Pest Megyi Hírlap, 1972. május (16. évfolyam, 102-126. szám)

1972-05-03 / 102. szám

6 MST ne erei 1972. MÄJUS 3., SZERDA Horváth országos bajnok A Játékcsarnokban rendez­ték az országos ifjúsági birkó­zóbajnokságot. A Pest me­gyeiek közül Horváth István (Csepel Autó) szerepelt a leg­jobban, aki a szabadfogásúak­nái a 60 kilogrammos súlycso­portban az élen végzett, meg­előzve a dunakeszi Baloghot, Szűcs I. (Cegléd) második, Dé­vai (Csepel Autó) harmadik lett súlycsoportjában. A kötöttfogásúaknái a nagy­kőrösi Szécsény ezüstérmet szerzett. Megyei totóeredmények 1. Üllő—Budaörs 1 2. Maglód—Bem SE 2 3. Csepel Autó—Nagykőrös 2 4. SZTK—Tököl 1 5. Üjhartyán—Isaszeg 1 6. Gyömrő—Bag x 7. Sülysáp—Kistarcsa 1 8. Halásztelek—K.-lacháza II. kér. x Kilenc telitalálat A totó 18. játékhetén kilenc 13+1-es találat volt. A nyeremény szelvényenként 70 975 forint. A 13-as 40 773, a 12-es 986, a 11-es 75, a 10-es 20 forintot fizet. Totóeredmények: 1, 2, 1, 1, 2, 1, 2, 1, 1, x, x, 1, 1, 1. Seeler búcsúja Hamburgban a Volkspar-stadion- ban 61 ezer néző előtt került sor az NSZK 72-szeres válogatottjának Uwe Seel érnék búcsújátékára. A kiváló csatár egyesületének az SV Hamburgnak az Európa-válo- gatott volt az ellenfele, amelyben Bene és Mészöly személyében két magyar labdarúgó is helyett ka­pott. Európa-válogatott—SV Hamburg 7:3 (4:2). A hazaiak három góljából kettőt a búcsúzó Seeler szerzett, Bene és Mészöly 1—1 góllal járult hozzá a „heteshez”. A Diósgyőri VTK intéző bizott­sága az NB I-es labdarúgó-csapat mellé Preiner Kálmán mestered­zőt szerződtette szaktanácsadónak. A csapat edzéseit — mint az már ismeretes — Tóth József irányítja. A Bem SE Maglódon is folytatta A megyei labdarúgó-bajnokság­ban a Bem SE folytatta tavaszi sikersorozatát. Az eddig veret­len Maglód otthonában diadal­maskodott, így továbbra is há­rom pont az előnye a Csepel Autót legyőző Nagykőrös előtt. Bár a Váci Vasutas pontot ra­bolt az igen veszélyes helyzetben levő Pomáztól, továbbra is há­rom ponttal leszakadva áll a táblázat végén. Bem SE—Maglód 1:0 (0:0). Mag­lód, 400 néző. V.: Somén. Az első félidőben többet támadó Maglód lövéseit Németh kapus bravúrral hárította. A Bem SE szórványos lefutásokkal veszélyeztetett, s egyik alkalommal a kapufát ta­lálták el. Szünet után felülkere­kedett az éllovas, s több helyzeté­ből egyet a 66. percben értékesí­tett. G.: Szélesi. A győztes csapat­ban Németh, Dormány és Szélesi tűnt ki. Fóti SE—Budakalász 4:2 (2:1). Főt, 300 néző. V.: Hidvégi. Végig Fót irányított, & nagyobb arányban is győzhetett volna. G.: Hajdú (2), Fonódi (2), ill. Molnár, Csápori, Jó. Koller (a mezőny legjobbja), Hajdú, Szabó, ill. Csápori, Tóth. Üllő—Budaörs 2:1 (1:1). Üllő, 300 néző. V.: Hűvé. Kiegyensúlyo­zott első félidő után a hazaiak­nak lényegesen több helyzetük volt, mégis csak egy öngóllal tud­ták kivívni a győzelmet a 72. perc­ben. G.: Viczkó, Mezei (öngól), ill. Kiss. Jó: Pénzes (a mezőny legjobbja), Kovács, Bajkai, ill. Berger, Joszt, Kiss. Fekete József Nagykőrös—Csepel Autó 2:0 (2:0). Millennium-telep, 100 néző. V.: Opálsziki. Az első félidőben Kőrös játszott jobban, s védelmi hibák­ból kétgólos előnyt szerzett. Szü­net után feljött az Autó, de csa­tárai rendre hibáztak. G.: Szabó T., Szomolányi. Jó: Szomolányi, Vass, Szabó T., ill. Szerdahelyi, Kroó, GönczöL Bertóti Attila Pomáz—Váci Vasutas 0:0. Pomáz, 300 néző. V.: Budai. Végig a ha­zaiak támadtak, de nem boldo­gultak a jól záró vendégvédelem­mel, emellett csatáraik több biz­tos helyzetet kihagytak. Jó: Bar­nás, ill. Dávid, Gémesi, Véglesi. Csere László Pilisi KSK—Kartal 1:0 (0:0). Pi­lis, 900 néző. V.: Császár. A több helyzetet teremtő Pilis csupán a 70. percben tudta bevenni a véde­kezésre berendezkedett kartaliak hálóját. Kerepeczki szabadrúgása a lécről lepattant, s a játékos má­sodszorra már nem hibázott. G.: Kerepeczki. Jó: Tamás, Malik, Mátrai, ill. Moór, Jelencsik, Be- reczki. Csikós Pál SZTK—Tököl 4:2 (2:0). Sziget- szentmiklós, 500 néző. V.: Aranyo­si. A tökölieket meglepte az SZTK lendületes játéka, akik az első negyedórában már 2:0-ra ve­zettek. A második félidőben, a 3:0 után kapushibából szépített a vendégcsapat, majd mindkét ol­dalon még egy-egy gól esett. A korszerűbben játszó SZTK jobb támadósorának köszönheti a győ­zelmet. G.: Rádi (2), Kiss, Szabó, ill. Legutkó (2). Jó: Tálas, őri, Kiss, Rádi, ill. Gabilik, Tokics, Le­gutkó. (Gere) Üjhartyán—Isaszeg 2:1 (2:1). Üj­hartyán, 600 néző. V.: Lukácsik. A kiegyenlített első félidőben kétszer is a helyiek szerezték meg a vezetést. Szünet után többet tá­madott Üjhartyán, de az eredmény már nem változott az igen ötle­tesen játszó Isaszeg ellenében. G.: Läufer, Farkas, ill. Bagi. Jó: Svébis, Schenk, Strupka ill. Sza- niszló, Skribek, Halászi. Szolnoki Ferenc 1. Bem SE 2. Nagykőrös 3. Pilisi KSK 4. Budaörs 5. Isaszeg 6. Fóti SE 7. SZTK 8. Maglód 9. Budakalász 10. Üjhartyán 11. Üllő 12. Tököl 13. Csepel Autó 14. Kartal 15. Pomáz 16. Váci VSE 22 17 22 16 22 12 22 10 21 9 22 10 22 8 22 10 21 7 21 8 21 7 22 6 22 5 22 5 22 6 22 4 1 4 3 9 6 8 2 10 6 8 3 10 4 10 6 10 7 10 7 10 4 12 5 13 53-13 35 66-22 32 38-30 26 36- 30 26 34-22 24 37- 34 23 27-28 22 41-45 22 32-42 20 36-57 19 30-38 18 17-31 18 25-33 17 22-35 17 24-35 16 21-44 13 Nem mertek odanézni Győzelem Rizikóval A gödöllői Agrártudományi Egyetem évről évre megrende­zi hagyományos lovasverse­nyét május elseje tiszteletére. Idén tizennyolcadszor került sor az ünnepi viadalra, ame­lyen a helyieken kívül a Bu­dapesti Lovasklub, az Újpesti Dózsa, valamint a pomázi Pe­tőfi Tsz képviseltette magát. A kétnapos verseny első há­rom számát vasárnap, a másik hármat pedig május elsején rendezték a Palotakertben. A hétfői küzdelmeket mintegy hatezren tekintették meg. Az Agrártudományi Egye­tem, az egyetemi pártbizottság, KISZ-bizottság, szakszervezeti bizottság, az egyetemi tangaz­daság, valamint Gödöllő város díjáért vetélkedtek a lovasok. Fácán Mihály (Újpesti Dózsa) két számban is az élen vég­zett. Aszkéta, illetve Borász nevű lován. Szávai Gábor (GEAC) Rizikó nyergében a tangazdaság díját elnyerve, a Gödöllő város díjáért kiírt fu­tamban holtversenyben végzett Hevesi Barnával (BLK). Két csapatszámban, így a staféta­ugratásban a BLK végzett az élen. A győztes együttesben szerepelt Móra László, a ma­gyar lovasválogatott tagja is. A kézilabda férfi NB I B negyedik fordulójában Duna- nakeszi elszenvedte első vere­ségét, s Budakalász is kika­pott. Csömör drámai küzde­lemben egy góllal nyert. Még­hozzá úgy, hogy a befejezés előtt büntetőt ítéltek javukra, s a közönség nem mert oda­nézni: vajon Tóth-Fekete érté­kesíti-e a hétméterest? Csömör—Székesfehérvár 20:19 (7:7) Csömör, 800 néző. Cs. TSZ SK: Mezőbukta — Bagyánszki (7), Seffer (1), Tóth-Fekete (7), Bátovszki (1), Halász (1), Fabók (2). Csere: Fábián, Bánszki (1), Raucsik. Csömörnek a felzárkózáshoz, a MÁV-nak az élmezőnyben maradáshoz volt szüksége a pontra, illetve pontokra. Az iz­galmas találkozó második fél­idejében Csömör 15:ll-re el­húzott, úgy látszott, hogy biz­tosan nyer. Nem így történt, 19:19-re feljöttek a vendégek, majd közvetlen befejezés előtt Bátovszkit csak szabálytalan­ság árán tudták feltartóztatni, s a hétméteresből szerezte meg győzelmét a Pest megyei csa­pat. Jó: Bagyánszki, Halász. Komló—Dunakeszi 20:16 (12:6) Komló, 500 néző. D. Vasutas: Gálcovics — Ko­vács (2), Zsiga (4), Szabó I, Vajkonyi (3), Pákozdi (5), Czi- pó (2). Csere: Grósz, Molnár. A négy NB I-es játékossal megerősödött Komló otthoná­ban tavasszal veretlennek bi­zonyult, s ezt a sorozatot a sé­rülések miatt tartalékosán ki­álló Dunakeszi sem tudta megszakítani. Jó: Pákozdi, Gákovics. P. Ércbányász—Budakalász 29:15 (13:8) Pécs, 400 néző. B. Textiles: Cseresznyés — Horváth (4), Jakubács (2), Va­lentin (4), Forgács (1), Katona (1), Hajdú (1). Csere: Bakos, Bobány (1), Fedák, Krámer, Földes (1). A pécsiek igen jól játszottak, a kalásziaknak pedig balsze­rencséjük volt. Tízszer a kapu­fát találták el, s bombalövé­sük a játéktér közepére vágó­dott vissza. A labdát elcsípve indítottak a helyiek, góllal be­fejezve akciójukat. Szerdai sportműsor LABDARÜGAS. A mérkőzések az elölállók otthonában 16.30-kor kez­dődnek. Megyei I. osztály. Isaszeg —Üllő (Aranyosi), Budakalász—Üj­hartyán (Kaiser). Területi bajnok­ság. Gödöllő—Veresegyház (?), Kistarcsa—Tápióság (Dorozsmai). Az európai nemzetközi labdarú­gó tornák közül elsőként az UEFA Kupa mérkőzéssorozat fejeződik be. A döntőt május 3-án, illetve 17-én két angol csapat, a Totten­ham Hotspur és a Wolverhamp­ton Wanderers vívja. A két angol csapat közötti első mérkőzés ma este lesz a wolwerhamptoni Moly- neux stadionban. Málta következik Egy héttel a Magyarország— Románia EB-mérkőzés után, május 6-án újabb erőpróba vár a magyar labdarúgó-váló­Csak otthon sikerült... w 22. fordulóban lak két otthon­játszó csapatunk — Törökbálint és Aszód — győ­zött. Az idegen­ben szereplők kö­zül Pilisvörösvár és az ÉGSZÖV MEDOSZ vereséget szenvedett. Jó tavaszi rajt után ez volt az ÉG­SZÖV harmadik „kisiklása”, úgy­látszik a játékosok fejébe szállt a dicsőség. Újfalu, Dunakeszi, vala­mint Vecsés döntetlennel tért ha­za. Duna menti csoport Csepeli Papír—PSC 3:2 (2:1) Csepel, 100 néző. V.: Daubner. Pilisvörösvári SC: Gubán — Mo­gyorósi (Bruckner), Reményi, Mül­ler II, Stiff ter, Peiler I, Juhász, Herr (Schreck), Mannhercz H, Peiler IH, Háber. 0:1-ről 2:l-re, majd 3:l-re fordí­tott a hazai csapat. Harmadik gól­juknál az 54. percben a hazai jobbszélső beadása Mogyorósiról pattant a hálóba. Ezután elkesere­dett küzdelem folyt, de a PSC csak szépíteni tudott. A Pest megyei gárda balszerencsés gólokkal szen­vedett vereséget a közepes iramú mérkőzésen. G.: Herr, Juhász. Jó: Müller n, Stiffter. Kovács Tibor Törökbálint—Bp. Vegyiművek 1:0 (0:0) Törökbálint, 600 néző. V.: Szilá­gyi­TTC: Varga — Papp, Pető, Be- nyó, Gyűrűs, Kiss (Orbán), Miskei, Gelmár, Nyilas, Czabadai (Grimm), Horváth. A jó iramú mérkőzés második félidejében felülkerekedett a ha­zai csapat, de csaik a 80. percben tudta a győzelmet megszerezni. A vendégek az 55. percben Bazsó kiállítása miatt 10 főre olvadtak. G.: Gelmár. Jó: Varga, Pető, Gelmár. Fűrész János Telefongyár—Szigetújfalu 1:1 (1:1) Mogyoródi út, 150 néző. V.: Ke­resztes. Sz. Vörös Meteor: Kovács — Burst, Hartai, Kaltenecker, Erdei, Juhász, Tóth, Szigetvári, Schusz- ter, Urbancsik, Vígh. A 21. percben egy beívelt lab­dát Kovács rosszul öklözött és a hazai középcsatár nem hibázott. A 25. percben ugyancsak védelmi hi­bából egyenlített Üjfalu. A telefon- gyári középhátvédet Szigetvári hazaadás közben megzavarta és a labda a kimozduló kapus mellett a hálóba jutott. Szünet után a Pest megyeiek kezdeményeztek többet, eredménytelenül. Üjfalu közelebb állt a győzelemhez. Jó: Urbancsik, Szigetvári, Schuszter. Autótaxi—Dunakeszi 0:0. Ferroglobus-pálya, 150 néző. V.: Bartók. D. Vasutas: Csernák — Sramm, Zoller, Smál, Gál, Erdész, Hege­dűs, Heiczinger, Adám, Gönczöl, Görgicze. A végig többet támadó Vasutas három 100 százalékos helyzetet hagyott ki. Jó: Zoller, Smál, Adám, Erdész. Solymosi László Középcsoport TFSE—ÉGSZÖV MEDOSZ 2:0 (1:0) Csörsz utca, 400 néző. V.: Vitá- rius. ÉGSZÖV: Kovács (Juhász) — Mándoki, Pintér, Varsányi, Bár- fi I. (Fejes), Bárfi II, Sallaá, Szűcs, Boltos, Majsai I, Frida. A gyorsabb és lelkesebb főisko­lások a 2. és 88. percben lőtt gól­lal megérdemelten nyertek a gyen­gélkedő lacháziak ellen. Ercsi—Vecsés 0:0 Ercsi, 400 néző. V.: Andorka. VSE: Boda — Szűcs J., Kalmár, Pintér, Kiss A., Szűcs A., Kiss B (Czimbal), Fodor n, Nagy, Fodor I, Krausz. A vecsésiek jól megszervezték védelmüket, s gyors ellentámadá­saik igen veszélyesek voltak, kö­zelebb álltak a győzelemhez. Jó: Szűcs J., Pintér, Krausz. Szécsényi Lajos Északközép csoport IM Vasas Aszód—EMTK 2:0 (2:0) Aszód, 200 néző. V.: Hadarics. IM Vasas: Karlovics — Stefkó, Maldrik, Turcsányi, Bata, Raffai, Tukora, Magyar, Huszár, Gergely, Berecz. Az első félidőben kitűnő telje­sítményt nyújtva, a 14. és 42. perc­ben lőtt góllal győzött a Pest me­gyei csapat a bajnokaspiráns el­len. Szünet után a védelmek jeles­kedtek. G.: Magyar, Berecz. Jó: Stefkó, Maldrik, Bata, Magyar. Szatmáry Sándor gatottra: ezúttal világbajnoki selejtező szerepel á program­ban Málta válogatottja ellen. (Az első mérkőzésen a magyar együttes Bene góljaival 2:0 arányban győzött a szigetor­szágban.) A máltai labdarúgók vasár­nap Bécsben szerepeltek ugyancsak VB-selejtezőn, s az osztrákoktól 4:0 arányú vere­séget szenvedtek. A vendégek ma délután az Orient expresz- szel érkeznek Budapestre. A szombati mérkőzés 28.30- kor kezdődik a Megyeri úti Dózsa-stadionban. A találko­zót jugoszláv bírók irányítják Gugulovics vezetésével, segí­tői Popov és Kuzmanics lesz­nek. A magyar labdarúgó-váloga­tott hétfő délutántól újra az esztergomi Volán Szállóban tartózkodik. Illovszky Rudolf kapitány 16 játékost hívott meg a Málta elleni keretbe. Tizenöten, Géczi, Rothermel, Vépi, Páncsics, Kovács, Vi- dáts, Bálint, JuJiász P., Juhász l., Szűcs, Fazekas, Szőke, Bra- nikovits, Dunai II és Zámbó — már hétfőn és kedden délelőtt is részt vettek egy-egy gyakor­láson. Nem volt velük Bene, aki vasárnap Hamburgban Uwe Seeler búcsúmérkőzésén vendégszerepeit, s ma kapcso­lódik be a felkészülésbe. Fá­bián megsérült a szombati mérkőzésen, orvosi vélemény szerint legalább csütörtökig pihennie kell, így rá nem szá­míthat ■ a szakvezető szomba­ton. Tavaszi pontrekord Mindhárom Pest megyei csapat győzött, hat pontot sze­reztek, s ez ta­vasszal most fordult elő elő­ször. Ä Kossuth KFSE ide­genben 4:1 arányban diadal­maskodott, ilyen nagy arányú győzelmet utoljára októberben arattak. A váciak, akárcsak az elmúlt héten, most is nyertek, kezd beválni az új összetételű csatársor. Keleti csoport Ceglédi VSE—Bp. Építők 1:0 (0:0) Cegléd, 1200 néző. V.: Győri. CVSE: Rétfalvi — Zsemlye, Czopkó, Laborcz, Kresják, Halmi, Sárközi (Tóth II), Csur­gói, Kábák I., Liptai, Mihály (Csontos). Kiegyenlített, izgalmas mér­kőzésen a hazaiak több hely­zetükből csak egyet tudtak ér­tékesíteni a 69. percben. A vendégkapus, Plathy, a sze­rencsével sem állt hadilábon, a ceglédi hálót pedig Rétfalvi három esetben bravúros vé­déssel mentette meg a góltól. A Vasutas a jól és korszerűen játszó Építők ellen megérde­melten diadalmaskodott. G.: Csurgai. Jó: Kábák I., Kresják, Halmi, Rétfalvi. Ungnreán László 1. Budafok 2. Előre 3. ÍC. -halas 4. KIS TEXT 5. Cegléd 6. Sz. Dózsa 7. Gyula 8. DEAC 9. SZVSE 10. Láng 11. Postás 12. Szóin. MÁV 13. Bp. Építők 14. MGM Debr. 15. Lehel SC 16. Szarvas 22 11 22 11 22 12 22 11 22 9 22 8 22 8 22 8 22 9 22 5 22 7 22 5 22 5 22 7 22 5 5 5 4 7 6 7 8 6 7 7 6 8 3 10 10 7 5 10 8 9 8 9 3 12 4 12 5 12 39-18 30 28-14 30 27- 20 29 31- 23 26 36-28 24 23-19 24 33-33 23 28- 23 22 27-31 21 27-28 20 23-39 19 32- 32 18 21- 23 18 22- 37 17 21-29 16 16-37 15 Északi csoport Vác—Nyíregyháza 2:0 (0:0) Vác, 1000 néző. V.: Závodsz- ky. V. Híradás: Ferencsik — Molnár 1, Kovács, Jeszenszky, Szunyogh, Pálinkás, Fedor (Molnár II), Kriska, Néder, Bednarik, Szatmári (Dudás). Az első félidőben a Vácnab hat helyzete volt. Szünet után megtört a jég, az 57. percben Bednarik szögletrúgása érintés nélkül jutott a hálóba. Élén­kült a játék, keménnyé vált a küzdelem, s ezt bizonyította, hogy a bíró ötször mutatta fel a sárga lapot. A 78. percben egy kavarodás után növelte előnyét a Híradás. Az utolsó tíz perc nagy hazai fölényt ho­zott, de az eredmény már nem változott. G.: Bednarik, Néder. Jó: Pálinkás, Bednarik, Molnár L Breznay István Kossuth KFSE—Rakamaz 4:1 (1:1) Rakamaz, 1100 néző. V.J Teuschler. KKFSE: Fekete — Pusztai, Vida, Popelka, öze, Duschák, Bodó, Márkus, Buronyi, Vö­rös (Postás), Angelmayer. A göröngyös, rossz talajú pályán a 10. percben a hazaiak jutottak előnyhöz, amelyet még ebben a félidőben ki­egyenlített a Kossuth KFSE. A második félidőt a vendégek két kapufája vezette be, majd tűzijátékot rendeztek a Pest megyeiek, s ennek eredménye a három gól. G.: Buronyi, Duschák, Bodó, Postás. Jó: Öze, Fekete, Du­schák, Buronyi. 1. MVSC 22 15 5 2 40-15 35 2. Nagybátony 22 10 8 4 36-18 28 3. Kazincb. 22 10 7 5 37-27 27 4. BVSC 22 12 2 8 46-34 26 5. Leninváros 22 9 8 5 28-25 26 6. Izzó 22 8 8 6 29-26 24 7. KKFSE 22 7 9 6 24-20 23 8. S.-újhely 22 6 9 7 24-23 21 Nyíregyh. 22 8 5 9 18-17 21 10. Vác 22 5 10 7 21-25 20 11. Esztergom 22 7 5 10 31-43 19 12. Kisterenye 22 5 7 10 27-36 17 13. SKSE 22 3 11 8 23-36 17 14. Gyöngyös 22 6 4 12 23-34 16 15. Ikarus 22 5 6 11 23-36 16 16. Rakamaz 22 5 6 11 34-49 16 A Ceglédi Téglagyár férfi és női segéd- munkásokat vesz fel nyersgyártási és be­hordó! munkakörbe. Jelentkezni lehet a Téglagyár irodájában, Cegléd, Budai út 15. szám. __________________ Sz ervezői munkára, tárgyalóképes, érettsé­gizett dolgozókat kere­sünk. Motorkerékpárt biztosítunk. Kérjük a leveleket a ceglédi nyomdába „Alapfizetés -f szorgalom” jeligére beküldeni. Felvételre keresünk: — pék szakmunkást, — férfi segédmunkást, — női segédmunkást, — gépkocsi­szerelőt, — kőművest. Jelentkezni lehet: a Pest megyei Tanács I. sz. Sütőipari Vállalata üzemgazdasági osztályán. (Vác, Március 15. tér 5.) Szakácsnőket képesítés nélkül is hajóinkra azonnal alkalmazunk. Hét nap munka — hét nap pihenés. Jelentkezés: Folyamszabályozó és Kavicskotró Vállalat Dunai Kirendeltség. Budapest XIII., Cserhalom u. 2. (Dagály-strand mellett.) Telefon: 490 — 744. Beton- és Vasbeton- ipari Művek váci te­lepe (Vác, Kisrét dűlő 1.) azonnali belépés­sel felvesz gyakorlott villanyszerelő szak­munkásokat. Gyömrő (nagyközség szakigazgatási szerve idénymunkára kerté­szethez értő munka­bíró nyugdíjast keres parkgondozónak. Je­lentkezés : Gyömrő tanácsháza, 4. számú szoba. Fonodái munkára felveszünk: fonó szakmunkás­nőket, női betanulókat. 14 —16 éves korig két műszakba, 16 év betöltése után három műszakba. Betanulási idő: 1 hónap. Bérezés oetanulási időre: 11200,— Ft. Betanulási idő után: 1900,— 2500,— Ft fizetéssel. Kéthetenként szabad szombat. Vidéki nő dolgozók részére szállást biztosítunk. Férfi munkásokat is keresünk betanított és segédmunkára. Bővebb felvilágosítást levélben is adunk. Cím: Pamuttextil­művek Fonógyára, Budapest XI., Bocskai út 90. Munkaügyi osztály. Pest megyei Fémipari és Kéziszerszámgyártó Vállalat felvesz kovács szakmunkást és ko­vács segédmunkáso­kat, jó kereseti lehe­tőséggel. Jelentkezés a vállalat munkaügyi osztályán. Szentendre, Lenin út 144. ________ Pe st megyei Élelmiszer Nagyker. Vállalat Bu­dafoki telepe felvesz kezdő és gyakorlott általános adminisztrá­torokat, lyukkártya- szedőket, gépírót, rak­tárost, kocsikísérőt, férfi és női raktári segédmunkást. Jelent­kezés: Bp. XXII., Nagytétényi u. 48. ADÁS­VÉTEL Renault 10-es 39 000 kilométerrel eladó. Telefon: 340 — 363. Udvari kétszobás ház­rész központban be­költözhetően eladó. Érdeklődni: Cegléd, Rákóczi u. 11. Panorámás Opel Re^ kord személygépkocsi eladó. Érdeklődni le­het Monor Jósika u. 64. ______________________ Na gykőrös VI. kér., Helmeczi u. 1. szám alatt 3 szobás, össz­komfortos, beköltözhe­tő ház eladó. VEGYES Idős nő vagy gyermek gondozását lakásért vállalom Monor vagy környékén. Monor Ba­ross G. u. 22._________ 15 0 — 200 m2 nagysá­gú helyiséget műhely vagy részleg részére (Budapesttől kb. 50— 80 km-re) bérbe ve­szünk. Cím: Órások Szövetkezete Budapest VI., Lenin krt. 61. Ügyintéző: Polák. Május 1-én megnyitot­tam szikvízüzememet, lerakataimat. Állandó­an kapható szódavíz. Józan Pál, Nagykőrös V. kér., Galgóczi K. u. 7.___________________ Mi ndenféle redőny ké­szítését vállalom, re­dőnytok nélküli ablak­ba is. Levélhívásra a helyszínre megyek. Palotás János asztalos kisiparos. Bp. VII.# Kertész u. 23. Úgy gondolja, hogy nem tudja venni a TV 2. műsorát? Próbálja ki nagyérzékenységű hálózatról működő adapterünket. Budapesttől 50 km-ig közepes, 100 km-ig nagyobb tetőantennával is lehetővé teszi a vételt. Ha mégsem válna be, teljes árban visszaváltjuk. Ára 476.— Ft. 1 évi garancia. Kincses Szerviz. Budapest XI., Bartók Béla út 53. Móricz Zsigmond körtéméi.