Pest Megyi Hírlap, 1977. november (21. évfolyam, 257-281. szám)

1977-11-29 / 280. szám

1977. NOVEMBER 29., KEDD ZZ" if, W x/urlap A Gödöllő kikapott Gödön Az Iklad az őszi első NB ll-es helycsere Befejeződött a perui felkészülés „Sok sikert Argentínában" Országszerte havazásban, ha­vas esőben, mély talajon zajlottak a va­sárnapi labda­rúgó-mérkőzé­sek. Az NB II 17. fordulója helycseréket ho­zott: Az első hat idegenben játszott és a Salgótarján győ­ri győzelmével az élre került. A Váci Híradás egri veresége miatt rosszabb gólkülönbség­gel a 3. helyen áll, a Doro­gon vesztes, ugyancsak 22 pon­tos Vasas Izzó mögött. A Kos­suth KFSE értékes ponttal tért haza Debrecenből. Eger—Vác 2:0 (2:0). Eger, 2000 néző. V.: Makó. V. Híradás: Hegedűs — Gere, Bánfalvi dr., Szunyogh, Szá- dóczki, Pálinkás, Bednarik, Bodor, Balogh (Szöregi), Tóth, Horváth. Az egri támadások már a 4. percben gólt hoztak. Egy hazaadást, amely a hó­ban elakadt, az egri Varga elcsípett, Hegedűs eléje vető­dött, s a labda szögletre pat­tant Barta közben átesett a fekvő kapuson. A bíró 11-est ítélt, Hegedűs először vetődve kiütötte Dudás lövését, de a csatár másodszorra nem hi­bázott. Tíz perccel később esett a második egri gól. A 15. percben Bednarik szabá­lyosan szerelte Galántait, aki megütötte a váci játékost, ezért kiállították. Lassan láb­ra kapott a Híradás. Horváth jó lövése a 38. percben alig szállt mellé. A második fél­idő váci mezőnyfölényt ho­zott. A 68. percben szépítési lehetőség maradt ki. Szu­nyogh elfutott a jobbszélen, de éles beadását Horváth 6 méterről elhibázta. A Híradás játéka nem okozott csalódást. Annak ellenére, hogy a mér­kőzés nagy részében létszám- fölényben voltak, lelkesedé­sükkel nem tudták kiegyenlí­teni az egységesebb Eger jó játékát. A tartalékos Pest megyei csapatot az is sújtot­ta, hogy Baloghot és Pálin­kást sérülés miatt le kellett cserélni. Hegedűs most is jól védett. A hátvédnégyes, vala­mint Szunyogh és Bodor já­téka emelkedett az átlag fö- lé. (Tud.: Simák Attila,) Kossuth KFSE—Debrecen 1:1 (0:0). Debrecen, 2500 néző. V.: Maczkó. KKFSE: Katona — Deákvári, Szegő, Pozsgai, Há­mori, Geiger, Ambrus, Hor­váth, Szabó, Fürtös (Emmer), Z. Nagy (Pető). A csúszós pályán a mérkőzés nagy ré­szében a hazaiak voltak fö­lényben, de sok helyzetet és jó néhány szabadrúgást ki­hagytak. Az 53. percben a szentendreiek jutottak előny­höz. Szabó jó átadás után átjátszotta a debreceni védőt, Lipőköt, s nyolc méterről a hálóba lőtt. A 70. percben ka­varodás volt a szentendrei kapu előtt, majd Maczkó buk­tatásért 11-est ítélt, s ebből egyenlítettek ki a helyiek. G.: Szabó. Jó: Katona, Deákvá­ri, Szabó, Szegő. Az N? In* csak a Iacházi mérkőzés. A Dunakeszi Vas­utas győzelemmel vette az akadályt, a Ceglédi Vasutas pedig nagyarányú vereséget szenvedett a fővárosban. Dunakeszi VSE—Kecskeméti SC 2:1 (0:1). Dunakeszi, 500 néző. V.: Müncz. DVSE: Kenesei — Kári, Dévai, Asztalos (Hönsch), Bazsonyi, Berta, Gyetvai, Lőrincz, Pollák, Só­lyom, Nazáth. A salakos edző­pályán került sor a találko­zóra, amely már a 6. percben gólt hozott. Asztalos haza­adását elcsípte Seres, a kecs­keméti csatár, s a kifutó Ke­nesei mellett a hálóba lőtt. Ezután a vendégek az ered­mény tartására törekedtek, védelmük biztosan verte visz- sza a hazai rohamokat. Szü­net után, a 63. és a 64. perc­ben lőtt két gyors góllal meg­fordította az eredményt a Pest megyei gárda, majd a 74. percben Sólyom kapu mel­lé lőtt egy 11-est. Sáros tala­jon. hatalmas küzdelemben, a nagy akarással játszó Vas­utas végig fölényben volt, és megérdemelten nyert. G.: Pol­lák, Sólyom (11-esből). Jó: Sólyom, Gyetvai, Bazsonyi, Lőrincz. (Tud.: Kovács Ist­ván.) Bp. Építők—Ceglédi VSE 5:0 (3:0). Népliget, 100 néző. V.: Pi­ros. CVSE: Keller — Zsem­lye, Debnár, Klein, Cseh, Hal­mi, Dudás (Karcsú), Dará­nyi, Szanyi, Halász, Vass (Jurás). A fővárosi csapat nagy fölényben játszott, s ezt a gólarány is tükrözi. Jó: Zsemlye, Debnár, Cseh. Bem SE—Perbáli Tsz SK 0:0. Cegléd, 300 néző. V.: Eőry. Bem SE: Kollár — Nagy Jó­zsef, Turner, Bajnóczi, Bera, Nagy János, Radics, Lukács (Parásó), Strausz, Sági, Frid- mann. Perbál: Szegedi — Cseh, Kovács I., Nagy, Eleki, Baj- kő, Kovács II. (Szemző), Mo­noki, Bocskai. Hucker, Babai. A hóval borított pályán óriá­si küzdelmet vívtak a csapa­tok. A Bem SE kezdett job­ban, s a 20. percben hagyta ki első helyzetét, Radics a felső kapufát találta el. A 27. percben pedig Szegedi bravúrosan védte Fridmann fejesét. Egy perccel később a ceglédi kapu forgott veszély­ben, Kovács II. fejese „le­ült” a hóban. A mérkőzés leg­szebb akcióját a 32. perc hoz­ta, ennek végén Fridman 16 méterről alig lőtt mellé. Szü­net után feljött a Perbál, ki­egyenlítetté v^lt a játék, mind­két együttes ' játékosai renge­teget futottak, s ezt erővel is jó bírták. A második fél­időben már kevesebb veszélyt jelentettek a támadások. Jól váltott ütemet a Perbál, mert, ha szünet után is elsősorban csak védekezik, minden bi­zonnyal vereséget szenved, így pontosztozkodás született, a látottak alapján megérde­melten, Jó: Nagy József, Tur­ner, Radics, ill. Szegedi, Ko­vács I., Babai. (Tud.: Un- gureán László.) ÉGSZÖV MEDOSZ—Ikarus 1:1 (1:0). Kiskunlacháza, 200 néző. V.: Pál. Kezdés előtt fél órával még kérdéses volt, hogy le- játsszák-e a mérkőzést, ugyan­is oly’ rossz volt a pálya ta­laja. Végül is a játék mel­lett döntöttek. Már a 4. perc hazai gólt hozott, egy bal­oldali beívelés után Horváth Ferenc lőtt a hálóba. A korai vezetés fellelkesítette a játé­kosokat, szinte kapujukhoz szegezték az ellenfelet, a hely­zetek azonban rendre kima­radtak. A második félidőben, ugyancsak a 4. percben szög­let után egyenlített az Ika­rus. Ezután változatos játék folyt, de a nehéz talaj miatt nem alakulhatott ki színvo. nalas küzdelem. Kitűnő bí­ráskodás mellett igazságos döntetlen született. G.: Hor­váth F. Jó: Kovács T., Né­meth. (Tud.: Bányai Zoltán.) ★ Az elmaradt Vácszentlász- ló—Nagykőrös mérkőzés ki­vételével befejeződött a me­gyei bajnokság őszi idénye. A finálé érdekes eredményeket hozott: a listavezető Gödöllő kikapott Gödön, s az őszi el­sőséget jobb gólkülönbségével az ikladi gárda szerezte meg, az újonc Dömsöd előtt. A for­duló egyetlen vendéggyőzel­mét Pilis aratta. Nagykőrösi Kinizsi—Sülysáp 0:0. Nagykőrös, 200 néző. V.: Hűvé. A havas, csúszós talaj ellenére jó iramú, változatos mérkőzés folyt. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de a védelmek jól zártak. Taktiká. ból, sportszerűségből jelesre vizsgázott a jó erőben lévő. jói felkészült két csapat: Jó: Kocza. Dénes, Orbán, Hajdú, ill.: Szvitek, Tóth S., Belo­vai. Bakos. (Tud.: Pécsi Sán­dor.) Gödi TK—Gödöllő 3:2 (1:2). Göd, 300 néző. V.: Szentkú­ti. Izgalmas, változatos, for­dulatokban gazdag mérkőzés volt. Ez bizonyítja, hogy a Gödöllő a 8. percben már 2:0- ra vezetett, majd a helyiek szépítése után kihagyott egy 11-est. A többet támadó, kitű­nően játszó Göd az 55. perc­ben egyenlített, s a hajrában szerezte a győztes gólt. G.: Molnár (2), Balázsovics, ill. Kántor, Szlatnyik. Jó: Aszó­di, Horváth, Molnár, Balá­zsovics, ill. Juhász, Kőszegi, Kántor. (Tud.: Sinkó Géza.) Szigethalom—Albertirsa 2:1 (2:1). Szigethalom, 200 néző. V,: Toldi. A helyiek vezetését tá­voli lövéssel egyenlítették ki a vendégek, majd a 38. perc­ben Ágics szabadrúgását kö­vetően Szabó védhetetlenül fejelt a hálóba. Szünet után nagy küfedelem folyt, de a védelmek jól zártak. A 63. percben Farkas kiállítása miatt megfogyatkozott a he­lyi együttes. G.: Farkas, Sza­bó, ill. Jansik. Jó: Bíró. Ba­kos, Pintér, ill. Perjési, Erős, Jansik. (Tud.: Hári Győző.) Törökbálint—Kistarcsa 2:2 (2:2). Törökbálint, 200 néző. V.: Gál. Az erősen tartalékos ha­zaiak a 6. percben már 2:0-ra vezettek, de a Kistarcsa a fél­idő végéig ledolgozta hátrá­nyát. Szünet után többet tá­madtak a hazaiak, eredmény­telenül. G.: Barta, Maronics, ill. Sándor, Papp. Jó: Maro­nics, Hermann, ill. Nagy, Papp, Sándor. (Tud.: Fűrész János.) Érd—Budaörs 1:0 (0:0). Érd, 100 néző. V.: Vasas. A csapatoknak elsősorban a ven­dégmarasztaló sárral kellett megküzdeniük, nem alakul­hatott ki jó játék. Az egyet­len gól a 68. percben, szöglet­rúgásból esett. G.: Réczkai. Jó: Kovács, Szanyi. Kesz­tyűs, Balogh, ill. Búzás, Lu­kács K., Kaszás, Simon. (Tud.: Neményi Béla.) Dömsöd—Vácszentlászló 3:1 (1:1). Dömsöd, 200 néző. V.: Ha­lász M. Kiegyenlített első fél­idő után a Dömsöd fél óra alatt eldöntötte a mérkőzést. G.: Faragó (2), Szurgent. ill. Molnár. Jó: Jávorka, Straub L., Faragó, Tóbisz, ilL Mol­nár. (Tud.: Sasvári Gyula.) Pilis—Ceglédbercel 3:1 (0:1). Ceglédbercel, • 300 néző. V.: Ivádi. A vendégtámadásokat a 18. percben egy hazai gól fé­kezte le. A második félidő el­ső negyedórájában eldőlt a találkozó sorsa. Ezután ered­ménytelen berceli támadá­sok következtek. A rutino. sabb, összeszokottabb Pilis nagyobb arányú győzelmét a kitűnően védő hazai kapus akadályozta meg. G.: Földi (öngól), Hegedűs. Gajdos, ill. Bogdány. Jó: Hegedűs, Ha- luszka, Lengyel, ill. Kassai (a mezőny legjobbja), Scheffer. (Tud.: Karsai Márton.) Iklad—Dunai Kőolaj 2:0 (2:0). Iklad, 200 néző. V.: Ba­lázs. A hazai rohamok az 5. percben gólt hoztak, s 10 perc­cel később növelte előnyét a helyi gárda. Szünet után vál­tozatos játék folyt, mindkét csapat egyaránt kivette ré­szét a támadásokból, de a vé­delmek jól zártak. A 65. perc­ben Sági (D. Kőolaj) kiállít­va. A jó iramú, változatos mérkőzésen megérdemelt ha­zai siker született. G.: Hu­szár, Farkas (11-esből). A he­lyieknél mindenki jól játszott, közülük is kiemelkedett Ban­kó, Huszár és Farkas, a ven­dégeknél Hencz, Johanidesz, Nagy és Kanicska tűnt ki. (Tud.: Gohér Mihály.) Labdarúgó­táblázatok NB II 1. SBTC 17 10 3 4 30-16 23 2. V. Izzó 17 10 2 5 29-13 22 3. Vác 17 10 2 5 24-17 22 4. Kazincbarc. 17 8 5 4 28-18 21 5. Volán 17 7 7 3 25-18 21 6. Dorog 17 9 3 5 21-15 21 7. SZMTE 17 7 6 4 27-16 20 8. Eger 17 7 6 4 28-21 20 9. Komló 17 8 4 5 25-21 20 10. B. TASK 17 6 6 5 17-19 18 11. Nagykanizsa 17 6 5 6 24-19 17 12. DVSC 17 7 3 7 14-17 17 13. Fűzfő 17 8 1 8 30-34 17 14. KKFSE 17 4 8 5 27-32 16 15. Budafok 17 5 5 7 25-24 15 16. BKV Előre 17 5 4 8 20-25 14 17. Várpalota 17 4 3 10 20-38 11 18. MÁV DAC 17 4 2 11 21-36 10 19. BVSC 17 1 7 9 15-27 9 20. Szekszárd 17 2 2 13 15-39 6 NB III Középcsoport 1. Balassagy. 17 10 5 2 32-16 25 2. Ganz-M. 17 11 2 4 48-22 24 3. Pénzügyőr 17 8 6 3 27-17 22 4. Bp. Spartacus 17 8 6 3 18-15 22 5. Perbál 17 8 5 4 29-19 21 6. Bp. Építők 17 7 5 5 34-26 19 7. KSC 17 7 4 6 28-22 18 8.. Dunakeszi 17 7 4 6 23-22 18 9. KTE 17 7 4 6 26-26 18 10. 22. Volán 17 6 5 6 24-24 17 11. Ikarus 17 6 4 7 24-24 16 12. Dunaújv. Ép. 17 6 4 7 27-28 16 13. ESMTK 17 7 2 8 34-39 16 14. ÉGSZÖV 17 4 7 6 22-19 15 15. Bem SE 17 5 5 7 18-20 15 16. Gyöngyös 17 6 2 9 24-30 14 17. Auras 17 4 6 7 19-31 14 Cegléd 17 5 4 8 19-31 14 19. Láng 17 3 2 12 13-33 8 20. Enying 17 2 4 11 14-39 8 Megyei bajnokság 1. Iklad 15 9 2 4 23-12 20 2. Dömsöd 15 8 4 3 27-18 20 3. Sülysáp 15 8 4 3 26-21 20 4. Gödöllő 15 8 3 4 26-10 19 5. D. Kőolaj 15 8 2 5 26-13 18 6. Kistarcsa 15 7 4 4 23-19 18 7. Pilis 15 8 2 5 22-19 18 8. Vácszentl. 14 6 3 5 26-20 15 9. Nagykőrös 14 4 6 4 22-22 14 10. Albertirsa 15 5 4 6 12-22 14 11. Göd 15 3 7 5 19-21 13 12. Érd 15 6 1 8 15-20 13 13. Ceglédbercel 15 3 6 6 23-31 12 14. Törökbálint 15 4 3 8 19-24 11 15. Szigethalom 15 3 3 9 20-32 9 16. Budaörs 15 1 2 12 11-36 4 A félbeszakadt Vácszentlászló— Nagykőrös mérkőzés eredménye a táblázatban nem szerepel. Hat te!találat A totó vasárnapi játékhetén ha­tan értek el telitalálatot. Nyere­ményük egyenként 151 810 forint. A tizenhármasokra 74 076, a tizen­kettesekre 2013, a tizenegyesekre 175 forintot fizetnek, a tízesek ér­téke 38 forint. Totóeredmények: 1, 1, X, X, 2, 1, 1, X, X, X, 1, 1, 2, X. Megyei totóeredmények 1. BVSC—KKFSE 2. Eger—Vác 3. Bem SE—Perbál 4. ÉGSZÖV—Ikarus 5. Ceglédbercel—Pilis 6. Törökbálint—Kistarcsa 7. Iklad—D. Kőolaj 8. Érd—Budaörs Jelentkezzenek a nyertesek Az október 6-án kibocsá­tott borítékos sorsjegyek utol­só árusítási napja november 30. Azok a nyertesek, akik még nem jelentkeztek, nyere­ményeiket legkésőbb 1977. de­cember 30-ig vegyék fel, mert ezután minden igényük el­vesz. A hét végén a fővárosban, a Testvériség Elem utcai ter­mében rendezték az 1977. évi úttörő súlyemelő-bajnokságot. Súlycsoportonként a ranglista első tíz helyezettjét hívták meg, köztük a Ceglédi 203. sz. DSK fiataljait. Ez a meghívás szép elismerése a ceglédi súly­emelősportnak, már csak azért is, mert diáksportkörként csak ők voltak ott a mezőnyben, melynek több részvevőjét or­szágosan ismert nagy egyesü­letek — így" Szombathely. Oroszlány, Lenin város, Bp. Honvéd — alkották. A Pest megyeiek eddigi leg­szebb sikerüket érték el. 48 kg: 4. Romhányi László (105 kg). 52 kg: 4. Zérczi László (127.5). 56 kg: 5. Horváth Csa­ba (135) Zérczi László tagja a válo­Még csak rövid ideje tar­tózkodik Limában a magyar labdarúgó-válogatott, de a küldöttség máris otthonosan érzi magát a perui főváros­ban. Ott-tartózkodásukat megkönnyíti a sok szívélyes­ség és szeretet, amelyet el­sősorban a magyar nagykö­vetség, a kiállításon dolgozó magyar szakemberek és a Pe­rui Labdarúgó Szövetség ré­széről kapnak. Krizsán József, az MLSZ főtitkárának telefonközlése szerint a játékosok akklimati­zálódása minden nehézség nélkül történik, s hosszú re- pülőutat már szemmel látha­tóan kipihenték, egyikükön sem mutatkoznak a fáradtság, vagy a levertség jelei. A Perui Labdarúgó Szövet­ség vezetői minden tekintet­ben segítik a magyar együt­test, hogy a legkenyelmeseb- ben töltse idejét és végezze szakmai munkáját. Vasárnap délelőtt rövid városnézés sze­repelt a programban, dél­után a játékosok megtekin­tették az Aliance—Municipal perui labdarúgóbajnoki mér­kőzést, majd a kora esti órákban edzést tartottak a A megyei férfi asztalitenisz- csapatbajnokságban a 20. for­duló után ez volt a sorrend: 1. Perbál II. 37, 2. Vecsés 32, 3. Tápiószele 32, 4. Ceglédi VSE II. 22, 5. Zsámbék 21, 6. Nagykőrös II. 21, 7. Göd II. 19, 8. Váci Izzó II. 19, 9. Gö­gatottnak, nyáron Tatán volt edzőtáborban, s ott a 48 kg- osok súlycsoportjában meg­nyerte a válogató versenyt. Most 50 dekával esett át a súlyhatáron (az úttörőknél a mérlegelés előtt nem lehet fo­gyasztani, csak egy mérés van), de egy súlycsoporttal feliebb indulva is szép eredményt ért eL A három sportoló 6. általá­nos iskolás kora óta hódol a súlyemelésnek, Leitner József testnevelő tanár edző irányí­tásával. Most mindhárman I. osztályos szakmunkásképző­tanulók Cegléden. A ceglédi diáksportkör ter­ve: megőrizni az elmúlt esz­tendőben az ország középis­kolás szakosztályainak verse­nyében kivívott első helyet. Nációnál Stadionban. Minden a legnagyobb rendben zajlik tehát a magyar labdarúgók körül, az az erőfeszítés vi­szont, hogy híreket szerezze­nek Bolíviából, egyelőre nem járt sikerrel. Még arról sincs pontos értesülés, hogy szerdán mikor kezdődik a világbajno­ki selejtező visszavágó... Baráti Lajos szövetségi ka­pitány véleménye szerint a játékosok a tatai edzőtá­borban megkapták a kellő fizikai felkészítést a Bolívia elleni 90 percre, ezért a perui gyakorlások könnyítettek és a hétfő délutáni mozgással már be is fejeződött minden előkészület a szerdai mérkő­zésre. Baráti Lajost — aki egy évig volt a perui labdarúgó­válogatott edzője — egyre- másra nyilatkoztatják az új­ságírók, a tévé- és a rádióri­porterek. Bármit is mond szö­vetségi kapitányunk, min­denki úgy fejezi be a beszél­getést: „Sok sikert Argentíná­ban”. Ezzel tehát egyértel­műen elintézik a Bolívia el­leni második mérkőzést — o magyar válogatott továbbju­tásával. döllő II. 13 (egy büntetőpont levonva), 10. Galgamácsa 11, 11. Isaszeg 8, 12. Tököl 4 pont­tal. Az ifjúságiaknál Perbál ve­retlenül vezeti a mezőnyt, ed­digi 14 mérkőzésén 13 győzel­met, s egy döntetlent ért el. Mögötte Tököl (16), Vecsés (15), Nagykőrös (14). Göd (11), Váci Izzó (11), Gödöllő (7), va­lamint Isászeg (3) következik. A 12 serdülő együttes 19 mérkőzésen jutott túl. Itt a gö­diek 36 ponttal vezetnek, a 30 pontos Váci Izzó I.. valamint a 28 pontos Perbál I. előtt. Egy-egy sportkör több együt­test is szerepeltet, így a váci­ak. perbáliak és ceglédiek egy­aránt 3—3 csapattal képvisel­tetik magukat, a tököljek pe­dig két együttest indítottak. Teke Tízek bajnoksága A tekézök Tízek-bajnoksá- gán a férfiaknál Makkal Mik­lós (Pápai Vasas) végzett az élen 925 fával. Tornyost, a Ceglédi KÖZGÉP versenyzője 887 fát ütött, s ezzel hatodik lett. A nőknél Sallai Mátyás- né (FTC) 448 fával szerezte meg az aranyérmet. Érdekes­ség, hogy az ifjúsági verseny győztese. Csa'a Éva (BKV Elő­re) három fával többet ütött, mint a felnőtt győztes. Kortsmj kezdett jobban Belgrádban nagy érdeklődés mellett folyik a Szpasszkij—KorcsnoJ páros mérkőzés, a sakkvilágbajnok-jelöltek döntője. A húszjátszmás küzdelem győztese (vagyis aki előbb éri el a 10,5 pontot) szerzi meg a jelenlegi világbajnok, Karpov kihívásának jogát. A rajt Korcsnojnak sikerült jobban: az első három játszma után 2,5:0,5 arányban vezet* Pingpongsorrend Veretlen perbáli ifik Országos súlyemelő-bajnokság Ceglédi úttörők a legjobbak között