Pest Megyi Hírlap, 1971. október (15. évfolyam, 231-257. szám)

1971-10-05 / 234. szám

8 1971. OKTOBER 5.. KEDD Ma már csak emlék a kartell veretlenség A megyei labdarúgó-bajnokság ?» fordulóját két vendéggyőzelem tarkította. Különösen meglepő a pilisiek sikere, akik a kartaliak négyéves hazai veretlenségét szakították meg. A várakozás­nak megfelelően a listavezető Nagykőrös győzött otthonában a Csepel Autó ellen, s továbbra is két ponttal vezet a Budakalá- szon diadalmaskodó Fót, vala­mint Pilis előtt. A Bem SE csa­tárai most is kitettek magukért, fél tucatot lőttek, az isaszegiek pedig ötössel terhelték meg az újhartyáni hálót. Nagykőrösi Kinizsi—Csepel Autó 2:0 (1:0). Nagykőrös, 500 néző. V.: Soós G. Nagyszerű kezdés után a hazai csapat átvette a vendégek stílusát, s ez az eredményesség rovására ment. A körösiek, fölé­nyük ellenére csak a 37. percben jutottak előnyhöz és sok kiha­gyott helyzet után a 83. percben állították be a végeredményt. A vendégcsapat — érthetetlenül — Igen sportszerűtlenül játszott. Kö­zülük a 44. percben Katonát kiál­lították, egy másik vendégjátékost pedig az edző cserélt le, nehogy erre a sorsra jusson. Soós Gábor kitűnően vezette a nehéz mérkő­zést, erélyességének köszönhető az indulatok megfékezése. G.: Józsa, Kecskés III. Jó: Kocza, Orbán, Szomolányi (a mezőny legjobbja), ill. Csete, Schumakker, Szerdahe­lyi, Huszár. Pécsi Sándor sál szabálytalankodó vendég já­tékost nem. A szigeti rangadón el­maradt a várt jó játék. Tökól csatársora megérezte Legutkó hiá­nyát, nem tudott boldogulni a so­kat szabálytalankodó, gyengén játszó vendégek ellen. Jó: Mariin, Baller H, Ambrózi. Bundies Péter Bem SE—Maglód 6:0 (1:0). Ceg­léd, 300 néző. V.: Soós G. Az első félidőben eredménytelenül ostro­moltak a csatárok. A 32. percben nagy kapushibából jutott előnyhöz a Bem SE, amely szünet után cse­rejátékosokkal felfrissítve nagy­szerű játékkal rukkolt ki, s pará­dés góloknak tapsolhatott a kö­zönség. Különösen Papp csukafe­jesből szerzett gólja és Zátonyi kapáslövése aratott tetszést. G.: Mustos (í), Zátonyi (2), Papp, Szé- lesi. Jó: Szélesi, Szántó, Badari, ill. Füleki, Fitos. Haffner Vladimir Váci Vasutas—Pomáz 2:0 (2:0). Vác, 100 néző. V.: Szórádi. A 20. percben Kiss Pál beadását Kenye­res értékesítette. A 40. percben a kapusról kipattant labdát Bánkú­ti a földön fekve lábbal kotorta a hálóba. Az 55. percben Kiss Pál az oldalhálót találta el jó helyzetben. A 80. percben szépítés! alkalmat hagytak ki a vendégek, tiszta helyzetben fölé fejelték a labdát. A vendégek, bár olykor mezőny­fölényben voltak, mégis alulma­radtak a helyzeteket jobban ki­használó váciak ellenében. G.: Ke­nyeres, Bánkúti. Jó: Kiss P., Hsn- czig, Kenyeres, ill. Szabó, Pintér.* Breznay István Budaörs—Üllő 4:3 (1:2). Budaörs, 400 néző. V.: Bemáth. Felváltva potyogtak a gólok. Üllő vezetett l:0-ra, majd a helyiek egyenlítése után ism^t előnyhöz jutott. Szü­net után a helyiek 3:2-re fordítot­tak, de befejezés előtt öt perccel Üllő kiegyenlített. A 88. percben esett a budaörsiek győztes gólja. G.: Kiss (2), Bodnár, Máté, ill. Kiss (2), Rakó. Jó: Kiss, Bodnár, Olcsvári, ill. Turcsik, Gulácsi, Kovács István 1. Nagykőrös 8 7 — 1 20- 4 14 2. Fóti SE 8 6 — 2 17- 8 12 3. Pilisi KSK 8 5 1 2 13- 6 11 4. Bem SE 8 5 — 3 27-10 10 5. Isaszeg 8 4 2 2 16- 8 10 6. Pomáz 8 4 1 3 17-12 9 7. Budaörs 8 3 3 2 13-15 9 8. Maglód 8 4 — 4 15-17 8 Tököl 8 3 2 3 6- 8 8 10. Kartal 8 3 1 4 10-14 7 11. Budakalász 8 1 4 3 12-15 6 12. SZTK 8 1 3 4 7-12 5 13. Csepel Aútó 8 1 3 4 9-15 5 14. Váci VSE 8 2 1 5 9-20 5 15. Üjhartyán 8 2 1 5 10-29 5 16. Üllő 8 1 2 5 10-18 4 Komló a második helyen A labdarúgó NB I-ben vasárnap csak négy mérkőzésre került sor, két találkozót elhalasztottak. Komló győzelmével meglepetésre a második helyet foglalja el. Igaz, az elmaradt, később sorra kerülő Salgótarján—FTC találkozó ront­hatja helyezését. Komló—MTK 1:0 (1:0). Hungária körút, 2000 néző. Videoton—Szom­bathely 1:0 (1:0). Székesfehérvár, 5000 néző. Pécsi Dózsa—Bába ETO 0:0. Pécs, 4000 néző. Tatabánya— VM Egyetértés 3:2 (1:1). Tatabá­nya, 6000 néző. 1. Ü. Dózsa 6 5 1 — 19- 4 11 2. Komló 7 4 2 1 10-10 10 3. Vasas 7 4 1 2 15- 8 9 4. FTC {! 4 1 1 14- 8 9 5, Rába ETO 7 2 4 1 9- 7 8 6. Tatabánya 7 3 2 2 12-11 8 7. Szombathely 7 3 1 3 9- 7 7 8. Csepel 7 2 3 2 8-10 7 9. Bp. Honvéd 6 2 2 2 7- 7 6 10. DVTK 7 3 — 4 13-14 6 Salgótarján 6 2 2 2 7- 8 6 12. Egyetértés 7 2 2 i 8-10 6 13. Eger 7 1 3 3 9-13 5 14. Videoton 7 2 1 4 6-14 5 15. £écs 7 — 3 4 1- 7 3 16. MTK 7 1 — 6 4-13 2 KÖZGYŰLÉSI NAPTÁR Kedd Szigetcsép (18) SZIMFI (16) Váci Sztáron Gimn. (14.30) Váci hőwy S. Techn. (15) Dunakeszi Mech. Labor (16) Budakalászi Textiles (18) Gödi TSZSK (18) Fóti SE—Budakalász 2:1 (0:1). Budakalász, 200 néző. V.: Gombás. A 25. percben a késlekedő fóti vé­delem mellett a hazaiak megsze­rezték a vezetést. Szünet után fo­kozatosan feljött Fót, s egyre jobb teljesítményt nyújtott az addig ín- diszponáltan játszó Dobrocsi, aki a 75., valamint a 87. percben lőtt góljával Fót javára fordította az eredményt. G.: Dobrocsi (2), ill. Diós. Jó: Kalmár, Hajdú, Guzsaly. Pilisi KSK—Kartal 2:0 (0:0). Kar- tal, 600 néző. V.: Fercsik. Csapko­dó játék, kihagyott helyzetek jel­lemezték az első perceket. Kartal támadott, de a holtbiztos helyze­tek sorát hagyta ki, sőt a 45. perc- bén Tóth L. 11-esét a pilisi kapus kivédte. Szünet után még az üres kapuba sem tudtak betalálni a he­lyiek, majd a vendégek percei kö­vetkeztek, akik a 66., valamint a 72. percben lőtt góllal megszerez­ték a győzelmet. Kartal a 11-es kihagyásával ellőtte puskaporát. G.: Halápi, Kuszenda. Jó: Halápi, Földvárszki, Kuszenda, ill. Tóth I., Kluber, Tóth M. Deák István Isaszeg—Üjhartyán 5:1 (3:0). Isa­szeg, 300 néző. V.: Gróf. Gyenge Iramú mérkőzésen Isaszeg na­gyobb arányban is győzhetett vol­na. A hazaiak látva a vendégek gyenge teljesítményét, inkább csak játszadoztak. Üjhartyán csak há­romszor lőtt kapura, s egyetlen gólját is 5:0 után öngólból szerez­te. G.: Takács, Keglovich, Skri- bek, Bene, Raffael, ill. Nagy (ön­gól). Jó: Raffael, Hajdú, Békési, ilL Svébls I, Klemen.cz, Svébis II. Harmati Károly Tököl—Szigetszentmiklósi TK 0:0. Tököl, 400 néző. V.: Gecse. Tököl támadott, de rossz napot kifogó csatársora képtelen volt helyzetet összehozni. Az első esemény: a 20. percben Jarosi 20 méteres sza­badrúgása a kapufa belső élérő] pattant ki. Szünet után is a he­lyiek veszélyeztettek, s egymás után három nagy helyzetet hagy­tak ki. A 71. percben egy ártat­lannak látszó SZTK-támadás vé­gén a labda már £ tököli kapus­nál volt, akibe ekkor belerúgott az egyik vendégjátékos. Ezért a tököli Szered! törlesztett, de a bí­ró csak őt állította ki, a kapus­Törökbálint megtalálta góllövő cipőjét A 8. forduló kel­lemes meglepeté- '"S 1 lüa s'“t Törökbálint szolgáltatta. Az eddig gyengélke- ■B I ■ M dő újonc idegen- ben diadalmas- kodott, megta- Iáivá góllövő ci­pőjét. Négyszer vette be a zug­lóiak hálóját, s ilyen idegenbeli teljesítményre még a megyebaj­nokságban sem telt erejéből. Kel­lemetlen meglepetés Dunakeszi szombati hazai pontvesztése, s ehhez párosult vasárnap Pillsvö- rösvár döntetlené. Aszód ugyanak­kor a fővárosból szerzett pontot, Szigetújfalu győzelmével ismét a csoport élére került. Duna menti csoport Törökbálint—Z. Danuvia 4:2 (2:0) Kövér Lajos u., 300 néző. V.: Komlósi. TTC: Luncz — Papp, Pető, Be* fiyő, Gyűrűs, Kiss, Pelles (Mis­kei), Gelmár, Nyilas, Krizmanits (Jánosi), Horváth Z. A többet támadó Törökbálint a 20. percben megszerezte a veze­tést. Ez megnyugtatta a csapatot, s 3:0-ra elhúzott. Ezután szépítet­tek a hazaiak, majd 4:1 után még egy gólt lőttek, s a hajrában egy nagy helyzetet hagytak ki. A Pest megyei csapat javuló já­tékkal vívta ki első győzelmét idegenben. A találkozó azt mutat­ta, hogy az első 7 mérkőzésen 8 gólt szerző csatársora kezd kilá- bolni a hullámvölgyből. G.: Gelmár (3, egyet 11-esből), Horváth Z. Jó: Benyó, Pelles, Horváth Z. Szigetújfalu—UFC 2:1 (2:1) Szigetújfalu, 300 néző. V.: Nagy. Sz. Vörös Meteor: Kovács — Glöckl, Pflumm, Burst, Lerner, Erdei, Vígh T., Tóth, Szigetvári, Fazekas, Kaltenecker (Juhász F.). A 2. .percben a kaputól két mé­terre Kaltenecker nagy helyzetet hagyott ki, majd két perccel ké­sőbb Fazekas 25 méteres szabad­rúgása a jobb felső sarokba vágó­dott. A hazaiak többet támadtak, mezőny fölényben voltak s a ven­dégek kemény játékkal igyekez­tek a helyi rohamokat lefékezni, amely részben sikerült is. A 30. percben védelmi hibából egyen­lített az UFC, majd a 43. perc­ben egy bal oldali beadást Tóth a kapu közepébe fejelt. Szünet után kiegyenlített játék folyt, az UFC is támadgatott, eredménytelenül. A hazai csatá­rok elügyetlenkedték helyzeteiket, így az eredmény már nem vál­tozott. Szigetújfalu teljesítményén meg­látszott a sérült Hartai és Schusz- ter hiánya, valamint az együttes két kulcsemberének (Vígh T. és Szigetvári) gyengébb formája. G.: Fazekas, Tóth. Jó: Lemer, Tóth, Fazekas. Rekordok — rekortánon A Népstadionban rendezték az országos atlétikai váltóbaj­nokságot A nagykőrösi lányok nem először versenyeztek a Népstadionban, a rekortánon azonban igen, amely egy ki­csit szokatlan volt számukra. A „műanyag talaj” elsősorban a váltásnál okozott gondot, ugyanis a váltótársak nagyon hamar felgyorsultak. No de e kis közjáték ellené­re nagyon tetszett nekik az új vörös szőnyeg, amelynek szí­ne hasonlít új melegítőjükhöz, amelyet most avattak fel. A serdülő lányok 4X100 méteres versenyében 4. helyen végez­tek 51 másodperccel, s ezzel megjavították az 51,1-es me­gyecsúcsot, amely nemcsak Képünkön a Nagykőrösi Pedagógus Sportiskola versenyzői. Balról jobbra: Klingl Györ­gyi, Szűcs Ilona, Horváth Sarolta, Hanny Katalin és Hanny Judit. A szélen pedig a : 4x300 méteres váltó utolsó tagjaként Klingl Györgyi befut a célba. A dunakeszi csatárok nem teremtettek igazán veszélyes helyzetet a K. Húsos elleni találkozón. Egyszer a kapufát találták el, háromszor pedig a vendégkapus, Skublics men­tett jó érzékkel. Képünkön magasra felugorva csípi el a lab­dát a sötét mezes Pest megyei csatár Gönczöl elől. ÉVIG—PSC 1:1 (1:0). Pilis vörösvár, 500 néző. V.: Csiz­madia. PSC: Gubán — Pellcr n, Remé­nyi, Szauter, Stiff tér (Juhász II), Peiler I, Mogyorósi, Fellegi, Herr (Ivies), Sodró, Háber. Az első félidőben jobbára a vendégek támadtak a nagyon gyenge napot kifogó hazaiak el- ien és a 20. percben vezetést sze­reztek. Szünet után sem sokat ja­vult a helyiek . teljesítménye. A 70. percben egy szabadrúgást Fel­legi középre ívelt és Sodró kapás­ból a hálóba lőtt. A Pest megyei csapat számára hízelgő a döntetlen, a lelkesebb ÉVIG győzelmet érdemelt volna. G.: Sodró. Középcsoport Vecsés—TFSE 2:0 (1:0) Vecsés, 500 néző. V.: Geyer. V. Vízép : Drágán — Fodor n, (Molnár), Nagy, Pintér, Kiss A., Szűcs A., Albert, Kuliarszki, Fe­hér, Krausz, Kiss B. Eseménytelen unalmas mezőny­játék után a 26. percben adódott az első vecsési helyzet, de a csa­tárok elügyetlenkedték a kínálko­zó alkalmat. Röviddel ezután Drá­gán tisztázott nehéz helyzetben. A 35. percben a beívelt szögletet Al­bert juttatta a hálóba. Szünet után a VÍZÉP nagyon rá­kapcsolt, a főiskolások teljesen beszorultak. Kuharszki, majd Fe­hér nagy erejű lövése csak centi­méterekkel kerülte él a kaput. A 70. percben Albert mintaszerű be­adását Éehér értékesítette. Vecsés csak a második félidő­ben játszott elfogadhatóan. G.: Albert, Fehér. Jó: Nagy, Szűcs A., Albert, Kiss B., Drá­gán. Fekete József Északközép csoport Attila u., 200 néző. V.: Gabi. Bp. Bányagépgyár—IM Vasas Aszód 0:0 iHl Vasas: Karlovics — Stefkó, Katonás, Arany, Hrencsár (Mald- rik), Raffai, Tukora, Magyar, Hu­szár, Gergely, Babinka (Szászi). Az első félórában Aszód volt fö­lényben. A 3. percben Huszár elől 18 méterre kifutva lábbal mentett a hazai kapus. Hiába vezetett sok szép akciót a Pest megyei csa­pat, nem sikerült eredményt el­érni. Szünet előtt egymásután há­rom szögletet is kiharcoltak a he­lyiek, de a vendégvédelem jól hárított. A második félidő elején két ve­szélyes szabadrúgást mentettek az aszódiak. Negyedóra elteltével a Pest megyeiek ismét átvették az irányítást. A 78. percben Gergely bal oldali beívelése a gólvonal előtt suhant el, Magyar majdnem elcsípte a labdát. A mérkőzés nagyobb részében Aszód játszott jobban és helyze­tei alapján közelebb állt a győ­zelemhez. Jó: Karlovics, Stefkó, Hrencsár Magyar, Szatmáry Sándor serdülő, hanem ifjúsági és fel­nőtt rekord is. 4X300-on is rekordot döntöttek: 3:01.8-at futottak a rekortánon, míg a régi csúcs 3:06. Természetes nemcsak me­gyei, hanem jó néhány orszá­gos csúcsot is hozott a kétnapos viadal. (Reitter) Két „x” vendégségben e Vác és Ceg­léd idegenben játszott. Mind­két együttes találkozója szerepelt a to­tóban, s a Pest megyeiek értékes döntetlen­nel tértek haza Kisteranyéről, illetve Szarvasról. Az otthon játszó Kossuth KFSE győ­zött, így tehát csapataink ve­retlenül vették a 8. fordulót. ÉSZAKI CSOPORT Kossuth KESE—Gyöngyös 2:0 (1:0). Szentendre, 400 néző. V.: Szabó J. Kossuth KFSE: Fekete — Vigh I, Megyeri, Popelka, Márkus II, Vida, Vas, Márkus I, Burányi, Hajdú, Duschák (Pusztai). A 15. percben Erdei lövé­sét Fekete vetődve mentette. A 28. percben Hajdú átívelt Buronyinak, aki 11 méterről a bal alsó sarokba lőtt. Az 54. percben Hajdú elviharzott a bal szélen. Éles beadását a kapus kiejtette, de Márkus I elszalasztottá a kínálkozó jó helyzetet. A 61. percben Bu- ronyit a védők a kaputól 17 méterre felvágták. Vigh I a jobb felső sarkot célozta meg, labdája a kapus kezét érintve jutott a hálóba. A 75. percben növelhette volna előnyé. a hazai gárda, de Buronyi köze­li fejesét Kovács bravúrral hárította. Az első félidőben alacsony színvonalú játék folyt. A töb­bet támadó vendégcsapat me­zőnyfölényben volt ugyan, de csatársora kapura nem jelen­tett veszélyt. Szünet után meg­változott a üték képe. A ruti­nosabb főiskolások gyors helycserés támadásokkal kö­zelítették meg a gyöngyösiek kapuját, s több helyzetet te­remtve, megérdemelten győz­tek. G.: Buronyi, Vígh I. Jó: Hajdú (a mezőny legjobbja), Vígh I, Megyeri, Márkus II, Buronyi. Ungi Sándor Kistercnye—Vác 0:0. Kistoronyé, 800 néző. V.: Szabó Z. V. Híradás: Drajkó — Var­ga, Néder, Jeszenszky, Ottó, Pálinkás II, Laczkó (Mo'nár), Pintér, Kriska, Böhm (Ba­logh), Pálinkás I. Mindkét oldalon a védel­mek jeleskedtek a gyenge színvonalú mérkőzésen. Jó: Jeszenszky, Néder. 1. MVSC 2. Nagybátony 3. Izzó 4. Kazincbarcika 5. KKFSE 6. Vác 7. BVSC 8. Ikarus 9. Leninváros 10. Nyíregyháza 11. S.-újhely 12. Kis^erenye 13. Esztergom 14. Gyöngyös Rakamaz 16. Saig. KSE KELETI CSOPORT 8 5 2 1 14- 6 12 8 4 3 1 16- 6 11 8 3 4 1 13- 7 10 8 4 2 2 12- 8 10 8 3 4 1 7- 4 10 8 2 5 1 9- 7 9 8 4 1 3 13-12 9 8 3 3 2 12-13 9 8 3 3 2 9-11 9 8 3 2 3 7- 5 8 8 2 4 2 8- 8 8 8 2 3 3 12-10 7 8 1 5 4 11-17 5 8 2 — 6 7-15 4 8 2 — 6 11-19 4 8 — 3 5 5-18 3 Cegléd—Szarvas 2:2 (2:2). Szarvas, 800 néző. V.: Teuschler. CVSE: Rétfalvi — Zsemlye, Tóth, Vézner, Kresják, Hal­mi, Kábák II (Mihály), Kubi- nyi, Kábák 1, Liptai, Czopkó, (Veres). Kezdés után két perc alatt két gól született. A 3. perc­ben Tóth indítása lepattant a védőkről, pontosan Kábák I elé, aki 25 méterről óriási gólt lőtt a felső sarokba. A 4. percben Nagy I beadását a késlekedő Zsemlye mellett Oravecz kapura fejelte, a lab­dát Rétfalvi már csak bel­jebb tudta segíteni. A 32. percben ismét a Vasas szer­zett vezetést. Kresják Kábák I elé játszott, a csatár beadá­sát Kábák II nyugalommal a hosszú sarokba lőtte. A 36. percben Oravecz lesgyanús helyzetben kapott egy tért ölelő átadást, kiugrott, és a kapujából kiinduló Rétfalvi mellett a hálóba gurított. Ká­bák Il-t betegsége, Czopkót sérülése miatt kellett lecse­rélni. Nagy iramú, ' küzdelmes mérkőzés volt. A ceglédiek kü­lönösen az első félidőben ját­szottak kitűnően, két remek gólt szereztek. A szarvasiak viszont mindkétszer szeren­csével egyenlítettek, határo­zottabb közbelépéssel a Vas­utas ezt elkerülhette volna. A Pest megyei csapat a kezdeti bizonytalankodás után javuló formát mutat, s most az idény eddigi legjobb játé­kával rukkolt ki. G.: Kábák I, Kábák II. Jó: Kábák I, Kresják, Tóth, Hal­mi, Czopkó. * Ungureán László 1. Budafok 2. Előre 3. KISTEXT Szegedi D. 5. K.-halas 6. Láng 7. Gyula 8. Középül. 9. Cegléd 10. DEAC 11. MGM Debr. 12. Szarvas 13. Postás 14. Lehel 15. Szeg. VSE 16. Szóin. MÁV 8 4 3 1 18- 9 lt 8 4 3 1 12- 7 11 85—3 13-10 10 8 4 2 2 10- 7 10 8 4 2 2 11- 9 10 8251 15-13 9 8332 17-16 9 8 2 4 2 11- 7 8 8323 14-13 8 8314 12-11 7 8314 11-14 7 8 2 3 3 8-12 7 8314 11-16 7 8 2 2 4 8-11 6 8 2 1 5 8-15 5 8—35 10-19 3 Megyei totóeredmények 1. Váci VSE—Pomáz 2:0 1 2. Tököl—SZTK 0:0 X 3. Budakalász—Fóti SE 1:2 2 4. Kartal—Pilisi KSK 0:2 ' 2 5. Felsőgöd—Veresegyház 0:0 X 6. Nagykovácsi—Perbál 1:0 1 7. Ócsa—Monor 2:1 2 8. Farmos—Péteri 1:1 X Kézilabda NB IB Egy tizenhrrmas A kézilabda férfi NB I B- ben Csömör minimális arányú vereséget szenvedett idegen­ben. Miskolci Bányász—Csömör 21:19 (11:9) A vasárnapi totófordulóban egy pályázó ért el 13 találatot, 492 4;S forint nyereménnyel. Plusz 1-es nem volt. Tizenkettes 15, 11-es 188, 10-es 1443 darab akadt. Nyeremé­nyek egyenként 21 888, 1746, ill. 341 forint. Totóeredmények: törölve, töröl­ve, 1, 2, x, x, 1, x, 2, 1, 2, x, 2, X. 1, x. Miskolc, 400 néző. Cs. TSZSK: Mezőbukta — Tóth-Fekete (5), Fabák Bánszki (4), Séf fér (6), Bá- tovszki, Mihályi (2), Csere: Fá­bián, Paulinusz (1), Halász J. (1). Az átlövőket ezen a találko­zón Seffer helyettesítette. En­nek ellenére igen jól játszott a Pest megyei gárda, kétszer is vezetett az első félidőben. Szünet után egyik csapat sem tudott jelentős előnyre szert tenni, végig fej-fej melletti küzdelem folyt. A döntetlen reálisabb lett volna. Jó: Mezőbukta, Seffer, Ha­lász J. PEST MEGYE! HÍRLAP a Magyar Szocialista Munkáspár Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: DR. LOKOS ZOLTÁN Főszerkesztő-helyettes: SAG] AGNES Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest, vili., Somogyi Béla u. 6. IL era. Levélcím; Bp. 70. Postafiók 10. Kíadóbivatal: Budapest, V1U.. Blaha Lujza tér 3. A szerkesztőség és a kiadóhivatal központi telefonja: 343—100, 142—220. Titkárság: 140—447. ElőáUítja: Szikra Lapnyomda, Budapest. Egyedülálló bravúrt ért el Béké­si Ilona, a mesterfokú tornász­bajnokság győztese. Az összetetten kívül mind a négy szeren is aranyérmet nyert, s ez rekordnak számít. Eddig Ducza Anikó „tar­totta” a csúcsot három arany­éremmel. INDEX: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető bármely postahivatalnál, a kézbesítőknél, a posta hírlap­üzleteiben és a Posta Központi Hírlap Irodánál (Bp., V„ József nádor tér L sz.). Előfizetési díj 1 hónapra 20 forint.