Pest Megyi Hírlap, 1978. április (22. évfolyam, 77-101. szám)

1978-04-25 / 96. szám

1978. ÁPRILIS 25., KEDD Perbál ismét bizonyított Három pont az NB ll-ben Budaörsi bravúrsorozat Kazincbarcika utóbbiaknak A labdarúgó NB II. vasár­napi forduló­jában a lista­vezető STC pontot vesztett a fővárosban, a Vasas Izzó és a győzött, így már csak egy pont a hátrányuk. A Váci Híradás gyenge első félidő után szerencsés gólokkal győz­te le a Volánt, míg a Kossuth KFSE tizenötödször játszott döntetlenül. Váci Híradás—Volán SC 2:0 (0:0). Vác, 3000 néző. V: Bártfai. Váci Híradás: Hegedűs — Szunyogh, Varga, Bánfalvi dr., Szádóczky, Pálinkás, Bedna- rlk, Bodor, Balogh (Keserű), Répási, Tóth. Ideális labdarú­gó időben, mintegy 3 ezer né­ző előtt meglepetésre a bát­ran és ügyesen adogató ven­dégek ragadták magukhoz a kezdeményezést. Több gólhe'y- zetet is kidolgoztak, de a váci védelem jól állt a lábán. A hazaiak nem találták a rit­must, idegesen, nagy hibaszá­zalékkal játszottak. Szünet után feljavult a váci támadó­sor, ekkor már többet ve­szélyeztetett. Az 51. percben Varga jól ugratta kJ Bedna- rikot, akinek éles beadását a menteni akaró Hatvanger sa­ját kapujába rúgta. Ezután megzavarodott a vendégek védelme és egy szögletrúgás után Varga sodorta a háló­ba a váciak második gólját. A Híradás nem játszott igazán jól, de mérsékelt teljesítméi.y- nyel is sikerült otthon tarta­nia mindkét pontot. G.: Hat­vanger (öngól) és Varga. Jó: Bánfalvi dr., Varga, Hegedűs. (Tud: Simák Attila). Kossuth KFSE—MÁV DAC 2:2 (1:0). Hévízá út, 500 néző. V.: Dra- hos. Kossuth KFSE: Pa jer — Emmer, Szegő, Űjvári, Éger, Ambrus, Szikszói, Horváth, Geiger, Szíjgyártó (Göncző), Magos. Szentendrei támadá­sokkal kezdődött a mérkőzés. A főiskolások — elsősorban Geiger vezényletével — egy- re-másra vezették a veszé­lyes támadásokat, A 6. per­ben Geigert a 16-oson belül szabálytalanul szerel ék, de a bírói síp néma maradt. Hét perccel később (ártatlan hely­zet. után), Szíjgyártó szerelé­séért büntetőt ítélt a játékve­zető, amit Geiger értékesí­tett. Ezután meglepetésre a győriek vették át a játék irá­nyítását, több helyzetük is volt. Ezeket kihasználva előbb az 57. percben egyenlítettek, maid a 74. percben (ugyan­csak 11-esből) a vezetést is megszerezték. A főiskolások­nak csak a hajrában, Horváth jól eltalált lövésével sikerült egyenlíteniük. Bár a KKFSE végig fölényben játszott, hely­zeteit nem tudta értékest ni, ígv az eredmény igazsá­gos. G.: Geiger és Horváth. Jók: Ge;ger, Ambrus, II< r_ váth és Emmer. öt Pest megyei csapat össze­sen négy gólt rúgott az NB III. vasárnapi fordulójában. A Perbáli TSZSK —Dunakeszi VSE megyei rangadón a ha­zaiak az utolsó percben sze­rezték meg a győztes gólt. Perbál—Dunakeszi VSE 1:0 (0:0). Perbál, 1000 néző. V.: Macz- kó. Perbál: Szegedi, Blind, Kovács I., Cseh, Eleki. Vajkó, Faragó, Ollári, Bocskai, Huc- j kér, Babai (Kovács II.) Ed- I ző: Hári László. Dunakeszi: Kenesei, Lörincz, Dévai, I Hönsch (Asztalos), Kiss, Lipinszki, Pollák, Gyet- vai, Sólyom, Koós, Nazáth (Berkó). A Pest megyei rang­adó közepes iramú, kemény mérkőzést hozott. A 36. perc­ben Bocskai 12 méteres lö­vését Kenesei bravúrral szög­letre ütötte. Az iram a má­sodik félidőben megélénkült, a Perbál került fölénybe. A 73. percben Bocskai remek cselekkel faképnél hagyta a védőiket, csak a kapussal állt szemben, de óriási helyzetben fölé lőtt. Az utolsó percben Hucker 20 méteres szabadrú­gása kipattant a vendégek ka­pusáról, Eleki közelről meg­szerezte a győzelmet jelentő gólt. A többet támadó Perbál nagy küzdelemben nyert a lelkesen védekező Vasutassal szemben. G.: Eleki. Jó: Ko­vács I., Eleki, Faragó, illőivé Lőríncz, Dévai. (Tud: i-Jetik Pál.) Bem SE—Enyingi MEDOSZ 1:0 (1:0). Cegléd, 400 néző. V.: Simon. Bpm SE: Kollár — Birincsik, Turner, Nagy József, Bera, Nagy János, Radies, Steiger­wald, Strausz, Lukács, Sági (Deák). Gyors támadásokkal kezdtek a ceglédiek és már a 9. percben a kapuba találtak: Radics szögletét Sági öt mé­terről továbbította a kapura. A labdát a gólvonalon álló védő, Huruka csak kézzel tudta men­teni. A megítélt 11-est a kapus Kollár biztosan értékesítette. A hátralevő időben már nem Változott a helyzet, a Bem SE játékosai több mér­kőzésre való helyzetet hagy­tak ki: Radics és Lukács akár 3—3 gólt is lőhetett volna. Az Enying a mezőn/ben jó tel­jesítményt nyújtott, de táma­dásai kevés veszélyt jelentet­tek a kapura. G.: Kollár 11-es- bőL Jók: Turner, Nagy Já­nos. (Tud: Ungureán László.) Balassagyarmati SE—Ceglé­di VSE 3:0 (2d)). Balassagyarmat, 2200 néző. V.: Dávid. Cegléd: Keller — Zsemlye, Halász, Szaller, Smikl, Tabak (Kenéz), Halmi, Bozsó, Dudás, Jurás, Nagy (Vass). A ceglédiek balszeren­csés kezdés után egyre hátrá­nyosabb helyzetbe kerültek, a Balassagyarmat nyomasztó fölénye a kapuhoz szögezte őket. A hazai csapat kitűnően játszott, akár nagyobb arány­ban is győzhettek volna a Pest megyeiek ellen. Erzsébeti Spartacus MTK— MEDOSZ ÉGSZÖV 4:2 (2:1). Ady Endre út, 1700 néző. V.: Sütő. MEDOSZ ÉGSZÖV: Szeles, Csatári, Németh. Réti, Nagy, Szekulov, Pásztor, Horák, Mandák, Horváth, Kovács. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a fővárosiak valamivel jobb játékkal megérdemelten győztek. A kiskunlacháziak szórványosan, de viszonylag sokat támadtak. Jó: Szeles, Né­meth. Megyei bajnokság A táblázaton újabb módosí­tás történt, az Iklad csapatá­tól két büntetőpontot levon­tak, így a Pilis került az élre, amely a vasárnapi forduló­ban elért győzelmiével már pantelőnnyel áll az élen. Üj- ra fel keü figyelni a budaör­siek kitűnő szereplésére, is­mét győztek és így hosszú idő után először elkerültek az utolsó helyről. Érd—Ceglédbercel 0:1 (0:1). Érd, 500 néző. V.: Szendrő. A vendégek egy kapu előtti kava­rodásban a 8. percben megsze­rezték a vezetést. A körülmé- nyeskedő hazai csapat képtelen volt a mérkőzés eredményét megváltoztatni. Sportszerű mérkőzésen a vendégek lel­kes, jó játékkal megérdemel­ték a győzelmet az átgondolás nélkül játszó hazai csapat el­len. G.: Tóth. Jók: Zsadányi, Herbst, ill. Vitkó, Csizmadia. (Tud: Neményi Béla.) Gödöllő—DKV 3:0 (1:0). Gödöllő, 300 néző. V.: Tol­di. Kitűnő játékvezetői hár­mas, erős iramú kemény mér­kőzésen a hazai csapat egy li­est kihagyott, egyébként fe- gyemezettebb játékkal megér­demelten győzött. G.: Pintér (2), Karter. Jó: Tamás, Sasa- di, Pintér, Juhász, ill. Heim, Murva. (Tud: Glaczner Ká­roly.) Nagykőrösi Kinizsi—Iklad 1:1 (1:1). Nagykőrös, 300 néző. V.: Gsányi. A hazai csapat a 20. percben szerezte meg a veze­tést, melyet a vendégek a 42. percben 11-esből kiegyenlítet­tek. A 45. percben a nagykőrö­siek 11-esét az ikladi kapus kivédte. A nagykőrösi csapat többet támadott, vendégek ru­tinosan, de mérsékelten ját­szottak. A játékvezető kitű­nően bíráskodott, a mezőny legjobbja volt. Góllövő: Lacz- kó, ill. Bankó 11-esből. Jó: Tóth, Várkonyi, Dénes, Les- kó, ill. Huszár, Országh, Far­kas, Tóth I., Mihály. (Tud: Pécsi Sándor.) Szigethalom—Dömsöd 0:3 (0:1). Szigethálom, 200 néző. V.: Boros. Végig sportszerű mér­kőzésen a jobban játszó Döm­söd akár nagyobb arányban is győzhetett volna. G.: Straub, Tóbisz és Szurgen. Jó: Gólya, Tóth, ill. Jaksa, Straub és Tóbisz. (Tud: Sasvári Gyula.) Göd—Törökbálint 2:1 (2:1). Göd. 300 néző. V.: Kedves. Már a 8. percben 2:0-ra ve­zettek a hazaiak. A folytatás elmaradt, A játék kiegyenlí­tettebbé vált. A második fél­időben egyenlő erők küzdöt­tek, rengeteg gólhelyzet adó­dott, de a csatárok egyre hi­báztak. Az eredmény igazsá­gos volt. G.: Molnár, Horváth, ill. Szirom. Jóik: Kovalik, Molnár, Balatoni, ill. Maro- nies, Szirom, Delle. (Tud: Simikó Géza.) Vácszentlászló—Sülysáp 2:2 (2:1). Vácszentlászló, 200 néző. V.: Gál. Mindkét félidőben nagyon sok helyzetet dolgoztak ki a hazaiak, sajnos csak két gólt tudtak értékesíteni beióie Ba­sa és Dudás révén. A vendé­geknél Mollal kát kitörésével be tudta hozni az ellenfél e’ő_ nyét. Nagy küzdelem folyt a győztes' gólért, de egyik íél sem tudta kiharcolni a győ­zelmet. Kemény, sportszerű mérkőzés volt. G.: Basa, Du­dás, Molloi (2). Jó: Mészáros, Basa, Fodor, ill. Mollai, Csá­kó, Szabó. (Tud: Sára Ven­del.) Budaörs—Klstarcsa 3:2 (1:1). Budaörs, 700 néző. V.: Ta- báinyi. Végig nagyiramú mér­kőzésen a több helyzetet te­remtő helyiek megérdemelt győzelmet aratták a jól ját­szó vendégekkel szemben. G.: Tóth (2), Kovács 11-esből, ill. Sugár, Papp. Jó: Rick, Czom- bos, Tóth, ill. Adamcsek, Szőliősi, Sugár. (Tud: Kovács István.) Albertirsa—Pilis 2:3 (2:3). Albertirsa, 1800 néző. V.: Bokor. A hazaiak a 3. pccben vezetéshez jutottak, a vendé­gek a 12. percben büntetőből egyenlítettek, a 24. percben a hazaiak újból vezetést szerez­tek, a 29. percben a Pilis ön­góllal egyenlített, s a 42. perc­ben megszerezte a győztes gólt. Fordulás után bár a ha­zaiak többet támadtak, de a ritkább pilisi támadások ve­szélyesebbek voltak. A gör­csösen játszó Albertirsának nem sikerült bevennie a pi­lisiek kapuját. G.: Gajdos (11- es), Tóth (öngól), Simon, ill. Jansik, Hegyi. Jó: Gyerge, Perjési. Duhaj, Gál. ill. Seidili. (Tud: Fazekas Tamás.) Négy telitalálat A totó 16. játékhetén négy foga­dó ért cl 13 + 1-es találatot. Nye­reményük egyenként 280 ezer 257 forint. A tizenhármasokra 145 ezer 518, a tizenkettesekre 2 ezer 687 forintot fizetnek. A tizenegyesek értéke 210, a tízeseké pedig 43 fo­rint. Totóeredmények: X, 1, 1, 2, X, 2, 1, 1, 1, 2, 2, 1, 1, X. totóeredmények 1. KKFSE—MÄV-DAC 2. Vác—Volán 3. Bem SE—Enying 4. Perbál—Dunakeszi 5. Göd—Törökbálint 6. Albertirsa—Pilis 7. Érd—Ceglédbercel 8. Nagykőrös—Iklad Gyakorlás és ruhapröba MárVB-hangulatban A labdarúgó válogatott vi­lágbajnoki felkészülésének magyarországi befejező szaka­szához érkezett. A keretbe je­lölt 25 játékos közül 24 je­lent meg hétfő délelőtt a Nép­stadionban, az újpesti Tóth András ezúttal nem volt tár­sai között. Édesapját temette. Rövid megbeszélés után — Kutas István, az MLSZ elnö­ke és Baróti Lajos szövetségi kapitány közölte a tudni- és tennivalókat — a Vörös Ok­tóber Ruhagyár dolgozói je­lentek meg próbára a világ- bajnoki öltönnyel. Az ese­mény kissé már vb-hangula­tot idézett... Az első közös gyakorlás során — mint ahogy azt Ba­róti szövetségi kapitány előre közölte — könnyű és a lab­darúgástól egészén eltérő moz­gássorozat szerepel a prog­ramban. Az első napi foglal­kozás ezzel be is fejeződött, folytatás kedden délután. Asztalitenisz NB I Szondi SE után — BVSC előtt A férfi asztalitenisz NB I-es csapatbajnokság 6. fordulójá­ban a Ceglédi VSE csapata Székesfehérvárott vendégsze­repeit, Idegenben is folytatta eredményes játékát, s biztosan szerezte meg negyedik győzel­mét. A Szondi SE elleni 21:4 arányú ceglédi győzelemmel végződött találkozón komoly izgalmak csak az első körben adódtak; ebben a játékrészben csak minimális 3:2 arányú ve­zetést sikerült a ceglédieknek szerezniük. A folytatás során döntő fö­lénybe került a ceglédi gárda — húsz mérkőzésből mindösz­sze két alkalommal kerültek ki vesztesként. Beleznay, Ku- delich és Péter, valamennyi ellenfelét legyőzte, míg Karsai négy és Németh két győzelem­mel járult csapata sikeréhez. Szerdán újabb bajnoki for­dulóra került sor, a CVSE a legutóbbi fordulóban a sokszo­ros bajnok Bp. Spartacust le­győző BVSC-t fogadja. A Te­leki úti kultúrházban délután 3 órakor kezdődő találkozón a ceglédiek újabb Európa-baj­nokokat láthatnak Gergely Gábor és Takács Gábor sze­mélyében. U. L. Kézilabda NB I B r Javuló formában az Uttröszt A bajnokság negyedik for­dulójában az Űttroszt KÖZ­GÉP a pontveszteség nélkül álló Székesfehérvárt látta ven­dégül. A mintegy 300 szurkoló remek összecsapásnak és ha­zai győzelemnek lehetett ta­núja. Üttröszt KÖZGÉP SE— Székesfehérvári MÁV 19:16 (12:9). KÖZGÉP:-Turóczy— Tóth T. (2), Bálint, Szabó (3), Túlik (2), Gyenes (2), Jónás (7). Csere: Zsiga — Nagy (3), Go­dó, Malizs János, Lengyel. Mindkét csapat keményen vé­dekezett és igyekezett biztos gólhelyzeteket kidolgozni. Emiatt a taktika miatt a já­tékvezetők rengeteg (összesen 15) büntetőt ítéltek, amelyből a ceglédiek kettőt, a vendé­gek négyet hagytak kihaszná­latlanul. Egy-két gólos hazai vezetéssel végig fej fej mel­lett haladt a két együttes. A hajrá különösen izgalmas volt: szép akciók révén Túlik és Gyenes talált a hálóba, míg a 740 induló a selejtezőkön Asztalitenisz Kupáért Cegléden A KISZ Pest megyei Bizott­sága, a Pest megyei Asztalite­nisz Szövetség és a CVSE kö­zös rendezésében Cegléden a Vasutas sportcsarnokban ke­rült sor az asztaliteniszezők megyei kupájának VIT-döntő- jére. A járási és városi viada­lokon 470 férfi- és 270 női versenyző állt rajthoz, közülük a legjobbak jutottak a ceglédi döntőbe. A ceglédi JTSF vezetője, Pásztor István megnyitója után elkezdődött az egyenes kiesési rendszerben lebonyolí­tott küzdelemsorozat, amely­ben 39 férfi- és 27 női ver­senyző vett részt Különösen a férfiak vívtak színvonalas csatákat. Az első nyolc helye­zettet díjazták. Az ünnepélyes eredményhirdetés során a dí­jakat Bér József, a PASZ el­nöke és Babati Lajos, a KISZ Pest megyei Bizottsága sport­felelőse adta át Eredmények. Nők: 1. Palcsó- né (ceglédi járás), 2. Pethőné (szentendrei járás), 3. Mohai és Siskáné (ceglédi járás) Férfiak: 1. Csomós Mihály (Cegléd), 2. Molnár Gyula (Du­nakeszi), 3. Pusztai (Nagykő­rös) és Füzesi (budai járás). Az összetett pontversenyt — miként a nőknél a vándorser- leget — a ceglédi járás, a fér­fiak vándorserlegét pedia Nagykőrös város csapata nyerte. Ungureán László MÁV (17:16-nál) két hétméte­rest hibázott. A ceglédiek for­mája sokat javult megérde­melten nyerték a találkozót Jó: Szabó, Gyenes, Jónás. C. U Labdarúgó­táblázatok NB II 1. STC 30 17 8 5 53-24 42 2. Vasas Izzó 30 17 7 6 45-20 41 3. Kazincbarcika 30 17 7 6 52-28 41 4. DVSC 30 17 5 8 38-31 39 5. Eger 30 14 9 7 45-32 37 6. Dorog 30 13 8 9 30-25 34 7. Vác 30 13 7 10 35-30 33 8. Szolnok 30 11 9 10 38-28 32 9. Budafok 30 12 7 11 47-36 31 10. Volán 30 10 11 9 38-37 31 11. Komló 30 11 7 12 32-33 29 12. B. TASK 3C 10 9 11 30-33 29 13. BVSC 30 8 12 10 39-39 28 14. Fűzfő 30 10 8 12 42-53 23 15. Nagykanizsa 30 9 7 14 35-40 25 16. KKFSE 30 5 15 10 40-51 25 17. BKV Előre 30 6 9 15 27-43 21 18. Szekszárd 30 7 7 16 32-58 21 19. MÁV DAC 30 6 6 18 32-57 18 20. Várpalota 30 5 5 20 32-64 15 NB in Középcsoport 1. Ganz-M. 30 18 5 7 73-37 41 2. Balassagy. 30 15 10 5 47-23 40 3. Építők SC 30 14 10 6 57-35 38 4. Pénzügyőr 30 14 8 8 45-30 36 5. KSC 30 14 7 9 48-33 35 6. 22. Volán 30 14 7 9 43-33 35 7. Perbál 30 13 8 9 42-33 34 8. Dunakeszi 30 14 6 10 42-35 34 9. KTE 30 14 6 10 47-41 34 10. Gyöngyös 30 14 4 12 52-44 32 11. Bb. S->srtacus 30 12 8 10 33-36 32 12. Bem SE 30 12 7 11 34-32 31 13. ES MTK 30 13 4 13 54-57 30 14. Dunaú.ív. Ép. 30 11 5 14 47-51 27 15. Vasas Ikarus 30 9 9 12 34-40 27 16. ÉGSZÖV 30 7 9 14 32-41 23 17. Cegléd 30 7 7 16 29-57 21 ÍR. Auras 30 6 9 15 25-55 21 19. Enying 30 5 6 19 31-65 16 20. Láng Vasas 30 5 3 22 22-59 13 Megyei bajnokság 1. Pilis 23 14 2 7 41-31 30 2. Gödöllő 23 13 3 7 41-21 29 3. Sülysáp 23 12 5 6 41-37 29 4. Dömsöd 23 12 4 9 46-32 28 5. Iklad* 23 12 5 6 36-24 27 6. Göd 23 7 12 4 25-20 26 7. Kistarcsa 23 10 5 8 35-31 25 8. Vácszentl. 23 9 6 8 39-31 24 9. D. Kőolaj 23 9 4 10 33-29 22 10. Nagykőrös 23 6 10 7 28-34 22 11. Albertirsa 23 8 6 9 26-32 2? 12. Érd 23 8 4 11 25-31 20 13. Ceglédbercel 23 5 8 10 38-49 13 14. Törökbálint 23 5 6 12 24-34 10 15. Budaörs 23 6 3 14 24-43 75 16. Szieetha’om 23 3 7 13 23-46 13 * = Két büntetőpont levonva. MOSTÉRKEZETT! Hagy választékban kaphatók DIAGONAL ES RADIAL GUMIKÖPENYEK Trabant, Moszkvics, Zsiguli, Polski Fiat, Skoda, Volga, Wartburg személygépkocsikhoz A CEGLÉDI ÁFÉSZ 82. SZÁMÚ AUTÓSOK BOLTJÁBAN 1. t