Pest Megyi Hírlap, 1978. április (22. évfolyam, 77-101. szám)

1978-04-18 / 90. szám

1978. ÁPRILIS 18., KEDD A Dunakeszi legyőzte a 22-es Volánt Ifád bravúr Nagykanizsán Döntetlennel tört élre az Iklad A Salfótarjáni TC és a Va­sas Izzó közül most a salgó­tarjáni fiúik szerepelitek job­ban, az első helyezés kérdé­se még nyitott. A Debrecen folytatja győzelemsorozatát, ezúttal Budafokról is elvitte a két pontot. A Pest megyei csapatok mérlege kiegyenlí­tett: a serpenyőkbe egy győ­zelem és egy vereség került. Váci Híradás—Nagykanizsa 2:0. Nagykanizsa, 1200 néző. V.: Szőke. Vác: Hegedűs — Szunyogh, Varga, dr. Bánfalvi, Cere, Pálinkád, Bodor, Bednarik, Balogh, Képássi, Tóth. (Dur- gonics a 37. percben.) Edző: jkszeftjsZky István. Vasárnap reggel Nagyka­nizsán húsz centiméteres hó fedte a pályát. Szőke játék­vezető nagyon sokáig habo­zott, mérlegelt, végül a csú­szós, vizes pályán elkezdő­dött a mérkőzés. A 33. perc­ben Tóth 10 méterről fejelt az üres kapuba a késlekedő Via. szák felett. Mivel a kapussal összeütközött, a gól után köz­vetlenül Durgonics ment be helyette a pályára. A csere- játékos igazolta a belé fekte­tett bizalmat, a 75. percben 30 méteres bombaszabadrú­gása Vlaszák kapujának bal felső sarkában kötött ki. A csúszós, vizes, áprilisban vég­képp szokatlan’ talajhoz a váciak remekül alkalmazkod­tak. A Pest megyeiek legT többször már a középpályán megakadályozták a nagyka­nizsaiak támadásépítését. Jók: Varga, Pálinkás, Répássi, Bodor (a mezőny legjobbja, ill. Söj- tör, Simon). (Tud.; László At­tila.) BTASK—KKFSE 2:0 (2:0). Békéscsaba, 200 néző. V.: Király. Kossuth KJPSfTf'jKÄ“ tona (Pajer a szünetben) — Deákvári — Szegő, Emmer, Éger — Geiger, Ambrus, Hor­váti— Pető (Magos az 55. percben). Szíjgyártó, Z. Nagy. (Edző: Budai László.) A csú­szós talajhoz a másak Pest megyei csapat jóval kevés­bé tudott alkalmazkodni, a hazaiak viszont igen maga­biztosan mozogtak. Lényegé­ben már az első félidőben el­dőlt a mérkőzés sorsa, majd a békéscsabaiak — a két gól előny birtokában — a máso­dik játékrészben védekezés­re álltak, be, és sikerült is megtartaniuk az eredményt. (Jók: Kovács, Dobó, Nemes, Soós, ill. Emmer, Geiger, Horváth.) NB III. Az NB Ill-ban ismét sor került Pest megyei csapatok „testvérháborújára”, amelyen Perbál idegenben is fölé­nye« biztonsággal verfe oz ÉGSZÖV egyre lejjebb csú­szó legénységét. A Ceglédi VSE szintén otthonában vesz­tett. s már csak matemati­kailag van esélye az 1—10. hely valamelyikének meg­szerzésére. A Dunakeszi ott­hon nyert a táblázaton előtte álló 22. Volán ellen, ami bra­vúros teljesítmény. A Bem SE Gyöngyösön maradt alul az utóbbi fordulókban felfe­lé igyekvő Spartacussal szem­ben. Dunakeszi VSE—27-es Volán SE 2:1 (1:0). Dunakeszi. 600 néző. V.: Lázi. Dunakeszi: Kéneset — Lőrinc, Dévai, Kiss, Gyrtvai, Hönsch, Berkó. Lerner. Koós, Pollák, Nazáth. Edző: Kovács György. Változatos, izgalmas mérkőzésen a nagy akarás­sal küzdő hazaiak, a 44. perc­ben Koós révén szerezték a vezetést, majd a 76. percben ismét Koós növelte az előnyt. A vendégek a szépítő gólt a 88. percben lőtték. A többet támadó Vasutas megérde­melten szerezte meg a két pontot. G.: Koós (2). Jók: Kiss, Pollák. Koós (legjobb). Tud.: Kovács István. Perbál—ÉGSZÖV 3:0 (1:0). Kiskunlacháza, 300 néző. V.: Pál. Perbál: Szegedi —Blind, Kovács I., Cseh. Eleki, Baj- kő, Faragó, Kovács II., Ollá­ri (Nagy), Bocskai, Hucker, Babai. Edző: Hári László. Kiskunlacháza: Szeles, Csap­iár, Kovács T., Szekulov, Ré- thi. Pásztor (Kiss), Nagy J., Horák, Horváth F., Mandák (Juhász), Kovács L. Edző: Sípos Ferenc. A Pest me­gyei rangadón a vendégcsa­pat jobb taktikával nyert, az ÉGSZÖV szórványosan ve­zette a támadásait. Megérde­melten vesztett otthonában két pontot. Dunaújvárosi Építők—Ceglédi VSE 4:2 (1:1). Cegléd, 400 néző. V.: De­meter. CVSE: Tobak —Zsem­lye, Halász, Bodó, Varga, Hal­mi, Jurás, Szaller, Dudar (Szanyi), Kábák, Vass. Ha­mar cserére kényszerült a CVSE, Dudart a 3. percben fejbe rúgták, nem is tudott tovább játszani. A 6. perc­ben Jurás ismétlésével szem­ben tehetetlen volt a kapus. Az Építők fokozatosan átvet­te az irányítást. A ceglédiek gyengén játszottak, a vendé­geknek a közepes teljesít­mény is elég volt a biztos és megérdemelt győzelemhez. G.: Jurás, Halász. A CVSE-ben senki sem játszott átlagon fe­lül. (Tud.: Ungureán László.) Gyöngyösi Spartacus—Bem SE 3:1 (1:1). Gyöngyös, 2200 néző, V.: Balázs. Bem SE: Kollár, Bi- ricsi, Turner, Nagy József, Nagy János, Strauss, Radies, Steigerwald, Bera, Deák, Lu­kács (Rácz). A hazaiak már a 10. percben megszerezték a vezetést. Jó iramú, küzdel­mes találkozót vívtak a csa­patok, kiegyenlített játék folyt a pályán. A Spartacus 3. gól­ját csakúgy, mint az elsőt, szabálytalanság előzte meg, mindkétszer Nagy Józsefet választották él 'meg nem en­gedett triódon á labdától. G.: Steigerwald. Jó: Turn«r„Nagy Jáno6, Bera, Kollár. -(Tud.: Ungureán László.) Megyei bajnokság A megyei bajnokság va­sárnapi fordulójában . rossz napjuk volt az élen állók­nak. Az első három helye­zett közül (döntetlenjével) csak az iklad szerzett pontot, a Sülysáp és a Gödöllő vere­séget szenvedett. Hazai győ­zelmével a Pilis három hely- lyel rukkolt előre és most — rosszabb gólkülönbségével — a második helyen áll. Ceglédbercel—Szigethalom 5:0 (3:0). Ceglédbercel, 250 néző. V.: Szórádi. A lendületesen, ma­gabiztosan kezdő hazai csa­pat már a 4. percben meg­szerezte a vezetést, amelyet a félidő végéig háromra nö­velt. Ezután sem változott a játék képe, továbbra is a ha­zaiak támadtak. A Cegléd- bércéi helyzetei alapján meg­érdemelte a győzelmet. (Tud.: Karsai Márton.) Törökbálint—Érd 2:2 (Iá)). Törökbálint, 500 néző. V.: Ádám. Végig jó iramú mér­kőzésen a hazai csapat biz­tos győzelmet vívott ki. az utolsó fél órában feljavult vendégekkel szemben. G.: Ádám (2), ill. Reczkai (ll­es). Farkas. Jók: Maronics, Ádám. ill. Wiitkó, Reczkai, Balogh, Szabó.) Tud.: Fűrész János.) Damsöd—-Albertirsa 2:1 (0:0). Dömsöd, 400 néző. V: Fe­kete. Felázott, tócsás pályán folyt a mérkőzés. A hazaiak közül a 15. percben Varsá­nyit kiállították. Meddő fö­lényük után az albertirsaiak jutattak vezetéshez, de ha­mar megfordult a mérkőzés sorsa. A helyzetek alapján a Dömsöd nagyobb arányú győzelmet is megérdemelt vol­na. (Tud.: Sasvári Gyula.) Kistarcsa—Gödöllő 3:1 (0:1). Kistarcsa, 250 néző. V.: Ha­lász. Már a 6. percben veze­tett a Gödöllő, de a mély. sá­ros talajhoz lényegesen job­ban alkalmazkodó kistar- csaiak végül mégis könnye­dén győzték le ellenfelüket. G.: Kántor, Ul. Papp, Maii­na, Antal. (Tud.: Mogyoródi József.) IM Vasas Iklad—Göd 0:0. Göd, 200 néző. Végig ki­egyensúlyozott küzdelmet ho­zott a mérkőzés, a tavasszal még veretlen Göd megérde­melten vitte el az egyik pon­tot. Jók: Gyekker, Huszár, ill. Gergely, Vastag, Molnár. (Tud.: Pauló Pál.) Dunai Kőolaj—Sülysáp 2:1 (2:0). Az első félidőben nagy fö­lényben játszott a hazai csa­pat. A vezető gólt ll-esből szerezte meg Wittmann. Sze- kulidesz a 41. percben egyé­ni alakítások után két gólt szerzett. A helyzetek alapján a hazai csapat nagyobb arány­ban is győzhetett volna. G.: Wittmann, Szekulidesz. Jók: Lengyel, Izsó, Szekulidesz, ill. Csákó, Tóth. (Tud.: Gärt­ner Lajos.) Vácszentlászló—Nagykőrösi Kinizsi 1:1 (0:0). Nagykőrös, 300 néző. V.: Szarka. Két azonos képessé­gű csapat mérkőzésén a na­gyobb akarással küzdő ven­dégek az 56. percben nagy védelmi hibából megszerez­ték a vezetést, melyet a jól hajrázó hazaiak a 77. perc­ben szép góllal kiegyenlítet­tek. Egyenlő erők játéka, sportszerűség, kitűnő bírás­kodás, jó színvonal jellemez­te a mérkőzést. Az eredmény reális. Jók: Balog I., Balog III.. Rab, ill. Dénes, ICaszap. Torma, Hajdú. (Tud.: Pécsi Sándor.) Pilis—Budaörs 2:1 (2:1). Pilis, 200 néző. V.: Aranyo­si. A helyi szurkolók a Pilis jóvoltából alig 15 percetvár- tak, amikor már 2:0 volt az •eredmény.’ ■ Majd 'egy öngól következett*-- ame)y’ kissé-v»r- szavetette a hazai csapatot. A budaörsiek fellőttek, jól ját­szottak: veszélyesen támad­tak, de nem tudtak kiegyen­líteni. Aranyosi játékvezető kitűnően bíráskodott, • G.: Si­mon, Szendrő, ill. Duhaj. Jó: Perjési,.. Czinege, Szendrő. Simon, ill. Sch ön fér, Viola. (Tud.: Csikós Pál.) Labdarúgó­táblázatok NB II. Innen-onnan Három napon belül második al­kalommal mérkőztek vasanan Nyíregyházán Magyarország és Ju­goszlávia utánpótlás-válogatót' ökölvívói, zsúfolt nézőtér előtt az újabb összecsapás • 12 :l2-es döntet­lent hozott. Austinban befejeződött az Egye­sült Államok és a Szovjetunió úszóválogatott.iának mérkőzése. Amint az első nap után már vár­ható volt, az amerikai csapat fö­lényes győzelmet aratott. Ä pont­arány: 233:111. Münchenben 10 ország 134 kard­vívójának részvételével nemzetkö­zi versenyt rendeztek, amely Kör- möczi Csaba nagy sikerét hozta. A magyar sportoló a döntőben ve­retlenül szerezte meg az elsőséget, míg Fröhlich a 3., Kovács Attila a 6. helyen végzett. Szófiában befejeződött az ifjúsá­gi vízilabdatoma, amelyen a ma­gyarok is részt vettek. A szerep­lés nagyon gyenge képet mulat: a csapat a nyolc részvevő közi 7. lett. Az utolsó mérkőzésen a magyarok 4:0 arányú vereséget szenvedtek a románoktól. 1. STC 29 17 7 5 53-24 41 2. V. Izzó 29 16 7 6 43-19 39 3. K.-barcika 29 16 7 6 51-28 39 4. DVSC 29 17 4 8 38-31 38 5. Eger 29 14 8 7 45-32 36 6. Dorog M 13 7 9 30-25 33 7. Budafok 29 12 7 10 46-34 31 8. Volán 29 10 11 3 38-35 31 9. Vác 29 12 7 10 33-30 31 10. SZMTE 29 11 8 10 37-28 30 11. BTASK 29 10 9 10 30-32 29 12. BVSC 29 8 12 9 37-36 23 13. Komló 29 10 7 12 30-33 27 14. Fűzfő 29 10 7 12 42-53 27 15. Kanizsa 29 9 7 13 35-39 25 16. KKFSE 29 5 14 10 38-49 21 17. BKV Előre 29 6 8 15 27-43 20 18. Szekszárd 29 6 7 16 29-56 19 19. MÁV DAC 29 6 5 18 30-55 17 20. Várpalota 29 5 5 19 32-62 15 NB III. Középcsoport 1. Ganz-M. 29 17 S 7 72-37 39 2. B.-gyarmat 29 14 10 5 44-23 38 3. Építők SC 29 14 9 6 56-34 37 4. KSC 2.9 14 7 8 48-52 35 5. Pénzügyőr 29 13 8 8 44-30 34 6. 22. Volán 29 14 6 9 42-32 34 7. Dunakeszi 29 14 6 9 42-34 31 8. Perbál 29 12 8 9 41-33 32 9. KTE 29 13 6 10 44-40 32 10. Gyöngyös 29 14 3 12 51-43 31 11. Bp. Spartacus 29 11 8 10 29-34 30 12. Bem SE 29 11 7 11 33-32 29 13. ESMTK 29 12 4 13 50-55 28 14. Ikarus 29 9 9 11 32-36 27 15. Dunaúiv. É. 29 11 4 14 46-50 26 16. ÉGSZÖV 29 7 9 13 30-37 23 17. Cegléd 29 7 7 15 29-54 21 18. Auras 29 6 9 14 25-54 21 19. Enying 29 5 6 18 31-64 16 ÍO. Láng 29 5 3 21 21-56 13 Megyei bajnokság 1. lkiad 22 Í2 4 6 35-22 28 2. Pilis 22 13 2 7 38-29 28 3. Sülysáp 22 12 4 6 39-35 28 4. Gödöllő 22 12 3 7 37-21 27 5. Dömsöd 22 11 4 7 43-32 25 6. Kistarcsa 22 10 5 7 32-28 25 7. Göd 22 6 12 4 23-19 24 8. Vácszentlászló 22 9 5 8 36-23 23 9. D. Kőolaj 22 9 4 9 33-26 22 10. Albertirsa 22 8 6 8 24-29 22 11. Nagykőrös 22 6 9 7 27-33 21 12. Érd 22 8 4 10 25-30 20 13. Törökbálim 22 5 6 11 23-32 16 14. Ceglédbercel 22 4 8 10 37-49 16 15. Szigethalom 22 3 7 12 23-43 13 16. Budaörs 22 5 3 14 21-41 13 Megyei totóeredmények 1. Olajbányász—Vác 2. BTASK—KKFSE 3. ÉGSZÖV—Perbál 4. Pilis—Budaörs 5. Kistarcsa—Gödöllő 6. D. Kőolaj—Sülysáp 7. Iklad—Göd 8. Dömsöd—Albertirsa Három telitalálat A totó 15. játékhetén hárman ér­tek el 13 + 1-cs találatot. Nyere­ményük egyenként 401 ezer 342 forint. A tizenhármasokra 216 ezer 899, a tizenkettesekre 7 ezer 846 forintot fizetnek. A tizenegyesek értéke 523, a tízeseké pedig 97 fo­rint. Totócredményck: 1, 2, >1 1, x, 1, 1, törölve, 1, x, 2, 1, x, 1. 1,5 millió forint társadalmi munka Sporttelepavatás Százhalombattán A bitumenes labdarúgópályán* kispályás labdarúgótornát tottak le, melyen a -vendéglátók csapata szerezte íúeg az első bonyolf­hclyet. Jg : - > * _JSSSM A fiatalok birtokukba vették az 30 négyzetméter alapterületű hon-i dicionálótermet, melyben az erőgépek egész sorát használhatják. , Halmágyi Péter felvételei Hangulatos ünnepség szín­helye volt vasárnap a száz­halombattai DKV Barátság Művelődési Ház. Átadtak a Hága Munkásszálló Sporttele­pet, A szabadtéri bitumenezett sporttér kosár-, röplabda- és kispályás labdarúgó-mérkőzé­sekre egyaránt alkalmas. A fe­dett lőtéren és a tornaterem­ben a gyár dolgozói, valamint a város lakói sportolhatnak. Az átadáson megjaienttk: Barna József, a Pest megyei Sporthi­vatal elnöke. Csíki Károly, a Járási Sporthivatal elnoae, Kiss József, a városi KlSZ-bizott- ság titkára, valamint az épít­kezésben részt vett üzemek és vállalatok képviselői. Porgányi Géza, a DKSK elnö­Asztaütenisz NB I 17:8 a DÉLÉP ellen Az asztalitenisz NB I negye, dik fordulójában a Ceglédi VSE férficsapata az újonc DÉLÉP-et látta vendégül. A Kézilabda NB I Az első győzelem Csömörön Az eddig pont nélkül álló Szilasmenti SK Csömör férfi kézilabdázói a bajnokság har­madik fordulójában megsze. rezték első győzelmüket. Szilasmenti SK Csömör— Honvéd Szondi SE 18:13 (9:6). Csömör, 500 néző. V.: Kli­ment, PaDp. Szilasmenti SK: Őri — Trinka, Tóth-Fekete, Bátovszky, Paulinusz, Mihályi, Fábián Pál. Csere: Fábián Fe­renc, Bagyánszki, Fabók, Var­ga, Krizsán. A hideg, esős idő miatt egy hét alatt felére csők. kent a nézőszám. A mérkőzé­sen az átlövők nehezen boldo­gultak a vizes, csúszós labdá­val, ezért áttörésből kevés gól esett. Az első negyedórában 4:4-ig tartotta magát a Hon­véd, ezután azonban jobb játé. kukkal a hazaiak háromgólos előnyre tettek szert. 9:6-náí Fabók büntetőt hibázott. Szii. net után is a csömöriek ját­szottak jobban, több tiszta helyzetet dolgoztak ki és biz­tosan nyerték a mérkőzést. G.: Fabók (6), Tóth-Fekete (5), Mihályi ,(3), Bátovszki (2) és Paulinusz. Kiemelkedő teljesít­ményt csak Őri nyújtott, de ja­vuló formájáért minden játé­kos dicséretet érdemel. A csömöriek legközelebb pénteken a Körcsarnokban lépnek pályára, ahol 18:30-as kezdettel az Elektromossal mé. rik össze erejüket. Ezt köve­tően vasárnap az FTC csapata látogat Csömörre. (A mérkőzés 16 órakor kezdődik.) aranyu hazaiak biztos, 17:8 győzelmet arattak. Az összecsapás első harma­dában 5:4-es ceglédi vezetésig fej-fej mellett haladtak a csa­patok. Ettől kezdve a Pest megyei gárda fokozottan elhú­zott, s végül könnyedén sze­rezte meg idei harmadik csa­patgyőzelmét. A CVSE-ben — meghűlése ellenére — Kude- Iich bizonyult a legjobbnak, valamennyi ellenfele vesztes­ként hagyta el az asztalt. A többiek váltakozó sikerrel size, repeltek. A CVSE győzelmeit Kudelich Í5), Beléznay (4), Péter (?), Karsai (3) és Németh (2) rezték. Szerdán a CVSE Teleki utcai kultúrházában délután 3 óra­kor játsszák le az elhalasztott CVSE—Bp. Spartacus találko­zót. A sokszoros magyar baj­nok ellen a ceglédieknek, sem­mi esélyük nincs, a szurkolók­nak viszont kivételes sportél­ményben lehet részük, ameny- nyiben a két világbajnok — Jónyer és Klampár — tudásá­nak megfelelő játékot produ­kál. Ungureán László 4 ke ünnepi beszédében többek között elmondta, hogy az új létesítmény építéséhez a múlt nyáron kezdtek hozzá. Egy korszerűtlenné vált konyhát és ebédlőt alakítottak át télen is használható mini-sportcsar» noká. A 450 négyzetmé» teres helyiség alkalmas a* kü* lönböző terem játékokra/ de elsősorban az asztaliteniszhez szükséges felszerelésekkel lát­ták el. A négy pingpongasz­talt színes térelválasztó függö­nyök különítik él egymástól; A csarnokban megoldották a levegő tisztítását, két légfris­sítő berendezést helyeztek ■ üzembe. A mosdók, öltözők mellett , adták át az 50 négyzetméter alapterületű' kondicionáló, ter­met. Itt csaknem 50 ezer fo­rint értékű felszerelés van már: ezek többségükben izom ás vitálkapacitás növelésére alkalmasak. Bordásfal, biz­tonsági súlyzó, karerőfejlesztő, vitálkapac-itásmérő, izomerő­sítő és láberősítő tornaszerek, amelyeket felállítottak az, egészséges testedzést, kívánják elősegíteni. További uj szerek is kerülnek a közeljövőben a' kondicionáló terembe. Terve­zik még egy kisebb méretű szauna megépítését, A munká­latokat elkezdték, az átadás­ra néhány hónap múlva kerül, sor. A vállalat és a város üze­meinek dolgozó kollektívái több mint háromezerötszáz munkaórát fordítottak a sport­kombinát átalakítására, illet— vet építésére. A fedett sport­terem rendbehozatalánál mint- sze- j egy másfél millió forint érté­kű társadalmi munkát végez­tek a dolgozók. Már az avatás napján rangos események színhelye volt a Hága Munkásszálló Sporttelep. Délelőtt a DKSK—Eger NB I- es női asztalitenisz bajnoki mérkőzést játszották. Az eredmény 18:7. A másik prog­ram a Tavaszi Tömegsport kispályás labdarúgó-mérkőzés volt, ahol a négy csapa* «.őzül az első helyezést a vendéglá­tók érték el. Krasznai Éva ! I