Pest Megyi Hírlap, 1972. november (16. évfolyam, 258-282. szám)

1972-11-28 / 280. szám

ME«.» bl öi 1972. NOVEMBER 28., KEDD SÍKERES VÁCI KAPUZÁRÁS Késett az Ózd - befutott a HMs Az Északi cso­portban, mint ismeretes, a hosszú ideig vezető Váci Híradást a leg­utóbbi két fordulóban a Kossuth KFSE váltotta fel az élen. Az őszi finálé újabb változást hozott. A szentendreiek alul­maradtak idegenben, míg Vác biztosan győzött, s így egy pont előnnyel zárta a félévet. A Ceglédi Vasutas otthonában megosztozott, a pontokon. Északi csoport Vác—Ózd 3:0 (1:0) Vác, 1000 néző. V: Bircsák. V. Híradás: Ferencsik — Molnár, Néder, Jeszenszky, Pálinkás I., Szunyogh, Balogh, Böhm, Bednarik, Fedor, Pá­linkád II. A mérkőzés 38 perc késéssel kezdődött, mert az ózdiak gépkocsihiba miatt csupán 14 órakor érkeztek meg. Válto­zatos fél óra után a 37. perc­ben Pálinkás I. a 16-os jobb sarkáról váratlan hatalmas lövést küldött kapura, amely a meglepett Fekete mellett a bal sarokba vágódott. Szünet után kissé csökkent az iram. Az utolsó 10 percben azonban ismét rákapcsolt a Híradás. A 80. percben Bednarik beadá­sát Balogh, a 87. percben pe­dig Bőhm labdáját Bednarik fejelte a kapuba. A találkozó után a közönség nagy lelkesedéssel köszöntötte az első félévben kitűnően sze­repelt váciakat, s az öröm még fokozódott, amikor a Kossuth KFSE eredménye után 'kiderült, hogy őszi első a csapat. G: Pálinkás I., Balogh, Bed­narik. Jó: Néder, Ferencsik, Jeszenszky, Pálinkás I. Breznay István K. Vegyész—Kossuth KFSE 4:2 (1:2) Kazincbarcika, 800 néző. V: Somlai. KKFSE: Gergely (Fekete) — Öze, Vida, Wéber, Pusztai, Ebedli, Antoni (Angelmayer), Karalyos, Eröss, Pogács, Jer- nei. Izgalmas, nagy iramú mér­kőzésen a Pest megyeiek 2 li­es vezetését szünet után nem­csak kiegyenlítette a hazai csapat, hanem gyors támadá­| sokat vezetve, a maga javára fordította az eredményt. G: Pusztai, Erőss. Jó: Erőss, Vida. Az Északi csoport őszi végeredménye 1. Vác 15 8 5 2 23-13 21 2. KKFSE 15 10 — 5 22-14 20 3. Leninváros 15 7 4 4 19-14 18 4. BVSC 15 7 3 5 28-17 17 5. Izzó 15 6 4 5 20-18 16 6. K.-barcika 15 6 4 5 21-21 16 7. Kisterenye 15 7 2 6 20-20 16 8. S.-új hely 15 6 4 5 13-13 16 9. Nyíregyh. 15 5 5 5 20-20 15 10. Rudabánya 15 5 5 5 18-19 15 11. Nagybátony 15 5 4 6 18-19 14 12. Özd 15 4 6 5 13-19 14 13. Gyöngyös 15 5 3 7 18-19 13 14. Esztergom 13 3 5 7 14-22 11 15. Törekvés 15 2 6 7 9-19 10 16. KELTEX 15 2 4 9 17-26 8 Keleti csoport Ceglédi VSE—Budafok 1:1 (0:0) Cegléd, 600 néző. V: Szávó. CVSE: Fényi — Kábák II., Tóth, Vézner, Kresják, Halmi, Csurgai, Cseh, Kábák I., Lip­tai, Pintér. Az ősz legjobb hazai telje­sítményét nyújtotta a Pest megyei csapat. Színvonalas, küzdelmes és gyors volt- a já­ték. A vasutas egyre-másra vezette akcióit, de csupán a 70. percben jutott előnyhöz. Egy előre ívelt labda átszállt a fejek felett, Csurgai elé ke­rült, aki nyolc méterről lapo­san a hosszú sarokba helye­zett. Nem sokkal ezután nö­velhette volna előnyét Cegléd, de Liptai lövését a kapufa mentette. Cegléd vezetése „felhozta” a vendégeket, a 79. percben egy beívelt labdát Fényi kiejtett, Kalmár első próbálkozását Halmi először még a gólvonalról mentette, de másodszor a volt csepeli csatár már nem hibázott. így Budafok jó hajrával mentette meg a már elvesztettnek hitt pontot. G: Csurgai. Jó: Kresják, Cseh, Vézner. Ungureán László A Keleti csoport őszi végeredménye 1. MGM Debr. 15 9 5 1 23- 8 23 2. SZVSE 15 8 4 3 19-12 20 3. Budafok 15 8 3 4 29-20 19 4. Sz. Dózsa 15 7 4 4 21-13 18 5. Bp. Építők 15 6 6 3 21-15 ÍR 6. FÖSPED 15 6 5 4 15-10 17 7. ni. kér. 15 6 5 4 19-20 17 8. Láng 15 5 6 4 18-17 16 9. Cegléd 15 3 7 5 17-10 13 10. Kk.-halas 15 6 1 8 16-22 13 11. DEAC 15 3 6 6 16-20 12 12. H.-böszörm. 15 4 4 7 13-21 12 13. BVTSK 15 3 5 7 17-24 11 14. Gyula 15 2 7 6 15-22 11 15. KISTEXT 15 2 6 7 13-15 10 16. Szóin. MÁV 15 2 6 7 10-25 10 INNEN - ONNAN Odera Frankfurtban befejeződött a szocialista országok katona spor­tolóinak ökölvívó-sparíakiádja. A papírsúlyú döntőben a magyar Fi­scher pontozással győzött a cseh­szlovák Bari ellen, és így arany­érmet szerzett. Rigában nyolc ország részvételé­vel rendezték meg a Szambó Euró­pa-bajnokságot. A verseny a szov­jet sportolók nagy fölényét hozta, akik a tíz számból nyolcat meg­nyertek, a japánok két győzelmet arattak. Jobb gólkülönbséggel Perbál a őszi első A megyei labdarúgó-bajnokság őszi utolsó fordulójában nagy fi­gyelem kísérte a hármas élboly tagjainak vendégszereplését. Perbál és Gödöllő győzött ide­genben, így a két újonc foglal­ja el az első és második hegyei, míg Üllő alulmaradt a monori rangadón. Budaörs a vártnál biztosabban diadalmaskodott Isa- szeg felett, akárcsak az SZTK Pi­lis ellenében. Monor—Üllő 4:1 (4:0). Monor, 900 néző. V.: Potocsnyi dr. Jó ira­mú mérkőzésen a széltől támoga­tott hazai csapat már a 7. perc­ben megszerezte a vezetésit. Ez­után szinte egy kapura játszott és négygólos előnnyel fordult. Szünet után a szél az üllőieket támogat­ta, de csupán szépítésre telt ere­jükből. G.: Szegedi (2), Szabó, Ka- csándi, ilL Kovács. Jó: Déri, Si­mon ovi cs (a mezőny legjobbja), Szabó, ill. Antal, Baj kai, Kovács. Vitéz Imre Perbál—Csepel Autó 2:1 (1:1). Millennium-telep. 100 néző. V.: Bernáth. Közepes iramú küzdel­mes mérkőzésen szerencsés gólllail nyert az éllovas. A döntetlen igaz­ságosabb lett volna. G.: Csemai, Papp (öngól), ill. Cseh. Jó: Né­meth, Nagy, Monos. Nyíri, ill. Kroh, Grósz, Szedlák. Bertóti Attila Gödöllői Vasas—Nagykőrösi Ki­nizsi 1:0 (1:0). Nagykőrös, 100 né­ző. V.: Soós G. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen a 15. percben leshelyzetből szerezte a győztes gólt a vendégcsapat. A döntetlen reálisabb lett volna. G.: Rab L. Jó: Hegedűs, Kaiser, Rab J., Körösi. A hazaiak közül senki sem dicsérhe­tő. Pécsi Sándor Budaörs—Isaszeg 5:2 (2:2). Bu­daörs, 200 néző. V.: B. Tóth. Jó iramú mérkőzésen az első félidő­ben kétszer is kiegyenlítették a vendégek vezetését a hazaiak. For­dulás után nagy iramot diktált Bu­daörs, s bebiztosította győzeimét. G.: Mündler, Herczog, Kiss, Simon, Berger, ill. Bene, Szaniszló (ll-es- ből). Jó: Berger, Simon, Herczog, Kiss, ill. Hanák, Őrlik. Kovács István SZTK—Pilisi KSK 3:0 (2:0). Szi­gefcszentmiklós, 200 néző. V.: An­gyal. Az első félidőben többet tá­madó és jobban játszó SZTK meg­érdemelten jutott kétgólos előny­höz. A második félidőben feljött Pilis, de csatárai rendre kihagyták a helyzeteket. A hajrában állítot­ták be a hazaik a végeredményt. A 80. percben Kuszenda (Pilis) és Kiss (SZTK) a kiállítás sorsára jutott. G.: Rádi (2), Hollósi. Jó: Sánta, Varga, Leitner, Rádi, ill. Hriazik, Mátrai. Budakalász—Üjhartyán 7:1 (3:1). Budakalász, 150 néző. V.: Surmann. Bár az első gólt Üjhartyán szerez­te, de ezzel el is lőtte puskaporát, s a gyenge napot kifogó vendégek ellen Budakalász szinte tetszés sze­rint érte el góljait. G.: Diós (3), Tóth, Göncz, Czakó, Pénzes, ilL Hermann. Jó: Czakó (mezőny leg­jobbja), Baranyák, Kovács, ill. Tunner, Farkas. Vészics János Kartal—Fóti SE 2:2 (2:2). Kartal, 200 néző. V.: Szórádi. Kartal győ­zelmet érdemelt volna, de csatárai a biztos helyzetek sorát kihagyták. G.: Biliinger, Zámbó, ill. Hajdú, Fonódi. Jó: Bereczki, Vincze, Klu- ber, ill. Pektor, Guzsaj. Deák István Maglód—Pomáz Irt) (1:0). Magléd, 100 néző. V.: Demeter. Kiegyenlí­tett mérkőzésen Máglód szerencsés A Király Kupa döntőjében Nagyszerű magyar sikert hozott a XXIV. tenisz Király Kupa. A rangos fedettpályás tornán első ízben jutott Magyar- ország csapata a négyes döntőbe. A belga és a svéd válogatott után csapatunk a franciákat is kétvállra fektette és 5:0-ás eredménnyel bizosította helyét a madridi négyes döntőben. Képünkön: a Machán—Taróczi magyar páros, amely az ötödik győzelmet szerezte. Ötpontos Dunakeszi-előny ÉGSZÖV-Baja helycsere Peiler I. búcsújátéka w A szombaton dia­dalul askodó - Du­nakeszi Vasutas ötpontos előnnyel zárta az el­ső félévet. A Pi- lisvö rösvá r— S zi- getújfalu megyei rangadó hazai si­kert hozott, míg Törökbálint kika­pott idegenben. A másik elsőségre esélyes csapat, a listavezető ÉG- SZÖV alulmaradt a második he­lyezett Baja otthonában, s így he­lyet cserélt a két együttes. Lachá- za rosszabb- gólkülönbséggel má­sodik lett. Az IM Vasas, mint be­számoltunk: szombaton döntetlent ért el a fővárosban. Duna menti csoport PSC—Szigetújfalu Irt> (1:0) Pilisvörösvár, 200 néző. V.: Gál. PSC: Gubán — Mogyorósi, Pei­ler I, Apollónia, Schreck, Peiler III, Fritz, Herr, Mannherz, Bartl, Háber. jobbja), Ul. Kovács, Vígh L., Ér­dek Kovács Tibor Csepeli Papírgyár—TTC 2:1 (0:0) Csepel, Duna-sor, 100 néző. V;: Gergely. Törökbálinti TC: Farkas — Ba­logh, Benyó, Máté, Gyűrűs, Kiss Pecsenka (Barta), Gelmár, Papp, Horváth, Orbán (Grimm). A 25. percben egy hazaadott lab­dát Farkas vetődve hárított, majd a csepeli középcsatár megrúgta a fekvő kapust. Tumultus támadt és meglepetésre Gyűrűs piros cédulát, a csepeli középcsatár pedig csak sárgát kapott. Gyűrűst kiállították, Szünet után a 65. percig a viharos széllel szemben játszó Törökbálint még jól védekezett, ezután eldőlt a találkozó sorsa. G.: Gelmár. Jó: Máté, Kiss, Gel­már. Fűrész János A Duna menti csoport őszi végeredménye (1:2) Kuti. Sz. Vörös Meteor: Kovács — Ju­It Dunakeszi 15 10 4 1 28- 6 24 hász F. (Winhardt), Urbancsik, 2. ÉVIG 15 8 3 4 27-24 19 Burst, (Koroknai), Vígh L., Juhász 3. Törökbálint 15 6 6 3 18-12 18 J., Tóth, Schuszter, Erdei, Vígh T., UFC 15 6 6 3 19-13 18 Kaltenecker. 5. Szigetújfalu 15 8 2 5 22-18 18 A mérkőzés előtt kis ünnepség 6. Sütőipar 15 7 3 5 23-17 17 keretében virágcsokorral köszön­7. Növényolaj 15 3 9 3 17-17 15 tötték Peller I-et csapattársai és 8. DUTRA 15 6 2 7 23-18 14 a vezetők búcsújátéka alkalmá­9. BEAC 15 4 6 5 14-16 14 ból. Az első félórában két hazai 10. Cs. Papír 15 4 6 5 20-23 14 helyzet maradt ki. A 32. percben 11. Telefongyár 15 5 4 6 21-30 14 szöglet után, vezetéshez jutott Pi­12. TFSE 15 5 3 7 26-24 13 lisvörösvár. Ezt követően Herrt fel­13. MAFC 15 4 5 6 18-19 13 lökték a 16-oson belül, de Bartl büntetőjét Kovács kivédte. 14. Bp. Vegyiművek 15 4 5 6 10-13 13 G.: Mannherz. Jó: Peller I, Pei­15. Pilisvörösv. 15 3 3 9 18-36 9 ler UI, Mannherz (a mezőny leg­16. Autótaxi 15 3 1 U 11-29 7 Középcsoport Vecsés—Postás SE 3:2 Vecsés, 200 néző. V.: VSE: Tarr (Boda) — Szedresi, Pintér, Pál (Czimbal), Kiss A., Kiss j I., Kalina, Makovecz, Nagy A., Szűcs A., Dávid. A 15. percben a Postás már 2:0- ra vezetett, a Pest megyei csapat a félidő befejezése előtt szépített. Szünet után erősen feljavult a ha­zai gárda, s az utolsó 20 percben szerzett két góllal a maga javára fordította az eredményt. G.: Nagy A. (2), Makovecz. Jó: Kiss A., Makovecz, Nagy A. Fekete József Ercsi—Bem SE Őrt) Ercsi, 100 néző. V.: Csontos. Bem SE: Németh — Zátonyi, Dormány, Petőfi (Bállá), Karikó, Raffael P., Raffael K., Szőllősi, Szántó, Uhlmann, Szélesi. Gyenge játékvezetés mellett a helyiek iger keményen, «kíméletle­nül játszottak. A 14. percben Pe­tőfit väUkulcs csonttöréssel kór­házba szállították. A helyzetek alapján a Bem SE győzelmet érde­melt volna. Jó: Németh, Zátonyi, Szántó. Haffner Vladimír Baja—EGSZÖV 2:0 (0:0) Baja, 400 néző. V.: Márton. EGSZÖV MEDOSZ: Szeles — Varsányi, Pintér, Pálinkás, Maj- sai, Sallai, Mándoki, Zsoldos, Szűcs, Bárczi J., Spátai. Megérdemelten nyert a többet tá­madó hazai csapat annak ellenére, hogy első góljuk lesből esett. Jó: Majsai, Sallai. SZEOL-bravúr az MTK-nál A labdarúgó NB I 12. fordulóját az élmezőny tagjai otthon, illetve idegenben sikerrel vették. Meg­lepetés a Szegedi EOL győzelme az MTK otthonában. Vasas—Zalaegerszegi TE 3:1 (1:0). Fáy utca, 8000 néző. Salgótarján— Csepel 2:1 (0:0). Salgótarján, 4000 néző. XJjpesti Dózsa—Diósgyőr 4:0 (2:0). Diósgyőr, 12 000 néző. VM Egyetértés—Videoton 1:0 (0:0). So­roksár, 1200 néző. Tatabánya—Ká­ba ETO 1:0 (0:0). Tatabánya, 5000 néző. Szegedi EOL—MTIv 2:1 (1:1). Hungária körút, 1. Ferencváros 3000 12 8 néző. 2 2 28-15 18 2. Ü. Dózsa 12 8 1 3 26- 8 17 3. Bp. Honvéd 12 6 4 2 26-12 16 4. Rába ETO 12 7 1 4 24-17 15 5. Vasas 12 6 2 4 21-16 14 6. MTK 12 4 6 2 16-13 14 7. Tatabánya 12 5 3 4 14-14 13 8. ZTE 12 5 2 5 16-13 12 9. Videoton 12 5 2 5 19-17 12 10. Csepel 12 3 6 3 18-16 12 11. Szegedi EOL 12 3 5 4 13-12 11 12. Salgótarján . 12 4 1 7 17-24 9 13. Egyetértés 12 3 3 6 10-23 9 14. Pécs 12 1 5 6 7-16 7 15. Komló 12 1 5 6 10-27 7 16. Diósgyőr 12 1 4 7 8-23 6 Megyei totóeredmények 1. Pilisvörösvár—Sz.-újfalu 1 2. Csepel Autó—Perbál 2 3. Nagykőrös—Gödöllő 2 4. Monor—Üllő 1 5. Törölve — 6. Alsógöd—Aszódi Ép. 2 7. Biatorbágy—Nagykovácsi 1 8. C. MEDOSZ—Albertirsa x 9. Iklad—Tápiószele 1 góllal nyert, a négy biztos hely­zetet elügyetlenkeaö pomáziak el­len. A megyebajnokság végeredménye őszi 1. Perbál 15 11 — 4 30-17 32 2. Gödöllő 15 10 2 3 28-17 22 3. üllő KJ 9 2 4 25-17 20 4. SZTK 15 8 2 5 32-22 18 5. Monor 15 8 2 5 29-21 18 6. Budaörs 15 7 3 5 26-16 17 7. Isaszeg 15 7 3 5 24-21 17 8. Pilis 15 6 3 6 28-29 15 9. Pomáz 15 6 2 7 17-19 14 10. Budakalász 15 5 3 7 29-26 13 11. Maglód 15 6 1 8 20-29 13 12. Kartal 15 4 3 8 23-26 11 13. Nagykőrös 15 5 1 9 14-23 11 14. Fót H 3 4 8 17-33 10 15. Üjhartyán 15 5 — 10 20-41 10 16. Csepel Autó 15 3 3 9 19-24 9 Öltözőostrom Két óra hosszat ostrom alatt tartotta a játékvezetői öltö­zőt a Frosinone—Avellino olasz bajnoki mérkőzés után a feldühödött hazai közönség. Az volt ugyanis a vélemé­nyük a szurkolóknak, hogy a játékvezető, Giosue Stanoli, részrehajlóan bíráskodott, mert nem adta meg a helyiek qgyik gólját, s kiállította a csapat egyik játékosát iá. Így nyert az Avellino l:0-ra. A rendőrség csak nehezen tud­ta kiszöktetni a sporttelepről a bírót. Porlisch legyőzte Hortot San Antonióban, a nemzet­közi sakknagymesterek verse­nyén a 6. fordulóban Portisch Lajos a 37. lépésben legyőz­te Hortot, s most holtverseny­ben a negyedik helyen áll. A versenyben a szovjet Karpov vezet. Innsbruck is kéri Bécsi jelentések szerint Innsbruck város szenátusa úgy határozott, hogy hivatalosan is kérni -fogja az 1976. évi téli olimpiai játékok rendezésének jogát. Az idei olasz bajnokság szenzá- ciója a Lazio vasárnap majdnem elszenvedte első vereségét. Berga- moban az Atiaianta a 85. percig l:0-ra vezetett, de ekkor a 22 éves Grlaschellinek sikerült megszerezni az egyenlítést, s így a Lazio a táb­lázat élén maradt. A Gorrúk Zabrze lett az őszi első a lengyel labdarúgó-bajnokságban, jobb gólkülönbségével megelőzve a Ruch Chorzow együttesét. Üjabb .érdekes változások történ­tek a labdarúgó NB I B-toen, s tovább tömörült a mezőny. Miután az éllovasok sorra vereséget szen­vedtek, három húszpontos csapat között csak a gólkülönbség dönti el az elsőhelyet: a Haladás mellé a Dorog és a Kecskemét is felzár­kózott. Az első és a kilencedik kö­zött mindössze 3 pont a különbség, Borasban, a skandináv nemzetkö­zi asztalitenisz-bajnokság harma­dik napján ragyogó magyar siker született. A vegyes párosban a Jó­nyer, Magos kettős feledtetve az egyéniben mutatott gyengébb já­tékot, előbb az elődöntőben, majd a /döntőben legyőzte japán ellen­felét és bajnoki címet szerzett. A csehszlovákiai Olomouc-ban ötödször rendezték meg az Inter- víziós Kupa művészi-tomaver- senyt. A bajnokok kategóriában a havannai világbajnoknő, a bol­gár Gigova szerezte meg a győ­zelmet 39 ponttal, ... 4. Patocska Mária (magyar) 38.3. Eles-sarok közelében a Budapesti Műbútor­asztalosok Ktsz., Bp. X., Maláta u. 31.. azonnali belépésre fel­vesz: asztalosokat, gyakorlattal rendelke­ző faipari gépmunká­sokat. szakma nélküli fiatalokat asztalos és gépmunkásnak beta­nítunk, férfi és női anyagmozgatókat, anyagtéri munkáso­kat. magasnyomású olajtüzelésű kazánhoz fűtőt. Megközelíthető: 13-as, 28-as, 37-es villamossal. 32-es, 62- eq. RVös autóbusszal MÁV Gépjavító Üzem felvételre keres azonnali belépéssel: géplakatos, horizont­esztergályos, esztergályos, marós, vésős, kovács, gáz-vizszerelő, vízvezetékszerelő, bádogos, asztalos szakmunkásokat, valamint segédmunkásokat. MÁV utazási kedvezmény és üzemi étkezés van. Cím: Bpest XIV., Tohy út 97-101. Bejárat: Tatai út és Fáy út sarokról. A Ceglédi Építőipari Vállalat (Cegléd, Damjanich u. 5. sz.) vizsgázott könnyű­gépkezelőket vesz fel. Jelentkezni lehet, szombat kivételével minden nap 8—16.30-ig a vállalat munkaügyi osztályán. A Nagykőrösi Város­gazdálkodási Vállalat vízvezetékszerelő-bó- dogos, bádogos és építőipari segédmun­kásokat alkalmaz Jelentkezés a munka ügyi osztályon. 16 évet betöltött lányokat szövőnőnek felvesz a PTM Angyalföldi Szövőgyára. A betanulási idő 8 hét. ezen idő alatt kb. havi 1050 Ft bruttó fizetést és napi 1 forintért ebédet biztosítunk. Lakást minimális térítés mellett adunk. Jelentkezés írásban a gyár munkaerő­gazdálkodásán: Bp. XIII., Szekszárdi u. 19-25. A Kohászati Gyárépi- tő Vállalat tápiószele! Vasszerkezeti Gyár­egysége felvesz gya­korlattal és megfele­lő iskolai végzettség­gel rendelkező szám­viteli csoportvezetőt, SZTK ügyintézőt és bérelszámolót. Fizetés a kollektív szerződés­ben foglaltak (szak- képzettség, gyakorlati idő) szerint. Felvé­telre Jelentkezni le­het a gyáregységnél: Tápiószele, Györgyei út __________________ Ny ugatpestmegyei Élelmiszer Kiskeres­kedelmi Vállalat sza- badkasszás egységek vezetésére — élelmi- szerkereskedclmi szak- képzettséggel rendel­kező dolgozók részére — pályázatot hirdet. Bővebb tájékoztatást a személyzeti vezető ad. Budapest V. kér. Bécsi u. 2. sz. III. era. 4. sz. Az Alsónémedi és Vidéke ÁFÉSZ pályá­zati felhívást hirdet a Bugyi, Felszabadulás tér 4. sz. alatti 21-es textilruházati szak­bolt vezetésére, 1972. december 27-től. Pá-’ lyázati feltételek: szakmai képesítés, legalább 5 éves bolt­vezetői gyakorlat, tisz­ta erkölcsi bizonyít­vány. Bérezés a kel- lektív szerződés sze­rint. Jelentkezni le­het: Alsónémedi és Vidéke ÁFÉSZ, Alsó­némedi. Vörös Hadse­reg u. 85. alatt, az ÁFÉSZ elnökénél. Te­lefon: Alsónémedi: 8. Acs, asztalos és víz­vezetékszerelő szak­munkásokat vesz fel a ceglédi Vörös Csillag Mgtsz. Cegléd. Mizsei út (volt Alkotmány Tsz.) Kisablakos, olajfékes Volkswagen sürgősen eladó. Vecsés, Ságváii u, 36. _________________ El adó villanymotoros kompresszor, gumike­rekű kézikocsi. Al­bertirsa, Kolozsvári út 62. ______________________ El adó 15 mázsa szállí­tásra alkalmas mun­kagép. — Nagykőrös, Magyar u. 7. Mészá­ros. ____________________ Gö döllőn azonnal be­költözhető kettőszobás családi ház, 400 n.-öl telekkel sürgősen el­adó. Illés István u. 58._____________________ Nagykőrösön eladó iy2 szobás, összkom­fortos lakás OTP-hi- tel-átvállalással. VL kér. Encsi u. 7._______ El adó ház Nagykőrös* Kölcsey u. 22/a. VEGYES A Lőrinci Fonó fel­vételt hirdet 15 éven felüli lányok részére! A betanulási Idő: 1 hónap, kereset: 1700 — 2100 Ft a betanulás után. Vidéki lányok részére szállást bizto­sítunk. Cím: P1V Lő­rinci Gyár. Budapest XVIII. kér. Gyömrői út 85—91. Figyelem! Vállalatok* termelőszövetkezetek! Termelésüket elősegí­tem azzal, hogy az önök ügyes-bajos dol­gaikat, hivatalos ügyeiket itt Pesten si­keresen elintézem. —- Kérvényt gépelek, in- tézkedek érdekükben azonnal. Telefonügye­let: l 630—365. Cím: Lantos, Budapest XIV. kér. Fogarasi út 29/B. Ili, em. 14. ___________ El veszett egy 4 éves sárga kan kutya Szent­endrén, november 11- én ,,Princ” névre hall­gat. Néha a hátsó jobb lábára sántít. *— Megtalálót magas ju­talomban részesítjük. Tulajdonos lakcíme: Nagy Évike, Csillag­hegy, Ráby Mátyás u. 46. sz. ______________ Ér tesítés! MÉH VálT^ lat szentendrei telepe december havában leltároz. Átvétel: de­cember 1-től decem­ber 21-lg, eladás: de­cember 15-től decem­ber 21-ig szünetel.