Pest Megyi Hírlap, 1978. március (22. évfolyam, 51-76. szám)

1978-03-21 / 68. szám

1978. MÁRCIUS 21., KEDD Wden A Dunakeszi VSE bravúrja Ifád pontvesztés Várpalotán Törökbálint legyőzte Gödöllőt ® Az NB II­bein a listát pontkülönbség nélkül, gól­aránnyal ve­zeti a Salgó­tarján a Va­sas Izzó előtt. Az Eger egy ponttal leszakad­va áll előttük, mögötte szin­tén egy ponttal a Kazincbar- ( cika. A Debreceni VSC ide- ' génben — Nagykanizsán — aratott bravúros győzelemmel szerzett újabb két pontot, s az előkelő ötödik helyet fog­lalja el az élmezőnyben.. A két Pest megyei csapat, saj­nos, nem szerepel különöseb­ben jól, csak a Vácnak sike­rült idegenből az egyik pon­tot hazahoznia. A Kossuth KFSE nagyarányú veresége a listavezetőtől várható volt, de nem ilyen nagy arányban. A sereghajtók közül a Szek- szárd és a Várpalota kissé a mezőnytől leszakadva, de még korántsem reménytelen hely­zetben áill az utolsó két he­lyen. Váci Híradás—Várpalota 1:1 (1:0). Várpalota, 1800 néző. V.: Ágoston. Vác: Hegedűs — Sulyok, Bánfalvi dr., Varga, Szádócz- ki — Pálinkás, Répási (Bo­dor), Bednarik — Balogh, Ke­serű, Tóth. Edző: Jeszenszky István. Várpalota: Palotai — Czompó, Csapó, Kisbej, Bor, Pedler, Radinov, Xavér, Far­kas. Edző: Dósai István. A lendületes kezdés után a Várpalota legalább 20 per­cig rohamozott, több hatal­mas bombával veszélyeztette a váciak hálóját. Húsz perc elteltével a Pest megyeiek okos, tervszerű játékkal, vá­ratlan, veszélyes ellentáma­dásokkal hozták zavarba a hazaiakat, s az első félidőben még a vezetést is megszerez­ték. Szünet után lagymata­gabb volt az iram, a hazaiak váratlan egyenlítő góljáig, akik ezt követően nagy hajrába kezdtek, de a Váci Híradás védelme szilárdan ellenállt. Jók: Hegedűs, Varga, Ba­logh, Bednarik, ill. Kisbej, Csapó, Horváth, Szuna. Salgótarjáni TC—KKFSE 3:0 (2:0). Salgótarján, 5000 néző. V.: Lauber, STC: Szűcs — B. Kovács, Kanász, Varga, Adám — Kardos, Répás (Cséki) — Szoó, Bíró, Földi (Mohácsi), Kajái. Edző: Dr. Lakat Ká­roly. Kossuth KFSE: Payer — Deákvári, Szegő, Horváth, Pozsgai (Újvári), Éger, Gei­ger, Szíjgyártó — Szabó, Szik­szói, Fürtös. Edző: Budai László. A sajnálatos Pest megyei vereség közepes színvonalú, de küzdelmes mérkőzésen ala­kult ki. A szentendreiek hiá­ba próbálkoztak szoros em­berfogással, a jóval jobban játszó listavezető már az el­ső félidő 20. percében eldön­tötte a mérkőzés sorsát. A két gól mellett öt nagy gól­helyzetet is kihagytak. Szü­net után a salgótarjániak a biztos győzelem tudatában la­zítottak, a KKFSE így szór­ványosan támadgatptt. En­nek ellenére a salgótarjániak szereztek újabb gólt, növelve gólkülönbségüket, amelynek pillanatnyi első helyüket is köszönhetik. G.: Kajdi, Kar­dos, Bíró. Jók: Kanász. Ádám, Kardos, Szoó, Bíró, ill. Sze­gő, Geiger, Szabó. A ceglédi rangadón a jobb helyen álló Bem SE szerezte meg a győzelmet. Idegenben nagyarányú ve- Péséget szenvedett az ÉG- 5ZÖV MEDOSZ, győzött a Dunakeszi, a Perbál döntet­lent harcolt ki Kecskeméten, a DVSE nagy küzdelemben, megérdemelten győzött. Perbál—KSC 1:1 (1:0). Kecskemét, 1500 néző. V.: Gerendeli. Perbál: Szegedi — Cseh, Kovács, Nagy, Eleid, Puczker, Faragó, Mónoki, Szemző, Bocskai, Bajkó. KSC: Bozóky, Beles, Elekes I., Ele­kes II., Szabó, Bedzsula, Vá- gi (Sztvorecz), Oskolás, Sörös, Puskás (Linka), Pirikidáno- vics. Jó iramú, küzdelmes, ke­mény mérkőzésen az ötödik percben Bocskayt buktatták, a 17 méteres szabadrúgásból Hucker óriási kapufát lőtt, A 6. percben Faragó közeli fejese ismét a kapufáról vá­gódott ki. A 42. percben Mo­noki a jobbszélen remek cse­lekkel faképnél hagyta a vé­dőket, beadását Bocskay 5 méterről a bal sarokba lőtte (1:0). Szünet után a hazaiak kerültek nagy fölénybe. A szervezetten és nagy lelke­sedéssel játszó perbáli védők azonban mindent hárítottak, csatáraik pedig veszélyesen támadtak. A 90. percbert vi­tatható 11-essel egyenlített a KSC. G.: Bocskay, ill. Sörös (11-esből). Jók: Szegedi, Cseh, Monoki, Bajkó, ill. Elekes, Bedzsula, Szabó. Sörös. Kecskeméti TE—ÉGSZÖV MEDOSZ 2:0 (0:0). Kiskunlacháza, 400 néző. V.: Nagy B. KTE: Kerpits, Gör­be, Virágh, Nagyhegyesi, Ko­máromi,. Csordás, Magyar (Do­bó), Mányoki, Némedi, Por- handa, Bohács. ÉGSZÖV: Sze­les — Moklár, Kovács T., Sze- kulov (Sallai), Németh, Pász­tor (Juhász), Horák, Hor­váth F., Nagy, Kovács L. A KTE többet támadott, csa­tárai azonban elügyetlenked- ték a helyzeteket. G.: Por- handa (11-esből). Jók: Csor­dás, Mányoki, Porhanda, ill. Kovács T., Horváth F. Bem SE—Ceglédi VSE 1:0 (0:0). CVSE-pálya, 1000 néző. Ve­zette: Pádár. Bem SE: Kollár — Birin- csik, Turner, Bajnóczi, Bera, Nagy József, Radies, Steiger­wald, Rácz, Sági, Lukács. CVSE: Tobak — Zsemlye, Debnár, Bozsó, Kábák, Schmikl, Jurás, Darányi, Var­ga, Dudás, Vass (Szanyi). Ki­tűnő játékvezetés mellett nagy küzdelmet hozott a helyi rangadó. A színvonal viszont nem ütötte meg még a köze­pest sem, sok volt a csapko­dás, az eladott labda. A Bem SE lépett fel támadólag, s vé­gig fölényben játszott. A Vas­utas jól védekezett, de iga­zán veszélyes ellentámadá­sok vezetésére nem futotta erejébőL A győztes gól a 60. percben esett, s ha szeren­csés körülmények között is találtak a kapuba, ez jelen­tette a honvédek megérde­melt sikerét: A felszabadítás­sal kiváró védők között Sági a kaputól tíz méterre a jobb sarok felé irányította a lab­dát, s bár nagy erő nem volt benne, az megakadt a Háló­ban. A Bem SE sokat támadott, de támadójátéka még most sem volt a szokott veszélyes, míg a sérülések miatt elég foghíjas Vasutas (az I. csa­pat keretéből kilencen van­nak a maródiak listáján) en­nél a teljesítménynél nem na­gyon képes többre. Góllövő: Sági. Jók: Turner, Bera, Radics, Sági, ill. Hal­mi, Darányi. (Tud.: Ungureán László.) Dunakeszi VSE—Ganz-MÄ- VAG 3:2 (2:2). Dunakeszi, 800 néző. V.: Drigán. Dunakeszi: Lebonicz- ki — Lőrinc, Asztalos, Kiss, Gyetvai, Dévai, Lemer (Hönsch), Sólyom, Koós, Pol­iak, Nazáth. Ganz-MÁVAG: Polina — Dani. Stornier, Vas­kor, Nagy, Gugyerás, Veiland, Selenka, Gregor, Geiger, Si­mon. Mindkét csapat számára igen nagy jelentőségűnek ígér­kezett a dunakeszi mérkő­zés, hiszen amennyiben a ha­zaiak vereséget szenvedtek volna, úgy jó néhány hely- lyel lejjebb csúsztak volna a bajnoki táblázaton. Az egy ponttal vezető Ganz-MÁVAG pedig esetleges győzelmével tovább növelte volna elő­nyét az élen. Ügy tűnt, hogy a rutinos játékosokkal tele­tűzdelt gépgyári együttes ide­genből is el tudja vinni a két bajnoki pontot; már a 18. percben vezetést szereztek já­tékosaink. A dunakesziek ezt követően két gyors góllal meg­fordították az eredményt. A fordulatos mérkőzés első fél­idejének negyedik góljával kiegyenlített a Ganz-MÁVAG. A második játékrészben mind­két együttes nyílt sisakkal tá­madott, a győztes gól meg­szerzése a 75. percben adu- nakeszieknek sikerült. Góllövők: Nazáth (2), Pót­lék, ill. Gregor, Selenka. Jók: Gyetvai, Pollák, Nazáth, ill. Selenka, Gugyerás. ★ A megyei bajnokság leg­váratlanabb eredményét a Tö­rökbálint—Gödöllő találkozó hozta. A kiesőjelöltek közé tartozó hazaiaknak eddig mindössze négy győzelemre futotta erőikből. Ebben a for­dulóban azonban minden várakozást felülmúlóan sze­repeltek; úgy győzték le az addig első helyen álló Gö­döllőt, hogy 30 percen keresz­tül csak tíz emberrel ját­szottak. A többi mérkőzésen általában a papírformának megfelelő eredmények szü­lettek, kivételt legfeljebb a Dömsöd biztos, kétgólos győ­zelme jelent a D. Kőolaj * fe­lett Pilis—Kistarcsa 3:0 (0:0). Pilis, 700 néző. V.: Szarka. A helyi csapat nagy kedvvel és nagy lelkesedéssel játszott, de az első félidőben nem tudott gólt szerezni. A máso­dik félidőben szinte a kapu­jához szegezte ellenfelét, és a 75. percben Kuszenda bom­balövése 1:0-ás vezetést ered­ményezett. A vendégek keve­sebb veszélyt jelentettek a ka­pura. Végül is nagyarányú győzelmét a Pilis megérde­melten aratta. G.: Kuszenda, Gajdos (2). Jó: Kuszenda (leg­jobb), Gál. Perjési, Simon, ill. Sógor, Kovács, Papp. (Tud.: Csikós Pál.) Érd—Vácszentlászló 2:1 (1:1). Érd, 400 néző. V.: Hor­váth Géza. Bár a hazaiak len­dültek támadásba, a 10. perc­ben az érdi védelem hibájá- I ból a vendégek megszerezték | a vezetést, sőt, a széltől támo­gatva még enyhe fölényt is I kiharcoltak. Az Érd a 36. | percben egyenlített. Szünet után mindkét csapat nagy harcot vívott a győztes go­iért, majd az idő múlásával a vendégek az eredmény tar­tására rendezkedtek be. Már úgy tűnt, hogy elviszik az egyik pontot, mikoris a he­lyiek a 88. percben szabad­rúgáshoz jutottak. Vitkó bom­balövése a sorfal fölött véd- hetetlenül vágódott a belső kapufáról a jobb sarokba. G.: Buba, Magdics, ill. Vitkó. Jó: Szabó, Vitkó, ill. Mészá­ros, Basa. (Tud.: Neményi Béla.) Törökbálint—Gödöllő 2:1 (1:0). Törökbálint, 500 néző. V.: Bállá. Az első félidőben a sok helyzetet kidolgozó ha­zai csapat a 35. percben ju­tott vezetéshez, a második félidőt gyors gödöllői gól ve­zette be. Ezután nagy küzde­lem alakult ki a győzelemért. A 60. perctől Némedi kiállí­tása miatt megfogyatkozott a hazai csapat, s mégis győzött. G.: Bartha, Bayonne, ill. Kán- tai. Jó: Ádám, Hermann, Ma- ronics, Bartha. (Tud.: Fűrész János.) Ceglédbercel—Sülysáp 2:3 (2:2). Ceglédbercel 400 néző. V.: Hídvégi. Nagy iramú, magas színvonalú mérkőzésen a nyo­masztó mezőnyfölényben ját­szó Ceglédbercel balszeren­csés vereséget szenvedett. Az első félidőben kétszer is ve­zetéshez jutott a hazai gár­da, de a vendégek szeren­csével kiegyenlítettek. Szü­net után szinte egykapura játszott a hazai csapat, de csatárai képtelenek voltak a Labdarúgó- táblázatok nb n Salgótarján Vasas Izzó Eger Kazincbarcika DVSC Budafok Vác Volán Dorog B. TASK SZMTE Nagykanizsa KKFSE BVSC Komló Fűzfő BKV Előre MÄV DAC Szekszárd Várpalota 25 14 6 25 14 6 25 13 7 25 13 6 25 13 4 25 11 6 25 11 6 25 8 11 25 11 5 25 9 9 25 25 25 25 25 25 25 25 25 25 8 7 5 13 6 10 8 6 9 4 6 7 6 4 4 6 4 5 5 46-23 34 5 40-17 34 5 41-26 33 6 45-28 32 8 29-29 30 8 41-28 28 8 30-27 28 6 35-31 27 9 25-23 27 7 26-26 27 8 33-24 26 10 32-30 23 7 35-42 23 9 31-34 22 11 27-31 22 12 36-49 22 12 24-35 19 15 28-48 16 15 23-50 14 16 28-54 13 nb m Középcsoport Ganz-M. 25 15 Balassagyarm. 25 13 Építők SC Dunakeszi KSC Pénzügyőr 22. Volán Perbál KTE Bp. Spartacus Bem SE Gyöngyös ESMTK Ikarus ÉGSZÖV Dunaújv. Ép. Auras Cegléd Láng Vasas Enying Megyei Iklad Sülysáp Gödöllő Dömsöd Pilis Kistarcsa D. Kőolaj Vácszentl. Érd Nagykőrös Göd Alberti rsa Törökbálint Ceglédbercel Szigethalom Budaörs 25 12 25 12 24 12 25 11 25 12 25 10 25 11 25 9 25 9 25 11 25 11 25 7 25 6 25 8 24 5 25 6 25 5 25 3 7 9 2 12 2 12 9 9 9 10 4 13 9 10 7 12 3 17 6 16 63-31 34 40-21 34 50-31 31 36- 28 30 44- 31 29 40-28 29 38-30 29 35-28 28 37- 33 28 26-28 26 28-26 25 42-40 24 45- 52 24 28-31 23 27-31 21 38- 45 20 22-41 19 24-44 19 18-47 13 24-59 12 bajnokság 18 11 18 10 18 10 18 9 18 10 18 8 18 8 18 8 18 18 18 3 18 5 18 18 18 18 2 5 4 5 5 6 5 6 7 8 6 5 7 4 9 8 7 5 10 3 13 31- 18 24 35-29 24 30-12 23 34-25 22 30-26 22 28-26 21 28- 17 20 32- 23 19 20-22 18 23-28 17 19-21 16 13-25 16 21-28 14 29- 38 14 21-34 11 16-38 7 Megyei totóeredmények 1. STC—Kossuth KFSE 1 2. Várpalota—Vác x 3. KSC—Perbál x 4. CVSE—Bem SE 2 5. Ceglédbercel—Sülysáp 2 6. Göd—Szigethalom x 7. Pilis—Kistarcsa 1 8. Nagykőrös—Albertirsa x hálóba találni. G.: Andráska, Hév‘.at, ill. Csákó (2). Jó: Andráska, Herbst, Udvaros, ill. Motollái, Melczel, Csá­kó. (Tud.: Karsai Márton.) Göd—Szigethalom 0:0. Göd, 200 néző. V.: Ádám. Gyenge színvonalú mérkőzés, csapkodó játék, a kapuk rit­kán kerültek veszélybe. A gö­diek gólínsége tovább tart. A vendégek lelkes játékuk­kal megérdemelten vitték ha­za az egyik pontot. Jó: Hor­váth, Simkó, ill. Nincheller, Gólya, Bíró. (Tud.: Simkó Gé­za.) Iklad—Budaörs 2:1 (1:0). Iklad, 200 néző. Hazai fö­lény jellemezte az első fél­időt, a 20. percben Huszár ugratta ki Kaisert, aki okos gólt lőtt. A második félidő kiegyenlített „ erők küzdel­mét hozta. A hajrában felül­kerekedett Iklad növelni tud­ta előnyét. G.: Kaiser, Van- kó. Jó: Vankó, Ecker, Hu­szár, Kaiser, Országh, ill. Viola, Búzás, Schäffer, Tóth. (Tud.: Gohér Mihály.) Albertirsa—Nagykőrös 1:1 (1:0). Nagykőrös, 200 néző. V.: Horváth J. Változatos, jó iramú, közepes színvonalú mérkőzésen az igen erősza­kosan játszó irsaiakkai szem­ben nem érvényesült a ha­zaiak korszerűbb csapatmun kája. A vendégek a 30. perc­ben nagy védelmi hibából ju­tottak vezetéshez, melyet a hazaiak 55. percben szabad­rúgásból lőtt gólja egyenlí­tett ki. G.: Petrik, ill. Dénes. Jó: Erős, Perjési, Csemák Balázs, ill. Dénes, Torma. Orbán, Hajdú. Tud.: Pécsi Sándor.) Dömsöd—DK V 3:1 (2:1). Aranyeső Du Duisburgban a XI. asztali- tenisz Európa-bajnokságon a csapatban szerzett aranyér­mek után a vasárnapi döntő­ben is ki tűnően« szerepeltek a magyarok. Női egyesben Ma­gos Judit, a férfi egyesben Gergely Gábor lett az első, utóbbi Orlowskival az oldalán párosban is aranyérmet nyert. Ezüstérmet szerzett (vegyes párosunk után) a Magos, Sza­bó kettős és Jónyer István. Bronzérmesek: Szabó Gab­riella és Kreisz Tibor. Soha annyi ajándékot nem kaptak a magyar asztaliteni- szezők, mint a duisburgi Euró- pa-bajnokság díjkiosztó záró­vacsoráján. Szinte percenként szólították Magost, Gergelyt, Jónyert, Szabót és a többieket a zsúfolásig megrakott emel­vényhez, s amikor késő este a küldöttség tagjai hazaindul­tak a szállodájukba, akár egy tehergépkocsit is fogadhattak volna... A szép tiszteletdíjak voltak a rendezőktől kapott elismerés jelei, de az igazi dicséretek szavakban hangzottak el. A legtalálóbban Kjell Johansson, a svédek volt többszörös vi­lág- és Európa-bajnoka, egyik jelenlegi szakvezetője össze­gezte a véleményt: — Nekünk ez volt az egyik leggyengébb Európa-bajnok- ságunk, hiszen a sok évig tar­tó szép napok után csak egy bronzérmet tudtunk szerezni. De állítom, hogy az egykori legerősebb svéd csapat sem tudta volna most felvenni a versenyt a magyarokkal szem­ben! Jupp Schlaf, az Európai Asztalitenisz Unió elnöke sem fukarkodott az elismeréssel, amikor így nyilatkozott: — Ezt az Európa-bajnoksá- got a magyarok mentették meg, mert jóformán csak tő­lük és néhány más nemzetbelS játékostól láthattunk magas színvonalú teljesítményt. Stagnálást tapasztalok a sport­ág európai mezőnyénél, hiány­zik néhány nagy egyéniség, a fiatalok pedig még nem tudtak felnőni a legjobbakhoz. Kéziiabdás határidő A megyei I. osztályú női és férfi, valamint a nemzeti bajnokságban szereplő ifjúsági kézilabdacsapatok mérkőzés- bejelentési kötelezettsége ma 17 órakor lejár. Amennyiben a szakosztályok nem jelentik be mérkőzéseik helyszínét és időpontját, úgy azokat a szőr vétség hivatalból írja kd. Jubileumi emléktúra Nyokpróbe a Csókás-erdőben Megtörténik az utolsó eligazítás, kezdődhet a kötelező erdei gyalogtúra. A kötélhúzás nyertesei, Természetbarát kisdobosőrs tagjai. Barcza Zsolt felvételei Sok száz résztvevője volt vasárnap a nagykőrösi Csó­kás-erdőben a jubileumi em­léktúrának, melyet idén ne­gyedik alkalommal rendeztek meg. A legfiatalabbaktól kezd­ve a nyugdíjasokig minden korosztály képviseltette ma­gát. Ki-ki bizonyíthatott ügyességből, s próbára tehette erőnlétét is. A kötélhúzás, vál­tófutás, súlylökés, célbadobás, zsákban futás, erdei gyalogtú­ra, fekvőtámasz és a helyből távolugrás volt a nap nyolc­próbája. A tömegsportnap résztvevőit és a vendégeket Pásztor István, az MSZMP nagykőrösi városi bizottságá­nak elsőj titkára köszöntötte. Megemlékezett a Tanácsköz­társaságról, méltatta a tömeg­sport jelentőségét, majd ne­mes versengésre szólította a résztvevőket A küzdelmek során a felnőtt korcsoportban a 21-es Volán Kandó Kálmán szocialista brigádjának csapa­ta, az úttörők és a kisdobosok közül a Barátság, illetve a Mazsola őrs ért el első helye­zést. A program végén alkal­mi szakácsok — a főzőver­seny résztvevői — vendégelték meg a sport- és természetba­rátokat Hét telitalálat A totó 11. játékhetén heten értek el telitalálatot. Nyereményük egyenként 173 ezer 890 forint. A 13-asokra 91 ezer 547, a tizenket­tesekre 2 ezer 745 forintot fizet­nek. A tizenegyesek értéke 232, a tízeseké pedig 51 forint. Totóeredmények: 2, X, 2, X, 2, 1, X, X, X, 1, X, X, 2, U %