Pest Megyi Hírlap, 1977. december (21. évfolyam, 282-307. szám)

1977-12-06 / 286. szám

1917. DECEMBER 6., KEDD Ufítian Pest megyei döntetlenek Labdarúgó• táblázatok NB II 1. Salgótarján 18 11 3 4 32-16 25 2. Kazincbarcika 18 9 5 4 34-18 23 @ Országszerte nehéz, csúszós talajon ját­szódtak le az NB II-es talál­kozók. Az idő­járás viszon­tagságai, a pá­lyával kapcsolatos nehézségek rányomták bélyegüket a Pest megyei találkozók színvonalá­ra. Mind a váciak, mind a szentendreiek mérkőzésén nagy küzdelem folyt, de az ellenfél úgy látszik, jobban tudott alkalmazkodni a ked­vezőtlen talajviszonyokhoz, így mindkét Pest megyei csa­patunk csak az egyik pontot tudta otthon tartani. Kossuth KESE—Vasas Izzó 1:1 (0:0) Szentendre, 800 néző: V.: brahos. Kossuth KFSE: Ka­A vasárnapi NB II-es fordulóban a szentendrei főiskolások otthon látszottak. Ezúttal a második helyen álló Vasas Izzó együttesét fogad­tnnn __ n0Ál-„n-i ' ták> akiktől elvették az egyik pontot. Képünkön: Schuszter nem tudja „ , c/eakuart, szegő, megakadályozni Geigert lövésében, s a labda a vendégek kapujában Pozsgai, Hamon — Geiger, kötött ki. Ambrus —, Szaoó Pető, Szikszai, Horváth. Edző: Bu­dai László. A szentendreiek nagy meg­lepetésére a Vasas Izzó nyílt támadójátékkal próbálta be­venni a vendéglátók kapuját. Parázs támadások következté­ben két igen veszélyes gól­helyzetet mentett a szentend­rei védelem, illetve Katona kapus. Az első félidő szöglet­aránya is mutatja a vendégek meddő fölényét. Ennek ellené­re Geiger góljával a 41. perc­ben a Kossuth KFSE szerezte meg a vezetést jelentő gólt. A második félidő 17. percében a Vasas Izzó nyílt játéka meg­érlelte gyümölcsét. Bódis, az ellenfél játékosa a jobb oldal­ról beadott „forintos labdát” úgy fejelte a szentendreiek kapujába, hogy még a kapus sem mozdult a labdára. A gól után mindkét csapat rákap-, csőit, de az eredmény nem változott. Jók: Katona, Geiger, Szabó, Horváth. Váci Híradás—Szekszárd 1:1 (0:0) Vác, 4500 néző. V.: Vrbán. Vác: Hegedűs — Szúnyogh, Visnyovszki — Bánfalvi dr., Szádóczki — Pálinkás, Bed- narik — Répási, Balogh — Tóth (Kiss a 71. percben), Horváth. Edző: Jeszenszki István. Nem sikerült győze­lemmel búcsúzni a közönség­től a Váci Híradásnak sem az őszi idény utolsó hazai mér­kőzésén. A szekszárdiak az esélytelenek nyugalmával ját­szottak, hiszen vesztenivalója csak a Híradásnak volt. Mint később bebizonyosodott, vesz­tettek is egy pontot. A ven­dégek lelkes, jó játékukkal végig egyenrangú ellenfélként küzdöttek. Védelmük jól rom­bolta az erőtlen hazai táma­dásokat s hirtelen ellentáma­dásaik is veszélyesebbek vol­tak. A váci csapat a második 45 percben valamelyest felja­vult, de csatársorukból hiány­zott az átütő erő. Egy sajná­latos védelmi hiba miatt a vendégek még a vezetést is megszerezték a 63. percben 11-esból. Bánfalvi dr. hibájá­ból az ellenfél* csatára, Hege­dűs, veszélyesen kapura tört, Hegedűs vetődése után a ven­dégjátékos a 16-oson belül el­esett. A játékvezető megítélte a 11-est, a szekszárdi Korner a bal alsó sarokba vágta a labdát. Az egyenlítés 10 per­cet váratott magára. A csapat legjobbja, Répási a védőkről lepattant labdával betört a 16-os területére és 14 méterről a jobb sarokba lőtt. A ven­dégcsapat ezután sem roppant össze, szívós védekezéssel meg­akadályozta a váciak győzel­mét. A találkozó végeredmé­nyében nem várt, de igazsá­gos pontosztozkodással végző­dött: Jó: Répási, Szúnyogh, Szádóczki. Az NB Ill­ban legjobb eredményt a Ceglédi VSE és a Dunake­szi VSE érte el két döntet­lenné, amely közül az egyik Pest megyei rangadón ' született. A jeges, csúszós talaj úgy látszik, nem kedvezett a Pest megyei csa­piatoknak. Az ellenfelek job­ban tudtak alkalmazkodni a kedvezőtlen időjárási viszo­nyokhoz. A Perbál • az NB III-as szereplése óta hazai pályán ilyen súlyos vereséget, még nem szenvedett. 22-es Volán SE—Perbáli Tsz SK 3:0 (3:0) Perbál. 500 néző. V.: Bárt- fai. Perbál: Szegedi (Németh) — Kovács II., Kovács 1., Cseh, Eleki, Hucker, Kovács III. (Nagy) — Monoki, Bocskai, Szemző, Babai. Edző: Hári László. A közepes iramú, küz­delmes mérkőzésen a csúszós talajhoz jobban alkalmazkodó Volán a 17. percben szerezte meg a vezetést. A 24. percben ügyesen kihasználva a hazai csapat soraiban történt za­vart, a vendégek már három­gólos előnyt szereitek. Fölé­nyüket az első 45 percben végig megtartották. A perbá­liak nem adták fel a küzdel­met, a második félidőben szinte egy kapura ment a já­ték, de hiába. A határtalanul lelkes vendégcsapat védelme, s a kitűnően védő kapus, Ker­tész. rendre elhárította a két­ségbeesett rohamokat. A hazai csatársor erejéből csupán két kapufára tellett, igazán nagy gólhelyzetük sem volt. A hazai csapatból senkit sem lehet ki­emelni. (Tud.: Bélik Pál.) Ceglédi VSE—ÉGSZÖV MEDOSZ 1:1 (1:0) Cegléd, 300 néző. V.: Di- vinyi. CVSE: Keller — Zsem­lye, Debnár, Klein, Cseh, Halmi, Dudás, (Jurás), Dará­nyi, Halász, Szanyi (Karcsú), Vass. ÉGSZÖV: Gergely, Horváth J., Kovács T., Németh, Réthyi, Nagy, Pásztor, Csapiár (Sal- lai), Kovács L., Horváth F., Juhász. A fagyos, több helyen víz­zel, hóval borított salakos pá­lyán kiegyenlített első félidőt vívott a két Pest megyei csa­pat. A ceglédiek már a 7. percben megszerezték a veze­tést jelentő gólt. Az ÉGSZÖV valamivel többet kezdeménye­zett, csatárai meddő fölényt alakítottak ki. A Cegléd el­lentámadásai ritkábban, de lendületesebben, gólveszélye- sebben gördültek. Szünet után mintegy 25 percig tartott a vendégek nyomasztó fölénye, de támadásaikban továbbra sem volt kellő átütő erő. Bár a hazaiak csak a 70. percben értek el először ellenfelük kapuja elé, de akár két gól­lal is megszerezhették volna a vezetést. Az egyenlítés a 82. percben történt: Halmi feleslegesen reklamált, ezért a bíró közvetett szabadrúgást rendelt el. A legurított lab­dával Kovács kiugrott s a kapus mellett a hálóba lőtt. A mérkőzés színvonala egyálta­lán nem volt kielégítő, a küzdő jelleg dominált. A sok tumultus számos játékvezető' tévedést okozott, különösen a második félidőben. A látot­tak alapján megérdemelten osztozott a pontokon a két Pest megyei gárda. G.: Vass. ill. Kovács L. Jó: Cseh, Zsem lye, Halász, HL Pásztor, Né­meth, Horváth F. (Tud.: Un- gureán László.) Erzsébeti SMTK—Bem SE 2:1 (0:0) Pesterzsébet, 800 néző. V.: Horváth Gy. Bem SE: Kollár — Bilincsik, Turner, Bajnó- czy, Bera, Nagy J., Radics, Steigerwald (Lukács), Nagy J., Friedmann, Sági. Negyed óráig tartott a hazaiak fölé­nye. Utána a ceglédiek át­vették a játék irányítását. Bera, Sági, Friedmann több nagy helyzetet is elhibázott. A vezetést csak a 75. percben, a második félidőben sikerült megszerezniük. Friedmann a 16-osról váratlanul bombá­zott, s a labda a későn vetődő kapus alatt jutott a hálóba. Ezután a Bem SE csak 10 percig tudta megtartani fölé­nyét, pedig még a félvonalon sem jutott túl. Az erzsébetiek rendületlenül támadtak, a já­tékvezető néhány indokolat­lan szabadrúgást ítélt a ja­vukra, s ezzel is az ő mal­mukra hajtotta a vizet. Az ESMTK egyenlített, majd a győztes gólt is megszerezte. A Pest megyeiek több biztos helyzetet hagytak ki, mint vendéglátóik, s legalább a döntetlenre rászolgáltak vol­na. A ceglédiek hathetes ve­retlenségi sorozata szakadt meg ezen a mérkőzésen. G.: Friedmann. Jó: Kollár, Ra­dics, Sági. (Tud.: Ungureán László.) Előadás a téli felkészülésről A Pest megyei labdarúgók edzőbjzottsága közli, hogy 1977. december 12-én, hétfőn dél­után fél ötkor a labdarúgó­szövetség helyiségében kötele­ző értekezlet lesz, ahol a meg­jelenés a megyei edzőknek kö­telező. Hiányzás esetén levon­nak egy büntetőpontot a távol­maradt edző csapatának össz- eredményéből. A találkozón Keszthelyi Mihály, az MLSZ edzőbizottságának tagja tart előadást a téli felkészülésről. 3. Vasas Izzó 4. Vác 5. Eger 6. Volán 7. Dorog 8. SZMTE 9. Komló 10. B. TASK 11. Nagykanizsa 12. Fűzfő 13. Kossuth KFSE 18 4 9 14. DVSC 15. BKV Előre 16. Budafok 17. MÁV DAC 18. BVSC 19. Várpalota 20. Szekszárd 18 10 3 5 30-14 23 18 10 3 5 25-18 23 6 4 31-23 22 8 3 26-19 22 4 5 22-16 22 6 5 29-19 20 4 6 25-23 20 6 5 18-19 20 5 7 24-20 17 1 9 30-35 17 5 28-33 17 8 14-23 17 8 21-25 16 8 25-26 15 2 11 23-36 12 7 9 18-29 11 3 11 22-41 11 18 8 18 7 18 9 18 7 18 8 18 7 18 6 18 8 18 7 18 6 18 5 18 5 18 2 18 4 18 2 3 13 16-40 7 NB III Középcsoport 1. Ganz-MAVAG 18 12 2 4 53-25 26 2. Balassagy. 18 10 6 2 32-16 26 3. Pénzügyőr 18 9 6 3 31-18 24 4. Bp. Spartacus ia 8 6 4 21-20 22 5. Bp. Építők 18 8 5 5 38-26 21 6. Perbál 18 8 5 5 29-22 21 7. KSC ia 8 4 6 30-22 20 8. 22. Volán 18 7 5 6 27-24 19 9. Dunakeszi 18 7 5 6 23-22 19 10. KTE 18 7 5 6 26-26 19 11. Dunaújváros 18 7 4 7 30-29 18 12. ESMTK ia 8 2 8 36-40 18 13. Ikarus ia 6 5 7 24-24 17 14. ÉGSZÖV 18 4 8 6 23-20 16 15. Bem SE 18 5 5 8 19-22 15 16. Cegléd 18 5 5 8 20-32 15 17. Gyöngyös 18 6 2 10 24-32 14 18. Auras ia 4 6 8 20-34 14 19. Láng Vasas 18 3 2 13 13-37 8 20. Enying ia 2 4 12 15-43 .8 Totóeredmények A totó 49. játékhetén egy fogadó ért el telitalálatot. Nyereménye 1 millió 715 ezer 212 forint. Tizenhár- mas találatos nem volt. Az 58 da­rab tizenkettesre 14 ezer 387 fo­rintot fizetnek ki. A tizenegyesek értéke 1039, a tízeseké 174 forint. Totóeredmények: x, 1, 2, 2, 1, x, x, 2, x, 1, x, x, 2, 2. Buenos Aires Joao Havelange, a FIFA brazil elnöke az argentin fő­városba érkezett, ahol több fel­merülő kérdésben megbeszé­lést tart az 1978. évi világbaj­nokság rendezőivel. Havelange egy nyilatkozatában kijelentet­te, hogy a VB várható bevé­tele 32 millió dollár lesz. Je­lentősen több, mint 4 éve az NSZK-ban, ahol 23 milliót könyvelhettek el nyereségként. Kilenc űj megyei csúcs Úszók az Kupáért Százhalombattán két évvel ezelőtt adták át rendeltetésé­nek a 25 méteres fedett uszo­dát a város úszni vágyó gye­rekeinek, felnőttéinek. Az el­telt két év alatt a városban jól hasznosították a sportlé­tesítményt. A városi gyere­kek zöme már megtanult úsz­ni. A tehetségesebbek ver­senyszerűen űzik ezt a spor­tot. A sportkör gazdája a Dunai Kőolajipari Vállalat. A város felszabadulásának év­fordulójára első alkalommal írták ki az Üsző Olaj Kupát. A meghívók elmentek, a gyu­lai, dunaújvárosi, gödöllői egyesületek, valamint a III. kerületi TTVE sportolói ré­szére. A többi egyesület kü­lönböző kifogásokkal távol maradt á versenytől. Mintegy ötven versenyző állt rajthoz vasárnap, hogy az év utolsó versenyén össze­mérjék tudásukat. Eredmé­nyek: 100 m-es béka, fiú pil­langó: 1. Jencsel János (DKSI), új megyei csúcs, 2 p. 055 mp„ 100 m-es béka, leány pillan­gó: 1. Marsalek Emese (Váci Vízmű), 2 p. 37.7 mp., 400 m- es delfin, leány gyors: 1. Ko­rányi Krisztina, új megye­csúcs, 6 p. 29.4 mp., 100 m-es gyermek, leány gyors: 1. So- korai Éva (DKSI), 1 p. 15 mp., 400 m-es delfin, fiú gyors: 1. Petruska László, új megyei csúcs, 6 p., 10.5 mp. 100 m-es serdülő, fiú mell: 1. Székely Miklós (Váci Vízmű), 1 p. 23 mp., 100 m-es gyermek, fiú hát: 1. Fazekas Gábor (Váci Vízmű), 1 p. 25 mp., 200 rn.es delfin, fiú mell: 1. Kollár At­tila (Váci Vízmű), új megyei csúcs, 3 p. 33.5 mp., 4x200 m- es gyors, fiú: 1. Vác A-csapa- ta, Kollár, Kovács, Hegyi, Fazekas összeállításban, új megyei csúcs, 11.29.2 mp. 400 m-es úttörő gyors: 1. Kollár Attilá (Váci Vízmű), 6 p. 22.8 mp., Í00 m-es béka, fiú gyors; Korényi Kriszta, aki új megyei csúcsot úszott 1. Jencsel János (DKSI), új megyei csúcs, 1 p. 39 mp., 100 gyermek, fiú gyors: 1. Faze­kas Gábor (Váci Vízmű), 1 p. 0.75 mp., 400 m-es úttörő leány gyors: 1. Remső Edit (Váci Vízmű), 6.05.8 mp., 100 m-es béka, fiú mell: 1. Jánki Zol­tán (DKSI) 1.53.7, 200 delfin, leány mell: 1. Sípos Katalin (DKSI), 3 p. 21.6 mp., új me­gyei csúcs, 100 m-es serdülő, fiú gyors: 1. Vizkeleti Péter (Váci Vízmű) 1.04, 100 m-es delfin, leány hát: 1. Korényi Krisztina 1.35.8, új megyei csúcs. 4x100-as delfin, leány gyorsváltó: 1. DKSI, Tima, Tóth, Sipos, Korényi összeál­lítású csapata, új megyei csúccsal, 6 p. 36.4. A 18 számból álló verse­nyen kilenc új megyei csú­csot úsztak a versenyzők, eb­ből hetet a DKSI gyermekei. Pontverseny végeredménye: DKSI 180 pont, Váci Vízmű 176 p. Ezzel az első ízben ki­írt Olaj Úszó Kupa versenyt a százhalombattai Kőolaj­sportkör sportiskolája nyerte. Kép, szöveg:: Koppány György Evezővel, csónakkal Edzőként Is az élvonalban — 1966-ban Pesten kezdtem el sportolni a Testvériség csapatában — emlékezik Rap- csák Károly, a Váci Hajógyár egyesületének kitűnő evezője és úttörőedzője — Volt egy kitűnő edzőnk, aki nagyon jól szervezett. Egyesületünk eb­ben az időben 10—15 fő köz­reműködésével dolgozott. 1971-ben kerültem Vácra, Ri- bári Zoltán akkor képezte át magát sportolóból edzőnek. Az akkori négyesünk a 71-es előolimpián is szerepelt. Volt egy jó kis mag kitűnő spor­tolókból, amely a többieket is lendítette. Sajnos még ebben az évben bevittek katonának, de szerencsére Vácra kerül­tem, így nem szakadtam el egészen az egyesülettől, rend­szeresen jártam edzésre. A laktanyában is tartottunk Wachstler Lajossal, Pszota Jánossal két-három súlyzós, könnyű atlétikai edzést. Le­szerelés után, 1973-ban orszá­gos bajnokságot nyertünk a kormányos nélküli négypár- evezős bajnokságon, Wachst­ler, Réthy, Nógrádi, Rapcsák Jkii HELYEN ELFÉR. M teljesítményű. I UjÜfOO OLCSÓ az IMPORTÁLTCOOtrif 11^3« II ÁRA: 1150 Ft OTP-hitel. CMK o KSRßVIUgäMraphatö. [KERAVILL: VIDÉKRE UTÄNVE1 TEL SZÁLLÍT: 11053 Bp. V, Kossuth Lajos u. 2. felállításban. Megint kiala­kult egy olyan csapat, amely éveken át vihette volna a prímet az egyesületben, de egy év múlva megint csak ketten maradtunk Nógrádi­val ebből a társaságból. Min­denesetre a kétpárevezős ka­tegóriában országos szinten mi vittük a pálmát. Sétülés után második hely 1975-re sajnos Nógrádi is megsérült, az én jobb kezem is eltört. Egyikünk sem tudott indulni a bajnokságban. Mi­nősítés szempontjából ez igen kedvezőtlen volt, hiszen a mindenkori besorolás az előző évben elért eredmények alapján történik. — FeLgyógyulásom után el­határoztam, hogy társak híján egyesben próbálkozom — folytatja Rapcsák Károly. Na­gyon nehéz dolgom volt. Leg­nehezebb ellenfelem, Fejes István, a BEAC versenyzője 1971 óta uralta a mezőnyt, így második lettem némi balsze­rencsével. Nagyon jó start után kétszer is előretörtem. A pálya bizonyos szakaszán három hajó hossznyi előnyöm volt. Az utolsó 300 méteren elhúzott mellettem egy motor­csónak, majdnem felborított. Ez a zavaró körülmény elég volt Fejesnek ahhoz, hogy megnyerje az 1976-os bajnok­ságot. 1977-ben új műfajt próbál­tam ki kétpárevezős kategó­riában. Mégis az 1-es és a négyesben indultam. Harma­dik, illetve negyedik helyet szereztem. Ebben az évben kezdtem el edzőként a legki­sebbekkel foglalkozni. Dönte­nem kellett, hogy melyiket folytatom igazán, s úgy érez­tem, hogy ma már fontosabb, hogy a gyerekeknek átadjam 12 év tapasztalatait Sportszeretekre nevelni — Természetesen nagy am­bíciókkal kezdtem — emléke­zik Rapcsák Károly. Sikerült nagy tömeget megmozgatnom. A Kormányos négyes úttörőim idén bajnokságot nyertek. Uobisz Zsolt, Kovács Sándor, Kinetár Béla, Németh György és Harsányi Csaba teljesít­ményére legalább annyira büszke vagyok, mint saját sikereimre. Emellett az egyes bajnokságon Kovács Tamás harmadik helyezést ért el az országos bajnokságon. Legalább 30—35 gyerekkel dolgozom. Közöttük 9—14 évesig minden korosztály megtalálható. Elég jó kapcso­latom alakult ki a szülőkkel, ők is el-eljárogatnak az ed­zésekre, meg tudjuk beszélni a problémákat. Nyaranta két­hónapos edzőtábort tartunk a csónakházban, a gyerekek ilyenkor tízórait, ebédet és uzsonnát is kapnak. Ügy toboroztam, hogy a csónak­ház menti úton elhaladó kis srácokat is megszólítottam, rábeszéltem ' a részvétedre. A szülők örültek, hogy a gye­rek addig is felügyelet alatt áAL ___ Já tékosan..j A legfiatalabb generációt úgy lehet megnyerni, hogy sok kirándulást, játékos ed­zést tartunk nekik. Kirándu­lunk Hideghegyre, Dobogókő­re. Nyáron három nap alatt megkerültük a Szentendrei­szigetet. Ez felnőtteknek is igen szép teljesítmény, több mint 80 kilométernyi utat je­lent. A kirándulásokat, kondí­cióedzéseket a téli időszakban sem hagytuk abba, ilyenkor kovácsolódik össze a csapat, barátságok, baráti körök ré­vén. Reméljük, hogy a követ­kező idényben is elérünk az ideihez hasonló jó eredmé­nyeket. Az edzéseken, túrákon szerzett élmények, a sportsze­retet az eredménytől függet­lenül is nyereség a legfiataJ labb generáció számára. i Pósa Zoltán i I