Pest Megyi Hírlap, 1972. november (16. évfolyam, 258-282. szám)

1972-11-14 / 268. szám

6 test uEC VEI *»» kMirtap 1972. NOVEMBER 14., KEDD Mz MTK is b Ax FTC—Csepel találkozón a csepeli Hajdú ment Megye­ri és Branikovits elől. A labdarúgó NB I í, fordulójá­ban az MTK elszenvedte első ve­reségét. Tizenhárom pontjával a Ferencváros került az élre. Az él­mezőny igen tömör. Az elsőt és a 7. helyezettet csupán három pont választja el. Most is az újonc Zala­egerszeg mérkőzésén volt a leg­több néző. Videoton—MTK 2:0 (1:0). Székes- fehérvár, 8000 néző. Ferencváros— Csepel 3:2 (2:1), Népstadion, 5500 néző. SZEOL—Salgótarján 2:0 (2:0). Szeged, 5000 néző. Újpesti Dózsa— Tatabánya 3:1 (2:1). Megyeri út, 5000 néző. Rába ETO—Bp. Honvéd 1:1 (1:0). Győr, 6000 néző. ZTE— Bécsi Dózsa 1:0 (0:0). Zalaeger­szeg, 12 000 néző. 2:2 (1:0). Komló, 3000 néző. 1. FTC 9 6 1 2 21-12 33 2. Ü. Dózsa 9 6 — 3 18- 8 12 3. Vasas 9 5 2 2 18-10 12 4. Honvéd 9 4 4 1 14- 7 12 5. MTK 9 4 4 1 14-30 12 6. Rába ETO 9 5 1 3 19-16 11 7. Videoton 9 4 2 3 15-12 10 8. Csepeü. 9 2 5 2 16-14 9 9. ZTE 9 4 1 4 10- 8 9 10. Tatabánya 9 3 3 3 11-13 9 11. SZEOL 9 2 3 4 10-17 7 12. Egyetértés 9 2 3 4 9-18 7 13. Saig. BTC 9 3 — 6 14-18 6 14. Komló 9 1 4 4 9-17 6 15. DVTK 9 1 .3 5 7-14 5 16. Pécs 9 4 5 3-13 4 EZÜSTÖK PÉCSRŐL Pécsett három napon át 37 egyesület 137 versenyzőjének részvételével: zajlottak az, or­szágos vidéki serdülő ökölví­vó-bajnokság küzdelmei. A Pest megyeiek közül az 1957—58-as korcsoportban fél­nehézsúlyban Mátyás (Csepel Autó) második lett. Ugyan­csak ezüstérmet szerzett a 14 éveseknél a pehelysúlyú Szlo­vák (Ceglédi VSE). 60 órát a nyeregben Jacques Krouto francia kasz­kadőr az elmúlt hét péntekén hajnali 4 órakor ült motorke­rékpárra, és világcsúcskísérle­tét vasárnap 16 órakor fejezte be. A 60 óra alatt — amely időtartam világrekordnak szá­mít — 5000 kilométert tett meg egy autóskörpályán. Krouto az általában rossz, esős időben hat motorkerék­párt váltott. Vasárnap 15 óra körül azonban majdnem baj történt, alig bírt elkerülni egy pályán átfutó kutyát. Köny- nyebben meg is sérült, de azért egy órát még meg tudta ülni a „nyerget”. A férfi kézilabda bajnokcsapatok Európa Kupa tornáján a Lokomo­tív Szófia 28:16 arányban győzött az Elektromos elleni visszavágón. A két mérkőzés összesített ered­ménye 40:29 a bolgárok javára, s igy az Elektromos kiesett. Pozsonyi előkészületek Pozsonyban megkezdődtek az 1973. február 26—március 4. között sorra kerülő műkor­csolyázó- és jégtánc-világbaj­nokság előkészületei. Elkészült már a VB időrendi műsora. Február 28-án lesz a párosok világbajnoki döntője, március 1-én a nők, március 2- án a jégtáncosok és március 3- án a férfiak küzdenek a vi­lágbajnoki címért. A verseny- sorozatot március 4-én gálaest zárja. A Belga FC Bruges játékosa, a holland Nico Rijnders vasárnap az FC Liege elleni mérkőzés 12. per­cében szívinfarktust kapott. A volt Ajax játékost azonnal kórházba szállították, állapota súlyos. Eddig hivatalosan Grenoble (francia), Vancouver (Kanada) és Lake Tahoe (amerikai) városok nevezése érkezett meg a NOB-hoz az 1976. évi téli olimpiai játékok megrendezésére. Az UEFA Kupa — s egyben a BEK és a KEK következő sorsolá­sát, a négybe jutásra, 1973. feb­ruár 14-én Frankfurtban tartják. Három vendéggyőzelem Perbál az élen Akárcsak a labdarúgó NB I­beu, a megyei bajnokságban is nagyon tömör az élmezőny. Eh­hez hozzájárultak a vasárnapi eredmények is, három vendég- győzelem született, s jobb gólkü­lönbségével a Budakalászon dia­dalmaskodó Perbál került az él­re, Gödöllő, s a múltheti éllovas Üllő előtt. Isaszeg továbbra is gyengélkedik, egymás után há­romszor kapott ki. Nagykőrös viszont folytatja jó sorozatát, egymásután háromszor nyert. Csepel Autó—Isaszeg 3:1 (3:1). Millennium-telep, 300 néző. V.: Hű­vé. A közepes iramú ideges han­gulatú mérkőzést a 8. percben ket­tős kiállítás tarkította, s így mindkét együttes tíz főre olvadt. Ezután az Autó kapujához szegez­te ellenfelét, s három gyors góljá­ra csak eggyel válaszoltak a ven­dégek. A félidő befejezése előtti percben kapusuk kiállítása miau tovább csökkent a vendégcsapat létszáma. G.: Cseh, Glász, Szabó I., ill. Fekete. Jó: Varga, Papp, Cseh, Szabó I., ill. Fekete. Bér tóti Attila Perbál—Budakalász 1:0 (0:0). Budakalász, 150 néző. V.: Opálsz- ki. Mindkét oldalon a védelmek jeleskedtek. A 75. percben szabad­rúgásból szerezte győztes gólját Perbál, s még ugyanebben a perc­ben a budakalászi Sárosit kiállí­tották. G.: Csernai. Jó: Csernai, Németh, Juhász, ill. Maris I. (a mezőny legjobbja), Baranyák, Ko­vács. Vészit« János Gödöllői Vasas—Kartal 2:1 (0:0). Kartal, 200 néző. V.: Vasas. Jó iramú mérkőzésen az első félidő­ben Kartal1 nem tudta bevenni a jól védekező vendégek hálóját. A 49. percben szerzett gödöllői veze­tést még kiegyenlítették a he­lyiek, de az 58. percben bebizto­sította győzelmét a vendégcsapat. A játék képe alapján Kartal dön­tetlent érdemelt volna. G.: Rab, Molnár, ill. Biliinger (limesből). Jó: Rab, Molnár, Hegedűs, ilL Berecz- ki A., Urbán, Biliinger. Deák István Monor—Párnáz 1:0 (1:0). Monor, 350 néző. V.: Soós G. A széltől tá­mogatott Monor a 30. percben sze­rezte meg a vezetést. Nem sokkal később növelhette volna előnyét, de Szabó közelről a kapus kezébe lőtt. Szünet után is a helyiek vol­tak fölényben, de a vendégek jól védekeztek. G.: Bajkal. Jó: Déri (a mezőny legjobbja), Simonovics, Kacsándi, ül. Széliért, Borbély, Kozák. Vitéz Imre SZTK—Budaörs 1« (1:0). Sziget- szentmiklós, 200 néző. V.: Budai. Jó iramú, küzdelmes mérkőzés. Az első félidőben az SZTK, a máso­dikban Budaörs volt fölényben. Mindkét oldalon a védelmek tűntek ki. G.: Rádi. Jó: Varga, őri, De- mény, Leitner, ül. Nagy, Böjté, Seffer. Nagykőrösi Kinizsi—Ü j hártyán 4:0 (0:0). Nagykőrös, 200 néző. V.: Gódor. A jól védekező vendégcsa­pat ellen csak a 47. percben tud­ta megszerezni a vezetést a má­sodik félidőre feljavult körösi tá­madósor. A többi gól az utolsó negyedórában esett a közepes ira­mú, közepes színvonalú mérkő­zésen. G.: Decsi (2), Szabó, Abo- nyi. Jó: Szabó, Somiyai, Decsi, Juhász, ilL Gyöngyösi, Csema I, Fajt. Pécsi Sándor Üllő—Fóti SE 2:2 (1:1). Fót, 100 néző. V.: Varga. Jó iramú mér­kőzésen mindkétszer Üllő veze­tett. Az utolsó percben szabadrú­gásból egyenlített a hazai gárda. G.: Bajkai, Viczkó, ül., Diósi, Fo- nódi. Jó: Antal, Bajkai, Halmi, Északi őrségváltás őrségváltás volt az Északi csoportban. A hosszú ideje vezető Váci Híradást jobb gólkülönbsé­gével a Kossuth KFSE vál­totta fel az élen. A szentend­reiek ugyanis bravúros győ­zelmet arattak idegenben, míg a Híradás erejéből csak dön­tetlenre telt. Megosztozott a pontokon a Ceglédi Vasutas is. Északi csoport Váci Híradás—Sátoraljaúj­hely 0:0 Vác, 1500 néző. V.: Bacsa. V. Híradás: Ferencsik — Molnár I., Néder, Böhm, Szu- nyogh, Pálinkás, Dudás, Fedor (Molnár 11), Kovács, Bednarik, Balogh. Sok hibával tarkított, ideges játék jellemezte a mérkőzést. A hazai ostrom nem hozott eredményt a vendégek szívós védekezése miatt. A 87. perc­ben Balogh megszerezhette volna a győzelmet, de a kapu torkában a léc fölé fejelt. Jó: Bőhm, Molnár. Breznay István Nagy volt űz ÉGSV-mellény \tf A tizenharmadik fordulóban a Kö­zépcsoport lista­vezetője az ÉG- SZÖV MEDOSZ váratlan veresé­get szenvedett Kecskeméten, s a nyolc Pest me­gyei együttes közül csupán ők kaptak ki. A Duna menti éllovas Dunakeszi otthonában csak döntet­lent ért el, Pilisvörösvárhoz és a már szombaton szerepelt IM Vasas Aszódhoz hasonlóan. Üjfalu és a Bem SE idegenben, míg Törökbá­lint és Vecsés hazai pályán diadal­maskodott. így összesen 11 pont a termés. < Duna menti csoport Dunakeszi VSE—UFC 0:0 Dunakeszi, 200 néző. V.: Mravik. D. Vasutas: Solymosi — Sramm, fezabadi, Smál (Serfőző), Lipnicz- ki, Hőnsch, Görgicze (Erdész), Poüák, Szőlős!, Gönczöl, Zoller. A többet támadó Vasutas mé­lyen a szokott formája alatt ját- jloW, Solymosi László PSC—Autőtaxi 0:0 Püisvörösvár, 200 néző. V.: Dá­vid. PSC: Gubán — Mogyorósi, Sod­ró, Apollónia, Schreck (Viola), Peiler I, Háber, Fellegi, Mann- bérez, Bartl (Herr), Peiler III. A közepes iramú mérkőzésen a vörösváriak többet, a vendégek ve­szélyesebben támadtak, de gólt egyik csapat sem tudott elérni. Jó: Mogyoróst Sodró, Mann- hercz. Kovács Tibor Törökbálint—Bp. Vegyiművek 2:0 (0:0) Törökbálint, 500 néző. V.: Glück. TTC: Farkas — Balogh, Benyó (Pethő), Máthé, Gyűrűs, Kiss, Pe- csenka, Gelmár, Miskei (Papp), Horváth, Orbán. Kiegyenlített első 45 perc után a második félidő elején a csereként beállt Papp mintaszerű akcióból megszerezte a vezetést. Továbbra is Törökbálint támadott, s az 55. percben növelte előnyét. G.: Papp, Orbán. Jó: Balogh, Benyó, Papp, Orbán. Fűrész János Szigetújfalu—Cs. Papírgyár 1:0 (1:0) Csepel, 100 néző. V.: Daubnei. Sz. Vörös Meteor: Kovács — Juhász I, Urbancsik, Víhg L., Burst, Juhász II, Erdei, Tóth, Schuszter, Vígh T., Kaltenecker. Hideg, szeles időben nagy iramú, kemény mérkőzés. Üjfalu elsősor­ban jó taktikájának köszönheti győzelmét. Az el3Ő félidőben a széltől támogatva többet támadott, szünet után a védekezésre összpon­tosított, s emellett gyors lefutások­kal veszélyeztetett. G.: Vígh T. Jó: Juhász I, Urban­csik, Vígh L., ErdeL Középcsoport Bem SE-Kiskőrös 1:0 (OKI) Kiskőrös, 450 néző. V.: Seid­mann. Bem SE: Németh — Zátonyi, Dormány, Petőfi, Karikó, Raffael P., Raffael K., Szőlősi, Uhlmann, Wittmann (Fehérvári), Szélcsi. Végig a Bem SE irányított, s a helyzetek alapján nagyobb arány­ban is győzhetett volna. G.: Szőlősi. Jó: Karikó, Zátonyi, Uhlmann, Dormány. Haffner Vladimír Mezőfi SE—EGSZOV MEDOSZ 3:0 (0:0) Kecskemét, 100 néző. V.: Tóth ül. EGSZÖV: Szeles — Varsányi, Pintér, Majsai, Pálinkás, Saliai, Bárczi I, Bauer, Mándoki (Kiss), Szűcs, Kolipka (Frida). Már az első félidőben is elma­radt szokott teljesítményétől az elbizakodottan kiálló EGSZOV. Szünet után a lelkes és jobban felkészült hazai csapat megérde­melten harcolta ki győzelmét. A Pest megyei együttesben senki nem nyújtott átlagon felülit. Kolipka János Vecsés—Ganz VUlamossági 2:1 (0:1) Vecsés, 150 néző. V.: Csontos. VSE: Boda — Szedres!, Mako- vecz, Pál, Kiss A., Kiss I., Kalina, Nagy A., Dávid, Szűcs A., Csizma­dia (Nagymarosi). Ellentétes félidők. Szünet után a gólképesebb Vecsés megérdemelten fordította a maga javára az ered­ményt. G.: Nagy A., Szűcs A. Jó: Makó vecz, Kiss A., Nágy A. KKFSE—Nagybátony 2:0 (0:0). Nagybátony, 400 néző. V.: Asztalos. Kossuth KFSE: Gergely — öze, Vida, Wéber, Pusztai, Ebedli, Antoni, Karalyos, Erőss (Angelmayer), Pogács, Jernei. Szünet utáni gólra töröbb játékával megérdemelten nyert a Pest megyei gárda: G.: Pusztai (11-esből), An­gelmayer. Jó: öze, Pogács, An­gelmayer. 1. KKFSE 13 9 — 4 19-10 2. Vác 13 7 4 2 19-12 3. Leninváros 13 6 4 3 16-12 4. BVSC 13 6 3 4 24-13 5. Kisterenye 13 7 1 5 19-17 6. S.-újhely 13 5 4 4 10- 9 7. Rudpbánya 13 5 4 4 18-18 8. Izzó 13 5 3 5 17-16 9. Kazincb. 13 5 3 5 17-19 10. Ózd 13 4 5 4 13-16 11. Nyíregyháza 13 4 4 5 19-20 12. Gyöngyös 13 4 3 6 15-16 13. Nagybátony 13 4 3 6 13-16 14. Törekvés 13 2 5 6 8-16 15. Esztergom 13 2 5 6 12-21 16. KELTEX 13 2 3 8 15-28 ffl. Pek-tor (a mezőny legjobbja), Hajdú, Koller. Pilisi KSK—Maglód 1:0 0.-0). Maglód, 200 néző. V.: Leftusz. Pi­lisi fölény után a második fél­időben följött a hazai csapat. A csatárok azonban sokat egyénies- kedtek és a százszázalékos hely­zeteket sem tudták értékesíteni. Pilis a győztes gólt a 63. percben szabadrúgásból szerezte, az elál- mélkodó kapus mellett. G.: Ku- saenda. Jó: Tímár, Pálinkás, Kere- peezki, Halgas, ill. Gombkötő. Gér József 1. Perbál 13 9 — 4 25-14 18 2. Gödöllő 13 8 2 3 26-17 18 3. Üllő 13 8 2 3 22-13 18 4. SZTK 13 7 2 4 27-19 16 5. Monor 13 7 2 4 25-19 16 6. Isaszeg 13 6 3 4 19-16 15 7. Pilis 13 6 2 5 26-24 14 8. Budaörs 13 5 3 5 19-14 13 9. Pomáz 13 5 2 6 16-18 12 10. Nagykőrös 13 5 1 7 14-21 11 11. Maglód 13 5 1 7 17-25 11 12. Kartal 13 4 2 7 21-22 10 13. Budakalász 13 4 2 7 20-23 10 14. Csepel Autó 13 3 3 7 18-20 9 15. Fót 13 3 3 7 15-28 9 16. Üjhartyán 13 4 — 9 15-32 8 Mégy darab 13+1 A vasárnapi totófordulóban négy 13-j-l-es szelvény volt. Nyeremé­nyük egyenként 262 926 forint. A 21 darab 13 találatot* szelvényen­ként 42 142, a 12 talál atos 939. a 11 találatos 76, a 10 talá-latos pedig 20 forint nyereményt fizet. Totóeredmények: 1, 1, 1, 1, U X9 19 I9 If lf Zf Xf 2m Megyei totóeredmények 1. Vecsés—Ganz Villany 2. Fót—Üllő 3. Budakalász—Perbál 4. SZTK—Budaörs 5. Biatorbágy—Aszódi Ép. 6. Veresegyház—Ssrigetcsép 7. Farmos—Sülysáp 8. Bag—Tápiószele 1 x S 1 2 1 1 1 Banks hazatért Gordon Banks, a 73-szoros angol labdarúgó-válogatott kapus súlyos autóbalesete után visszatért ottho­nába. Mint ismeretes, a vüág egyik legjobb kapuvédője a szemén olyan sérülést szenvedett, hogy az orvo­sok még most sem tudnak vég­legeset mondani, teljesen rend be­jön-e vagy sem. Banks arcsérülé­sét száz öltéssel varrták össze. Néhány napon belül a kórház zárójelentést hoz nyüvánosságra, amely már bővebb tájékoztatást nyújt Banks jövőjéről. APROHIRDETESEK ÁLLAS Hazai Pamutszövő Soroksári Gyára azonnali felvételre keres kazánfűtőt Jelentkezni lehet: Budapest XX. Soroksár, Marx K. ntca 294. Munkaügyi osztály. A Vecsésl Ezüstkalász Mg. Tsz. gyakorlott lémcsiszolókat (5 — 6 fő) keres felvételre eloxműhelyl csiszolás­ra. Jelentkezés: Ve­csés, Jókai utca 8. sz. alatt. Keleti csoport Ceglédi VSE—Szegedi Dó­zsa 0:0 Cegléd, 600 néző. V.: Schlidk. CVSE: Fényi — Vézner, Tóth, Laborcz, Kresják, Hal­mi, Csurgai, Cseh, Kábák I., Liptai, Pintér (Darányi). \ Az első félidőben a széltől támogatott CVSE fölényben játszott, de támadásaikat las­san építették, középen vezet­ték, s a jól tömörülő vendég­védelem mindig mentett. Eb­ben az időszakban nagy ve­szélyt jelentettek Liptai csa­vart szögletei, Bánfi három­szor is csak szerencsével, bra­vúrral mentett. Szünet után | már sokmozgásos játékkal, la­pos átadásokkal közelítette meg az ellenfél kapuját a Vas­utas, de a befejezésekbe most is hiba csúszott. Az utolsó ne­gyedórára eldurvult a játék, s ebben a gyengén működő já­tékvezetőnek is szerepe volt. A 88. percben Laborczot kiállí­tották. Jó: Tóth, Cseh, Liptai. Ungureán László Csemege Vállalat ABC Áruháza FELVESZ: szakképzett eladókat, csomagotokat, pénztárost, segédmunkást. Jelentkezés: Budapest XIIL, Szent István körút 30. 1. MGM Debr. 2. Budafok 3. SZVSE 4. Bp. Építők 5. III. kér. 6. Sz. Dózsa 7. FÖSPED 8. Láng 9. Cegléd 10. Gyula 11. K.-halas 12. DEAC 13. Szóin. MÁV 14. H.-böszörm. 15. KISTEXT 16. BVTSK 13 9 13 8 13 2 13 2 13 3 13 1 6 13 2 4 22- 7 21 27-16 18 16- 9 18 17- 12 16 18- 13 16 17-11 14 14- 10 14 15- 14 14 16- 16 12 14-13 11 14-20 11 13-18 9 9-17 9 11-20 9 6-14 8 13-22 8 Villamos­mérnököt és hidegburkoló művezetőt azonnali belépéssel felveszünk. CEGLÉDI ÉPÍTŐIPARI VÁLLALAT, Cegléd. Damjanich u. 5. Dunakeszi hűtőház korszerű munkásszállás biztosításával női és férfi- dolgozókat gyümölcs­feldolgozó munkára azonnal felvesz. Jelentkezés: Dunakeszi­'Üjtelep. Azonnali felvételre keresünk minősített és minősítés nélküli he­gesztőket, vasszerke­zeti és géplakatosokat, esztergályosokat és se­gédmunkásokat. Je­lentkezés: Vecsés. VIZ ÉP Gépjavító Üzem, Dózsa György út. MÁV Gépjavító Üzem felvételre keres azonnali belépéssel : géplakatos, horizont­esztergályos, esztergályos, marós, vésős, kovács, gáz-vizszerelő, vízvezetékszerelő, bádogos, asztalos szakmunkásokat, valamint segédmunkásokat. MÁV utazási kedvezmény és üzemi étkezés van. Cím: Bpest XIV., Tahy út 97-101. Bejárat: Tatai út és Fáy út sarokról. Eles-sarok közelében a Budapesti Műbútor­asztalosok Ktsz., Bp. X., Maláta u. 31., azonnali belépésre fel­vesz : asztalosokat, gyakorlattal rendelke­ző faipari gépmunká­sokat, szakma nélküli fiatalokat asztalos és gépmunkásnak beta­nítunk, férfi és női anyagmozgatókat, anyagtéri munkáso­kat, magasnyomású olajtüzelésű kazánhoz fűtőt. Megközelíthető: 13-as, 28-as, 37-es villamossal, 32-es, 62- es. 85-ös autóbusszal. Gépipari vállalat felvételre keres: program­osztályvezetőt. Gyártástervezés­ben, technológiai feladatokban gyakorlott technikusokat. Normatechno­lógusokat, üzemmérnököt. Gyártásfejlesztési munkában nagy gyakorlattal rendelkező tervezőmérnököt. Anyaggazdálkodói munkakörben gyakorlattal és szakvizsgával rendelkező anyaggazdálko­dókat. ..Budakömyék 3457” jeligére. a Felszabadulás téri hirdetőbe. Kettő szobás, örökla­kás Cegléd. Szív utca 7. szám földszint 1. eladó. ________________ El adó IC Polski Fiat 23 CG0 km-rel. Ceg­léd, Kender u. 29. Füle Ferenc.__________ El adó oldalkocsis Pannónia motor. Kozma u. 1. III. e. 11/A. Nyíri.__________ Na gykőrös 3 járás Temető d. 1/a alatt ház 1200 négyszögöl telekkei e^adó. 2 X CAC HPJ győz­tes apától, német juhász kan kölykök eladók. Cserveni. Her- nád. Eladó hároiiiszobás, összkomforto-s lakás, központi fűtés, garázs, termő szőlő, gyümöl­csössel OTP átválla­lással, beköltözhetően. Nagykőrös, Napkelet u. 3. Érdeklődés ugyanott, naponta du. 3 után._______________ Op el Karaván 1700-as kifogástalan, újkori állapotban garanciával eladó, megtekinthető XIII., Katona József u. 8. garázsban. Eladó sötét Tisza há­lószobabútor, ágybe­tétes. Nagykőrös, ILL, Absalon S. u. 15. Péteri községben, B pesttől 30 km-re jó közlekedés, 300 négyszögöl telken, családi ház 100 000 Ft-ért. „Azonnali be­költözés 105 001” jel­igére, Felszabadulás téri hirdetőbe. Skoda S 100-as sür­gősen eladó. Szarvas u. 20. Eladó ház Nagykőrös, VI. kér. Csillag u. 8/a. Érd.: déli órák­ban. Albertirsán főút mel­lett azonnal beköltöz­hető ház, nagy telek­kel eladó. Érdeklődés: Mótyovszkiné, Albert- irsa, Vörös Hadsereg u. 35. Eladó Nagykőrösön, Bajcsy-Zsilinszky E. u. 117. számú ház, nagy kerttel, azonnal beköltözhető. Beköltözhető ház el­adó Nagykőrös, n. kér. Gyep u. 5. Ér­deklődni : Szolnok u. 75. sz. _____________ El adó Nagykőrös, X. kér. Zrínyi u. 8. szá­mú ház. Érd.: VIIL kér. Kazinczy u. 8. Eladó bután-gázos tűzhely, 11 kg-os pa­lackkal, nyomáscsök­kentővel üzemképes állapotban. Nagykő­rös, Széchenyi tér 12. Kopa Ferenc.______ 11 46 négyszögöl szőlő­gyümölcsös (megoszt- vas is) eladó. Belte- lek! Érdeklődés: Vác, Jókai utca 7. VEGYES A Lőrinci Fonó fel­vételt hirdet 15 éven felüli lányok részér el A betanulási Idő: 1 hónap, kereset: 1700 — 2100 Ft a betanulás után. Vidéki lányok részére szállást bizto­sítunk. Cím: PIV Lő­rinci Gyár, Budapest XVIII. kér. Gyömröi út 83—91.____________ Te rmelőszövetkeze­tek, figyelem! Felújí­tott, októberben mű­szaki vizsgázott Cse­pel 350-es Diesel te­hergépkocsi eladó. — Érdeklődni: MHSZ Pest megyei Gépjár­mű Iskola, Budapest XIII., Angyalföldi u. 21. Telefon: 208 — ÜL: Felt György. Szekér, taliga, tárko­csi, lószerszám, ekék, répavágó. szecskavágó eladó. Kőműves el­helyezkedne, lakás szükséges. Pomáz, Luppa utca 25. Bencze._____ No vember 8-án dél­után elveszett egy fekete dobermann szuka. Megtalálója ju­talomban részesül. Nagykőrös, ni., Tor­más u. 14/b.