Pest Megyi Hírlap, 1974. szeptember (18. évfolyam, 204-228. szám)

1974-09-10 / 211. szám

* 1974. SZEPTEMBER 10., KEDD ssMlm Labdarúgó táblázatok Nb n 1. Volán 7 4 3 — 14- 7 11 3. SZEOIj 7 S — 2 13- 7 10 S. K. Rákóczi 7 4 2 1 10- 5 10 4. Komló 7 4 2 1 10- 7 10 5. Bp. Spart. 7 3 3 1 15- 8 9 ti. MÁV DAC 7 2 5 - 9- 6 9 7.'Dorog 7 3 3 1 8- 8 9 S. Olajbányász 74—3 15-10 8 9. Szóin. MTE 7 3 2 2 9- 7 8 10. FÖSPED 7 3 1 3 9-10 7 11. Várpalota 7 2 2 3 10- 9 6 12. G.-MAVAG 7 1 4 2 5- 5 6 13. Dunaújváros 7 2 2 3 13-14 6 14. KKFSE 7 3 2 3 8-10 6 15. Ózd 7 2 2 3 8-12 6 16. Oroszlány 7 2 2 3 6-12 6 17. Budafok 7 2 1 4 9-12 5 18. DVSC 7 2 — 5 7-12 4 19. Eger 7i_6 7-14 2 20. Szekszárd 7 — 2 5 10-20 2 nb in Délkeleti csoport 1. V. Izzó 7 6 _ ' 1 16- 1 12 2. Sz. MÁV 7 5 —­2 17- 7 10 3. Szarvas 7 5 — 2 14- 6 10 4. KTE 1 7 4 1 2 15- 9 9 5. Szabó L. SE 7 4 1 2 8- 7 9 6. KSC 7 3 2 2 12- 8 8 7. BVISK 7 4 — 3 19-16 8 8. Mezőíi SE 7 4 — 3 6-10 8 9. Sz. Dózsa 7 3 1 3 12- 6 7 10. KELTEX 7 3 1 3 11-12 7 11. SZVSE 7 2 3 2 6- 7 7 12. Láng 7 3 1 3 10-12 7 13. ÉPGÉP 7 3 1 3 12-15 7 14. Kiskunh. 7 2 2 3 7-13 6 15. Jánosh. 7 2 1 4 6- 7 5 16. ESMTK 7 2 1 4 10-13 5 17. Cegléd 7 1 3 3 10-14 5 18. ÉGSZÖV 7 1 3 3 8-12 5 19. Kilián FSE 7 2 — 5 7-16 4 ao. Gyulai TE 7 — 1 6 6-21 1 Északnyugati csoport- 1. KOMÉF 7 4 3 — 10-7 5 11 2. Körmend 3. Fűi fő 7 4 2 1 13- 6 10 7 4 2 1 15-10 10 4. Bábolna 7 3 3 1 18-12 9 5. Sopr. VSE 7 4 1 2 16- 6 9 6. Győri D. 7 4 1 2 12- 9 9 7. Bauxitb. 7 3 2 2 13-11 8 8. Sabaria 7 3 2 2 7- 9 8 9. Bakony V. 7 3 1 3 10- 8 7 10. Pét 7 2 3 2 12-11 7 1L Esztergom 7 1 5 1 7- 6 7 12. Sopr. T. 7 2 2 3 9-10 6 13. Dunakeszi 7 Z 2 3 8-10 6 14. A1ka 7 2 2 3 7- 9 6 15. MOTIM 7 2 2 3 11-14 6 16. Pápa 7 2 1 4 9-14 5 17. Szomb. SE 7 2 1 4 6- 9 5 18. AURAS 7 1 3 3 14-20 5 19. Vác 7 1 2 4 11-13 4 20. Győri KI. 7—25 Megyei bajnokság 7-18 2 1. Perbál 4 4 — 10- 2 8 2. Iklad 4 3 1 — 14- 5 7 3. Albertirsa 4 2 2 — 9- 6 6 4. Gödöllő 4 2 1 1 8- 6 5 5. Bem SE 4 2 1 1 6- 4 5 6. Monor 4 2 1 1 7-10 5 7. Törökbálint 4 2 — 2 9- 5 4 8. Pilis 4 2 — 2 12- 9 4 9. Szigethalom 4 2 — 2 , 7- 4 4 10. Nagykőrös 4 1 2 1 5- 3 4 11. Budaörs 4 1 1 2 5- 7 3 12. Maglód 4 1 1 2 2- 8 3 13. Szigetű^f. 4 — 2 2 2- 7 2 14. PjUsvöröSV, 4 1 — 3 5-11 2 15. Isaszeg 4 — 1 3 1- 5 1 16. Aszód 4 — 1 3 4-14 3 Galántai duplázott A Népstadionban rendezték fiz országos II. osztályú atléti­kai bajnokságot. A kétnapos viadalon Galántai Sándor, a GEAC versenyzője duplázott. A 100, valamint a 200 méteres síkfutást egyaránt megnyerte 10.5, illetve 21,5 másodperces idővel. A nőknél gerelyvetés­ben Budavári Éva (Nagykőrö­si Pedagógus) 49,08 méteres dobással szerzett bajnoki cí­met. A bajnokság keretében a MASZ meghívásos versenyt rendezett, s a 3000 méteres akadályfutást Sári Elek (GEAC) 8:53 perccel nyerte. Egy 13+1 A totó 36. játékhetén egy darab Í3-rl-es szelvény akadt, nyeremé­nye 1 403 319 forint. A 13-as 154 232, a 12-es 2243, a 11-es 153, a 10-es ta­lálat pedig 30 forint nyereményt fi­iét. ; i*eflmények: 1, 1, 1, 1, 2, 1, x, 1, 2, 1, 2, x, 1, 2. Perbál Gödöllőn is folytatta A 7. forduló rangadóján a Volán idegen­ben nyert a Kaposvári Rá­kóczi ellen, s ezzel az első helyre került. A Kossuth KFSE, ha nehezen is, 1:0-ra nyert Eger ellen, s ez­zel őszi második győzelmét aratta. Kossuth KFSE—Egri Dózsa 1:9 (9:0). Szentendre, 500 néző. V: Bauer. KKFSE: Szűcs — Pa- licskó, Hatvanger, Stier, Stal- ler, Fauszt, Forintos, Fritsch, Nagy M., Lipták, Jónás. A bosszantó hibákkal tarkított első félidőben Jónás kétszer is jó helyzetben hibázott. A főis­kolások többet birtokolták a labdát, de elgondolás nélküli támadásaikat könnyen verték vissza a tömörülő egriek. A ha­zai védők megingását nem­egyszer Szűcsnek kellett bra­vúrral korrigálni. A második félidő is alacsony színvonalú küzdelmet hozott. A 80. perc­ben Fauszt beadását Lipták fejelte a hálóba. A gólszerző egy perccel később nagy hely­zetben fölé emelt. G: Lipták. Jó: Szűcs, Fritsch, Lipták. R. F. A labdarúgó NB III hetedik fordulójában három csapa­tunk otthon, játszott. A Du­nakeszi Vas­utas váratlan vereséget szenvedett, másik két együttesünk döntetlent ért el, akárcsak az idegenben ját­szó Váci Híradás. Északnyugati csoport Győri Dózsa—Dunakeszi Vasutas 2:1 (1:1). Dunakeszi, 1000 néző. V: Tompa. DVSE: Deésy — Kari, Szabadi, Bazsonyi, Kis, Hönsch (Bibén), Hegedűs, Zoller, Koós, Pollák (Kollár), Görgicze. A Vasutas 70 percen át támadott, de a legbiztosabb helyzeteket sem tudta kihasználni. A ven­dégek szórványos lefutásokból szerezték két góljukat, a máso­dikat a befejezés előtti perc­ben. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a hazai csapat gyenge teljesítményt nyújtott. G: Koós. Jó: Koós, Szabadi. (Tud.: Solymosi László.) Gy. Elektromos—Váci Hír­adás 2:2 (1:1). Győr, 600 néző. V: Kósik. V. Híradás: Jakus — Kovács I, Tiszafalvi, Kriska, Fidler, Szú­nyog (Klaáb), Fedor, Molná,r 11, Balogh, Tóth 1, Bednarik. A hazaiak kétszer is vezettek, de mindkétszer kiegyenlített a Pest megyei csapat. Az utolsó negyedórában jól hajrázott a Híradás, Tóth I révén a győzel­met is megszerezhette volna, de a csatár százszázalékos hely­FIATALOK! Vó* Benneteket o Szellőző Művek légtechnikai beiendezesek gyártásom. Felveszünk: általános iskolát végzett fiatotokat geoitorgácsoló. vas- es temszerkezeti lakatos szakmában tonulónok.- Kollégiumról gondoskodunk.- Havi ösztöndíj: 260 pt-tó( 600 Ft-ig.- Évente egv alkatommal 2 hetes ingyenes üdülés.- Térítésmentes étkezes.- A közép- és felsőtokon továbbtanulókat festi, illetve levelező tagozat) támogatjuk- A tanulmányi ereamenvtől tőgaően részesülnek tanulóink pénzjutalomban.- Kezaő szakmunkás-órabér 8.50 Ft-tál 10 Ft-ig. Jelentkezés: SZELLŐZŐ MŰVEK Budapest XI., Építesz u. 8-12., o válloloti ogronómusnál. Telefon: 251-276. zetben hibázott. G: Tóth I, Kriska (11-esből). Jó: Fedor, Kriska, Bednarik. (Tud.: László ALttila.) fc Délkeleti csoport ÉGSZÖV—ÉPGÉP 1:1 (1:0). Kiskunlacháza, 600 néző. V: Balogh. EGSZöV: Szeles —Pa- gella, Mángó, Pirisi, Szikora, Prádel, Sallai, Polgár, Horák, Gubek, Szondi (Molnár). Az ÉGSZÖV mindkét ’ félidőben többet támadott, de a vendé­gek védelme jól hárított, illet­ve a hazai csatárok hibáztak. A játékvezető az első félidő­ben les címén nem adott meg egy hazai gólt. A vendégek be­fejezés előtt 10 perccel egyenlí­tettek, védelmi hibából. G: Prádel. Jó: Prádel, Sallai, Mán­gó. (Tud.: Bányai Zoltán.) Ceglédi VSE—Jánoshalma 0:0. Cegléd, 600 néző. V: Mile. CVSé: Fekete — Cseh, Zsem­lye, Dobozi, Kresják, Lendvai, Gál (Vígh), Kábák, Oláh, Var­ga, Bozsó. A tartalékos, négy játékosát nélkülöző CVSE nyo­masztó fölényben játszott. Lö­véseiket többször is bravúro­san mentette a mezőny leg­jobbja, a vendégkapus Cser- nák. A 44. percben nagy sze­rencséje volt: Gál elfutott, be­lőtt labdáját Varga kapásból továbbította -kapura, s a labda saját játékostársáról, Kábákról pattant a léc fölé. Csernák en­nél az esetnél már verve volt. A második félidő csupán any- nyibán különbözött az elsőtől, hogy a vendégek szórványos lefutásaik után kétszer kerül­tek gólhelyzetbe, s egyszer csak a kapufa mentett. Jó: Zsemlye, Kresják, Dobozi. (Tud.: Ungu- reán László.) •k A megyei labdarúgó-baj­nokság 4. fordulójában a lis­tavezető Perbál folytatta jó sorozatát, győzött a gödöllői rangadón, s továbbra is száz- százalékos Az eddigi pont- nélküliek köajül meglepetésre Pilisvörösvár legyőzte Török­bálintot, Aszód és Isaszeg pe­dig döntetlent ért el, Isaszeg méghozzá idegenben. Az Ik- lad váratlan nagyarányú győ­zelmet aratőtt Pilisen, a szi­geti rangadón pedig Szigetha­lom biztosan nyert Szigetúj­falu ellenében. Perbál—Gödöllő 3:1 (3:0) Gödöllő, 700 néző. V.: Ha­lász. Perbál: Németh — Nagy, Kovács 1., Kaiser, Bajkó, Pál- fi, Kovács 11., Kalocsai, Iva- nics, Monos, Nyíri (Füst). G. Vasas: Bara — Szabadi, Hege­dűs. Legendi, Rab J., Kőszegi, Rab L.. Zombori, Bajnóczi (Kaiser), Temesvári, Juhász. A kiegyenlített játékot hozó első félidőben a 20. percben vitatható 11-esből jutott előnyhöz a Perbál, majd a 30. és 39. percben újabb két gólt szerzett Szünet után sokat tá­madott a Vasas, de csak szé­píteni tudott. Jól szervezett védelemmel, gólratörőbb csa­tár játékával megérdemelten nyert Perbál. G.: Ivanicsv(2), Kalocsai, ill. Kovács I. (öngól). Jó: Németh, Kalocsai. Ivanics, ill. Rab L.. Zombori. (Tud.: Tamási László.) Albertirsa—Isaszeg 0:0 Albert.irsa, 700 néző. V.: Aranyosi. A végig óriási becs­vággyal harcoló isaszegiek megérdemelten vitték el az egyik pontot az enerváltan játszó hazai csapattól. Jó: Petró IC, Petró P., ill. Békési (a mezőny legjobbja), Horváth I., Szaniszló, Nagy. (Tud.: Fazekas Tamás) Szigethalom—Szigetújfalu 4:1 (3:0) Szigethalom. 400 néző. V.: Töreki. Kitűnő játékvezetés mellett jóiramú, élvezetes mérkőzésen már az első féf- időben bebiztosította győzel­mét a hazai csapat. G.: Ágics (2), Micheller, Illés, ül. Schusz- ter. Jó: Micheller, Tokics, Ágics iü. Erdei, Weimola, Schuszter. (Tud.: Berthóty Attila.) Aszódi Építők—Monor 2:2 (1:1) Aszódon alacsony színvonalú mérkőzésen kétszer is Monor vezetett, igazságos döntetlen született. G.: Kőszegi, Gendur, iü. Szolnoki, Déri fi. A hazai csapatban Moór és Pintér tűnt ki. Iklad—Pilis 6:2 (2:2) Pilis, 1100 néző. V.: Soós G. Már a 14. percben 2:0-ra veze­tett Pilis, s ellenállhatatlanul támadott, de a kitűnően védő ikladi kapus megmentette há­lóját az újabb góltól. Két gyors lefutás végén kiegyenlí­tettek a vendégek. Az 50. percben már 3:2-re vezettek, sőt a 62. percben pedig 6:2 volt javukra. G.: Farkas (4), Bohunka, Zelenka,. ill. Perjési I-, Földvárszki. Jó: Szvitán, Farkas, Gohér, ill. Földvár­szki, Perjési I., Kuszenda. (Tud.: Csikós Pál.) Nagykőrösi Kinizsi—Maglód 3:0 (2:0) Nagykőrös, 400 néző. V.: Kaiser. A lendületesen kezdő Kinizsi a 24. percben már 2:0- ra vezetett, majd két érvény­telen gólt lőtt. Az igen lelke­sen küzdő vendégcsapat for­dulás után többet veszélyez tetett, de a hazai védelem jól hárított. A körösi csapat csak a 84. percben tudta megnyug­tató harmadik gólját megsze­rezni. A 86. percben Füleld (Maglód), egy perccel később Somlyai (Nagykőrös) kiállítva G.: Szabó (2), Kecskés III. Jó Kocza, Juhász, Szabó, Ko vács Z., ill. Rakita, Széman, Bógyiá, P. Nagy. (Tud.: Pécsi Sándor.) PSC—Törökbálint 2:0 (1:9) Pilisvörösvárott közepes ira­mú mérkőzésen Törökbálint támadott többet, de a helyiek kitűnően védekeztek Gubán kapussal az élen. G.: Viola. Peiler L. Jó: Gubán (a me­zőny legjobbja), Müller, Sod­ró ill. Hermann, Nvilas, Kiss. 'Tud.: Kovács Tibor.) Budaörs—Bem SE 2:1 (1:0) Budaörs. 300 néző. V.: Dszáczki. Változatos, nagy ir^mú mérkőzésen a helyiek vezetését a második félidőben kiegyenlítették a vendégek, de két perccel ezután tizenegyes­ből bebiztosította gvőze’mé* Budaörs. G.: Ocsvári, Máté (11-esből), ill. Darányi. Jó: Árendás. Máté. Ocsvári, ill. Gere, Kiss, Darányi. (Tud.: Kovács István.) Aranyérom kajakban és kenuban Brandenburgban befejező­dött az év egyik legnagyobb nemzetközi kajak- és kenuver­senye, amelyen a résztvevő or szágok a mexikói világbajnok ságra keresték egységeiket. Az utolsó versenynapon több ma gyár is érdekelt Volt, ezek kö zül Wichmann Tamás, illetve: Szabó—Bakó kettős aranyér met nyert. Kisebb meglepetést okozott, hogy a világbajnok Csapó — Bakót megelőzve — csak negyedik lett a K—1 1000 m-en, s az is, hogy az ugyan csak VB-győztes Deme—Rátkai duó a K—2 1000 m-en Szabó Bakó mögé szorult. Elmaradt a csúcshullám Még egy utolsó erőfeszítés, és Guy Drut francia gátfutó megszerezte hazájának a második aranyérmet a római atlétikai Európa-bajnokságon a 110 méteres gátfutásban. Atlétikai szakszóval talán úgy lehetne a legrövidebben, a legvelősebben értékelni a Rómában befejeződött XI. at­létikai Európa-ba j nokságot: volt jobb ... A magyarázat egyszerű: az olimpiai stadion­ban elmaradt az igazi csúcs­hullás, a kontinens úszóinak bécsi versengése után az at­léták mérlege jóval szegé­nyebb lett, hiszen" csak három világrekord fémjelezte. Erről egyedül az NDK gondoskodott, a női gerelyhajításban Fuchs, a magasugrásban Witschas, valamint a 4x100 m-es női váltó jóvoltából. A pontverseny az első hatig: 1. NDK 188 pont (IQ arany, 12 ezüst, 5 bronz), 2. Szovjet­unió 158 pont (9—3—6), 3. Lengyelország 76 pont (4—2— 4), 4. NSZK 72 pont (1—5—6), 5. Nagy-Britannia 67 pont (4— 3—3), 6. Finnország 63 pont (4 —1—5). Az Európa-bajnokságon a csúcsoknál sokkal inkább a „fejék” hullottak, sok-sok esé­lyes, címet védő bajnok vagy olimpiai győztes szenvedett vereséget. Az 1971-es EB győztesei közül mindössze né­gyen védték meg elsőségüket: a 100 méteres síkfutásban a szovjet Valeri) Borzov, a súlylökésben az NDK-beli Hartmuth Briesenick, a női súlylökésben a szovjet Nagyezs- da Csizsova, a diszkoszvetés­ben pedig honfitársnője, Fa­ina Melnyik. Az Európa-bajnokság két­ségtelenül legnagyobb alakja a lengyel Irena Szewinska volt. A sokoldalú atlétanő a 100 és 200 m-es síkfutásban imponáló győzelmet aratott, mindkét távon az olimpiai bajnoki .címet védő NDK-beli Stechert szorította maga mögé. Mindezek után az utolsó ver­senynapon, a 4x100 m-es vál­tófutásban teljesen reményte­len helyzetben vette át a sta­fétabotot, de így is bebizonyí­totta, hogy egyéni sikere mel­lett csapata érdekeit is leg­alább ugyanolyan fontosnak tartja. Szenzációs. 48.5 másod­perces 400 métert futott, s ha még kicsit hoszabb a táv, még érmet is szerzett volna négye­sének. A Német Demokratikus Köztársaságban nagy örömet okozott, hogy a római atlétikai Európa-bajnokságon az NDK szerezte a legtöbb aranyérmet, és megnyerte az országok pont­versenyét is. A Berliner Zei­tungban Heinz Florian Oertel. az NDK legnépszerűbb televí­ziós riportere rendkívül önkri­tikusan ír a római Eúrópá-baj- nokságról. Nemcsak azt emeli ki, hogy az NDK atlétáinak megvannak a maguk évtizedes erős pontjai, hanem azt is, hogy a válogatottnak, különösen ami a férfiakat illeti, ugyanilyen j gyenge pontjai is vannak (400 j m akadály- és gátfutás stb.), ..a mérleg persze igen jó volt, ez I nem is kérdéses — írja Oertel I —, s csupán néhányan vannak I olyanok, akiknek nehéz lépést tartaniuk a szüntelenül javuló nemzetközi eredményekkel. I Reméljük. Montreálig ezekben j a számokban is megtaláljuk a I megfelelő embereket.” Járási labdarúgó-sorsolás GÖDÖLLŐ Az első három forduló műsorát már közöltük, most az őszi folyta­tást ismertetjük. IV. forduló, szeptember 15. Do­mony—Túra, Bag—Malinovszkij SE, Lőrinc SE—Dány. Kistarcsa — Kartal, Hévizgyörk—Pécel, Gép­gyár-Váeszentlászló, GEAC—Ve­resegyház. V. forduló, szeptember 22. Vác­szentlászló—Hévizgyörk. Pécel— Kistarcsa. Kartal—Lőrinc SE. Dány —Bag, MalinovszkiJ SE—Doraony, Veresegyház—Gépgyár, Túra— GEAC. VI forduló, szeptember 29. Ma­linovszkij SE—Túra, Domony— Dáfiy, Bag—Kartal, Lőrinc SE—Pé­cel, Hévizgyörk—Veresegyház. Kis­tarcsa— Váeszentlászló, Gépgyár— GEAC. VII. forduló, október 6. Váeszent­lászló—Lőrinc SE. Pécel—Bag. Kar­tal—Domony Dány—Malinovszkk SE,' GEAC—Hévizgyörk. Veresegy­ház—Kistarcsa. Túra—Gépgyár. Vni. forduló, október 13. Dány— Túra, Malinovszkii SE—Kartal. Domony—Pécel. Bag—Váeszent­lászló, Lőrinc SE—Veresegyház Kistarcsa—GEAC. Hévizgyörk­Gépgyár. Két fontos pont Nagyká'lórsl Az asztalitenisz férfi NB 1-ben a bennmaradás szem­pontjából fontos nagvkállói mérkőzésen értékes győzelmet aratott a Pest megyei csapat Ceglédi VSE—Nagykálló 18:’ A ceglédiek végig vezetve *zereztók meg a két pontot Bodrogi nyújtotta a legjobb teljesítményt. A győztesek Réthi dr„ Bodrogi (5—5), G Bíró, Kudelih (3—3), Farkas (2). Szombat-vasárnap kettős for­duló következik az NB I-ben A ceglédiek szombaton a VM KÖZÉRT vasárnap pedig a nyeretlen Csőszerelő együtte­sét , fogadják. A Csőszerelő eset­leges legyőzésével már szinte biztosra vehető, hpgy a Pest meaveiek lövőre is az NB I- ben játszanak. Kecskeméti Mihály IX. forduló, október 20. Vác­szentiászlo—Domony, Pécel—Mali- novszkij SE, Kartal—Dány, Gép­gyár—Kistarcsa, GEAC—Lőrinc SEI, Veresegyház—Bag, Túra—Héviz­györk. X. forduló, október 27. Kartal—Tú­ra, Dány—Pécel, Malinovszkij SE— Váeszentlászló. Domony—Veres­egyház, Pag—GEAC, Lőrinc SE— Gépgyár, Kistarcsa—Hévizgyörk. XI. forduló, november 3. Vác­szentlászló—Dány, Pécel—Kartal, Hévizgyörk—Lőrinc SEL Gépgyár— Bag, GEAC—Domony, Veresegy­ház—Malinovszkij SE, Túra—Kis­tarcsa. XII. forduló, november 10. Kar­tai—Váeszentlászló, Dány —Veres­egyház, Malinovszkij SE—GEAC, Gépgyár—Domony, Bag—Héviz­györk. Lőrinc SE—Kistarcsa, Pé­cel—Túra. XIII. forduló, november 17. Lő­rinc SE—Túra. Kistarcsa—Bag. Hé- vízgyork - Domony Gépgyár-Ma­linovszkij SE. GEAC—Dány. Veres­egyház—Kanal, Váeszentlászló— Pécel. Megyei totóeredmények I. ÉGSZÖV—ÉPGÉP x i. Gödöllő—Perbál 2 J. P.-vörösvár—Törökb. 1 1. Sz.-halom—Sz.-újfalu 1 5. Pilis—Iklad 2 6. Budaörs—Bem SE 1 7. Dány—Kistarcsa 1 8. Domony—Bag x A „Rio Bravo Kupáért” megren- ie/ett labdarúgó-mérkőzésen Alex). só válogatottja előbb 3:1, majd 1:0 arányban legyőzte az Egyesült A1-* lamok csapatát. Az első mérkőzéj Monterreyben volt, míg a második Dallasban, ahol tartánpálván ját­szott a két csapat, és a játékosok különleges gumicipőt viseltek.