Pest Megyi Hírlap, 1978. június (22. évfolyam, 127-152. szám)

1978-06-13 / 137. szám

1978. JUNIUS 13., KEDD Srcrn W A labdarúgóknál Pest megye bajnoka: a Pilisi KSK NB lll-as sikerek A labdarúgó NB II-ben az utolsó előtti fordulót ját­szották. A Va­sas Izzó és a Debrecen to­vábbra is ver­senyben van a feljutást jelen­tő második helyért. A Salgó­tarján már korábban bebizto­sította ezt. A Kossuth KFSE az Izzónál vendégszerepeit és kikapott, akárcsak a Váci Híradás. Szekszárdi Dózsa—Váci Híradás 2:0 (1:0) Szekszárd, 1000 néző. V.: Tompa. Vác: Lukács — Szú- nyogh (Durgonics), Varga, Bánfalvi dr., Szádóczki, Pálin­kás, Bodor, Bednarik, Balogh, Tóth, Zagyvái (Garaba). Az NB II utolsó két helyezettjének osztályozót kell játszania a bennmaradáshoz. Az osztályo­zótói fenyegetett szekszárdi csapat hatalmas lelkesedéssel küzdött, s a 17., valamint a 60. percben lőtt góllal már 2:0-ra vezetett. A szokottnál gyen­gébb teljesítményt nyújtó Pest megyei együttes a 75. percben Bednarik kiállítása miatt tíz főre olvadt. A Pest megyeiek­nél Lukács, Bánfalvi dr. és Balogh dicsérhető. Vasas Izzó—Kossuth KFSE 3:1 (2:0) Tábor u., 1000 néző. V.: Tóth. KKFSE: Katona — Éger, Em­mer, Szikszói, Hámori, Pozsgai, Szegő, Ambrus, Horváth, Szíj­gyártó, Z. Nagy (Fürtös). Húsz perc tapogatózó játék után fel­jöttek a hazaiak, és tiz, pere leforgása a’latt kétszer is be­vették Katona hálóját. A 22. és a 32. perc hozta a gólt, előbb szöglet után Varga, majd Ko­vács B. hatalmas erejű sza­badrúgása nyomán. A szent­endreiek előtt a 39. percben adódott gólszerzési alkalom, de Szíjgyártó közelről a kapu mellé lőtt. A második félidő­ben lefékezett az újpesti csa­pat. A vendégek gyakrabban támadtak és a 70. percben Sze­gő fejesével szépítettek. Hat perccel később Bódis állította be a végeredményt. Nem oko­zott különösebb gondot az Iz­zónak a tartalékos Kossuth KFSE legyőzése, pedig játékuk nem igazolta a, bajnokságban elfoglalt előkelő helyezésü­ket... G.: Szegő. Jó: Ambrus, Szegő, Horváth. R. F. Már csak egy forduló van hátra az NB Ill-ban is. A vasárnapi ered­mények kedve­zően alakultak, éspedig úgy, hogy két Pest megyei csapat biztosan az első tíz között vé­gez, így automatikusan az új NB II részvevője lesz. A Bem SE mindkét pontot otthon tar­totta, míg a Perbál értékes döntetlent ért el Rákoscsabán, s a Dunakeszi is kitett ma­gáért. Az ÉGSZÖV—Cegléd megyei rangadót meglepetésre a vendég ceglédiek nyerték. Dunakeszi VSE—Ikarus 3:2 (1:1) Dunakeszi, 200 néző. V.: Ba­lázs. Dunakeszi: Kenesei — Lőrincz, Asztalos (Mudri), Ba- zsonyi. Dévai. Hönsch. Gyet- vai, Sólyom, Koós, Pollák, Na- záth. Dunakeszi mindössze egy góllal és Sólyom jó játékával — aki mindhárom gól szerzője volt — tudott nyerni és meg­szerezni a fontos két pontot. Ügy látszik, az Ikarusnak nem nagyon megy a Pest megyei csaoatok ellen, legutóbb az ÉGSZÖV győzte le otthonában. G.: Sólyom (3). Jó: Sólyom (a mezőny legjobbja), Bazsonyi, Dévai, Hönsch. 22. sz. Volán—Perbál 1:1 (1:1) Rákoscsaba, 400 néző. V.: Tapolczai. Perbál: Szegedi — Blind, Kovács 1. Cseh, Faragó, Eleki, Kovács 111., Monoki, Bocskai, Hucker, Babai. Izgal­makban bővelkedő mérkőzé­sen már a 3. percben vezetés­hez jutott a Perbál. A 10. percben 11-est hibáztak a he­lyiek. Bakos kapu mellé lőtte a büntetőt. A 25. percben Bocskait veszélyes helyzetben szerelték a hazai védők. Több kimaradt Volán-helyzet után a 33. percben kiegyenlítettek a fővárosiak. Az 55. percben Ba­bai megsértette a bírót, s ezért kiállították. A 62. perc­ben Monoki 25 méteres lövése centiméterekkel suhant el a léc mellett. Az utolsó negyed­órában beszorult a Pest me­gyei csapat, de határtalan lel­kesedéssel küzdő védelme jól rombolt. G.: Kovács III. Jó: Sze­gedi, Kovács I., Monoki, Ko­vács III. (Tud.: Bélik Pál.) Bem SE—ESMTK 2:1 (1:0) Cegléd, 800 néző. V.: Jaczi- na. Bem SE: Kollár — Biri- csik, Turner, Bajnóczi, Nagy József (Strausz), Nagy János, Radics, Bera, Lukács, Sági (Steigerwald), Friedmann. Kez­dettől a Bem SE támadott a védekezésre berendezkedett vendégek ellen. Igen sok hazai támadás lesen akadt el, a ha­zaiak nem találták meg e tak­tikának az ellenszerét. Az első gól a 30. percben született. Szü­net után is a Pest megyeiek játszottak mezőnyfölényben. Az erzsébetiek a 85. percben egy ellentámadásból egyenlí­tettek. A hazai csapat nem adta fel, nagy erővel rohamo­zott. Igyekezetét három perc­cel később siker koronázta. Sági mintaszerű-beadását Lu­kács nagy biztonsággal lőtte a hálóba. G.: Nagy József, Lu­kács. Jó: Lukács, Bera, Nagy József, Bajnóczi, Birincsik. (Tud.: Vngureán László.) Ceglédi VSE—ÉGSZÖV MEDOSZ 2:1 (1:0) Kiskunlacháza, 300 néző. V.: Csönge. CVSE: Tobak — Zsem­lye, Halász, Kenéz, Varga (Szaller), Halmi, Dudás, Kábák, Szanyi, Jurás, Bozsó. ÉGSZÖV: Gergely — Kiss, Csapiár, Hor­váth J., Réthy, Nagy (Pásztor), Németh, Szekulov, Horák, Hor­váth F., Juhász (Mondák). A mérkőzés nagy részében a jó erőben levő ceglédi csapat ját­szott fölényben. A hazaiak az utolsó percben szépítettek. G.: Dudás, Kábák, ill. Horváth F. (11-esből). Jó: Tobak, Dudás, Halász, ilL Gergely, Csapiár. Befejeződött az 1977/78. évi megyei labdarúgó-bajnokság. A várakozásnak megfelelően az egy ponttal vezető Pilis szerezte meg az aranyérmet. Vetélytársa, a dömsödi csapat alulmaradt Vácszentlászlón. Az utolsó kettő automatikusan ki­esik ebből az osztályból. A kiesők létszáma akkor tisztá­zódik véglegesen, ha kiderül: a jelenlegi NB III-ból hány Pest megyei csapat biztosította he­lyét az NB II-ben. Vácszentlászló—Dömsöd 2:1 (0:0) Vácszentlászló, 400 néző. V.: Fekete M. A hazaiak irányí­tották a játékot, mégis az 55. percben 11-esből a vendégek jutottak előnyhöz. A helyi gár­da ezután szinte kapujához szegezte ellenfelét, s bár sok helyzetet kihagyott, a maga ja­vára fordította az eredményt. G.: Mészáros, Szalai, ill. Szur- gent. Jó: Varró, Balogh I., Sza­lai, Maim, Mészáros, ill. Amb- ruska, Hegedűs, Szurgent. Pilis—Ceglédbercel 4:0 (2:0) Pilis, 1500 néző. V.: Bokor. A szép számú közönség jó mér­kőzést láthatott. A pilisi gárda bajnokhoz méltó játékkal nyert, s akár nagyobb arány­ban is győzhetett volna. Ceg­lédbercel nem adta fel, végig lelkesen, sportszerűen küzdött G.: Gajdos (2), Simon, Lengyel. Jó: Duchaj (a mezőny legjobb­ja), Perjési, Gál, Haluszka, Si­mon, ilL Udvaros. (Tud.: Csi­kós Pál.) Albertirsa—Szigethalom 8:0 (2:0) Albertirsta, 300 néző. V.: Váradi. Már a találkozó elején is a budaörsiek kezdeményez­tek többet, s fokozatosan fel őrölték a tartalékos vendég­csapat erejét. A hazai csapat tetszés szerint lőtte góljait, na­gyobb arányban is győzhetett volna a 35. perctől sérülés miatt 10 emberrel játszó ven­dégek ellen. G.: Jansik (3), (egyet 11-esből), Hegyi (2) Szeidl, Perjési, Csermák. Jó: Szeidl, Csermák. Sülysáp—Nagykőrös 2:1 (1:1) Sülysáp, 200 néző. V.: Bállá. Alacsony színvonalú, idényvégi játékot hozott a találkozó. A megfiatalított vendégcsapat el­len csak nehezen nyertek az enerváltan játszó, sok helyze­tet kihagyó hazaiak. G.: Csákó, Motolai, ill. Leskó. Jó: Soós, Szabó, Tóth, ill. a közvetlen védelem. (Tud.: Zima Károly.) Dunai Kőolaj—Iklad 1:1 (1:1) Százhalombatta, 100 néző. V.: Hídvégi. Változatos, jó ira. mú mérkőzésen Kiss révén szerzett előnyt a Kőolaj, s nem sokkal ezután egyenlített a vendégcsapat. Később mindkét oldalon sok helyzet kimaradt, a Kőolaj közelebb állt a győ zelemhez. A helyieknél Sági a mezőny legjobbjának bizo­nyult. (Tud.: Dezsényi István.) Budaörs—Érd 2:0 (1:0) Budaörs, 500 néző. V.: Tóth. A jó iramú, sportszerű mér­kőzésen a vendégek védekezés­re rendezkedtek be. Nagyobb arányú vereségüket jól védő kapusuk akadályozta meg. G.: Kármán, Kaszás. Jó: Lukács, Simon, Kármán, ill. Vitkó. (Tud.: Kovács István.) Gödi TK—Gödöllő 2:1 (2:0) A gödöllői pálya betiltása miatt Vácott sorrakerült talál­kozón a Gödi TK lelkes játék­kal vívta ki győzelmét Kistarcsa—Törökbálint 1:1 (0:0) Kistarcsa. Labdarúgó­táblázatok NB n. 1. Salgótarján 2. Vasas Izzó 3. Debrecen 4. Kazincbarcika 5. Eger 6. Szolnoki MTE 7. Volán 8. Budafok 9. Vác 10. Nagykanizsa 11. BTASK 12. Dorog 13. Komló 14. Fűzfő 15. BVSC 16. BKV Előre 17. KKFSE 18. Szekszárd 19. Várpalota 20. MÁV DAC 37 22 10 37 21 10 37 23 6 37 20 9 37 16 13 37 16 9 37 12 15 37 14 10 37 14 8 37 13 9 37 12 11 37 13 9 37 13 7 37 11 11 37 10 12 37 9 12 6 17 5 74-33 54 6 61-26 52 8 51-36 52 8 66-33 49 8 54-38 45 12 56-41 41 10 53-48 39 13 61-45 38 lő 39-42 36 15 47-47 35 14 36-40 35 15 36-43 35 17 36-43 33 15 46-67 33 15 48-55 32 16 32-46 30 14 49-66 29 19 38-70 27 21 43-72 23 22 40-75 22 NB III. Középcsoport 1. Ganz-M. 2. Építők 3. KSC 4. Pénzügyőr 5. B.-gyarmat 6. 22. Volán 7. Gyöngyös 8. Bp. Spartacus 37 9. Perbál 10. Bem SE H. Dunakeszi 12. ESMTK 13. KTE 14. Dunaújv. É. 15. Ikarus 16. ÉGSZÖV 17. Cegléd 18. Auras 19. Láng 20. Enying 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 21 7 18 12 19 9 17 12 17 12 18 9 18 6 16 10 lő 11 lő 11 15 9 16 5 18 8 14 5 10 9 9 10 9 8 6 10 7 4 5 7 9 87-47 49 7 72-41 48 9 77-41 47 8 59-37 46 8 55-35 46 10 57-42 45 13 62-52 42 11 52-44 42 11 $1-39 41 11 46-38 41 13 51-51 39 16 67-65 37 11 56-46 34 18 60-64 33 18 40-55 29 18 43-56 28 20 35-76 26 21 30-74 22 26 31-75 18 25 38-91 17 Megjegyzés. Vesztegetési kísérlet miatt a KTE csapatától 10 bünte­tőpontot levontak. A megyei bajnokság végeredménye 1. Pilis 2. Dömsöd 3. Kistarcsa 4. Sülysáp 5. Gödöllő 6. Iklad 7. Vácszentl. 8. Gödi TK 9. Albertirsa 10. D. Kőolaj 11. Nagykőrös 12. Ceglédbercel 13. Érd 14. Budaörs 15. Törökbálint 16. Szigethalom 30 18 4 8 56-34 40 30 16 5 9 60-39 3' 30 14 8 8 50-37 36 30 13 9 8 54-54 35 30 lő 4 11 48-31 34 30 14 8 8 41-30 34 30 12 9 9 52-3« 33 30 9 15 6 35-31 33 30 II 9 10 46-40 31 30 11 7 12 41-40 29 30 8 11 11 39-46 27 30 8 10 12 48-61 26 30 9 5 16 32-48 23 30 9 5 16 39-58 23 30 5 12 13 31-42 22 30 4 7 19 28-71 15 Iklad csapatától levonva. 2 büntetőpont Megyei totóeredmények 1. Szekszárd—Vác 2. Izzó—KKFSE 3. ÉGSZÖV—CVSE i. Volán—Perbál 5. Vácszentlászló—Dömsöd 6. Dunai Kőolaj—Iklad 7. Gödöllő—Göd 8. Pilis—Ceglédbercel Nemzetközi úszóviadal Besze Gábor négyese Két versenyszám között a medencében. Besze Gábor és Horváth Zsolt, az FTC úszói. A parton edzőjük, Boros István. Besze kitűnően szerepelt, négy elsőséget szerzett. A Magyar Üsző Szövetség megbízásából a Pest megyei Szövetség rendezte a hét vé­gén Leányfalun a magyar— svéd korcsoportos úszóver­senyt. A viadalon 1964-ben vagy ezután születettek indul­hattak. A magyar sportolók vasárnap folytatták jó szerep­lésüket. Többen egyéni csúcsot úsztak, illetve alig maradtak el ettőL Válogatottunk 164:132 arányban nyerte a pontver­senyt. Az egyéni teljesítmények kö­zül elsősorban Besze eredmé­nye emelkedett ki, aki négy győzelmet s köztük egy gyer­mekcsúcsot ért el. Gulyás Klá­ra is kitett magáért a 800 m-es gyorsúszásban. A szombat-va­sárnapi nemzetközi erőpróba jó erőfelmérést jelentett az IBV előtt A férfi asztalitenisz NB I tavaszi utolsó fordulójában a Ceglédi VSE együttese ottho­nában fogadta a Pécsi EAC gárdáját. A CVSE nyert, így az ötödik helyen zárta az idényt, ősszel újra az első hat között folytathatja a küzdel­met. Ceglédi VSE—U. PEAC 22:3 Az egész találkozó alig tar­tott egy óránál valamivel to­vább. A ceglédiek javára óriási különbség volt a csa­patok között. A klasszisfö­lényt jelzi, hogy valamennyi összecsapás már két játszmá­ban eldőlt. A CVSE-ben ját­szott, s megszerezte első fel­nőtt, N Bl-es győzelmét Kott- lár is. Győztek: Beleznay, Karsal Kudelich, Péter (5—5) Kottlár (2). _____ Un gureán László Ceglédi sikerek A nyíregyházi szárítóban Ragyogó Pest megyei siker született Nyíregyházán, az or­szágos egyéni ökölvívó vasutas bajnokságon. A Dávid Ferenc edző vezetése alatt álló Cégié­Tál az első felvonáson A középdöntő programja Vasárnap befejeződtek a vi­lágbajnokság csoportmérkő­zései. Kialakult a továbbjutó, és a kiesettek mezőnye. A középdöntő A csoportjában csupa európai játszik, a B-ben három tengerentúli és Len­gyelország. A-csoport: Olaszország, | NSZK, Ausztria, Hollandia. B-csoport: Lengyelország, Argentína, Peru, Brazília. A további műsor. Június 14. szerda: Buenos Aires: Olaszország—NSZK, Cordoba: Ausztria—Hollandia, Rosario: Lengyelország—Ar­gentína, Mendoza: Peru—Bra­zília. Június IS. vasárnap: Buenos Aires: Olaszország—Ausztria, Cordoba: NSZK—Hollandia, Mendoza: Lengyelország—Pe­ru, Rosario: Argentína—Bra­zília. Június 21. szerda: Buenos Aires: Olaszország—Hollandia, Cordoba: NSZK—Ausztria, Mendoza: Lengyelország— Brazília, Rosario: Peru—Ar­gentína. Június 25-én, vasárnap a csoportgyőztesek játszanak a világbajnoki címért, előtte 24-én szombaton a csoport második helyezettek a bronz­éremért. ★ A továbbjutást illetően általában az erőviszonyok érvényesültek, hiszen az első csoportban pél­dául a nemzetközi szakvilág már a január 14-i sorsolás után Olaszországnak és Ar­gentínának „szavazta” meg a bizalmat. A második csoportban sem fért kétség a világbajnok NSZK és Lengyelország sike­réhez. Közéjük egészen vá­ratlanul azonban Tunézia ug­rott be. Tunézia tehát megle­petés. Afrika eddigi legmél­tóbb képviselője — Egyiptom 1934, Marokkó 1970 és Zaire 1974 — a világbajnokságokon. A harmadik csoportban Ausztria 20 év után ismét a világ élvonalába került, oly­annyira, hogy rajta múlott a háromszoros világbajnok, Bra­zília sorsa. Ha ugyanis Sene- kowitsch legénysége erejéből egy gólra még futja, akkor bizony sorsolás döntött volna arról, hogy Brazília és Spa­nyolország közül melyik csa­pat játszik tovább. Most a ki­tűnően szereplő osztrák válo­gatott legjobbjaira kivetették hálójukat a leggazdagabb európai klubok. Brazília bentmaradása el­lenére lényegében csak halvány árnyéka önmagá­nak. A beharangozott sztárok, Edinho, Zico, Toninho, Cere- zo csak „megközelítői” olyan egykori csillagoknak, mint Carlos Alberto, Jairzinho, hogy Petéről és Gersonról, Ri- velinóról ne is beszéljünk. Mindvégig óriási izgalmat hozott a negyedik csoport utolsó rangadója, a Skócia— Hollandia találkozó. Mcleod csapata szinte reménytelen helyzetből került odáig, hogy még egyszer felcsillant előtte a remény: a VB előtt tett nagyhangú nyilatkozata miatt nem kell majd szégyenkeznie. ★ A magyar válogatott a mai elutazásig az argentin fő­várossal ismerkedik. Vasár­nap este a küldöttség tagjai részt vettek a Buenos Aires­ben élő magyarok szövetsége fogadásán. Sok szeretettel halmozták el a magyar lab­darúgókat és vezetőiket a kü­lönböző generációkhoz tarto­zók. Figyelmességgel, barát­sággal, őszinte tisztelettel ta­lálkoztak a másfélórás együtt- lét során. Érdeklődéssel várják az Argentínában tartózkodó ma­gyar tudósítók a válogatott vezetésének sajtókonferenciáját, amelyen az együttes VB-sze- replésével kapcsolatban hang­zik el majd némi összegezés. Az össztapasztalatok ismerte­tésére s felhasználására csak tüzetes, mindenre kiterjedő tanácskozás után, jóval a vi­lágbajnokságot követően ke­rülhet sor. A Buenos Aires-i tájékoztató anyagát a szerdai lapok közlik majd. Hétfőn délben Kutas Ist­ván, az MLSZ elnöke és Kri- zsán József főtitkár a Hotel Sheratonban vett búcsút Joao Havelangétől, a FIFA elnöké­től és az argentin szervező bi­zottság vezetőitől. di Vasutas Sportegyesület ökölvívó szakosztálya 18 ver­senyzőt indított. Közülük 14-en álltak a dobogóra a négynapos versenysorozat fináléján. Tíz egyesület 143 versenyzője vívott küzdelmes és helyen­ként igen színvonalas mérkő­zéseket. A CVSE a pontver­senyben a harmadik helyet szerezte meg. Megelőzni csak a 28, illetve a 30 versenyzőt sze­repeltető nyíregyházi és pécsi vasutascsapatok tudták. Dá­vid edző miután boldog öröm­mel átvette a legeredménye­sebb edzőknek járó jutalmat, röviden értékelte a látottakat. — Elégedett vagyok a fiaim­mal — mondotta. — Különö­sen Farkas Gyula, Szlovák István, Lévai Zoltán és Pákoz- di István tettek ki magukért. Farkas négy napon keresztül határtalan keménységéről tett bizonyságot, mind a négy el­lenfelét kiütéssel győzte le. Jó erőben vannak versenyzőim és ez az év hátralevő versenyeit figyelembe véve biztató jelnek ígérkezik — fejezte be Dávid Ferenc. Eredmények, első helyezést értek el: Pákozdi Sándor, Pá- kozdi István és Szilárdi Sán­dor (serdülők), valamint Szlo­vák István és Farkas Gyula (felnőttek). Másodikok lettek: Dobozi Imre, Gallai József, Sipos Já­nos és Lévai Zoltán (ifik). Harmadik helyen végeztek: Tóth Sándor, Fekete András, Istvándi László, Jakab Pál (serdülők), valamint Tóth Pál (felnőtt versenyző). — Boros — Két telitalálat A totó vasárnapi fordulójában két pályázó ért el 13+1 találatot, egyenként 1 millió 012 ezer forint nyereménnyel. Tizenhármas nem volt. Tizenkéttalálatos szelvény 160, tizenegyes 2442, tizes 20 ezer 714 darab akadt. Nyeremények egyenként 4896, 319, ill. 56 forint. Totóeredmények: 2, x, 2, 2, 1* U x, 1, x, 2, x, 1, 1, 2. I i t Asztalitenisz NB I Nem volt háromjátszmás mérkőzés