Pest Megyi Hírlap, 1974. október (18. évfolyam, 229-255. szám)

1974-10-15 / 241. szám

1574. OKTOBER IS., KEDD üzem iÉÉpf a sj/Cmap 7 NB n 1. SZEOL 12 8 2 2 24-12 18 2. MÁV DAC 12 5 6 1 20- 9 16 3. Komló 12 6 4 2 15-13 16 4. K. Rákóczi 12 6 3 3 19-11 15 5. Bp. Spart. 12 5 5 2 23-16 15 6. Volán 12 6 3 3 20-13 15 7. Olajbányász 12 5 3 4 20-15 13 8. Dorog 12 5 3 4 14-13 13 9. Dunaújváros 12 3 6 3 20-20 12 10. KKFSE 12 5 2 5 14-16 12 11. Oroszlány 12 3 6 3 9-i4 n 12. Szóin. MTE 12 4 3 5 15-16 11 13. G.-MAVAG 12 2 7 3 10-11 11 14. FÖSPED 12 5 1 6 12-16 11 15. Budafok 12 3 4 5 16-18 1Ö Várpalota 12 4 2 6 16-18 10 17. Ózd 12 3 2 7 13-21 8 18. Szekszárd 12 2 4 6 18-27 8 19. Debrecen 12 2 3 7 10-17 7 20. Eger 12 3 1 8 11-23 7 nb m Északnyugati csoport Már három pont Perbál előnye Irsa jobban bírta az ikladi sarat Szakács és Szabó dupla — Ötöt ugrottak a szentendreiek — Ötöt kapott a Dunakeszi 1. KOMÉP 12 6 4 2 19-15 16 2. Fűzfő 12 6 3 3 27-18 15 3. Sabaria 12 6 3 3 22-15 15 4. Sopr. VSE 12 6 3 3 21-16 15 5. Bauxitb. 12 6 3 3 16-15 15 6. MOTIM 12 6 2 4 25-22 14 7. Bábolna 12 4 5 3 24-19 13 8. Győri D. 12 5 3 4 18-20 13 9. Bakony V. 12 5 2 5 15-13 12 10. Pét 12 3 6 3 21-20 12 11. Ajka 12 5 2 5 15-15 12 12. AURAS J2 3 6 3 23-28 12 13. Vác 12 3 5 4 21-20 11 14. Körmend 12 4 3 5 16-15 11 15. Esztergom 12 2 7 3 9- 9 11 16. Dunakeszi 12 4 3 5 17-19 11 17. Pápa 12 4 2 6 19-25 10 18. Sopr. Text. 12 3 3 6 16-19 9 19. Győri E. 12 2 3 7 15-25 7 20. Szomb. SE D. 12 2 2 8 10-22 6 Délkeleti csoport 1. V. Izzó 12 10 1 1 30- 4 21 2. Szóin. MÁV 12 9 1 2 29-12 19 3. Szarvas 12 8 1 3 23-13 17 4. Kecsk. TE 12 5 5 2 25-14 15 5. Szeg. VSE 12 6 3 3 20-12 15 6. Kecsk. SC 12 5 4 3 19-12 14 7. BVTSK 12 7 — 5 30-26 14 8. V. Láng 12 6 1 5 21-20 13 9. Szabó L. SE 11 5 3 3 14-13 13 ÍO.tÉPGÉP 12 5 3 4 21-23 13 11. Sz. Dózsa 12 5 1 6 22-13 11 12. KELTEX 12 4 3 5 20-20 11 13. EGSZÖV 12 3 4 5 19-21 10 14. Cegléd 12 2 6 4 17-23 10 15. Mezőfi SE 12 4 1 7 9-24 9 16. Jánoshalma 11 3 2 6 12-11 8 17. K.-halas 12 2 4 6 10-24 8 18. ESMTK 12 3 1 8 17-27 7 19. Kilián FSE 12 2 1 9 12-35 5 20. Gyula 12 2 1 9 11-34 5 Megyei bajnokság 1. Perbál 9 7 2 — 26- 6 16 2. Iklad 9 6 1 2 22-10 13 3. Bem SE 9 5 2 2 24-11 12 4. Monor 9 5 2 2 14-13 12 5. Albertirsa 9 4 3 2 17-15 11 6. Nagykőrös 9 3 4 2 17-14 10 7. Pilis 9 5 — 4 25-24 10 8. Gödöllő 9 4 2 3 13-13 10 9. Szigetúj f. 9 3 4 2 9-11 10 10. Szigethalom 9 3 2 4 13-11 8 11. Maglód 9 3 2 4 8-14 8 12. Budaörs 9 2 2 5 11-14 6 13. Isaszeg í! 2 2 4 9-13 6 14. Törökbálint 8 2 1 5 12-13 5 15. Aszód 9 1 1 7 11-28 3 16. Pilisvörösv. 9 1 — 8 6-27 2 A pálya használhatatlansága miatt elmaradt Törökbálint—Isa- szeg mérkőzést november 7-én játsszák le. A Bp. Honvéd vasárnap a szentendrei országúton rendez­te nemzetközi jubileumi gyor­sasági motorversenyét. A ha­A VOLÁN 1. SZ. VÁLLALAT felvételre keres autószerelő, karosszéria­lakatos, tmk-lakatos, fényező, autóvillamossági szerelő, viz- és fűtésszerelő, hegesztő, villanyszerelő szakmunkásokat, betanított és segédmunkásokat. Jelentkezés: XIV., Pillangó u. 22., XIV., Mogyoródi út 26-32., III., Zay u. 24-26., IX., Táblás u. 36-38., XIII., Mohács u. 24—26., XIII., Hegedűs Gyula u. 45., IX., Köztelek u. 4., Cegléd, Külső Körösi út, Gödöllő, Dózsa György út 65. Most is ked­vezőtlen, esős időben, fel­ázott, csúszós talajú pályán kerültek sorra a mérkőzések. Az NB II-ben csak a listavezető Szeged nyert idegenben, . a többi találkozó hazai sikert hozott. Így a Kossuth KFSE újabb győzelmet aratott, s a 15. helyről a tizedikre jött fel. Kossuth KPSE—Budafok 3:1 (1:1) Szentendre, 500 néző. V: Emsberger. KKFSE: Szűcs — Palicskó, Hatvanger, Staller, Stier, Borbás, Zentai (Alber­ti). Hídvégi (Fauszt), Fritz, Vad, Jónás. A nehéz talajon inkább küzdelem folyt, mint jó játék. A 13. percben Jónás kihasználva egy vendégvédő hibáját, beadott, s Fritz a lab­dát a hálóba továbbította. Húsz perccel később Kapi­tány átcselezte magát a szent­endrei védelmen, átadásából Kalmár I. kiegyenlített. Szü­net után egyenlő erők küz­delme folyt. Az 55. percben Jónás labdáját Vad látványos fejessel küldte a hálóba. Ez­után a vendégek kerültek fö­lénybe, de a hazai védelem jól rombolt. A Pest megyei csapat megérdemelten sze­rezte meg a két pontot, játé­kosai jobban állták a sarat a 88. percben Nell kiállítása miatt tíz főre olvadt Budafok ellen. G: Fritz, Vad. Jó: Pa­licskó, Stalleír, Jónás. zai élgárdán kívül 8 ország versenyzői indultak a külön­böző kategóriákban. Az időjá­rás nem kedvezett. Az edzés­időktől lényegesen elmaradtak az eredmények. A nézőszám viszont a rendezőket is meg­lepte: az eső ellenére több mint tízeiren tolongtak a pá­lya szélén, gyakran a verseny lebonyolítását is veszélyeztet­ve. A leggyorsabb, legszínvona­lasabb versenyt a 350 kem-esek vívták, ahol a kiváló Reisz valamennyi ellenfelét leköröz­te. begyei totóeredmények 1. Kecskeméti SC—Cegléd x 2. Pápai Text.—Dunakeszi 1 3. Vác—Bábolna x 4. Bem SE—Gödöllő 1 5. íklad—Albertirsa 2 6. Monor—Törökbálint 1 7. Szigetujf.—Perbál törölve 8. Domony—Pécel x 9. Budaörs—Szigethalom 1 Két otthon játszó csapa­tunk csupán döntetlent ért el. Az idegen­ben szereplők közül váratlan pontot rabolt a Ceglédi Vas­utas a kecskeméti szomszéd­várból, míg a Dunakeszi Vas­utas igen gyönge teljesít­ménnyel nagy arányú vere­séget szenvedett. Délkeleti csoport Kecskeméti SC—Ceglédi VSE 1:1 (0:0) Kecskemét, 1200 néző. V: Szabó I. CVSE: Fekete Gy. — Zsemlye, hendvai, Dobozi, Kresják, Zátonyi, Jurás, Ká­bák, Oláh, Liptai, Fekete T. (Varga). Az első félidőben mezőnyjáték folyt, némi kecskeméti fölénnyel. A Vas­utas kapuját kétszer is a sze­rencse mentette meg a gól­tól. A KSC a 46. percben lőtt góljára a 87. percben szabad­rúgásgóllal válaszoltak a ceg­lédiek. A 88. percben Liptait kiállították, ennek ellenére tíz emberrel is megszerezhet­te volna a győzelmet Cegléd, de Jurás kihagyott egy nagy helyzetet. G: Zsemlye. Jó do­bozi, Lendvai, Zátonyi, Ká­bák. (Tud: Haffner Vladi­mir.) KELTEX—EGSZÖV MEDOSZ 1:1 (1:0) Kiskunlacháza, 500 néző, V: Maczkó í. J. EGSZÖV: Szeles — Pagella, Tóth, Csatári, Pi- risi, Szikora, Sallai, Prádel, Horák, Erdősi (Polgár), Gu- bek. A huszadik percben sza­badrúgásból jutott előnyhöz a vendégcsapat, az EGSZÖV az 57. percben szöglet utáni fe­jesből egyenlített. A játékve­zető több téves ítéletével súj­totta a lacháziakat, majd a mérkőzés Után Csatárit kiállt- tottnak nyilvánította. G: Pol­gár. Jó: Pagella, Szikora, Pol­gár. (Tud: Bányai Zoltán.) Északnyugati csoport Pápai Textiles—Dunakeszi VSE 5:1 (2:1) Pápa, 1000 néző. V: Rózsa. DVSE: Viktorik — Serfőző, Zoller, Bazsonyi, Szőllősi, Hönsch, Hegedűs, Bircsák, Koós, Pollák, Lipnicki. A Vas­utas a 3. percben szerzett gól­lal ellőtte puskaporát, ezt kö­vetően nagyon idegesen ját­szott, a védők hibát hibára halmoztak, s a helyiek egy­másután lőtték góljaikat. A 60. percben Hönsch a kiállítás sorsára jutott. A Pest megyei együttes ilyen gyengén még nem játszott, mint most. G: Pollák. Csupán Viktorik di­csérhető. (Tud: Solymosi László.) Váci Híradás—Bábolnai SE 1:1 (1:0) Vác, 500 néző. V: Závodsz- ky. V. Híradás: Drajkó — Ko­vács 1 (Tiszafalvi), Molnár II, Kriska, Fidler, Szúnyogh, Pá­linkás, Balogh, Fedor, Tóth I, Ondrik (Bednarik). Az első félidőt szinte végigtámadta a Híradás, mégis csak az utolsó percben tudott a hálóba talál­ni. A második félidő közepén nagy védelmi hibából egyenlí­tett a vendégcsapat. A nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen a váciak győzelmet érdemel­tek volna, de a csatárok a helyzetek sorozatát hagyták ki. G: Balogh. Jó: Kriska, Szúnyogh, Balogh, Fedor. (Tud: László Attila.) ★ A megyei bajnokság kilen­cedik fordulójában vasárnap csak hét mérkőzést játszottak, ugyanis a Szigetújfalu—Perbál találkozó már a múlt hét de­rekán sorra került 1:1-es ered­ménnyel. A listavezető pont­vesztése nem sokat segített az ikladi csapaton, mert az 'ikla- diak vasárnap otthonukban váratlan vereséget szenvedtek i Albertirsától, s így Perbál há­rom ponttal vezet. Albertirsa—Iklad 2:0 (0:0) Iklad, 200 néző. V: Aranyosi. Albertirsa: Petró K. — Le- hoczki, Liptai, Kukucska I, Erős, Mag, Jansik, Rakottyai, (Kukucska II), Szintai, Cser- nák, Horváth. Iklad: Szvitán— Stefkó, Gergely, Bohunka (Go- hér I), Vartó, Gohér II, Hu­szár, Klenk, Mayer I, Szu- hánszki (Szászi), Farkas. At. első félidei hazai fölény után az 50. percben váratlanul a vendégek szerezték meg a ve­zetést, s öt perccel később ka­pushibából növelték előnyüket. A megzavarodott ikladiak ez­után a jobbnál jobb helyzete­ket is kihagyták. G: Rakottyái, Horváth. Jó: Petró K. (a me­zőny legjobbja), Liptai, Csor­nák. A hazaiaknál senki sem tűnt ki. (Tud.: Gohér Mihály.) Monor—Törökbálint 1:0 (0:0) Monor, 200 néző. V: Vasas. Monori SE: Kalocsa — Höch­stem, Petries, Paput, Kécskei I, Gergely, Dvorákovics, Dodog, Szabó, Déri I, Kiss Gy. (A má­sodik félidőben Szolnoki és Bozsok is szerepelt). TTC: Czabadai — Benyó, Hermann, Máté, Maronics, Kiss, Füzesi, Barta (Újvári), Grimm, Pe- csenka (Nyilas), Lengyel. A tartalékos hazai csapat többet birtokolta a labdát. Az első félidőben Kiss Gy., Gergely és Szabó lövése kefülte el a ka­put. Szünet után újabb kiha­gyott helyzetek következtek, majd a 75. percben megtört a jég, Gergely beadását Szolno­ki .csukaféjessei küldte a há­lóba. G: Szolnoki. Jó: Gergely, Petries, Szabó, Hochstein, Kécskei I, ill. Maronics, Grimm. (Tud.: Vitéz Imre.) Isaszeg—Pilis 5:1 (0:0) Gödöllő, 300 néző. V: Hídvé­gi. Kiegyenlített első félidő után megkezdődött az isaszegi gólgyártás. G: Őrlik, Péter, Nagy, Halászi, Tihon, ill. Gaj­dos. Jó: Horváth, Békési, Őr­lik, ill. Perjési, Kerepeczki. (Tud.: Bagi Lajos.) Nagykőrösi Kinizsi—Aszód 3:2 (2:1) Nagykőrös, 300 néző. V: Tol­di. A jó talajú pályán közepes színvonalú mérkőzés folyt. A nagy lelkesedéssel játszó ven­dégcsapat kétszer is kiegyenlí­tett. A szokottnál gyengébb teljesítményt nyújtó Nagyko­rúé szerencsés győzelmet ara­tott. G: Szabó (2, egyet tizen­egyesből), . Kecskés III, 111. Pintér, Szászi. Jó: Kocza, Su­ba, Faragó, .ill. Moór (a me­zőny legjobbja), Juhász, Raf­fael, Gendur. (Tud.: Pécsi Sán­dor.) Maglód—Pilisvörösvár 3:0 (1:0) Maglód, 200- néző. V: Somén. A helyzetek . sokaságát kiha­gyó maglódiak akár kétszám­jegyű győzelmet is arathattak volna a igen gyengén játszó Vörösvár ellen. G: Gombkö­tő, P. Nagy I, Szémann. Jó: Rakita, Nagy P., Szémann, Gombkötő, ill. Gubán (a me­zőny legjobbja), Viola, Jónás. (Tud.: Gér József.) Budaörs—Szigethalom 2:0 (0:0) Budaörs, 200 néző. V: Lellei. Az első félidőben Budaörs nem tudta áttörni a jól záró vendégvédelmet. Szünet után megtört a jég, az 50. percben Scheffer egy távoli lövésből megszerezte a vezetést, majd a 85. percben esett az újabb gól. G: Scheffer, Olcsvári. Jó: Scheffer (a mezőny legjobbja), Bodnár, Olcsvári, ill. Kiss, Mi­chellen (Tud.: Kovács István.) Bem SE—Gödöllői Vasas 3:0 (1:0) Cegléd, .100 néző. V: Szórádi. Az erősen felázótt talaj ellené­re nagy iramú mérkőzést folyt, s a minden részében jobb ha­zai csapat biztosan nyert. A gödöllői középhátvédet a 86. percben kiállították. G: Sza­kács (2), Kocsis. Jó: Fellegi, Kiss, Szakács, ill. Zombori. (Tud.: Habina Vince.) R. F. Motorok — esőben A 350 kem-es gének futama, elöl a győztes Reisz János (Bp. Honvéd) Yamaha gépén. A középpályán dőlt el... Képünkön: a vendéglátó csapat egyik erőssége, Flenghi, harcban a magyar védelemmel. Izgalmas mérkőzéssel raj­tolt a magyar labdarúgó-vá­logatott az Európa-bajnoksá- gon. Győzelme eléggé verejté- kes volt. Annak ellenére, hogy a 90 perc nagy részében irá­nyította a játékot, és a házi­gazdákat védekezésre kény- szeri tette. Jól indult a játék, egymás űtáni szögletek jelezték a ma­gyarok támadó kedvét és fö­lényét. Hideg zuhanyt jelen­tett ezek után a Luxemburg vezető gólja. Szerencsére gyor­san jött az egyenlítés, és így a rövid kaokodást újra tervsze­rűbb játék, fölény, majd újabb gól követte. A házigaz­da együttes igen egyszerű mó­don játszott: keményen véde­kezett és két külföldön sze­replő profi csatárával, Doussi- errel és Braunnal próbált vil­lámakciókat vezetni. Elsősor­ban Braun érdeme, hogy két alkalommal abszólút helyzetet teremtettek, és ennek gól is lett a vége. Szünet után összeszedte ma­gát a magyar csapat, lelkesen, nagy igyekezettel küzdöttek a csapat tagjai. A vezetés meg­szerzése után a végső győze­lem már nem volt kétséges, a rajt ilyen szempontból tehát sikeresnek mondható. A ma­gyar válogatott játéka termé­szetesen még messze van na­gyobb kívánalmaktól, de az együttes feltétlenül dicséretet érdemel az idegenbeli két pontért, a még szebb napok reményében. Az egyéni teljesítmények­ről: Mészáros védte, amit le­hetett, a gólokról nem tehet. A védelemben Török volt a legjobb, döntő érdemeket szerzett abban, hogy 2:2 után a magyar válogatott lőtte a döntő gólt. Török után Hor­váth, Harsányi és Kántor a sorrend. A középpálya volt a magyar együttes legjobb ré­sze. Bálint harcos erényeket csillogtatott, veszélyesen lőtt, gólt is szerzett. Tóth reme­kelt, végig szervezte, irányí­totta a játékot. Lövésekre is vállalkozott. Fazekasnak re­mek felvillanásai voltak, de többet hibázott a szokottnál. A csatárok közül Nagy két góljával jelentős részese a si­kernek. Az újoncok közül Pénzes és Kiss ígéretesen mu­tatkozott be. VB UTÁN Hét pluszpont a birkózóknál Cseppet sem mutogatni va­ló nemzetközi mérleggel érke­zett Katowicébe, az idei kö­töttfogású birkózó világbaj­nokság színhelyére a magyar válogatott. Az október 10-től 13-ig kivívott eredmények el­sősorban Réczi és Rovnyai bronzérme viszont magukért beszélnek: A nemzetek pont­versenyében az előkelő ötödik helyen végeztek; Az 1950 óta tartó 15 világbajnokságon csúcs született: tízből nyolc magyar birkózó jutott hat kö­zé, szerzett pontot, vagy pon­tokat; összesen annyi pontot sikerült összegyűjteni (20), mint az 1974-es Európa-baj- nokságon két fogásnemben. A magyarok a három na­gyot követő üldöző bolyban foglalnak helyet Románia, az NDK és Jugoszlávia társasá­gában. Szembetűnő Japán; Irán és Törökország visszaesé­se, a hat közé szinte alig ju­tottak ezekből a nemzetekből. Gurics György a válogatott vezető edzője ezt mondta: „ti­zenhárom pontért jöttünk Ka­towicébe. Ezt alaposan túltel­jesítettük: mit lehet ezek után mondani? Elégedett vagyok és köszönöm a fiúknak! Fehérvári vereségek A kézilabda férfi NB I-ben és NB I B-ben mindkét Pest megyei csapat Székesfehérvá­rott vendégszerepeit és kika­pott. Mindkét mérkőzésen 200 néző volt.' Az NB I-ben a már hetek óta reménytelen hely­zetben levő, biztos kieső Du­nakeszi sorsán nem változta­tott az eredmény. Szondi SE—Dunakeszi VSE 21:10 (9:5) A félidei négygólos előnyt szünet után tovább növelték a helyiek. Dunakeszi góldobók: Szénási, Czipó (3—3), Szabó (2), Fábián, Rixer. A Pest me­gyei csapatban Szénási és Czi­pó tűnt ki. Míg a dunakesziek számára már közömbös volt az ered­mény, nem így a csömöriek­nek, hiszen az első kettő jut az NB I-be. Szf. MÄV—Csömör 18:12 (8:4) Cs. Tsz SK: Őry — Pauli- nusz (1), Mihályi (1), Ba- gyánszki (1), Bátovszki (2), Halász (1), Tóth-Fekete (6) Csere: Fábián F., Prohászka, Fábián P. Mivel a fehérváriak sem esélytelenek az első két hely megszerzésére, nagy akarással játszották. Kezdeti csömöri előny után néhány góllal a helyiek vezettek. A második félidőben kapust cserélt Csö­mör, s ekkor 10:8-ra, illetve 12:10-re feljött. A hajrában elhúzott az igen keményen játszó MÁV. A csömöriek vereségéhez hozzájárult, hogy az átlövők legfeljebb csak egy akciógólt tudtak szerezni. Köztük Tóth- Fekete, aki hat góljából ötöt büntetőből szerzett. Az élmezőny: 1. Csepel 30, 2. Csömör 29, 3. Székesfehér­vári MÁV 27 ponttal. A Pest megyeiek szombaton a Mis­kolci Bányászt fogadják. Ha győznek a csömöriek, már fel­jutottak az NB I-be, az utolsó fordulótól függetlenül. Gól- különbségük ugyanis lényege­sen jobb, mint a fehérvári csa­paté, s ha netán az utolsó for­dulóban vereséget szenvednek, ez javukra billenti a mérleget. Tizenkettő 13+1 A vasárnapi totófordulóban ti­zenkét darab 13-j-l-es szelvény akadt, egyenkénti nyereményük 42 935 forint. A 13-as 18 208, a 12-es 584, a 11-es 66, a 10-es találat pedig 20 forint nyereményt fizet. Eredmények: x, 2, 1, x, 1, 1, 1, *, 2j X, 1, 2, X) la