Pest Megyi Hírlap, 1971. augusztus (15. évfolyam, 180-204. szám)

1971-08-31 / 204. szám

resn Aifcrei st/Círiap 1871. AUGUSZTUS 31., KEDD Újonchármas Harfyánban Még mindig érintetlen a körösi háló A megyei labdarúgó-bajnokság harmadik íorduiojában nagy meg­lepetésre a pilisié*. Ujhaityánbun győztek három goilai, megnozza úgy, hogy egyet sem kaptak. A tavalyi bajnokságban jói szerepeit kartaiiak az idén nem tudnak ma­gukra találni: Foton négygólos ve­reséget szenvedtek, s csatársoruk eredménytelennek bizonyult. Nagykörös folytatta jó szereplé­sét, otthonában fektette kétvailra a Budaörs csapatát. A Bem SB Szigetszentmikloson győzött mini­mális arányban. Nagykőrösi Kinizsi—Budaörs 2:0 il:0). Nagykőrös, 300 néző. V.: Boltos. Kiegyensúlyozott játék után a veszeiyesebben támadó hazai csa­pat a 20. percben megszerezte a vezetést, a vendégcsapat jól küz­dött, de támadásait biztosan há­rította a körösi vedelem, a hazai csatárokat a jól védő Böjté aka­dályozta meg a góllövésben. A 81. percben azonban már ő is tehetet­len volt Kecskés III. lövésével szemben. Sportszerű játék, jó játékveze­tés, a hazai csapat viszonylag gyengébb játéka, s a vendegek remek küzdőszelleme jellemezte a mérkőzést. Az eredmény valós. G.: Klenovics, Kecskés Ili. Jó: Szomolányi (a mezőny legjobbja;, Faragó, Kecskés III, Józsa, ill. Bojté, Berger, Tóth L., Joszt. Pécsi Sándor Főt—Kartal 4:0 (2:0). V.: Gecse. Fót, 100 néző. A hazai csapat a 2. percben már gólt ért el, s akárcsak a 13. perc­ben, akkor is kapushibából. For­dulás után az 55. és 58. percben lőtt góllal a fótiak végleg eldön­tötték a mérkőzés sorsát. A fóti csapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet ilyen arányban is, hiszen a vendégek csatárai ka­pura nem voltak veszélyesek. G.: Dobrocsi, Koller, Fonodi, Hajdú. Jó: Gödör (a mezőny leg­jobbja), Hajdú, Pektor, ill. Hegyi, Söregi, Bereczki. S. L. Pilis—Cjhartyán 3:0 (1:0). Üjhár- tyán, 800 néző. V.: Soós. Csak azok számára meglepő az ered­mény, akik nem látták a mérkő­zést. Az első percekben Üjhartyán rohamozott, de helyzeteit a ha­zai csapat nem tudta értékelni. Pilis fokozatosan átvette a játék irányítását és a 22. percben lőtt góllal megszerezték a vezetést. Ez megnyugtatta a vendégeket, akik most már sokkal tervszerűbben játszottak mint a hazaiak. A 30. perrcben az újhartyáni Farkas szépen elfutott, a 16-oson belül túl keményen választották el a labdától. A játékvezető sípja né­ma maradt, a játékos megsé­rült. A második félidőben Üjhar­tyán szorongatott, de nem sikerült az egyenlítés. A 78. percben vé­delmi hibából, majd nemsokkal ezután ismét hasonló okból Pilis két gólt rúgott, s így alakult ki a végeredmény. Pilis jobbap játszott, megérde­melte a győzelmet. G.: Halápi, Pettyén, Kun. Jó: Gyöngyösi, Kerepeczki (a mezőny legjobbja), Pettyán. Halápi, ill. Kanczár és Cserna I. Szolnoki Ferenc Budakalász—Isaszeg 0:0. ) Buda­kalász, 200 néző. V.: V. Oszáczki. A gyenge csatársorokkal szem­ben jó védelmek álltak . szemben. A közönség jó részt mezőnyjátékot láthatott, a kapuk nemigen kerül­tek veszélybe. Molnár, a budaka­lásziak középhátvédje magasan a mezőny fölé nőtt remek játéká­val. Jó: Molnár (a mezőny legjobb­ja), Kovács, ill. Bene, és Keglo- vics. Vészits János Csepel Autó—Váci Vasutas 4:1 (4:1). Millennium-telep, 120 néző. V.: Darula. 13 perc alatt eldőlt a mérkőzés sorsa. A 30. percben rúgta a ha­zai csapat az első gólt, majd nem sokkal ezután a másodikat, s ez­után szépítettek a vendégek. Ezután rákapcsolt a Csepel Autó és to­vábbi 2 gyors góllal beállították a végeredményt. A Csepel Autó minden csapatrészében jó volt. Ki­tűnő játékvezetés. G.: Garai, Oravecz, Debreczeni II., ill. Vitencz. Jó: Gremen, Ga­rai, Debreczeni, ill. Anczik, Vi­tencz. Svorcsek Győző Pomáz—Üllő 1:1 (1:0). Üllő, 400 néző. V.: Mészáros. A mérkőzés elején a pomáziak lendültek támadásba, mégis Üllő­nek akadt ordító gólhelyzete. A Pomáz fokozatosan átvette a játék irányítását, s fölényük a 38. perc­ben góllá érett. Szünet után a ha­zaiak erőteljes iramot diktáltak, és az 51. percben sikerült az egyenlí­tés. Továbbra is támadásban ma­radtak, három kapufát lőttek és a pomáziakat csak a szerencse men­tette meg a góloktól. Cserék is történtek: Viczko és Tomozi he­lyére Kiss, illetve Rakó jött be. Ez a frissítés nagyot lendített a ha­zaiakon. Az utolsó percekben egy váratlan ellentámadás után a ven­dégcsapat a maga javára fordít­hatta volna a mérkőzést. A 71. percben Szekerest (Pomáz) a já­tékvezető sportszerűtlenség miatt kiállította. Kitűnő játékvezetés. G.: Szekeres, ill. Kovács. Jó: Az Üllőiek közül Turcsik a mezőny legjobbjának bizonyult, rajta kí­vül Baj kai, Jámbor és Rabi ját­szott jól. Pomáz csapatából Bor- bél^, Szabó, Pintér és Kiss játé­ka érdemel dicséretet. Fekete József GODOLLO Élgárda a levegőben A gödöllői repülőtér a szín­helye az országos ejtőernyős­bajnokságnak. A versenyen rajthoz áll a teljes magyar él­gárda. A férfi- és női mezőny mintegy 40 főből áll. A ver­senysorozaton részt vesznek a legnevesebb hazai ejtőernyő­sök is: Hüse Károly, Kovács József, Varga József, Paczkó Etelka és Bácskai Györgyi. Vasárnap a férfiak és a nők a 2000 méteres egyéni stílugrás versenyeit rendezték meg. A verseny szeptember 2-ig tart. Már csak néhány méter van hátra... Földre érkezés előtti pillanatban kapta lencsevégre a fotós Balázs Pált, a BIIG versenyzőjét. K Bem SE—Szigetszentmiklósl TK 1:0 (0:0). Szigetszentmiklós, 300 néző. V.: Halász. Az SZTK az első félidőben jobb volt ellenfelénél. Szünet után fel­jött a Bem SE. S a 85. percben Zátonyi távoli lövésével a győzel­met Is megszerezték. A Bem SE második féiideji játéka alapján rá­szolgált a két pontra. G.: Záto­nyi. Jó: Badarl, Zátonyi, ill. Pitka, Tálas és Szabó. Betz András Maglód—Tököl 1:0 (0:0). Maglód. V.: Angyal. A hazai csapat végig fölényben játszott és megérdemelten győ­zött. Helyzetei alapján ez a győ­zelem nagyobb arányú is lehetett volna. G.: Varga. Jó: A hazai csapatból Bógyis a mezőny legjobbjának bi­zonyult, de a többiek is lelkesen küzdöttek. 1. Nagykőrös 3 3 — — 8­0 6 2. Pilis 3 2 1 5­1 5 3. Fót 3 2 — 1 7­3 4 4. Isaszeg 3 1 2 —' 5­2 4 Csepel Autó 3 1 2 — 6­3 4 6. Budakalász 3 1 2 — 6­4 4 Maglód 3 2 — 1 6­4 4 8. Pomáz 3 1 1 1 9­5 3 9. Tököl 3 1 1 1 3­2 3 10. SZTK 3 1 — 2 3­4 2 11. Bem SE 3 1 — 2 2­4 2 12. Üjhartyán 3 1 — 2 4-10 2 13. Vác 3 1 — 2 2­9 2 14. Üllő 3 — 1 2 3- 7 1 151. Kartal 3 — 1 2 C­8 1 Budaörs 3 — 1 2 4­9 1 Ceglédi „rövidzárlat A harmadik STm-. fordulóban is jjj||gi született né- "(Sfili h^ny meglepő RnHV eredmény. A WŰW Cegléd ottho- nában csak döntetlen eredményt tudott elérni az újonc Vasas Láng ellen. Ügy látszik, a csapat még mindig nem heverte ki az elmúlt szezon fáradal­mait. A Vác otthonában biz­tosan győzött a Rakamaz el­len, s a játék képe alapján nagyobb arányban is kétváll- ra fektethették volna ellen­felüket. A Kossuth KFSE ide­genben játszott: a Vasas Izzó otthonában egygólos vereséget szenvedett. Északi csoport Vác—Rakamazi Spartacus 2:0 (0:0) Vác, 1400 néző. V: Hont­vári. Vác: Drajkó (Ferencsik) — Molnár, Néder, Jeszenszki, Ottó, Pálinkás I, Molnár II, Pintér (Pálinkás II), Szúnyog, Kriska, Balogh. Az első félidőben a helyze­tek alapján akár 3:0-ra is ve­zethetett volna a hazai csapat. A vendégek elsősorban hosszú labdákkal kísérleteztek, s két gyors szélsőjükkel veszé­lyeztették a váci kaput. A második félidőben sem válto­zott a játék képe: változat­lanul a váci csapat játszott fölényben. A 62. percben Pin­tér szabadrúgását Néder a kapuba küldte. A 80. percben Kriska lövését szögletre ütöt­te a vendégek kapusa, a be­ívelés után pedig Kriska meg­szerezte a második gólt. A 86. percben kettős sérülés tör­tén: a váci kapus, Drajkó összefutott a rakamaziak jobb­összekötőjével, Tóthtal, s egyikük sem játszhatott to­vább. A váciak megérdemel­ten győztek. G: Néder, Kriska. Jó: Né­der, Jeszenszki és Pálinkás I. Breznai István Vasas Izzó—Kossuth KFSE 1:0 (0:0) Újpest, Tábor utca, 500 néző. V: Németh L. Kossuth KFSE: Franczia — Vígh I, Megyeri, Popelka, Márkus II, Vass (Vida), Bodó, Márkus 1, Duschák, Hajdú, Pusztai (Buronyi). Az első félidőben kiegyen­súlyozott játékot láthatott a közönség. A második félidő elején Pintér, Kékesi, majd Kalmár kecsegtető helyzetben a kapu előtt hibázott. Az 59. percben Márkus I elfutott a jobb szélen, de éles lövése a kapu fölé szállt. A 75. perc­ben megszületett a mérkőzést eldöntő gól: Kékesi vitte fel a ASZOD KiKAPOTT Vörösvári gólzápor a fővárosban iTp§ Egy kis megbeszélés a start előtt. Képünkön: Varga József (Szolnok), Mazám Mátyás (Ganz-MÁVAG) és Vincze Erzsébet (IX. kcr.). Urbán Tamás felv. Sajnos meglehe­tősen rossz hét vég éj ük volt a Pest megyei csa­patoknak. Aszód otthonában, a Dunakeszi Vas­utas idegenben szenvedett ve­reséget a Kőbányai Sörgyár, il­letve a KELTEK együttesétől. Törökbálint . ha2ai pályán csak egy pontot tudott szerezni a cso­port másik újoncától, a Csepeli Papír csapatát/ól. Egyedül a Pilis- vörösvár tudott győzni: idegenben, a XV. kér. Növényolaj otthoná­ban gólzáporos, 5:0 arányú győzel­met aratott, Duna menti csoport PSC—XV. kér. Növényolaj 5:0 (1:0) czabán Samu tér, 200 néző. V.: Nagy J. faC: Gubán — Mogyorósi, Peller II., Bruckner, Reményi, Peller I., Juhász (Mannhercz il). Sodro, Stiff tér, Fellegi (Ivies), Háber. Az első fél órában változatos, jó iramú küzdelem bontakozott ki. A csatárok mindkét oldalon biz­tos gólhelyzetek Den hibáztak. A 35. percben, Háber megszerezte a PSC számára a vezető gólt. Ez­után a hazai csapat erősen táma­dott, s Gubán kétszer is csak bra­vúrral mentette meg kapuját a góltól. A második félidőben a pi- lisvörösváriak lendültek támadás­ba. Az 51. percben Sodró, majd 8 perc múlva ismét ő talált a háló­ba. Ekkor a hazai csapat már fel­adta a küzdelmet, s a hátralevő időben is a PSC irányította a já­tékot. A 81. percben Ivies, a 87. percben pedig Stiff tér lőtt gólt. G.: Sodró (2), Háber, Ivies, Stiff - ter. Jó: Gubán, Mogyorósi, Re­ményi, Sodró. Kovács Tibor KELTEX—Dunakeszi Vasutas 2:1 (1:0). Budafoki u., 200 néző. V.: Reve- land. Dunakeszi: Solymosi — Kiss S., Szabadi (Heiczinger), Smál, Ko­vács L. (Gál), Dósa, Hegedűs, Di- napolusz, Poliák, Gönczöl, Zoller. A Dunakeszi Vasutas végig fö­lényben játszott, de ezen a napon semmi sem sikerült a Pest megyei gárdának. A 28. percben a KEL- TEX megszerezte a vezetést. A második félidő elején Szabadi rö­viden adott haza, az ellenfél jobb­szélsője „lecsapott” a labdára, s a hálóba lőtt. A balszerencsés gól megzavarta a Vasutast és a 85. percben Zoller révén szépített a \ csapat. A 89. percben Heinczinger öt méterről a kapus kezébe fe­jelt, s ezzel nagy egyenlítési le­hetőséget szalasztott el a vendég­csapat. G.: Zoller. Jó: Gál, Poliák. Solymosi László Szigetújfalu—Z. Danuvia 2:1 (2:0). Kövér Lajos utca, 300 néző. V.: Szabó. Szigetújfalu: Kovács — GlöckI, Pflumm, Burst, Lerner, Erdei (Fa­zekas), Tóth, Schuszter, Szigetvári, Kaltenecker (Juhász J.), Vigh T. Az első félidőben Szigetújfalu mezőnyfölényt harcolt ki, s a Pest megyei gárda ekkor kétgólos ve­zetésre tett szert. A 10. percben baloldali beadás után Vígh T. fej­jel továbbcsúsztatta a labdát Kal- tenecker elé, aki nem hibázott. A 36. percben Lerner becselezte ma­gát az ellenfél kapujának előteré­be, de a.lÖv,<?s pillanatában elrán­tották. A megítélt büntetőt Vígh T. értékesítette. A második fél­időben az addig kitűnően játszó Erdei megsérült, s őt nehezen tud­ták pótolni a szigetúj faluiak. Ek­kor a hazai csapat fölénybe ke­rült és a 75. percben védelmi hi­bából szépítettek. Helyzetei alap­ján a Szigetújfalu megérdemelten győzött. G.: Kalteneckér, Vígh T. Jó: Pflumm, Schuszter, Vígh T. és Szigetvári. Kiss János Törökbálint—Csepeli Papír 1:1 (0:0). Törökbálint, 600 néző. V.: Tóth II. József. Törökbálint: Luncz — Papp, Pe­tő, Jánosi, Gyűrűs, Kiss, Pelles, Gelmár, Meri (Orbán), Krizma- nics, Horváth. Jól kezdett a hazai csapat, majd a vendégek fokozatosan átvették a játék irányítását és fölényben játszottak. A második félidőben rákapcsoltak a hazaiak, ae a já­téknak ebben a szakaszában jól védekeztek a vendégek. A 75. percben Pelles beadását Orbán a nálóba lőtte. A gól után tíz perc­cel szabadrúgáshoz jutott a Csepeli Papír. A sorfalról lepattant lab­dát Monostori értékesítette. Törökbálint nem tudta megismé­telni eddig nyújtott teljesítményét. A játékosok lassúnak, körülmé­nyesnek bizonyultak. A két újonc NB III-as csapat mérkőzésén kö­zepes színvonalú mérkőzést látha­tott a közönség.. G.: Orbán. Jó: Luncz. Szentkúti Ferenc Eszakközép csoport K. Sörgyár—IM Vasas Aszód 1:0 (0:0). Aszód, 400 néző. V.: Bánhidi. Aszód: Karlovics — Stefkó, Ka­tonás, Arany (Maldrik), Tégen, Raffai, Szászi (Magyar), Tukora, Huszár, Gergely, Turcsányi. Az aszódiak a mérkőzés nagy részében fölényben játszottak, de támadásaikban kevés volt az átütő­erő. Jellemző erre, hogy még ka­pura is alig lőttek a csatárok. A sörgyáriak Bauer révén a 80. perc­ben megszerezték a győztes gólt. Ezután a hazai csapat mindent egy lapra téve szorongatott, de Gergely öt méterről a kapusba lőtte a labdát és Magyar nyolc méterről is hibázott. Közepes ira­mú mérkőzésen gyenge csatárjá­téka miatt vesztett a hazai csapat. Jó: Arany, Raffai. Szatmáry Sándor l'lovszky mázod tk premhre Legyőzzük-e Dzsajicsékat? Nemrégiben a magyarok is, a jugoszlávok is játszottak Brazília ellen, s mindkét eredmény döntetlen volt. Mennyit ér hát a kát riói x? Vajon sikerül-e , bizonyítania a magyar válogatottnak? Be­válik-e lllovszky Rudolf, az új szövetségi kapitány takti­kája? Kérdések, kérdések, kér­dések. A magyar csapat tag­jai a szakvezetőkkel együtt derűlátók. Mindenki úgy érzi, sikerül megszereznünk a két pontot. A riói csapat lép pályára egyébként szer­dán este villanyfénynél (most lesz az új világítóbe­rendezés premierje), azaz: Géczi — Fábián, Páncsics, Vidúts, Juhász P. — Juhász I., Fazekas, SzücS — Bene. Dunai II, Zámbó. Azaz 10 percre még pályáin láp a Megyei fotőeredmények Üllő—Pomáz x Üjhartyán—Pilisi KSK 2 SZTK—Bem SE 2 Budakalász—Isaszeg x Dabas I. leér.—Ceglédi MEDOSZ 2 Bag—Ceglédbercel 1 Veresegyház—K.-lacháza IL kér. 1 Ráckeve—Gödöllő 2 Honvéd nemrégiben búcsú­zott kitűnő csatára, Tichy La­jos — Dunai II helyén. Tichy elmondta, hogy szeretne úgy búcsúzni a nemzeti színű meztől, hogy ezalatt a tíz perc alatt méltóképpen te­gyen pontot pályafutására. Az előzetes jelentések sze­rint a jugoszlávok sem vál­toztatnak a brazíliai tornán szerepelt csapaton, és a kö­vetkező összeállításban lép­nek pályára: Vukcsevics — Ramljak, Sztepanovics, Pav- lovics — Holcer, Paunovics — Petkovics, Jerkovics, Ob­iak (Filipovics), Acsimovics, Dzsajics. N/oIs 13+1-es A Sportfogadási és Lottóigazga­tóság tájékoztatása szerint az augusztus 29-i, 33. fogadási hétre 1 288 335 darab szelvény érkezett. 13 plusz 1 találatos szelvény 8 da­rab akadt, a nyereményösszeg 79 553,— forint. 13 találatos 11 darab, a nyereményösszeg 26 363,— forint. 12 taiálatosok 557,—, 11 ta­lálatos 52,—, a 10 taiálatosok nye­reményösszege pedig 16,— forint. A női labdarúgó VB második elő­döntőjében 85 ezer néző előtt Me­xiko 2:1 (2;1) arányban győzött Olaszország ellen. A jelentések szerint ez volt a VB leggyengébb mérkőzése, amelyen a mexikói és olasz nők főleg csak durvaságuk­kal tűntek ki. labdát, Kalmár elé játszott,( aki a hálóba lőtt. Nappal és széllel szemben kezdett a Kossuth KFSE. A játék első felében közepes iramú, változatos küzdelem folyt a pályán. A csatárok kapura egyik oldalon sem voltak veszélyesek. Szünet után fokozódott az iram. Az Izzó kapu előtti nagyobb ha­tározottságának köszönheti az értékes győzelmet. A játék képe alapján a döntetlen igaz­ságosabb lett volna. G. Kalmár. Jó: Vígh I, Megyeri, Márkus n, Bodó. 1. Nagybátony 3 2 1 — 7- 2 5 2. MVSC 3 2 1 — 5- 1 5 3. Lenin vár os 3 2 1 — 5- 2 5 4. ,BVSC 3 2 — 1 7- 4 4 5. Vác 3 1 2 — 3- 1 4 6. Izzó 3 1 2 — 3- 2 4 7. Kisíerenye 3 1 1 1 5- 3 3 8. Ikarus 3 1 1 1 6- 6 3 Nsdr egyháza 3 1 1 1 3- 3 3 KKFSE 3 1 1 l 2- 2 3 11. Kazincb. 3 1 1 1 2- 3 3 12. S.-Üjhely 3 1 1 1 2- 4 3 13. Rakamaz 3 1 — 2 5- 6 2 14. Saig. KSE 3 — 1 2 0- 5 1 15. Gyöngyös 3 — — 3 2- 7 — 16. Esztergom 3 — — 3 4-10 Keleti csoport Vasas Láng—Ceglédi VSE; 3:3 (2:2) Cegléd, 1000 néző. V: Szabó J. Cegléd: Rétfalvi — Zsem-. lye, Tóth I, Laborcz (Cson­tos), Kubinyi, Halmi, Tóth II (Kábák II), Kökény, Kábák I, Liptai, Czopkó. Nem úgy indult a mérkőzés, hogy a vendégek megszerzik az egyik pontot. Már az 5. percben a negyedik szögletét rúgta a ceglédi csapat. Kökény éles beívelését nem tudták értékesíteni a belső csatárok. A 12. percben Laborcz bokája kifordult, helyére Csontos állt be. A 15. percben Tóth I egy ártatlannak látszó helyzetben, lyukat rúgott, s az ajándékba kapott labdát Prandóczki a hálóba továbbította. A 24, percben ismét a kitűnően játszó Prandóczkihoz került a labda, aki 16 méterről a háló­ba lőtt. A 37. percben Kökény szépített, A 42. percben Kö­kény—Kábák—Liptai volt a labda útja, s ez utóbbi élesen a kapuba lőtt. Tíz perccel ké­sőbb Kubinyival szemben Keni durván szabálytalankodott, Liptai törlesztett, s a játék­vezető mindkettőjüket kiállí­totta. Ekkor erősen szoronga­tott a ceglédi csapat, de a 67. percben Prandóczki fejes góljával ismét a vendégek szerezték meg a vezetést. A 70. percben Kábák 11-vel szemben a 16-oson belül sza­bálytalankodtak a fővárosi csapat védői, s a megítélt bün­tetőt Csontos értékesítette. A kényelmesen játszó ceglé­diekkel szemben a lelkesen küzdő Vasas Láng feltétlen rászolgált az egyik pontra. G: Prandóczki (3), Kábák I, Lip­tai, Csontos (U-esből). Jó; Kábák I, Kökény, Kubinyi 1. Budafok 3 2 1 _ 10­4 f 2. S zegedi D. 3 2 1 _ 6­2 i 3. K özépületép. 3 1 2 _ 9­4 4 4. Kiskunhalas 3 2 — 1 4­2 4 Láng 3 1 2 6­4 4 C. Cegléd 3 1 1 1 7­5 3 7. Lehel 3 1 1 1 2­2 3 Szarvas 3 1 1 1 4­4 3 9. Szeg. VSE 3 1 1 1 3­4 3 10. Előre 3 1 1 1 2­4 3 MGM 3 1 1 1 3- 5 3 12. KISTEXT 3 1 — 2 2­5 2 13. Postás 3 1 — 2 4­8 2 14. Gyula 3 • 2 1 3­8 2 15. DEAC 3 1 2 4­6 1 Szóin. MÁV 3 ­1 2 3­5 1 PEST MEG VE) HÍRLAP s Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: OR. LOKOS ZOLTÁN Fősze rkesztő- helyettes í SÁGI AGNES Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadd > CSOLLANV FERENC Szerkesztőség: Budapest, vm.. Somogyi Béla u. «. u. cm. Levélcím: Bp. JO. Postafiók 16. Kiadóhivatal: Budapest, Vili.. Blaha Lujza eér S. A szerkesztőség és a kiadóhivatal központi telefonlas M3—100. 112—220. Titkárság: 110-147. Előállítja: Szikra Lapnyomda. Budapest. INDEX: 25 064 Tér,teszi! a Magyar Posta, G16- vízethető oarmeJy postahivatalnál» a kézbesítőknél, a posta hírlap­üzleteiben és a Posta Központi Hírlap irodánál (Bp., V«. József nádor tér L sz.|. Előfizetési díj I hónapra 2C forint. \