Pest Megyi Hírlap, 1972. október (16. évfolyam, 232-257. szám)

1972-10-31 / 257. szám

■ Pl hegyei xKírtof* 1972. OKTOBER 3L, KEDD Pontszerző büntető A Vasas—MTK NB I-es labdarúgó-mérkőzés utolsó percé­ben büntetőhöz jutott az MTK, s ezt értékesítve 2:2 lett a végeredmény. Így tehát a büntető segítette hozzá a kék-íehé- reket az egyik ponthoz. Képünkön Oborzil már elrúgta a tizenegyest a kapu bal oldala felé, Mészáros viszont jobbra vetődik. Bedimrik újabb mesterhármasa Északi cso- port vezetője, a Váci Híradás WmI biztösan győ­«Pj jjfjj §g9l zott. Előnye há- ^BfesKäaiil^ rom pontra nőtt, mert a Kossuth KFSE kemény, küz­delmes mérkőzésen kikapott Leninvárosban. A Keleti cso­portban a két szomszédvár ta­lálkozóját a Ceglédi Vasutas nyerte a Szolnoki MÁV elle­nében. Északi csoport Váci Híradás—Kisterenye 3:0 (3:0) Vác, 1500 néző, V: Maczkó. V. Híradás: Ferencsik — Molnár, Nédér, Böhm, Szú- nyogh, Pálinkás, Dudás, Ba­logh (Kriska), Kovács, Bedna- rik, Fedor. A közepes iramú első félidő jO. percében Pálinkás átadá­sát Bednarik a hálóba továbbí­totta. A 40. percben ugyanő tisztára játszotta magát és kö­zelről növelte az előnyt. A 44. percben Balogh beadására Bednarik messziről rajtolt, s elcsípve a labdát, védhetetle- nül lőtt a hálóba. Mesterhár­mast ért e.l akárcsak a KEL- TEX elleni mérkőzésen. A má­sodik félidőben mindkét csa­pat hiába igyekezett, nem tud­ta a kínálkozó helyzeteket ér­tékesíteni. G: Bednarik (3). Jó: Bedna­rik, Szúnyogh, Pálinkás. Breznay István LMKT—KKFSE 1:0 (1:0:) Leninváros, 500 néző. V: Papp I. Kossuth KFSE: Gergely — Öze, Vida, Rostás, Pusztai, Ebedli, Antoni, Karalyos, Erős, Bogács, Jernei. Jó: Gergely, Pogács, Vida, 1. Vác 11 7 3 1 19-10 17 2. KKFSE 11 7 — 4 16-10 14 3. Leninváros 11 5 4 2 14- 9 14 4. BVSC 11 5 3 3 21-11 13 5. Rudabánya 11 4 4 3 17-16 12 6. S.-újhely 11 5 2 4 10- 9 12 7. Gyöngyös 11 4 3 4 15-14 11 8. Izzó 11 5 1 5 14-13 11 9. Nagybátony 11 4 3 4 13-13 11 10. Kisterenye 11 5 1 5 16-17 11 11. Nyíregyh. 11 4 2 5 17-18 10 12. Özd 11 3 4 4 12-16 10 13. Kazincb. 11 4 2 5 12-17 10 14. Törekvés 11 2 4 5 8-15 8 15. Esztergom 11 1 5 5 10-20 7 16. KELTF.X 11 1 3 7 13-19 5 Keleti csoport Ceglédi VSE—Szolnoki MÁV 2:0 (0:0) Cegléd, 700 néző. V: Kürti. CVSE: Hamza — Kábák II, Tóth, Laborcz, Kresják, Véz- ner, Csurgai, Cseh, Kábák I, Liptai, Pintér (Darányi). A hazaiak az első félidőben valamivel többet veszélyeztet­tek, eredmény nélkül. Több ki­hagyott helyzet után Csurgai szerezte meg a vezetést, ez megnyugtatta az együttest és már jobban ment a játék a védekezésre berendezkedett szolnoíkiak ellen. 1. Ungureán MGM Debr. .11 7 3 László 1 16- 5 17 2. SZVSF. 11 7 2 2 14- 7 16 3. Budafok 11 7 1 3 23-13 15 4. III. Iker. 11 6 3 2 16-14 15 5. Bp. Építők 11 4 6 1 14- 9 14 6. Sz. Dózsa 11 5 3 3 15- 8 13 7. FÖSPED 11 5 3 3 13- 8 13 8. Láng 11 4 5 2 13- 9 13 9. K.-halas 11 5 1 5 14-16 11 10. Cegléd 11 3 4 4 16-16 10 11. Gyula 11 1 6 4 12-18 8 12. DEAC 11 2 3 6 11-16 7 13. KISTEXT 11 1 5 5 6-13 7 14. BVTSK 11 1 4 6 9-13 6 15. Szóin. MÁV 11 1 4 6 7-17 6 16. H.-böszörm. 11 1 3 7 6-13 5 Elégedetlenek a Panathinaikos labdarúgó-csapatának hívei a bolgár bajnok CSZKA Szófia elle­ni hazai vereség miatt. Puskás Fe­renc edző bejelentette: amennyi­ben játékosai a jövőben nem kö­vetik utasításait, nem edzi tovább a Panathinaikost. Üllő az élre lopakodott EZREN MONORON A megyei labdarúgó-bajnokság 11. fordulója bővelkedett érde­kes mérkőzésekben, több helyütt ugyanis az élmezőny tagjai ta­lálkoztak egymással. Az SZTK legyőzte Isaszeget, s jobb gólkü­lönbségével a Gödöllőt verő Ül­lő lopakodott az élre. A második helyezett Perbál kikapott Nagy­kőrösön, a Monor—Pilis vonal­rangadó pedig helyi sikert ho­zott. Az élmezőny igen tömör, hi­szen az első és a hetedik helye­zett között csupán három pont a különbség. A forduló egyetlen vendéggyőzelmét Budaörs aratta Maglódon, Kiss mesterhármasá­val. SZTK—Isaszeg 2:1 (1:0). Sziget­szentmikló-s, 200 néző. V.: Aranyo­si. A kiegyenlített első félidőben kapu előtti kavarodásból jutottak előnyhöz a helyiek. A második fél­idő az SZTK-csatárok, valamint a vendég védők küzdelmét hozta. Idei legjobb játékával megérde­melten nyert a hazai csapat. G.: Wimmer, Gere, ill. Skribek. Jó: Hollósi (a mezőny legjobbja), Ju­hász, Gere, Wimmer, ill. Szaniszló, Zombori. Üllő—Gödöllői Vasas 3:0 (0:0). Üllő, 300 néző. V.: Gombás. A tar­talékos Gödöllő az első félidőben ügyesen játszott, szünet után azon­ban már nem tudta feltartóztatni a feljavult hazai csapat rohamait. G.: Csorba, Pénzes, Tóth S. Jó: Csorba, Baj kai, Tóth S., ül. Körö­si, Molnár. Monor—Pilis 4:2 (0:0). Monor, 1000 néző. V.: Potocsnyi dr. A nagy iramú mérkőzés első félidejé­ben a vendégek még visszaver­ték a hazai támadásokat. Szünet után 20 perc alatt háromgólos előnyre tett szert a helyi gárda, s ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa. A hajrában feljavult vendégek csak szépíteni tudtak. G.: Szabó, Szege­di, Bajkai, Halápi, ill. Perjési, Pe- tyán. Jó: László, Déri, Gergely, Baj kai, ill. Perjési, Malik, Tamási. Vitéz Imre Nagykőrösi Kinizsi—Perbál 1:0 (0:0). Nagykőrös, 200 néző. V.: Lel- lei. Az első félidőben Perbál volt gólveszélyesebb, de Csemai két nagy lövését is védte Leskó. A másik oldalon Decsi lőtt öt méter­ről a léc fö<lé. A színvonalas első 45 perc után csapkodóbbá vált a játék. Perbál visszaesett, a Kini­zsi többet támadott, de csak a 85. percben tudta a győztes gólt meg­szerezni. G.: Abonyi (11-esből). Jó: Leskó (a mezőny legjobbja), Ju­hász, Somlyai, ill. Kovács, Nagy, Nyíri. Pécsi Sándor Budaörs—Maglód 3:0 (2:0). Mag­lód, 200 néző. V.: Bemáth. Buda­örs az első félidőben jól kihasznál­ta mezőnyfölényét. A második fél­idő elején Maglód rohamozott, de a 72. percben lőtt újabb buda­örsi gól végleg eldöntötte a talál­kozó sorsát. G.: Kiss (3). A győz­tes csapatban Nagy L., Kiss, Sef- fer és Simon tűnt ki. Poraáz-Fóti SE 1:1 (1:0). Fót, 50 néző. V.: Somén. Jó iramú mér­kőzésen az első félidő pomázi, a második 45 perc fóti fölényt ho­ATLÉTIKA Kettős siker Kaposvárott zott. G.: Deutsch, Ül. Hajdú. Jó: Deutsch, Pfeifer, ill. Hajdú, Gu- zsaly, Dobos. Budakalász—Csepel Autó 1:0 (0:0). Budakalász, 200 néző. V.: Glózik. Jó védelmek, gyenge csa­társorok küzdelme jellemezte a mérkőzést. A kalásziak a 70. perc­ben büntetőből szerezték a győz­tes gólt. G.: Diósi (ll-esből). A hazaiaknál Maris I. (a mezőny leg­jobbja), valamint Csápori tűnt ki. Vészics János Kartal—Üjhartyán 4:2 (1:1). Kar- tal, 100 néző. V.: Kaiser. Üjhartyán 30 perces késéssel, s 8 játékossal érkezett Kartalra. Ennek ellenére az 5. percben ők szerezték meg a vezetést, sőt, nem sokkal később óriási helyzetet hagytak ki. A 26. percben egészült ki tizenegy főre a vendégcsapat. Ezután Kartal át­vette az irányítást, s 2:2 után biz­tosan húzott el a tervszerűtlenül játszó vendégek ellen, akik a 75. percben kiállítás miatt megfogyat­koztak. G.: Bereczki T. (3), Tilin- ger, ül. Farkas (2). Jó: Bereczki A., Bereczki T., Vincze, ill. Farkas. Deák István 1. Üllő 11 7 1 3 19-11 15 2. Isaszeg 11 6 3 2 18-12 15 3. Perbál U 7 — 4 22-13 14 4. Monor 11 6 2 3 24-16 14 5. Gödöllő 11 6 2 3 21-15 14 6. SZTK 11 6 1 4 2^17 13 7. Pilis 11 5 2 4 24-22 12 8. Budaörs 11 4 3 4 16-12 11 9. Maglód 11 5 1 5 16-22 11 10. Kartal 11 4 2 5 20-19 10 11. Budakalász 11 4 2 5 19-19 10 12. Pomáz 11 4 2 5 15-17 10 13. Fót 11 3 2 6 12-23 8 14. Nagykőrös 11 3 1 7 8-20 7 15. Csepel Autó 11 2 2 7 13-17 6 16. Üjhartyán 11 3 — 8 12-28 6 Vendégsikerek A Népstadionban vasárnap ket­tős mérkőzést tartottak. Meglepe­tésre a Szegedi EOL. pontot szer­zett a Ferencvárostól, a labdarúgó NB I rangadója, a Vasas—MTK ta­lálkozó is döntetlent hozott. A Rába ETO, a Bp. Honvéd, vala­mint az Egyetértés Idegenben dia­dalmaskodott, tehát nem sok babér termett a hazai csapatoknak. Szegedi EOL—Ferencváros 1:1 (1:1). Népstadion, 25 000 néző. Va­sas—MTK 2« (1:0), Népstadion, 30 000 néző. Rába ETO—Diósgyőr 3:1 (1:1), Diósgyőr. 4000 néző. VM Egyetértés—Pécsi Dózsa Irt) (0:0), Pécs, 4000 néző. Bp. Honvéd—Ta­tabánya 4:1 (2:0), Tatabánya, »000 néző. 1. Bp. Honvéd n 4 2 — 12- 4 10 2. Vasas 6 4 1 1 15- 6 9 3. Ferencváros 6 4 1 1 15- 8 9 4. MTK H 2 4 — 9- 5 8 5. Rába ETO 6 4 — 2 12-10 8 6. Csepel 6 2 3 1 11- 8 7 7. Tatabánya 6 2 3 1 7- 7 7 8. Ü. Dózsa (i 3 — 3 12- 7 6 9. Zalaegerszeg 6 2 1 3 7- 6 5 10. Videoton 6 2 1 3 9-10 5 11. Egyetértés 6 2 1 3 8-16 5 12. Salgótarján 6 2 — 4 10-13 4 13. Komló 6 1 2 3 6-12 4 14. SZEOL 6 1 2 3 5-13 4 15. Pécs 6 — 3 3 1- 8 3 16. Diósgyőr 6 — 2 4 3- 9 i Megyei totceredmények 1. SZTK—Isaszeg 1 2. Nagykőrös—Perbál 1 3. Üllő—Gödöllő 1 4. Monor—Pilis 1 5. Szob—Szigetcsép x 6. Dunabogdány—Aszód 2 7. Ocsa—Kistarcsa 1 8. Albertirsa—Tápiószele 4 Telitalálat nélkül A vasárnapi totófordulóban teli­találat nem akadt. A maximumot a 12-es jelentette, amiből hat da­rab volt, nyereményük egyenként 200 96íj forint. A 11 találatos szel­vények 2621, a tiztalálatosak pedig 308 forint nyereményt fizetnek. Totóeredmények: x, 2, 2, 2, 1, 1. x, 1, x, x, 1, 2, 1, x. Megyénk férfi atlétaváloga­tottja a Béke Kupa-viadal fi­náléján a kaposvári csoport­ban szerepelt és kettős sikert aratott. Somogy megye ellen 112:98, a szabolcsiak ellen 111:100 arányban nyert. Egyéb kettős siker is akadt. Gresa Lajos, a Gödöllői EAC atlétája 10.8 másodperccel i nyerte a 100 métert, a 200-at I pedig 22.2-del. Erdélyi súlyló- késben és diszkoszvetésben is kitett magáért, 15.41, illetve 48.62 méteres eredménnyel. Tamás kalapácsvetésben el­maradt a múlt heti NB I B-s viadalon elért 59,58 métertől, most „csak” 58,62 métert do­bott, s a Somogy megyei Tóth 59,02 méteres dobással meg­előzte. APRÓHIRDETÉSEK ALLAS Sportlövők Szentendrén Szentendrén, a Kossuth KFSE lőterén rendezték az or­szágos sportlövőbajnokság több mint háromhetes versenyso­rozatának utolsó számát, a ha­dipuska 3x20 lövéses viadalát. Az elsőséget a müncheni bronzérmes Pap Lajos (Bp. Honvéd) szerezte meg, figye­lemre méltó, 559 körös ered­ménnyel, mindössze öt körrel maradt el a világcsúcstól. Csa­patversenyben a Bp. Honvéd lett a bajnok, a Kossuth KFSE pedig az ötödik helyen vég­zett. Belgák után a svédek Brüsszelben a Belgium— Magyarország Király Kupa teniszmérkőzésen a magyar válogatott hatalmas küzde­lemben 3:2-re győzött, s to­vábbjutott. A második for­dulóban — november köze­pén Budapesten — a svédek ellen mérkőzik majd csapa­tunk. Döntetlenek vasárnapja IjTp Döntetlen döm- pinget hozott a vasárnapi 11 for­duló, ugyanis öt találkozó vég­ződött pontosz­tozkodással. Egy részük sikernek, más részük kisik­lásnak számít, így az utóbbi „kate­góriába” számít Törökbálint ha- . zai pontvesztése, sikernek az IM Vasas eredménye a Salgótarjáni Síküveggyár ellen. A listavezető Dunakeszi, valamint az ÉGSZÖV MEDOSZ egyaránt győzött, s to­vábbra is az élen állnak. Hosszú idő után ismét nyert a Pilisvörös- vári SC, s elkerült az utolsó hely­ről. Duna menti csoport Vegyiművek—Szigetújfalu 0:0 Kén utca, 300 néző. V.: Keresz­tes. Sz. Vörös Meteor: Kovács — Ko- roknai, Urbancsik, Vígh L., Burst, Juhász II, Erdei, Winhardt, Schusz- ter, Vígh’ T., Kaltenecker. Kitűnő bíráskodás mellett, nagy iramú mérkőzésen a védelmek je­leskedtek. A Pest megyei csapat­ban a védelmen kívül Erdei, Win­hardt és Kaltenecker dicsérhető. Főv. Sütőipar—Törökbálint 1:1 (0:0) Törökbálint, 500 néző. V.: Kádár. TTC: Farkas — Benyó, Pető, Má­té, Gyűrűs, Kiss (Miskei), Pecsen- ka, Gelmár, Papp (Balogh), Hor­váth, Orbán. A nagy iramú mérkőzés 50. per­cében lesgólból szerzett előnyt a Sütőipar. A nagy erővel rohamo­zó Törökbálint a 83. percben bün­tetőből egyenlített. Két perccel ké­sőbb a vendégek közül Szabót ki­állították. G.: Gelmár (ll-esből). Jó: Be­nyó, Máté, Gyűrűs. Fűrész János PSC—TFSE 3:0 (1:0) Pilisvörösvár, 200 néző. V.: End- rész. PSC: Gubán — Mogyorósi, Re­ményi, Apollónia, Schreck, Peiler, Viola, Fellegi, Sodró, Bartl (Herr), Háber (Babetta). Közepes iramú mérkőzésen sze­rencsés gólokkal nyert a vörösvári csapat. G.: Herr (2), Sodró. Jó: Remé­nyi, Viola, Sodró. Kovács Tibor Dunakeszi—MAFC 3:0 (2:0) Dunakeszi, 200 néző. V.: Bauer. D. Vasutas: Solymosi — Sramm, Szabadi, Smál, Lipniczki, Hönscli, Hegedűs, Pollák (Görgicze), Szöliő- si (Zimmermann), Gönczöl, Zoller. Az első félidőben a MAFC még egyenrangú ellenfél volt, de 3:0 után már feladta a küzdelmet a lendületesen játszó Vasutas ellen. G.: Pollák (2). Zoller. Jó: Soly- mosi, Hegedűs, Pollák, Zoller. Solymosi László Északközép csoport S. Síküveggyár—IM Vasas Aszód 1:1 d:l) Zagyvapálfalva, 200 nezo. V.: Bikszádi. IM Vasas: Juhász — Stefkó. Maldrik, Barsi, Szászi (Gohér I). Raffai, Farkas, Gohér II, Magyar, Gergely, Huszár. A minden részében jobb Vasas r helyzetek és a játék alapján kö­zelebb állt a győzelemhez. G.: Farkas. Jó: Steckó, Raffai Gergely, Huszár. Gohér Mihály Középcsoport ÉGSZÖV MEDOSZ—Csőszerelő 1:0 (1:0) Budafoki út, 100 néző. V.: Mol­nár Gy. ÉGSZÖV7: Szeles — Varsányi, Pintér, Pálinkás, Majsai II, Sallai, Bárczi I, Mándoki, Bauer (Frida), Szűcs, Kolipka. A sérülteket nélkülözve, tartalé­kosán kiálló laeházi csapat, már a második percben vezetést szerzett. A játékidő további részében időn­ként ügyes látványos megoldásokat láthatott a közönség. A 88. perc­ben a hazaiaktól Gombkötőt kiál­lították. G.: Szűcs. Jó: Bárczi I, Majsai II, Szűcs. Bálint Ferenc Április 4. Vasas—Bem SE 0:0 Kelenvölgy. 100 néző. V.: Fodor. Bem SE: Németh — Bállá, Dor- mány, Zátonyi, Karikó, Szántó, Raffael K., Szőllősi, Uhlmann, Raffael P. (Repka), Szélesi. Kemény mérkőzésen a biztos helyzetek sorát hagyták ki a Pest megyei csatárok, s így meg kel­lett elégedniük a döntetlennel. Jo: Németh, Raffael K. Haffner Vladimir Vecsés—Ercsi 2:2 (1:0) Vecsés, 100 néző. V.: Szilágyi. VSE: Boüa — Szedresi, Mako- Vecz, Czinkos. Kiss A., Pintér (Bó- di L.), Kalina, Schubert (Nagy­marosi), Nagy A., Szűcs A., Dá­vid. Az utolsó két helyezett gyenge színvonalú mérkőzésen osztozott meg a pontokon. G.: Szűcs A.. Kalina. Jó: Mako- vecz, Pintér,’ Kalina. Fekete József Fischcrnek revansot kell adnia Max Euwe, a Nemzetközi Sakk Szövetség (FIDE) hol­land elnöke pénteken Amsz­terdamban az újságíróknak ki­jelentette: — A világbajnoki szabály értelmében Robert Fischernek, az új világbajnok­nak fel kell kínálnia a revans- mérkőzést a volt világbajnok­nak, Szpasszkijnak. Erre a ta­lálkozóra még 1975 előtt, az új világbajnoki zóna­versenyek befejezése előtt kell sorra kerülnie. — Bízunk abban, hogy a visszavágó lebonyolítása nem okoz majd olyan sok nehézsé­get, mint a nyáron Reykiavik- ban lebonyolított döntő. — mondotta Max Euwe. A TV Képcső- és Alkatrészgyár FELVESZ (két műszakra)- női betanított munkásokat- férfi forgácsoló szakmunkásokat és- betanított munkásokat Jelentkezés a felvételi irodán: Vác, Honvéd u. 21-23. Közgép 2. sz. Gyára vizsgázott kazánfűtőket keres felvételre. (Nyugdíjasok is jelentkezhetnek.) Jelentkezni lehet: Cegléd XIV., Külső Kátai út 35/a szám. Csemege Vállalat felvesz eladókat, önkiszolgáló pénztárosokat, segédmunkásokat, valamint gyors- gépírókat. Jelentkezés: a vállalat munkaügyi osztályán, Budapest V., Szép u. 6. Szék- és Kárpitosipari Vállalat I. sz. Gyára (Bp. xra., Frangepán u. 12—14.) felvételre keres: targoncavezető, csőszerelő, faipari gépmunkás, gépi elszedő, anyagmozgató é3 férfi nyugdíjas portás munkaerőket. Jelentkezni lehet az l. sz. Gyár munkaügyi csoportjánál. Tiszta, rendes munkahelyre FELVESZÜNK raktári segédmunkásokat, targoncavezetőt, éjjeliőrt. Jelentkezés: Magyar Göriidlőcsapágy Művek Bp. X., Gép u. 2 -6. raktár. Ecser—Gyömrő — Monor—Gomba — Úri útvonalon közlekedő vállalati autóbuszunkkal szövőüzemünkbe azonnali felvételt hirdetünk szövőátképzős (női) hengerszerelő, segédművezető (férfi) munkakörre. Jelentkezés: Úri, Keltex szövődé. Főváros melletti álla­mi gazdaság felvételre keres gyümölcster­mesztési brigádveze­tőket, közép- vagy fel­sőfokú végzettséggel. — Jelentkezés: rövid önéletrajzzal. „Jona- thán 2957” jeligére a Felszabadulás téri hirdetőbe._____________ Nyomdaüzemünkbe keresünk: rota- és magasnyomó gépmes­tert, berakónőt, offset fotóst,, lemezkészítőt, xeroxost, rotagépíró- nőt IBM gépre, segéd­munkást. Takarítónőt a Vár területére. Je­lentkezés: 428—153. Népművelési Propa­ganda Iroda, (Buda­pest VII., Gorkij fa­sor 45. ADÁS­VÉTEL Eladó házhely és be­költözhető ház, Nagy­kőrösön. Érdeklődni VI.. Árpád u. iO. Hosszúhátban zárt ken eladó. — Érdeklődni Nagykőrös, Kossuti L. u. 42. ____________ Né gy lakásos házin gatlan a város belte rületén, egy szobás konyhás, fürdőszobás előszobás beköltözhe tőséggel eladó. Garáz is kialakítható. öz\ Benkő Károlyné, Vái Zrínyi utca 66. Egy fél-mura ló, ta karmány és gazdaság felszerelések eladói Jancsikovszki Gyűli Zebegény, Deák u. ( Beköltözhető kétszc bás ház eladó. Nagj kőrösön. Érdeklődni Borkóstolóban. MÁV Gépjavító felvételre keres azonnali belépéssel: géplakatos, horizont­esztergályos, esztergályos, marós, vésős, kovács, gáz-vízszerelő, vfzvezetékszerelő. bádogos, asztalos szakmunkásokat, valamint segédmunkásokat. Cím: Budapest XTV., Tahy út 97 — 101. Bejárat: Tatay út és Fáy út sarokról. Csemege Aruház fel­vesz segédmunkáso­kat. Jelentkezés: Bp. VII., Rákóczi út 50. 2 fő festő szakmun­kást felvesz azonnali belépéssel a Vasipari Ktsz. Jeletkezés: Ceg­léd, Szabadság tér 5. sz. alatt. Jó állapotban levő bí tor eladó. Nagykörű Rákóczi u. 7. Megtf kiüthető minden na] 17 és 20 óra közöt Eladó, szoba, konyh fürdőszobás ház, bi költözhetően. Mono Mária u. 8.- I igáric Eladók rajzos ném juhászkölykök, HP — HDGY CAC, CACIB, HFGY, Hung Champion, Sasréti, C zár, Niki apától és 1 tűnő román anyát« Oroszéknál, Cégi XII., Temető dűlő 3£ Eladó príma, rövi bécsi zongora, cseré kályha, hosszú bs na íérfibunda. Cegl( Körösi út 10. 16 évet betöltött 1 nyokat szövőnek csévelőnek felvesz PTM Angyalföldi S2 vőgyára. A betanul! idő szövőnek 8 h csévelőnek 3 h Ezen idő alatt 1 havi 1050 Ft bru fizetést és napi 1 1 ért ebédet biztosítur Lakást minimális 1 rítés mellett adui Jelentkezés írásb a gyár munkaerőg! dálkodásán: Buc pest Xin., Szekszá u. 19-25. A Lönnci Fonó f vételt hirdet 15 év felülj lányok részé: A betanulási .idő hónap, kereset! 1700-2100 a betar lás után. Vidéki nyok részére száll biztosítunk. Cím: F Lőrinci Gyár Buc pest XVIII., Gyom út 85—fel.