Pest Megyi Hírlap, 1973. április (17. évfolyam, 77-100. szám)

1973-04-03 / 78. szám

6 "sxMt,viap 1973. ÁPRILIS 3., KEDD A pesthidegkúti vitorlázó-repülőtéren rekordmezőny rész­vételével bonyolították le az országos mezei fútóbajnoksá- got. Közel négy és fél órán át peregtek a számok, össze­sen 2035-en vetélkedtek a különböző korcsoportokban. A Pest megyeiek közül elsősorban Cser nők Gyula tett ki magáért, a váci Géza király téri Gimnázium versenyzője, a 18 éveseknél 91 induló közül ezüstérmet szerzett az 5500 méteres távon. A serdülőknél a 16 éves Bene (Fóti Gyermekváros) a negyedik lett. A Iá nyoknál az ifjúsági 16 évesek korcsoportjában a Ceg­lédi Vasutas csapata bronzérmet szerzett. Képünkön a serdülő 15 éves lányok mezőnye. Kétszázan rajtoltak, Medgyesi, a Ceglédi Vasutas spor­tolója ötödikként ért célba. Mezei seregszemle Csernai-gólokra Cserna-válasz A megyei labdarúgó-bajnok- | Ságban a listavezető Perbál Üj- | hartyánban is folytatta jó so­rozatát — Csernai góljaira C'jema csak eggyel tudott vá­laszolni — s már csak a perbá­liak tavaszi százszázalékosak, ugyanis Monor, meglepetésre, otthonában csak döntetlent ért el Nagykőrös ellen, a Csepel Autó pedig kikapott Gödöllőn. Gödöllő—Csepel Autó 2:0 (1:0). Gödöllő, 400 néző. V: Bemáth. Az első félidőben még jól el­lenállt a vendégcsapat. Szünet után szintié egy kapura játszott Gödöllő, de Szabó bravúrosan védett, több biztos gólnak lát­szó labdát mentett. G: Kaiser, Szabó. Jó: Kaiser, Szabó, Ju­hász, Kassai, ill. Szabó (a rrje- zőny legjobbja), Szedlák, Gre- men. 1. Perbál 17 13 — 4 38-20 26* 2. Gödöllő 16 10 3 3 28-16’23 Monor 17 10 3 4 32-20 23 4. SZTK 17 9 2 1 31-21 20 5. Üllő 16 9 2 5 26-19 20 6. Pilis 17 8 2 7 29-31 18 7. Budaörs 17 7 3 7 26-19 17 8. Isaszeg 17 7 2 8 26-27 16 9. Pomáz 17 7 2 8 18-21 16 10. Nagyk. 17 5 4 8 14-21 14 11. Cs. Autó 17 5 3 9 23-25 13 12. Fóti SE 16 4 5 7 19-31 13 13. Maglód 17 5 2 10 21-33 12 14. Kartai 17 3 5 9 19-25 11 15. Üjharty. 17 5 — 12 20-40 10 Budakalász visszalépett SZERDÁN: Magyar válogatott— Vojvodina Az osztrákok ellen készülő ma­gyar labdarúgó-válogatott keret tagjai vasárnap este óta együtt vannak a Hotel Olimpiában: Ka délelőtt edzőmeccset vívnak az Új­pesti Dózsa ifjúsági csapatával, amelyen részt vesz a sérüléséből felépült újpesti Dunai II is. Az együttes április 4-én 16.15-kor a Népstadionban játssza idei első nemzetközi mérkőzését a jugo­szláv Vojvodina ellen. Ezt köve­tően 18 órakor a magyar—görög utánpótlás válogatott Európá­ba jnoki találkozó lesz a Népsta­dionban. APRÓHIRDETÉSEK Északon: újabb helycsere Keleten: Halmi-dupla A tavaszi nyi. Lányon a Váci Híradás dön­tetlené miatt jobb gólkü­lönbségével a Kossuth KFSE került az élre. A váciak most visszaszerezték első­ségüket, ugyanis a KKFSE meglepetésre pontot adott le otthonában. A Ceglédi Vas­utas folytatja jó szereplését, harmadik tavaszi mérkőzését is megnyerte. Északi csoport Vác—Nagybátony 1:0 (0:0). Vác, 1500 néző. V.: Bír­ásak. V. Híradás: Ferencsik — Molnár 1., Néder, Kovács, Je­szenszky, Szunyogh, Fedor, Dudás (Pálinkás II), Balogh fKriska), Bednarik, Molnár II. Az első félidőben unalmas, csapkodó játék folyt, a kapuk csak ritkán kerültek veszély­be. Szünet után élénkült az iram. Nagybátony mezőnyben szebben adogatott, a kapu előtt viszont a váciaknak nyílt több lehetőségük. Három helyzetük, bői egyet a 85. percben érté­kesítettek. Bednarik rosszul eltalált lövése Krisikához ke­rült, aki öt méterről nem hi­bázott. Ezután Nagybátony egyenlítési lehetőséget hagyott ki: jobbszélsőjük beadását a tiszta helyzetben lévő közép- csatár közelről elhibázta, mellérúgta a labdát. G.: Kriska. Jó: Ferencsik, Néder, Kriska. László Attila Kossuth KFSE—Nyíregyháza •*. Szentendre, 700 néző. V.: Pádár. Kossuth KFSE: Szűcs — öze, Máté, Eröss (Wéber), Staller, Ebedli, Antoni, Ka- ralyos (Bakos), Vad, Pogács, Jernei. Az első félidőben a széltől támogatott KKFSE volt fő-' lényben, gyakran veszélyez, tették Pilcsuk kapuját. Szü­net után már kiegyensúlyozot­tá vált a játék, a vendégek voltak. Potyagólból a 60. perc­ben a VTSK jutott előnyhöz, majd az eredmény tartására törekedett. A 77. percben Cseh szabadrúgását Halmi 12 méterről a jobb felső sarokba lőtte. A 89. percben Halmi 14 méterről szinte ugyanoda vágta a labdát, mint az első góljánál. A Vasutas nem tudta megis­mételni múlt heti jó teljesít­ményét, de lelkesedésükkel már elvesztettnek hitt mérkő­zést fordítottak meg Halmi két parádés góljával. G.: Halmi (2). Jó: Halmi (a mezőny legjobbja). Ungureán László 1. Budafok 18 11 3 4 33—20 25 2. Sz. Dózsa 18 10 4 4 30—15 24 3. MGM Debr. 18 9 6 3 24—14 24 4. FÖSPED 18 8 6 4 20—13 22 5. SZVSE 18 8 5 5 21—16 21 6. Bp. Építők 18 7 6 5 24—17 20 7. Cegléd 186 7 5 23—19 19 8. IH. kér. 18 7 5 6 21—26 19 9. Láng 18 6 6 6 20—21 18 10. K.-halas 18 8 2 8 19—23 18 11. DEAC 18 5 6 7 22—23 16 12. H.-böszörm. 18 5 6 7 15—22 16 13. Szóin. MÁV 18 3 7 8 13—29 13 14. KISTEXT 18 2 7 9 15—20 11 15. B. VTSK 18 3 5 10 20—30 11 16. Gyula 18 2 7 9 16—28 11 Megyei totóeredmények 1. Üjhartyán—Perbál 2 2. Pilis—Isaszeg törölve 3. Üllő—SZTK 2 4. Pomáz—Budaörs 1 5. Monor—Nagykőrös X 6. Nagykovácsi—Aszódi Ep. 2 7. Esze T. SE—K.-lacháza II. k. 2 8. Nagykáta—Sülysáp 2 9. Péteri—Kis tarosa X Három darab 13+1 A vasárnapi totófordulóban négy darab 13 találatra szelvény akadt, nyereményük egyenként 245 166 forint. Ebből 13+1 találatos szel­vény három darab, szelvényen­ként! nyereményük 478 802 forint. A 12 találatos 1524, a II találatra 110, a 10 találatos pedig 24 forint nyereményt fizet. Totóeredmények: 2, X, X, 1, 1, 1, X, 1, X, 1, 1, 2, 2, 1. Äz Újpest már 5 ponttal vezet A labdarúgó NB I vasárnapi rangadóján az éllovas Újpesti Dó­zsa csak l:0-ra győzött, ebben nagy része van a kitűnően védő Honvéd­kapusnak, Bicskeinek is. A lila-fe­hérek újabb győzelmükkel már 3 ponttal vezetnek. Az MTK további gyengélkedését mutatja, hogy 2:ó-ás vezetésük után döntetlennel kellett beérniük otthonukban. Videoton—Zalaegerszegi TE 1:0 (0:0). Székesfehérvár, 14 000 néző. MTK—Csepel 2:2 (2:1). Hungária krt., 3000 néző. Diósgyőr—Tatabá­nya 2:0 (0:0). Diósgyőr. 4000 néző. Újpesti Dózsa—Bp. Honvéd 1:0 (0:0). Népstadion, 20 030 néző. Sal­gótarján—PMSC 1:1 (i:0). Pécs 7000 néző. VM Egyetértés—Szegedi EOL 2:0 (0:0). Soroksár, 2500 néző. Jelenet az Üjpesti Dózsa— Bp. Honvéd találkozóról. A bravúrosan védő Bicskei az újpesti Tóth elől megszerzi a labdát. 1. Ü. Dózsa 20 16 1 3 55—12 33 2. Vasas 20 12 4 4 36—21 28 3. Ferencváros 20 H 5 4 42—25 27 4. Bp. Honvéd 20 8 7 5 40—2-4 23 5. Rába ETO 20 11 1 8 34—25 23 6. Videoton 20 10 3 7 28—23 23 7. Csepel 20 6 10 4 30—21 22 8. ZTE 20 7 4 9 23—27 18 9. SZEOL 20 5 8 7 21—31 18 10. Salgótarján 20 6 5 9 24—31 17 11. Tatabánya 20 6 5 9 17—24 17 V 12. MTK 20 4 9 7 21—29 17 13. Egyetértés 20 5 7 8 18—32 17 14. Komló 20 2 9 9 15—35 13 15. Pécs 20 2 8 10 14—33 12 16. Diósgyőr, 20 3 6 11 13—38 12 Monor—Nagykörös 0:0. Mo­nor, 700 néző. V: Szórádi. Az első tíz perc a vendégeké volt, majd feljött Monor, s két nagy helyzetet kihagyott. Szünet után a vendégek támadtak töb­bet, s a 87. percben Szabó kö­zelről mellé lőtt. Jó védelmek, gyenge csatársorok küzdelme jellemezte a 90 percet. Jó: Kalo­csa, Simonovics, László K., Ka­csánál, ill. Juhász, Kecskés. Vitéz Imre Perbál—Üjhartyán 2:1 (1:1). Üjhartyán, 300 néző. V: Boltos. A nagy elszántsággal küzdő- helyi csapat jó játékával sem tudott győzni az éllovas ellen. Igen sok gólt ígérő helyzetet és egy ll-est Is kihagytak. A vendégek mindkétszer védelmi hibából érték el góljukat. G: Csernai (2), ill. Csema. Jó: Németh, Kovács, Csernai, Mo­nos, ill. lelkes játékáért az egész hazai csapat. Szolnoki Ferenc Maglód—Karta! 1:1 (1:0). Kartai, 300 néző. V: Hűvé. Csapkodó, alacsony színvonalú mérkőzésen mindkét együttes formája alatt játszott. A 30. percben szerzett vendéggólra a 65. percben válaszoltak a he­lyiek. G: Galambos, 111. Be- reczki A. Jó: Széman, Raki- ta, Gombkötő. Kartaiból senki sem dicsérhető. Deák István Pomáz—Budaörs 3:1 (2:0) Po­máz, 400 néző. V: BaiLa. Az el­ső félidőben a széltől támoga­tott hazaiak támadtak, s sza­badrúgásból, majd a kapus fe­lett átívelt labdából 2:0-ás előnyhöz jutottak. A hajrában, 3:0 után szépített Budaörs. G: Borbély (2), Deutsch, ül. Si­mon. Jó: Zeglin (a mezőny legjobbja), Katócs, Borbély, Binder, ill. Lukács. Csere László Pilisi SK—Esaszeg 1:0 (1:0). Ceglédbercel, 400 néző. V: So­mén. Pilis a 14. percben sze­rezte egyetlen gólját, s bár to­vábbra is támadott, újabbra nem telt erejéből. Szünet után Isaszeg átvette az irányítást, de a vendég csatárok is gójképte- lennek bizonyultak. G: Gajdos K. Jó: Pálenkás, Kerepeczki, Perjési II., Halgas, iH. Hanák, Halászi. Csikós Pál Szigetszentmiklósi TK—Üllő 1:0 (1:0). üLlő, 400 néző. V: Ho- rányi. A 16. percben Halmi rosszul szabadított fel, a labda Juhász elé került, aki nem hi­bázott. Kiegyensúlyozott első félidő után Üllő nagy mezőny­fölénybe került, de nem tudott a vendégek góljára válaszolni. G: Juhász. Jó: Pitka, őri, Ju­hász, ill. GuLácsi, Pénzes, Csor­ba. Fekete József Kapusbravúrok és védelmi rövidzárlat szemmel láthatólag az egy pont megszerzésére töreked­tek. A hazaiak egyénieskedő játéka eredménytelennek bi­zonyult. Jó: Szűcs, Staller, Antoni, Pogács. tJngi Sándor f. Vác 18 9 6 3 25—16 24 2. KKFSE 18 11 1 6 29—15 23 3. Kazincb. 18 8 5 5 24—22 21 4. S.-újhely 18 8 5 5 16—14 21 5. BVSC 18 8 4 6 30—19 20 6. Leninváros 18 7 6 5 20—16 20 7. Rudabánya 18 7 6 5 24—22 20 8. Kisterenye 18 7 5 6 21—21 19 9. Nyíregyháza 18 6 6 6 23—24' 18 Í0. Gyöngyös 18 6 5 7 23—22 17 il. Nagybátony 18 6 5 7 22—22 17 12. Izzó 18 6 5 7 21—21 17 13. Ózd 18 5 7 6 15—22 17' 14. Esztergom 18 4 5 9 15—24 13 15. Törekvés 18 2 7 9 12—24 11 Í€. KELTEX 18 2 6 10 18—34 10 Keleti csoport CVSE—Békéscsabai VTSK fc:l (0:0). Cegléd, 1200 néző. V.: Papp CVSE: Fényi — Cseh, Tóth, Laborcz, Zátonyi, Halmi, Csur- gai (Kresják), Pintér, Kábák I, Liptai, Kábák II. A vendégek szorosan véde­keztek, s ezt a „falat” a tá_ madásokat lassan vezető ceg­lédiek az első félidőben nem tudták áttörni, sőt, a vendég­támadások veszélyesebbek Hét csapatunk közül négy győze­lemmel vette a legutóbbi aka­dályt. Sorukban a Duna menti éllo­vas, a Dunakeszi Vasutas, amely­nek előnye már hét pont. Bravúros győzelmet ara­tott idegenben Vecsés. A nyolc mérkőzésen több kitűnő kapustel­jesítmény akadt, emellett védelmi rövidzárlat is, ez okozta a Bem SE váratlan nagyarányú vereségét. Kí­vülük az IM Vasas és a PSC ma­radt alul idegenben. Duna menti csoport Szigetújfalu—XV. kér. Növény­olaj 2:0 (1:0). Szigetújfalu, 300 néző. V: Csatári. Szigetújfalu: Kovács — Juhász I, Vigh L., Juhász II, Burst, Fazekas, Erdei, Tóth L. (Glöckl), Vigh T., Kaltenecker, Schuszter. Szigetújfalu győzelme egy percig sem volt kétséges. A több . gólos vereségtől a Növényolaj kitűnő for­mában védő kapusa mentette csak meg csapatát. G: Vigh T., Tóth L. Jó: Juhász I, Juhász H, Vigh L.. Tóth L. ÉVIG—PSC 2:1 (0:1). Gyömrői út, 100 néző. V: Borbély. Pilisvörösvári SC: Gubán — Mo­gyorósi, Stiffter, Schreck, Peiler IV, Mannhercz, Himberger, Fritz (Fetter), Herr, Bartl (Metzger), Há- ber. Az első félidőben a Pest megyei csapat támadott többet, s a 36. perc­ben előnyhöz jutott. Szünet után az ÉVIG nagy fölénybe került, s bár Gubán a bravúros védések soroza­tát mutatta be, a 78. és a 86. perc- k ben tehetetlen volt a hazaiak feje­sével szemben. Közepes iramú mérkőzésen a ha­zai csapat lendületes támadásaival fordította a maga javára az ered­ményt. G: Háber. Jó: Gubán, Stiffter, Mannhercz. Kovács Tibor Dunakeszi VSE—Csepeli Papír 3:0 (1:0). Csepel, Duna-sor, 300 néző. V: Vitárius. D. Vasutas: Solymosi — Serfőző, Szabadi, Erdész, Lipniczky, Hönsch, Zimmermann (Medgyes), Pollák, Szöllősi, Zoller (Havasi), Görgicze. Végig fölényben volt az éllovas Vasutas. A gólok sorát a 20. perc­ben Szöllősi nyitotta meg. G: Pollák (2), Szöllősi. Jó: Sza­badi, Hönsch, Szöllősi. Solymosi László Törökbálint—Telefongyár 1:1 (1:1). Törökbálint, 600 néző. V: Juhász. TTC: Farkas — Balogh, Pető, Miskei, Gyűrűs, Kiss A., Gelmár, Horváth, Czabadai (Pecsenka), Kiss S. (Barta), Orbán. A hazai csapat irányított, kétszer is csak a kapufa mentette meg a vendégeket a góltól. A telefongyá­riak csupán egyetlen támadást ve­zettek, ez is Farkas nagy kapus­hibájából gólt eredményezett. Nem sokáig tartott azonban a vendégek öröme: a hazaiak kiegyenlítettek. Szünet után nyomasztóvá vált a törökbálinti fölény, s hogy r az eredmény változatlan maradt, az a bravúrosan védő telefongyári ka­pusnak köszönhető. G: Orbán. Jó: Gyűrűs, Horváth Orbán. Fűrész János Középcsoport Ganz Villamossági—Bem SE 3:0 (2:0). Marczibányl tér, 200 néző. V: Nagy J. Bem SE: Németh — Bállá,' Czi- bere, Petőfi, Karikó, Repka, Da­rányi (Kopka), Szőiősi (Balf), Uhl- mami, Szakács, Fehérvári. A Bem SE-csatárok sok helyze­tet hagytak ki, a közvetlen véde­lem pedig nagyon gyöngén ját­szott, s ez volt a csapat legna­gyobb arányú veresége a 72/73-as bajnokságban. Jó: Karikó, Ühlmann. Haffner Vladimir ÉGSZÖV MEDOSZ—Magnezit 1:0 (0:0). Kiskunlacháza, 400 néző. V: Ba­lázs. Idegesen kezdett a két csapat, csupán szünet után volt elfogadha­tó a játék. A 60. percben született az egyetlen'gól, amelyet három ki­állítás követett. A vendégek közül ketten, a hazaiak közül pedig Zsol­dos jutott erre a sorsra sportsze­rűtlenség miatt. G: Polgár. Jó: Szűcs, Majsai. Kálmán János Vecsési SE—Csőszerelő 1:0 (0:0). Budafoki út, 100 néző. V: Kővágó. VSE: Boda — Szűcs J., Pintér, Végh, Kiss A., Makovecz, Bódi, Ka­lina, Nagy A., Nagymarosi, Szűcs A. Lelkes, jó játékkal harcolta ki váratlan győzelmét a Pest megyei gárda. Északközép csoport Pásztói KSE—IM Vasas Iklad 2:0 (1:0). Pásztó. V: Mravik. ÁLLÁS Vízépítőipari nagy­vállalat azonnali be­lépéssel felvesz nagy gyakorlattal rendelke­ző hegesztő szakmun­kásokat. Vidékiek ré­szére munkásszállást biztosítunk. Jelentke­zés: • Vízügyi .Építő Vállalat központi gép­javító üzeme, Vecsés, Dózsa György u. A Pest megyei Beru­házási Vállalat keres perfekt gyors- és gépírónőt, továbbá építészmérnököt, épí­tésztechnikust műsza­ki előkészítőd és mű­szaki ellenőri munka­körbe. Fizetés meg­egyezés szerint. Je­lentkezés: a 185— 064-es telefonon. Azonnali belépéssel felveszünk: műsze­rész. vülanyszerelő, csőszerelő, targonca- szerelő szakmtjnkáso- kat, valamint betaní­tott és segédmunkára 18 éven felüli férfia­kat. Hárorp műszak, 44 órás munkahét. Szálló biztosítva. Je­lentkezés: Könnyűbe­ton- és Szigetelő­anyagipari Vállalat, Fedéílemezgyár, Bu­dapest XX., Dózsa György út 83. ________ Ép ítőipari szövetkezet azonnali belépéssel felvesz lakóház építésére több éves munkára Budapesttől 100 km-en belül saját autóbusszal történő csoportos szállítással. kőműves, ács, tetőfedő, tetőbádogos szakmunkásokat, betanított és segédmunkásokat. Jelentkezés személyesen vagy levélben (■szombat kivételével) Budapest XVI.* R á kpss zentm ih ály * Rákosi út 90. Megközelíthető Metró, Örs vezér téri végállomástól 31 Y autóbusszal. Középfokú kereskedelmi végzettséggel rendelkező áruforgalmi osztályvezetőt, üzleti kapcsolatokkal rendelkező asztalosüzem* vezetőt és szakképzett kisvendéglő­vezetőt azonnal felvesz a Pécel-lsaszeg ÁFÉSZ Pécel, Szemere P. u. 8. Bádogos és vízveze­tékszerelőt felvesz a Vörös Csillag Mg. Tsz. Építőrészlege (volt Alkotmány Tsz. iroda). Kubikosbrigáclokat vasútvonal melletti, vidéki munkahelyre felveszünk. Kistarcsa, Szabadság u. Ifi -------------------1----------­Fe lvételre keresünk vasraktárba vezetőt vagy számlázási gyakorlattal rendelkező adminisztrátort Üzemi eged kiadásához napi 4 órai elfoglaltsággal konyhai dolgozót. Jelentkezés: Bp. IX., Soroksári út 15. Telefon: 336—355/29. Bejárónőt napi 4 órára keres. Danchay Győzőné kozmetikus, Nagykőrös, Ady End­re u. 1.______v________ An yagkönyvelőt vesz fel a Ceglédi Vasipari Ktsz. Jelentkezés: a szövetkezet központi irodájában. Szabadság tér 5. főkönyvelőnél. Á Nagykőrösi Láda- gyár felvesz kazánfű­tő, villanyszerelő, la­katos és faipari szak­munkásokat, valamint férfi segédmunkáso­kat azonnali belépés­sel. Bérezés kollektív szerint. Jelentkezés: Nagykőrös in., Örké­nyi út 7 —14 óráig. Csökkentett munka­idővel, munka- és vé­dő ruhajuttatással, szakképzettség nél­küli dolgozókat fel­veszünk. Jelentkezés: Pest megyei Szolgál­tató és ’ Csomagoló Vállalat, Piliscsába- Jászfalu Mész- és Bá­nyaüzem. ADÁS­VÉTEL Minden héten csütör­tökön 7 —12 óráig, előnevelt liba kapható a Nagykőrösi Dózsa Tsz, baromfitelepén. Inárcson, főútvona­lon, 300 négyszögöles telek eladó. Érdek­lődni: vasárnap, Pest- imre, Táncsics u. 56. Valkón 2 sz. kony­ha, mellékhelyiséges családi ház, 850 négy­szögöl gyümölcsössel azonnal beköltözhe­tően eladó. Cím: Valkó, Petőfi út 95. Érdeklődni: Valkó, Petőfi út 91. _________ Já wa kismotor, 500 köbcentis, bukósisak nélkül 2500 forintért és 200 köbcentis DKV stabil motor eladó. Orvosi rendelő. Mono­ri erdő , ______________ El adó 601-es új Tra^ bánt Liomusin. Ceg­léd, Bajcsy-Zsilinszky út 33.________________ R — 16-os türkiszzöld, CX rendszámú eladó. Honvéd Presszó, Aszc d. ______________ IZ S 350-es újszerű állapotban eladó. Cegléd, Hársfa u. 9. Szűcs.__________________ Polski Fiat 1300-as. 35 000 km-t futott, kifogástalan áliapotr ban eladó. Cegléd, Damjanich u. 21. Eladó Újszilváson 3 szoba, + mellékhelyi­ségekből álló ház. 400 négyszögöles telek- kel. Alkotmány 82. Nagykőrösön, Petőfi u. 17. sz. ház eladó. Részben beköltözhe­tő. Érdeklődni Lehet: Tanács u. 13. sz. Csendes. ______________ El adó 500-as Trabant, kifogástalan állapot­ban. Nagykőrös, Schweldel u. 2. sz. Eladó használt War*» szawa olcsón. Érdek­lődni lehet: Cegléd, VI., kér. Etelka utca 1/a. délután 5 órától. Eladó 72 négyszögöl víkend-telek. Laki­telek, Töserdőn. Tel.: Nagykőrös 481. Gödöllőn háromszo­bás, összkomfortos, családi ház, + hét­végi víkendnek telek eladó. Érdeklődni: Attila utca 24. _______ El adó Skoda Felicia kitűnő állapotban. Gödöllő, Attila utca 24. sz. Ipari tanulókat szer­ződtetünk 1973-74- es tanévre: kőműves, ács, asztalos, burkoló, festő, villany-, víz- gázszerelő szakmák­ba. Kőműves ipari tanulóknak iparitanu­ló-otthoni elhelyezést biztosítunk. Előzetes írásbeli jelentkezési Április 4. Építőipari Szövetkezet. 1084 Bu­dapest, Auróra utca 23 — 25. Munkaügyi osztályán.____________ 16 évet betöltőt lányokat SZÖVŐ betonúiénak felvesz a PTM Angyalföldi Szövőgyára. A betanulási idő 8, illetve 12 hét. Ezen idő alatt napi egy forintért ebédet, biztosítunk. Havi fizetés kb. 1200 Ft. A későbbiek folyamán jó kereseti lehetőség, a teljesítéstől függően 2500 Ft-tól. Lakást minimális térítés mellett adunk. Jelentkezés írásban a gyár munkaerő­gazdálkodásán. 1138 Bp. Szekszárdi u. 19. Fogsor javítás meg­várható. József körút 77. Üllői útnál. 331 — 628. _________________ El cserélném egyszo­bás, komfortos, erké­ly es lakásomat föld­szintesre, Gödöllőtől Kistarcsáig. Krentner, Hatvan, Mező I. u. 2. II. 18._________________ A Lőrinci Fono fel­vételt hirdet 15 éven felüli lányok részere. A betanulási idő 1 hónap. Kereset: 1700 —2J100 Ft a beta­nulás után. Vidéki lányok részére szál­lást biztosítunk. Cím: PIV. Lőrinci Gyár Budapest XVIII., Gyömrői út 85—91. Szeged belvárosi, ta­nácsi, egyszobás, ma- gasföldszínti, össz­komfortos lakásomat elcserélném Budapest vagy környéki ha­sonlóra. Érdeklődni: 17 — 20 óráig, Bpest XV.. Arany János u. 28. Kiss Béla._______ A Kecskeméti Ba­romfifeldolgozó Vál­lalat .Albertirsai Toll- üzeme, magas áron felvásárol új és hasz­nált liba- és kacsa- toLlat. Albertirsán a Köztársaság út 16. sz. alatt, szombat kivéte­lével 7-től 15 óráig.