Pest Megyi Hírlap, 1976. szeptember (20. évfolyam, 206-231. szám)

1976-09-22 / 224. szám

^felesi* 1976. SZEPTEMBER 32., SZERDA Serdülők — ifik Eredmények és kupaműsor Megy«! serdüIS labdarúgó-baj­nokság'. Budaörs—Isaszeg 11:0, Gö­döllő—Nagykörös 2:1, Sülysáp— ■Iklad 6:0, Dunai Kőolaj—Törökbá­lint 4:1, Albertirsa—Érd 2:0, Vác- szentlászló—Szigethalom 6:0. Ifjúságiak: Albertirsa—Monor 1:1, Budaörs—Vecsés 1:0, Sülysáp- Dunai Kőolaj 1:1. Országos ifjúsági bajnokság. Fe­hérvári csoport: Perbál—Székesfe­hérvári MÁV 7:3 (4:0). A felnőtt tartalékcsapatok mérkőzésén: Per­bál—Székesfehérvár 1:1 (1:1). Ma délután az ifjúsági, holnap a serdülő labdarúgók lépnek pá­lyára a kupamérkőzések kereté­ben. Mai műsor: Iklad—Váci Hír­adás, Gyömrö—Sülysáp, Vecsés— Dunakeszi VSE, Szigethalom— ÉGSZÖV. Kistarcsa—Perbál, Nagy­körös-Pilis, Isaszeg—D. Kőolaj. (A találkozók 15 órakor kezdőd­nek.) Egy serdülőmérkőzésre is ma kerül sor 13.ß0 órakor: Sziget­halom—ÉGSZÖV. A holnapi serdülőmérkőzések műsora: Iklad—Váci Híradás, Ve­resegyház—Kistarcsa, Nagykőrös— ■Albertirsa, Érd—Perbál, ~ vácszent- lászló—Monor. Eíőhhrelépés Az aszalitenisz férfi NB II- ben a negyedik helyen álló perbáliak a második helyezett Pénzügyőrt fogadták. A Pest megyei csapat győzött, s a harmadik helyre lépett előre. Perbál—Pénzügyőr 14:11 Steiner megbetegedett, lázas lett, helyette Kiss játszott, s jól megállta helyét. Győztesek: Rétfalvi (5), Chi- kán (3), Kiss, Bárdos, Kade- lich (2—2). A Felszabadulási Kupáárt A labdarúgó Felszabadulási Kupa keretében ma 15 órakor Pest megyei NB-s csapatok ta­lálkoznak. Perbál a Kossuth KFSE együttesét fogadja, á Váci Híradás pedig ' a szom­szédvár Dunakeszi Vasutast. A keddi előjátékon Vácott vereség - Debrecenben győzelem Az ,,ismeretlen ” Pásztor NDK utánpótlás—Magyaror­szág utánpótlás 3:1 (3:0). Vác, 1500 néző. Vezette: Korcek (csehszlovák). Góllö­vők: Kühn, Pommerenke, il­letve Szabó F. NDK: Pahl —• Bauer, Hause, Trieloff (Pingel az 53. perc­ben), Roth — Nachtwein, Pommerenke, Eigendorf — Streich, Kühn, Saschse (Born­schein a 76. percben). Magyarország: Kiss — Ko­vács, Varga, Zsömbörgi, Végh —, Paróczai, Onhausz, Szabó J. (Nagy A. a szünetben) — Kelemen (Izsó a szünetben), Szabó F, Májer. A rendkívül harcias erénye­ket csillogtató NDK-fiatalok egyértelmű mezőnyfölényben játszottak az első félidőben. Gyorsabban, pontosabban ado­gattak, korszerűbben játszot­tak. Fordulás után a cserék felhozták a magyarokat, de a helyzetek befejezése nem si­került. Kétségkívül csalódást okoztak Mezey György „fiai”, bár akaratukra nem volt pa­nasz. Hans Müller, az NDK Lab­darúgó Szövetségének főtitkár- helyettese a találkozó után így nyilatkozott: — Elégedett vagyok, a csa­pat a felkészülési tervnek megfelelően játszott. Tudtuk, hogy erős csapattal kerülünk szembe. így különösen értékes a győzelem. A második fél­időben nagyon feljavult a ma­gyar csapat, a cserejátékosok beállítása sokat segített. A hajrában döntetlenre állt a mérkőzés, s a szerencsének is köszönhetjük, ' hogy az utolsó pillanatokban ‘nem kaptunk gólt. Szívélyes vendéglátásban részesítettek bennünket, na­gyon tetszett a stadion. Ugyancsak elismerően nyi­latkozott a mérkőzésrendezési feltételekről Krizsán József, az MLSZ főtitkára. Hozzátette, sajnos, e vendégszerető vá­rost nem örvendeztette meg győzelemmel, de még döntet­lennel sem csapatunk. Igaz, az együttes, ebben az összeál­lításban most játszott először. A mérkőzés szünetében a Váci Híradás atlétikai szak­osztálya bemutató jellegű ver­senyt rendezett 400 méteres távon. A serdülő fiúknál Szi­kom Gyula (56,2), a lányoknál Oláh Katalin (62,4), az ifiknél Bottlik Béla győzött (52,5). Debrecenben 8000 néző előtt a magyar B-válogatott 2:0 (2:0) arányban nyert az NDK B-válogatottja ellen. Góllövők: Komjáti és Vára- di 11-esből. , Két fÚQsierhármas A labdarugó NB II-ben a Kossuth KFSE, az NB Ill-ban a Váci Híradás és a Ceglédi VSE egyaránt 2:0-ra győzött. A váciak végig egy kapura ját­szottak a Schönherz SE elleni találkozón, a vendégek 10 em­berrel védekeztek, s a félpá­lyán szinte alig jöttek át. Ilyen tömörülő védelem ellen nem tudtak nagy arányú győzelmet kivívni. Idegenben játszó négy NB III-as együttesünk pont nélkül tért haza. A Dunakeszi Vas­utas mosonmagyaróvári 4:0-ás eredménye a csapat őszi legna­gyobb arányú vereségét jelen­tette. Az első játékrészben egyenrangú ellenfél volt a Pest megyei gárda, de a 39. és a 43. percben bekapott két gyors gól megzavarta az együt- . test. A másodiknál Kenesei kapus a beívelt szögletet saját hálójába ütötte. Pestérzséfoeten a hazaiak 1:0- ás vezetése után a második' félidőben 'fölénybe került az ÉGSZÖV. Horváth Ferencet gólhelyzetben felvágták, de a bíró sípja néma maradt. Szép akcióból egyenlített ki a Pest megyei csapat. Földi magasan ívelt előre, mintegy 25 méte­res átadása a tisztán álló Hor­váth Ferenc elé került, aki nem hibázott. A kiegyenlítés után a maga javára fordította az eredményt a tudatosabban játszó ESMTK. A megyei bajnokság érde­kessége, hogy mind a nyolc mérkőzés ha­zai sikert hozott. Ez, a korábbi fordulóhoz vi­szonyítva feltűnő, hiszen akkor négy helyen nyert a vendég­csapat. Összesen 36 gól esett, s ez mérkőzésenkénti átlagban 4,5-et jelent. Albertirsa, Bu­daörs, Vácszeiitlászló és Pi­lis négyszer vette be a hálót. NBIB A vácszenti ászlói Basa mester- hármast ért el, akárcsak a bu­daörsi Kiss. A pilisi Gajdos sem adja három gólnál alább. A Kistarcsai SC 1 ^-arány­ban nyert Monor ellen, holott végigtámadta a mérkőzést, s győzelmét csak a 87. percben tudta' bebiztosítani tetszetős Hideg Papp akció után. A helyiek fölényét a 10:0- ás szögletarány’ is bizo­nyítja. Néhány, parádés gól tarkí­totta a fordulót, így például a gödöllőiek a 35- percben ritkán látható bombagóllal jutottak előnyhöz Szalai révén. A pili­si Perjési 18 méteres szabadrú­gásbombája sem volt minden­napos. A budai rangadón, a Dunai Kőolaj—Törökbálint mérkőzésen folytatta'jó szerep­lését az újonc Kőolaj, 3 :l-re győzött. A vendégek 2:0 után szépítettek, mégpedig öngólból A kapu előterében Lengyel rosszul találta el a labdát; s a menteni akaró Johanidesz 8 méterről iáját hálójába talált. R. L. Sikeres kézilakdü-faijtatás A kézilabda férfi NB I B-ben a Pest megyei csapatok folytat­ták jó szereplésüket. A Duna­keszi Vasutas idegenben győ­zött. Dunakeszi VSE—N. Gaz- dász 18:15 (13:10) Nagykanizsán a Dunakeszi Vasutas így állt ki: Gergye — Valentin (6), Czipó (4), Merkl (4), Szénást (3), Varga (1), Szabó. Csere: Fábián, Rixer. A rutinosabb Vasutas végig vezetett és biztosan nyert, folytatva őszi jó szereplését. S. L. Csömör—Várpalotai Bá­nyász 34:18 (13:9) Csömör, 500 néző. V.: Nagy II., Hoffmann. Cs. Tsz SK: öry — Halász (1), Bagyánszki (3), Tóth-Feke- te (8), Bátovszki (5), Mihályi (1). Paulinusz (1). Csere: Fá­bián, Fabók (5), Trnka, Kri­zsán. Különösen az első félidő­ben igen jól és fegyelmezet­ten játszott a Bányász, s emiatt a hazaiak nem tudtak jelentős előnyt szerezni. A második játékrészben is érde­kes küzdelmet Iáhatott a kö­zönség, a feljavult Pest megyei gárda ekkor biztosította ' be győzelmét. A jól játszó csömöri együt­tesből Tóth-Fekete és Bá­tovszki teljesítménye emelke­dett ki. Megyei tizenegy A megyei labdarúgó-bajnok­ság ötödik fordulójában hár­man érdemelték ki a mezőny legjobbja címet: Liptai, Basa és Kiss. A forduló válogatott­ja tudósítóink jelentése alap­ján a következő: Bora (Gödöllő) — Szabadi (Gödöllő). Liptai (Albertirsa). Gohér (Iklad), Orbán (Nagykő­rös). Vásárhelyi (Szigethalom). Szabó (Érd), Kiss (Budaörs), Basa (Vácszentlászló), Tóth (Sülysáp), Gajdos (Pilis). A bordó mezes ferencvárosi Szabó elöl kiüti a labdát az NDK kapus. Koppány György felvétel« A mai berlini mérkőzés 17.30 órakor kezdődik, dán já­tékvezetői hármas közreműkö­désével. A vezetőbíró Henning Lund Sörensen lesz, segítő­társai: Petersen és Kristian­sen. A Jahn stadionba kb 20 000 nézőt várnak, a 90 per­cet egyenesben adja az NDK tv és rádió. Amikor a magyar csapat összeállítását ismertet­ték, a helyi újságírók ál­landóan kérdezősködnek: ki a Pásztor? Miféle csel Rab középpályára állítása — és.így tovább. S amíg arról a lapok egyetlen szót sem ejte­nek, hogy az eredeti elképze­lésekhez viszonyítva tartalékos lesz szerdára a magyar csapat, azon sajnálkoznak, hogy a 30- sfcóros Válogatott, a kapitány Dörner hiánya milyen érzé­kenyen érinti a montreali győzteseket. Összeállítások: NDK: Croy —Weise, Kische, Weber (Grőb- ner) Kurbjuweit — Lauck, Haefnér, Schade — Heidler, Riediger, Hoffrhann. Magyar- ország: Kovács L. — Nagy III., Bálint, Kereki, Kántor —• Nyilasi, Rab, Tóth A. — Fa­zekas, Pásztor, Magyar. T ofóiippjeink 1. Szekszárd—BVSC x 2 2. Volán-Szív. MÁV 1 x 3. Szóin. MTE—Szóin. MÁV 2 1 4. Ózd—Ganz-MÁVAG 1 5. KKFSE—Oroszlány x 1 6. Rudabánya*—Gyöngyös 1 2 7. Kisvárda—DMTE 1 x 8. SKSE—Miskolci VSC 2 9. Nyíregyháza—Kazincbarc. 1 2 10. Borsodi B.—Leninváros 1 11. Láng—Szarvas 2 x 12. Bem SE—Szegedi D. 2 13. ÉGSZÖV—BTASK X 1 Pótmérkőzések 14. SKSE—Sabaiia X 2 15. Bauxitb.—Vác x 1 16. 'Schőnherz SE—Bábolna 1 x SZAKMÁVAL NEM RENDELKEZŐK! J|g|gD ÍEEFEI A TAURUS ABRONCSGYÁR FELVESZ férfi- és nődolgozókat. Szakmunkásképzés, továbbtanulási lehetőség. Jelentkezés esetén bővebb felvilágosítást ad a gyár munkaügyi főosztálya. 1965 Budapest Vili., Kerepesi út 17. (a Keleti pályaudvar mellett). Telefon: 342-385. APRÓHIRDETÉSEK ÁLLÁS Az IRODAGÉP- IPARI ÉS FINOM- MECHANIKAI VÁLLALAT vasad! üzemegységébe könnyű, tiszta munkára női és férfi munkaerőket felveszünk és betanítunk. Jelentkezés: Vasad, Bem u. 1. Bak Imre telepvezetőnél. A Gödöllői Városgaz­dálkodási Vállalat (Gö­döllő, Szabadság út 26.) felvesz kőműves szak­munkásokat___________ Kocsikísérőt, gépkocsi- vezetőt, áruátvevöt, hidegkonyhára kézi­lányt, segédmunkást felvesz a Budapesti Húsnagykereskedel­mi V. Bp. II., Fő utca 80. Munkaügy, 1. szo- ba. 159—819-es telefon. Bedolgozói munkára bőrdíszműveseket 'fel­veszünk. Jelentkezés: Bp. XI. kerM Tétényi út 47. Bőrdíszmű V. részlegben Steiner Márton részlegvezető­nél. 500-as BMW oldalko­csis motorkerékpár el­adó. 2217 Gomba, Le­nin u. 30. Hálószobabútor eladó., Monor, Landler J. u. 1. Érdeklődni: 17 óra után.___________________ _ Bő sendorfer páncél­tőkés, körpáncélos, kereszthúros bécsi zongora jutányosán eladó. Blaskó. Monor, Petőfi u. 12. __________ 40 7-es Moszkvics sze­mélygépkocsi eladó. — Kajli István, Monor, Széchenyi u. 16. Szőlőoltványok, lugas­szőlők termelői áron. Díjmentes árjegyzéket küldök. Valiskó sző­lész, Gyöngyös, Aranvsas 3. HIRDESSEN A FEST MEGYEI HÍRLAPBAN! MOZIMŰSOR SZEPTEMBER 23-TÓL SZEPTEMBER 29-IG CEGLÉD, Szabadság 23—26, délutáni előadáson: Az őrvezetö hét meny­asszonya 23—26: Előkelő alvilág* 27—29, délutáni előadáson: Kovpak előretör 27—29: Kettős bűntény Ham­burgban CEGLÉD. Kamara 23—26 Ballagó idő 27—29: Szigorúan ellenőrzött vonatok* GGDÖLLÖ 23—24: Kovpak előretör 25—26: Vannak még csodák 27— 28: Vörös kányafa 29: Találkoztam boldog ci­gányokkal is* SZENTENDRE. Terem 23—24: Édes élet I—n* 23—24, különelőadáson: Azonosítás 23— 26: Rocco és fivérei I—II.* 27; Foglalkozása: riporter 28— 29: Apacsok VÁC, Madách Imre 24— 26: Az utolsó találkozás 27—29: Pénzt vagy életet ABONY 23: Foglalkozása! riporter 24—26: Üdv a művésznek 27—29: Éjfélkor indul útjára a gyönyör» BUDAÖRS 23— 26: Talpuk alatt fütyül a szél 27—29: A kék katona*» DABAS 24— 26: Kölyök — Semmittevők 27—29; Gerolstein! kaland DUNÁHARASZTI 23—26: Mr. Majestyk 27—28: Bátor emberek DUNAKESZI, Vörös Csillag 23—26: Pénzt vagy életet 27—28: Az utolsó találkozás 29: Találkoztam boldog ci­gányokkal is* DUNAKESZI, Rákóczi 22— 23: Pim, Pam és Pumelka 25— 26: Az élet dicsérete 27: Az utolsó találkozás 29—30: Halálos tánc ÉRD 23; Azonosítás 26— 27: Válás előtt 28—30: Farkassziget rejtélye FŐT 23— 26: A Fehér Agyar visszatér 27— 28: Gábor diák GYAL 23: Aranyember 24— 25: Csempészek nyomában 25, különelőadáson: Az idők kezdetén 26— 27: Bizalmi állásban KISTARCSÁ 23—24: Visszatérés öz földjére 23—26; Halálos tánc 27— 28: Mr. Majestyk NAGYKÁTA 23— 24: A hét dada 25— 26: Matild születésnapja 27—29: Cimborák PILISVÖRÜSVAR 24— 26: A bűvös kő és a csoda­kút 27—29: A halott férfi esete 29, különelőadáson: Az idők kezdetén POMÁZ 23—24, különelőadáson: Az idők kezdetén 23—24: Doktor Mladen 25— 26: Visszatérés Óz földjére 27—28; Vannak még csodák RÁCKEVE 23—24: Foglalkozása: riporter 25—26: Minden bizonyíték elle­ne szól 27—2o: Szüzek elrablása SZIGETSZENTMIKLÓS 23—26: A stadion őrültjei 27—28: Minden bizonyíték elle­ne szól • Csak 16 éven felülieknek! •* Csak 18 éven felülieknek!