Pest Megyi Hírlap, 1975. október (19. évfolyam, 230-256. szám)

1975-10-21 / 247. szám

1375. OKTOBER 21., KEDD y/fíHan Nincs már nyeretlen Ászod is beiratkozott A labdarúgó NB II-ben és líB Ill-ban kivételesen szom­baton mérkőztek a csapatok, a megyei bajnokságban a szo­kásnak megfelelően, vasárnap. A tizedik forduló négy döntet­lent hozott, s meglepetésnek számít Albertirsa pontszerzése az éllovasnál. A legváratla­nabb eredményt az eddig nye­retlen Aszód szolgáltatta a második helyezett Pilis legyő­zésével. Gödöllői SC—Nagykőrös 1:0 (0:0) Gödöllő, 200 néző. V: Híd­végi. GSC: Bara — Szabadi, Hegedűs I., Temesvári, Rab J., Kőszegi, Rab L., Juhási, Hegedűs 11., Körösi, Pintér (Tamás). N. Kinizsi: Kocza — Balogh, Juhász, Labancz, Ca- valloni, Somlyai, Orbán (Hor­váth J.), Benkó, Göbölyös (Herczeg), Szalai, Farkas. A jó iramú mérkőzés első félideje kiegyenlített játékot hozott. Szünet után, a 60. percben egy harmincméteres, váratlan lö­vés az egyébként jól védő, ve­tődő vendégkapus hasa alatt jutott a hálóba. A 75. percben a kitörő ííab L.-t .buktatták, de a megítélt 11-est Kőszegi a kapusba lőtte. Második félideji gólratörőbb játékával megér­demelten nyert a hazai csapat. G: Temesvári. Jó: Szabadi, Te­mesvári, Rab L., ill. Juhász, Cavalloni, Somlyai. (Tud.: Ta­mási László.) Bem SE—Albertirsa 0:0 Cegléd, 500 néző. V: Csáfiyi. A végig nagy iramú, sportsze­rű küzdelemben a mély tala­jon az első félidőben a vendé- (t;ek veszélyeztettek többet. Az ^ítj összeállításban kiálló Bem SE csatárai szünet után nem tudták gólra váltani fölényü­ket. Jó: Kiss, Dobozi, Antal, Bartus, ill. Liptai, Perjési, Pet­ri, Hegyi. (Tud.: Habina Vince.) Törökbálint—Sülysáp 2:2 (2:1) Budaörs, 200 néző. V: Boros. A törökbálinti pálya betiltása miatt Budaörsön került sor a találkozóra, amely változatos 00 percet hozott. A jól és lel­kesen játszó vendégek kétszer is kiegyenlítették a hazaiak vezetését, rászolgáltak a dön­tetlenre. G: Juhász, Nyilas (11-esből), ill. Tóth (2). Jó: Háromszéki, Maronics, Flegár, ill. Szabó, Motolai, Tóth. (Tud.: Fűrész János.) Vácszentlászló—Manor 1:0 (0:0) Monor, 300 néző. V: Sőmen. Az 5. percben a hazai kapus egy erős szabadrúgást hárított. A 16. percben, egy monori tá­madás végén Szabó lövése a kapufáról pattant vissza. A második félidőt is a vendégek ritkább, de veszélyesebb táma­dásai jellemezték. A 76. perc­ben esett az egyetlen gól. A vendégcsapat sok mozgásos já­tékával többet birtokolta a lab­dát, a hazaiak csak az utolsó tíz percben játszottak jól; de már nem tudtak változtatni aa eredményen. G: Paput (ön­gól). Jó: Józsa, ill. Petries. (Tud.: Vitéz Imre.) Aszód—Pilis 3:2 (1:2) Aszód, 100 néző. V: Boltos. A 8. percben szerzett hazai gólra még a félidő befejezése előtt kettővel válaszolt a ven­dégcsapat. Szünet után a töb­bet támadó Aszód helyzetei egy ideig sorra kimaradlak. A 70. percben fejesgóllal ki­egyenlítettek, majd befejezés előtt két perccel a győzelmei is megszerezték. A pilisi csa­pat gyenge játékával csalódást keltett. G: Gendur (2), Szászi, ill. Földvárszki I., Haluszka Jó: Gendur, Tursány, Med- veezky, ill. Gajdos, Földvársz­ki I. (Tud.: Gazsó Pál.) Érdi MEDOSZ—Isaszeg 2:0 (0:0) Érd, 200 néző. V: Tabányi. A kezdéssel majdnem egy idő­ben eleredt az eső. A csúszós talajon hamarabb feltalálták magukat az isaszegiek, mintegy 25 perces fölényt harcoltak ki, de elügyetlenkedték a helyze­teket. A helyiek szórványos le­futásai veszélyesebbek voltak. A második félidőt jól kezdték az érdiek, az 53. percben előnyt szereztek, majd a 78. percben a vendégvédelem pil­lanatnyi megingását kihasz­nálva növelték előnyüket A hajrában Isaszeg rákapcsolt, de nem boldogult a jól záró érdi védelemmel. G: Vitkó, Szabó. Jó: Csizmadia I. (a me­zőny legjobbja), Csizmadia II., Nagy B., ill. Hajdú, Nagy, Ko­vács. (Tud.: Naményi Béla.) Ceglédi VSE—Budaörs 4:4 (3:2) Cegléd, 100 néző. V: Bokor. A sok gól ellenére — mely­nek többsége védelmi hibákból esett — a színvonal még a közepest sem érte el. A CVSE már 4:2-re vezetett. A határ­talan lelkesedéssel küzdő ven­dégek a hajrában két gólt sze­reztek, s kiegyenlítettek. G: Zsemlye (2), Zágon, Zátonyi (11-esből), ill. Lukács (2), Mündler, Joszt. Jó: Zátonyi, Kábák, Zsemlye, ill. Mündler, Árendás, Lukács. (Tud.: ün- gureán László.) Szigcthalom—IM Vasas Iklad 2:2 (2:1) Iklad, 200 néző. V: Soós G. A hazaiak 1:0-ás vezetése után még az első félidőben 2:l-re fordított Szigethalom. A he­lyiek csak befejezés előtt há­rom perccel tudtak egyenlíte­ni. Kitűnő játékvezetés mel­lett az enerváltan játszó Ik­lad nem tudott kibontakozni az igen lelkesen küzdő, gyak­ran 8—10 emberrel védekező vendégek ellen. Igazságos dön­tetlen született. G: Fazekas, Gólya, ill. Klenk (11-esből), Szuhánszki. Jó: Keller, Sünre gi, Kovács, ill. Kaiser, Gohér, Szuhánszki. (Tud.: Gohér Mi hály.) Labdarúgó-táblázatok NB m Északnyugati csoport 1. Körmend 12 9 1 2 25-10 19 2. Fűzfő 12 7 3 2 19- 9 17 3. AURAS 12 7 2 3 27-14 IC 4. Ajkai A. 11 6 3 2 21-11 15 5. Vác 12 6 2 4 21-14 14 6. Pét 12 5 2 5 16-16 12 7. Győri T. 11 5 2 4 17-20 13 8. Sopr. VSE 11 4 3 4 9-12 11 9. Bakony V. 11 3 4 4 17-12 10 10. Bauxitb. 11 4 2 5 16-1,4 10 11. Pápa 11 4 2 5 14-17 10 12. Dunakeszi 11 4 2 5 10-13 10 13. MOTIM TE 11 3 4 4 14-21 10 14. Ajkai B. 12 4 2 6 18-29 10 15. Rákóczi SE 11 3 3 5 19-19 9 16. Répcelak 11 4 1 6 11-18 9 17. Sabaria 12 2 4 6 15-22 8 18. Zalaeg. D. 11 3 1 7 13-23 7 19. Sopr. Text. 11 2 3 6 7-18 7 Délnyugati csoport 1. Ganz-M. 12 8 2 2 26-11 18 2. Pénzügyőr 12 7 4 1 28-17 18 3. Lőrinci F. 12 7 3 2 24-15 17 4. Véménd 12 7 1 4 26-22 15 5. Szív. MÁV 12 7 5 22-19 14 6. Enying 12 6 2 4 16-13 14 7. Táncsics SE 12 5 4 3 15-16 14 8. Barcs 12 6 2 4 11-12 14 9. BKV Előre 12 5 3 4 26-18 13 10. Siófok 12 5 3 4 14-13 13 11. ÉRDÉRT 12 4 4 4 14-11 12 12. EMG SIC 12 4 4 4 16-14 12 13. PVSK 12 4 3 5 16-18 11 14. Növényolaj 12 5 1 6 18-25 11 15. Perbál 12 3 4 5 20-29 10 16. M.-szász. 12 2 5 5 13-15 9 17. PBTC 12 2 4 6 14-22 8 18. Dunaújv. 12 2 4 6 11-21 8 19. Dombóvár 12 1 4 7 8-23 6 20. Bp. Építők 12 1 1 10 14-27 3 Délkeleti csoport 1. Szarvas 12 8 4 — 30-10 27 2. Jánoshalma 12 9 1 2 19-11 19 3. Szó. MÁV 12 7 3 2 27-14 17 4. SZVSE 12 8 1 3 26-15 17 5. Láng 12 7 3 2 19-10 17 6. EGSZÖV 12 5 5 2 18-10 15 7. KTE 12 6 2 4 17-18 14 8. BTASK 12 4 4 4 20-18 12 9. Szegedi D. 12 5 1 6 22-16 11 10. Kalocsa 12 4 3 5 23-27 11 11. EPGÉP 12 4 3 5 17-24 11 12. FSMTK 12 4 2 6 27-23 10 13. Gyula 12 3 4 4 12-13 10 14. Lehel SC 12 2 5 4 14-15 9 15. Szabó L. SE 12 3 3 6 14-13 9 16. HMSE 12 3 3 6 12-22 9 17. Orosháza 12 2 4 6 16-21 8 10. KSC 12 3 1 8 13-20 7 19. Sütőipar 12 2 2 8 8-24 6 20. Tisza Cipő 12 3 — 9 8-33 6 Megyei bajnokság 1. Bem 10 7 2 1 27- 8 16 2. Pilis 10 6 1 3 23-18 13 3. Iklad 10 4 4 2 21-13 12 4. Gödöllő 10 5 2 3 10- 5 12 5. Budaörs 10 4 4 2 23-21 12 6. Szigethalom 10 4 3 3 19-18 11 7. Érd 10 5 1 4 14-14 ÍJ 8. Nagykőrös 10 4 3 3 12-13 11 9. Törökbálint 10 3 4 3 14-16 10 10. Ceglédi VSE 10 3 3 4 16-15 9 11. Albertirsa 10 3 3 4 13-14 9 12. Isaszeg 10 3 3 4 11-13 13. Vácszentl. 10 3 3 4 11-15 14. Sülysáp 10 2 3 5 12-22 7 15. Aszód 10 1 3 6 15-27 5 16. Monór 10 1 2 7 10-19 SPORTLÖVŐPARÁDÉ SZENTENDRÉN A két főszereplő: Lipcsenko és Alekszandrjonok A kapitány véleménye: Lukács, Rab és Nyilasi már a válogatott erőssége Szombathelyen, tízezer néző előtt játszották a Magyarország— Luxemburg labdarúgó EB-selej­tező mérkőzést, amelyen a ma­gyar csapat gólzáporos, 8:1 (4:0) arányú győzelmet aratott. A magyar csapat összeállítása: Bothermel — Nagy IH, Bálint, itab.'Lukács, Nyilasi, Kovács J., . Pintér, Fazekas, Váradi, Nagy L. (Wollek). Nyilasi mesterötöst ért el, a t többi gól szerzői: Pintér, Wollek, Váradi. A két ország utánpótlás EB- mérkőzésén, Körmenden a ma­gyarok 4:0-ra nyertek. A magyar csapat Szombat­helyen idei 10. mérkőzését játszotta, s ezzel be is fejezte ez évi nemzetközi programját. Osztrák elismerés—hssergésssl meretes, a férfi válogatott megnyerte az osztrák 'kupát. A Die Presse, a Kurier és a Kronen Zeitung egyöntetűen megállapította: a magyar csa­pat volt a torna legjobb együt­tese és méltán lett győztes. Barátságos Bács megye ellen A Pest megyei ifjúsági lab­darúgó-válogatott szerdán Pi­lisen 13.30 órai kezdettel ba­rátságos labdarúgó-mérkőzé­sen találkozik Bács megye fia­taljaival. Az alábbi Pest megyei kerettagok szerdán 12 órakor Pilisen a pályán köte­lesek megjelenni: Juhász, Kiss, Dögér, Lengyel (Dunakeszi). Tóth, Torma, Hajdú, Mucsányi (Nagykőrös), Keményfi, Só­lyom, Bokros, Hortobágyi (Ho­nor), Törőcsik (Perbál), Szeke­res (Nagykáta), Zechner (Váci Híradás). A játékosok alsó sze­relést vigyenek magukkal. keltő fiatal, ha változtat „fel­fogásán”, hamarosan számí­tásba kerülhet, csakúgy, mint a ferencvárosi Kelemen akinél az szükséges, hogy ál­landósítsa helyét az FTC első csapatában. Hogyan alakul a további program? — A válogatott téli mérkő­zéseiről még folynak a tárgya­lások, februárban talán kö zép-amerikai túrára utazhat egy-egy csapat, de másik két együttes túráztatását is ter­vezzük. Az 1976-os prog ramot nagyban befolyásolja majd a világbajnokság selej tezőjénak novemberi sorsolá­sa. Annyi máris bizonyos, hogy Budapestre látogat francia, a szovjet, az argen tin, a brazil válogatott. Eset­leg a lengyel csapat, attól füg­gően, hogy mi a VB-sorso lás. Rögzített műsor az 500, mérkőzés is. az örök ellenfél Ausztria ellen. Szép és dú- program, jövőre szeretnénk megkezdett úton még tovább haladni... — fejezte be nyi latkozatát Baróti Lajos szö­vetségi kapitány. Janó vies, a szovjet Dinamó versenyzője állásban. a szentendrei nyolcas lő- Beitter László felvétele A nemzetközi belügyi sport- lövő-spartakiád nagyöbű sportpuskásai a hét végén Szentendrén, a Kossuth KFSE lőterén vetélkedtek. Amikor kiérkezteit a verseny színhe­lyére, elégedetten beszéltek a létesítményről, s úgy véleked­tek: bizonyára jó eredmé­nyek születnek. — Nem alaptalanul mond­ták ezt a világ élvonalába tar­tozó külföldiek — fűzte hozzá Vörös Balogh Lajos, a ver­seny rendezője. — Igaz, az első napon rövid ideig köd ülte meg a pályát, vasárnap reggel pedig az eső szitált, de szerencsére nem szólt közbe a sportlövőit legnagyobb „el­lensége”, a szél. Az első napon a szovjet Alekszandrjonok tett ki el­sősorban magáért, akinek 1152 körös teljesítménye csu­pán öt körrel maradt el a vi­lágcsúcstól. A nagyöbű sport- puskaviadal három részből áll, 40—40 lövést adnak le, fekvő, álló, illetve térdelő testhelyzetben a 300 méterre levő céltáblára. Ez a nagy tá­volság nem zavarta az első nap legjobbját, aki a fekvő testhelyzetű viadalon négy­száz kört, tehát a maximumot érte el. annyit, amennyi a világcsúcs. Vasárnap, a második na­pon Szergej Lipcsenko 391 körrel kezdett, ezután 380 és 390 kör következett, így 1164 körös összteljesítménnyel vég­zett az élen. A fennálló világ­csúcs 1157 kör s így Lip­csenko szentendrei eredmé­nye, káprázatos teljesítmé­nye önmagáért beszél. Nagyöbű sportpuska 3x40 lövéses összetett verseny­ben: 1. Lipcsenko (szovjet Dinamó) 1164, 2. Alekszandr­jonok (szovjet Dinamó) 1152, 3. Botwin (Gwardia) 1141. A magyarok közül legjobban Nagy K. (Ű. Dózsa) szerepelt, aki 1Í12 körrel 15. lett. A csa­pat Versenyben a szovjet Di­namó ' 4593 körrel végzett az élen. A pontverseny végeredmé­nye. Az élmezőny: 1. Szovjet Dinamó 126, 2. Gwardia (len­gyel) 98, 3. Román Dinamó 83, 4. Újpesti Dózsa 77 pont­tal. A belügyi spartakiád záró- ünnepségét vasárnap délután, a Mexikói úti lőtéren tar­tották. Megyei totóeretíméiryek 1. Oroszlány—KKFSE 2. Körmend—Dunakeszi 3. Dombóvár—Perbál 4. Gödöllő—Nagykőrös 5. Aszód—Pilis 6. Érd—Isaszeg 7. CVSE—Budaörs 8. Iklad—Szigethalom 2 1 I 1 1 1 x x Tízsk-bajnokság - ceglédi hiányzókkal Perbáli sikerek Hat sportégyesület (Perbál, Göd, Gödöllő, Budakeszi, Váci Kötött, Tápiószele) részvételé­vel került sor Gödöllőn a fér­fi asztaiiteniszezők megyei tí­zek bajnokságára. Sajnálatos, hogy az NB I-es csapattal ren­delkező ceglédiek másirányú elfoglaltságuk miatt nem tud­tak résztve.nni. Emiatt az A- csoport mezőnyét a B-csoport- ból egészítették ki, s a „bősek­nél” csupán hatan vetélkedtek. Mindkét felnőtt kategóriában perbáliak, Szilágyi László edző tanítványai végeztek az élen, az ifjúságiaknál gödi győztest avattak. Férfi felnőtt, A-csoport: 1. Mészáros Zoltán 9 győzelem, 2. Rétfalvi Attila 8, 3. Kudelich Ferenc 7, 4. Kiss Attila (vala­mennyi Perbál) 6, 5. Takács Dénes (Gödi TK) 4, 6. Tauber Ákos (Váci Kötött) 4, 7. Pálfi Károly (Váci Kötött) 4, 8. Nyer­ges József (Gödöllő) 2, 9. Je­szenszky Június (Gödi TK) 2, 10. Juhász László (Gödöllő)' győze­lem nélkül. B-csoport: 1. Steiner János (Perbál) 5 győzelem, 2. Králik Ferenc (Váci Kötött) 3, 3. Marschalkó Zoltán (Gödöllő) 3. Ifjúságiak: 1. Szebeni Sándor (Gödi TK, edzője: Kárpáti Im­re) 9 győzelem. 2. Esik Zoltán (Budakeszi) 8, 3. Hegedűs Ist­ván (Gödöllő) 7. Említésre méltó, hogy mind­három csoportgyőztes veretle­nül lett első. Azonos pontszám esetén az egymás! elleni ered­mény döntött. Úttörők az abonyi szőnyegen Debrecen nyerte a pontversenyt A Pest megyei Birkózó Szö­vetség Abonyban országos út­törő egyéni versenyt rendezett, amelyen 15 sportkör képvisele­tében 75 fiatal lépett szőnyeg­re. Győztesek a 35 kilogrammos súlycsoporttól felfelé: Kovács (Csepel Autó), Tizere (Ege.r), Retkes (Äbony), Kovács (Kecs­kemét), Sass (Váci Dózsa), Csizmadia (Abony), Péteri (Bp. Törekvés), Varga (Csepel Au­tó), Karam, Farkas (mindkettő Debrecen). A Pest megyeiek közül második lett Jeges (Cse­pel Autó), harmadik helyen végzett Szabó, Vastagh (Csepel Autó) és Kovács (Monor). Pontversenyben: 1. Debrece­ni VSC Sportiskola 20, 2. Kecskemét^ SC 18, 3. Csepel Autó 15 ponttal. Motorcsónak Kaszás Máfyás csúcsjavltása A Magyar Motorcsónak Szö­vetség a Soroksári Duna-ág Gubacsi-híd feletti szakaszán csúcsjavító kísérleti versenyt rendezett. A résztvevők három kísérletet tehettek az ezer mé­teres távon. A viadal sikerét bizonyította, hogy négyen javí­tották meg az eddigi rekordot, köztük a Pest megyei Kaszás Mátyás, a Pestvidéki Gépgyár versenyzője, aki az OD— 700-as kategóriában 84,51 kilo­méteres sebességet ért el. A leggyorsabban Fröhlich József (ESMTK) száguldott a vízen — 105,40 kilométeres sebességgel —, az SE—850-es kategóriá­ban. EGY 13+1 A vasárnapi totóforduló baji egy darab 13+1-cs szelvény volt, nyere­ménye 759 647 forint. A 13-as 436 393, a 12-es 5701,' a 11-es 311, a 10 találatos pedig 43 forintot fizet. Eredmények: x, x, 1, 1, 1, 1, U x, 1, 2, x, 2, x, 1. Baróti Lajos irányításával 7 mérkőzést játszott a váloga­tott. A Bulgária elleni hazai olimpiai selejtezővel kezdett, majd sorba következtek a bolgár mérkőzés visszavágója, az Irán, az Ausztria, a Len­gyelország, Csehszlovákia és Luxemburg elleni 90 perc. A mérleg nem rossz, hét ipér- I kőzésből négy győzelmet ara- | tott Baróti csapata, egyszer döntetlenül játszott, kétszer kikapott, a gólarány 17:12. Mi az, ami sikerült, és mi az, ami nem? — kérdeztük Baróti Lajostól. A sikerek közé kell számí­tani : elgondolásunk, misze­rint a válogatott játékosok felkészítése a klubokban kell hogy történjen, teljes mér- ! tékben bevált. Az a nagy1 változás, amit a fizikai erőn­lét és a gyorsaság fokozása terén elértünk, a klubedzők érdeme. Továbbra is ezen az úton kell haladnunk és a jól összehangolt munka min­den bizonnyal meghozza a további eredményeket is. Ami a pozitívumok közé tartozik még, néhány fiatal állandó­sította helyét a válogatott­ban, a csapat erőssége lett többek között Lukács, Rab és Nyilasi. Jövőre kikre számít az utánpótlást tagjai közül? — Az ez évi teljesítménye alapján elsősorban a szom­bathelyi Kereki és a Vasasból Izsó került egész közel a vá- . lógatott csapathoz. Tóth Jó­zef már régebbről ide tarto­zik, legutóbb erősítésként küldtük a 23 éven aluliak közé. Ha a ferencvárosi , Ebedli és Szabó hozzáállása megváltozik, ők / is jelö­lésre kerülhetnek hamarosan. Ugyanis nem a képességükkel van a baj, hanem kicsit fur­csa „magatartásukkal”... Az újpesti Törőcsik is reményt­A magyar labdarúgó-váloga­tott Luxemburg ellen aratott sikere nagy teret kapott az osztrák sajtóban. A nagyará­nyú győzelem az új magyar csapat kialakításának talán határköve lesz — állapította meg a Kurier. A magyarok nagyarányú gólzáporos „dia­dala” elütött bennünket még a második hely reményétől is — kesergett a Die Presse. — Ha válogatottunk Wales ellen ide-, genben veszít, akkor mara­dunk a 3. helyen és a magya­rok végeznek előttünk. A Kro­nen 'Zejtung Nyilasi játékát emelte ki, csakúgy, mint a többi lap, amely az új magyar csatártehetséget dicsérte. „Nyi­lasi volt a mezőny kiemelkedő egyénisége, öt gólt lőtt. 1938 szeptemberében, amikor a ma- . gyarok 11 :l-re verték a görögö­ket, Zsengellér ért el utoljára öt gólt a válogatottban” — — emlékeztetett a lap. De nemcsak a labdarúgókat érte elismerés Bécsben, hahem I a kézilabdázókat is. Mint is- í