Pest Megyi Hírlap, 1977. augusztus (21. évfolyam, 180-204. szám)

1977-08-30 / 203. szám

1977. AUGUSZTUS 30., KEDD %Müap \ 7 Motorcsónak- győztesek: Kollár és Takács Vasárnap 44 km-es távon került sor a váci Duna-ágban a megbízhatósági motorcsó- aakversenyre. A Pest me­gyeiek a Váci Vasutas ver­senyzői révén 2 első helyet szereztek. A győztesek: SA •ategória (250 kcm): Tiszenba- ker György (Vasas Izzó). SB categória (350 kcm): Lukács Fibor (Sajtó SE). SC kategória 500 kcm): Kollár Endre (Vé­si Vasutas). SD kategória (700 ccm): Takács Imre (Váci Vas- ítas). SE kategória (850 kcm): Fazekas László (Sajtó SE). Labdarúgó­táblázatok NB II 1. V. Izzó 4 3 — 1 10- 3 C 2. Komló 4 3 — 1 10- 5 6 3. Volán 4 3 — 1 9- 4 6 4. Dorog 4 3 — 1 6- 3 6 5. KKFSE 4 2 2 — 6- 4 « 6. Nagykanizsa 4 2 2 — 4- 2 6 7. Budafok 4 2 1 1 9- 5 5 8. BKV Előre 4 2 1 1 7- 5 5 9. DVSC 4 2 1 1 6- 4 5 0. Vác 4 2 1 1 5- 4 5 1. Fűzfő 4 2 — 2 6- 4 4 2. Salgótarján 4 2 — 2 5- 4 4 3. Kazincbarcika 4 1 2 1 4- 4 4 4. SZMTE 4 1 1 2 5- 6 3 5. B. TASK 4 1 1 2 4- 7 3 6. Eger 4 1 1 2 5-10 3 7. BVSC 4 — 1 3 5- 9 1 8. Szekszárd 4 — 1 3 1- 6 1 9. Várpalota 4 — 1 3 3-11 1 0. MÁV DAC 4 — — 4 2-12 — NB ni Középcsoport 1. Ganz-MÁVAG 4 3 1 __ 12- 2 7 5. ÉGSZÖV 4 3 1 — 9- 1 7 5. Balassagyarm. 4 3 1 — 10- 3 7 1. Perbál 4 3 — 1 7- 4 8 5. KSC 4 1 3 — 6- 4 5 5. Auras 4 2 1 1 5- 4 5 7. Pénzügyőr 4 2 1 1 4- 3 5 8. Bp. Spartacus 4 2 — 2 5- 4 4 í. Ikarus 4 2 — 2 7- 7 4 Láng 4 2 — 2 7- 7 4 l. Bp. Építők 4 2 — 2 5- 5 4 S. Gyöngyös 4 2 — 2 8- 9 4 5. Dunaújv. Ép. 4 1 1 2 5- 7 3 1. Dunakeszi 4 1 1 2 5- 7 3 >. ESMTK 4 1 1 2 5- 8 3 I. KTE 4 1 1 2 3- 6 3 Bem SE 4 1 — 2 3- 6 •> 5. 22. Volán 4 — 2 2 2- 7 2 >. Enying 4 1 — 3 2- 9 2 L Cegléd 4 —■ — 4 3-10 — Megyei bajnokság !. Dömsöd 2 2 _ 5-1 4 s. Iklad 2 2 _ _ 4­1 4 Érd 2 2 — — 3-0 4 l. Nagykőrös 2 1 1 — 8-1 3 i. Pilis 2 1 — 1 3-2 2 i. Ceglédbercel 2 1 — 1 3-3 2 D. Kőolaj 2 1 — 1 3-3 2 Törökbálint 2 1 — 1 3-3 2 >. Albertirsa 2 1 — 1 1-2 2 Vácszentlászló 2 1 — 1 2-3 2 . Kistarcsa 2 1 _ 1 2-4 2 . Gödöllő 2 — 1 1 1-2 1 Göd 2 — 1 1 1-2 1 . Budaörs 2 — 1 1 1-8 1 . Szigethalom 2 — — 2 1-3 . Sülysáp 2 — — 2 2-5 — Megyei totóeredmények KKFSE—Várpalota Bem SE—KSC Gyöngyös—Dunakeszi Dömsöd—Kistarcsa Göd—Albertirsa Törökbálint—Sülysáp C.-bercel—D. Kőolaj Iklad—Gödöllő Csak tizenkettesek l vasárnapi totóforduldban 4-1, illetve 13 találatos szelvény m volt. A 12-esek .jelentették a ixlmumot. melyet 51 pálvizó ért egyenként 30 325 forint nyere- Snnyel. Tizenegy találatos szel- ny 823, tízes 6963 darab akadt, 'erem én vek egyenként 840, illet- 149 forint. Totóeredmények: 1. X. 1. 1. X, 2, 1, 1, 2, 2, 1, 2, 1. A KKFSE még veretlen Híradás-bravúr hatezer néző előtt Az újonc Dömsöd az élen A labdarúgó NB II 4. for­dulójában az élen álló két csapat kika­pott, így az eddig pont­veszteség nél­kül szerepelt dorogiak búcsúz­tak az első, a BKV Előre pe­dig a második helytől. A do­rogiak az újonc Váci Híradás otthonában maradtak alul, A Kossuth KFSE is sikerrel vet­te az akadályt, s a Nagykani­zsával egyetemben még veret­lenek. Váci Híradás—Dorog 2:0 (0:0) Vác, 6000 néző. V.: Tompa. V. Híradás: Hegedűs — Szú- nyogh, Varga, Bánfalvi dr., Misnyovszki. Répási Bedna- rik, Pálinkás, Balogh, Tóth, Fridmann (Horváth). Az ered­mény csupán azok számára lehet meglepetés, akik nem látták a találkozót. A váciakra szinte rá sem lehetett ismer­ni múlt heti vereségük után. Harcosan, bátran kezdtek, az igazi nagy helyzet azonban a Dorog előtt adódott a 8. perc­ben. Varga és Hegedűs azon­ban bravúrral hárított. Feljött a hazai gárda egymásután te­remtette helyzeteit, s a 49. percben vezetést szerzett. Ba­logh pompásan húzott el a jobbszélen, pontos leadását a jókor érkező Tóth mintegy 8 méterről küldte a hálóba. To­vábbra is a Vác támadott s a dorogi egyenlítési lehetőség utón, a 87. percben megérde­melten szerezték a győz­tes gólt a Pest megyeiek. G.: Tóth, Balogh. Jó: Varga (a mezőny legjobbja), Tóth, Ba­logh, Szúnyogh, Bánfalvi dr. (Tud.: Simák Attila.) Kossuth KFSE—Várpalota 2:1 (1:0) Szentendre, 600 néző. V.: Drahos. KKFSE: Menyhárt — Deákvári, Emmer, Bodoki, Csider, Geiger, Láng, Horváth, Bonifert, Fürtös, Z. Nagy (Göncző). Az alacsony színvo­nalú mérkőzés 7. percében Láng szabadrúgása kipattant a kapusról s Geiger fejeséből jutottak előnyhöz a helyiek. Öt perccel később Bonifert ügyesen ment el a jobbszélen, beadását Horváth kapásból rálőtte, de a vendégkapus bravúrral hárított. Az 50. percben az elmélázó védelem mellett egyenlítettek ki a vendégek. Érthetetlenül visz- szaesett a Kossuth KFSE, és a vendégek előtt nyílt több gól­szerzési lehetőség. A 77. perc­ben sorozatos szabálytalanko­dásért a várpalotai Kunt ki­állította a bíró. A tíz főre ol­vadt vendégekkel szemben is­mét lendületbe jött a Pest megyei gárda. A 77. percben Horváth szabadrúgását a ka­pus Fürtös elé ütötte, aki nem Az Érd—Szigethalom mérkő­zésen a hazai csapat játékosai fekete karszalaggal, a két együttes sportolói és a nézők pedig közösen, egyperces néma csenddel, gyászszünectel emlé­keztek meg Szabó Csaba érdi labdarúgóról, aki 31 éves ko­rában, súlyos betegség után elhunyt. * I * I Az NB Ill- ban az ÉG­SZÖV győze­lemmel tért haza Enying- ről, s a Perbál is megszerezte a két pontot, akárcsak a Dunakeszi Vas­I utas. A két ceglédi csapatnak most sem ment. Dunakeszi VSE—Gyöngyös 4:2 (2:1) Gyöngyös, 2100 néző. V.: Maczkó József. DVSE: Lebo- niczki — Görgicze, Szabadi, Bazsonyi, Kiss, Dévai, Lőrincz, Berta, (Li pniczki), Sólyom, Lerner, Nazáth. Az 5. perc- ber szerzett Dunakeszi gólt a 27. percben még kiegyenlítet­téle a helyiek, ezután végig a Pest megyei csapat vezetett, s jobb helyzetkihasználásával megérdemelten nyert. G. Só­lyom (2), Berta, Nazáth. Jó: Szabadi (a mezőny legjobbja), Kiss, Berta, Lőrincz, Sólyom. (Tud.: Kovács István.) Kecskeméti SC—Bem SE 2:0 (2:0) Cegléd, 900 néző. V.: Divi- nyi. Bem SE: Seres — Bér­ezési, Petró, Dobozi, Turner, Nagy J., Radies, Steigerwald (Nagy J.), Deák, Strausz (Pa- rásó), Sági. Az első játékrész­ben a Kecskemét irányította a játékot, már ekkor bebiz­tosította győzelmét. 2:0-ás ál­lásnál Strausz 11-est hibázott. A második félidőt kiegyenlí­tett játék jellemezte, de a Pest megyeiek még szépíteni nem tudtak. Senki sem dicsér­hető a csapatból. (Tud.: Haf­ner Vlagyimir.) Kecskeméti TE—Ceglédi VSE 2:1 (1:0) Kecskemét, 600 néző. V.: Tóth L. CVSE: Kucsera Zsemlye, Halász, Klein, Ke­néz, Halmi, Kovács, Vass, Szanyi, Karcsú, Varga. A másik ceglédi csapat, a Vas­utas is kecskeméti ellenféllel találkozott, a több helyzetet teremtő helyiek csak nehezen, Halász öngóljával nyertek. G.: Szanyi. Jó: Klein, Halmi, Szanyi. ÉGSZÖV MEDOSZ—Enying 3:0 (1:0) Enying, 600 néző. V.: Dávid. ÉGSZÖV: Szeles — Kovács, Idei, Horváth J., Réti, Németh (Kovács T.), Nagy, Pásztor (Szekulov), Horák, Horváth F., Kovács L. Az első fél órát hibázott. Az utolsó tíz percet végigtámadták a helyiek In­kább küzdelem, mint jó játék jellemezte a 90 percet,, a dön­tetlen igazságosabb lett volna. G.: Geiger, Fürtös. Jó: Deák­vári, Láng, Bonifert, Geiger. R. F. Hazaérkezett a magyar sportküldöttség az Universiadér A szófiai Universiadén részt vett magyar sportküldöttség ttfőn délben hazaérkezett Budapestre. Az egyetemi és fő- colai világjátékok szereplőit a Ferihegyi repülőtéren ünne- lyesen fogadták. ' A fogadáson megjelent dr. Polinszky Károly oktatásügyi niszter, dr. Gosztonyi János oktatásügyi államtitkár, dr. ekl Sándor államtitkár, az OTSH elnöke, dr. Csanádi Árpád, OTSH elnökhelyettese, a NOB magyar tagja és dr. Nagy ndor, a KISZ KB titkára. \ MALÉV IL—18-as különgépéből kiszállt és felsorakozott ipát vezetője, Páder János, az OTSH elnökhelyettese tett entést Polinszky Károlynak a magyar sportolók szófiai írepléséről, arról, hogy 3 arany, 4 ezüst és 4 bronzérmet ;reztek a kéthetes versenysorozaton. Ezután dr. Polinszky Károly oktatásügyi miniszter kö- intötte a hazaérkező küldöttséget, majd az úttörők nyújtot- : át virágaikat a sportolóknak. nagy enyingi fölény jellemez te. A helyiek korszerű, széle­ken vezetett, gyors támadá­sokkal veszélyeztettek, s ek­kor Szeles bravúros védéssoro- zaitai mentették meg a Pest megyei együttest a góloktól. A 37. percben jutott előnyhöz az ÉGSZÖV. A második fél­idő változatos, helyenként ki­egyenlített játékot hozott. A 68. percben érthetetlenül 11-est ítélt a bíró az ÉGSZÖV ellen, de Szeles hárított. A 76. s a 90. percben estek az úiabb gólok. Az ÉGSZÖV szünet utáni játékával, jobb helyzet- kihasználásával nyert. G.: Ko­rák (2), Horváth F. Jó: Szeles (a mezőny legjobbja), Idei, Horváth F., Horák. (Tud.: Bá­nyai Zoltán.) Perbál—Bp. Spartacus 2:1 (1:1) Perbál, 1000 néző. V.: Ká­vai. P. Tsz SK: Szegedi — Cseh, Kovács I., Füstös, Eleki, JJajkó, Kovács II., Szemző (Monoki), Bocskai, Huclter, Babai. A sorozatos hazai tá­madások a 27. percben gólt hoztak, majd a 39. percben Kránicz kiállítása miatt meg­fogyatkozott a vendégcsapat Tíz emberrel egyenlítettek a 41. percben, kihasználva a perbáli védelem megingását. A Pest megyeiek szünet után fokozták az iramot, s az 58. percben lőtték győztes gólju­kat. Babai szöglete utón a jó ütemben felugró Kovács II. fejelt a hálóba. A szervezet­ten és jól játszó Perbál meg­érdemelten tartotta otthon a két pontot, az időként .durván játszó fővárosiak ellenében. G.: Babai, Kovács II. Jó: Ko­vács II., Babai, Cseh. (Tud.: Délik Pál.) ★ A megyei bajnokságban még csak a 2. fordulónál tar­tanak. Kitűnően szerepel az újonc Dömsöd, kívüle az Iklad és az Érd százszázalékos. Nagykőrös gólzáporos győzel­met aratott. N. Kinizsi—Budaörs 7:0 (3:0) Nagykőrös, 300 néző. V.: Horváth J. A jó napot kifogó körösi csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert a me­zőnyben jól játszó vendégek ellen. G.: Horváth (3, mester- hármas), Leskó (3), Kovács T. Jó: Kovács Z. I., Orbán, Horváth, Leskó. A vendégeket sportszerűségükért dicséret il­leti. (Tud.: Pécsi Sándor.) Pilis—Vácszentlászló 2:0 (1:0) Pilis, 600 néző. V.: Bokor. 25 percig kiegyensúlyozott já ték folyt, a 35. percben sze­rezték meg a vezetést a he­lyiek, szünet után pedig sorra vezették támadásaikat. G.: Si­mon (2). Jó: Czinege, Opalsz- ki, Simon, Fehérvári, ill. Dali- da, Rab. (Tud.: Csikós Pál.) Ceglédbercel—D. Kőolaj 2:1 (1:0) Ceglédbercel, 400 néző. V.: Gaál. Közepes színvonalú, nagyiramú mérkőzésen a szo­ros eredmény ellenére bizto­san nyert a helyi gárda. G.: Hercz, Kostyalik, ill. Kimmel. Jó: Scheffer, Peszeki, Bogdá- nyi, Zsíros, ill. Purczel, Sze- kulidesz. Tud.: Karsai Már­ton.) Törökbálint—Sülysáp 2:1 0:0) Törökbálint, 500 néző. V.: Horváth G. Nagyiramú, küz­delmes mérkőzésen, szünet után erősen feljavult a hazai csapat, több helyzetet dolgo­zott ki. A sülysápiak idegesen játszottak, az NB Ill-as osztá­lyozó sérelmét még nem he­verték ki. G.: Barte (2), ill. Tóth. Jó: Maronics (a mezőny legjobbja), Pénzes, Hermann, ill. Zima, László, Tóth. (Tud.: Fűrész János.) „ Érd—Szigethalom 1:0 (1:0) Érd, 400 néző. V.: Balia. A mérkőzést színvonalas, nagy­iramú játék jellemezte, mind­két oldalon a védelmek jeles­kedtek. Az egyetlen gól a 6. percben esett. G.: Kovács. Jó: Berki, Bojó, Kovács, Dávid, ill. Bíró, Pocsai, Kontó, Grád. (Tud.: Naményi Béla.) IM Vasas—Gödöllő 1:0 (0:0) Iklad, 400 néző. V.: Soós G. A két régi vetélytárs találko­zóján, kiegyensúlyozott mér­kőzésen Inkább a küzdelem dominált. A 80. percben sze­rezték győztes góljukat a he­lyiek. G.: Kiss. Jó: Juhász, Majer J., ill. küzdőképessé­géért a gödöllői csapat. (Tud.: Gohér Mihály.) Albertirsa—Gödi TK 1:0 (Oá)) Göd, 300 néző. V.: Boros. A hazaiaké volt az első negyed­óra, majd fokozatosan feljött Albertirsa. A vendégek terv­szerűen játszottak, több hely­zetet teremtettek, s a 65. perc­ben lőtték a győztes góljukat. G.: Mészáros. Jó: Szintói, Szeidl, Kovács, Jancsik, ill. Vastag, Horváth. (Tud.: Sinkó Géza.) Dömsöd—Kistarcsa 3:0 (2:0) Dömsöd, 800 néző. V.: Szó- rádi. Jó iramú mérkőzésen az újonc Dömsöd végig mezőny- fölényben volt. Elpuskázott csömöri büntetők A kézilabda férfi NB I B­ben a Szilasmenti SK Csömör a fővárosban, az Újpesti Dó­zsánál vendégszerepeit. A Pest megyeiek célja az volt, hogy megtartsák ötpontos elő­nyüket. ez azonban nem sike­rült vereségük miatt. Ű. Dózsa—Szilasmenti SK Csömör 22:19 (11:9) Szilágyi üt, 300 néző. V.: Sápi, Szatmári. Szilasmenti SK: Ory — Tmka, Bagyánszki (1), Bá- tovszki (4), Fabók (1), Tóth- Fekete (3), Mihályi (8). Csere: Fábián F., Paulinusz (1), Fá­bián P; Varga (1), Krizsán. A szurkolók nagy része csö­möri volt, az ő biztatásukkal kezdődött a rangadó. A 8. percben a Pest megyeiek már 3:0-ra vezettek. Ezután feljött a Dózsa, s 4:4-nél kiegyenlí­tett Már ebben a játékrész­ben is három büntetőt, több biztos helyzetet hagytak ki a csömöriek. Szünet után a lila­fehérek tovább növelték elő­nyüket. Ebben nagy része volt kapusuknak, aki három bünte­tőt hárított, emellett Ricpnics, szinte tetszés szerint lőtte gól­jait. Ennek ellenére a Pest megyei kék-sárgák nem ját­szottak alárendelt szerepet, amit a szoros eredmény is bi­zonyít. A végeredmény alaku­lását nagyban befolyásolta a hét hétméteres kihagyása. Itt említjük meg, hogv a csömöriek Ajkán, az MNK­yiérkőzésen 24:20-ra győztek az Ajkai Alumínium ellen. A félidőben még a haziak ve­zettek ll:7-re. Csúcsjavítás ötiídsiöf Az országos atlétikai baj­nokságon az egyik legbiztosao > győzelem a képünkön látható Mohácsi Éva nevéhez fűződül. A Bp. Honvéd atlétája 40P ril­es gátfutásban 58,12 másod­perces országos csúccsal ért célba. Idén immár ötödször javította meg a magyar re­kordot. Geleta Pál felvétele Dunakanyar öttusaviadal Jó eredmények lovaglásban, A lovaglással folytatódott vasárnap Visegrádon a Duna­kanyar Kupa nemzetközi öt­tusaverseny. A nyeregbe szállt 28 felnőtt résztvevőre 800 mé­ter hosszú, 15 akadállyal tar­kított, nem túlságosan nehéz pálya várt. Hét versenyző érte el a maximális 1100 pontot A felnőtt válogatottak — Bakó, Horváth, Maracskó, Kelemen — a második fordulóban sze­repeltek. A szövetségi kapitány, dr. Török Ferenc kérésére az ok­tóberi San Antonió-i világbaj­nokságra készülő versenyzők az első fordulóban a leggyen­gébb lovak közül sorsolhattak, sőt számukra a pálya egyes akadályait — az is a kapitány kérése, volt — megemelték a rendezők. Ennek ellenére Bakó a maximális teljesítményt ér­te el, és 1000 pont felett lova­golt, Horváth és Kelemen is. Annál gyengébben szerepelt Maracskó, akinek lova, Etető, többször megállt és vert, sőt egyszer még lovasától is meg­szabadult 1. Németh Géza (Székesfe­hérvári Volán) Mixer nevű lo­von 1:40.1 perc — 1100 pont. 2. Gyerlyánffy (Székesfehér­vári Volán) Arrogáns n. 1. 1:46.1 — 1100, 3. Fádh (Ű. Dózsa), Kótyagos n. 1. 1:51.0 — 1100 p. Csapatban: 1. Warendorf (NSZK) 3212 pont, 2. Szovjet szakszervezeti vál. 3192, 3. Ü. Dózsa 3240. Ma sűrített programmal folytatódik a viadal, déleiét; lesz a pisztolyverseny a Kos­suth KFSE löterén, délután 16.30-kor Vácott, a városi uszodában bonyolítják le az úszószámokat. Ennek kereté­ben tömegversenyt is rendez­nek, 14 órától 15.45-ig bárki vízbe szállhat a 200 méteres táv'" megtételére s részvételét emléklappal jutalmazzák. Fiától horgászok A Szentendrei Horgász Egyesület ifjúsági halfcgó­versenyén Zsiga Gyula győ­zött Odry Gábor és Jász Fe­renc előtt. A 40 induló közül az első 12 helyezett értékes tárgyjutalmat kapott. GÖDÖLLŐ A repülőtéren, s a GEAC-pályán Az MHSZ 19. ejtőernyős nemzeti bajnoksága vasár­nap a záróünnepéllyel fejező­dött be a gödöllői repülőtéren. A versenyeredményeket há- , rom kategóriában értékelték. Az egyéni célbaugrásban Palo­tai Mihály szolnoki, az egyéni stílus ugrásban Tímár Vince békéscsabai, az összetett ver­senyben szintén Timár Vince MHSZ-versenyző nyerte a bajnokságot. ☆ Az Agrártudományi Egye­tem sporttelepén GELKA-1 sportnapot tartottak nagy si­kerrel. A kispályás labdarúgó­mérkőzéseken az ország min­den részéből delegált GELKA- csapatok mérték össze tudá­sukat. A 28 férficsapat közül a Borsod megyeiek nyerték az Alkotmány Kupát (a hat for­dulóban 18 gólt rúgtak és hár­mat kaptak), a négy női csa­pat közül a körmérkőzések eredményei alapján a debre­ceniek, az öregfiúk versenyé­ben pedig a Hajdú-Bihar me­gyeiek nyertek. Hírverés a szoritóban Cegléden a Vasutas Sport­egyesület ökölvívócsapata hír­verő mérkőzésen a Városi Sportcsarnokban mérte össze erejét a Makói Vasas együtte­sével. Jó iramú, kemény összecsa­pásokat, főként erőbokszot láthatott a közel háromszáz néző, és végül is a nagyobb tudású, rutinosabb ceglédiek 18:6-ra győztek. A serdülők, ifjúságiak és felnőttek részé­re rendezett versenyen 12 pár lépett a szorító kötelei közé. A legszebb és a legtechniká­sabb öklözést Vajda, Hörömpő (imponáló fölénnyel győzött) ceglédi, illetve Simon makói versenyzők mutatták. A mérkőzést Boros Miklós és Istenes Jenő vezették. Győztesek: Serdülők: József, Pákozdi, Sántha B., Sziládi (CVSE), Ml. Soki (Makó). Ifjú­ságiak: Vajda, Kobela, Sántha L. (CVSE), ül. Horváth (Ma­kó). Felnőttek: Hörömpő, Abonyi (CVSE), ill. Simon (Makó). k i