Pest Megyi Hírlap, 1976. szeptember (20. évfolyam, 206-231. szám)

1976-09-28 / 229. szám

1976. SZEPTEMBER 28., KEDD xMiiav Labdarúgó táblázatok NB I X. tJ. Dózsa 3 8 ----- 30- 9 16 2. ITC 8 6 2 — 23- 5 14 3. Haladás 8 6 1 1 15- 9 13 4. Vasas 8 5 1 2 21-12 11 5. Bp. Honvéd 8 4 2 2 11-10 10 6. Rába ETO 8 4 13 14-11 9 7. Videoton 8 4 — 4 23-14 3 8- ZTE 8 3 2 3 8- 7 8 9. Kaposvár 8 2 4 2 9-10 8 10. Békéscsaba 8 1 5 2 9-12 7 11. Salgótarján 8 3 14 12-17 7 12. Dunaújváros 8 2 2 4 11-14 6 13. Tatabánya 8 3—5 13-17 6 14. SZEGI. 8 2 2 4 7-22 6 13. Csepel 8 1 2 5 7-16 4 15. Dorog 8 1 2 5 5-14 4 17. Diósgyőr 8 2 — 6 7-17 4 13. MTK-VM 8 116 8-17 3 I NE II 1. Szekszárd 8 S 1 1 ll- 7 13 2. Pécsi MSC 8 5 2 1 15- 2 12 3. DVSC 8 5 1 2 14- 9 11 4. Egri Dózsa 8 5 — 3 21-16 10 5. BVSC 8 4 2 2 15-12 10 6. Ganz-MAVAG 8 4 2 2 14-12 10 7. Szív. MÁV 8 4 2 2 11-10 10 8. V. Izzó 8 4 13 12-13 9 9. Volán 8 3 2 3 18-11 8 10. MÁV DAC 8 4—4 15-15 8 11. Budafok 8 3 2 3 18-19 8 12. KICFSE 8 3 14 14-11 7 13. Várpalota 8 2 3 3 12-11 7 14. Ózd 8 3 14 15-15 7 15. Nagykanizsa 8 2 3 3 8-11 7 16. Szóin. MTE 8 3 14 12-18 7 17. Komló 8 2 1 5 6-13 5 18. Fűzfő 8 1 2 5 9-16 4 19. Oroszlány 8 — 4 4 8-18 4 20. Szóin. MÁV 8 116 4-13 3 NB m I Északnyugati csoport 1. Bábolna 8 6 1 1 23-15 13 2. Rákóczi SE 8 6 — 2 20-15 12 ^ Vác 8 5 2 1 18- 6 12 4. Pét 8 6 — 2 16- 8 12 5. Bauxitb. 8 5 12 19-13 11 6. Dunakeszi 8 5 12 14-10 11 7. Győri D. 8 5—3 15-10 10 8. Répcelak 8 3 3 2 12-13 9 9. Sopr. KSE 8 4 — 4 12-18 8 10. MOTIM TE 8 3 14 19-15 7 11. Ajkai Alu. 8 3 14 PJ-ll 7 12. Sabarla 8 2 3 3 10-11 7 13. Kőszeg 8 2 2 .4 15-17 6 14. Thury SE 8 2 2 4 14-18 6 15. Körmend 8 2 2 4 13-17 6 16. Auras SE 8 3—5 12-17 6 17. Schönherz SE 8 1 3 4 9-17 5 18. Ajkai B. 8 2 1 5 9-20 5 19. Z.-szentg. 8 1 2 5 9-20 4 20. Bakony V. 8 116 6-15 3 Délkeleti csoport 1. Szarvas 8 7 — 1 28-12 14 2. Gyula 8 6 1 1 21- 6 13 3. BTASK 8 5 2 1 16- 7 12 4. Szegedi D. 8 5 2 1 15- 9 12 5. K.-halas 8 4 3 1 15-11 11 6. ESMTK 8 4 2 2 19-14 10 7. Kecsk. TE 8 3 3 2 12- 8 9 8. Lehel SC 8 2 5 1 7- 5 9 9. Jánoshalma 8 3 2 3 15-13 8 10. ÉGSZÖV 8 2 4 2 11- 9 8 11. Szabó L. SE 8 3 2 3 9- 7 8 12. Kecsk. SC 8 4—4 17-17 8 13. ÉPGÉP 8 2 3 3 16-12 7 14. Nagyszénás 8 2 2 4 15-20 6 15. Törökszentm. 8 3 — 5 6-12 6 IS. Cegléd 8 2 1 5 8-14 5 17. Láng 8 1 2 5 6-19 4 18. Szeg. VSE ’3 1 2 5 8-24 4 19. Bem SE 8 116 4-15 3 20. Szentes 8 1 1 6 8-22 3 Délnyugati csoport : 1. BKV Előre 8 6 1 1 21- 5 13 2. PVSK 8 5 2 1 22- 9 12 3. Véménd 8 5 2 1 20-11 12 4. Kiss J. SE 8 4 4 — 13- 5 12 5. Szigetvár 8 4 4 — 13- 6 12 6. Volán Sz. 8 3 4 1 9- 7 10 7. D.-újV. Ép. 8 2 5 1 9- 6 9 8. Pénzügyőr 8 4 — 4 23-19 8 9. Perbál 8 2 4 2 9-12 8 10. Álba Reg. 8 3 2 3 11-15 8 11. EMG SC 8 2 4 2 6-11 8 12. Bp. Spart. 8 1 5 2 9-11 7 13. Bp. Építők 8 2 3 3 6- 9 7 14. Siófok 8 2 3 3 7-12 7 15. Enying 8 14 3 12-15 6 16. Mázasz. 8 14 3 11-15 6 17. Paks 8 13 4 14-15 5 18. Sárisáp 8 13 4 10-13 5 19. Lőrinci F. 8 1 2 5 7-13 4' 20. Barcs 8 — 1 7 3-26 1 Megyei bajnokság 1. Sülysáp 6 5 1 — 16- 6 11 2. D. Kőolaj 6 4 2 — 20- 9 10 3. Pilis 6 4 1 1 19- 7 9 4. Szigethalom 6 3 2 1 17- 8 8 5. Gödöllő 6 4 — 2 16-11 8 6. Klstarcsa 6 3 1 2 9-10 7 7. Iklad 6 2 2 2 12-11 6 8. VácszentL 6 2 2 2 13-13 6 9. Budaörs 6 2 1 3 8- 8 5 10. Fót 6 1 3 2 8- 9 5 Albertlrsa 6 2 1 3 7- 8 5 12. Nagykőrös 6 2 — 4 7-18 4 13. Monor 6 114 3-10 3 T.-bálint 6 114 7-14 3 15. Érd 6 114 9-17 3 16. Isaszeg 6 114 7-19 3 Megyei totóeredménysk KKFSE-i^OroszIány 1 Perbál—Bp. Spartacus x Bem SE—Szegedi D. 2 Bauxitb.—Vác x Főt—Kistarcsa x Isaszeg—Albertirsa 1 Monor—D. Kőolaj 2 T.-bálint—Sülysáp 2 Szentendrei hetes, Pogány mesterhármasával Sülysáp és a Kőolaj jól folytatta Híradás-pont Tapolcáról Az NB IX 8. fordulójában az éllovas PMSC pontot vesztett az Olajbányász ellen, s nagy meglepetésre hazai pályán kikapott a Deb­receni VSC a sereghajtó Kom­lótól. Az 1—3. helyezett kö­zül csupán a Szekszárd nyert, s az újabb két ponttal az élre került. A forduló érdekessége még a Kossuth KFSE nagy­arányú győzelme, hét gólt lőt­tek az Oroszlánynak, annyit, mint az első hét fordulóban összesen. Kossuth KFSE— Oroszlányi Bányász 7:1 (3:0) Szentendre, 400 néző. V: Bauer. KKFSE: Menyhárt — Deákvári, Török, Bodoki, Csi- der, Barta, Bulla, Újvári, Po­gány, Magos, Szlobodics. Már az ötödik percben vezetést szerzett a KKFSE Pogány ré­vén, és még a tizedik sem telt el, amikor Magos újabb gólt lőtt. Egymás után vezette ve­szélyes akcióit a hazai csapat. A 20. percben Barta nagysze­rű támadás végén a kapufát találta el. Két perc múlva az előretörő Deákvári növelte az előnyt. A második félidőt a mérkőzés főszereplője, Pogány „nyitotta” góllal. Az 54. perc­ben Szlobodicsot buktatták a tizenhatoson belül. A bünte­tőt Pogány értékesítette. Húsz perc múlva megismétlődött az előbbi jelenet és a szentend­reiek csapatkapitánya negye­dik góljával mesterhármast ért el. Egy perccel később szépí­tettek a vendégek, tizenegyes­ből. A hajrában Újvári állítot­ta be a végeredményt. Végig nagy fölényben játszott a Kossuth KFSE. A vendégek még 3:0 után sem álltak be védekezni és ez kedvezett a gyors és kitűnő formában játszó Pest megyei csatárok­nak. A helyzetek alapján akár kétszámjegyű győzelmet is arathattak volna a főiskolá­sok. Jó: Deákvári, Csider, Barta, Pogány, Magos, Szlobo­dics. R. F. Az NB Ill­ban az otthon játszók közül csak a Duna­keszi Vasutas nyert, az ÉG- SZÖV és a Perbál döntet­lent ért el, míg a Bem SE alulmaradt. Idegenben a Váci Híradás értékes pontot szer­zett, a Ceglédi Vasutas vere­séggel tért haza. Északnyugati csoport Váci Híradás— Bauxitbányász 1:1 (1:0) Tapolca, 800 néző. V: Ta- polczay. V. Híradás: Lukács — Gere, Varga, Bánfalvi dr. (Misnyovszki), Bíró, Pálinkás, Szúnyogh, Bednarik, Kiss. Tóth, Horváth. A 28. percben a váci védőjátékos, Bánfalvi dr. előrelopakodott, s néhány csel után 25 méterről óriási lövést küldött a kapura, mely a felső lécről vágódott a ka­pusra, s onnan a hálóba. Ki­hagyott váci helyzetek után, a félidő befejezése után 5 perc­cel Bánfalvi dr. lábfejére rá­Női röplabda NB II Duplázott, mindkét hétvégi mérkőzését megnyerte a Pest megyei csapat. Dunavarsányi Petőfi—MAFC 3:2. A fővárosban, a Műegye­tem rakparton sorra került mérkőzésen az erősen tartalé­kos Pest megyei együttes 2:0-ás vezetés után fegyelme­zetlen csapatjátékával csak nehezen nyert a gyenge játék­erőt képviselő MAFC ellen. Dunavarsányi. Petőfi—Duna­újvárosi Kohász 3:0. A tavaszi idényben Dunaújvárosban el­szenvedett vereség után mds,t 45 perc alatt biztosan nyert a hazai csapat, és győzelmé­vel nagy lépést tett a bajnoki táblázaton az előbbrejutás- hoz. %ereménydömping A vasárnapi totófordulőban 63 darab 13-fl-es szelvény akadt, egyenkénti nyereményük a ju­talommal együtt 14 M9 forint. A 13-as 9345, a 12-es 271, a 11-es 31, a 10-es találat 11 forint nyere­ményt fizet. Eredmények: 1, 1, 1, 1, 1, x, 2, 2, X, X, 2, 2, X, 1« tartottak, s nem játszhatott tovább. A 68. percben szöglet­ből egyenlített a hazai csapat. Izgalmakban gazdag, nagy iramú, helyenként kemény küzdelmet vívott egymással az élmezőnyben tanyázó két csapat. A Híradás közelebb állt a győzelemhez. G: Bán­falvi dr. Jó: Lukács, Gere, Bánfalvi dr., Pálinkás. (Tud.: László Attila.) Dunakeszi VSE— Bakony Vegyész 4:0 (3:0) Dunakeszi, 200 néző. V: Nyári. DVSE: Kenesei — Gör- gicze, Asztalos, Hönsch, Ba- zsonyi, Dévai, Gyetvai, Koós, Pollák (Hegedűs), Sólyom, Nazáth (Lipniczki). A nagy fölényben játszó Pest megyei csapat a 24. percben jutott előnyhöz. A 47. percben lőtt negyedik gól után lefékezett a Vasutas, s bár továbbra is tá­madott, ifjabb gól már nem esett. Idei legjobb játékával nagyobb arányban is győzhe­tett volna a dunakeszi csapat. G: Sólyom (2), Dévai, Gyet­vai. Jó: Hönsch, Görgicze, Dé­vai, Gyetvai, Sólyom. (Tud.: Kovács István.) Délnyugati csoport Bp. Spartacus— Perbál 2:2 (2:0) Perbál, 1000 néző. V: Kuti. P. Tsz SK: Németh — Cseh, Kovács I, Füstös, Hucker, Eleki, Kovács II, Ollári (Baj- kó), Bocskai, Kisteleki, Prisz- tás (Forgács). A nagy iramú, élvezetes, kemény mérkőzés első félidejében a hazai me­zőnyfölény ellenére a helyze­teit jobban kihasználó ven­dégcsapat kétgólos előnyt szer­zett. Szünet után a nagy len­dülettel rohamozó Perbál lel­kes játékkal harcolta ki a döntetlent. G: Kisteleki, Ko­vács II. Jó: Kovács II, Bocs­kai, Eleki. (Tud.: Bélik Pál.) DÉLKELETI CSOPORT Szegedi Dózsa—Bem SE 1:0 (1:0) Cegléd, 500 néző. V: Hoffer. Bem SE: Pocsai (Seres) — Fe­hér, Szőke, Petró, Mátrai, Tur­ner, Tóth, Csernák, Zombori (Strausz), Lakatos, Szabó. 35 perces, álomosító játék után váratlanul a Szeged szerzett vezetést. Szünet után az egyen­lítésért küzdő ceglédiek jóvol­tából élénkült a játék, de a csatároknak gyengén ment, a kaput alig veszélyeztették. A sok hibával tarkított mérkőzé­sen az összeszokottabb, rutino­sabb vendégcsapat megérde­melten nyert. A 84. percben Szőkét kiállították. (Tud.: Un- gureán László.) ÉGSZÖV—BTASK 1:1 (1:0) Kisikunlacháza, 1000 néző. V: Hartmann. ÉGSZÖV: Szeles — Pirisi, Idei, Földi, Németh, Csatári, Horváth F. (Nagy), Horváth J., Czikora, Kovács (Juhász), Dárdai. Az első fél­idei jó játék után, a második félidő közepére elfáradt a Pest megyei csapat, főleg a közép­pályások. Ezután a békéscsa­baiak rohamoztak, s nem sok­kal a befejezés előtt, 11-esből egyenlítettek. A közönség sportszerűtlenül viselkedett, kifogásolta a játékvezető íté­letét. A 27. percben Rózsa (BTASK) súlyos sérülés miatt elhagyta a, pályát. G: Németh. Jó: Szeles (a mezőny legjobb­ja), Dárdai, Czikora, Földi. Szegedi VSE—Ceglédi VSE 2:1 (2:1) Szeged, 800 néző. V: Füzes- sy. CVSE: Fekete J. — Simon (Hegyi), Zsemlye, Kresják (Csicsó), Klein, Naggyör, Lip­tai, Cseh, Fekete Gy., Zágon, Darányi. A két Vasutas-csa- Dat találkozóján már az első félidőben megszületett a vég­eredmény. G: Kresják. Jó: Darányi, Zsemlye, Naggyőr. ★ A megyei labdarúgó-bajnok­ság hatodik fordulójában, a két veretlen csapat, Sülysáp ! és a Dunai Kőolaj folytatta jó szereplését, mindkettő ide­genben nyert. Idegenben dia­dalmaskodott a szigethalmi gárda is. Isaszeg megszerezte első győzelmét. Sülysáp—Törökbálint 1:0 (0:0) Törökbálint, 600 néző. V: Bo­ros. Csapkodó játék jellemezte a 90 percet. A hazaiak a 25. percben 11-est hibáztak. A 70. percben lőtte a győztes gólt Sülysáp. A játék képe alap­ján a döntetlen lett volna a reálisabb. G: Nagy. Jó: Ve- rőczki, Trepák, Bakos, ill. Pénzes, Flégár. (Tud.: Fűrész János.) Isaszeg—Albertirsa 1:0 (0:0) j Isaszeg, 200 néző. V: Híd- I végi. A végig fölényben játszó J Isaszeg az utolsó percben lőt- i te a győztes gólt. G:-.Bagi. Jó: Hrustinszki, Szaniszló, Hor­váth, ill. Liptai, Lehoczki. (Tud.: Bagi Lajos.) Szigethalom—Érd 3:1 (2:1) Érd, 300 néző. V: Toldi. A kiegyensúlyozott első félidőben a vendégeik védelmi hibákból 2:0-ra elhúztak. Szünet után a hazai együttes sok helyzetet dolgozott ki, mégis a vendég­csapat lőtt újabb gólt. G: Sza­bó, Stróger, Kecskés, ill. Sza­bó. Jó: Paesai, Kecskés, Fe­kete, Sümegi, ill. Vitzkó, Récz- kai, Szabó. (Tud,: Neményi Béla.) Főt—Kistarcsa 1:1 (1:1) Fót, 500 néző. V: Schőmen. Erős iramú mérkőzésen a 10. percben lőtt hazai gólra ne­gyedórával később válaszol­tak a vendégek. Az 50. perc­ben a fóti Gergely megsérült, s mivel a hazaiak már kime­rítették cserelehetőségüket, ez­után már csak 10 emberrel játszottak. A techniikásabb Kis­tarcsa jobban játszott, köze­lebb állt a győzelemhez. G: Szűcs, ill. Papp. Jó: Láng, Csillag, ill. Rappai, Kovács. Adamcsiik. (Tud.: Bánhegyi József.) IM Vasas—Gödöllői SC 2:1 (2:1) IMad, 500 néző. V: Szent- kúti. A hazaiak 2:0-ás veze­tése után szépített Gödöllő, amely a második félidőt szinte végigtámadta, de a helyiek, Gohérral az élen, mindent há­rítottak. G: Kiss, Futó, ill. Pintér. Jó: Gohér (a mezőhy legjobbja), Vanó, Kaiser, ill. Juhász, Kőszegi. (Tud.: pauló Pál.) Dunai Kőolaj—Monor 1:0 (1:0) Monor, 500 néz:. V: Bállá. Az 5. percben elért vendégve­zetés után eseménytelen me­zőnyjáték következett. Szünet után is a gyenge csatársorok, valamint a jó védelmek pár­harca jellemezte a mérkőzést. Monor az utolsó 10 percben nagy lendülettel támadott, de Halápi fejesét, illetve lövését mentették. A döntetlen igaz­ságosabb lett volna. G: Wit- mamn. Jó: Major, Hoffner, ill. Dományi (a mezőny legjobb­ja), Jarábik, Burján. (Tud.: Vitéz Imre.) Pilis—Vácszentlászló 5:2 (2:1) Pilis, 600 néző. V: Halász. Pilis 2:0-ás vezetése után ki­engedett, s a vendégek ezt ki­használva, az 53. percben ki­egyenlítettek. Az utolsó 25 percben ellenállhatatlan volt a hazai csapat, szinte kapujá­hoz szegezte ellenfelét, ez az eredményekben is megmutat­kozott. Hazai gólszerzők: Gaj­dos (2), Gyengeliczki, Föld- várszki I., Holánszki. A pili­sieknél Hriazik, Sztyerlik és Földvárszki I. tűnt ki. (Tud.: Csikós Pál.) Nagykőrösi Kinizsi—Budaörs 2:1 (1:0) Nagykőrös, 300 néző. V: Ta- bányi. Színvonalas, sportszerű mérkőzésen a lendületesebben játszó Kinizsi megérdemelten nyert. A hazaiak 1:0 állásnál 11-est hibáztak. G: Lukács (öngól), Farkas, ill. Mile. Jó: Tóth I., Szőke. Horváth, ill. Berger, Kiss. (Tud.: Pécsi Sán­dor.) KPVDSZsportnap Suhl megyei küldöttség látogatása A Kereskedelmi, Pénzügyi és Vendéglátóipari Dolgozók Szakszervezete vasárnap Vá­cott rendezte hagyományos megyei sportnapját. A jól si­került viadalt négy területi döntő előzte meg, Cegléden, Dömsödön, Gödöllőn és Zsám- békon. A sportnapon megjelent Lippai József, a KPVDSZ Pest megyei titkára, Palotás Jó­zsef, a KPVDSZ központi ve­zetőségének tagja, Barna Jó­zsef, a megyei sporthivatal el­nöke, Dobos József, a KPVDSZ sportbizottság vezetője. A helyieket Jakab Béla, a Vác városi és járási sportfelügye­lőség vezetője képviselte. A több mint 200 sportoló kispályás labdarúgásban, kézi­labdában, valamint atlétikai számokban mérte össze tudá­sát. Kellemes időben zajlot­tak a küzdelmek, amelynek végeztével az első három he­lyezettet éremmel és tárgy- jutalommal díjazták. A váci viadal, valamint a már ko­rábban sorra került sakk- és asztalitenisz-verseny eredmé­nyei alapján, a jövő hónapban adják át a KPVDSZ serlegét az összesítésben legjobban szerepelt csapat részére. ~k A sportnap rangját emelte, hogy megtekintette azt a me­gyénkben tartózkodó Suhl megyei sportküldöttség, élén az NDK-beli testvérmegye sporthivatalának vezetőjével, Hans Lieb inggel. Százhalom­battáról érkeztek Vácra. Száz­halombattán többek között a helyi sportiskola munkájával ismerkedtek. A KPVDSZ-sportnap után Örbottyánban váci járási tö­megsportversenyt tekintettek meg, hétfőn pedig Ceglédre látogattak. Ma délután az 50 éves jubileumát ünneplő Du­nakeszi Vasutas sportkör ve­zetőivel találkoznak. Mészáros Gyula ^ Az Euzépai Észé Liga ülése Bécsben tartotta ülését az Európai Úszó Liga vízilabda­bizottsága, elkészítették a baj­nokcsapatok és a kupagyőzte­sek Európa Kupa-tornájának sorsolását. A bajnokok torná­jára 18 csapat nevezett s a se­lejtezőket négy csoportban bo­nyolítják le, az első 2—2 he­lyezett jut a középdöntőbe. A magyar bajnok Vasas a szó­fiai csoportban a bolgár CSZKA, a belga Antverpen és a svájci Horgen csapatával ta­lálkozik. A további színhe­lyek: London, Hága és Würz­burg. A mérkőzéseket október 22—24. között játsszák le. A kupagyőztesek versengé­sében 17 együttes indul, há­rom csoportban. Athén és Várna már biztos színhely, de a harmadik csoport mérkőzé­seinek lebonyolítására egyelő­re nincs jelentkező, az Ü. Dó­zsa éppen itt szerepel. A liga vízilabda-bizottsága október 5-ig adott haladékot jelentke­zésre. Kék-sárga vereség Csepelen A kézilabda férfi NB I B- ben a feljutás szempontjából, sorsdöntő mérkőzést vívott Csepelen a csömöri kék-sárga együttes. A helyiek fölénye­sen nyertek, s ezzel bebiztosí­tották előrelépésüket. Csömör­nek csak akkor van esélye, ha a nehéz akadályokat is siker­rel veszi. Csepel—Csömör 28:18 (12:6) Csepel, 300 néző. V.: Márki, Somhegyi. CS. TSZSK: öry — Halász (1), Bagyánszki (3), Paulinusz, Bátovszki, Tóth-Fekete (7), Mihályi (2). Csere: Fábián, Fabók (5), Trnka, Krizsán. A találkozó sorsa már az el­ső negyedórában eldőlt. A Cse­pel 5:2-re elhúzott, a Pest me­gyeiek két büntetőt és több biztos helyzetet hagytak ki. Szünet után az eredmény ala­kulásában a balszerencse is közrejátszott. A csömöriek öt kapufát lőttek, s a lepattanó labdákból a hazai csapat gyors indításokkal újabb gólokat szerzett. Kitűnő játékvezetés mellett zajlott le a sportszerű mérkő­zés, melyen a csömöriek öt büntetőt hagytak ki. Csak Ha­lász nyújtott elfogadhatót. Mi­hályi, Bátovszki és Tóth-Fe­kete gyenge teljesítménye döntően hozzájárult a vereség­hez. Napirenden o Görögország elleni VB-selejtező Az MLSZ-ben a bajnokság közepette és a kupaforduló visszavágója előtt is a pilla­natnyi legnagyobb gond a Gö­rögország elleni vb-selejtező, amelyre október 9-én 20 órai kezdettel Athénban kerül sor a Karaiskai Stadionban. A csa­patelsőség szempontjából igen fontos az itteni eredmény, ez a találkozó lényegében az őszi idény legfontosabb 90 perce a magyar labdarúgásnak, meg­határozója a jövő évi felada­toknak. A válogatott keret tagjai va­sárnap gyűlnek össze, majd kedden Sopronba utaznak, itt folytatják a felkészülést. Az eddigiektől eltérően egész he­tes lesz a táborozás — a ba­rátságos találkozók előtt csak 2—3 napos az összetartás — és a megfelelő fizikai felkészíté­sen kívül nagy részét foglalja el taktikai elemek gyakorlása. Sopronban október ,6-án, szer­dán edzőmérkőzést játszik a csapat, majd csütörtök dél­előtt társas gépkocsin meg át Bécsbe és innen repül Athén­ba a mérkőzés színhelyére. A szálláshely Athéntól 15 kilo­méterre a Hotel Aperghi lesz, amely mentés a nagyváros za­jától, forgalmától, nyugodtan készülődhetnek a magyar lab­darúgók a fontos eseményre. Az is ismert már, hogy a ta­lálkozó játékvezetője az oszt­rák Wöhl-er lesz. Vasárnap reggel/visszarepül a magyar válogatott Buda­pestre, de két nap múlva, ked­den újra utazik, társasgépko­csin győri megállással — Bécs­be, ahol október 13-án, szer­dán 19 órai kezdettel Ausztria —Magyarország válogatott ta­lálkozót láthatnak majd a né­zők. A bécsi tartózkodással kapcsolatosan érdekes, hogy a szálláshely nem a hagyomá­nyos Hotel Schönbrunn, ha­nem az osztrák főváros egyik új szállodája, a Hotel Bohe­mians lesz. ASZTALITENISZ NB I Már biztos a bennmaradás A Ceglédi VSE férfi aszta­liteniszezői az őszi harmadik fordulóban Pécsett vendégsze­repelték, az I. osztály „B” cso­portjában, ahol a 7—12. he­lyért küzdenek a csapatok. A CVSE biztos győzelmet aratott, így a hátralevő mér­kőzések eredményétől függet­lenül már biztosította benn­maradását az NB I-ben. Sőt, mivel a soron következő két összecsapáson is ők az esélye­sek, a két bajnoki pont meg­szerzésére, most már a jobb helyezés eléréséért küzdhet- nek. Ceglédi VSE— Pécsi MSC 18:7 Ugyanazok léptek asztalhoz, akik egy hete a BSE-től nem várt, súlyos vereséget szen­vedtek el. Nagyot javult a ceg­lédiek játéka az elmúlt hét nap alatt, győzelmükhöz nem férhetett kétség. Győztesek: Németh, dr. Réthi. Karsai (4—4), Bodrogi, Kudelich (3— 3). A CVSE vasárnap újra ide­genben, Kaposvárott játszik. t 1