Pest Megyi Hírlap, 1974. szeptember (18. évfolyam, 204-228. szám)

1974-09-17 / 217. szám

1974. SZEPTEMBER 17.,gKET>D 7 írsál beíratták - Ú beiratkozott Elhunyt Gulyás Eyulu Súlyos gyász, nagy veszteség érte a magyar sportújságírói és riporteri társadalmat: Gulyás Gyula, a magyar rádió munkatár­sa 52 éves korában szívroham következtében elhunyt. Gulyás Gyulát a magyar rádió saját halottjának tekinti, temetéséről ké­sőbb történik intézkedés. Labdarúgó-táblázatok NTS n 1. Volán 8 5 3 — 16- 8 13 2. SZEOL 8 6 — 2 16- 9 12 3. MÁV DAC 8 3 5 — 13- 6 11 4. Dorog 8 4 3 1 11- 9 11 5. Bp. Spart. 8 3 4 1 17-10 10 6. K. Rákóczi 8 4 2 2 11- 8 10 7. Komló 8 4 2 2 10-11 10 8. Olajb. 8 4 1 3 15-10 9 9.*Szölnok 8 3 2 3 11-10 8 10. Ganz-M. 8 2 4 2 7- 6 8 11 D.-újváros 8 2 3 3 13-14 7 12. FÖSPED 8 3 1 4 9-11 7 13. Oroszlány 8 2 3 3 6-12 7 14. Várpalota 8 2 2 4 10-11 6 15. Budafok 8 2 2 4 11-14 6 16. KKFSE 8 2 2 4 9-12 6i/ 17. Ózd 8 2 2 4 9-14 6 18. DVSC 8 2 1 5 7-12 5 19. Eger 8 2 — 6 8-14 4 20. Szekszárd 8 1 2 5 12-20 4 nb m Északnyugati csoport 1. Fűzfő 8 5 2 1 19-11 12 2. KOMÉP 8 4 3 1 íí- 9 11 3. Bábolna 8 3 4 1 18-12 10 A Sopr. VSE 8 4 2 2 15- 9 10 5. Körmend 8 4 2 2 14- 8 10 6. Bauxitb. 8 4 2 2 14-11 10 Győri D. 8 4 2 2 14-11 10 8. Pét 8 3 3 2 16-12 9 9. Bakony V. * 4 1 3 12- 9 9 10. Sabaria 8 3 3 2 10-12 9 11. Esztergom 8 1 6 1 7- 6 8 12. MOTIM 8 3 2 3 14-15 8 13. Ajka 8 3 2 3 9-10 li 14. Sopr. T. 8 2 3 3 13-12 7 15. Dunakeszi 8 2 2 4 9-12 6 18. AURAS »• 1 4 3 16-24 6 17. Vác 8 l 3 4 14-16 5 18. Szomb. SE 8 2 1 5 6-12 5 19. Pápa 8 2 1 5 10-18 5 20. Győri E. 8 — 2 6 7-19 2 Délkeleti csoport 1. V. IZZÓ 8 7—1 19- 1 14 2. Szóin. MÁV 8 6 — 2 19- 8 12 3. Szarvas 8 6 — 2 18- 8 12 4. Szabó L. SE 8 5 12 12- 8 11 5. BVTSK 8 5—3 25-18 10 6. Kecsk. TE 8 4 2 2 16-10 10 7. Kecsk. SC 8 4 2 2 14- 8 10 8. V. Láng 8 4 13 13-13 9 9. Szegedi VSE 8 3 3 2 9? 9 9 10. Mezőfi SE 8 4—4 £■13 8 11. Sz. Dózsa 8 3 14 13- 8 7 12. KELTEX 8314 13-15 7 13. ÉPGÉP 8 3 14 12-17 7 14. Kiskunh. 8 2 3 3 7-13 7 15. Jánoshalma 8 2 2 4 7- 8 6 16. Cegléd 8 14 3 10-14 6 17. ES MTK 8 2 15 11-17 5 18. ÉGSZÖV 8 13 4 10-16 5 19. Kilián FSE 8 2—6 9-22 4 20. Gyula 8—17 7-24 1 Megyei bajnokság 1. Perbál 5 5------­16- 4 10 2. Iklad 5 4 1 — 16- 5 9 3. Gödöllő 5 3 11 11- 8 7 4. Monor 5 3 11 11-10 7 5. Pilis 5 3—2 16-11 6 6. Albertirsa 5 2 2 1 11-12 6 7. Nagykőrös 5 1-31 7- 5 5 8. Bem SE 5 2 12 8- 8 5 9. Maglód 5 2 12 3- 8 5 10. Törökbálint 5 2 — 3 11- 8 4 11. Szigethalom 5 2—3 7- 6 4 12. Szigetűjf. 5 12 2 5- 9 4 13. Budaörs 5 113 5- 8 3 14. Isaszeg 5—23 3- 7 2 15. Pilisvörösr. 5 1—4 5-15 2 16. Aszód 5—14 6-17 1 Szakmaközi kézilabda Az SZMT sportbizottsága Vácott rendezte a szakmaközi kézilabdatornát. A férfiaknál tíz csapat vetélkedett. Két ötös csoportban mérkőztek először a részvevők, majd a két cso­port legjobbjai vetélkedtek a végső helyezésekért, s az első három hely váci csapatoknak jutott: 1. Váci Forte, 2. Köny- nyűipari Gépgyártó Vállalat, 3■ Váci Gumigyár. A nőknél hat csapat küzdel­mében: 1. Dunakeszi Konzerv­gyár, 2. Ceglédi Sütőipari Vál­lalat, 3. TV Képcsőgyár. A legközelebbi szakszerve­zeti tömegsportverseny szep­tember 28-án lesz Cegléden, ekkor rendezik a megyei ipa- ritanuló-intézetek kézilabda-, valamint kispályás labdarúgó­tornáját. Kézilabdában férfi- és női, a másik sportágban csak férfiegyüttesek vetélked­nek. \ Kezdődik a váci torna Az elmúlt négy évben 30— 4o részvevővel rendezték Vá­cott a dolgozó nők egészség­ügy! tornáját. Az ötödik „tan­év” most kezdődik, az első fog­lalkozás szeptember 18-án, szerdán, 17 órakor lesz a Sztá­ron Sándor gimnáziumban. Ek­kor lehet jelentkezni az újabb tanfolyamra, amelyet Harmos Béláné, testnevelő tanár vezet. Hetente kétszer tartanak majd tornaórát. A 8. fordu­lóban a Kos­suth KESE a listavezető Volán ott­honában ven­dégszerepeit, s a papírfor­mának megfelelően a hazaiak győztek. A Volán mögött egy ponttal leszakadva a Szolno­kon diadalmaskodó SZEOL kö­vetkezik, majd a 11 pontos MÁV DAC és Dorog. Volán—Kossuth KESE 2:1 (1:0) Rákoscsaba, 4000 néző. V: Tátrai. KKFSE: Szűcs — Pa- licskó, Hatvanger, Stier (Bor- bás), Staller, Forintos, Fauszt, Rinnbacher, Nagy M. (Fritz), Lipták, Jónás. Az első ne­gyedóra mezőnyjátéka után a 17. percben szabadrúgásból yezetést szereztek a hazaiak. A gól után Nagy Mihály nagy helyzetben fölé lőtt. A 40. percben Rinnbacher tört ki, de az utolsó pillanatban sze­relték. A másik oldalon Szűcs védett bravúrosan már-már gólnak látszó fejest. Az 51. percben az ügyetlenkedő vé­dők mellett kiugró Földessel szemben Szűcs is tehetetlen volt. Az utolsó negyedórában az elfáradt hazaiak ellen a szentendreiek kerültek fö­lénybe, és a 84. percben Jónás beadását Fritz lőtte a hálóba. G: Fritz.-Jó: Szűcs, Palicskő, Jónás. R. F. Három csa­patunk ide­genben ját­szott, s közü­lük csak a Ceglédi Vas­utas tudott pontot sze­rezni. A Dunakeszi Vasutas és az ÉGSZÖV alulmaradt, míg az egyetlen otthon játszó, a Váci Híradás döntetlent ért el. így csupán két pont négy csapatunk szomorú összmérle­ga Délkeleti csoport Kiskunhalas—Ceglédi VSE 0:0 Kiskunhalas, 400 néző. V: Szőke. Ceglédi VSE: Fekete — Cseh, Zsemlye, Dobozi, Kres- ják, Lendvai, Jónás (Tóth), Kábák, Oláh, Varga (Csurgai), Bozsó. Izgalmas mérkőzésen végig nagy küzdelem folyt. Mindkét kapunál több gól­helyzet adódott, de a védelmek jól állták az ostromot. A Vas­utas tíz emberrel harcolta ki a döntetlent, ugyanis a 43. percben Bozsó a kiállítás sor­sára jutott. Jó: Fekete, Cseh. Kresiák, Dobozi. (Tud: Haff- ner Vladimir.) Szarvas—ÉGSZÖV MEDOSZ 4:2 (1:0) . Szarvas, 1000 néző. V: Sza­bó J. ÉGSZÖV: Szeles — Pa- gella, Mánnó, Prádel, Pirisi (Szikora), Csatári, Szondi, Ho- rák, Vécsei, Polgár, Gubek. A jobb csaoatjátékot nyújtó Szarvasi Főiskola Spartacus megérdemelten nyert. Az ÉG­SZÖV a 22. percben vezette az első támadást. Bár szünet után javult a játékuk, a hely­zeteket rendre kihagyták, s csupán szépíteni tudtak. G: Polgár, Mángó (11-esből). Jó: Szeles, Mángó, Szikora. (Tud: Bányai Zoltán.) Északnyugati csoport Sabaria—Váci Híradás 3:3 (2:1) Vác, 800 néző. V: Simon. V. Híradás: Bartos — Jónás, Kriska, Fidler, Szúnyogh, Pá­linkás, Balogh, Tóth I., Fe­dor, Bednarik, Molnár II. Elő­ször a váciak vezettek 1:0-ra. Az első félidő viszont 2:l-es Sabaria-előnnyel zárult Szü­net után nemcsak kiegyenlí­tett, hanem a vezetést is meg­szerezte a Híradás, végül is döntetlennel ért véget a jó iramú, izgalmas találkozó. A bíró mindkét csapatnak egy- egy vitatható 11-est ítélt. G: Pálinkás, Tóth I., Kriska (11- esből). Jó: Fedor, Tóth I., Pá­linkás. (Tud: László Attila.) Alumínium—Dunakeszi VSE 2:1 (2:1) Ajka, 1200 néző. V: Gyime- si. Dunakeszi VSE: Deésy — Kári, Serfőző, Bazsonyi, Hege­dűs (Szöllösi), Hönsch, Zoller, Lipniczki, Koós, Pollák, Gör- gicze (Eiben). A hazai csapat a 4. percben védelmi hibából előnyhöz jutott A 18. percben Lipniczki a védőket is kicse­lezve egyenlített. A 41. perc­ben lőtték az ajkaiak a győz­tes gólt. A 63. percben Deésy kivédett egy 11-est. A helyze­teit jobban kihasználó csapat győzött. G: Lipniczki. Jó: Deésy, Kári, Lipniczki. (Tud: Solymosi László.) A megyei labdarúgó-bajnok­ság^ 5. fordulójában a listave­zető Perbál legyőzte Albertir- sát, s ez az irsaiak első vere­ségét jelentette. Szigetújfalu megszerezte első győzelmét. Két meglepő vendéggyőzelem tarkította a fordulót, Pilis Cegléden, a Gödöllői Vasas pedig Törökbálinton diadal­maskodott. Perbál—Albertirsa 6:2 (4:0) PerbSü, 800 néző. V: Toldi. Perbál: Németh — Nagy, Ko­vács I., Kaiser, Pálfi, Bajkó (Füstös), Kovács II., Ivanics, Monos, Kalocsái (Kovács III.), Nyíri. Albertirsa: Petró K. — Mag (Rakocsai), Petró P., Le- hoczki, Liptai, Erős, Jancsik, Csernák, Szintai, Kukucska (Hegyi), Horváth. A nagy len­dülettel kezdő hazaiak a 17. percben már 3:0-ra vezettek, s a 60. percben, 4:0-nál szépített a lelkes vendégcsapat A haj­rában öt perc alatt három gól esette s ebből kettőt a helyiek szereztek. A jó iramú, színvo­nalas mérkőzést a kitűnően játszó helyiek ilyen arányban is megérdemelték. G: Ivanics (3), Kalocsai, Monos, Kovács III., ill. Csernák, Jansik (11- esből). Jó: Ivanics, Monos, Pálfi, ill. Liptai, Csermák. (Tud.: Bélik Pál.) Maglód—Budaörs 1:0 (1:0) Maglód, 600 néző. V: Hor­váth dr. Maglód: Klim — Laczkó, Rakita, Bógyis, Po- tocska, P. Nagy I., Szémann, Galambos, Füleki, Nagy P., Király. Budaörs: Farcsádi — Árendás, Máté, Lukács, Simon, Schaffer, Olcsvári, Mezei, Joszt, Herczog, Kölb. Hazed támadásokkal kezdődött a mérkőzés, de a jól záró ven­dégvédelemmel nem boldogul­tak, s a 31. percben csupán 20 méteres szabadrúgásból tudták bevenni a hálót. Szünet után i több maglódi helyzet kima­radt. két kapufát is lőttek a csatárok. A maglódi csapat megérdemelten tartotta otthon a két pontot. G: Rakita. Jó: Rakita, Potocska, P. Nagy I., Nagy P. (a mezőny legjobbja), ill. Schaffer, Olcsvári, Joszt. (Tud.: Gér József.) Monor—Pilisvörösvár 4:0 (0:0) Monor, 600 néző. V: Gecse. A tartalékos hazai csapat már az első félidőben is sokat ro­hamozott, de a lövéseik rend­re célt tévesztettek. A vendé­gek a 20. percben veszélyez­tették először Kalocsa kapu­ját. Szünet után Monor irányí­tott. ekkor már eredményesen, s ilyen arányban is megérde­melten győzték le az erőtlenül játszó vendégcsapatot. G: László (2), Kécskei I.. Déri II. Jó: Dodog (a mezőny legjobb­ja), Petries, Déri I., Kécskei I., ill. Jánosi, Metzger. (Tud.: Vi­téz Imre.) Iklad—Szigethalom 2:0 (0:0) Iklad, 600 néző. V: Sómén., Már az első félidőben is nagy fölényben játszott a hazai csa­pat, de számtalan kihagyott helyzet után csak a második félidőben estek a gólok. Az el­ső a 60. percben, a második pedig G.ohér II. mintaszerű be­adásából ismét Farkas jóvoltá­ból. Ezután is fölényben volt a hazai csapat, sokszor csak a szerencse mentette meg a ven­dégeket az újabb góltól. A szi­gethalmiak csak szórványos lefutásokkal próbálkoztak. G: Farkas (2). Jó: Huszár, Go- hér II., Klenk, Farkas, ill. Ta­kács, Fekete, Tokics. (Tud.: Gohér Mihály.) Szigetújfalu—Aszód 3:2 (0:1) Szigetújfalu, 200 néző. V: Surmann. Végig Szigetújfalu irányított, mégis az Aszód sze­rezte meg a vezetést, sőt az 51. percben már 2:0-ra vezetett. Ezután nyomasztó fölénybe került a helyi gárda, és meg­fordította az eredményt. G: Schuszter, Glöckl, Kaltenecker, ill. Gendur, Szászi. Jó: Glöckl, Weimola, Vinhardt, ill. Moór, Raffael. Isaszeg—Nagykőrös 2:2 (0:0) Isaszeg, 500 néző. V: An­gyal. A nagy fölényben játszó hazai csapat a 70. percben ju­tott előnyhöz, s öt. perccel ké­sőbb már 2:0-ra vezetett. A körösiek nem adták fel, s a 80., valamint az utolsó percben lőtt góllal kiegyenlítettek. G: Hajdú (2), ill. Szabó (2). Jó: Hajdú (a mezőny legjobbja), Békési, Szaniszló, ilL Szabó, Juhász. (Tud.: Bagi Lajos.) Pilis—Bem SE 4:2 (1:1) Cegléd, 400 néző. V: Halász. Nagy iramú, változatos mér­kőzésen a gyenge napot kifogó hazai védelem mellett a ven­dégek jobban kihasználták helyzeteiket. G: Kuszenda (2), Czopkó, Mátrai, ill. Kocsis, Szakács. Jó: Kuszenda, Czop- l kó, Perjési II., Mátrai, ill. Da­rányi. (Tud.: Habina Vince.) Gödöllő—Törökbálint 3:2 (1:0) Törökbálint, 600 néző. V: Szécsényi. A jó iramú mérkő­zést szinte végigtámadták a hazaiak, de a vendégcsapat a hazai védelem „segítségével” jól kihasználta kevés helyze­tét. Gödöllő 2:0-ás vezetése után szépítettek a helyiek, akik a második góljukat 3:1 után szerezték. G: Juhász, Zombori, Rab L., ill. Kiss, Be- nyó (11-esből). Jó: Bara, Kő­szegi, Zombori, Bajnóczi, ill. Kiss. (Tud.: Fűrész János.) Megyei tot óeredmények 1. Volán—Kossuth KFSE 1 2. Ajkai AIu.—Dunakeszi 1 3. Vác—Sabaria x 4. Bem SE>— Pilis 2 5. Törökbálint—Gödöllő 2 6. Maglód—Budaörs 1 7. Isaszeg—Nagykőrös x 8. Perbál—Albertirsa 1 Két darab 13+1 A vasárnapi .totófordulóban két darab 13+1-es szelvény volt, egyen­kénti nyereményük a jutalommal együtt 145 898 forint. A 13-as 60 604, a 12-es 1774, a 11-es 159, a 10-cs találat pedig 35 forint nyereményt fizet. Eredmények: 1, x, 1, 1, 1, 1, 2, x, 1, x, x, x, 1, 2. A kézilabda férfi NB I B- ben Csömör alulmaradt Bé­késcsabán, s bár vetélytársa, a Csepel döntetlent ért el, to­vábbra is a Pest megyeiek állnak a bajnokság élén, jobb gólkülönbségükkel. Bcs. Előre Spart.—Csömör C2:18 (11:8). Békéscsaba, 200 néző. V: Szilágyi, Szatmári. Cs. TSZ SK: Öry — Fábián P., Bagyánszki, BátOvszki (3), Halász (1), Mihályi (7), Tóth­Gulyás Gyula több mint ne­gyed évszázadon keresztül volt a rádió munkatársa és bár el­sősorban sportriporterként szerzett magának elismerést, hírnevet, más műfajokban is kitűnőt produkált. Egyik ked­venc területe volt a gyerekek­kel való foglalkozás, riportké­szítés, s ezekben szinte utánoz­hatatlan, közvetlen hangon szó­laltatta meg a kicsinyeket és a nagyobbakat is. Igazi területe azonban a sport volt. Több olimpián, több tucat nagy vi­lágversenyen, világ- és Európa - bajnokságon vett részt mikro­fonnal a kezében, s megszám­lálhatatlan azoknak a labdarú­gó-mérkőzéseknek a száma, ATLÉTIKA. A Népstadioné­ban az országos ifjúsági baj­nokságon a 18 éves lányoknál Hanny (Nagykőrösi Pedagó­gus) ezüstérmet szerzett 400 méteren 57,6-os idővel, 200 méteren pedig harmadik lett (25,3). A Csepel SC nemzet­közi versenyén a férfiaknál Galántai (GEAC) nyerte a 100 és a 200 métert 10,8, illetve 21,9 másodperccel. * BIRKÓZÁS. Az országos szövetség ifjúsági és junior kiválasztó versenyén a 68 ki­logrammos súlycsoportban a kötöttfogásúaknái a ceglédi Reznák második lett. GYEPLABDA. NB I. Kinizsi Sörgyár—Gödöllői Vasas 0:0. A fővárosi mérkőzésen a gö­A legjobb európai labdarú­gó-klubcsapatok 1974—75. évi küzdelemsorozata már az el­múlt héten megkezdődött a Setubal—Zaragoza UEFA Ku­pa-találkozóval. Az igazi nyi­tány azonban most követke- -zik. A BEK, a KEK és az UEFA újabb sorozatára je­lentkezett csapatok ma, szer­dán és csütörtökön összesen 58 mérkőzést vívnak. A ma­gyarok szerdai műsora: BEK: Levszki Szpartak Szófia—Ű. Dózsa. KEK: Ferencváros— Cardiff City. UEFA Kupa: Lo­komotiv Plovdiv—Rába ETO, Napoli—Videoton. A Videoton már tegnap el­utazott Rómán keresztül Ná­polyba, a Napoli elleni UEFA Kupa-mérkőzésre. — A nagy erőpróba előtt igen jól jött a szombati, Ferencváros elleni győzelem — mondotta Kovács Ferenc edző —, remélem, si­kerül az ismert olasz klub ott­honában jó eredménnyel raj­tolni. A Videoton ma ed­zést tart Nápolyban. Wollek eltiltása lejárt, a gólerős csa­tár is rendelkezésre állhat Ná­polyban. Az Ű. Dózsa hétfőn két ed­zést tartott, és ma délelőtt in­dul a bolgár fővárosba. A Pécs elleni kezdő együttes tag­jain kívül Szigeti, Juhász, Du­nai II és Zámbó tagja a kül­döttségnek.4 Nehéz lesz a szer­dai mérkőzés de bízyn a jó eredményben — mondotta Várhidi Pál edző. A Rába ETO az eredeti tér­Fekete (7). Csere: Fábián F., Paulinusz, Prohászka. Csömör 2:0-ra vezetett, ez­után kiegyenlített a hazai csa­pat, s a félidő végéig szoros küzdelem folyt. Szünet után felváltva vezettek a csapatok, az utolsó perceket a helyiek jobban használták ki, bebizto­sították, győzelmüket. A békés­csabaiak túl kemény védeke­zése miatt az utolsó negyed­órában Öry és Bagyánszki megsérült. Jó: öry, Mihályi. amelyekről helyszíni tudósítást adott. Utolsó nagy közvetítési soro­zata az idei grenoble-i vívó­világbajnokság volt, amelyről estéről estére izgatott hangon, egyik kedvenc sportága magyar válogatottjainak szerepléséről számolt be. S bár elmaradt az ott várt több aranyérem, váltig hangoztatta: jövőre, a buda­pesti világbajnokságon bizo­nyára több alkalma lesz a ma­gyar sikerek közvetítésére. Sajnos nem lesz. Szombaton még vezető riportere volt a rá­dió esti sportműsorának, s ké­szült az újabb programokra, amikor vasárnapra virradóm szívroham kioltotta az életét. döllőiek közelebb álltak a győzelemhez, igaz, a hazaiak kihagytak egy büntetőt. Jó: Bankó S., Fekete, Prutek J. KAJAK-KENU. Az MTK A-típusú viadalán az ifjúsági férfiaknál a nagymarosi Csé- csey nyerte a kajak egyest, kajak kettes 500 méteren pe­dig, Harangozóval együtt, má­sodik lett. ÖKÖLVÍVÁS. Kecskemé­ten, a városi sportcsarnokban 13 egyesület 106 versenyzője indult a Petőfi Népe Kupa viadalon. A Ceglédi Vasutas sportolói közül a serdülőknél Abonyi F., az ifjúságiaknál Abonyi I., a felnőtteknél pe­dig Hörömpő első lett súly. csoportjában. vek szerint hétfőn akart in­dulni a Lokomotiv Plovdiv elleni UEFA Kupa-találkozó­ra. Idejében meg is rendelték a hétfői bolgár gépre a jegye­ket, de nem kaptak helyet, így csak ma indulhatnak. — Eredeti programunk így ala­posan megváltozik — mon­dotta dr. Tóth Lajos technikai vezető. — Remélem, az egy­napos késés'nem zavarja meg a csapatot. Nem a legjobb előjellel ké­szül a Ferencváros' labdarúgó- csapata a szerdai Cardiff City elleni Kupagyőztesek Európa Kupa-mérkőzésre — ez csen­dült ki többek között Albert Flórián technikai vezető sza­vaiból az Üllői úti klubház­ban megtartott sajótájékozta- tón. A Videotontól a saját pá­lyán elszehvedett 3:2-es vere­ség nem múlt él nyomtalanul, s ráadásul Dalnoki Jenő ed­zőnek összeállítási gondjai vannak. Ismeretes, hogy Vépi és Branikovits sérült. Juhász István és Markos Győző pe­dig az UEFA korábbi eltiltása miatt nem szerepelhet a talál­kozón. A Cardiff City, a zöld-fehé­rek ellenfele az FTC-hez ha­sonlóan idén ünnepelte 75 éves jubileumát, s az egyik legöregebb brit klub. A kék­fehérek — igaz, Budapestéi» sárga dresszben játszanak — hosszú évekig szerepeltek az angol első ligában, most vi­szont a másodikban játszanak. A klub 15 játékossal érkezik. A hétfői sajtótájékoztató ke­retében bemutatták a stadion nemrég elkészült eredmény- hirdető berendezését, amely a legkorszerűbb az országban. Gergely Pál, az ÉVITERV mérnöke tájékoztatójában el­mondta, hogy két hónap alatt készült el a kétmillió forintos beruházás, a 14X5 méteres táblán hat sorban összesen 132 betűhelyet, a pontos időt, a mérkőzés félidejét és per- ceit jelző órát létesítettek. A tábla működését 59 200 izzó, 20 ezer alkatrész és 12 kilo- méter hosszúságú vezeték biz­tosítja. hogy akár 200 méter­ről is jól lehet látni a felirat tokát LÁNYOK, ASSZONYOKI Gyorsan elsajátítható, könnyű fizikai munkára, korszerű gépekhez felvesz 16 éven felüli dolgozókat A FŐVÁROSI PATYOLAT VÁLLALAT Juttatások a kollektív szerződés szerint Jelentkezés (szombat kivételével): Budapest VII., Csengery u. 11., Munkaügyi osztály. A levélben érdeklődőknek írásban válaszolunk. Csömör csabai veresége Eredménycsokor 58 kupameccs Jubiláló ellenfél a jubilánsnál Lemaradt a Rába ETO x