Pest Megyi Hírlap, 1974. október (18. évfolyam, 229-255. szám)

1974-10-22 / 247. szám

i 1974. OKTÓBER 22., KEDD v/áfeü Labdarúgó táblázatok nb n 1. SZEOL 13 9 2 2 26-12 20 2. MÁV DAC 13 5 7 1 21-10 17 3. Komló 13 tí 5 2 15-13 17 4. K. Rákóczi 13 6 4 3 19-11 ie 5. Olajbányász 13 6 3 4 23-13 15 6. Bp. Spart. 13 5 5 3 24-18 15 7. Volán 13 6 3 4 21-16 15 8. Dorog 13 5 3 5 14-15 13 9. FÖSPED 13 6 1 6 13-16 13 10. Oroszlány 13 3 7 3 10-15 13 11. Budafok 13 4 4 5 18-18 12 12. Várpalota 13 5 2 6 17-18 12 1:. Dunaújváros 13 3 6 4 20-22 12 IS. KKFSE 13 5 2 6 14-17 12 15. Szolnok 13 4 3 6 15-17 11 IS. C.-MÄVAG 13 2 7 4 10-13 11 17. Ózd 13 4 2 7 15-22 10 18. Szekszárd 13 3 4 6 19-27 10 U. DVSC . 13* 3 3 7 12-17 9 20. Eger 13 3 1 9 11-24 7 NB III Északnyugati csoport 1. KOMÉP 13 7 4 2 20-35 18 2. Sabaria 13 7 3 3 25-17 17 3. Sonr. VSE 13 7 3 3 22-15 17 4. Fűzfő 13 6 3 4 27-19 15 5. Bábolna 13 5 5 3 26-19 15 6. Bauxitb. 13 6 3 4 16-17 15 7. MOTIM 13 6 2 5 25-24 14 8. AURAS 13 4 6 3 27-28 14 9. Győri D. 13 5 4 4 19-21 14 10. Bakony V. 13 5 3 5 1G-14 13 11. Dunakeszi 13 5 3 5 19-19 13 12. Ajka 13 5 3 5 15-15 13 13. Körmend 13 4 4 5 16-15 12 14. Esztergom 13 2 8 3 9- 9 12 15. 13 3 6 4 21-22 12 16. Vác 13 3 5 5 21-21 11 17. So^r. Textil 13 3 4 6 16-19 10 VI. Pápa 13 4 2 7 19-29 10 19. Győri E. 13 3 3 7 17-25 9 20. Szomb. SE 13 2 2 9 12-25 6 Délkeleti csoport 1. Izzó . 13 11 1 1 31- 4 23 2. Szóin MÁV 13 10 1 2 33-13 21 3. Kecsk. TE 13 6 5 2 28-16 17 4. Szarvas 13 8 1 4 23-14 17. 5. Kecsk. SC 13 6 4 3 21-12 16 6. Szeg. VSE 13 6 3 4 20-13 15 7. ÉPGÉP 13 6 3 4 23-24 15 8. BVTSK 13 7 — 6 32-29 14 9. Szabó SE 12 5 4 3 14-13 14 10. T áng 13 6 1 6 22-22 13 11. Sz. Dózsa 13 5 1 7 23-15 11 12. KEI/TEX 13 4 3 6 20-22 11 13. Jánoshalma 12 4 2 6 14-13 10 14. ÉGSZÖV 13 3 4 6 20-25 10 15. Cegléd 13 2 6 5 18-25 10 16. K.-halas 13 3 4 6 12-25 10 17. Mezőfi SE 13 4 2 7 9-24 10 18. FSMTK 13 4 1 8 18-27 9 19. Gvula 13 3 1 9 13-35 7 20. Kilián FSE 13 2 1 10 13-37 5 Megyei bajnokság 1. Perbál 10 8 2 — 29- 7 18 2. Bem SE 10 6 2 2 28-12 14 3. Iklad 10 6 1 3 23-13 13 4. Monor 10 5 3 2 15-14 13 5. Nagykőrös 10 4 4 2 22-15 12 6. Gödöllő 10 5 2 3 15-14 12 7. Pilis 10 5 1 4 25-24 11 8. Albertirsa 10 4 3 3 18-19 11 9. Szigetúj f. 10 3 4 3 10-13 10 10. Szigethalom 10 3 3 4 13-11 9 11. Maglód 10 3 2 5 9-16 8 12. Törökbálint 9 3 1 5 14-14 7 lS.Tsaszeg 9 '2 3 4 10-14 7 14. Budaörs 10 2 2 6 13-17 6 15. Aszód 10 2 1 7 14-30 5 j€. Pilisvörösv. 10 1 — 9 7-32 2 Tizenegy 13+1 A vasárnapi totófordulóban 11 da­rab 13-fl-es szelvény volt, egyen­kénti nyereményük 51 974 forint. A 13-as 26 297, a 12-es 120% a ll-cs 111 és a 10 találatos szelvény pedig 27 forint nyereményt fizet. Eredmények: 1, 1, 1, x, 1, 1, 2, 2, x, x, 1, 2, x, 2. Báüníi b'iróketfős Tűzijáték esőben A vasárnapi mérkőzések, akárcsak az elmúlt hetek­ben, kellemet­len, esős idő­ben, viz^s, csú­szós, felázott talajon kerültek sorra. A rossz időjárás most is mindenütt károsan befolyásolta a néző­számot. Az NB II-ben hazai sikerek születtek — csupán két döntetlen akadt — s a Kossuth KFSE egygólos vereséget szenvedett a fővárosban. FÖSPED Szállítók— Kossuth KESE 1:0 (0:0) Czabán Samu tér, 300 néző. V: Szávó. KKFSE: Szűcs — Palicskó, Hatvanger, Forintos, Staller, 'Zentai, Borbás (Al­berti), Fritz (Fauszt), Hídvégi, Vad, Jónás. A 37. percben Pa- licskó labdájával/ Jónás kiug­rott, de elhamarkodott lövése a bal kapufa mellé szállt. Az 55. percben izgalmas jelenet adódott a szentendrei kapunál, a hazaiak lövése a kapufán irányt változtatva gurult vé­gig a gólvonalon, majd a be­robbanó Hatvanger felszabadí­tott. Később Márkus 6 méter­ről hibázott, a másik olda­lon pedig Vad veszélyes feje­sét szögletre mentette Kertész, a hazai kapus. A 67. percben Losonczi szerezte a győztes gólt. Nem sokkal később Jó­nás labdáját szögletre mentet­ték. A beívelt szögletet Zentai a bal kapufára fejelte, a má­sik oldalon ugyancsak a bal kapufát találták el a hazaiak. Alacsony színvonalú első fél­idő után javult a játék. Jó: Zentai, Forintos. Két otthon játszó csapa­tunk közül csupán a Du­nakeszi Vas­utas nyert, a ceglédiek alulmaradtak. Kikapott idegenben szereplő két együttesünk is, mentsé­gükre szolgálhat, hogy Vác a listavezető, az ÉGSZÖV pedig a második helyezett otthoná­ban szenvedett vereséget. Búcsú — győzelemmel A kézilabda NB I-ben befe­jeződött az idei bajnokság. A már korábban reménytelen helyzetben levő, kiesésre ítélt Dunakeszi győzelemmel bú­csúzott. Dunakeszi—FTC 8:7 (4:4) Dunakeszi, 190 néző. V: Ba­kos, Bucsek. D. Vasutas: Gergye — Gen- dur (1), Valentin (1), Szabó (2), Fábián (í), Zsiga (3), Czi- pó. Csere: Szénási, Kolossá, Fábián. A Pest megyeiek 3:0-ás ve­zetése után feljött az FTC. Szünet után a csapatok fel­váltva vezettek, a győztes gólt az 58. percben szerezték a ha­zaiak. Jó: Gergye, Zsiga. A férfi NB I 1974. évi végeredménye 1. Tatabánya 26 19 3 4 588-461 41 2. Elektromos 26 20 — 6 499-421 40 3. Bp. Spart. 26 17 1 8 479-430 35 4. Szondi SE 26 16 2 8 476-426 34 5. Debrecen 26 16 1 9 540-465 33 6. Rába ETO 26 14 4 8 494-439 32 7. Bp. Honvéd 26 12 5 9 514-448 29 8. Pécsi MSC 26 12 2 12 460-502 26 9. Vasas 26 9 4 13 495-498 22 10. FTC 26 8 3 15 425-446 19 11. Ü. Dózsa 26 9 1 16 459-516 19 12. Ózd 26 8 2 16 482-557 18 13. Dunakeszi 26 4 2 20 440-571 10 14. Egyetértés 26 2 2 22 433-604 6 A női NB I élmezőnye: 1. Vasas 50, 2. Bakony Vegyész 39, 3. FTC 34 ponttal. A Va­sas kitűnően szerepelt, 26 mérkőzéséből csak egyet vesz­tett el. Jeges nyitány Vasárnap délelőtt a zuhogó eső miatt nem a Kisstadionban, hanem a Millenáris sátor­teteje alatt rendezték az 1974. évi jégko­rong MNK előrehozott nyitómérkőzését: FTC—Volán 8:3. A második 20 percben a zöld-fehérek játékán egváltalán nem látszott az idényeleji forma — ami a St. Gervais elleni BEK-talál- kozó előtt feltétlenül biztató. Képünkön a ferencvárosi Havrán lövését Kovalcsik nem tudja menteni. Északnyugati csoport Dunakeszi VSE—MOTIM TE 2:0 (0:0) Dunakeszi, 500 néző V: Bar­na. DVSE: Viktorik — Kari, Szabadi, Bazsonyi, Kiss, Zoller (Szőllősi), Bircsák (Hegedűs), Lipniczki, Koós, Pollák, Gör- gicze. At. első félidőben a Mo­sonmagyaróvár támadott töb­bet, Dunakeszit a szerencse mentette meg a góltól. Az 53. percben Szabót reklamálás miatt kiállították. A tíz főre olvadt vendégek ellen a 60. percben Görgicze harminc mé­teres lövésből szerzett előnyt. A 75. percben Görgicze szög­letét Szabadi kapura fejelte, s a labda az egyik vendégvédő­ről jutott a hálóba. Alacsony színvonalú mérkőzésen csap­kodó játék folyt, Dunakeszi szerencsés győzelmet aratott. G: Görgicze, Vaskovits (öngól). Jó: Szabadi, Bazsonyi, Görgi­cze. (Tud: Sőlymosi László.) KOMÉP— Váci Híradás 1:0 (1:0) Tatabánya, 500 néző. V: Fé­lix. V. Híradás: Drajkó — Molnár I, Kriska, Fidler, Mol­nár II, Pálinkás, Balogh, Fe­dor, Bednarik, Tóth I, Ondrik. A színvonalas első félidőben lőtte a győztes gólt az éllovas hazai csapat. Jó: Drajkó, Mol­nár I, Kriska. Délkeleti csoport Szolnoki MÁV—ÉGSZÖV 4:1 (3:1) Szolnok, 1500 néző. V: Szai- ler. ÉGSZÖV: Szeles — Pagel- la, Tóth, Prádel, Pirisi, Erdősi (Földi), Szikora, Sallai, Horák, Polgár (Szondi), Gubek. Kitű­nő játékvezetés mellett, sport­szerű mérkőzésen biztosan nyert a remek formában levő szolnoki gárda. Győzelmük ér­tékét az sem csorbítja, hogy két góljukat nagy kapushibá­ból szerezték. G: Polgár. Jó: Tóth, Szikora, Polgár. (Tud: Bányai Zoltán.) Gyulai SE—Ceglédi VSE 2:1 (1:1) Cegléd, 200 néző. V: Nyári. CVSE: Fekete Gy. — Zsemlye, Lendvai, Dobozi, Kresják, Zá­tonyi, Gál, Oláh, Cseh, Liptai, Varga (Fekete T.). A vendégek első támadásukból gólt értek el. Sas érintés nélküli szögleté­nél Fekete a labda alá futott. A Vasutas ezután időnként nyomasztó mezőnyfölényben játszott, de csak a 45. percben tudott egyenlíteni. Közben a 40. percben a fölöslegesen törlesz­tő Zsemlyét kiállították. A gyenge színvonalú második félidőben egy gyors ellentáma­dás végén a 85. percben ismét vezetést szereztek a vendégek. A 87. percben a gyulai Tóthot is kiállították, majd levonulás közben kisebb tömegjelenet zajlott, s a játékvezető a cse­rekapus Vöröst, valamint Lip- tait is kiállítottalak nyilvání­totta. G: Liptai. Jó: Kresják, Lendvai. (Tud: Ungureán László.) A megyei bajnokság 10. fordulója két kiemelkedő mérkőzést hozott. A Perbál—Iklad rangadón az éllo­vas biztosan nyert, az Albertirsa— Bem SE mérkőzésen a vendégek diadalmaskodtak. Perbál már 4 ponttal vezet a második helyre fel­jött Bem SE előtt. Nagykőrös mindkét pontot elhozta Pilisvörös- várról, Isaszeg meglepetésre dön­tetlent ért el Monoron. Aszód má­sodik győzelmét aratta. Perbál—Iklad 3:1 (1:1). Perbál, 400 néző. V: Halász. Perbáli TSZ SK: Németh — Hajdú, Kovács I, Kaiser, Bajkó, Pálfi, Kovács II, Ivanics, Monos (Kalocsai), Har- ezos (Kovács IH), Nyíri. IM Vasas: Szvitán — Stefkó, Gergely, Vanó, Rohunka, Gohér J., Klenk, Huszár, Mayer, Szuhánszki, Farkas. A 3. percben Monos labdája a kapu előtt suhant el, a 10. percben Ko­vács II. lövése a kapufán csattant. Harczos cseles ejtését csak üggyel- bajjal mentette szögletre Szvitán. Nagy volt a hazai fölény, érett a gól, amely a 29. percben meg Is ‘született. Harczos a szabadrúgást a sorfal mellett Bajkónak passzolta, aki nem hibázott. A szórványos lefutásokkal veszélyeztető Iklad 4 perc múlva egyenlített. Sőt, akár vezetést is szerezhetett volna, de a kitörő Huszár nagy helyzetben pont a kapusba lőtt. A II. félidőt hatalmas iramban kezdte Perbál, mégis kapushiba segítségével ju­tott ismét előnyhöz. A II. félidő derekán Monos beadásánál a lab­dát Szvitán kiejtette, s Ivanics kö­zelről a hálóba lőtt. Később Pálfi fejesét jó érzékkel ütötte szögletre Szvitán. A 75. percben Huszár el­futott, Farkasnak adott, de ő a 16- oson belül kivárt, s a védők men­tettek. A hazai ostromot a hajrá­ban rövid ikladi fellángolás kö­vette, mégis Perbál ért el újabb gólt az utolsó percben. A csereként be­állt' Kalocsai három védőt is „meg­kevert”, s az ötös tájáról beállítot­ta a végeredményt. Esőben, csú­szós talajon játszották a rangadót, amelyen Iklad védekezésre rendez­kedett be, csak szórványos lefutá­sokkal próbálkozott. A jó iramú, Izgalmas mérkőzésen szinte állan­dóan Perbál veszélyeztetett, jól fe­jelő, jól cselező csatárai spk hely­zetet teremtettek, nagy munkát ad­tak a vendégvédelemnek. Németh- nek — különösen szünet után — el­sősorban a hazaadások jelentettek feladatot, ekkor egy távoli, várat­lan lövést bravúrral mentett. G: Bajkó, Ivanics, Kalocsai, ill. Mayer. Jó: Bajkó, Ivanics, Harczos, Hajdú, ill. Bohunka, Gohér J., Mayer. E. L. Bem SE—Albertirsa 4:1 (3:0). Al­bertirsa, 400 néző. V: Bondár. Bem SE: Fellegi — Gere, Lengyel, Antal, Mezei, Kiss, Solymosi, Kocsis, Sza­kács,^Darányi, Sólyom. Albertirsa: Petró K. — Kukucska I, Petró P., Lehoczki, Mag, Erőss, Jansik, Cser- nák, Petri, Szintai (Kukucska II), Horváth (Zátrok). Az első negyed­órában már 2 :0-ra vezettek a ven­dégek, s a félidő befejezése előtt növelték előnyüket. A n. félidő­ben a hazaiak átvették az irányí­tást, a 65. percben mégis a Bem SE lőtt újabb gólt. Több kihagyott helyzet után a 85. percben szépí­tett Albertirsa. G: Kocsis (3), Sza­kács, ill. Erőss. Jó: Fellegi, Kiss, Kocsis. A hazaiak közül senki sem dicsérhető. (Tud.: Fazekas Tamás.) Aszód—Budaörs 3:2 (1:2). Aszód, 100 néző. V: Darula. A 90 perces sárdagasztás első félidejében a ta­lajhoz jobban alkalmazkodó Buda­örs már 2:0-ra vezetett. Aszód fer­geteges hajrával fordította a maga javára az eredményt. Hazai góllö­vők: Gendur, Tukora, Raffael. Jó: Turcsányl, Pálfi, Juhász, ill. a köz­vetlen védelem. (Tud.: Tukora János.) Szígethalom—Pilis 0:0. Sziget- halom, 200 néző. V: Bokor. A nehéz talajon az első félidőben Pilis, szü­net után Szigethalom támadott töb­bet, de a védelmek mindkét olda­lon jól zártak. Jó: Kiss, Takács, Micheller, ill. Repka, Hrlazik, Ke- repeczki, Czopkó. (Tud.: Berthóty Attila.) Nagykőrösi Kinizsi—PSC 5:1 (2:1). Pillsvörösvár, 100 néző. V: Tabá- nyi. Irreális talajon a PSC a 18. percben vezetést szerzett. Nem sok­kal ezután kiegyenlített, majd fo­kozatosan elhúzott a nagyobb tu­dású Nagykörös. G: Szabó (2), Kecskés IH, Suba, Viola (öngól), ill. Peiler L. J6: Kovács Z., Kecs­kés Hl, Szabó, ill. Sodró, Viola, Jó­nás. (Tud.: Kovács Tibor.) Gödöllői Vasas—Maglód 2:1 (1:0). Gödöllő, 200 néző. V: Szécsényi. A 6. percben szerzett hazai gól után a vendégek veszélyeztettek, több helyzetet teremtettek, de rendre hibáztak. Szünet után kiegyenlítet­té vájt a játék. A 81. percben nö­velte előnyét Gödöllő, a vendégek a 85. percben szépítettek. G: Zom- • bori, Kaiser, 111. Bógyis. Jó: Kő­szegi, Kaiser, Zombori, Bajnóczi, ill. Bógyis (a mezőny legjobbja), Galambos, Kemecsei. (Tud.: Ta­mási László.) Törökbálint—Szigetújfalu 2:1 (1:1). Törökbálint, 100 néző. V: Kaiser és Surmann. Azért közlünk — rendkívüli esetként — két já­tékvezetőt, mert a 11. percben Kaiser megsérült és Surmann vál­totta fel. A küzdelmes mérkőzés 20. percében Szigetújfalu jutott előny­höz, s három perc múlva egyenlí­tett Törökbálint. A szünet után több helyzetet teremtő hazaiak megérdemelten győztek. G: Len­gyel, Pecsenka, 111. Vígh Tibor: Jó: Czabadal, Maronics (a mezőny legjobbja), Grimm, Pecsenka, ill. Erdélyi, Vígh T. (Tud.: Fűrész Já­nos.) Isaszeg—Monor 1:1 (Irt)). Monor, 300 néző. V: Soós. A vendégek job­ban alkalmazkodtak a csúszós ta­lajhoz, többet támadtak, s néhány­szor csak a szerencse mentette meg Kalocsa hálóját a góloktól. Isaszeg megérdemelten vitte el az egyik pontot. G: Hajdú, ill. Déry II. Jó: Békési, Halász, ill. Petries. (Tud.: Vitéz Imre.) Bécsi kiállítás Az 1980-ban sorra kerülő olim­piai játékok meg­rendezésére pályá­zó városok sport­létesítményi kiál­lítását Lord Killa- nin, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (az IOC) elnöke nyitotta meg. Ké­pünkön: a bécsi olimpiai kong­resszus kiállításán az 1980-i olimpiá­ra szánt moszkvai sportstadion ma­kettje. Kajak-kenu sikerek a VB-n A VÁCI VÖLGYI BRONZÉRMES A mexikói kajak-kenu vi­lágbajnokságon nagyszerű ma­gyar sikerek születnek. Mexi­kói időszámítás szerint szom­baton délután a férfi kajak egyesben Csapó, a kettesben a Szabó—Bakó páros arany­érmet nyert. A női kajak né­gyes, valamint a kajak kettes ezüstérmes lett.' Vasárnap folytatódott az éremgyűjtés. A férfi kenu egyesben 10 000 méteren Wichmann Tamás lett a vi­lágbajnok. A kenu kettesben a Buday—Haraszti pár a má­sodik lett. Az 500 méteres ka­jak egyesben Csapó, az 500 méteres kajak kettesben a Deme—Rátkai, a 4000 méte­res kajak négyesben a Giczi— Vargha—Szabó—Romhányi együttes ezüstérmet nyert. A 10 000 méteres kajak egyesben a váci Völgyi Péter bronzérmés lett. Megyei totóeredmények 1. FÖSPED—Kossuth KFSE 1 2. Dunakeszi—MOTIM TE 1 3. Törökbálint—Szigetújfalu 3 4. Perbál—Iklad 1 5. Albertirsa—Bem SE ? 6. Piljsvörösvár—Nagykőrös ! 7. Szigethalom—Pilis x 8. Veresegyház—Bag 1 Ökölvívó-utánpótlás Megyénkben sok a tehetsé­ges fiatal ökölvívó. Elsősorban a Csepel Autó versenyzői je­leskednek, de a ceglédiek is kitesznek magukért. A Vas­utas mellett az ITSK is új erőre kapott, új edzővel, He­gedűs Ferenc irányításával kezdődött el a munka. Czine- ge Imre, a 203. számú szak­munkásképző i tanulóintézet igazgatója is sokat segít a sportélet, így a szakosztály fejlesztésében. Mivel ilyen jó az utánpót­lás, tervbe vették, hogy jövő­re Pest megye válogatottját is elindítják az ifjúsági csapá­tok tornáján. Egy másik hiá­nyosságot is szeretnének pó­tolni, nincs megyei szövetség, s ez a közeljövőben, novem­berben megalakul. Irányításá­val bizonyára szélesedik a sportolók tábora, s újabb szakosztályok alakulnak. Elutazott az FTC A Kupagyőztesek Európa Kupája szerdai Liverpool—Fe­rencváros találkozóra hétfő dél­után utazott el Ferihegyről a budapesti zöld-fehér együttes. A csapat vezetője Kökény István, a klub elnökhelyettese, a tech­nikai vezető Albert Flórián, az edző Dalnoki Jenő. A liver­pooli mérkőzés 19.30 órakor kezdődik, a budapesti vissza­vágóra november 5-én 13 órai kezdettel kerül sor az Üllői úti stadionban. Á dobogókői szerpentinen A Dobogókőre vezető me­redek szerpentinen rendezték meg az országos kerékpáros hegyi bajnokságot. A felnőt­tek mezőnyében a táv fele után Bürger, Kiss és Szuro- mi elhúzott. A bajnoki címe: a jól hajrázó Bürger (FTC; szerezte meg, 2. Kiss (Ü. Dó­zsa), 3. Szuromi (BKV Előre). A junioroknál Sziksza: (BKV Előre), az ifjúságiaknál Szőcs Gábor'(KSI) lett a baj­nok. i BIRKÓZÓ NB II a Csepel Autó A két héttel ezelőtti selej­tező után kialakult mezőnyök küzdöttek a Játékcsarnokban a szabadfogású birkózó csapat­bajnoki címért. Az NB I-ben a várakozásnak megfelelően a Bp. Honvéd bizonyult a leg­jobbnak, megszakítás nélkül 20. bajnoki címét szerezte. A második helyen az FTC vég­zett, harmadik a DVSC lett. Míg az első osztályban Női röplabdásaink a hatos döntőben A mexikói női és férfi röp­labda világbajnokságon a har­madik fordulóval befejeződött a középdöntő. A magyar együttes utolsó mérkőzését az Egyesült Államok ellen ját­szotta és biztos 3:0 arányú győzelmet aratott. Ugyaneb­ben a • csoportban — Mon­terrey volt a színhely — Ja­pán 3:1 arányban verte Kubát. A két első helyezett, Japán és Magyarország került a. hatos döntőbe. A hétiői szünet után kedden folytatódik a nők küzdelme. A legjobb 6 közé jutott csapat: Japán, Dél-Kórea, Románia, NDK, Magyarország és a Szov­jetunió Guadalajarában küzd tovább. nyolc, a másodosztályban négy együttes vetélkedett, pontosab­ban csak vetélkedett volna, ugyanis a tatabányaiak ma­gyarázat . nélkül távolmarad­tak. A három együttes küz­delmében Csepel Autó, Szom­bathelyi Haladás, Szegedi VSE sorrend született. A Cse­pel Autó NB II-es bajnokcsa­patának tagjai: Horváth, Sán­dor, Szabó Lajos, Sallós Ká­roly, Illinger György, Mészá­ros György, Tomin István, To­min János, Gyenge László, Mráz Miklós. Major Árpád, Winkler Sebő. Edző: Joszkin János. A kecskeméti országos sza­badfogású ifjúsági versenyen a Csepel Autó két első helyet szerzett Kürti F. és Bíró Gy. révén. A debreceni országos sza­badfogású serdülő viadalon a ceglédi Rácz, Kovács és Kecs­keméti első lett súlycsoport­jában.