Pest Megyi Hírlap, 1974. április (18. évfolyam, 77-99. szám)

1974-04-30 / 99. szám

1974. ÁPRILIS 30.. KEDD 7 kMűuv EGRI ORKÁN Füstbement remények Kapufák — Drajkó metamorfózisa — Megyei papírforma Orkászerű szélben került sor az egri mérkőzésre, amelyen a he­lyiek vissza­vágtak a szent­endreieknek ősszel elszenve­dett 3:0-ás vereségükért. A kemény találkozón Jernei és Karalyos megsérült, ezért cse­rélték le őket, míg Antonit az utolsó percben utánrúgá- sért kiállította a bíró. Egri Dózsa—Kossuth KFSE 2:0 (2:0) Eger, 2000 néző. V.: Maróti. KKFSE: Szűcs — Ződi, Tóth, Wéber, Alberti, Ebedli, An­toni, Karalyos, (Hofmann), Erőss, Vad, Jernei (Jónás). Az első félidőben Eger táma­dott többet. A 30. percben Ző- di nagy hibáját Tóth csak. 11-es árán tudta korrigálni A büntetőből, majd az 5 perc­cel később szerzett újabb gól­lal 2:0-ra vezettek a hazaiak. Szünet után mezőnyfölényt harcolt ki a Pest megyei csa­pat. Helyzete is volt, de Erőss és Ebedli hibázott Jó: Al­berti, Erőss. R. F. Az Északi cso­portban nem termett babér p. Pest megyei­eknek. Vác ott­hon, míg Du­nakeszi ide­genben maradt alul. Akár­csak ők, a ceglédiek is a táb­lázaton jobb helyen álló csa­pattal találkoztak, de Cegléd­nek sikerült mindkét pont megszerzése. 0 ÉSZAKI CSOPORT Kazincbarcika—Vác 3:0 (0:0) Vác, 1000 néző. V.: Cserne- falvy. V. Híradás: Drajkó — Molnár I., Kriska, Fidler, He- rédi, Kovács, Pálinkás, Ba­logh, Fedor, Bednarik, Mol­nár II. Az igen jó képességű vendégcsapat nemcsak tudás­ban, de lelkesedésben is felül­múlta a helyieket. A váciak csak az első félidőben voltak méltó ellenfelei a bajnokság­ra törő Kazincbarcikának. A súlyosabb vereségtől a múlt héten több potyagólt kapott Drajkó mentette meg a csapa­tot, aki a „hármasról” nem te­hetett, viszont többször bra­vúrosan védett. Jú: Drajkó (a mezőny legjobbja). Molnár I, Fidler. (Tud.: László Attila). Gyöngyös—Dunakeszi 1:0 (0:0) Gyöngyösön 4000 néző előtt így állt ki a DVSE: Csermák — Kollár. Szabadi, Bazsonyi, Szőlösi, Hönsch, Hegedűs, Le- tenyei. Zoller, Pollák, Nyi- kos (Gönczöl). A 76. percben lőtte a győztes gólt a hazai csapat. A 80. percben Zoller már csak a kapussal állt szemben, de a lécre lőtte a labdát. Végig kiegyenlített játék volt és a Pest megyeiek döntetlent érdemeltek volna. Jó: Bazsonyi, Letenyei, Sza­badi. (Tud.: Solymosi László.) KELETI CSOPORT Ceglédi VSE—Szegedi Dózsa 1:0 (0:0) Cegléd, 500 néző. CVSE: Rétfalvi — Cseh, Lendvai, Zátonyi, Kresják, Halmi, Fe­kete, Pintér, Liptai, Kábák, Vígh~ (Jurás). Az utolsó 10 perc kivételével a Vasutas nyomasztó fölényben játszott, de a helyzetek kihasználása — akárcsak az utóbbi találko­zókon — egy kivételével most sem sikerült. Még egy 11-fst is kihagytak a Pest megyeiek, a 39. percben a büntetőt Cseh a kapufára lőtte. Cegléd több gólos győzelmet érdemelt vol­na. G.: Liptai. Jó: Kresják, Lendvai; Liptai. (Tud.: Un- gureán László.) A 23. fordu­lóban csupán Gödöllő ját­szott otthon, s győzött. Az idegenben sze­replők közül az első hat’közé jutásra esé­lyes Ikl-ad, a Bem SE és szom­baton az ÉGSZÖV kikapott, füstbe mentek pontszérzési reményeik. Szombaton alul­maradt még Szigetújfalu is, Pilisvörösvár viszont győze­lemmel tért haza. Törökbá­lint döntetlenét beszámítva a Pest megyeiek össztermése 5 pont. KÖZÉPCSOPORT Április 4. Vasas—Bem SE 2:1 (1:0) Bem SE: Galántai — Vri, Bognár, Czibere, Czopkó, Rep- ka, Solymosi, Szakács. Ko­csis, Sólyom, Drifner. Ala­csony színvonalú, gyenge mérkőzésen a hazai csapat csak játékvezetői segédlettel tudott győzni. G: Repka, Jó: Galántai, Czopkó. (Tud: Haff- ner Vladimir). ÉSZAKKÖZÉP CSOPORT Gödöllő—KÖVAC 3:0 (1:0) G. Vasas: Bara (Budai) — Szabadi, Hegedűs, Legéndi, Rab J., Kupecz, Juhász, Rab L., Temesvári (Tamás), Bé­res, Molnár. Alacsony szín­vonalú, csapkodó mérkőzé­sen Gödöllő végig fölény­ben volt, de csak szünet után jutott ez gólokban kifejezés­re. G: Béres, Temesvári, Mol­nár. Jó: Rab J., Legéndi, Ku­pecz. Tud: (Tamási László.) Pásztó—IM Vasas Iklad 1:0 (0:0) Iklad: Galbavi — Stefkó, Gergely, Raffai, Vanó, Go- hér II. (Barsi), Farkas, Hu­szár, Klenk, Mayer, Tóth. Közepes színvonalú mérkőzé­sen az ikladi csatársor és a középpályások formájuk alatt játszottak. A több helyzetet teremtő Pásztó a 87. percben szerezte meg a győztes gólt. Jó: A közvetlen védelem. (Tud: Gohér Mihály.) DUN AMENTI CSOPORT TFSE—Törökbálint 0:0 TTC: Varga I. — Balogh, Pető, Grimm, Újvári, Kiss, Varga II. (Hermann), Gel­már, Czabadai, Pecsenka, Or­bán (Pénzes). Változatos mér­kőzésen igazságos döntetlen született. A hazai csapat a 42. és az 50. percben kiállí­tás miatt megfogyatkozott. Jó: Kiss, Gelmár. (Tud: Fü- ! rész János.) ★ A'megyei labdarúgó bajnok­ság 22. fordulójában Pilis és a Nagykőrösi Kinizsi idegenben győzött, Szigethalom pedig pontot hozott el Monorról. Az eredmények a papírformát igazolták. Perbál—Üllő 4:2 (2:1) Jó iramú, változatos mér­kőzésen a 22. percben az igen lelkes vendégcsapat jutott előnyhöz, büntetőből. A szünet után óriási iramot diktáló hazaiak 500 néző előtt megér­demelten nyertek. A 80. perc­ben a perbáli Nyíri 11-est hi­bázott. Nem sokkal ezt. meg­előzően klubtársa, Kaiser, a kiállítás sorsára jutott. G: Ko­vács II (2), Kovács III, Nyíri (11-esbSl), ill. Viczkó (11-es- ből) Dobos. Jó: Kovács II, Kovács III, Füstös, ill. Beren- kei, Antal, Dobos. (Tud: Bá­lik Pál). Aszódi Építők—Pomáz 2:0 (1:0) Az első félidőben a széltől támogatott Pomáz egyenrangú ellenfél volt. Szünet után a helyiek mezőnyfölényt harcol­tak ki és bebiztosították győ­zelmüket. G: Gendur (2). Jó: Karácsondi, Gendur, Nagy, Juhász, ill. Katócs, Kovács (a mezőny legjobbja), Horváth (Tud: Tukora János). Pilisi KSK—Csepel Autó 4:2 (3:0) Az erős széltől támogatott vendégek formás támadások­kal háromgólos előnyt szerez­tek. Szünet után negyedórára fellángolt az Autó, majd Deb­receni kiállítását .követően a vendégek növelték előnyüket. G: Kuszenda (3), Perjési, ill. Cseh, Glász (Tud: Bertóti At­tila). Monor—Szigethalom 1:1 (1:0) Monoran 600 néző előtt két ellentétes félidőből állt a mér­kőzés. Az elsőben a hazaiak akár három góllal is vezethet­tek volna. Szünet után a ven­dégek támadtak többet, me­zőnyben szépen adogattak, de kapura nem voltak veszélye­sek. G: Déri, ill. Illés II. Jó: Szabó, Déri, Petries, ill. Kel­ler, Takács. (Tud. Vitéz Imre). Vecsés—Isaszeg 1:0 (1:0) Jó iramú, változatos első félidőben a többet támadó Ve­csés a 34. percben vezetéshez jutott. Szünet után esett a színvonal, mindkét kapu előtt akadtak kimaradt • helyzetek. G: Fodor I. Jó: Trasszer, Bódi, Tarr, ill. Takács, Békési, Nagy. (Tud: Fekete József). Albertirsa—Budaörs 1:0 (0:0) Vasárnap Irsán volt a leg­több néző: 900. A széltől tá­mogatott hazaiak végigtámad­ták az első félidőt, de elügyet- lenkedték a helyzeteket. A 62. percben szabadrúgásból esett a győztes gól, majd újabb ki­hagyott helyzetek következ­tek. G: Jansik. Jó: Petró, Le- hoczki. Erős, Szintai. ill. Böj­té, Berger. Árendás. (Tud: Fa­zekas Tamás). Nagykőrös—SZTK 1:0 (0:0) Az első félidőben Nagykő­rös, szünet után a hazai csa­pat támadott többet. Jó iramú mérkőzésen a szerencsésebb vendégcsapat nyert. G: Szabó. Jó: Szomolányi. Szabó. ill. Ba­logh A. (a mezőny legjobbja), Keller. (Tud. Betz András). Maglód—Kartal 3:0 (2:0) Közepes iramú mérkőzésen ebben az arányban is megér­demelten nyertek a hazaiak. G: Füleki. Szémann, P. Nagy. Jó: Rakita (a mezőny legjobb­ja), Bógyis, Szémann, MII. Ső- regi, Varga, Száraz. (Tud: Horváth Sándor.). labdarúgó-tab'ázatok NB I. A 25. forduló vasárnapi mérkő­zésein csiak a Ferencváros nyert idegenben. Az Üjpesti Dózsa pon­tot vesztett Győrben. Ferencváros—SBTC 2:1 (1:1). Salgótarján, 11 000 néző. Csepel— MTK 3:2 (l:0). Csepel 7000 néző. Haladás—Zalaegerszeg 2:0 (0:0). Szombathely, zárt kapuk mögött. Dorog—Szegedi EOL 3:0 (1:0). Do­rog, 2000 néző. VM Egyetértés— Videoton 2:0 (1:0). Szőnyi út, 4000 néző. Tatabánya—Pécsi MSC 2:1 (2:0). Tatabánya, 6000 néző. Ü. Dó­zsa—Rába ETO ltl (0:0). Győr, 14 000 néző. NB I B. nb n. 14. Kecs-k. TE 22 6 5 12 20-36 17 15. Szóin. MÁV 23 6 4 13 24-*9 16 16. K.-hailais 23 3 4 16 22-60 10 Megyei bajnokság. Megyei totóeredmények 1. Vác—Kazincbarcika 2 2. Cegléd—Szegedi D. 1 3. Pásztó—Iklad 1 4. Csepel A.—Pilis 2 5. SZTK—Nagykőrös 2 6. Albertirsa—Budaörs 1 7. Vecsés—Isaszeg 1 8. Kistarcsa—Veresegyház 2 Jégtörés ­A csömöri férfi kézilabdá- csapat másfél évvel ezelőtt nyert utoljára idegenben. Most Miskolcon megtört a jég, s ez egyben alkalmat adott a csapatnál szokásos avatásra, amelynek lényege: idegenben elért győzelem után az újon­cokat tréfás kis ünnepség ke­retében „iktatják be”. Tavaly az NB I-ben az idegenbeli nyeretlenség miatt erre/nem volt mód, akkor hárman aspi­ráltak erre. Most öry, Fábián II., Prohászka és Berczelíy volt a felavatott négy kézilab­dázó. Csömör—Miskolci VM 26:23 (14:10) Cs. TSZSK: öry — Fábián II. (1) Mihályi (3), Halász (3), Bátovszki (5), Bagyánszki (8), Tóth-Fekete (4). Csere: Fá­bián I., Paulinusz, Prohászka (2), Berczelíy. ÚJPEST ÉS DUNAVARSÁNY Nyitány a vízen Képünkön a férfi felnőtt kajak egyes 1000 méteres verseny máso­dik előfutama. Katii er (Rába ETO) bizonyult a legjobbnak. A vízi siportobban a hét vé­gén volt az idénynyitó. A ka­jakozok, kenusok az újpesti öbölben randevúztak. 1410 ne­vezés érkezett a versenyre. A Pest megyei színeket a Váci Hajó és Nagymaros képvisel­ték. A felnőtteknél a váci Kosdi kenu egyes 500 és 1000 méte­ren harmadik le!t. A férfi if­júságiaknál kajak egyes 1000 méteren a nagymarosi Melts végzett az élen. Kettesben Bi- dóval bronzérmet szerzett. A serdülő fiúknál portyakajak egyes 1000 méteren: 1. Ko- necsni (Váci Hajó). Dunavarsányban az evezős­évad a hosszútávú versennyel kezdődött. A férfi felnőttek­nél kétpárevezősben harma­dik lett a Tóth, László váci kettős. Gödöllői lovasverseny TALLÓZÁS AZ ÜNNEPI MŰSORBAN Gödöllőn már ma elkezdődik a hagyományos lovasverseny, amely két évtizede a május el­sejei ünnepi program egyik látványos eseménye. Az Alsó­parkban mintegy hatvanon szállnak nyeregbe, sorukban lengyel, csehszlovák és NDK- beli lovasok. Ott lesznek a me­zőnyben a magyar öttusa vá­logatott keret tagjai, a BLK, Hódmezővásárhely, Pomáz, Perbál és Visegrád versenyzői, s természetesen a házigazdák is. Tizenkét akadály nehezíti az alsóparki pályát. Az Agrártudományi Egyetem KISZ-szervezete és a GEAC lovas szakosztályának viada­lán ma 14 órától az Agrártu­dományi Egyetem KlSZ-bizott- ságá, a GEAC, az egyetemi tangazdaság és az egyetemi szakszervezeti bizottság díjáért vetélkednek a résztvevők. Má­jus elsején 14 órakor lesz az ünnepélyes megnyitó. Ekkor újabb három szám következik; az Agrártudományi Egyetem, az egyetemi pártbizottság, va­lamint Gödöllő város dijáért. A kézilabdázóknál május el­sején is lebonyolítanak fordu­lót. A férfi NB I-ben a Duna­keszi Vasutas már ma pályára lép, 15.45-kor a Bp. Vasas csa­patát fogadják az eddigi két mérkőzésen nyeretlen helyiek. A megyei férfi bajnokságban egy találkozó lesz: Kossuth KFSE—Esze Tamás SE (16). A szerdai kézilabdaműsor: Megyei bajnokság. Férfiak. Túra—Gödöllői Vasas (17), Domony—Bem SE (10.30), Gyömrő—Fóti Gyermekváros (10.30) , Tököl—Dunai Kőolaj (16), Nagykőrös—Galgahévíz (11), Csepel Autó—Nagymaros (16.30) . Nők. Váci Kötött—Dunakeszi SE (11), Gödi TK—PEMÜ (10.30) , Tápiószeie—Sziget- szentmikiós (11), Ceglédi VSE —Budakalász (15.30), Nagykő­rösi ITSK—Budaörs (11), Du­nai Kőolaj—Váci Forte IL (10.30) . Összevont járási bajnokság. Férfi A-csopőrt: Pilisvörösvár Albertirsa (10). Nemcsak külföldi lovasok, hanem külföldi birkózók ven­dégszereplése is színesíti a május 1-i programot. Ma ér­keznek a fővárosba a lodzi, valamint a Növi Sad-i ifjú­sági birkózók, akik május el­sején, délelőtt 11 órakor a Dunakeszi Vasutas Sportcsar­nokban a Pest megyei ifjúsági válogatottal mérik össze tudá­sukat. Május 2-án a lengyelek Monoron, a jugoszlávok pedig Cegléden lépnek szőnyegre a 18 órakor kezdődő mérkőzé­sen. Május elsején Perbálon ren­dezik az általános iskolások megyei labdarúgó tornájának döntőjét. Nagykőrös, Kartal, Űjhártyán és Pomáz jutott el a fináléig. A harmadik helyért 13, az első helyért 14.30-kor lesz a mérkőzés. Ifjúsági birkózóbajnokság Három Pest megyei aranyérmes Az Olimpiai Csarnokban rendezték az országos ifjúsági birkózóbaj nokságot. Űj rend­szerben bonyolították le ,_a ■ avatással Az NB I B-s találkozó ele­jén l:0-ra, majd 4:3-ra a ha­zaiak vezettek. Fokozatosan feljött a Pest megyei csapat, amely különösen a második félidő első negyedórájában volt elemében s 25:17-re elhúzott. A hajrában a haziak szépítet­tek, de a kék-sárgák győzelme nem volt vitás. A támadásépí­tésben Bagyánszki, védekezés­ben a korábbi találkozó­kon gyengélkedő Halász nyúj­tott átlagon felülit. Bagón szerepel a színészvá'ogatott Május 1-én a színésze tott labdarúgó-csapata Ba. vendégszerepei a helyi együt­tes ellen. Kezdési idő 12.30 óra. küzdelmeket, súlycsoportom­ként 6—6 versenyző lépett sző­nyegre, a vidéki és a Budapest bajnokság 3—3 legjobbja. A vidékiek eredményesebben sze­repeltek és ehhez hozzájárul­tak a Pest megyeiek is. Első­sorban a Csepel Autó fiataljai, Joszkin János edző tanítvá­nyai tettek ki magukért, akik két első helyet szereztek. Ugyancsak aranyérmet nyert Fábián Pál edző tanítványa, a ceglédi Pálinkás Miklós. Szabadfogás. 48 kg: 1. Szabó Lajos (Csepel Autó), 60 kg: 1. Mészáros György, 3. ... 3. Tringer (mindkettő Csepel Autó). Kötöttfogás. 52 kg: ... 2. Va­sas (Ceglédi VSE). 75 kg: ... 3. Borbély (Cs. Autó). 81 kg: 1. Pálinkás Miklós (Ceglédi VSE). EGY TIZENHÁRMAS A vasárnapi totófordulóban egy darab 13-as szelvény akadt, nye­reménye 918 585 forint. A 12-ea 10 207, a 11-es 579, a tizes találat pedig 01 forint nyereményt fizet. Eredmények: 2, x, 1, 1, 1. x* 2, 1, 2, 2, 2, x, 2, 2.