Pest Megyi Hírlap, 1972. október (16. évfolyam, 232-257. szám)

1972-10-24 / 251. szám

PEST JUECI'EI k/ŰHoP 1972. OKTOBER 24., KEDD Újoncbmvúr Labdarúgó NB I. Ismét hatalmas közönség látoga­tott ki az újonc Zalaegerszeg mér­kőzésére. Nem csalódtak, hiszen a ZTE legyőzte a bajnokot. A másik újonc, a Szege­di EOL továbbra is gyengélke­dik, otthonában kapott ki a Tata­bányától. ZTE—Újpesti Dózsa 1:0 (0:0). Zalaegerszeg, 22 000 néző. VM Egyetértés—Diósgyőr 2:1 (1:0). So­roksár, 500 néző. llába ETO—Sal­gótarján 2:1 10:1). Győr, 3000 néző. Videoton—Csepel 1:1 (1:1). Székes- fehérvár, 5000 néző. Ferencváros— Komló 3:1 (2:1). Komló, 4000 néző. Tatabánya—SZEOL 2:0 (1:0;. Sze­ged, 5000 néző. 1. Vasas 5 4 __ 1 13- 4 8 2. FTC 5 4 — 1 14- 7 8 3. Honvéd 5 3 2 — 8- 3 8 4. MTK 5 2 3 — 7- 3 7 5. Tatabánya 5 2 3 — 6- 3 7 Z. Csepel 5 2 2 1 9- 6 6 7. ETO 5 3 — 2 9- 9 6 8. Videoton 5 2 1 2 9- 8 5 9. Ü. Dózsa 5 2 — 3 8- 6 4 10. ZTE ‘5 2 — 3 5- 4 5 11. Komló 5 1 2 2 5- 8 4 12. Pécs 5 — 3 2 1- 7 3 13. SZEOL 5 1 1 3 4-12 3 14. Egyetértés 5 1 1 3 7-16 3 35. DVTK g — 2 3 2- 6 2 16. SBTC 5 1 — 4 8-13 2 INNEN - ONNAN Athénban kettős fordulóval foly­tatták a vízilabda Bajnokcsapatok Európa Kupa tornájának küzdel­meit. A magyar színeket képvK belő OSC előbb a török bajnok el­len gólzáporral nyert, de utána a BEK egyik legerősebb csapatától, a jugoszláv Partizán Belgrádtól 8:7 arányú vereséget szenvedett. Az NDK-beli Bautzenben befe­jeződött a Werner—Sellenbinder nemzetközi tekeverseny, amelyen nyolc ország számos kiválósága állt rajthoz. A magyárok közül Tösi Pál szerepelt legjobban, aki az erős mezőnyben 904 fás ered­ményével megszerezte a győzelmet. Varsóban befejeződött az a len­gyel—magyar férfi teniszmérkőzés; amelyen a magyar versenyzők a Király Kupára készülő lengyel vá­logatott edzőpartnereiként szere­peltek. A magyar teniszezők a má­sodik napon egy győzelmet arat­tak, s így végeredményben 6:1 arányban kaptak ki. A megyei labdarúgó-bajnokság szomszédvár-rangadója, az Lsa- szeg—Gödöllő találkozó döntet­lent hozott, s így Isaszeg tartja 1 pontos előnyét. Még két dön­tetlen tarkította a tizedik for­dulót, mindkettő meglepetés. Kartal Pilisen, Budakalász pedig Szigetszentmiklóson szerzett pon­tot. Az egyetlen vendéggyőzelmet Maglód aratta. Perbál újabb si­kerével feljött a második hely­re. Isaszeg—Gödöllői Vasas 1:1 (1:0). Isaszeg, 600 néző. V.: Gál. Nagy iramú mérkőzésen mindkét csapat formás támadásokat vezetett. Szü­net után feljött a hazai gárda és Zombori 20 méteres bombagóljá­val vezetést szerzett. A 83. perc­ben szabadrúgásból egyenlített Gödöllő. A 85. percben az isaszegi Bagit, valamint a gödöllői Kaisert kiállították. G.: Zombori, ill. Sze- beni. Jó: Hajdú, Szaniszló, Skri- bek, ill. Bara, Molnár. Bagi Lajos Budaörs—Nagykőrösi Kinizsi 2:0 (1:0). Budaörs, 400 néző. V.: Soós Gábor. A helyiek már a 8. perc­ben l :0-ra vezettek, s szinte vé­gigtámadták a mérkőzést, de csak a hajrában tudták növelni előnyüket. G.: Mezei, Kiss. Jó: Árendás, Berger, Kiss, ill. Juhász, Szomolányi, Abonyi. Kovács István Perbál—Monor 3?0 (2:0). Perbál, 200 néző. V.: Szécsényi. Csemai két góljával már az első félidő­ben eldőlt a mérkőzés. Mindkét­szer a kapus kezéből kiejtett lab­dát továbbította a hálóba. Szünet után a széltől támogatott Monor is támadgatott, de csak egy kapu­fát lőtt. G.: Csemai (2), Nyíri, Jó: Kaiser, Füstös, Kovács I., Csemai, ül. Déri, László K. Pomáz—Üllő 3:2 (3:1). Pomáz, 200 néző. V.: Töreki. Üllői vezetés után a vendég védelem rövidzár­latát kihasználva 10 perc alatt 3:1- re fordított a hazai csapat. A má­sodik félidőben a szél már Üllőt támogatta, s a vendégcsapat a hajrában szépített. G.: Binder (2), Deutsch, ill. Tóth, Csorba. Jó: Zeglin, Binder, Borbély. Az üllőiek közül senki nem dicsérhető. Csere László Pilisi KSK—Kartal 1:1 (1:0). Pi­lis, 400 néző. V.: Demeter. Gyors hazai gól után állandóan Pilis tá­madott, s a második félidőben, amikor a vendégek egy kiállítás miatt 10 főre olvadtak, még job­ban ostromolt Pilis. Azonban vagy a kapus, vagy a kapufa mentett, s a /U5. percben kiegyenlített Kar­tal. Egy percre rá 11-est hibáz­tak a hazaiak. G.: Potyán ill. Bar­na. Jó: Petyán, Halgas, Perjést, Kerepeczki, ill. Gluber, Urbán, Vincze. Csikós Pál Maglód—Csepel Autó 2:1 (1:0). Mülennium-telep, 100 néző. V.: An­gyal. Két védelmi hibából szerezte a két pontot a vendégcsapat a tartalékos Autó ellen. G.: Füleki, Széman, ill. Glász. Jó: Füleki, Bó­gyis, P. Nagy I, P. Nagy n, ill. Qseh. í/jhartyán—Fót 1:0 (0:0). Üjhar- tyán, 150 néző. V.: Dorozsmai. A sok hibával játszó két csapat kö­zül a 70. percben szerezte meg a győzelmet Üjhartyán. G.: Tunner (ll-esből). Szolnoki Ferenc SZTK—Budakalász 2:2 (2:1). Szi- getszentmiklós, 200 néző. V.: Var­ga. Az alacsonyszínvonalú mérkő­zés első félidejében az SZTK, szü­net után Budakeszi volt a jobb. G.: Leitner, Nagy P., ill. Tóth (2). Csupán három kalászi játékos — Maris, Kovács, Pénzes — dicsérhe­tő. 1. Isaszeg 10 Gere 6 3 András 1 17-10 15 2. Perbál 10 7 — 3 22-12 14 3. Gödöllő 10 6 2 2 21-12 14 4. Üllő 10 6 1 3 16-11 13 5. Monor 10 5 2 3 20-14 12 6. Pilis 10 5 2 3 22-38 12 7. SZTK 10 5 1 4 22-16 11 8. Maglód 10 5 1 4 16-19 11 9. Budaörs 10 3 3 4 13-12 9 10. Pomáz 10 4 1 5 14-16 9 11. Budakalász 10 3 2 5 18-19 8 Kartal 10 3 2 5 16-17 8 13. Fót 10 3 1 6 11-22 7 14. Csepel Autó 10 2 2 6 13-16 6 15. Üjhartyán 10 3 — 7 10-24 6 16. Nagykőrös 10 2 1 7 7-20 5 A Híradás első veresége 2200 néző a szentendrei rangadón »Kapuzárás után: nemzetközi mérkőzés A kézilabda férfi NB I B- ben befejeződött az idei küz­delem. Budakalász Diósgyő­rött vendégszerepeit, s bár ki­kapott a sereghajtótól, ez már nem veszélyeztette bennmara­dását. DVTK—Budakalász 16:14 (10:8) Diósgyőr. V.: Kiss J., Nagy J. B. Textiles: Cseresznyés — Jakubács (3), Valentin (4), Hor­váth, Bóbány, Katona (6), Vé- szits. Csere: Bakos, Krammer (1), Fedák, Forgács, Hantai. Úgyszólván közönség nél­kül került sor a találkozóra, csupán a két együttes vezetői voltak ott a havas esőben, sá­ros, csúszós talajon lejátszott mérkőzésen. A kiesés elleni harc idegi és fizikai fáradt­sága tükröződött a Pest me­gyei csapaton. Ezt bizonyít­ja, hogy két hetest kihagy­tak. Emellett öt gólt vissza­vontak a játékvezetők, csu­pán szabaddobást ítéltek en­nél az öt esetnél a kalásziak javára. A Textilesben senki nem nyújtott álagon felülit. A kalásziak csütörtök este nemzetközi mérkőzést vív­nak. A MALÉV szervezésé­ben négy napra hazánkba ér­kezik a nyugatnémet TSG Roedelheim Frankfurt csapata. Az NB I B-nek megfelelő osz­tályban szereplő vendégek csü­törtökön 18 órakor villany- fényes nemzetközi barátságos mérkőzést játszanak Budaka- lászon. Banks balesete Vasárnap autóbaleset érte Gor­don Banks angol labdarúgó ka­pust, s a 34 éves sportoló jobb szemén súlyos sérülést szenve­dett. A Stoke City 73-szoros válo­gatottja edzésről tért haza gépko­csiján, amikor mindeddig tisztá­zatlan körülmények között ncki- hajtott egy kis teherautónak. Az | összeütközés következtében Banks I kocsijának eltört a szélvédő üve- I ge és egy szilánk jobb szemébe ; fúródott. Másfél órás műtét után | sem tudták az orvosok megmon- I dani, hogy megmenthető-e Banks I szeme. W Ritkán látott, nagy közönség, 2200 néző gyűlt össze Szent­endrén a rang­adóra. A szur­kolók többsége a Duna túlpartjáról, Vácról érkezett. A Váci Híradás most szenvedte el első vereségét, ér­dekesség, hogy nincs már ve­retlen a mezőnyben, ugyanis a Nyugati csoport listavezetője, a Pécsi VSK is kikapott. Északi csoport Kossuth KESE—Váci Híradás 2:0 (1:0) Szentendre, 2200 néző. V.: Müncz. KKFSE: Gergely — öze, Vida, Wéber, Pusztai, Ebedli, Antoni, Karalyos (Angel- mayer), Eröss, Pogács, Jernei. V. Híradás: Ferencsik — Molnár I, Néder, Jeszenszky, Szunyogh, Pálinkás I., Dudás, Fedor, Kovács, Bednarik, Ba­logh. Az első félidőben a szél se­gítségével a hazai csapat me­zőnyfölényt harcolt ki. A 17. percben Jenei beadása Né- derről lepattant, s a megszer­zett labdát Erőss 20 méter­ről a jobb sarokba vágta. Szünet után a hazaiak irá­fíelycsere — a Bem SE segítségével Az ÉGSZÖV megelőzte az Ikarust nyitottak, s a 86. percben Pusz­tai szabadrúgását Antoni a kifutó kapus felett a hálóba fejelte. G.: Erőss, Antoni. Jó: öze, Vida, Ebedli,,Erőss, Pogács, ill. Ferencsik (a mezőny legjobb­ja), Néder, Pálinkás I. Ungi Sándor így látták az edzők Budai László (Kossuth KFSE): — Az első játékrész­ben több helyzetünk volt. Szü­net után széllel szemben játsz­va az volt a taktikánk, hogy lalassítsuk a játékot, emellett igyekeztünk lapos labdákkal operálni. Nem álltunk be vé­dekezni, s az együttes ennek köszönheti értékes győzelmét. Szigeti Ferenc (Váci Hír­adás): — A Kossuth KFSE kitűnő játékosgárdával ren­delkezik és gyors összjáté- kával megérdemelte a győ­zelmet a sportszerű találkozón. Elutaztak a kupacsapatok 1. Vác 10 6 3 1 16-10 15 2. KKFSE 10 7 — 3 16- 9 14 3. Lenin város 10 4 4 2 13- 9 12 4. BVSC 10 4 3 3 19-11 11 5. Kisterenye 10 5 1 4 16-14 11 6. Rudabánya 10 4 3 3 16-15 11 7. S.-újhely 10 5 1 4 10- 9 11 8. Nyíregyh. 10 4 2 4 17-16 10 9. Gyöngyös 10 4 2 4 14-13 10 10. Özd 10 3 4 3 12-14 10 11. Izzó 10 4 1 5 12-13 9 Nagybátony 10 3 3 4 12-13 9 13. K.-barcika 10 3 2 5 10-17 8 14. Törekvés 10 2 3 5 8-15 7 15. Esztergom 10 1 5 4 10-18 7 16. KELTÉX 10 1 3 6 13-18 5 A Duna menti csoportban a lis­tavezető Duna­keszi Vasutas — mint beszámol­tunk — döntet­lent ért el a XV. kér. Növényolaj ellen, s továbbra is első. A Középcs^portban is Pest megyei együttes került az él­re, az otthonában diadalmaskodó ÉGSZÖV MEDOSZ. Ehhez a hely­cseréhez a Bem SE segítette hoz­zá a lacháziakat, ugyanis a ceg­lédi gárda legyőzte az Ikarust. Si­kerrel vette a tizedik fordulót a Törökbálinti TC is, többi öt csa­patunk kikapott, az IM Vasas méghozzá otthonában. Közép csoport Bem SE—Ikarus 2:0 (1:0) Cegéld, 200 néző. V.: Kacsányi. Bem SE: Németh — Bállá, Dor- mány, Zátonyi, Karikó, Szántó, Raffael K., Szőlősi, Raffael P., Uhlmann, Szélesi. Végig nagy iramú mérkőzésen idei legjobb játékát nyújtotta a hazai csapat, s a helyzetek alapján nagyobb arányban is győzhetett^ volna az éllovas ellen. G.: Szántó (ll-esből), Raffael P. Jó: Zátonyi, Szántó, Uhlmann. Haffner Vladimir ÉGSZÖV—Dunaújvárosi Építők 2:1 (0:0) Kiskunlacháza, 300 néző. V.: Dá­vid. ÉGSZÖV MEDOSZ: Szeles — Varsányi, Pintér, Pálinkás, Majsai II., Sallai, Bárczi I., Mándoki, Zsoldos, Szűcs, Spátai. Zsoldos kiállítása miatt a 48. percben 10 főre olvadt a hazai csapat. Az ÉGSZÖV nagy lelkese­déssel játszva, megfogyatkozott létszámmal is kiharcolta a győ­zelmet. G.: Majsai II, Szűcs. Jó: Szűcs, Majsai II, Szeles. Kiskőrös—Vecsés 1:0 (0:0) Kiskőrös, 400 néző. V.: Zentai. Duna menti csoport MAFC—PSC 3:0 (1:0) Budafoki út, 100 néző. V.: Balázs II. Pilisvörösvári SC: Faragó (Gu­bán) — Mogyorósi, Reményi, Mül­ler, Viola, Babetta, Herr, Fellegi, Sodró, Bartl (Vajda), Háber. Az alacsony színvonalú mérkő­zés első fél órájában Vörösvár tá­madott többet, majd a 32. percben egy váratlan gólt kapott. A má­sodik félidő Kiegyensúlyozott já­tékot hozott. A MAFC tovább nö­velte előnyét, míg a PSC a kínál­kozó négy helyzete közül egyet sem tudott értékesíteni. Jó: Mogyorósi, Babetta, Sodró. Kovács 'Tibor BEAC—Szigetújfalu 2:1 (1:1) Kőrössy J. u., 100 néző. V.: Komlósi. Sz. Vörös Meteor: Kovács (Pre- zsák) — Juhász I, Urbancsik, Vígh L., Burst, Juhász II, Erdei, Win- hardt, Schuszter, Vígh T., Kalte* necker. Az erős szélben nem alakulhatott ki jó játék. A Pest megyei csapat a 85. percben ll-esből kapta má­sodik gólját. G.: Schuszter. Jó: Kovács, Ur­bancsik, Schuszter. Törökbálint—Autótaxi 2:0 (0:0) Bánkút u., 100 néző. V.: Urbán. TTC: Farkas — Balogh, Benyó, Máté, Gyűrűs, Kiss, Orbán, Gel- már, Papp, Horváth, Újvári (Pe- csenka). A szünet után feljavult Török­bálint még nagyobb arányban is győzhetett volna. G.: Orbán, Papp. Jő: Gyűrűs, Orbán, Gelmár, Horváth. Fűrész János Északközép csoport S. öblösüveggyár—IM Vasas Aszód 2:1 (1:1) Iklad, 200 néző. V.: Bányai. IM Vasas: Juhász — Stefkó, Maldrik, Barsi, Szászi, Raffai, Far­kas, Gohér II, Huszár, Gergely, Gohér I. (Magyar). A 20. percben szerzett hazai ve­zetésre öngóllal válaszoltak a ven­dégek, majd a 35. percben Gohér II. kapufára lőtte a tizenegyest. Szünet után is nagy fölényben volt a Vasas, de a csatárok el- ügyetlenkedíék a helyzeteket. Be­fejezés előtt három perccel Mald­rik hibája után az egyedül kitörő salgótarjáni játékos megszerezte a győzelmet. Kifogástalan bíráskodás mellett, a Vasas két súlyos védel­mi hibából kapott góllal szenved­te el első hazai vereségét. G.: Huszár. Jó: Stefkó, Raffai. Gohér Mihály Keleti csoport Kiskunhalas—Ceglédi VSE 1:0 (0:0) Kiskunhalas, 500 néző. V.: | Dér. CVSE: Fényi — Kábák II, Tóth, Laborcz, Kresják, Hal­mi, Darányi, Cseh, Kábák I, Liptai, Pintér. A csúszós, helyenként víz­zel borított talajhoz Cegléd jobban alkalmazkodott, s vé­gig fölényben volt. Mégis az egyetlen helyzetet teremtő Kiskunhalas győzött. A 65. percben Mészáros szögletét a levegőben meglökött Fényi csak kiütni tudta, Kocsis elé, aki a léc alá lőtt. A játék alap­ján a Pest megyeiek legalább döntetlent érdemeltek volna, hiszen elveszett labdát nem ismerve küzdöttek. Jó: Kábák I, Tóth, Halmi, Kresják, Liptai. Ungureán László 1. MGM Debr. 10 7 2 1 16- 5 16 2. SZVSE 10 7 2 1 14- 5 16 3. Budafok 10 6 1 3 21-13 13 4. Sz. Dózsa 10 5 3 2 15- 7 13 5. Bp. Építők 10 4 5 1 12- 7 13 6. III. kér. 10 5 3 2 13-13 13 7. Láng 10 4 4 2 11- 7 12 8. FÖSPED 10 4 3 3 12- 8 11 9. K.-halas 10 5 1 4 13-13 11 10. Cegléd 10 2 4 4 14-16 8 11. Gyula 10 — 6 4 10-17 6 12. KISTEXT 10 1 4 5 6-13 6 13. BVTSK 10 1 4 5 8-16 6 14. Szóin. MÁV 10 1 4 5 7-15 6 15. DEAC 10 1 3 6 9-15 5 16. H.-böszörm. 10 1 3 6 5-16 5 Zsúfolódik a labdarúgóprog­ram: a szerdai kupamérkőzé­sek után nemcsak a hét végén, hanem a jövő héten, november 1-én is teljes bajnoki forduló lesz. Érdekesnek ígérkezik a Népstadionban vasárnap sor­ra kerülő kettős találkozó: az MTK a Vasassal rangadót vív, a Ferencváros a szegedieket fogadja. Hétfőn elutazott Skóciába, illetve Bulgáriába a külföldön szereplő két magyar kupacsa­pat, az U. Dózsa és a Bp. Hon­véd. Megyei totóeredmények 1. Kossuth KFSE—Váci Hír. 1 2. Pomáz—üllő 3. Perbál—Monor 4. Isaszeg—Gödöllő 5. SZTK—Budakalász ( 6. Péteri—C. MEDOSZ 7. Aszód—Veresegyház 8. Váci VSE—Halásztelek . Sok nyeremény A vasárnapi totófordulóban 9t fogadó ért el 13+1-es találatot, szelvényenként! nyereményük 7179 forint. 13 találat 392 darab akadt, nyereményük egyenként 1734 forint. A 12 találatosok 77, a 11 találatosok 11, a tíz,találatosok pe­dig G forint nyereményt fizetnek. Totóeredmények: x, 1, 2, 1, 1, 1, 1, 1, x, 1, 1, x, 1, 1. APRÖHIRDETESEK ÁLLÁS VOLÁN 1. SZ. Vállalat FELVÉTELRE KERES gödöllői és váci munkahelyre autószerelő szakmunkásokat, gépkocsivezetőket, portást Vácra. Jelentkezés: 12. sz. Üzemegység. Gödöllő, Dózsa György út 65. sz. Munkaügy. A MAHART Hajójavító Üzemigazgatóság Dunaharaszti üzeme (Dunaharaszti, Duna sor 2.) állandó munkára felvesz: hajóépítő, szerkezeti lakatos, hegesztő szakmunkásokat, valamint betanított munkásokat és segéd­munkásokat. Jelentkezés a fenti címen. Tiszta, rendes munkahelyre FELVESZÜNK raktári segédmunkásokat, targoncavezetőt, éjjeliőrt. Jelentkezés: Magyar Görüdlőcsapágy Művek Bp. X., Gép u. 2 —6. raktár. Közgép 2. sz gyára vizsgázott kazánfűtőket KERES FELVÉTELRE. (Nyugdíjasok is jelentkezhetnek). Jelentkezni lehet: Cegléd XIV., 9 Külső Kátai út 35/a. szám. 2 fő festő szakmun­kást felvesz azonnali belépéssel a Vasipari Ktsz. Jelentkezés: Cegléd, Szabadság tér 5. sz. alatt. Pályázatot hirdetünk vendéglátóipari alap- egységvezetőd állás betöltésére, valamint az alábbi szabadkasz- szás egységek veze­tésére: 4. sz. Kisven­déglő Pécel, Erzsébet st. 10. sz. Kisvendéglő Isaszeg, Rózsa u. 8. Cím: Pécel-Isaszeg ÁFÉSZ. Pécel, Sze­mere Pál u. 8. MÁV Gépjavító felvételre keres azonnali belépéssel: géplakatos, horizont­esztergályos, esztergályos, marós, vésős, kovács, gáz-vízszerelő, vízvezetékszerelő, bádogos, asztalos szakmunkásokat, valamint segédmunkásokat. Cim: Budapest XIV., Tahy út 97—101. Bejárat: Tatay út és Fáy út sarokról. Felvételre keresünk pilisszentiváni telep­helyre legalább kör zépfokú végzettséggel rendelkező szerszám 4* tmk üzemvezetőt, szerszámszerkesztőt és bőrdíszműves szak­munkásokat. Jelent­kezés: Bpest XI., Budafoki út 20. PEVDI. Szabóné. Művésznő keres azon- nalra egyedülálló, tisztaság- és rendsze­rető, kimondottan pe­dáns és precíz 40 — 55 év közötti, munkabíró, gyakorlattal rendel­kező, leinformálható, házvezetőnőt, bent­lakással és teljes el­látással. Fizetés meg­egyezés szerint. Bu­dai villa. „Vidékiek előnyben H 45 245” jeligére a kiadóba. ADÁS­VÉTEL Beköltözhető négy szobás családi ház (Cegléd, Alszegi út 14. alatt) és ugyan­ott 100 négyszögöles telek, épülettel eladó. Üllőn, a főútvonal mellett 480 négyszög- öles házhely eladó. Vörös Hadsereg út 182. sz. Propán-bután gáz­palackot vennék, esetleg tűzhellyel együtt. Valentin Fe­renc, Szentendre, Somogyi-Bacsó part 18. sz. Tőserdői közművesí­tett üdülőtelek eladó, strand mellett. Ér­deklődni lehet Kecs­kemét. Telefon: 13 — 825/116 mellékü. Beköltözhető kettő­szobás ház sürgősen eladó Nagykőrösön. Érdeklődni a borkós­tolóban. Hatszáz négyszögöl szántó eladó a Teme­tőhegyben. Érdeklődni lehet délután 3 — 4 óra között Nagyakőrös, Kossuth Lajos u. 15. VEGYES 16 évet betöltött lá­nyokat szövőnek és csévélőnek felvesz a PTM Angyalföldi Szö­vőgyára A betanulási idő szövőnek 8 hét. csévélőnek 3 hét. Fzen idő alatt kb. havi 1050 Ft bruttó fizetést és naoi egy forintért ebédet biz­tosítunk. Lakást mi­nimális térítés mellett adunk. Jelentkezés írásban a evár mun* kaerőeazdálkodásán: Budapest XIII.. Szek­szárdi u. 19 — 55. A Lőrinci Fonó fel­vételt hirdet 15 éven felüli lányok részére! A betanulási idő 1 hónap. kereset: 1700 — 2100 a betanu­lás után. Vidéki lá­nyok részére szállást biztosítunk. Cím* PTV Lőrinci Gyár Buda­pest XVTTT., Gyomról út R5-01. IX. kér. Kun Béla térnél egy szoba, komfortos, szeparált társbérleti lakást cse­rélek hasonlóra Nagy- Budapest területén, Budapest—Vác útvo­nalán, bárhová vagy Vácra. Érdeklődni: 834—645-ös telefo­non, 5 — 8 óra között. Budapesti főbérleti régi bérű lakásomat elcserélném ceglédi tanácsira vagy családi házra. Levélcím: Bp. Liszt Ferenc u. 5. sz. Sági. Lakberendezési Áruházban többféle színben és változatban ismét kapható a múlt évben nagy sikert aratott SZISZTÉMA BÚTOR Cím: Budapest XV., Sípos Dénes u. 9-11. Nyitva: hétköznap 10-től 18 áráig, szombaton 10-től 15 óráig. Megközelíthető a 25-ös és a 70-es autóbusszal (a végállomásig). OTP-ÜGYINTEZES BOYSZOLGÁIAT Meglepő döntetlenek Gödöllői pontrablás a szomszéd várból Perbál felzárkózott