hatott a debreceni o. csapatra. A Híradás ügyesen lassította a játékot, fegyel- - mezett, lelkes játékkal szer­ezett pontot az esélyesebb ven­dégektől. Jó: Varga, Bánfalvi dr., Szúnyogh, Pálinkás, Lu­kács. (Tud: Simák Attila). Kossuth KFSE—Dorog 1:1 (0:0) Hévízi út, 500 néző. V: Ágoston. KKFSE: Katona — Éger, Emmer, Pozsgai, Hámo­ri, Szikszói, Horváth, Kocsá­nyi, Geiger (Pethő), Szíjgyár­tó, Gőgitz. Az 5. percben Geiger szabadrúgása a felső lécről perdült ki, majd a 35. percben Szíjgyártó labdája került a kapu mellé. Szünet után a hazaiak rákapcsoltak, élénkült a játék, s az 53. percben megszületett a Pest megyeiek vezető gólja. Nem sokkal ezután Kiss egyenlí­tett, s végeredményben igaz­ságos döntetlen született. G: Szíjgyártó. Jó: Katona, Em­mer, Gőgitz. Az NB Ill­ban a Ganz- MÁVAG, Ózd és a Pécsi VSK lett a csoportelső. Az első tíz auto­matikusan bennmarad, ezt az öt Pest megyei együttes közül Per­bál és a Bem SE vívta ki. A 11—18. helyezettre osztályozó vár, az utolsó kettő pedig automatikusan kiesett. Három Pest megyei együttes tartozik az osztályozok közé. Perbál—Láng Vasas 0:0 Perbál, 600 néző. V: Szent­kúti. Perbál: Szegedi — Blind, Kovács I, Cseh, Eleki, Fara­gó, Kovács III, Monoki, Bocs­kai, Hucker (Ollári), Göncző (Kovács II). Két kihagyott 11-es is volt a mérkőzésen, az egyiket a perbáli Kovács I mellé lőtte, a másikat, ame­lyet a vendégek javára ítéltek a 29. percben. Szegedi kivéd­te. A 80. percben Kovács III megszerezhette volna a győ­zelmet, de nagy helyzetben közelről a kapusba lőtt. A találkozó nagy részében me­zőnyfölényben játszó Pest megyei csapat nem tudta át­törni a lelkes vendégvédel­met. Jó: Eleki, Faragó. (Tud.: Bálik Pál). Építők SC— ÉGSZÖV MEDOSZ 3:0 (0:0) Népliget, 100 néző. V: Nagy J. ÉGSZÖV: Gergely — Kiss, Csapiár, Horváth J., Réthy, Nagy (Csatári), Gyen- gési, Szekulov, Horák, Hor­váth F., Juhász (Kovács). A hajrában kerekedett felül a második helyen végzett fő­városi csapat. A Pest me­gyeieknél Csapiár teljesítmé­nye dicsérhető. Dunaújvárosi Építők— Bem SE 1:1 (1:1) Dunaújváros,. 800 néző. V: Urbán. Bem SE: Kollár —• Birincsik, Gyövai, Bajnóczi, Bera, Nagy János, Radics, Steigerwald, Lukács, Rácz, Friedmann (Nagy Gyula, Gombos). Jól kezdtek a ceg­lédiek. Az első húsz percben nemcsak nagy fölényben ját­szottak, hanem a vezető gól mellett még négy biztosnak tűnő gólszerzési alkalom is kimaradt. Ezután feljöttek a hazaiak, s fejesből sikerült is egyenlíteniük. Szünet után sokat támadott a Dunaújvá­ros, de a szervezetten védeke­ző Bem SE jól verte vissza a próbálkozásokat, s Kollár is kitűnően mentett meleg hely­zetekben. A leszerelt játéko­sait nélkülöző ceglédiek meg­érdemelten szerezték meg az egyik bajnoki pontot. G: Stei­gerwald. Jó: Kollár, Gyovai, Nagy János, Steigerwald. Dunakeszi VSE— Ceglédi VSE 1:0 (1:0) Cegléd, 300 néző. V: Szávó. Dunakeszi: Leboniczki — Lő- rincz, Asztalos, Dévai, Hönsch, Kiss, Gyetvai, Koós, Pollák, Sólyom, Nazáth. CVSE: Tobak — Zsemlye, Halász, Kenéz, Cseh, Halmi, Dudás, Darányi (Bozsó), Var­ga (Kábák), Jurás, Szanyi. A nagy lendülettel kezdő Duna­keszi már a 4. percben veze­tést szerzett. A korai gól nem törte le a ceglédieket, akik lelkesen harcolva, mint­egy tíz perc után kiegyenlí­tetté tették a játékot Ezután mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. A 22. percben Da­rányi beadását Dudás továb­bította kapura, a vert kapus helyett a kapufa mentett. A 30. percben ugyancsak Dudás hibázott biztos helyzetben. Szünet után az 54. perc hozta a legmelegebb pillana­tokat: előbb a ceglédi Halmi mentett saját kapujának gól vonalán, az ellentámadás után pedig Asztalos rúgta ki a kapusán már túljutott, a háló felé tartó labdát. A sportszerű találkozón igazsá­gosabb lett volna a pontosz­tozkodás. G: Nazáth. Jó: Lő- rincz, Asztalos, Leboniczki, Nazáth, ill. Halász, Halmi, Jurás, Kenéz. (Tud: Ungu- reán László.) Baróti szerint.., A labdarúgó-világbajnoksá­gon vasárnap a középdöntő második fordulóját játszották. A-csoport Az osztrákok megpróbálták a lehetetlent. Gyakorlatilag az első és záró negyedórát kivéve végig támadtak, az olasz be­tonvédelem kiválóan műkö­dött. Olaszország—Ausztria 1:0 (1:0) Buenos Aires, 70 ezer néző. V: Rión (belga). Góllövő: Rossi. ★ Ismét szó esett a magyarok­ról ... A holland Dirk Nan­ninga kiállítása kapcsán min­den hírügynökség megjegyzi: ez a Mundial harmadik piros kártyája Törőcsik és Nyilasi után. Az NSZK—Hollandia mér­kőzés utáni sajtóértekezleten Nanninga volt az egyik fősze­replő. A sokak előtt érthetet­len kiállítás okairól kérdezték. — Teljesen ártalmatlan eset volt — mondotta. — Ügy ér­zem, az uruguayi Ubarreto já­tékvezető túljátszottá a sze­repét. Egy szabadrúgás után Hölzenbein megfogta az or­romat, és a2t kérdezte: „Na, mi van?” Erre én mellemmel taszítottam rajta, és ugyanazt kérdeztem: „Na, mi van?” Ez­zel a dolognak vége is lett volna, tömegével adódtak a mérkőzésen ilyen jelenetek. Ekkor azonban Barreto hoz­zám rontott, sárga lapot vett elő, és felírta a nevemet. Hibát követtem el. mert ekkor elnevettem magam, miután érthetetlen volt számomra az egész. Barreto még inkább feldühö­dött, elkezdett ordítani, s mi­vel még mindig mosolyogtam, elővette a pirosat is. Fogal- -mean sincs arról, mi a rossz abban, ha valaki mosolyog. Továbbra sem komorodtam el, és nemigen akartam lemenni a pályáról. Erre azt ordította, hogy rendőröket hív. Erre le­mentem. ★ A labdarúgó-világbajnoksá­gon eddig 77 gól született. A két éllovas nem javított, így a góllövőverseny élén válto­zatlanul Cubillas és Rensen- brink áll. Rossi belépett a 3 gólosok közé, és egyenlő Rep- pel. A góllövőlista élmezőnye: 5 gólos: Cubillas (Peru), Rensenbrink (Hollandia). 3 gólos: Rep (Hollandia), Rossi (Olaszország). A brazil Edinho és az argentin Olgin harca a labdáért. 2 gólos: D. Müller, Rumme­nigge, Flohe (NSZK), Boniek (Lengyelország), Krankl (Ausztria), Kempes, Luque (Argentína), Dirceu (Brazília) és Gemmill (Skócia). ★ NSZK—Hollandia 2:2 (1:1) Cordoba, 47 ezer néző. V: Barreto. Góllövők: Abramczik, D. Müller, ill. Haan, R. Van de Kerkhof. A vasárnapi második forduló után Ausztria már esélytelen. 1. Hollandia 2 1 1-7-3 3 2. Olaszország 2 1 1 — 1-0 3 3. NSZK 2 — 2-2-2 2 4. Ausztria 2-----------2 1-6 — B­csoport Argentína—Brazília 0:0. Rosario, 40 657 néző. V: Pa­lotai (Magyarország). Mendozában került sor a Peru—Lengyelország mérkő­zésre. Játékvezető: Partridge (Anglia). Lengyelország—Peru 1:0 (0:0) G: Szarmach. A labdarúgó VB középdön­tőjének B-csoportjában sem hoztak döntést a—vasárnapi mérkőzések. Peru vereségével kiesett a versenyből, szerdán dől el, hogy a 3 esélyes csapat közül melyik kettő játszhat még szombaton vagy vasárnap egy mérkőzést. 1. Brazília 2 11 — 3-0 3 2. Argentína 2 1 1-2-0 3 3. Lengyelország 2 1 — 11-2 2 4. Peru 2--------2 0-4 — Menotti és Coutinho csapata minden tekintetben igazolta az előzetes várakozásokat. Olyan iramú és ütemű mérkő­zést vívott a két csapat, hogy az első perctől az utolsóig forrponton volt a hangulat. Minden pillanatban attól lehe­tett tartani, hogy elszabadul a pokol, olyan hévvel vetették magukat a küzdelembe a já­tékosok. Mintha gladiátorok küzdöttek volna az arénában az életükért. Hogy végül is nem lett különösebb baj, az Palotai Károly játékvezető ér­deme, aki kitűnő segítőtársai­val, az NDK-s Prooppal és az osztrák Linemayrrel azonnal megteremtette a maga számá­ra a kellő tiszteletet, bár kez­detben nagyon heveskedtek, végül is beletörődtek sorsukba a dél-amerikai temperamen­tummal alaposan megáldott labdarúgók. Rájöttek arra, hogy Palotaié az utolsó szó, ő tartja a gyeplőt a kezé­ben ... Két telitalálat a totón A totó 24. játékhetén két darab 13 + 1 találatos szelvény volt. Nyereményük egyenként 308 ezer 528 forint. Tizenhárma« tíz darab akadt, nyereményük egyenként 95 ezer 750 forint. Tizenkettes 385 darab, nyereményük egyenként 1990 forint. A tizenegy találatosok száma 4 ezer 061, nyereményük egyenként 189 forint. Tíztalálatos 25 ezer 083 darab volt, nyeremé­nyük egyenként 46 forint. Totóeredmények: X, X, X, l, X, 2, 2, 2, X, X, X, 2, 2, X, TENISZ DK Az olaszok következnek A mintegy 2 és fél ezer szurkoló öröme határtalan volt, amikor végétért az utol­só nap első egyes mérkőzése, amelyen Taróczy három játsz­mában győzött, ezzel a ma­gyar válogatott, az utolsó egyéni előtt már behozhatat­lan előnyre tett szert, tovább­jutott. Taróczy—Peter Elter 6:0, 6:1, 6:4. Uli Pinner—Szőke .Péter 6:2, 6:2, 6:3. A Davis Kupa találkozó utolsó egyese méltatlan volt az előzőekben látott küzdelmek­hez. Szőke képtelen volt fel­nőni a feladathoz, ahhoz, hogy legalább becsületből megsze­rezze egyéni győzelmét is, A Davis Kupa végeredmé­nye: Magyarország—NSZK 3:2. A magyar teniszválogatott legközelebb július 14—15—16- án fogadja Olaszországot a margitszigeti stadionban a Davis Kupa európai B-zóná- jának elődöntőjében. Labdarágó­táblázatok 1977/78. évi végeredmény NB II Salgótarján 38 Vasas Izzó 38 Debrecen 38 Kazincbarcika 38 Eger Szolnok Volán Budafok Nagykanizsa Vác Békéscsaba Dorog Komló BVSC Fűzfő BKV Előre Kossuth KFSE 38 Szekszárd 38 Várpalota 38 MÁV DAC 38 23 10 22 10 23 7 20 9 16 14 17 9 12 16 14 11 14 9 14 9 12 12 13 10 13 8 10 13 11 11 9 13 6 18 9 9 7 10 7 8 5 75-33 56 6 63-26 54 8 51-36 53 9 66-35 49 8 55-39 46 12 59-41 43 10 55-50 40 13 64-48 39 15 49-48 37 15 39-42 37 14 38-42 36 15 37-44 36 17 39-46 34 15 50-57 33 16 46-68 33 16 34-48 31 14 50-67 30 20 38-73 27 21 44-73 24 23 41-77 22 NB in Középcsoport Támadnak a dabasiak a Szent­endre elleni kézilabda-találkozón. Reitter László felvételei bas. A sportág kupagyőztese a budai járás. Az összesített pontversenyt és a serleget a dabasi járás nyerte, 189 pont­tal, második a Cegléd lett 171 ponttal. Négyévenként, az Országos Sportnapok idején a küzdel­mek nem fejeződnek be a me­gyei döntővel, hanem országos döntő is sorra kerül, a ceglé­di lesf jobbakra tehát újabb erőipróba vár. Sós Péter 1. Ganz-M. 2. Építők 3. KSC 4. Balassagy. 5. Pénzügyőr 6. 22. sz. Volán 7. Bp. Spartacus 8. Gyöngyös 9. Perbál 10. Bem SE 38 21 8 9 38 19 12 7 38 20 9 9 38 18 12 8 38 17 13 8 38 19 9 10 38 17 10 11 38 18 7 13 38 15 12 11 38 15 12 11 89-49 58 75-41 50 79-41 49 59-35 48 61-39 47 58-42 47 55-46 44 63-53 43 51-39 42 47-39 42 11. Dunakeszi 12. ESMTK 13. KTE 14. Dunaújváros 15. Ikarus 16. ÉGSZÖV 17. Cegléd 18. Auras 38 1« 9 13 52-51 41 38 16 5 17 67-66 37 38 18 8 12 58-49 34 38 14 6 18 61-65 34 38 10 10 18 41-56 30 38 9 10 19 43-59 28 38 9 8 21 35-77 26 38 6 10 22 30-78 22 19. Láng Vas£S 38 7 5 26 31-75 19 20. Enying 38 5 7 26 38-93 17 Megjegyzés: az első vonal feletti csapatok az NB n-be jutottak. Az első és a második vonal kö­zöttiek osztályozót játszanak az NB n-be jutásért. A "'második vo­nal alattiak kiestek a megyei (BLSZ I. o.-ú) bajnokságba. A KTE csapatától vesztegetési kísérlet miatt 10 büntetőpontot le­vontak. Fellebbezését az MLSZ fellebbviteli bizottsága elutasította,, f l A váci Pálinkás veszélyes helyzetben tisztáz a debreceni Dunai II elől Koppány György felvétele Ai első tíz között A Perbál és a Bem SE Hétezren Vácott több a Ceglédi Vasutas pályán talált gazdára, hiszen a hét számból négyet itt rendeztek. Atlétikában a dabasi járás hó­dította el a trófeát 97 pontot gyűjtve, a 93 pontos ceglédi járás előtt. Nagyüzem volt kispályás labdarúgásban, ahol is mind a kilenc járás képviseltette ma­gát. Érdekesség, hogy a fér­fiaknál és a nőknél csak a gól- különbség döntötte el a sor­rendet. Férfiak: 1. Szentendre, 2. Cegléd, 3. Monor. Nők: 1. Vác, 2. Szentendre, 3. Cegléd. Kupagyőztes: a szentendrei já­rás. A kézilabdázóknál a ceglédi járás kettős sikert aratott. A járást képviselő abonyi férfi és női csapat veretlenül vég­zett az élen. Férfiak: 1. Ceg­léd, 2. Dabas, 3. Szentendre. Nők: 1. Cegléd, 2. Vác, 3. Bu­da. Röplabda: Férfiak: 1. Vác, 2. Cegléd, 3. Nagykáta. Nők: 1. Dabas, 2. Ráckeve. A kupát a dabasiak nyerték. Teke. Fér­fiak: 1. Gödöllő, 2. Buda, 3. Dabas. Nők: 1. Buda, 2. Da­A kispályás labdarúgók küzdelmei nöke nyitotta meg a küzdel­meket, s az ünnepélyes meg­nyitó során adta át a téli szá­mok pontversenyében győztes ceglédi járásnak a vándorser- leget. Újításként a sportágakban legjobban szerepelt járást is serleggel jutalmazták. A leg­Tömegspcrtrandevú A dobosiaké a vándorserleg Folytatás az országoson Vasárnap, Cegléden rendez­ték a falusi dolgozók sparta- kiádjának megyei döntőjét. Idén immár XXVII^szer ke­rült sor a népszerű tömegver­senyre, s a községi és járási vetélkedők legjobbjai verse­nyeztek a finálén. Barna Jó­zsef a megyei sporthivatal el-