Pest Megyi Hírlap, 1977. október (21. évfolyam, 231-256. szám)

1977-10-04 / 233. szám

1977. OKTOBER 4., KEDD ’Hiß*' "Bf vftlfi ew A CVSE jó sorozata Iklad már nem 100 százalékos ® A labdarúgó NB II 9. fordu­lójában meg­szakadt az újonc Váci Hír­adás veretlen­ségi sorozata. Igaz, így sem lehet panasz rájuk, hiszen csu­pán rosszabb gólkülönbséggel állnak a második helyen a Vo­lán mögött. A Volán egyéb­ként vasárnap a Kossuth KFSE együttesét fogadta, s a Pest megyeiek egy ponttal tértek haza. Kossuth KFSE—Volán SC 1:1 (0:0) Czabán Samu tér, 1500 néző. V: Bakó. KKFSE: Pájer — Bodoki, Szegő, Űjvári, Deák­vári, Geiger (Emmer), Lazsá- nyi, Horváth, Nagy L. (Boni- fert), Fürtös Z., Nagy. Enyhe hazai fölény jellemezte az első félidő egy részét, majd a Pest megyeiek gyors lefutásai több­ször is veszélyt teremtettek a Volán kapuja előtt. Ezek so­rán Nagy L. kitűnő helyzet­ben erőtlenül lőtt kapura, de a labda Benes könnyű zsák­mánya volt. A 48. percben Márkus J. felvágása miatt bün­tetőhöz jutott a Volán. A lab­dát Bartosik a jobb kapufára lőtte. A visszapattanó labdával Geiger megiramodott, Fürtös­nek továbbított, aki megsze­rezte a vezetést. Csaknem tíz perccel később egyenlített a Volán, s bár a hajrában töb­bet támadott, nem boldogult a jól záró szentendrei védelem­mel. G: Fürtös. Jó: Deákvári, Geiger, Szegő. Komló—Vác 1:0 (0:0) Komló, 2000 néző. V: Bauer. V. Híradás: Hegedűs — Gere, Pálinkás, Misnyovszki, Bajnóf- czi, Bera (Horváth), Répási, Bednarik, Balogh, Tóth, Frid- mann. A 15. percben Fridmann az ötösről az üres kapu mellé lőtt, s az első félórában gyak­ran veszélyeztetett a Pest me­gyei csapat. A második játék­részben a Komlp Jelentős fö­lényt harcolt ki, de csak a 86. percben tudta győztes gól­ját megszerezni a sérülések miatt megbolygatott váci vé­delem ellenében. Jó: Hegedűs, Misnyovszki, Répási. Az NB III 9. fordulójában két Pest me­gyei csapat ta. lálkozott Du­nakeszin, és a 90 perc hazai sikert hozott. A Ceglédi Vasutas folytatta jó szereplését, sorozatban 4. győ­zelmét aratta. A Perbál meg­lepetésre pontot rabolt az Építőktől, az ÉGSZÖV viszont otthonában csak döntetlent ért el a 22. sz. Volán ellen. Dunakeszi Vasutas—Bem SE 2:0 (0:0) Dunakeszi, 200 néző. V: Gei­ger. Dunakeszi: Leboniczki — Kári, Asztalos, Dévai, Gyetvai, Bemer, Berta, Kiss (Sólyom), Lőrincz, Pollák, Nazáth. Bem SE: Seres — Bérezési, Petró, Tremmel, Turner, Radies (Nagy József), Steigenoald, Strausz, Parásó, Sági, Nagy János. Végig fölényben ját- j szott a házai csapat, ám a vendégek a 65. per­cig tartani tudták magukat. Ekkor azonban Sólyom egyéni akcióból megszerezte a veze­tést. A 73. percben jobb oldali szöglet után szintén ő vette be a vendégek kapuját. A Vas­utas ezután is fölényben ját­szott, de újabb gólt nem sike­rült elérnie. A két Pest me­gyei csapat találkozóján a du. nakesziek nagyobb arányban is győzhettek volna. G: Só­lyom (2), Gyetvai, Lerner és Önbíráskodás A megyei labdarúgó-bajnok­ság eddigi mérkőzései általá­ban sportszerűen zajlottak. Megszakította ezt a vasárnapi Vácszentlászló—Nagykőrösi Ki­nizsi találkozó, amely a he­lyiek l:0-ás vezetésénél fél­beszakadt. Tamási László szö­vetségi ellenőr idézte fel a tör­ténteket. A második félidő detekán az előretörő Mészárost, a véc- szentlászlói jobbszélsőt, a ragy- körösi Szalai csúnyán felvág­ta. A szélső amikor felállt megrúgta a körösi játékost, s a bíró mindkettőjüket kiállítot­ta. Lefelé menet a nagykő­rösi labdarúgó úgy bántalmaz­ta Mészárost, hogy eleredt az orravére. Ezt látva egy helyi szurkoló elégtételt vett, meg­ütötte a kiállított Szálait. Mi­vel rendező nem volt a közel­ben a bíró lefújta a mérkő­zést. A vendégcsapat játékosai gyorsan az öltözőbe vonultak", a helyiek viszont kint marad­tak a pályán, s arra kérték Silye játékvezetőt, vezesse to­vább a meccset, ö azonban — történteket figyelembe vé­ve — erre nem volt hajlandó. Ilyen önbíráskodás megen­gedhetetlen a pályákon! bői egyenlítettek a vendégek. A második félidőben változa­tos játék volt, de az eredmény azonban már nem változott. Jámbor játékvezető mindvégig indiszponáltan vezette a talál­kozót, két jogos büntetőt nem adott meg az ÉGSZÖV-nek, és több fordított ítélete is volt. G: Pásztor. Jó: Horák és Ko­vács T. (Tud.: Bányai Zoltán.) Perbál—Bp. Építők 3:3 (3:2) Népliget, 700 néző. V: Hor­váth L. Perbál: Szegedi (Né­meth) — Cseh, Kovács I., Füs­tös (Faragó), Eleki, Bajkó, Ko­vács II., Monoki, Kovács 111., Furkó, Babai. Jó iramú, vál­tozatos, izgalmas mérkőzésen a 29. percben az Építők már 2:0-ra vezetett. A 30. és a 33. percben szerzett góllal ki­egyenlített a Pest megyei csa­pat, s a félidő befejezése előtt Babai csavart, érintés nélküli szöglete vezetésüket jelentette. Szünet után fokozódott az iram, a kapuk felváltva forog­tak veszélyben. A 70. percben egyenlített ki a fővárosi gárda. A 86. percben Babai remek cselekkel játszotta magát tisz­tára, de tíz méterről mellé lőtt. A nagy lelkesedéssel és ötle­tesen játszó Pest megyei csa­pat rászolgált az egyik pontra. G: Kovács II., Kovács III., Ba­bai. Jó: Kovács I., Babai, Fur­kó, Monoki. (Tud.: Bélik Pál.) ☆ A megyei labdarúgó-bajnok­ság 7. fordulójában csak 7 mérkőzés fejeződött be, a Vácszentlászló—Nagykőrös ta­lálkozó ugyanis a 60. percben félbeszakadt. Három meccsen volt pontosztozkodás, s ez egyebek között azt jelentette, hogy az eddig 100 százalékos Iklad első pontját vesztetté. Váratlan nagy arányban dia­dalmaskodott Gödöllő a Kis- tarcsa elleni szomszédvár- rangadón. Az egyetlen vendég- győzelmet a pilisiek érték el. Ceglédi VSE—Erzsébeti SMTK 3:2 (2:2) Cegléd, 1000 néző. V: Pádár. CVSE: Keller — Zsemlye, Ha­lász, Klein, Cseh, Halmi, Ko­vács, Darányi, Dudar (Szanyi), Liptai (Fehér), Karcsú. Az első negyedóra a Ceglé­dé volt, aminek végén meg is szerezte a vezetést. Ezután a vendégek kerültek fölénybe, a 18. percben kiegyenlítettek, majd a 28.-ban már előnyt is szereztek. Újra a Vasutas percei következtek, s a 32. perc meg is hozta az egyenlítést, Cseh szabadrúgásból bomba Sólyom, ill. Turner és Sági. f^rkőzls sorsfa? sT'perc (Tud.: Kovács István.) ^ fai f ÉGSZÖV—22. sz. Volán 1:1 (1:1) Kiskunlacháza, 500 néző. V: Jámbor. ÉGSZÖV: Szeles — Kovács A., Kovács T„ SzekU- lov, Réthi, Kiss, Nagy, Kovács L., Horák, Pásztor, Sallai (Agios). A tartalékos ÉGSZÖV nehéz mérkőzést vívott, a he­lyenként túl keményen játszó fővárosi csapattal. A 13. perc­ben Pásztor egyéni alakítása után jutott vezetéshez a hazai csapat, de a 37. percben egy túl szigorúan megítélt 11-es­ben dőlt el: a kiugró Szanyit a kapujából kifutó Lukács magasra felugorva, lábbal mellberúgta: a megítélt bűn tetőt Cseh értékesítette. Lelkes játékával a CVSE folytatta sikersorozatát. A vendégek — jó középpályá­saik révén — végig nagy ira­mot diktáltak, s ezt — dicsé­retükre mondva — a Cegléd bírta jobban. A Pest megyeiek nem ismertek elveszett labdát, s emellett helyenként jól is játszottak. G: Cseh (2, egyet 11-esből), Darányi. Jó: Halmi, Klein, Cseh, Darányi, Zsem­lye. (Tud.: Ungureán László.) Szigethalom—Cegiédbercel 3:3 (2:2) Szigethalom, 200 néző. V: Ádám. A végig jó iramú, vál­tozatos mérkőzés egyenlő erők küzdelmét hozta. A Ceglédber- cel már a harmadik percben vezetést szerzett, de a Sziget­halom öngóllal egyenlített. A félidő közepe táján újra a vendégek jutottak előnyhöz, de a 45. percben a szigethalmiak egy szögletrúgás utáni kapus­hibából ismét kiegyenlítettek. A második félidőt a Szigetha­lom kezdte jobban, a veze­tést is megszerezte, de a Ceg­iédbercel 4 perccel a befejezés előtt védelmi hibából egyen­lített. G: Udvaros (öngól) Szabó és Strógel, ill. Peszeki, Kostyalik és Senkei. Jó: Ta­kács, Illés, ill. Földi, Mezei és Peszeki. (Tud.: Karsai Márton.) Albertirsa—Dömsöd 2:2 (1:0) Albertirsa, 500 néző. V: Tol­di. A nagy lendülettel kezdő hazai csapat több kihagyott helyzet után a 12. percben sze rezte első gólját, majd tovább­ra is támadva növelte előnyét. Hatvan percen át jól játszot­tak a helyiek, a hajrában vi­szont két védelmi hibából két gólt kaptak. Dömsöd helyen­ként túl keményen játszott, játékosai közül Varsányi a 35., Szurgen-t a 82. percben. Straub pedig a mérkőzés után a kiál­lítás sorsára jutott. G: Rako- tyai, ill, Necsász, Oláh, Mada­rász. (Tud.: Fazekas Tamás.) Gödöllő—Kistarcsa 5:0 (2:0) Gödöllő, 300 néző. V: Gál. Gödöllő tudásához mérten ját szott. A második félidőben nagy iramot diktált, ezt nem bírta erővel a vendégcsapat, s nagyarányú vereséget szen­vedett. G: Tihon, Juhász, Kő­szegi, Hegedűs I. (11-esből), Iványi. Jó: Kőszegi, Hegedűs I., Kántor, ill. Kovács Gy., Malinák. (Tud.: Glatzner Ká­roly.) Pilis—Budaörs 1:0 (0:0) Budaörs, 200 néző. V: Fe­kete L. Alacsony színvonalú mérkőzésen a budaörsiek tá­madtak többet, de sorra ki­hagyták helyzeteiket. Pilis a 70. percben szerzett fejes gól­lal vívta ki győzelmét. Búzást (Budaörs) a 85. percben rek lamálás miatt kiállították. G: Gajdos. Jó: Czinege, Tóth, Ősz. tos. A hazaiak közül senki sem értékelhető. (Tud.: Kovács István.) Érd—Törökbálint 3:1 (2:0) Érd, 400 néző. V: Boros. Az első játékrészben a széltől tá­mogatott hazaiak mezőnyfö­lényt harcoltak ki, s kétgó­los előnnyel fordultak. Szünet után nagy küzdelem volt, ek­kor a szél a vendégeket segí­tette, ők viszont 3:0 után csu­pán szépíteni tudtak a befeje­zés előtti percben G: Viliké (11-esből), Balogh, Kroh, ill. Pecsenka. Jó: Odor, Vitkó, Nagy, Berki, ill. Flegár, Her­mann, Simon. (Tud.: Neményi Béla.) Sülysáp—Dunai Kőolaj 1:0 (1:0) Sülysáp, 400 néző. V: Fekete M. Változatos, sportszerű mér­kőzésen kiegyenlített erők küz­delme. A hazai csapat megér­demelten nyert, s győzelme a helyzetek alapján nagyobb arányú is lehetett volna. G: Sporléder. Jó: Belovai, László, Turcsik, ill. Lengyel, Johani- desz, Kanicska, Kimmel. (Tud.: Zima Károly.) Gödi TK—Iklad 0:0 Göd, 200 néző. V: Halász. A vendégcsapat veszélyesebben támadott, de nem bírt a jól záró hazai védelemmel. A sportszerű találkozón igazságos döntetlen született. Jó: Bagó- csi, Horváth, Molnár, Balatoni, ill. Bohunka, Huszár, Farkas. (Tud.: Simkó Géza.) Labdarúgó• táblázatok NB II Két telitalálat A totó 40. játékhetén két fogadó ért el 13+1-es talála­tot. Nyereményük egyenként 472 575 forint. A tizenhárma- sokra 271 484, a tizenkettesek­re 24 964 forintot fizetnek. A tizenegyesek 1275, a tízesek pedig 212 forintot érnek. 1. volán 9 5 3 1 16- 9 13 2. Vác 9 6 1 2 12- 5 13 3. Komló 9 6 1 2 16-11 13 4. Nagykanizsa 9 4 4 1 15- 6 12 5. Budafok 9 5 2 2 19-12 12 6. Izzó 9 5 1 3 15- 6 11 7. Salgótarján 9 5 1 3 14- 7 11 8. Dorog 9 4 2 3 10- 7 10 9. DVSC 9 4 2 3 9- 7 10 10. KKFSE 9 3 4 2 10-13 10 11. B. TASK 9 3 3 3 8- 9 9 12. Fűzfő 9 4 1 4 13-16 9 13. Kazincbarcika 9*3 3 3 10-13 9 14. SZMTE 9 3 2 4 11- 9 8 15. BKV Előre 9 3 1 5 10-15 7 16. Eger 9 15 3 10-16 7 17. MÁV DAC 9 2 1 6 10-17 5 18. BVSC 9—4 5 8-15 4 19. Várpalota 9 12 6 7-18 4 20. Szekszárd 9 11 7 6-18 3 NB III Középcsoport 1. Ganz-MAVAG 9 6 2 1 25- 7 14 2. Bp. Építők 9 5 2 2 19-14 12 3. ÉGSZÖV 9 4 3 2 18-10 11 4. KSC 9 4 3 2 16-10 11 5. Dunakeszi 9 5 1 3 12- 9 11 6. Pénzügyőr 9 4 3 2 10- 8 11 7. Bp. Spartacus 9 5 1 3 12-12 11 8. Balassagyarm. 9 3 4 2 14-10 10 9. Perbál 9 4 2 3 14-12 10 10. Gyöngyös 9 4 1 4 14-13 9 Ikarus 9 4 1 4 14-13 9 12. KTE 9 3 3 3 14-15 9 13. Cegléd 9 4 1 4 15-17 9 14. Dunaújv. Ép. 9 3 2 4 16-13 8 15. Auras 9 3 2 4 10-17 8 16. Láng 9 3 1 5 10-15 7 17. ESMTK 9 2 2 5 14-22 6 18. Bem SE 9 2 1 6 8-14 5 19. 22. sz. Volán 9 13 5 8-17 5 20 Enying 9 2 — 7 6-21 4 Megyei bajnokság 1. iklad 7 6 1 — 12- 2 13 2. Dömsöd 7 3 3 1 11- 6 9 3. D. Kőolaj 7 3 2 2 10- 6 8 4. Sülysáp 7 3 2 2 12- 9 8 5. Kistarcsa 7 3 2 2 9-11 8 6. Albertirsa 7 3 2 2 6- 8 8 7. Érd 7 4 — 3 7-10 8 8. Nagykőrös 6 2 3 1 12- 4 7 9. Gödöllő 7 2 3 2 10- 4 7 10. Göd 7 1 5 1 8- 7 7 11. Vácszentlászló 6 2 2 2 12- 9 6 12. Törökbálint 7 3 4 11-11 6 13. Cegiédbercel 7 2 2 3 9-13 6 14. Pilis 7 2 1 4 6-11 5 15. Szigethalom 7 — 2 5 6-16 2 16. Budaörs 7 — 2 5 3-17 2 Megjegyzés: az 1:0-ás hazai ve­zetésnél félbeszakadt Vácszent­lászló—Nagykőrös mérkőzés ered­ménye a táblázatban nem szerepel. Búcsú Relétől Sokáig emlékezetes marad az a csodálatos néhány óra, amelynek keretében Edson Arantes do Nas- cimento, vagy ahogy az egész vi­lág nevezi: Pelé elbúcsúzott a fut- ballpályák zöld gyepétől. Minden idők egyik legragyogóbb labdarú­gójának búcsúmérkőzésén stílsze­rűen régi egyesülete, a Santos, amelyből a brazil válogatottba ke­rült és világbajnoki címeket gyűj­tött, valamint legutóbbi klubja, a New York-i Cosmos mérkőzött. Ma­ga az ötlet is szenzációs volt, hogy a találkozón Pelé mindkét csapat­ban játsszon egy-egy félidőt. S mi­közben az elsőt a Cosmos színei­ben és itt gólt szerzett, a második­ban mint a Santos játékosa, 45 percig azon fáradozott, hogy ki­egyenlítse — önmagát. Pelé pályafutása 1356 mérkőzé­sén csaknem mindig ragyogót nyújtott, s a 10-es mez, amelyet mindig viselt, egy kicsit „futball- történelmi” lett. Az első játék­részben viselt zöld mezt édesapjá­nak ajándékozta, a későbbi fehér viszont a „futballkirály”, a „fekete gyöngyszem”, a „felülmúlhatatlan játékos” brazíliai szülővárosában a Pelé-múzeumba kerül. A gálát ragyogóan szervezték meg, az ifjúsági csapatok bemu­tatója, a virágcső, a zene mind összhangban volt, s az emberek teljes csendben hallgatták, amikor Pelé tört angolsággal búcsúzott a futballjátéktól. A mérkőzés végén tiszteletkört akart futni, de a két csapat tagjai megakadályozták eb- ben, és a vállukon vitték a pá­lya körül. Így búcsúzott Pelé, aki három hét múlva lesz 37 éves, de ezen az esten olyan volt, mint egy húszesztendős labdarúgó. Asztalitenisz NB I Bravúr a Postás ellen Az asztalitenisz NB I őszi idényének harmadik forduló­jában a CVSE férficsapata idegenben, a Bp. Postás együt­tesével találkozott. A ceglé­diek felborítva a papírfor­mát, bravúros győzelmet arat­tak, s ezzel — bár még két forduló hátra van — minden bizonnyal biztosították a „vi­dék legjobbja” címüket. Ceglédi VSE—Bp. Postás 13:12 A bajnokság harmadik he­lyének várományosa, a Bp. Postás szinte végig vezetett. 8:7 után már 11:7 volt az előnyük, s ekkor senki sem adott esélyt a ceglédieknek. Nem úgy a játékosok: Be- leznay, aki korábban Chi- kánytól váratlan vereséget szenvedett el, megverte a ha­zaiak legjobbját, Kreiszet is, a végére belelendülő Kovács ebben az időszakban két el­lenfelét is legyőzte. 12:11 arányban vezettek a hazaiak, amikor két olyan mérkőzés következett, ami sokáig em­lékezetes marad. Karsai szin­te leiskolázta a különben jól játszó Frank Lászlót, Kude- lich pedig újabb bravúrt haj­tott végre: három játszmás, nagy küzdelemben megverte azt a Chikányt, akit életében eddig még nem sikerült le­győznie. Sikerével pedig a CVSE országra szóló sikert aratott, az első hat csatározá­sában első győzelmüket arat­ták a fiúk, esélyesebb ellen­féllel szemben. Beleznay vezérletével igazi „csapatot” alkottak a játéko­sok. Mindenki szíwel-lélek- kel, minden poénért meghar­colva küzdött: mert tudták, csak így lehet vajmi esélyük a pontrablásra. Ugyanakkor .játékban is állták a „port” — a parketta annyira poros volt, hogy össze-vissza csúszkáltak a játékosok — a ceglédiek. Győztek: Beleznay (4). Ko­vács (3), Karsai (2), Kude- lich (2), Németh (2). Ungureán László Bronzérem Véget ért Finnországban a női és férfi röplabda Európa- bajnokság. Mint ismeretes, mindkát válogatottunk beju­tott a négyes döntőbe. A vég­küzdelmekben a férfiak a ne­gyedik helyet szerezték meg, mí g a nők a Lengyel ország el_ len vívott drámai mérkőzésen 3:2 arányban győztek és ki­harcolták az Euxópa-bajnoki bronzérmet. A válogatott Tatán - Várnái Párizsban A közelgő válogatott mér­kőzésekre — október 5. — Jugoszlávia, 8-án Burgenland válogatottja, 12-én Svédország — készülő magyar, együttes tagjai vásárivap délelőtt talál­koztak az MLSZ-ben Baráti Lajos szövetségi kapitánnyal és segítőtársával, Kovács Fe­renc edzővel. A rövid „szám­bavétel” és eligazítás után a válogatott Tatára utazott, az edzőtáborban töltik az elkö­vetkező napokat egészen 12- ig­A keret 17 tagja közül 15 jelent meg a Szövetség szék­házában, Varadi Béla a kora reggeli órákban Kiss András­nak, a Vasas elnökének a tár­saságában Párizsba utazott a France Football pályázatán elnyert ezüstcipő október 4-i ünnepélyes átadására. Pusztai László, a ferencvárosi jobb­szélső pedig sérülése miatt hiányzott. A hétfő délelőtti röntgen bordasérülést muta­tott ki, az újpesti Fekete ke­rült a helyére. Hétfőn és kedden két alka­lommal vesz részt edzésen a magyar csapat, és szerdán a kora délutáni órákban jön le Tatáról a Népstadionba a ju- goszlávok elleni mérkőzésre. ★ Értesítés érkezett a Bolíviai Labdarúgó Szövetségtől, válo­gatottjuk október 28-án a dél­utáni órákban érkezik Buda­pestre. a Duna Intercontinen­talban lakik és 30-án már el is utazik Budapestről. Csemeri gákrán A kézilabda férfi NB I B listavezetője, a Szilasmenti SK Csömör a gólarány-javítás tervével állt ki a miskolciak ellen, s ez sikerült is. Az NB I B másik két Pest megyei csapata már szombaton leját­szotta mérkőzését és a Duna­keszi Vasutas, valamint a Csömör egyaránt döntetlent ért el. Szilasmenti SK—Miskolci VM 33:18 (15:7) Csömör, 500 néző. V: Bá­náti, Kővári. Szilasmenti SK: öry — Trn- ka (1), Bagyánszki (8), Bá- tovszki (2), Fabók (1), Tóth- Fekete (4), Mihályi (14). Cse­re: Fábián F., Varga (1). Fá­bián P. (1), Paulinusz (1), Kri- zsán. j A vendégek jutottak veze- j téshez, s az első tíz percben i jól hárították a hazai támadá- I sokat. A második negyedórá­ban a jó formában lévő átlö­vők révén nyolcgólos előnyt szerzett a Pest megyei csapat A 25. percben Tóth-Feketét egy felugrásnál a Meteor vé­dő meglökte. A játékos a föld­re esett, tenyere megsérült, s nem játszhatott tovább. A helyiek szünet után Mihályi és Bagyánszki irányításával nö­velték előnyüket. A befejezés előtti percben Mihályi, Tóth- Feketéhez hasonló sorsra ju­tott. A közönség tiltakozott, hogy a bírók nem torolták meg a vendégek helyenként durva játékát, védekezését. Jó: Bagyánszki. Mihályi. A csömöriek szerdán Ma­gyar Népköztársasági Kupa mérkőzésen az NB I-ből most kiesett Csepel csapatát fogad­ják, s a tét: a legjobb 12 közé jutás. Második kelfen A skn Antonio-i öttusa., világbajnokság nyitószámában, a lovaglásban jól szerepeltek a magyarók. Maracskó 1098, Ba­kó 1070, Horváth pedig 1040 pontot lovagolt, s ezzel az ösz- szetettben a magyar válogatott a 3. helyet szerezte meg. Más­nap a vívásra került sor. A versenyt a csehszlovák Adam nyerte 1U23 ponttal. Egyéni összetettben a vívás során 1000 pontot szerzett szovjet Lednyev vette át a vezetést 2070 .ponttal második a: lengyel Rotkiewicz (2052), harmadik pedig honfi­társa, az olimpiai bajnok Pe_ ciak. A magyarok szereplésé­ről nem érkezett jelentés. összetettben két szám után Lengyelország került az első helyre 5989 ponttal, második Magyarország 5978, harmadik a Szovjetunió 5941 ponttal. Megyei totéeredmények 1. Volán—KKFSE 2. Komló—Vác 3. Dunakeszi—Bem SE 4. Sülysáp—D. Kőola j 5. Göd—Iklad 6. Albertirsa—Dömsöd 7. Gödöllő—Kistarcsa 8. Érd—Törökbálint x 1 1 1 X X 1 1 Páros mérkőzés Két városban Mint ismeretes, a Korcsnoj— Szpasszkij sakkvilágbajnok-jelölt 20 játszmás páros mérkőzés no­vember 15-én Jugoszláviában kez­dődik meg. A győztes 1978-ban Karpovval mérkőzhet a világbaj­noki címért. Szpasszkij azt ajánlotta, hogy a páros mérkőzés egyik részét Belg- rádban, a másikat Dubrovnikban játsszák le. Korcsnoj ezzel szem­ben úgy nyilatkozott, hogy a szervezőkre bízza a helyszín meg­választását. A páros mérkőzés megrendezé­sére New York városa is bejelen­tette megrendezési igényét — az­nap, amikor Korcsnoj és Szpassz­kij elfogadta a jugoszláv ajánlatot.