Pest Megyi Hírlap, 1973. október (17. évfolyam, 230-247. szám)

1973-10-09 / 236. szám

1973. OKTOBER 9.. KEDD ‘“'shfCirisM 7 LABDARÚGÓ NB I Ferencváros—Pécs 0:0, Bp. Hon­véd—Salgótarján 3:0 (1:0), u. Dó­zsa—Zalaegerszeg 4:1 (1:1), Video­ton—Dorog 2:0 (1:0), Tatabánya- Vasas 3:0 (2:0), Rába ETO-MTK 3:1 (2:1), Csepel—Haladás VSE 2:1 (isi). 1. Ü. Dózsa 5. Salgótarján 0. Ferencváros 7. Videoton 8. Pécs 9. Szegedi EOL 10. MTK 11. Csepel 12. Zalaegerszeg 13. Haladás I*. Vasas 15. Dorog 8 7 — 1 25-14 14 8 5 2 1 13- 9 12 8 4 3 1 14- 9 11 8 5 — 3 21- 9 10 8 3 4 1 7- 6 10 8 4 1 3 11- 7 9 8 3 3 2 9-10 9 8 3 3 2 10-12 9 8 3 1 4 13-12 7 8 3 1 4 11-13 7 8 2 2 4 12-15 6 8 2 2 4 6-14 6 8 1 3 4 7-10 5 8 1 3 4 7-11 5 8 1 2 5 8-14 4 8 — 4 4 6-15 4 Báró ti marad A Vasas Sportklub vezetése hétfőn foglalkozott Baróti Ba­jos mesteredző azon bejelen­tésével, amely szerint nem kíván tovább tevékenykedni a Vasas labdarúgócsapatájjál. A klub vezetése Baróti Bajossal egyetértésben úgy döntött, hogy a bejelentést tárgytalan­nak^ tekinti, mivel a mester­edző teljes bizalmát élvezi. Változás a keretben A Dánia ellen készülő lab­darúgó válogatott köretben hétfőn változás i történt. II- lovszky Rudolf szövetségi ka­pitány — mivel a Vasas ilyen irányú kéréssel fordult hozzá — eltekint Vidáts Csaba sze­replésétől, behívta viszont a keretbe Fazekas Bászlót, az Ü. Dózsa ismét remek formá­ba lendült csatárát. Zámbó ugyan sérüléssel bajlódik, de tagja marad a keretnek, és az utazása később dől el. Újabb mesterhármas Lublinban befejeződtek a len­gyel nemzetközi asztalitenisz-baj­nokság versenyei, amelyeken ma­gyarok is részt vettek. A mérleg kedvező: Beleznay és Lotaller az első lett, s további 2—2 második és harmadik helyet szereztek a játékosok. A megyei labdarúgó-bajnok­ság nyolcadik fordulójában — a legutóbbihoz hasonlóan — szintén sok volt a döntetlen. Három helyen volt pontosztoz­kodás, így az éllovas Perbál is döntetlent ért el. Mögötte egy- ponttal leszakadva az idegen­ben diadalmaskodó Aszódi Építők következik. Nagykőrösi Kinizsi—Pilisi KSK 1:1 (1:1). Nagykőrös, 300 néző. V: Soós G. A Kinizsi a 8. percben szerezte meg a vezetést, melyet a vendégek a 40. percben egyenlítet­tek ki. A két jól felkészült csapat igen színvonalas és sportszerű mérkőzést vívott, nagyvonalú bí­ráskodás mellett. Az első félidő­ben a vendégek, a másodikban a hazaiak játszottak jobban. Szünet után a pilisi kapus, Nagy J. a körösi Abonyi tizenegyesét kivéd­te. G: Abonyi, ill. Bretka. Jó: Vil- csák TI, Juhász, Baranyi, Abonyi, ill. Nagy J., Kerepeczki, Kuszen- da, Perjési L Pécsi Sándor Budaörs—-Vecsés 4:0 (3:0). Buda­örs, 400 néző. V: Szendrö. Jó ira­mú mérkőzésen az igen jól ját­szó helyiek támadásait a vendégek lestaktikával igyekeztek fékezni. Ez csak húsz percig si­került, ekkor született az első gól, Mezei révén. Mezei még kettőt szerzett és így mesterhármast ért el, akárcsak a múlt héten a per­báli Harcsa. G: Mezei (3), Tóth. Jó: Lukács (a mezőny legjobbja), Mezei, Berger, Herczog, ill. Pin­tér, Bódi, Makovecz. Kovács István Kartal—SZTK 2:2 (1:1). Kartal, 200 néző. V: Hűvé. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen igazságos dön­tetlen született. Kartal mélyen szokott formája alatt játszott. G: Sőregi, Gódor, ill. Szabó (2). Egyik csapatban sem volt ki­emelkedő egyéni teljesítmény. Deák István Üllő—Csepel Autó 2:1 (1:1). üllő. 300 néző. V: Sömen. Üllői táma­dásokkal indult a játék, mégis a 20. percben az elalvó hazai védők mellett a vendégek szereztek ve­zetést. A 35. percben kiegyenlített Üllő, szünet után is támadott, de sorra kimaradtak a helyzetek, s csupán a 86. percben tört meg a jég. G: Tóth S., Kriskó, ill. id- risz. Jó: Kovács, Dobos, Halmi, ill. Idrisz, Varga. BéJká László Szigethalom—Maglód 2:0 (1:0). Szigethalom, 300 néző. V: Halász. Közepes színvonalú mérkőzésen a mezőnyben lassan és körülménye­sen játszó hazaiak nehezen boldo­gultak a lelkes vendégvédelem­mel. G: Kovács (2). Jó: Keller, Galambos, ill. Potocska. Bertóti Attila Aszódi Építők—Is aszeg 1:0 (0:0). Isaszeg, 400 néző. V: Boltos. Az első félidei sorozatos hazai táma­dások nem hoztak eredményt. A 70. percben vezetéshez jutott a vendégcsapat, majd keménnyé vált a játék. Ennek következtében az aszódi Gendurt és Kőszegit a hajrában kiállították. G: Szászi. Jó: Szászi, Hajdú, ill. Halászi. Bagi Lajos Albertirsa—Monor 4:1 (1:0) .r Al­bertirsa, 800 néző. V: Bállá. Már a 8. percben előnyhöz jutott a ha­zai csapat. Az unalmas első fél­idő után, a második játékrészben Irsa nagy fölényben volt, s ez gó­lokban is kifejezésre jutott. A vendégek a 88. percben szépítet­tek. G: Szitái (3, egyet tizen­egyesből), Erős, ill. Szabó. Jó: Lehoczki, Liptai, ill. Bajkai, Do- mányi K. Fazekas Tamás Pomáz—Perbál 0:0. Pomáz, 800 néző. V: Kiss dr. Pomáz kezdett jobban, majd a technikásabb Per­bál került fölénybe, mégis döntet­lennel kellett beérnie. Befejezés előtt nyolc perccel a per­báli Monos megszerezhette volna ugyan a vezetést, de nagy hely­zetben hibázott. Jó: Szabó S., Zeg- lin, Kalmár, Katócs, ill. Németh, Kovács I., Kovács II. 1. Perbál 8 4 4 — 18- 8 12 2. Aszód 8 5 1 2 15- 7 11 3. Szigethalom 8 5 — 3 13-10 10 4. Nagykőrös 8 3 4 1 11- 9 13 5. Pilis 8 3 3 2 20-13 9 6. Budaörs 8 3 3 2 16- 9 9 7. Üllő 8 4 13 11-13 9 8. Pomáz 8 3 3 2 8-10 9 9. Albertirsa 8 4—4 16-15 8 10. Vecsés 8 3 2 3 12-11 8 11. Kartal 8 2 3 3 11-15 7 12. Isaszeg 8 2 2 4 12-14 6 13. Monor 8 2 2 4 14-22 6 14. SZTK 8 1 3 4 9-14 5 15. Csepel Autó 8 2 15 12-18 5 1«. Maglód 8 1 2 5 6-16 4 Dunakeszi folytatta A Kossuth KFSE jó sorozata A kilencedik fordulóban nem akadt iga­zi „bomba meglepetés”. A vezető DVTK Várpalotáról is hazavitte a két pontot, a se­reghajtók csoportjában ta­nyázó Ganz-MÁVAG értékes pontot szerzett a „hírős” vá­rosban. A Kossuth KFSE folytatta jó sorozatát, Immár a negyedik hete megőrizte ve­retlenségét. Kossuth KFSE—MÁV DAC 2:0 (1:0) Szentendre, 2200 néző. V: Barna. KKFSE: Szűcs — öze, Wé- ber, Tóth L., Alberti, Ebedli, Antóni, Karalyos, Erőss, Po- gács, Je-rnei, (Vad). A sokkal jobban, lendülete­sebben és gólratörőbben ját­szó főiskolásokkal szemben az erőtlen győriek nem tudtak komolyabb ellenállást kifejte­ni, a szentendreiek kapujára alig jelentettek veszélyt. A helyzetek alapján a hazaiak -győzelme nagyobb arányú is lehetett volna. G: Molnár (öngól), lyos. Jó: Öze, Ebedli, Bogács. Diósgyőr Olajbányász Kecskemét 9 Budafok 9 Komló 9 Szolnoki MTE 9 Debrc. VSC 9 Pénzügyőr 9 Békéscsaba 9 Kossuth KFSE 9 Dunaújváros 9 Várpalota 9 Szekszárd 9 MÁV DAC 9 Bp. Spartacus 9 Ganz-Mávag 9 Eger 9 Oroszlány 9 9 7 — 9 5 2 9 4 9 4 9 4 3 2 4 4 4 3 2 1 3 2 2 2 1 Kara­Erőss, 2 16- 7 14 2 16-11 12 1 11- 7 12 3 14-10 10 3 12- 8 10 2 14-12 10 2 5- 5 9 4 15-16 9 4 11-12 9 4 12-14 9 4 19-17 8 3 8- 9 8 2 5- 6 8 4 12-14 8 3 8-10 8 3 9-13 8 5 12-15 6 6 3-16 4 A Dunakeszi Vasutas foly- M tatta jó szerep­lését, otthoná- Ö mw oan négygólos győzelemmel rukkolt ki. Az idegenben szereplő Vác és a Ceglédi Vasutas döntetlennel tért haza. ÉSZAKI CSOPORT Dunakeszi VSE—S. Kohász 4:0 (2:0) Dunakeszi, 1000 néző. V.: Pádár. DVSE: Zsirai — Marton, Szabadi, Kollár, Lipniczki, Hönsch, Zimmermann (Gör- gicze) Letenyei, Zoller, Pol- lák, Gönczöl (Szállási). A mérkőzést kiegyenlített játék vezette be. A 26. perc­ben előnyhöz jutott a Pest me­gyei csapát. Szünet után nagy fölényben játszottak a helyiek a gyenge teljesítményt nyújtó Salgótarjáni Kohász ellen, s akár nagyobb arányban is győzhettek volna. A 75. perc­ben szépítést lehetőséget hagy­tak ki a yendégek: Szolnoki tizenegyesét Zsirai kivédte. G.: Eipniczki, Zoller, Pollák, Szabadi. Jó: a védelem, Hönsch, Zoller, Bipniczki. Solymosi László Vác—Kisterenye 1:1 (0:0) Kisterenye, 300 néző. V.: Füzessy. V. Híradás: Ferencsik — Molnár I., Kriska, Fidler, Men- czel (Kurtán), Pálinkás, Mol­nár II, Fedor, Kovács, Ludaics (Herédi), Bednarik. A második félidő elején a Híradás jutott előnyhöz, ez­után egyenlítettek a hazaiak, akik az utolsó negyedórában egy kapura játszottak, de a váci védelem jól rombolt. Küzdelmes, változatos mér­Vészes gó!szegénység A nyolcadik for­dulóban a Pilis- vörösvár—Tö­rökbálint me­gyei rangadó döntetlent hozott, s még két mér­kőzésen volt pontosztozko­dás. A múlt he­tivel ellentétben lényegesen gyön­gébben szerepeltek csapataink, hisz egyikük sem győzött, sőt a 6 mérkőzésen Összesen csak két gólt lőttek. A Középcsoportban az ÉGSZÖV MEDOSZ már szombaton lejátszotta mérkőzését, s idegen­ben 3:0-ra kikapott a Gammától, a Bem SE pedig otthonában szenve­dett újabb váratlan vereséget. Duna menti csoport Pilisvörösvár—Törökbálint 0:0. Pilisvörösvár, 200 néző. V: Gál. PSC: Gubán — Mogyorósi, Stiíí- ter, Schreck, Viola, Peiler L., Mailok, Ivies (Wenczi), Herr, Woll (Feller L.), Háber. TTC: Farkas — Balogh, Pető, Máté, Maronics, Kiss, Csányi, Nyi­las (Barta), Catíadai (Horváth), Benyó, Orbán. Az első félidőben Pilisvörös vár­nak volt két helyzete, de Mariok és Viola mellé fejelt. A második félidőben a könnyelműsködő Schreck miatt került veszélybe a hazaiak kapuja, de ekkor is mel­lé száüt a labda. , A kitűnő játékvezetés mellett le­zajlott alacsony színvonalú mér­kőzésen tehetetlen csatársora mi­att egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. Jó: Mogyorósi, Stiffter, Mariok, ill. Pető, Maronics, Benyó. Kovács Tibor Szigetújfalu—TFSE l:i (1:0). Szigetújfalu, 200 néző. V: Tom­pái. Sz. Vörös Meteor: Kovács — Ju­hász F., Glöckl, Vígh L., Burst, Schuszter (Somogyi), Juhász J. (Vígh B.), Tóth L., Vígh T., Er­dei, Kalíenecker. ' Az első félidőben Üjfalu, szünet után a főiskolás csapat teremtett több helyzetet. A színvonalas, jó iramú mérkőzés kitűnő játékveze­tés mellett igazságos döntetlent hozott. Szigetújfalu csatársora most is gyengélkedett a képzet­tebb, jobb erőben levő TFSE el­len. G: Vígh T. Jó: Kovács (a me­zőny legjobbja), Vígh L. Közép cső port Ganz Villamossági—Bem SE 1:0 0:0). Cegléd, 200 néző. V: Páli. Bem SE: Fellegi — Űri, Czibere, Petőfi, Karikó (Raffael), Repka, Czopkó, Darányi (Mihály), Griff- ner, Szakács, Hangodi. Alacsony színvonalú, sok sza­bálytalansággal tarkított mérkőzé­sen a két gyengén játszó csapat közül a szerencsésebb nyert. A ceglédiek közül senki sem dicsér­hető. Haffner Vladimir Északközép csoport Sashalom—IM Vasas Iklad 1:1 (ISO). Iklad, 300 néző. V: Szilágyi. IM Vasas Iklad: Karlovics — Stefkó, Gergely, Raffai, Szászi, Gohér II, Huszár, Klenk, Farkas (Kristófi), Mayer, Tóth. A tizedik percben a vendégek szerezték meg a vezetést. A men­teni akaró Szászi lábáról a kapu­fát érintve jutott a hálóba a lab­da. Az öngól után végig a Vasas volt fölényben, a csatárok azonban sorra kihagyták a helyzeteket, s a 75. percben csak büntetőből tud­tak egyenlíteni. G: Klenk (11-esből). A csapat­ból senki sem dicsérhető. Gohér Mihály Pásztó—Gödöllői Vasas 2:0 (1:0). Pásztó, 300 néző. V: Nagy. G. Vasas: Budai — Szabadi, He­gedűs, Temesvári (Nagy), Kupecz, Rab J., Rab L., Szebeni (Tamás), Kaiser, Molnár, Juhász. Idei leggyengébb játékával ma­radt alul a lélek nélkül játszó Va­sas. Az első félidőben csupán egy­szer lőttek kapura a gödöllőiek. Szünet után sem tudott erősíteni a Pest megyei csapat, amely akár nagyobb arányú vereséget is szen­vedhetett volna. A játékosok kö­zül senki sem dicsérhető. Tamási László kőzésen ismét pontot hozott haza a tartalékos Pest me­gyei gárda. A második félidő­ben kemény, időnként sport­szerűtlen jelenetek tarkítot­ták a mérkőzést, ebben az erélytelen játékvezető is ludas. G.: Molnár II. Jó: a közvet­len védelem, Pálinkás, Mol­nár II. László Attila 1. MVSC 8 6 1 1 17- 6 13 2. Izzó 8 5 1 2 13- 5 11 3. lt.-barcika 8 5 1 2 13- 7 11 4. BVSC 8 4 3 1 14- 9 11 Dunakeszi 8 5 1 2 14- 9 11 6. Gyöngyös 8 4 2 2 15- 8 10 7. Ózd 8 4 2 2 7- 2 10 8. Vác 8 2 5 1 10- 8 9 9. Kisterenye 8 4 1 3 7-11 9 10. Saig. KSE 8 2 3 3 10-11 7 11. Nyíregyháza 8 1 4 3 6-10 6 12. Nagybátony 8 2 2 4 8-14 6 13. Rudab. 8 2 1 5 5-12 5 14. S.-újhely 8 1 3 4 6-16 5 15. ÉPGÉP 8 1—7 7-13 2 16. Leninv. 8 — 2 6 9-20 2 KELETI CSOPORT Szabó L. SE—Ceglédi VSE 0:0 Mezőtúr, 800 néző. V.: Tóth L. CVSE: Rétfalvi — Cseh, Lendvai, Zátonyi, Kresják, Oláh, Varga (Csurgai), Pintér, F'ekete, Kábák, Liptai. Az első félidőben a hazaiak voltak mezőnyfölényben, de a kapura — néhány esettől el­tekintve — nem voltak veszé­lyesek. Szi.net után is jól romboltak a ceglédi védők, s ha megszerezték a labdát, igyekeztek azt minél tovább megtartani. A rossz talajú pályán nem alakult ki jó játék. Halmi hiányzott az együttesből, így a védelembe újonc került Lend­vai személyében, aki a Bé­késcsaba ellen már játszott né­hány percet. A Pest megyeiek, akiknek néhány helyzetük is volt, lel­kes játékukkal rászolgáltak az egy pontra. Jó: Kresják, Cseh, Zátonyi, Liptai. Ungureán László 1. FÖSPED 8 7 \1 — 25- 5 15 2. Bp. Építők 8 6 2 — 20- 9 14 3. Volán SC 8 4 3 1 13- 7 11 4. Szabó SE 8 5 1 2 10- 5 11 5. Sz. Dózsa a 4 2 2 14-11 10 6. III. kér. 8 3 2 3 17-12 8 7. DMTE a 3 2 3 11- 9 8 8. BVTSK 8 3 2 3 14-15 8 9. Cegléd 8 2 3 3 9-14 7 10. DEAC 8 2 2 4 14-14 6 11. H. Bocskai 8 2 2 4 10-11 6 12. Szóin. MÁV 8 2 2 4 11-18 6 13. KTE a 2 2 4 8-16 6 14. Láng a 2 1 5 12-14 5 15. SZVSE 8 — 5 3 4-10 5 16. K.-halas a 1 — 7 3-25 2 Megyei totóeredméíiyek 1. P.-vörösvár—Törökbálint x 2. Pomáz—Perbál x 3. Isaszeg—Aszódi Ép. 2 4. Budaörs—Vecsés 1 5. Albertirsa—Monor 1 6. Váci VSE—Dömsöd 2 7. Sóskút—Kistarcsa 1 8. Sülysáp—Dabasi Tsz. 1 Egy 13 + 1 A vasárnapi totófordulóban egy darab 13-fl-es telitalálat akadt. Nyereménye 1 659 541 forint. A 12-es 5548, a 11-es 395, a 10-es talá­lat pedig 68 forintot ér. Eredmények: 2, 1, 2, 2, 1, 1, 1> 2, 1» 2, x, 2, X* GEA C- egyveleg Jól tanultak a vívók Meghozta eredményét az a pluszmunka, amelyet Gödöl­lői EAC kardvívói a nyári holtidény alatt Benkő, Tibor vívómester vezetésével vé­geztek. Az idény első jelentős kardversenyén, Békéscsabán, a Terstyánszky Ödön olimpiai bajnok emlékére kiírt orszá­gos első osztályú viadalon .a GEAC két kardvívója is bekerült a döntőbe. Danis János 2., Gémesi György pe­dig 8. lett. Érdekes a Bp. I. osztályú bajnokságba feljutott GEAC- labdarúgók eddigi szereplése. öt mérkőzésük közül hazai pályán két találkozójukat el­vesztették, míg a fővárosban háromszor is döntetlennel vé­geztek. A röplabda férfi NB ll-ben a jól játszó gödöllőiek meg­szerezték első őszi győzelmü­ket, 3:0 arányban diadalmas­kodtak otthonukban a Szom­bathelyi Dózsa ellen. Mint beszámoltunk, a ko­sárlabda férfi NB II megyei rangadója a képzettebb vendé­gek sikerét hozta. Csepel Autó—GEAC 97:49 (55:20), Legjobb dobók: Krajnik (23), Kunsze (16), Dajka (12), Papp (11), ill. Kiss E. (13), Csibor (11), Várda (8), Bálint (7), Női NB III: Esztergomi Va­sas—GEAC 57:29 (33:17). Argentína labdarúgó-válogatott- ja 109 ezer néző előtt, világbajno­ki selejtező visszavágón 3:1 (1:1) arányban győzött Paraguay ellen, Argentína ezzel a győzelmével csoportelső lett, és ötödikként be­került a VB ltS-os mezőnyébe Bra­zília, a,z NSZK, Uruguay és Skó­cia mellé. APRÓHIRDETÉSEK ALLAS Vállalatunk azonnali belépésre keres újonnan létesített, modern üzemébe: esztergályos, marós, köszörűs, szerszámkészítő, szerszám- és készülékszerkesztő, gépbeállító, krómozó, hegesztő, lakatos, vülanyszerelő, elektrom űszerész, kőműves, csőszerelő, festő, szerszámkiadó, műszaki ellenőri munkakörbe szakmunkásokat, férfi-, női betanított munkásokat, segédmunkásokat. Érdeklődni lehet: Üjpesti Gépelemgyár Budapest IV., Dugonics u. 11. a vállalat Üzemgazdasági Főosztályán, tel.: 293 — 950/108. Megközelíthető: 3, 12, 55, 10, 14, 15-ös villamossal, 20, 30, 43-as autóbusszal, újpesti vasúti megállóhelytől 2 percre! Üjpest—Rákospalota vasútállomástól 15 percre! A Vörös Csillag Mg Tsz azonnali belépés­sel felvesz gyakorlat­tal rendelkező vontató vezetőket, illetve gép­kocsirakodókat. Bére­zés a bérszabályzat szerint. Jelentkezni le­het Jászberényi u. 408. Madács Oszkár gépcso- Felvételre keresünk gyakorlott ívhegesztő­ket, lángvágókat, vil­lanyszerelőket,» laka­tosokat és segédmun­kásokat. Kétműszakos munkakör. Jelentke­zés: V1ZÉP Központi Gépjavító Üzem, Ve­csés, Dózsa György út, munkaügy. Munkás- szállás, üzemi étkezte­tés biztosítva. Építőipari szakmunká­sokat, segédmunkáso­kat, kubikosokat fel­vesz építőipari válla­lat. Bp. V-, Váci u. 18. Lakatosokat, építő­ipari szak- és segéd­munkásokat felvesz építőipari vállalat. Bp. XIV., Komócsy u. 51 a. A VOLÁN 22. sz. Vál­lalat Ipari Üzeme Vác- hartyán, felvételre ke­res autó-motorszerelő szakmunkásokat. je­lentkezni lehet min- dennap 7-től 14 óráig. Beton- és Vasbeton­ipari Művek Szemend rel Gyára (Szentendre Dózsa Gy u 2C.) fér­fiakat felvesz azonnali belépéssel ..raktárke- zelő-an.vagkiadó” mun­kakörbe. Felvételre keresünk 18 életévet betöltött nő: és férfi munkaerőke; betanított forgácsoló gépiöntő és fröccsöntői munkakörbe, 3 műsza- kos munkarendben való foglalkoztatásra, jelentkezéseket Ipari Műszergyár Aszód, Pf. 2. Munkaügyi Osztály- ra kérjük küldeni. Női betanított munká­sokat két és három műszakos munkakör­be, gyógyszerüveg gyártáshoz, jó kereseti lehetőséggel, azonnali belépéssel felveszünk. Gyerekek részére óvo­dai elhelyezés van. Vidéki lakással ren­delkezőknek munkás- szállást biztosítunk Továbbá 3 fő fűtőt gázkazánkezelői vizs­gával rendelkezőket, 3 fő segédmunkást há­romműszakos munka­körbe, 2 fő segédmun­kást egyműszakos munkakörbe, továbbá üzemlakatost, 2 főt háromműszakos mun­kakörbe, gépbeállító- kat háromműszakos munkakörbe, 5 fő la­katost egyműszakos munkakörbe, továbbá targoncavezetőt, 2 főt egyműszakos munka­körbe azonnal felve­szünk. jelentkezés: Budapesti Ampulla­gyár. Budapest XIII.. Váci út 99- Munkaügyi osztály_________________ Felvételt hirdetünk szakképzett óvónői munkakör betöltésére. Jelentkezni lehet a vál­lalat munkaügyi osztá­lyán: Váci Kötöttáru- gyár, Vác, Sallai Imre utca 8/10. ___ A monori Mezőgép V. Ceglédi Gyáregysége felvesz * hegesztő, lakatos, esztergályos szakmunkásokat. Jelentkezés: Cegléd, Külső-Kátai út. Felvételre keresünk: segédfűtőt, kazánfűtőt, préselésre betanulót, galvanizálására betanulót, segédmunkásokat, gyors-gépírót. Jelentkezés: a Fővárosi Ora- és Ékszeripari Vállalat munkaügyi osztályán Bp. IX. kér. Balázs Béla u. 17. sz. A VOLÁN 20. sz. Vállalat (MAVAUT) Váci Üzemegysége felvételt hirdet, gázkazánfűtői, fűtés és általános vasipari szakmában jártas vízvezeték- szerelői, valamint autószerelői munkakörökre. Bővebb felvilágosítás: MÁVAUT garage (Vác, Árpád u. 30.) műszaki osztályvezető. Tel.: 11—621. Matiász János Mg Tsz baromfi-feldolgozó üzeme felvesz, férfi és női munkaerőket tisz­titől munkakörbe. Je­lentkezés az üzemben Szentendre. ízbég te lep. A Beton- és Vasbeton­ipari Művek Szentend­rei Gyára (Szentendre, Dózsa Gy. út 20.) fel­vételre keres Közgaz­dasági egyetemet vagy Főiskolát végzett, gya­korlattal rendelkező tervcsoportvezetőt. Je­lentkezés : személyzeti vezetőnél. _______ Ép ítőipari szak- és se­gédmunkásokat, ku­bikosokat és teher­gépjármű rakodókat felveszünk kistarcsai, Pest megyei és buda­pesti munkahelyekre. Kistarcsa, Szabadság u. 16. ADÁS-*#? BiW Eladó 1200 négyszögön föld, tanyával, Szur­dok dűlőben. Érdek­lődni: Nagykőrös, lj. Tázerdő dűlő 23. (Bakó)._________________ Családi ház eladó. Pi­lis, Sárkány u. 12.. (két családnak is al­kalmas). ______________ Üj családi ház Göd- feisőn, 180 négyszög­öl telekkel eladó. Ára: 130 OOO. Érdeklődni: Jónásné, Vác, Hajnik Pál utca 1. Wartburg Tourist hát­só ajtó eladó. Alsóné- medi, zöldség bolt. Gödöllőn, Fenyves dű­lőben, autóbusz meg­állóhoz közel, 1160 négyszögöl gyümölcsös egészben, vagy meg­osztva, jutányos áron eladó. Válasz „Fenyves 26140” jeligére a Fel- szabadulás téri hir­detőbe Budapest. Törzskönyvezett szü­lőktől, fekete puli- kölykök eladók. Nagy­kőrös, Sallai I. u. 17. Wartburg L. jó álla­potban, 33 000 km-rei eladó. Érdeklődni: 650 — 975. 16 órától. Eladó németjuhász, import, kitűnő, 3 éves román anyakutya, amely 2 hónap múlva bepároztatható. gyö­nyörű 2 kölykével (4 hónapos szuka, és kan). Orosz Péter te­nyésztő, 2700 Cegléd, Temető dűlő 360. vegyes i Nagykőrösön 250 n.­öles házhely eladó, a strandfürdő közelé­ben. I. kér., Lengyel u. 13. sz. alatt. Ér­deklődni: Csemő, Hantházi iskolában. Rózsák, díszcserjék, virághagymák. Tuják, örökzöldek. Kérje szí­nes. nagyárjegyzékün­ket, díjmentesen küld­jük. Szálkái díszfais­kola, Budapest VI* Népköztársaság u. 8. Mennyasszonyi ruha és alkalmi ruha kölcsön­zés, Keleti pu.-tól öt percre. Általános Ru­házati Szövetkezet Bp. VII., Thököly u. 21. Tel.: 425 — 513. Elveszett Dobogókőn cocer-spaniel, fehér­barna színű alacsony­lel ógó fülű kutya, Po- mázon látták. Magas jutalom a becsületes megtalálónak. Telefon: 225 — 500. ____________ Ki adó egy 4x4 m-es lakószoba, főbérletbe. Budapest XVHI., Vö­rös Hadsereg u. 500. Érdeklődni lehet: Mo­nor, Veress Pálné u. 7. t i fi