Pest Megyi Hírlap, 1973. május (17. évfolyam, 101-125. szám)

1973-05-29 / 123. szám

6 ""^/Ctriap 1973. MÁJUS 29., KEDD Vezet a GödöSlői Vasas A megyei labdarúgó-bajnok­ság 25. fordulójában a két ri­vális idegenbe látogatott. A Gödöllő győzelemmel tért ha­za, míg a Perbál kikapott Mag­lódtól, és így a Gödöllő már nemcsak vesztett pontok te­kintetében áll jobban. Mostani győzelmével két ponttal meg­előzi az eddig első helyen álló Perbált. A Monor újabb győ­zelmével is azit bizonyítja, hogy nem mondott le teljesen a me­gyebajnoki címről. Gödöllő—Fót 4:0 (3:0). Fót, 200 néző. V: Aranyosi. A jó iramú mérkőzésen a gödöllőiek már* az első félidőben bebiztosították tgyő- zeimüket a nagyon rossz napot kifogó fótiakkal szemben. G: Kai­ser, Molnár, Szabó, Kupecz. Jó: Kupecz, Szabó, Molnár. Gárdonyi Géza Csepel Autó—SZTK 3:1 (1:0). Szigetszentmiklós, 150 néző. V: Soós G. A fegyelmezetten véde­kező és gyors ellentámadásokat vezető Csepel Autó megérdemel­ten győzött az idegesen, sok hi­bával játszó SZTK ellen. A 35. percben a helyiek ll-est hibáztak. G: Cseh (2), Gráf, ill. Szabó Gy. Jó: Debreczeni, Cseh, Gráf, ill. Varga, Nagy. Gere András Pomáz—Kartal 2:2 (1:0). Kartal, 100 néző. V: Kaiser. Az enervál- tfan játszó Kartal a mérkőzés tttolsó 10 percében tudott egyenlí­teni, a helyzeteit kihasználó Po- ttiáz ellen. Alacsony színvonalú mérkőzést láthattak a kartaliak; az eredmény inkább számukra hí­zelgő. G: Urbán, Vincze, ill. Sza­bó, Móri. Jó: Szőregi, Varga, ill. £zabó. Deák István Maglód—Perbál 3:0 (1:0). Mag­lód, 1000 néző. V: Kelemen. A per­báli csapat már az első percben megszerezhette volna a vezetést, de Monos kivárt. Felülkerekedett a Maglód, sokat támadott, több veszélyes helyzetet teremtett a Vendégcsapat kapuja előtt. A 19. Nem sok babér termett a 26. for­dulóban a Pest megyei csapatok­nak. A Dunake­szi VSE bajnok­hoz méltóan ját­szott és megér­demelt győzelmet aratott a testne­velési főiskolások ellen. A „me­gyei rangadón” döntetlen ered­mény született. A törökbálinti és a szigetújfalui csapatnak is szá­mos gólhelyzete akadt, de mind kimaradt. Sok döntetlen ered­mény született a fordulóban. nb ni. Közép csoport Vecsés—Magnezit 2:2 (2:1). Vecsés, 300 néző. V: Pató. Vecsés: Boda — Szűcs J., Szűcs A., Fekete, Kiss A., Pintér, Czim- bal (Szécsényi), Nagymarosi, Dá­vid, Nagy, Kalina. Vecsésnek sok­kal több gólhelyzete vplt, mint a vendégegyüttesnek, a' csatárok azonban egymást múlták felül a gólhelyzetek kihagyásában. G: Nagymarosi, Pintér, ill. Rauka, Pizli (11-esből). MOM—ÉGSZÖV MEDOSZ 1:0. Bem SE—Jánoshalma 1:1 (1:0). Jánoshalma, 900 néző. V: Dávid. Bem SE: Török — Űri, Czibere, Petőfi, Karikó, Krepka, Darányi, Szőllősi, Uhlmann, Szakács, Kop- ka (Bállá). Már a 6. percben megszerezték a Vezetést a Pest megyeiek. A ha­zaiak a 75. percben 11-esből egyen­lítettek. A végig nagy iramú, iz­percben Gombkötő lövésébe Hajdú beletette a lábát, a labda beper­dült a bal sarokba. Nyolc perc múlva Gombkötő volt eredmé­nyes. Sajnos, néhány játékos meg­feledkezett magáról, és egy bírói ítélet után sportszerűtlen jelenetek zajlottak le a pályán. Csernai megsértette a játékvezetőt. Monos Kelemen játékvezetőhöz rúgta a labdát. A játékvezető nem állította ki a magáról megfeledkezett lab­darúgót! A harmadik gólt Ko­vács I saját kapujába rúgta. Jó: Rakita, Varga G., Potocska, Gomb­kötő (a mezőny legjobbja). A perbáli csapatból senkit nem le­het kiemelni. Gér József Nagykőrösi Kinizsi—Pilisi KSK 2:0 (2:0). Nagykőrös, 400 néző. V: Sándor. Mindkét kapu előtt adód­tak gólhelyzetek, de nagyon sokat hibáztak a csatárok. A gyors pi­lisi csatárok még az utolsó percig is kétessé tették az eredményt. A sportszerű, változatos, izgalmas mérkőzésen megérdemelten győ­zött a körösi csapat. G: Juhász, Szomolányi. Jók: Juhász (a me­zőny legjobbja), Leskó, Bari, Sza­bó, illetve Kerepeszki, Orosházi, Petyán, Bretka. Pécsi Sándor tniő—Isaszeg 1:1 (0:0). Üllő, 500 néző. V: Hídvégi. A tartalékos ha­zai csapat ellen nem volt nehéz dolga az isaszegi együttesnek. A» lelkesen és jól játszó vendég­együttes megérdemelte az egy pontot. G: Kriskó, illetve Bene (11-esből). Jók: Berenkei, Bajkai, Rakó, illetve Nagy, Bene, Zom- bori. Kövér János Monor—Üjhartyán 3:0 (0:0). Mo­nor, 800 néző. V: Darula. A hazai csapat enyhe mezőnyfölényt har­colt ki. A vendégek ritkán, de ve­szélyesen támadtak. A második félidőben, a jó erőben levő mo- nori csapat megérdemelten győ­zött. G: Baj kai, Almási (öngól), Kacsándi. Jók: Kacsándi (a me­zőny legjobbja), László, Kalocsa, illetve Turner, Almási. galmas mérkőzésen mindkét csa­pat egyformán, hatalmas lendü­lettel küzdött a győzelemért, így az eredmény igazságos. G: Szőllősi. Jó: Török, Űri, Szől­lősi, Krepka. Hafner Vladimir Eszakközép csoport IM Vasas Iklad—Palotási TSZ SK 0:0. Palotás, 500 néző. V: Nagy M. IM Vasas: Karlovics — Stefkó, Gergely, Raffai, Szászi, Baskó, Ma­gyar, Farkas, Gohér II, Huszár, Balinka. Végig a mérkőzésen mindkét ka­pu egyformán veszélyben forgott. Az ikladi csapatnak nem „ízlett” a kemény, rossz talajú pálya. A csatárokat óriási gólhelyzetekben zavarta meg a talaj, többször is. A technikás Vasas megérdemelten hozta el az egyik pontot. Jó: Karlovics, Gergely, Szászi. Dunamenti csoport TTC—Szigetújfalu 0:0. Törökbálint, 600 néző. V: Szó- rádi. TTC: Farkas — Czabadai, Pető, Grimm, Gyűrűs, Benyó, Gelmár, Papp (Pecsenka), Horváth (Nyi­las) , Orbán. Szigetújfalu: Kovács — Juhász F., GlöckI, Burst, Vigh L., Juhász J., Vígh B. (Prezák), Schuszter, Erdei, Kaltenecker, Vígh T. A végig csapkodó, alacsony szín­vonalú mérkőzésen csak a védel­mek jeleskedtek időnként. Az eredmény igazságos. Fűrész János A megyei bajnokság állása 1. Gödöllő 24 17 4 3 52:19 38 2. Perbál 25 18 0 7 64:34 36 3. Monor 24 14 4 6 45:30 30 4. Budaörs 24 11 5 8 44:29 27 5. Üllő 24 11 4 9 40:36 26 6. Pilis 25 11 3 11 43:47 25 7. Isaszeg 24 10 4 10 37:31 24 8. Pomáz 25 9 5 11 33:35 23 9. SZTK 24 10 2 12 37:38 22 10. Nagykőrös 24 8 6 10 23:29 22 11. Maglód 24 9 3 12 33:44 21 12. Cs. Autó 24 8 4 12 35:40 20 13. Kartal 24 6 7 11 35:45 19 14. Fóti SE 24 6 5 13 30:50 17 15. Üjhartyán 25 6 0 19 27:73 12 Budakalász visszalépett. Viszonylag si­ma forduló zajlott le az NB II-ben. Sajnos, a Pest megyei csapa­tok ezen a hé­ten nem remekeltek- A ceglé­diek erejéből mindössze dön­tetlenre telt. Még ennél is meglepőbb a Váci Híradás ve­resége a budapesti vasutasok­tól. A bajnoki tabellán első helyen álló Kossuth KFSE ér­tékes döntetlent szerzett Gyöngyösön. A katonai főis­kolások immár három pont­tal vezetnek, a bajnoki cím biztos esélyesei. Északi csoport BVSC—Váci Híradás 2:1 (1:0). Vác, 1500 néző. V: Nagy B. Dunakeszi—Testnevelési Főisko­la 2:0 (1:0). Dunakeszi, 200 néző. V: Mar­moly. D. Vasutas: Solymosi (Csernák) — Serfőző, Szabadi, Erdész, Lip- niczki, Hönsch, Czimmermann (Gönczöl), Poilák, Szőllősi, Zoller, Görgicze. Az első negyedórában többet tá­madott a Vasutas, és a 7. percben Zoller fejesével megszerezte a ve­zetést. Ezután kiegyenlítetté vált a játék. A második félidőben 20 percen át a TF lendületesen tá­madott, de a 66. percben újra Zol­ler volt eredményes. A hazaiak megérdemelten nyertek. G: ZoLler (2). Jó: az egész du­nakeszi csapat dicsérhető. Solymosi László Pilisvörösvár—UFC 2:1 (1:0). Pilisvörösvár, 500 néző. V: Hradszky. Pilisvörösvár: Gubán — Mogyo­rósi, Stifter, Schrek, Viola, Man- held, Bimberger, Sodró, Herr, Pei­ler, Háber (Wohl). Jó iramú mérkőzés. A pilisvö- rösváriak az első félidőben nagyon jól játszottak. A második játék­részben feljött a vendégcsapat, de csak egyszer tudták bevenni Gu­bán kapuját. Megérdemelt győze­lem. A n. félidő 28. percében kettős kiállítás történt. Hradszky játék­vezető leküldte a pályáról a „ka­kaskodó” Violát és Pergert. G: Peiler, Herr, ill. Windt. Megyei totóeredmények 1. Törökbálint—Szigetújfalu x 2. SZTK—Csepel A. 2 3. Fót—Gödöllő 2 4. Maglód—Perbál 1 5. Nagykőrös—Pilisi KSK 1 6. K.-Iach. II. kér.—Aszódi É. 1 7. Iklad—Sülysáp I 8. Dunabogdány—Érd 1 Öt darab 13 + 1 A vasárnapi totófordulóban öt darab 13+1-es találat volt, nyere­ményük egyenként 164 773 forint. A 13. találat szelvényenként 50 392 forintot fizet. A 12-es 994, a 11-es 76, a 10-es találat pedig 20 forin­tot ér. Totóeredmények: x, 1, 2, 1, 1, x, 2, x, 1, U í, x, 2, 1. Vác: Ferencsik — Molnár I., Néder, Jeszenszki, Szu- nyogh, Molnár 11., Dudás (Kovács), Kriska, Fedor, Bednarik, Szatmári (Balogh). Váci rohamokkal kezdődött a mérkőzés. Már a második percben Fedor lövése a ka­pufán csattant. Színvonalas, érdekes mérkőzésnek ígérke­zett a találkozó. Az 5. perc­ben Molnár II Kaszással ösz- szeütközött a 16-os sarkánál. Nagy meglepetésre Nagy B. játékvezető ll-est ítélt. Salcza, a BVSC csatára értékesítette a büntetőt. A nézők berohantak a pályára, percekig állt a já­ték. A Váci Híradás egyre na­gyobb mezőnyfölénybe került, de gólt nem tudott elérni. A 60. percben Nagy Gy. kettőre növelte a budapestiek előnyét. Szunyoghnak, a 88. percben sikerült gólt lőnie. László Attila A mérkőzés után néhány fegyelmezetlen néző megfe­nyítette a játékvezetőt, majd gépkocsijának gumiabroncsát leeresztette. Érdeklődéssel várjuk az illetékes szervek vizsgálatának eredményét. Gyöngyösi Spartacus— Kossuth KFSE 0:0. Gyöngyös, 3000 néző. V: Tátrai. KKFSE: Szűcs — öze, Máté, Véber, Saller, Ebedli, Antoni, Karajos, Erős, Pogács, Jernei. A KKFSE számára nagyon jól jött ez a döntetlen. A nagy iramú mérkőzésen mindkét csapatnak számos gólhelyzete akadt, de a csatárok tehetet­lennek bizonyultak a kapu előtt. Budai László csapata a 26. forduló után 3 ponttal ve­zet, A KKFSE-ből Szűcs és Véber játszott jól. NB II. Északi csoport 1. KKFSE 26 16 4 6 39:18 36 2. Kazincb. 26 14 5 7 43:30 33 3. Vác 26 13 7 6 35:22 33 4. BVSC 26 13 5 8 42:26 31 5. Rudab. 26 10 9 7 32:28 29 6. S.-újhely 26 11 7 8 24:23 29 7. Leninv. 26 11 6 9 34:24 28 8. Gyöngyös 26 8 10 8 28:26 26 9. Izzó 26 9 8 9 34:34 26 10. Kister. 26 10 6 10 32:33 26 11. N.-bát. 26 10 6 10 36:39 26 12. Ózd 26 7 11 8 27:34 25 13. Nyíregyh. 26 8 7 11 32:38 23 14. Eszterg. 26 4 8 14 16:36 16 15. KELTEX 26 3 9 14 25:49 15 16. Törekvés 26 2 10 14 18:37 14 Keleti csoport Ceglédi VSE—Szegedi VSE 0:0. Cegléd, 1000 néző. Vezette: Szabó I. CVSE: Fényi — Laborcz, Tóth, Zátonyi, Kresják, Hal­mi, Csurgai, Pintér, Kábák I., Liptai, Kábák II. Gyenge színvonalú mérkő­zés, egyenlő erők küzdelme. A ceglédiek mezőnyfölényt harcoltak ki. A vendégek jól megszervezett jó védő játéká­val szemben nem értek el eredményt- Az első 25 perc­ben és a mérkőzés hajrájában sikerült néhány gólveszélyes helyzetet kialakítani, de Si­mái, az SZVSE kapusa jól vé­glett. Igazságos döntetlen. Jók: ’Zátonyi, Halmi. Ungureán László Keleti csoport 1. Budafok 26 17 4 5 59:29 38 2. Sz. Dózsa 26 14 6 6 42:25 34 3. FÖSPED 26 12 9 5 33 :19 33 4. Bp. Épít. 26 11 9 6 32:22 31 5. SZVSE 26 10 9 7 31:26 29 6. m. kér. 26 10 9 7 37:34 29 7. MGM 26 10 9 7 32:34 29 8. Cegléd 26 9 10 7 35:26 ?S 9. DEAC 26 8 9 9 35:36 25 10. K.-halas 26 10 4 12 26:40 24 11. Láng 26 7 9 10 26:34 23 12. KISTEXT 26 6 10 10 30:30 2? 13. H.-böször. 26 7 7 12 20:36 21 14. BVTSK 26 6 8 12 31:37 20 15. Sz. MÁV 26 5 8 13 18:38 18 16. Gyula 26 2 8 16 22:43 12 l AZONNAL FELVESZÜNK lakatos, villanyszerelő, víz-, gáz- és fűtésszerelő, ívhegesztő, ács, vasbetonszerelő, asztalos, tetőfedő és szigetelő, bádogos, festő, parkettás, burkoló, külső vízszerelő, Outi-Nord szakismerettel rendelkező szakmunkásokat, könnyű- és nehézgépkezelőket, gépkocsivezetőket, betanított és segédmunkásokat (16. évüket betöltött fiúkat is), rakodókat, kubikosokat Jelentkezni lehet: a PROSPERITÁS KTSZ / munkaügyi osztályán Budapest IX., Viola u. 45. sz. alatt. A DVSE bajnokhoz méltóan játszott Sok a döntetlen Három ponttal vezet a KKFSE APRÓHIRDETÉSEK Közgazdasági egyetemmel vagy számviteli főiskolai végzettséggel azonnal felveszünk vezetői munkakörbe ceglédi munkahelyre férfi- vagy nő­dolgozót. Jelentkezést írásban kérjük „Autóközlekedés 174” jeligére a ceglédi magyar hirdetőbe. Beton- és Vasbeton- ipari Művek Szentend­rei Gyára váci telepé­re (Vác, Kisrét dűlő 1.) azonnali belépéssel felvesz „D” kategóriá­val rendelkező, gya­korlott autóbuszveze­tőt. Fizetés megegye­zés szerint. Munkás- szállást biztosítunk. — Jelentkezés: a fenti címen. Városgazdálkodási Váll. Szervizüzeme 2 fő gépkocsimosó nőt keres. — Jelentkezés: Szentendre, Szabadkai utca 8.________________ Motorszerelőt, autó­villamossági szerelőt, hegesztőt keres a zsámbéki Üj Élet Mg. Tsz. Jelentkezés: a tsz gépműhelyveze­tőjénél. Munkaügyi kérdéseket ismerő SZTK-ügyinté- zőt keresünk azonnali felvételre, jelentkezés: Budakörnyéki Vízi Társulat, Bp. XI., Szabados Sándor u. 147. Telefon: 252— 475. Felveszünk monori és dabasi fiókunkhoz te­metésrendezői munka­körbe férfi munkaerőt, havi 1750,— Ft-os il­letménnyel. Jelentke­zés: Monorra, a Mo- . nori..Tanáéinál, U. sz, szobában; Dabasra, Bp. V., Münnich F. u. 30. _________________ A MÁV Gépjavító Üzem keres azonnali belépéssel: lakatos, marós, vésős, festő­mázoló, tmk géplaka­tos, tmk villanyszere­lő, betanított gép­munkás, betanított munkás, anyagmoz­gató és segédmunká­sokat. MÁV utazási kedvezmény és üzemi étkezés van. Cím: Budapest XIV. kér. Tahy u. 97 — 101. Be­járat: Tatai út és Fáy út sarokról. ___________ Fe lvételre keresünk a Vác Városi Tanács tervcsoportjához egy — magasépítési sza­kon végzett — épí­tésztechnikust. Fizetés kollektív szerint, ön- életrajzos jelentkezé­seket a váci hirdetőbe, (2601 Vác, Pf. 46.) kérünk. Felvételre keresünk művezetői munkakör­be gyakorlattal ren­delkező faipari tech­nikust, tmk műhely­be általános gépla­katost. Cím: Buda­pesti Műbútorasztalo­sok ISz. Bp. X., Malá­ta u. 31. Telefon: 349 — 335 munkaügyi osztály. Megközelít­hető: 13. 28, 37-es villamossal, 32, 61. 62. 85-ös autóbusszal az Éles sarokig. Fiatalok figyelem! Neon Ipari Szövetkezet szakmunkás­tanulókat iskoláz be mechanikai műszerész, villanyszerelő, lakatos-bádogos, dukkozó szakmákban. Jelentkezés helye: Bp. VI., Majakovszkij u. 16. Kőműveseket, víz­szerelőket, asztalo­sokat, betanított la­katosokat és férfi se­gédmunkásokat fel­veszünk. Jelentkezés: Budapest XIV., Ko- mócsy u. 51 Magasnyomó nyomdai gépmestert azonnali belépéssel felveszünk. Pest megyei Nyomda Vállalat Cegléd. A Hazai Pamutszövőgyár Soroksári Gyára azonnali belépésre keres „D" vizsgával rendelkező gépkocsivezetőt. Jelentkezni lehet: Anyag-áruforgalmi csoport­vezetőnél. Budapest XX., Soroksár, Marx Károly u. 294. sz. A Nagykőrösi Kon­zervgyár megkezdi férfi és női munka- vállalók felvételét. Je­lentkezni munkanapo­kon, szombat kivéte­lével a gyári munka­ügyi osztályon, héttől tizenkét óráig. Sze­mélyi igazolvány, munkakönyv és or­vosi leletek szüksége­sek. Felvilágosítás a munkaügyi csoportnál. Lenfonó és Szövőipari Vállalat Központja (Budakalász. Szent­endrei út 1 — 3.) fel­vételre keres: gyors- és gépírókat, kezdő közgazdasági techni­kusokat, főosztályve­zető mellé titkárnőt. Jelentkezés életrajzzal a központ, személyze­ti osztályán és okta­tási osztályán. W­L Figyelem! A Ceglédi Vörös Csillag Mg. Tsz. megvételre felajánlja az új állapotban levő 1 db áramfejlesztő agg- regát 35 kW/óra tel­jesítményű, SGH tí­pusú, valamint 1 db MMH-B 923 típusú hűtőpultot. Érdeklőd­ni a tsz központjában, ahol meg is tekinthe- tők a felajánlott áruk. 200 n.-öles telkek ol­csón eladók Pécelen, 69-es autóbuszmegál­lóhoz 3 percre. Érdek­lődni : Pozsonyi, Pé- cel, Széchenyi u. 10.. Nagykőrösön, Tormás utca 38. számú ház eladó. _______ Jó állapotban levő 250 n.-öles telekkel kertes családi ház eladó be­költözhetően. Üllő, Berkes András út 14. Renault 16-os (fehér) 4 ezer km-t futott, igényesnek eladó. — Cím: Ócsai, Cegléd, Gubodl utca 14. Közművesített telek és egy bontásra ítélt épület eladó. Vác, Szent Mihály dűlő 7. Érdeklődni: Vác, Ve­tés u. 11. Különböző profilú alumínium idomokat, melyek nyílászáró szerkezetek gyártásához f elhasználh atók, raktári készletünkből eladunk. * Bővebb felvilágosítást Cegléd, Vörös Csillag Mg. Tsz. Építőrészlegénél. Telefon: Cegléd 585. Jó állapotban levő szakszofon (Buser) el­adó. Nagykőrös, Vö­rösmarty u. 6. Ér­deklődni: délután 15. órától. Eladó jutányosán na­gyon szép Chippen­dale tálaló, továbbá két csontszínű szek­rény, egy ágy. 256 — 399 reggel. Oldalkocsis Pannónia motorkerékpár eladó. Nagykőrös, 1. j. Go- gány dűlő 87. Bako­nyi. CL-es rendszámú Wartburg eladó. Vác, Bacsó Béla út 47. Eladó Vertás kötőgép 6/90-es, 2 tűágyas. Vlaszákné, Vác, Dam­janich tér 7. V. em. 7. sz. Eladó ház, 1 hold földdel, villanyai. Nagykőrös, 1. j. Táz­erdő dűlő. 23._________ Félig kész új ház el­adó. Érdeklődni: IV. kér. Bezsenyi u. 5. 1 szobás szövetkezeti lakás eladó. Nagykő- rös, Kecskeméti u. 3. Eladó Nagykőrös, Bo- tond u. 8. háromszo­bás ház, 2 szoba, mel­lékhelyiségek azon­nal beköltözhető k. Érdeklődni: dr. Hor­váth Lajos ügyvédnél. Nagykőrösi Városi ÜMK.__________________ Vadonatúj Wartburgot vennék. Tel.: Vác, 10—159. ______________ 15 0 öles bekerített gyümölcsöstelek (via bevezetve) eladó. Ér­deklődés : Dunakeszi, Fürst Sándor u. 54. IC rendszámú Wart­burg Tourist eladó. Váchartyán, Fő út 111. sz._______________ Er dőkertes belterü­letén ikerház építésé­re is alkalmas 555 négyszögöl gyümöl­csös eladó. Nagy-Pál Erzsébet, Budapest IX., Gyáli utca 15/25. 601-es Trabant Li­mousin Vác, Burgun­dia u. 27. sz. alatt el- adó. Szenttomyay. Eladó Verőcén, belte­rületen 740 négyszög­öl gyümölcsöskert, udvarral, romos la­kással, lebontható gazdasági épülettel;. Érdeklődni: Vác, Űr­hajós u. 7. Balogh Sándor, délutáni órákban vagy Verőce, Dévai u. 4. ___________ Be költözhető fél csa­ládi ház eladó. Vác, Dózsa György út 49. Jó állapotban levő 350-es Velorex eladó. Cegléd, Bacsó Béla út 29. sz. Ráckevén két szoba, összkomfortos üdülő-, félig kész állapotban, lapos tetővel, 126 négyszögöl telekkel eladó. Telefon: 62. Cegléd, Körösi út 36. Bélyeggyűjtő vásárol­na bélyegeket, bélyeg­gyűjteményt, hasz­náltakat is. Ajánla­tokat: „Gyűjtő H 65 136” jeligére a kiadóba. VEGYES 16 évet betöltött lányokat szövőtanulónak felvesz a PTM Angyalföldi Szövőgyár. A betanulási Idő 8, 111. 12 hét. ezen Idő alatt kb. a havi fizetés 1200 Ft és napi egy forintért biztosítunk ebédet. Későbbiek folyamán jó kereseti lehetőség a teljesítéstől függően 2500 forinttól. Lakást minimális térítés mellett biztosítunk. Jelentkezés írásban a gyár munkaerő­gazdálkodásán. 1138 Budapest, Szekszárdi u. 19-25. Esküvőre divatos menyasszonyt ko­szorúslány! ruhák kölcsönzése. Buda­pest VII., Akácfa u. 27 sz A Lőrinci Fonó fel­vételt hirdet 15 éven felüli lányok részére. A betanulási 1dő 1 hó­nap Kereset: 1700 — 2100 Ft a betanulás után. Vidéki lányok részére szállást bizto­sítunk Cím: PTV Lő­rinci gyár Budapest, XVIH., Gyömrői út 85 — Pl szám 44 éves magas, barna, jó állású, jól kereső fizikai dolgozó hoz­záillő élettársat keres, házasság céljából. ..Szeretek citerálni” jeligére. Cegléd, Gu- bodi u. 14. Boxerkutyám 17-én elkóborolt. A becsüle­tes megtalálót illő ju­talomban részesítem. Cím: Nagyné. fény­képész. Nagykőrös. \ J i