Pest Megyi Hírlap, 1972. június (16. évfolyam, 127-152. szám)

1972-06-06 / 131. szám

6 1912. JŰNIUS 6., KEDD Honvéd—Fradi helycsere A labdarúgó NB I-ben az Újpes­ti Dózsa Székesfehérvárott aratott szombati győzelmével tartja há­rompontos előnyét a Salgótarján előtt. A harmadik helyen a Hon­véd felváltotta a Ferencvárost. A sereghajtó Szombathely erősen le­szakadt, a kiesést már aligha kerüli el. Hogy ki lesz a másik búcsúzó, •z még nyílt kérdés. Vasas—Szombathelyi Haladás 5:2 (2:1). Fáy utca, 3000 néző. SBTC— Pécsi Dózsa 2:0 (1:0). Salgótarján, 7000 néző. Tatabánya—Ferencváros 0:0. Tatabánya. 18 000 néző. Komló néző. MTK—Diósgyőr 0:0. Hungá­na krti, 6000 néző. 1. Ü. Dózsa 25 16 6 3 62-24 38 2. Salgótarján 25 13 9 3 41-21 35 3. Bp. Honvéd 25 13 7 5 41-19 33 4. Ferencváros 25 13 6 6 48-23 32 5. Tatabánya 25 11 9 5 37-28 31 6. Csepel 25 10 6 9 29-30 26 7. Vasas 25 9 7 9 39-38 25 8. Komló 25 7 10 8 26-38 24 9. Videoton 25 10 3 12 32-34 23 10. Pécs 24 6 9 9 16-19 21 11. Rába ETO 24 6 9 9 29-44 21 12. Egyetértés 25 5 10 10 23-31 20 13. MTK 25 6 7 12 24-33 19 14. Eger 25 6 6 13 28-52 18 15. Diósgyőr 25 6 5 14 24-41 17 16. Haladás 25 4 5 16 23-47 13 ■ ff _ . _ • m _ m. • r _ _ * Megyei totóeredmények 1. Dunakeszi VSE— KELTEX x Z. Párnáz—Üllő 1 3. Budaörs—Nagykőrös 1 4. Kartal—Fóti SE 2 5. K.-lacháza II. kér.— Veresegyház x *. Ceglédbercel—Bag x 7. Tápióság—Xagykáta x 8. Farmos—Gyömrő 1 Lacházi motocross Kiskunlacháza volt a szín­helye a motorcross országos bajnokság második fordulójá­nak, amelyet néhány csehszlo­vák versenyző rajthoz állása nemzetközivé avatott. 250 kcm: 1. Kiss (Zalka MMK). 500 kcm: 1. Závodni (Zalka MMK). Minivitorlások a Balatonon Balatonfenyvesen mától jú­nius 10-ig rendezik a vitorlás hajómodellezők országos baj­nokságát. A viadalon megyén­ket négy százhalombattai és három nagykőrösi versenyző képviseli. A hét végén Budaörsön lesz a körrepülő modellezők or­szágos bajnoksága, amelyen a megyei győztes százhalom­battai Mórócz Attila képvise­li színeinket. Bár még ifi korban van, a felnőttek via­dalán is rajthoz áll. A Bem SE papíron már bajnok A megyei labdarúgó-bajnokság táblázatát figyelembe véve a Bem SE már bajnok, hiszen hét­pontos előnye már matematikai­lag sem hozható be. Hátra van viszont az Üjhartyán—Nagykőrös találkozó óvási ügye. A döntés­től függetlenül a Bem SE elsősé­ge a papírforma alapján már nem vehető el, hiszen ehhez az kellene, hogy az éllovas minden találkozóját elveszítse, Nagykő­rös pedig az újhartyáni meccs visszakapott két pontján kívül valamennyi találkozóját meg­nyerje. Budaörs—Nagykőrösi Kinizsi 2:1 (2:1). Budaörs, 700 néző. V.: Opálszki. Már a harmadik perc­ben vezetéshez jutott Budaörs, de ezt még kiegyenlítették a vendé­gek. A 35. percben ismét a körö­si hálóban táncolt a labda. Az ott­honukban veretlen helyiek na­gyobb arányban is győzhettek vol­na, de csatáraik elügyetlenkedték a helyzeteket a nagyiramú, sport­szerű mérkőzésen. G.: Szomolá- nyi (öngól), Mündler, ül. Szabó, Jó:'Nagy, Berger, Seffer, Mündler, ill. Szomolányi, Abonyi, Juhász. Kovács István Bem SE—Szigetszentmiklósi TK 5:0 (2:0). Cegléd, 500 néző. V.: Do­rozsmai. A Nagykőröst otthoná­ban verő SZTK-t nagy érdeklő­déssel várták Cegléden. A szép számú közönség nem is csalódott, mert jóiramú, helyenként színvo­nalas mérkőzést láthatott. Rövid mezőnyjáték után a Bem SE kere­kedett felül, s elkezdte a ,,gól­gyártást”. Az SZTK is kísérlete­zett, több szép támadást vezetett — eredménytelenül. G.: Papp (3), Raffael Péter (2). Jó: Dormány, Zátonyi, Uhlmann, Papp, ill. Ag, Demény, Kiss. Haffner Vladimir Tököl—Maglód 2:2 (2:1). Szlget- szentmiklós, 100 néző. V.: Boltos. Az első félidőben Tököl támadott többet, több helyzete is volt. Szü­net után azonban elfáradt. A cse­rejátékosok beállítása Maglódnak kedvezett, s a vendégek, akár­csak az első, kiegyenlítő góljukat is súlyos védelmi hibából szerez­ték. G.: Pletser (2), ill. Varga, Horváth. Jó: Tóth, Tokics, Pletser, ill. Bógyis, Horváth, Széman. Bundies Péter Isaszeg—Budakalász 3:0 (2:0). Isaszeg, 500 néző. V.: Budai. Érde­kes, változatos mérkőzésen a megfiatalított helyi csatársor be­váltotta a hozzáfűzött reménye­ket. A helyieknél Szaniszló kitű­nő játéka emelkedett ki elsősor­ban. G.: Zombori, Bagi L., Sza­niszló. Jó: Szaniszló, Bene, Cser- nák, ill. Molnár, Tóth. Bagi Lajos Váci Vasutas—Csepel Autó 0:0. Vác, 100 néző. V.: Aranyosi. A tartalékos Vasutas nem boldo­gult az Autó jól záró védelmével, sok helyzetet kihagytak a helyi csatárok. Az utolsó percben a váci kapus ragyogó védéssel mentette meg csapatát a vereségtől. Jó: Bodor, Várkonyi, Tiszafalvi, ill. a védelem. A Csepel Autóból Ta­kácsot a 85. percben kiállították. Breznay István Pilisi KSK—Üjhartyán 5:0 (1:0). Pilis, 1000 néző. V.: Surman. Üj­hartyán az első félidőben még el­lenállt a hazai rohamoknak. Szü­net után a feljavult pilisi gárda sorra vezette támadásait, s na­gyobb arányban is győzhetett vol­na az elfáradt vendégek ellen. G.: Mátrai (2), Perjés!, Kuszenda, Földvárszki. Jó: Kovács, Pálinkás, Hriazik, Mátrai, ill. Rizmayer I., Schenk. Csikós Pál Fóti SE—Kartal 2:1 (2:0). Kartal, 300 néző. V.: Glózik. A többet tá­madó Fót megérdemelten nyert az enerváltan játszó helyiek ellen. G.: Kalmár, Fonódi, ill. Söregi L. Jó: Kalmár, Pektcxr, Fonódi, ill. Varga, Gódor, Moór. Deák István Pomáz—Üllő 2:1 (0:1). Pomáz, 400 néző. V.: Fercsik. Üllő már a negyedik percben vezetéshez ju­tott. Szünet után Pomáz irányított. G.: Szabó S. (2), ill. Daka. Jó: Ta­tai, Kozák, Kincses, Móri, ül. Tur­csik, Baj kai. Csere László 1. Bem SE 27 21 1 5 69-15 43 2. Nagykőrös 27 17 2 8 73-29 36 3. Isaszeg 27 13 7 7 45-26 33 4. Pilisi KSK 27 15 2 10 53-36 32 5. Budaörs 27 13 6 8 49-37 32 6. Fóti SE 27 12 4 11 44-45 28 7. SZTK 27 11 6 10 34-36 28 8. Budakalász 27 9 8 10 46-53 26 9. Maglód 27 10 6 11 45-55 26 10. Kartal 27 8 8 11 31-40 24 11. Pomáz 27 9 5 13 33-40 23 12. Üllő 27 9 4 14 35-49 22 13. Csepel Autó 27 6 9 12 31-41 21 14. Üjhartyán 27 9 3 15 39-82 21 15. Tököl 27 6 7 14 22-45 19 1«. Váci VSE 27 5 8 14 27-47 18 Szünet után gyorsított a Vasutas A kézilabda férfi NB I B- ben két otthon játszó csapa­tunk sikerrel vette a legutóbbi akadályt. Dunakeszi győzött, míg Budakalász pontot szer­zett a tavalyi második helye­zettől. Dunakeszi VSE—TFSE 26:21 (9:9) Dunakeszi, 500 néző. D. Vasutas: Gákovics — Szénási (1), Zsiga (7), Szabó I. (5), Vajkonyi (4), Szabó M. (3), Czipó (3). Csere: Kuthán, Mol­nár (1), Kovács (2), Pákozdi, Grósz. Az első félidő kiegyenlített játékot, váltott vezetést hozott. Szünet után a játék felgyorsí­tására törekedett a Vasutas, s ez meghozta gyümölcsét. Budakalász—Komló 11:11 (6:6) Budakalász, 200 néző. B. Textiles: Cseresznyés — Jakubács (5), Forgács (1), Va­lentin (3), Katona, Horváth (2), Hajdú. Csere: Bakos, Föl­des, Bóbány, Krámer, Hanti. Fej fej mellett haladt a két csapat, a két dunántúli játék­vezető ítéletei rendre Budaka­lászi sújtották. A találkozó a kapusok parádéjának is beil­lett. Az utolsó tíz percben ugyanis nem esett gól, sőt Komló az utolsó 16 percben egyszer sem tudta bevenni a hazai kaput. A Textiles ezen a találkozón folytatta jó sorozatát, az utol­só három meccsen veretlen­nek bizonyult. A BSE győzött Vasárnap délután a zsúfo­lásig megtelt városmajori csarnokban került sor a BSE centenáriumi kosárlabdator­nájának befejező küzdelmeire. Az elsőséget eldöntő mér­kőzésen : BSE—Lech Poznan (lengyel) 74:57 (36:30). A BSE ezzel a győzelmével veretle­nül nyerte a jubileumi női ko­sárlabdatornát. Vereség a 94. percben Cegléd szom­bati veresége után vasárnap az ugyancsak idegenben ját­szó Váci Hír­adás is alul­maradt, a 94. percben kapott góllal. Csupán a Kossuth KFSE vette sikerrel a 27. for­dulót. Északi csoport Kossuth KFSE—Vasas Izzó (2:1 (1:1) Szentendre, 400 néző. V.: Cseh. Kossuth KFSE: Fekete — Pusztai, Vida, Popelka, öze, Növekedtek a kiesőjelöltek gondjai w A veszélyes zó­nában levő Pest megyei csapatok közül, mint be­számoltunk, Tö­rökbálint szom­baton 6 :l-es ve­reséget szenve­dett, s ugyancsak kikapott a nehéz helyzetben levő Aszódi Vasas is. Növekedtek tehát a kiesőjelöltek gondjai. Dunake­szin a KELTEX döntetlent harcolt ki, s mivel vetélytársa a VCS DUTRA kikapott, a textilesek vet­ték át a vezetést jobb gólkülönb­ségükkel a Duna menti csoport­ban. Szigetújfalu, Püisvörösvár és Vecsés sikerrel vette a 27. fordulót, míg az ÉGSZÖV MEDOSZ 3:0-ra kikapott a Középcsoport listave­zetőjétől, a ni. kér. TTVE csapa­tától. Duna menti csoport KELTEX—Dunakeszi Vasutas 1:1 (1:0) Dunakeszi, 300 néző. V.: Ludányi. D. Vasutas: Csernák — Gál, Sza­badi, Smál, Zoller, Kiss L., Hege­dűs (Erdész), Pollák, Dinapolusz, Gönczöl, Görgicze (Adám). A Vasutas támadásait a 35. perc­ben egy védelmi hibából kapott gól törte meg. Szünet után so­kat rohamoztak a helyiek, de sok volt a pontatlan lövés, emellett támadásaikat középen erőltették, így csupán szabadrúgásból tudtak a 60. percben kiegyenlíteni. A játékvezető elég sokat tévedett. G.: Dinapolusz. Jó: Zoller (a me­zőny legjobbja), Szabadi, Dinapo­lusz, Gönczöl. Solymosi László Szigetűjfalu—Z. Danuvia 1:0 (0:0) Szigetújfalu, 400 néző. V.: Vitá- rius. Sz. Vörös Meteor: Kovács — Ko­roknál, Martai, Kaltenecker, (Fa­zekas), Urbancsik (Vígh), Juhász, Tóth, Lerner, Szigetvári, Erdei, Schuszter. Az igen jól játszó és ügyesen védekező Danuvia ellen Újfalu ne­hezen tudott kibontakozni. Táma­dást támadás követett, s a máso­dik félidőben nyomasztó fölényben játszó Üjfalu a 70. percben sze­rezte meg a győztes gólt. A 83. percben Szigetvári 11-est hibá­zott. G.: Tóth. Jó: Juhász (a mezőny legjobbja), Koroknai, Lerner. PSC—XV. kér. Növényolaj 3:1 (1:0) Püisvörösvár, 500 néző. V.: Csiz- madi. PSC: Gubán — Mogyorósi, Re­ményi, Szautcr, Stiffter, Peiler I, Háber, Fellegi, Mannhercz III, Herr, Peiler III (Appollónia). Gyors hazai gól után végig a PSC kezdeményezett, bár az első félidőben a vendégeknek is volt néhány nagy helyzetük. Szünet után kifáradt a Növényolaj, s Fel­legi mesterhármasa után csak szé­píteni tudott. G.: Fellegi (3). Jó: Mogyorósi (a mezőny legjobbja), Gubán, Felle­gi. Stiffter. Kovács Tibor 1. KELTEX 27 16 5 6 53-27 37 2. DUTRA 27 15 7 5 51-29 37 3. Dunakeszi 27 10 12 5 44-24 32 4. Cs. Papír 27 12 7 8 49-36 31 5. Sütőipar 27 14 3 10 37-33 31 6. Autótaxi 27 8 12 7 38-37 28 7. ÉVIG 27 9 9 9 29-28 27 8. Szigetújafalu 27 8 10 9 30-29 26 9. Telefongyár 27 8 10 9 28-35 26 10. Püisvörösvár 27 8 9 10 33-30 25 11. Vegyiművek 27 3 8 11 23-32 24 12. XV. k. Növ. 27 6 11 10 24-34 23 13. Törökbálint 27 8 7 12 31-47 23 14. UFC 27 8 6 13 22-37 22 15. K. Húsos 27 7 7 13 23-36 21 16. Z. Danuvia 27 6 5 16 27-48 17 Északközép-csoport K. Sörgyár—rM Vasas Aszód 3:1 (2:1) Algyői út, 200 néző. V.: Brúder. IM Vasas: Karlovics — Bata, Maldrik, Turcsányi, Tégen (Be- recz), Arany, Szászi (Bíró), Tuko- ra, Magyar, Gergely, Huszár. Stefkó betegség, Raffai pedig el­tiltás miatt nem szerepelhetett. Aszód mezőnyben jobb volt, töb­bet támadott, de Karlovics két hi­bája sorsdöntő volt. 2:1 után Tu- kora kétszer is a kapussal állt szemben, de kihagyta a kínálkozó lehetőséget. G.: Huszár. Csupán Huszár di­csérhető. Szatmáry Sándor Középcsoport Vecsés—Ganz-Villany 2:1 (0:0) Vecsés, 800 néző. V.: Geyer. VSE: Boda — Szűcs J., Kalmár, Fodor I. Kiss A., Szűcs A., Nagy­marosi, Makovecz (Schubert), Nagy A., Krausz, Kiss B. (Fodor U). A 47. percben szerzett vendéggól fel rázta a hazaiakat, fokozatosan átvették az irányítást, s két perc alatt 2:l-re „fordítottak1’. G.: Kiss A.. Nagy A. Jó: Boda, Szűcs J., Fodor I, Krausz. Fekete József Nincs telitalálat A heti totófordulóban nem volt 3 találatos szelvény. 12 találatot L8-an értek el, nyereményük 59 727 orint. A 11 találatért 1378, a 10 ta- álatért pedig 228 forintot fizetnek. \ jövő hétre átvitt különjutalom sszege 298 634 forint. Totóeredmények: x, x, 1, x, 2, x, x, 2, 1, 2, 1, x, x, x. Nap (Horváth), Duschák, Már­kus, Postás, Pogács, Angel- mayer. A nagy meleg ellenére a két jó képességű csapat végig nagy iramú, élvezetes mérkő­zést vívott. A főiskolások szü­net utáni lendületesebb és gólratöröbb játékuknak kö­szönhetik győzelmüket. A bí­ró. gyengén vezette a sport­szerű találkozót. G.: Nap, Postás. Jó: Postás (a mezőny legjobbja), Popel­ka, Öze, Nap, Duschák. Ungi Sándor Rakamaz—Vác 2:1 (0:1) Rakamaz, 900 néző. V.: Papp. V. Híradás: Ferencsik — Varga, Néder, Jeszenszky, Szunyogh, Pálinkás I, Dudás, Kriska, Pálinkás II, Bednarik, Molnár II. Gyenge játékvezetés mel­lett a váciak vezetésük után csak a 16-osig tudtak eljutni. A II. félidőben a bíró állan­dóan megállította a játékot, „szétfütyülte” a . meccset. A helyiek a hosszabbítás során, a 94. percben lőtt góllal sze­rezték meg a győzelmet. A mérkőzés után a bíró Feren­csik kapust kiállította. G.: Pálinkás II. Jó: Néder, Jeszenszky. LABDALESEN 1. MVSC 27 16 9 2 47-20 2. Nagybátony 27 13 10 4 41-19 3. BVSC 27 16 2 9 60-40 4. Kazincb. 27 11 10 6 40-29 5. KKFSE 27 9 10 8 29-27 6. Izzó 27 10 8 9 36-38 Lenin város 27 9 10 8 31-33 8. Esztergom 27 9 8 10 37-46 9. S.-újhely 27 8 9 10 27-28 10. Vác 27 6 13 8 30-34 11. Kisterenye 27 8 8 11 35-41 12. Nyíregyh. 27 8 7 12 21-23 13. Ikarus 27 6 10 11 28-40 14. Gyöngyös 27 7 6 14 27-41 15. SKSE 27 4 12 11 34-48 16. Rakamaz 27 7 6 14 41-57 Keleti csoport 1. Előre 27 15 9 3 41-14 2. Budafok 27 14 8 5 52-22 3. K.-halas 27 14 5 8 34-27 4. KISTEXT 27 13 6 8 39-28 5. Gyula 27 11 7 9 45-41 6. DEAC 27 10 7 10 35-30 7. Sz. Dózsa 27 9 9 9 26-25 8. SZVSE 27 11 5 11 33-35 9. Cegléd 27 10 7 10 40-42 10. Láng 27 7 10 10 35-35 11. MGM Dehr. 27 10 4 13 27-41 12. Szóin. MÁV 27 7 8 12 39-44 13. Bp. Építők 27 7 8 12 24-36 14. Lehel SC 27 8 r 14 25-32 15. Szarvas 27 8 5 14 26-47 16. Postás 27 8 5 14 26-48 Foto: Reitter APRÓHIRDETÉSEK Épületbádogos mun­kát vállalok rövid határidőre, közület- nek is. ülés Imre bá­dogosmester, Gyál, Kolozsvári u. 11. A Híradó­technikai Vállalat Budapest XI. kér. Daróci út 1—3. azonnali felvételre keres: gyors-gépírókat, esztergályosokat, marósokat, mechanikai műszerészeket, lakatosokat, galvanizáló fémcsiszolókat, préselőnőket, asztalosokat, takarítónőket. JELENTKEZÉS: a vállalat munkaügyi osztályán. Megközelíthető: 12-es autóbusszal, 61-es villamossal. ' AZ ÉPÍTŐIPARI SZÁLLÍTÁSI VÁLLALAT VÁCI KIRENDELTSÉGE felvesz érettségizett és katonaidőt kiszolgált fiatalembert forgalmi gyakornoki munkakörbe. A BVM Budapesti Betonárugyára (Budapest XXI., (Csepel) Rákóczi Ferenc u. 280.) azonnal felvesz; betonelemgyártó munkára férfi és női dolgozókat, kvalifikált esztergályos, szerkezeti lakatos szak­munkásokat, 3 — 5 éves gyakorlattal, valamint őr-portásokat és takarítónőket. Kereskedelmi dolgo­zók figyelmébe 1 Pest megyében üzemelő boltiainkba boltveze­tőket. eladókat, Bu­dapesten lévő karban­tartó részlegünkhöz asztalos szakmunkást, budapesti közpon­tunkba érettségizett női munkaerőt ke­resünk. Jelentkezés: Budaoest V., Deák F. u. 23 II. em. Mun­kaügyi osztály. Mezőgazdasági gép­szerelő szakmunkást felvesz a kisnémedi „Zöldmező” Mg. Tsz. Jelentkezés írásban v. személyesen a tsz. el­nökénél. A Váchartyán és Vi­déke ÁFÉSZ pályáza­tot hirdet boltvezetői állás betöltésére az alábbi egységekbe: őrbottyáni ABC-áru- ház, sződi 8. szt egy­személyes jutalékos bolt, Vácrátót, 11. sz. húsbolt. Jelentkezni lehet: Váchartyán, Fő ( utca 102. Egyesült Izzó Tv-képcső és Alkatrészgyár felvételt hirdet: esztergályos, marós, köszörűs szakmába. Férfi betanított munkakörbe és női betanított munkára 2 műszakba. Jelentkezés: személyesen a gyár felvételi osztályán, Vác, Honvéd u. 21/23. Pest megyei Fémipari és Kéziszerszámgyártó Vállalat felvesz ko­vács szakmunkást és kovács segédmunká­sokat. jó kereseti le­hetőséggel. Jelentkezés a vállalat munkaügyi osztályán, Szentendre, Lenin út 144. sz. A szentendrei Városgazdálkodási Vállalat felvesz: (nyugdíjasokat is) — kőműves szak- és betanított munkásokat, — segédmunkásokat kőművesek mellé, rakodó segéd­munkásokat. Szentendre. Ady E. u. 5. Gyakorlattal rendel­kező gépírónőt sok­szorosítógéphez,- mi­nősített gépírói mun­kára sürgősen felve­szünk. Jelentkezés: „Lenin” Mg. Tsz. Cegléd, Béke tér 3. Szövetkezeti tagnak azonnali belépésre fel­veszünk: egy fő gép­lakatost, Budapesti Műbútorasztalosok Ktsz. Bp. X„ Maláta u. 311—33. szám. Megkö­zelíthető: 13, 28, 37- es villamossal. 32, 62, 85-ös autóbusszal. Irodaeépipari és Finommechanikai Vállalat vasadi üzemegysége felvesz: marás, esztergályos szakmunkásokat, gépi munkára, betanított munkásokat. Jelentkezés: Vasad, Kossuth Mg. Szakszöv. területén lévő IGV Üzemegység. Bak Imre üzemvezetőnél, Bem u. 1. Talajjavító Vállalat — változó munka­helyre felvesz: vonta­tóvezetőket. E 302-es E 352-es és E 652-es kotrógépre kotrómes­tert. Munkásszállást biztosítunk. 5 nanos munkahét. Jelentke­zés: Szentendre. Hö­rn aj sánc utca 9. Az OGV HEURÉKA GUMIGYÁR, VÁC felvételre keres felsőfokú munkavédelmi tanfolyammal rendelkező munkavédelmi előadót, portást. Jelentkezés: a munkaügyi osztályon. ADÁS­VÉTEL Eladók 5 — 6 hektoli­teres boroshordók v. 30 — 60 hektoliteresért elcserélhetők. Érdek­lődni lehet: Csemő, Szabad Föld Tsz. Eladó ház telekkel# 200 négyszögöl. Ken­derföld, iskola dűlő. Érdeklődés Széchnyi út 6. sz. ______________ Vá lyog kapható, ház­hoz szállítva darabon­ként 80 fillérért, a Nagykőrösi Rákóczi Mg. Tsz-nél. Eladó CL rendszámú Wartburg, Szabó Sán­dor. Nagykőrös, Ceg- lédi út 14. III. em. 24. Háztelek 250 négy­szögöl eladó, Gödöllő, Damjanich u. 34. sz. 100/6-os kéttűágyas automata síkkötő gép eladó. Érdeklődni, Si- lye Sándor, Bpest, VI.j Bajcsy-Zs. út 41. fszt. 2. du 5 — 8 között. 150 négyszögöl telek­rész eladó. Dunakeszi, Tisza u. 65. Buchard. Nagykáta és Vidéke ÁFÉSZ felajánl megvételre megegye­zés szerinti áron, át­szervezés miatt, igen jő ’ karban ■ lévő 2 db Pannónia motorkerék­párt (250 cm3-es.) Eladási ügyben bővebb felvilágosítást ad • Maczó Károly gépko­csielőadó Nagykáta, telefon: 204. __________ Há iószobabútor és Tázerdő u. 1. számú házrész eladó, azonnal beköltözhető, fizetési könnjütéssel. Érdek­lődni: Nagykőrös, Sallay I. u. 19. VEGYES A Gyógyászati Segéd­eszközök Gyára rövid határidőre vállalja az orthopäd cipők gyár­tását orvosi rendel­vényre. valamint kü­lönleges méretű, fájós lábra való cipőket, egyéni megrendelés alapján. Budapesten a Gyógyászati Segéd­eszközök Gyárában (Budapest XIII., Dózsa György út 144.) Vi­déken az alábbi fiók­jainkban: Győr (Baj­csy-Zs. u. 34.) Keszt­hely (Vörös Hadsereg u. 4.) Szombathely (Lenin u. 10—12.) Pécs (Nagy Jenő u. 38.) Szeged (Klauzál tér 7.) Debrecen (Vö­rös Hadsereg u. 73.) Nvíreeyháza (Megyei Kórház.) Miskolc (Szemere u. 21.) Parkettcsiszolást por­mentesen, lakkozást vállalok garanciával. Hívásra megyek. Hor­váth József, Kocsér, Kinizsi utca 10. Parkettacsiszolást, lakkozást garanciával vállalok közületeknek is. Szolid árak. 427 — 644, 152—580, Molnár.. ______________ Vi llanyszerelő iparom gyakorlását elkezd­tem. Minden szakmá­ba vágó munkát válla­lok. Kéri Béla kisipa­ros mester. Gyömrő# Pázmány u. 46.______ El cserélném gödöllői I. emeleti 2 szoba, összkomfortos lakáso­mat csepeli 1 szoba, összkomfortra. Érdek­lődni : Csepel, Reggel u. 45._______________ Je lenleg is működő üzletház eladó vagy bérletre kiadó Nagy­káta központjában. Kifogástalan berende­zéssel ellátva, üzleti vagy más célra is hasznosítható. Ár megegyzés szerint. Érdeklődni lehet: Kóka, „Kossuth” Mgtsz. Telefon: 17. I l