Pest Megyi Hírlap, 1975. szeptember (19. évfolyam, 205-229. szám)

1975-09-02 / 205. szám

1975. SZEPTEMBER 2., KEDD !kMíop Jó! hajtottak a magyar fogatok Képünkön a Pest megyei Fülöp Sándor, a Kiskunsági Állami Gaz­daság versenyzője, az aranyérmes magyar csapat tagja, aki egyéniben hetedik lett. Koppány György felvétele A lengyelországi Sopotban befejeződött a III. fogathajtó Europa-bajnokság. A 9 ország 29 fogatának vetélkedőjében hatalmas magyar siker szüle­tett. Az egyéni első három he­lyét a magyarok foglalták el Abonyi Imre, Bárdos György és Muity Ferenc révén. Ilyen „előzmények” után | érthető, hogy a csapatbajnoki aranyérem Magyarország együttesének jutott, az Abonyi Imre, Bárdos György, Fülöp Sándor összeállítású együttes 122 ponttal végzett az élen. A további sorrend: 2. Lengyelor­szág 199, 3. NSZK 227, 4. Svájc 255,5, 5. Csehszlovákia 256, 6. Nagy-Brita” nia 298,5, 7. Hol­landia 592 ponttal Csömör a képernyőn Immár harmadszor adott a tv közvetítést Csömörről, az ország egyik vidéki kézilabda- fellegvárából.. Az NB I-es fér- fitalálkozót a helyiek nyer­ték, s ezzel a bennmaradás szempontjából igen fontos két pontot szereztek. Jelenleg a 10. helyen állnak a tábláza­ton. Csömör—Csepel 25:20 (15:9) Csömör, 1300 néző. V: Papp, Kiss L. Cs. Tsz SK: Fábián — Ha­lász (1), Bátovsziki (3), Ba- gyánszki (4), Paulánusz (1), Tóth-Fekete (3), Mihályi (3). Csere: öry, Fabók, Tmika. A szép számú közönség jó játékot és parádés gólokat láthatott az első félidőben. Az 5—6 gólos vezetés oroszlán­részese volt Fábián, aki ed­digi legjobb teljesítményét nyújtotta, büntetők és zicce­rek sorát hárította. Szünet után a csömöri csapaton ki­ütköztek a pénteki, az Elekt­romos elleni mérkőzés fára­dalmai, s 3 gólra csökkentet­te hátrányát a fürgébben mozgó Csepel. Az utolsó ne­gyedórában ismét a helyiek játszottak jobban. A Pest me­gyeiek elsősorban Tóth-Feke-* te kiemelkedő csatárteljesít­ményével nyertek, ugyanis csapata 25 góljából egymaga 13-at dobott. Jó: Tóth-Fekete (a mezőny legjobbja), Fábián, Bátovsz- ki, Fabók. Pénteken délután 4-kor a Bp. Honvéd otthonában ven­dégszerepelnek a csömöriek, s vasárnap ugyanekkor lesz a Csömör—Pécsi MSC . bajnoki találkozó. A holnapi bécsi, Ausztria— NSZK barátságos labdarúgó- mérkőzés előtt Bécs—Buda­pest városok közötti talál­kozóra kerül sor. A magyar ligaválogatottat NB II-es játékosok alkotják;, s .a 15-ös keret Között Pest megyei já­tékos — Palicskó, ■ a Kossuth KFSE labdarúgója — is sze­reped. Motorcsónak-helyezések A szlovák nemzeti felkelés 31. évfordulója tiszteletére hat ország sportolóinak rész­vételével nemzetközi motor­csónak-versenyt rendeztek Trencsénfoen a Vág folyón. Dr. Kovács Ferenc, a Váci Vasutas versenyzője a 700 kcm-es géposztályban harma­dik, a 850 kcm-eseknél má­sodik lett. Bst ók a dobogón Az országos atlétikai baj­nokságon Pest megyeiek is do­bogóra jutottak. Kalapácsve­tésben Tamás (Gödöllői EAC) 67,34 méteres eredménnyel a második lett, míg a női ge­relyvetésben Budavári Éva (Ceglédi Vasutas) 53,18 méte­res dobással bronzérmet szer­zett. Juhász gólja döntött Óriási érdeklődés mellett — 20 ezer néző előtt — került sorra tegnap este Cse­pelen a Ferencváros—Csepel labdarúgó-mérkőzés. < Végig erős iramú, élvezetes játék után a sérülések miatti egy­perces hosszabbításban Ju­hász góljával a Ferencváros 3:2 (1:2) arányban nyert- A zöld-fehérek első gólját Nyi­lasi, majd a másodikat Bá­lint szerezte, míg a cse­peliek gólszerzői Karalyos és G-bdán voltak. Egy 13+1 A vasárnapi totófordulóban egy darab 13+1-es szelvény akadt, nyereménye 1 024 158 forint. A 12- es 19 163, a ll-es 1167, a 10-es. ta­lálat pedig 202 forint nyereményt fizet. Eredmények: 2, 2, X, U X, 1, 1, 1, 1, 2, X, X, 2, L i Karsai mesterötöse Bravúros győzelemmel raj­tolt a Ceglédi Vasutas az asz­talitenisz férfi NB I őszi nyi­tányán. . CVSE—Kaposvár 15:10 A vendégek vezetésével in­dult a ceglédi találkozó, az el­ső körben csak Karsai tudta legyőzni ellenfelét. A Vasutas hamarosan egyenlített, s 4:4 után 8:5-re elhúzott. Ezt az előnyt végig megtartották, s 12:8 után a 13., a győzelmet jelentő pontot Réthi dr. sze­rezte meg. A CVSE győzelmével nagy lépést tett a bennmaradás fe­lé. A játékosok közül Karsai minden dicséretet megérde­mel, remekül játszott, vala­mennyi ellenfelét legyőzte. Bodrogi régi formájára emlé­keztető teljesítményt nyújtott, csak Péterrel nem bírt. Meg kell még említeni Kudelichet is, aki hozta a tőle várt győ­zelmeket. Réthi és G. Bíró el­maradt a várakozástól. Győztesek: Karsai (5), Bod­rogi (4), Kudelich (3), Réthi dr. (2), G. Bíró (1), ill. Péter, Ivusza, Szálinger (3—3), Kato­na (1), Balázs nyeretlen ma­radt. Az újabb fordulóban va­sárnap fél tízkor a Mészáros Lőrinc általános iskola torna­termében a Pécsi MSC együt­tesét fogadja a Ceglédi VSE. Ungureán László (QT PÁLYÁZATI FELHÍVÁS Magyar Rosta a vidéki „segélykérő nyilvános telefonállomás” új elnevezésére. A Posta azokban a községekben, ahol á kézi kapcsolású tele­fonközpont nem tart éjjel-nappal szolgálatot, az utcán, rend­szerint a postahivatal előtt, ún. segélykérő nyilvános telefono­kat működtet. Ezekről, a postahivatal zárva tartása idején, se­gélykérésen kívül a hívott költségére (R) is folytathatő'távolsá- gi beszélgetés. A közönség részéről szóvá tették: a „segélykérő” elnevezés nem fejezi ki azt, hogy az állomásról a segélykérő beszélgeté­sen kívül más beszélgetés is kezdeményezhető. Ezért a Posta­vezérigazgatóság nyilvános pályázatot hirdet a „segélykérő nyilvános távbeszélő állomás” elnevezésének újjal történő fel­cserélésére. A pályázat célja: a legfeljebb 2—3 szóból állő új név egyértel­műen fejezze ki, hogy az állomásról segélykérő és a hívott költségére kért (R) távolsági beszélgetés egyaránt folytatható. Nem hozható javaslatba olyan elnevezés, amely más tfpnsú nyilvános állomással összetéveszthető (a postahivatali, az utcai, a megbízott kezelésében levő postai vagy tanyai, az előfizetői és a községi nyilvános állomás). Esetleges felvilágosítást a Postavezérigazgatóságon .dr. Gyür­ke József ad, a 351—359-es telefonszámon. A pályázat díjazása: T. díj 2500 Ft II. dij 1500 Ft III. díj 1000 Ft A pályázatokat 1975. évi október 31-Ig kérjük beküldeni a Pos­tavezérigazgatóság Propaganda és információs osztályához: 1540 Budapest. Megyei totóeredmények 1. FöSPED—KKFSE 1 2. Sabaria—Vác 2 3. Dunaújváros—Perbál x 4. Bem SE—Iklad 1 5. Nagykó'rös—Isaszeg 1 6. Sülysáp—Szigetbalom 2 7. Monor—CVSE 1 8. Vácszentlászló—Pilis 2 Sikeres NB lll-as vasárnap Idegenben nyert a két százszázalékos Az ötödik for- | dulóban Duna- j újváros elszen- : védte első ve- 1 reségét, s jobb gólkülönbségé­vel a volt NB I-es Pécsi MSC került az élre. Megszerezte el­ső győzelmét a FÖSPED Szál­lítók, s ezt a Kossuth KFSE bánta... FÖSPED—Kossuth KFSE 2:1 (1:0) Czabán Samu tér, 1300 né- ; ző. V: Tóth L. KKFSE: Szendrei — Palicskó, Stier, Zentai, Gálhidi, Répási (Hor­váth), Menyhárt, Barta (Si- pöcz), Pogány, Lipták, Fo­dor. Kiegyenlített első negyed­óra után a 18. percben les­gyanús helyzetből vezetéshez jutottak a hazaiak. Alacsony színvonalú, sok hibával tar­kított játékkal zárult áz első félidő, a 41. percben Lipták fejese a felső lécen csattant. Szünet után megváltozott a játék képe, feljöttek a szent­endreiek, mégis az 55. perc­ben lesgóllal a hazaiak nö­velték előnyüket. A 63. perc­ben Fodor ügyesen futott el a balszélen, lövése egy hazai védőt érintve gurult a hálóba. Az utolsó félórában a Pest megyeiek egyxe-másra vezet­ték támadásaikat, de ezek be­fejezése nem sikerült. G: Fo­dor. Jó: Palicskó, Zentai, Gál­hidi. R. F. Sikeres volt az NB III-as vasárnap, nem­csak a két ott­hon játszó csa­patunk győzött, hgnem a Vá­ci Híradás is, amely mindkét pontot elhozta Szombathelyről. A perbáliak döntetlent harcoltak ki Duna­újvárosban. Délkeleti csoport ÉGSZÖV— Hódmezővásárhely 1:0 (0:0) Kiskunlacháza, 800 néző. V: Petrovai. ÉGSZÖV: Szeles — Pagella, Mángó, Horváth J., (Horváth Gy.), Földi, Czikora, Prádel (Pirisi), Nagy Gy., Ho- rák, Dárdai, Kovács. Az első húsz percben az ÉGSZÖV nagy fölényben volt, de nem tudta helyzeteit kihasználni. A 23. percben a büntetőt Czikora a kapu mellé lőtte. Ez felhozta a vendégeket, s Hódmezővásár­hely végig egyenrangú ellen­félnek bizonyult. Az ÉGSZÖV a 89. percben büntetőből sze­rezte győztes gólját. G: Mán­gó (11-esből). Jó: Mángó, Föl­di, Horák. (Tud: Bányai Zol­tán) Északnyugati csoport Váci Híradás—Sabaria 4:2 (1:0) Szombathely, 500 néző. V: Bodrogi. V. Híradás: Hornyák — Jónás, Varga, Kriska, Mol­nár, Szunyogh, Pálinkás, Be- ra (Urban), Bednarik, Pásztor, Tóth. Az első játékrészben akár többgólos előnyt is sze­rezhetett volna a Híradás, de csupán egyszer, a 44. percben tudta bevenni a hálót. Szünet után 2:l-re fordított a Saba­ria.' A Pest megyei együttes nem adta fel, s újabb látvá­nyos gólokkal megérdemelten győzött. G: Varga, Bera, Or­bán, Tóth, Jó: Jónás, Szu­nyogh, Tóth. A hazai együttes a 75. percben Jankó kiállítá­sa miatt tíz főre olvadt. (Tud: László Attila). Dunakeszi VSE—Z. 'Dózsa 2:0 (1:0) < Dunakeszi, 800 néző. V: Si­mon. DVSE: Leboniczki — Ka­ri, Szabadi, Bazsonyi, Kiss, Bo- dó Szalai Zimmermann (He­gedűs), Koós, Pollák, Görgicze (Kollár). Kihagyott hazai hely­zetek után a 29. percben Zim- mermannt Hegedűs váltotta fel, aki két perccel később óri­ási gólt lőtt a bal felső sarok­ba. Az 53. percben a 17 éves Szalai a félpályáról előre ívelt, s a labdát a jókor érkező .Koós a kapus fölött emelte a hálóba. Közepes színvonalú mérkőzésen & Vasutas bizto­san nyert. A Zalaegerszegi Dózsa nem jelentett komoly veszélyt a kapura, csatársora gyengén játszott. G: Hegedűs, Koós. Jó: Szalai (a mezőny legjobbja), Szabadi, Bazsonyi, PoJlák. (Tud: Solymosi László) Délnyugati csoport D. Építők—Perbál 1:1 (1:0) Dunaújváros, 1100 néző. V: Saáry. Perbáli Tsz SK: Szege­di — Cseh, Kovács I., Füstös (Kaiser), Szabó Bajkó, Kovács II., Ivanics, Harcos (Nagy J.), Nyíri, Kiss. Közepes szín­vonalú kemény,mérkőzésen az Építők a 12. percben kapushi­bából jutott előnyhöz. A Pest melyei csapat szinte végig tá­madott, de a csatárok a jobb­nál jobb helyzeteket is kihagy­ták, s csupán a 90. percben egyenlítettek, húsz méteres szabadrúgásból. A 73. percben Szabót kiállították durvaság miatt. G: Ivanics. Jó: Ivanics, Kovács II., Cseh. (Tud: Bélik Pál) ★ A megyei labdarúgó-bajnok­ságban a két százszázalékos csapat, Pilis és Szigethalom folytatta jó szereplését, mind­kettő idegenben nyert, a har­madik vendéggyőzelmet Érd aratta. A Bem SE biztosan fek­tette kétvállra az ikladi együt­test, míg a másik ceglédi csa­pat, a Vasutas, alulmaradt Mo- noron. Bem SE—IM Vasas Iklad 3:0 (1:0) Cegléd, 600 néző. V: Halász. Bem SE: Galántai — Gere, Bognár, Antal, Lengyel, Kiss, Oreinstein, Kocsis, Zom bori, Szabó (Tóth J.), Sólyom. Ik- lad: Adamek — Stefkó, Vanó, Gohér, Kaiser, Kopka, Huszár, Szuhánszki, Farkas, Béres (Ba­konyi), Tóth. Nagy iramban indult a találkozó, felváltva fo­rogtak veszélyben a kapuk, majd negyedóra elteltével a Bem SE átvette az irányítást, s a vezetést is megszerezte. Szünet után fokozódott az iram, s a hazaiak a helyzetek alapján nagyobb arányban is győzhettek volna a sokat sza­bálytalankodó Iklad ellen. G: Zom bori (2), Sólyom (11-es­ből). Jó: Zombori (a mezőny legjobbja), Lengyel, Bognár, ill. Gohér, Kaiser. (Tud: Ha}f- ner Vladimir) NB II 1. Pécs 5 4 — 1 13— 4 8 2. Dunaújváros 5 4 — 1 13— 6 8 3. Budafok 5 4 — 1 11— 5 8 4. Oroszlány 5 2 2 1 13— 8 6 5. Szekszárd 5 2 2 1 7— 4 6 6. V. Izzó 5 2 2 1 7— 5 6 7. Várpalota 5 2 2 1 8— 9 6 8. Volán S 1 3 1 8— 6 5 9. KKFSE 5 2 1 2 7— 6 5 10. Nagybátony 5 2 1 2 7— 7 5 11. Dorog 5 2 1 2 7— 8 5 12. Olajbányász 5 2 1 2 6— 8 5 13. Komló 5 1 2 2 5— 5 4 14. Szóin. MTE 5 2 — 3 5— 7 4 15. Bábolna 5 2 — 3 5— 8 4 16. BVSC 5 2 — 3 6—10 4 17. Bp. Spart. 5 1 1 3 5— 9 3 18. FÖSPED 5 1 1 3 7—12 3« 19. Debrecen 5 1 1 3 1— 6 3 20. MÁV ‘ DAC 5 1 — 4 3-11 2 NB III Északnyugati csoport 1. Ajkai Alu. 4 4 — — 11—, 2 2. Körmend 5 4 — 1 10— 3 3. Pét 5 4 — 1 8— 5 4. AURAS 5 3 1 1 11— 6 5. Fűzfő 5 3 1 1 19— 5 6. Győri T. 5 3 1 1 10— 8 7. Dunakeszi 5 3 — 2 8— 8 8. Vác 5 2 1 2 12— 8 9. Rákóczi SE 5 2 1 2 10— 8 10. MOTIM 5 2 1 2 7— 9 11. Ajkai B. ^ 5 2 1 2 7—13 Labdarúgó-táblázatok Pápa 4 2 — 2 7—6 Répcelak 5 2 — 3 7—10 Z. Dózsa 5 113 5—9 Bakony V. 4 1 — 3 6— 5 Bauxitb. 4 1 — 3 5— 6 Sabaria 5 1—4 8—14 Sopr. VSE 4 — 1 3 2—8 Sopr. Text. 5 — 14 3—14 ' Délkeleti csoport Szarvas 5 3 2 — 13— 4 Szeg. VSE 5 4—1 12— 5 Kecsk. TE 5 4—1 10— 6 Jánoshalma 5 4 — 18— 4 BTASK 5 2 3 — 12— 6 Szabó SE 5 3 119—5 Szegedi D. 5 3—2 13— 8 Szóin. MÁV 5 2 2 1 12-, 8 ÉGSZÖV 5 2 2 1 10— 7 Gyula 5 13 14—4 Láng 5 2 1 2 3—4 ESMTK 5 2—3 12—10 Tisza Cipő 5 2 — 3 5—14 KSC 51137—7 Hódmezőv. 5 113 6— 9 Lehel SC 5 — 3 2 6—11 Sütőipar 5 t 1 3 4— 9 ÉPGÉP 5 — 3 2 4—11 Orosháza 5 — 2 3 3— 8 Kalocsa 5 — 14 3—16 ‘ Délnyugati csoport ÉRDÉRT 5 3 2 — 7—2 Pénzügyőr 5 3 2 — 12— 8 3. BKV Előre 5 3 1 1 15— 7 7 4. PVSK 5 3 1 1 12— 9 7 5. G.-MÁVAG 5 3 1 1 19— 7 7 6. Siófok 5 3 1 1 6— 4 7 7. Szív. MÁV 5 3 — 2 13—11 6 8. Véménd 5 3 — 2 10—13 6 9. Lőrinci F. 5 2 1 2 11—10 5 10. EMG 5 2 1 2 6— 5 5 11. Enyirig 5 2 1 2 6— 7 5 12. Barcs 5 2 1 2 5— 8 5 13. Pécsi BTC 5 1 2 2 9— 7 4 14. Perbál 5 1 2 2 9— 9 4 15. D.-Újv. Ép. 5 1 2 2 7— 8 4 16. Táncsics SE 5 1 2 2 8—10 4 17. Növényolaj 5 1 1 3 8-15 3 18. Bp. Építői! 5 1 — 4 19-13 2 19. M.-szászv. 5 — 2 3 3— 8 2 20. Dombóvár 5 — 1 4 3— 9( Megyei bajnokság 1 1. Pilis 3 3 — 9— 2 6 2. Szigethalom 3 3 — 9— 5 6 3. Bem SE 3 2 1 — 12— 2 5 4. Gödöllő 3 2 1 — 5— 1 5 5. Érd 3 2 — 1 4— 2 4 6. Nagykőrös 3 2 — 1 3— 4 4 7. Albertirsa 3 1 1 1 4— 3 3 8. Iklad 3 1 1 1 4— 4 3 9. Budaörs 3 1 1 1 5— 9 3 10. Vácszentl. 3 1 — 2 5— 6 2 11. Törökbálint 3 1 — 2 4— 5 2 12. Monor 3 X — 2 4— 7 2 13. Isaszeg 3 — 1 2 0— 3 1 14. Cégi. VSE 3 — 1 2 2— 6 1 Sülysáp 3 — 1 2 2— 6 1 16. Aszód 3 — — 3 3—10 — Monori SE— Ceglédi Vasutas 1:0 (0:0) Monor, 600 néző. V: Tabá- nyi. MSE: Kalocsa — Kécskei 1., Petries, Paput, Simonovics, Gergely, Déri, Halápi, Szabó, Hocnsiein, Kécskei L., CVSE: Budai — Zsemlye, Laczkó, Zá­tonyi, Kresják, Cseh, Jurás, Kaoak, Liptai, Zágon, Bozsu, Kezdetben Cegiéd veszélyez­tetett, de a hazai védelem jól állt a lábán, majd később Mo­nor vette át az irányítást, s akár kétgólos vezetést szerez­hetett volna. Szünet után is a monoriak kezdeményeztek többet, s a 64. percben megsze­rezték a győztes gólt a nagy iramú találkozón. A Vasutas a mezőnyben szépen adogatott, de csatárai kapura nem vol­tak igazán veszélyesek, a mo­nori védelem már a 16-os előtt megszűrte támadásaikat. G: Kécskei L. Jó: Paput (a me­zőny legjobbja), Petries, Si­monovics, Szabó, ill. Zátonyi, Cseh, KaDak, Liptai. (Tud: Vi­téz Imre) Gödöllő—Aszód 3:0 (1:0) Gödöllő, 100 néző. V: Töreki. Végig fölényben volt a hazai csapat, s a helyzetek alapján nagyobb arányban is győzhe­tett volna. G: Széles (2), Kő­szegi (11-esből). Jó: Szabadi (a mezőny legjobbja), Széles, Temesvári, ill. Karlovics, Gén-; dur. (Tud: Tamási László) Érd—Törökbálint 1K) (1:0) Törökbálint, 1000 néző. V: B. Tóth. Nagy iramú, kemény mérkőzést hozott a budai rangadó, amelyen a vendégek jobb helyzetkihasználása dön­tött. A 89. percben a törökbá­linti Nyilas tizenegyesét Odor kivédte. Négy kiállítás volt. Nagy B. és Szabó (Érd), ilL Barta és Benes jutott erre a sorsra. G: Szabó. Jó: Odor, Réczkai, Kecskó, Lizicska, ill. Háromszéki, Máté. (Tud: Fű­rész János) Albertirsa—Budaörs 0:0 Albertirsa, 600 néző. V: Bo­kor. A végig lelkesen és önfel- áldozóan védekező Budaörs megérdemelten vitte el az egyik pontot az idegesen és szétesően játszó hazaiaktól, akik két kapufát is lőttek. Jó: Petrik, Erős, ill. Bulla, Bod­nár (a mezőny legjobbja), Lu­kács. (Tud: Fazekas Tamás) Szigethalom—Sülysáp 3:1 (1:0) Sülysáp, 600 néző. V: Varga. A minden részében jobb ven­dégcsapat megérdemelten nyert a sok helyzetet kihagyó hazaiak ellen. G: Fazekas, Il­lés, Kovács, ill. Motolai. Jó: Pacsi, Hári, Sümegi, ill. Tre- pák, Tóth (Tud: Zima Károly) Nagykőrösi Kinizsi— Isaszeg 1:0 (0:0) Nagykőrös, 300 néző. V: Dr. Horváth. Egyenrangú ellenfe­lek küzdelméből a több hely­zetet teremtő Kinizsi került ki győztesen, amely egyetlen gól­ját a 68. percben szerezte. Jó iram és küzdőszellem, közepes színvonal, precíz játékvezetés jellemezte a mérkőzést, mely­nek 70. percében Orbán (Nagy­kőrös) és Tóth (Isaszeg) a ki­állítás sorsára jutott. G: Ca- valloni. Jó: Baranyi (a me­zőny legjobbja), Juhász, La­banc, Cavalloni, ill. Tihon, Horváth, Szaniszló, Hajdú. (Tud : Pécsi Sándor) Pilis—Vácszentlászló 2:1 Vácszentlászlón az utolsó percekben öngólból szerezte meg a győzelmet a vendég­csapat. Innen-onnan Az ifjúsági sakk világbajnokság 9. fordulójában Groszpéter Attila sötéttel nyert a spanyol Pablo el­len. A versenyen vezető szovjet Csehov szintén sötéttel nyert az élcsoportba tartozó kanadai Nur­mi ellen. A verseny állása: Cse­hov (szovjet) 7,5, Mestel (angol), Barlov (jugoszláv) 6—6 (1—1). Grószpéter 5,5 pont. Az angliai Nottinghamban, a férfi evezős világbajnokságon a magyarok a reményfuta>mokban próbálkoztak a továbbjutással. Ez a kormányos kettesnek sikerült. Az Egyesült Államok nemzetközi teniszbajnokságán Forest Hills- ben Taróczy Balázs győzelemmel kezdett. Ellenfele a belga Mignot volt és 6:4, 6:4 arányban győzte le. 1 i Paiicskó a ligaválogatottban