Pest Megyi Hírlap, 1971. augusztus (15. évfolyam, 180-204. szám)

1971-08-22 / 197. szám

8 “"kMírlap 1971. AUGUSZTUS 23., HÉTFŐ Már csak Nagykörös százszázalékos A megyei labdarúgó-bajnokság második fordulójának meglepe­tését Nagykőrös szolgáltatta, ide­genben diadalmaskouoít Bem Se felett. így már csak a körösiek százszázalékosak a mezőnyben. Három döntetlen tarkította a for­dulót. Pomáz nagyarányú győ­zelme érdemel még említést fél- tucatot lőttek Üjhartyánnak. Az újonc Csepel Autó pontot szer­zett Karfáitól, s a tavalyi bronz­érmes eddig csak egy pontot gyűjtött, nem beszélve a múlt évi ezüstérmes Bem SE csapa­táról, amely pont nélkül áll az utolsó előtti helyen. Váci Vasutas—Szigetszentmiklósi TK 1:0 (0:0). Vác, 100 néző. V.: Fercsik. Az 50. percben kapu előtti szép adogatás után született az egyetlen gól. A Vasutas a 82. perc­ben növelhette volna előnyét, de Hanzik tizenegyesét a kapus ki­védte. A fiatalokkal telitűzdelt két csapat nem boldogult egymással. G.: Erdősi. Jó: Lencsés, Kiss Jó­zsef, Véglesi, Kiss Pál, ill. Pitka, Gere. Breznay István Isaszeg—Tököl l:l (1:0). Tökól, aiW aézo. V.: Kaiser. A 25. pere­cig Tököl támadott és három neiy- zek.et kihagyott. Ezután feljött isaszeg, s a o3. percben kapu eiotti kavarodásból vezetést szerzett. A második félidőre megváltoztatta* a hazaiak összeállítását, s ez se­gített a csapaton. Feljavult játék­kal a 71. percben szép akcióból egyenlítette*. Ezután hiaba támad­tak, nem tudták áttörni Isaszeg jói záró védelmét. A nagy meleg­ben közepes iramú változatos mérkőzés folyt. Tököl sokat ide­geskedett a mezőnyben szépen játszó és jól védekező isaszegiek ellen. G. Bene, ill. Tóth. Jó: Bé­kési, Csernák, Rafael, ill. Michel- ier, Tokics J., Baller II. B. P. Maglód—Üllő 4:1 (1:0). Magxod, 400 néző. V.: császár. A nagy meleg rányomta oeiyegét a *et szomszédvar taiálkozojaia, ame^y kitűnő játeKvezeies mellett, nazai fölény jegyében zajlott le. Az ül­lői vedelem es a maglódi csatár­sor párharcából az utoubi került ki győztesen és így a hazaiak biz­tosan szerezték meg a két pon­tot. A 20. percben Szeman, a 48. es 59. percoen Füleki, a 62. perc­ben Harazin volt eredményes. A 71. percben Fitos a maglódiak jobbná tvédj e könnyelműen adott haza, Kovács rácsapott a labdára es megszerezte az üllőiek becsü­let gólját. G. Füleki (2), Harazin es Széman, ill. Kovács. Jó: Bogyis (a mezőny legjobbja), Füleki, bzé- man, ül. Tomozi és Viczkó. Nagykőrös—Bem SE 1:0 (1:0). Cegled, 250 néző. V.: Dorozsmai. Nem úgy indult a mérkőzés, hogy ilyen meglepetés születik, hiszen a játékidő első 15 percében a Bem SE játszott fölényben. Szöglet, majd szabadrúgás következett, de a vendégek védelme jól állt a lá­bán. Az első félidő 30. percében szöglethez jutottak a nagykőrösiek és súlyos védelmi hibából Józsa a hálóba fejelt, öt perccel később a helyiek sérülés miatt cseréltek, de a játék továbbra is meddő ma­radt. Az 50. percben Papp nagy egyenlítési lehetőséget szalasztott el: gólhelyzetben kapu mellé lőtt. A 60. percben Sárait (Nagykőrös) a játékvezető utánrúgásért kiállí­totta. Nagy mezőnyfölényben ját­szott ezután a hazai csapat, de a körösi védelem — Szomolányival az élén —, biztosan verte vissza a Bem SE erőtlen támadásait. G.: Józsa. Jó: Szomolányi, Józsa, Ko- cza, ill. Márkus, Erdei. Haffner Vladimir Csepel Autó—Kartal 1:1 (1:0). Kartal, 200 néző. V. : Hiavégi. Ala­csony színvonalú mérkőzésen nem alakult ki jó játék, s ebben köz­rejátszott az is, hogy a hazai csa­pat meglehetősen rossz napot fo­gott ki. A külföldi tanulmányúton levő Bereczki hiányát nagyon megérezte a helybeli gárda. Az el­ső félidő 35. percében Garai ré­vén vezetést szerzett a vendég­csapat. Az 58. percben tizenegyes­hez jutottak a kartaliak, s ebből Tóth L. egyenlített. A következő percben Garai (Csepel Autó) ar­cul ütötte az egyik kartali játé­kost, s a kiállítás sorsára jutott. Jó játékvezetés mellett igazságos döntetlen született. G.: Tóth L. ül. Garai. Jó: Kó- cza, Gremen, Katona, ill. Kovács, fróth L., Hegyi. Deák István Pilisi KSK—Fót 1:0 (1:0). Pilis, 800 néző. V.: SchŐmen. Az első 15 percben kiegyensúlyozott játékot láthatott a közönség. Mindkét csa­pat kapuja sokszor került veszély­be. A 19. percben Csikós beadás- szerű lövése a kapus kezét érint­ve jutott a hálóba. A Pilis tovább­ra is veszélyesebben támadott el­lenfelénél. A második félidőben egy kissé elfáradt a vendégcsa­pat, s a hazaiak ekkor nagyon szorongattak, de az eredmény már nem változott. A lelkesebben ját­szó Pilis megérdemelten győzött. G.: Csikós. Jo: Betyár (a mezőny legjobbja), Gyöngyösi, Tamás és Malik, ül. Pektor, Kalmár és Kol­ler. Csikós Pál Budaörs—Budakalász 3:3 (2:2). Budaörs, 250 néző. V.: Bállá. A második percben Molnár sza­badrúgás gólja révén a budakalá­sziak szerezték meg a vezetést, de nem sokkal ezután kiegyenlített a hazai csapat. Ezt követően a bu­daörsi balösszekötő kiugrott, s a védők a tizenhatoson beliül csak buktatás árán tudták szerelni. A megítélt büntetőt értékesítették a hazaiak. A 38. percben egyenlí­tettek a vendégek. Kapu előtti kavarodás után Diós talált a ka­puba. A második félidő 25. percé­ben ismét Diós volt eredményes: átemelte a labdát a kifutó kapus előtt, s a kapuba talált. A ha­zaiak elkeseredetten rohamoztak és a mérkőzés 89. percében sike­rült kiegyenlíteniük: kapu elé ívelték a labdát, a budakalásziak kapusa alászaladt, s így lett a vég­eredmény 3:3. Az eredmény igaz­ságos, mindkét oldalon sok hely­zet maradt kihasználatlanul. A budakalásziak közül Csűri, Ko­vács és Molnár játszott átlagon felül. Pomáz-Üjhartyán V.: Horváth dr. 6 :1. Pomáz, 1. Nagykőrös ? 2 _ — 6-0 4 2. Isaszeg 2 1 1 — 5-2 3 3. Budakalász . 2 1 1 — 6-4 3 4. Pilisi KSK 2 1 1 — 2-1 3 Tököl 2 1 1 — 3-2 3 6. Pomáz 2 1 — 1 8-4 2 7. Maglód 2 1 — 1 5-4 2 8. Fót 2 1 — 1 3-3 2 Csepel Autó 2 — 2 — 2-2 2 SZTK t 1 — 1 3-3 2 11. Üjhartyán 2 1 — 1 4-7 2 12. Váci VSE 2 1 •— 1 1-5 2 13. Kartal 2 — 1 1 3-4 1 14. Budaörs 2 — 1 1 4-7 1 15. Bem SE •> <5 — —­2 1-4 — 16. Üllő 2 — — 2 2-6 — Döntetlen — Drajkó-sepséggel A második fordulóban az újonc Váci Híradás, vala­mint a Ceglé­di Vasutas idegenben ját­szott. Vác jó védekezéssel pontot szerzett Kazincbarci­kán, míg Cegléd egygólos vereséget szenvedett az NB I B-ből kiesett BKV Előré- től. A Kossuth KFSE az el­ső fordulóban idegenben ki­vívott szép győzelme után most csak egy pontot tudott otthon tartani. Északi csoport Kazincbarcika—Vác 0:0. Kazincbarcika, 1500 néző. V.: Geiger. V. Híradás: Drajkó — Mol­nár 1, Néder, Jeszenszky, Ottó, Pálinkás I, Molnár II, Bartolis (Dudás, Böhm), Pin­tér, Kriska, Balogh. A váci fiatalok megilletőd- ve játszottak, több helyzetet kihagytak. Ennek ellenére az edző taktikai utasításait jól betartva, értékes pontot sze­reztek a többet támadó he­lyiektől. A siker oroszlánré­szese Drajkó, a váci kapus, aki bravúrosan védett. Jó: Drajkó (a mezőny leg­jobbja), Néder, Jeszenszky, Kriska, Ottói NB II Északi csoport Kossuth KFSE—Kisterenye 1:1 (0:0). Szentendre, 300 néző. V.: Gyimesi. Kossuth KFSE: Franczia — Vigh, Megyeri, Popelka, Már­kus II, Vida (Vass), Bodó, Márkus I, Duschák, Hajdú Pusztai. A 32. percben Duschák át­adását Pusztai a felső lécre lőtte. A 48. percben Hajdú el­futott, lerázta a védelmet és közelről a jobb sarokba he­lyezte a labdát. Tíz perccel később az előrehúzódó Bállá Bodrogi győzött Ostendéhen Ostendéhen a serdülő és if­júsági asztalitenisz Európa- hajnokságon az egyéni mérkő­zéseket játsszák. A fiúk verse­nyében a második fordulóban Mohai 2:0-ra verte a finn Ser­lót, Brieger 2:0-ra kikapott a szovjet Erentyuktól. A másik két magyar sportoló győzött: a ceglédi Bodrogi a norvég Nes- soyt verte 2:l-re, Németh pe­dig a török Iclit 2:0-ra. A lányok versenyében Szen- dy 2:0 arányú vereséget szen­vedett a nyugatnémet Gas- sontól, Juhos a dán Anderson t verte 2:l-re, Molnár pedig az ír Thomsont 2:0-ra. Megyei totöeredmények 1. Telefongyár—Törökbálint 2:0 1 2. Bem SE—Nagykőrös 0:1 2 3. Maglód—tillö 4:1 1 4. Tököl—Isaszeg 1:1 X 5. Felsőgöd—Ráckeve 2:0 1 6. Veresegyház—K.-lacháza I. kér. 1:1 X 7. Öcsa—Bag 2:0 1 8. Tápióság—Gyömrő 1:0 1 labdája a menteni akaró Me­gyeri lábáról a jobb kapufa éléről bepattant, 1:1 (öngól). Az első félidőben a főisko­lások a mezőnyben jól épí­tették a támadásokat, de a lövésekkel ezúttal adósak ma­radtak. A védekező taktiká­val játszó bányászok jól hárí­tottak. Szünet után a magára talált vendégcsapat lelkesedé­sével igyekezett kiegyenlítet­té tenni a küzdelmet. A Kos­suth KFSE a helyzetei alap­ján közelebb állt a győze­lemhez. G. Hajdú. Jó: Vigh, Megye­ri, Márkus II, Hajdú (a me­zőny legjobbja). Ungl Sándor 1. BVSC 2 2 _ _ 6-2 4 2 . Nagybátony 2 1 1 — 5-1 3 3. Nyíregyháza 2 1 1 — 3-0 3 4. Lenin vár os 2 1 1 — 3-1 3 5. Kazincb. 2 1 1 — 2-1 3 KKFSE 2 1 1 — 2-1 3 MVSC 2 1 1 — 2-1 3 8. Rakamaz 2 1 — 1 5-4 2 9. Izzó 2 — 2 — 2-2 2 Vác 2 — 2 — 1-1 2 11. SKSE 2 — 1 1 0-1 1 12. Ikarus 2 — 1 1 3-5 1 Kisterenye 2 — 1 1 1-3 1 14. S.-új hely 2 — 1 1 0-4 1 15. Esztergom 2 — — 2 3-7 — Gyöngyös 2 — — 2 1-5 TELJESÜLT A RÉGI ÁLOM Keleti csoport BKV Előre—Cegléd 1:0 (0:0). Knopp Imre utca, 500 néző. V.: Emsberger. Ceglédi VSE: Rétfalvi — Zsemlye, Tóth, Laborcz, Ku- binyi, Halmi, Csurgai (Török), Kökény, Kábák, Liptai,' Bo- zsó (Czopkó). Akárcsak a váci csapatban, itt is bravúrosan védett a Pest megyei kapus, Rétfalvi, aki­nek hálóját csak a 83. perc­ben tudták bevenni a helyiek. Jó: Rétfalvi (a mezőny leg­jobbja), Kubinyi, Kökény. 1. Szegedi D. 2 2 — — 5-1 4 2. Középül. 2 1 1 ■— 7-2 3 3. Budafok 2 1 1 _ 7-4 3 4. Láng 2 1 1 — 3-1 3 5. MGM 2 1 1 — 3-2 3 Szeg. VSE 2 1 1 — 21­3 7. Cegléd 2 1 — 1 4-2 2 8. Kk.halas 2 1 —­1 3-2 2 9. Szarvas 2 1 — 1 3-3 2 10. Előre 2 1 — 1 1-3 2 KISTEXT 2 1 — 1 2-4 2 12. DEAC 2 1 1 4-5 1 Lehel 2 — 1 1 1-2 1 14. Gyula 2 — 1 1 2-7 1 15. Szóin. MÁV 2 — — 2 1-3 — 16. Postás 2 — — 2 1-7 — Felavatlak a monori sporttelepet Augusztus 20-án, az alkot­mánynapi ünnepségek kere­tében, délután 3 órakor való­ra vált az, amire a monori sportolók és sportbarátok hosszú évek óta vártak: fel­avatták az új sporttelepet. Dr. Vecserek Lajos, a mono- ri nagyközségi tanács elnöke elmondotta: nagy várákozás előzte meg a sportpálya építé­sét. A monori sportkör el­avult, korszerűtlen labdarú­gópályával rendelkezett, de ugyanilyen volt a szertár és az öltöző. A 60-as évek köze­pén megindult a tervezés, de már akkor kiderült: a községi tanács saját erejéből képte­len 2—3 év alatt a pályát megépíteni. A felettes szervek segítségét kérték. Az MTS 19ö8-ban 50 ezer, 1969-ben pe­dig 20 ezer forinttal támogat­ta Monort. A Kossuth Tsz 1970-ben 30 ezer forinttal já­rult hozzá a sportpálya építé­séhez. A község sportolói és sportbarátai 15 ezer forintnyi társadalmi munkával segítet­tek. Mennyibe került végered­ményben az új sportpálya? A község fejlesztési alapjából 2 millió 250 ezer 370 forintot fordított a beruházásra, s ez teljes egészében a lakosság befizetéseiből adódott. A sportpálya alkalmas ar­ra, hogy különböző labdajá­tékokat és atlétikai versenye­ket rendezhessenek ott. Kor­szerű öltöző, zuhanyzó, mosdó, szertár tartozik a pályához. A nagyközségi párt és tanács ha­tározata szerint a mostani öt­éves terv utáni időszakban még további bővítés várható. Szolgálati lakást, tornater­met, klubházat szeretnének még építeni az 1970-es évek végéire. F. O. újfalu újabb bravúrja Vecsés és a PSC is beiratkozott A második for­dulót is sikerrel vette Szigetúj- faiu, s a Pest me­gyei csapatok kö­zül egyedül Új­falu büszkélked­het százszázalékos' szerepléssel. Ve­csés és a Pilis vörös vári SC is be­iratkozott a győztesek sorába. Du­nakeszi, akárcsak a nyitányon most is csupán döntetlent ért el, Aszóddal egyetemben. A jó rajtot vett Törökbálint 2:0-ra kikapott a Telefongyár otthonában. Duna menti csoport PSC—Z. Danuvia 4:0 (2:0) Piiisvörösvár, 300 néző. V.: Tóth III. J. PSC: Gubán — Peller H, Remé­nyi, Bruckner, Ivies (Herr), Peller I, Juhász, Fellegi, Mannhercz (Stiffter), Sodró, Háber. A hazai csapat formás támadá­sokat vezetett a megfiatalított zuglóiak ellen. Jobboldali lefutás végén Fellegi fejelt a hálóba, majd kapu előtti kavarodás után Sodró közelről talált a kapuba. A Danu­via csak ritkán jutott át a fél­vonalon. Szünet után is Vörösvár volt fö­lényben, s az első félidőhöz ha­sonlóan ekkor is két gólt szerzett. Sőt Fellegi egy tizenegyest Is kiha­gyott. A helyzetek alapján nagyobb arányban is győzhetett volna a Pest megyei csapat. I G.: Fellegi (2, egyet ll-esből), Sodró, Herr. Jó: Reményi, Peller I, Sodró, Fellegi. D. Vasutas—XV. kér. Növény­olaj 0:0 Dunakeszi, 300 néző. V.: Bartók S. D. Vasutas: Csernák — Kiss S., Gál, Smál, Kovács L., Kiss L., He­gedűs (Heiezinger), Dinapolus, Pollák, Görgicze, Gönczöl (Zoller). A 2. percben Görgicze 4 méter­ről kapu mellé gurította, majd Di­napolus a bal kapufát találta el. A 33. percben Gönczöl már csak a kapussal állt szemben, de belelőtte a labdát. Az 57. percben Pollák 3 méteres lövését nagy bravúrral védte a vendégkapus. A Vasutas végig támadta a mér­kőzést, s a helsrzetek sorozatát hagyta ki. Ebben a nagyszerűen védő vendégkapus is „ludas*’. A találkozó gj'enge bíráskodás mel­lett zajlott. Solymosi László Szigetújfalu—Bp. Vegyiművek 3:1 (1:0) Ken utca, 400 néző. V.: Balázs II. J. Sz. Vörös Meteor: Kovács — Glöckl (Kapitány), Pflumm, Burst, Lerner, Erdei, Tóth, Schuszter, Szigetvári, Haltenecker (Fazekas), Vigh T. E találkozóról pénteken már be­számoltunk, most közöljük az ösz- szeáliítást is. Az eredmény alaku­lásához nagyban hozzáj ámít, hogy a 25. percoen a hazaiak legjoob játékosát Ragályt kiállították. G.: Szigetvári (3). Közép csoport Vecsés—Soroksári MEDOSZ 2:1 (2:0) Vecsés, 400 néző. V.: Komondi. V. VIZÉP. Drágán — Szűcs J., Nagy, Molnár, Kiss A., Pintér, Fe­kete, Albert, Krausz, Fehér, Szűcs A. Kezdetben a vendégek támadtak, majd negyedóra elteltével Vecsés vette át az irányítást. Albert, Fe­hér és Krausz előtt adódott kitű­nő helyzet, míg a másik oldalon Varsányi lövését tette ártalmat­lanná Drágán. A 34. percben Fe­hér közvetett szabadrúgását Juhász csak nézni tudta. A 42. percben Kiss A. ügyes cselekkel átjátszotta magát a védőkön, Krausz elé tá­lalt. aki közelből a hálóba lőtt. Szünet után nagy erővel táma­dott a MEDOSZ, a hazai védőkre nagy munka hárult. Drágán több­ször is nehéz helyzetben tisztázott. A 82. percben szabadrúgásból szé­pítettek a vendégek. A három tartalékkal kiálló vecsé- siek — Fodor I. és Kiss B. eltiltás, Kuharszki sérülés miatt nem ját­szott —, különösen első félidei tel­jesítményükkel rászolgáltak a győzelemre. G.: Fehér, Krausz. Jó: Krausz, Szűcs A., Nagy, Albert. Fekete József Északközép csoport Törekvés—IM Vasas Aszód 1:1 <0:ü) Aszód, 300 néző. V.: Koch. IM Vasas: Karlovics — Maid* rik, Katonás, Molnár, Tégen, Tur- csányi, Szászi, Bíró (Huszár), Ma­gyar, Gergely, Boda. Húszperces lagymatag játék után Turcsányi nagy erejű lövését védte a veridéTkapus. a 33. perctől há­rom szögietet harcolt ki a Vasas — er edm ény telenül. A 65. percben Gergely nagy helyzetben mellélőtt, majd nem sokkal ezután ajándéklabdából szerzett vezetést a Törekvés. A 84. percben Gergely fejjel csúsz­tatott labdáját Turcsányi a hosz- szú sarokba lőtte. Alacsony színvonalú mérkőzésen az erősen tartalékos Aszód helyze­tei alapján közelebb állt a győze­lemhez. G.: Turcsányi. Jó: Katonás, Tur­csányi, Boda. Szatmáry Sándor Két tizenhármas 1 A 34. heti totófordulóban két ti­zenhárom találatos szelvény volt, egyenként 204 494 forint nyere­ménnyel. Tizenkettes 55, tizen­egyes 656, tízes 4749 darab akadt. Nyeremények egyenként 4357, 416, ill. 86 forint. Mivel plusz egy talá­lat nem volt, a jövő hétre átvitt jutalomösszeg 300 ezer forint. Totóeredmények: 2, 1, x, 1, x, x, 2, x, 2, 1, x, 2, x, 2, SZENVEDŐ FELEK: A Real és a Panathinaikos Szép sikerrel mutatkoztak be Spanyolországban klubcsapataink. Az Újpesti Dózsa és a Ferencvá­ros egyaránt nagy közönségsikert aratott. Hueivában a Colombino kupáért folyó mérkőzésen az Ü. Dózsa 3:1 (3:1) arányban legyőzte a Reál Madridot. A mérkőzés 11. percé­ben Amancio ll-esével a spanyolok szerezték meg a vezetést. Hat perc­cel később Dunai II. egyenlített. A félidő -vége felé jól hajrázott az újpesti együttes és a 36. percben ismét Dunai II. volt eredményes, majd a 42. percben Bene góljával 3:l-re alakult a végeredmény. A második találkozón a CSZKA Moszkva 3:1 (3:1) arányban le­győzte a sevillai Betis együttesét. A Ferencváros is megkezdte ven­dégjátékát Elche városában. A zöld-fehérek első mérkőzésükön 6:1 (2:0) arányban lelépték az idei BEK döntő görög résztvevőjét, a Panathinaikost. A ferencvárosi gólokat a 10., az 51., a 60. és a 75. percben Németh, a 31. percben Szőke és a 67. percben Kü szerez­ték. A görög csapat góllövője Ka­marás volt. Augusztus 25—31. között az olasz- országi Varese lesz a színhelye az 1971. évi kerékpáros pálya-világ­bajnokságnak, majd szeptember 2—5. között a svájci Mendessióban bonyolítják le az országúti küzdel­meket. Az amatőrök viadalán mind a pályán, mind az országúton ott lesznek a magyarok is. Vendégsikerek A labdarúgó NB I harmadik fordulójában meglehetősen rossz napjuk volt a vendéglátó csapa­toknak. A Vasas Soroksárról, a Diósgyőr Győrből győztesen tért haza, de pontot szerzett a Komló is Egerben. Az otthon játszó csa­patok közül csak a Salgótarján győzött a Tatabánya ellen, a Pécs es a Bp. Honvéd nem bírt egy­mással. Pécs—Bp. Honvéd 0:0. Pécs, 8000 néző. Vasas—VM Egyetértés 3:0 (1:0). Soroksár, 10 ezer néző. Diós­győr—Rába ETO 3:2 (2:0). Győr, 4000 néző. Salgótarján—-Tatabánya 3:2 (1:1). Salgótarján, 8000 néző. Komló—Eger 1:1 (1:0). Eger, 7000 néző. Szombathelyi Haladás—MTK 3:0. PROFIK A RINGBEN Buffalóban Floyd Patterson 36 éves, volt amerikai hivatásos ne­hézsúlyú ökölvívó világbajnok 10 menetes küzdelemben pontozással legyőzte honfitársát Vic Brownt. A venezuelai Vicente Paul Ron- don megőrizte félnehézsúlyú profi ökölvívó világbajnoki címét, mi­után 15 menetes küzdelemben pon­tozással győzött kihívója, az ame­rikai Eddie Jones ellen. Kézilabda férfi NB I B D. Vasutas—Komló 31:25 (15:11). Dunakeszi, 100 néző. D. Vasutas: Mátó — Kut- lyán (4), Vajkonyi (3), Kovács (1) , Szabó M. (5), Zsiga (10), Szénási (2). Csere: Szabó 1 (2) , Czipó (1), Molnár (3). A tavaszi vereségért vissza­vágott a Vasutas, amely vé­gig vezetve nyerte a jó játék- vezetés mellett lezajlott talál­kozót. PESI MEGYEI HÍRLAP a Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága ás a Pest megyei Tanács tap ja. Főszerkesztő: DR. LOKOS ZOLTÁN Főszerkesztő-hely ettes: SÁGI AGNES Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest. Vili., Somogyi Béla u. t>. IL em. Levélcím: Bp. 3b. Postafiúk 1«. Kiadóhivatal: Budapest, Vili.. Biaha Lujza tér S. 4 szerkesztóség és a kiadóhivatal központi telefonja: IM—100. 142—220. Titkárság: 140—443. Előállítja: Szikra Lapnyomda. Budapest. INDEX: 25 064 Terjeszti a .Magyar Posta. Elő­fizethető Darmely postablvatalnal, a Kézbesítőknél, a posta hírlap­üzleteiben és a Posta Központi Hírlap Irodánál (Bp., V., József nádor tér l. sz.». Előfizetési díj 1 bőnapra 20 forint.