Pest Megyi Hírlap, 1971. április (15. évfolyam, 77-101. szám)

1971-04-14 / 87. szám

rest hegyei 8 hírlap 1971. ÁPRILIS fi., SZERDA Tovább csökkent a bálinti előny Bene-homba isaszegen A megyei labdarúgó-bajnokság húsvéti fordulójában rossz nap­juk volt az élmezőny tagjainak. Az első hat helyezett egyaránt kikapott, az egyetlen kivételt a Bem SE jelentette, amely buda­örsi győzelmével már csak há­rom pont hátránnyal áll a lista­vezető Törökbálint mögött. Mag- löd folytatta döntetlen sorozatát, negyeuik tavaszi mérkőzésén is megosztozott a két ponton. Ujhartyán—Törökbálint 2:1 (1:0). Üjuariyan, tioo nezo. V.: noranyi. Igen jo iramú mérkőzésén ujuar- tyan már 2:o-ra vezetett, a hajrá­ra viszont elfáradt, XoruKűuunt ek­kor támadt lei, s a itt. percotrí zz meteres nikan la tható szaoau- rugasool szépített. Tovabora is ostromolt az éllovas, ue hiaoa. A játék kepe aiapjan iörokDalint döntetlent érdemeit voina. u.: Tunner, Farkas, ill. Knzmamts. Jo: Kancsar (a mezőny legjODuja), Klemencz IU, Fajt, Tunner, in. Szolnoki, Knzmanits, Takács. Szolnoki Ferenc Bem SE—Budaörs 3:1 (2:0). Bu­daörs, 400 néző. V.: TaDányi. A Bem SE csatársora kitűnő napot fogott ki a Jó iramú mérkőzésén. Buuaórsnek mindkét feuoooen ne­gyedórás fellángoiasai voltak, de ekkor a helyi rohamokat jól há­rították a vendegvédök. G.: Papp, Szeiesi, Túri, 111. Mezei II. Jó: Tú­ri, Márkus, Zátonyi, ill. Berger, Lukács Gy. Isaszeg—Kartal 1:0 (1:0). Isaszeg, 500 nezo. V.: Császár. Nagy iramú mérkőzésen mindkét fél teijes erö- bedobással küzdött. A 12. percben Kegiovich elrobogott a bal szélén, beadását Bene kapásból 14 méter- , ről a hálóba vágta. A helyi fö­lényt még öt kapufa is jelezte. Kami támadásait jól hárították a helyiek. G.: Bene. Jó: Bene (a mezőny legjobbja), Békési, Vojt, Csernák, ill. Urbán, Tóth, Sőregi. Kiss János Fóti SE—Budakalász 2:0 (1:0). Fót, 400 néző. V.: Horváth. Ki- i egyenlített első félidő után Buda- ! kalász elfáradt, s a végig többet támadó Fót, a helyzetek alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. G.: Szabó, Hajdú. Jó: Pek- , tor. Hajdú, Fonódi, ill. Czimmer, Bors. Maglód—Váci Vasutas 0:0. Mag­lód, 500 néző. V.: Bállá. Maglód végig támadott. Az első félidőben Rakita 11-est hibázott, szünet után pedig Füleki közelről a kapufát találta el. A Vasutas jó védekezés­sel, némi szerencsével vitte el az egyik pontot. Jó: Bógyls, P. Nagy I. Sztancsik, ill. Lencsés, Móczár, Kiss F„ Váradi. Bag—Tököl 2:0 (0:0). Bag, 250 néző. V.: Szórádl. A kiegyenlített első félidőben csak a szerencse mentette meg a szívósan védekező tököllek hálóját a góloktól. Szünet után Bag teljesen beszorította el­lenfelét, mégis csak a hajrában tudta bebiztosítani győzelmét. G.: Karácsondi (2). Jó: Balázs (a me­zőny legjobbja), Őszüli, Albert, Karácsondi, 111. Micheller, Gerjé- nyl. SZTK—Gödöllői Vasas 4:1 (2:1). Szigetszentmiklós, 400 néző. V.: Fa­ragó. A sportszerű mérkőzés első húsz percét még jól bírta Gödöllő, vezetést is szerzett. Ezután foko­zatosan feljött az SZTK az elfáradt vendégek ellen, s a helyzetek alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. G.: Ender (2), Hollósi I, Juhász, ill. Molnár. Jó: őri, Hollósi I, Ender, ill. Hegedűs, Szebeni, Sós. Becz András Pomáz—Nagykőrösi Kinizsi 3:2 (2:1). Pomáz, 500 néző. V.: Ara­nyosi. Kezdeti pomázl mezőnyfö­lény után Nagykőrös szerezte meg a vezetést, sőt ll-est is hibázott. Pomáz viszont két tizenegyes gól­lal elhúzott, s szünet után egy tá­voli lövésből növelte előnyét. G.: Pintér (2, mindkettőt ll-esből), Széliért, ül. Józsa, Orbán. Jó: Zeglin, Mikula, Hambalek, ill. Ko- cza, Orbán, Vass. 1. Törökbálint 19 13 2 4 39-18 28 2. Bem SE 19 9 7 3 32-17 25 3. Kartal 19 9 5 5 24-21 23 4. Budakalász 19 8 5 6 29-33 21 5. SZTK 19 7 6 6 28-22 20 6. Tököl 19 7 6 6 19-17 20 7. Üjhartyán 19 7 8 4 31-32 20 8. Nagykőrös 19 7 5 7 36-31 19 9. Váci VSE 19 6 6 7 24-26 18 10. Budaörs 19 6 5 8 30-29 17 11. Maglód 19 5 7 7 24-26 17 12. Fóti SE 19 6 5 8 19-24 17 13. Isaszeg 19 4 8 7 19-24 16 14. Pomáz 19 6 4 9 22-34 16 15. Bag 19 5 5 9 31-38 15 16. Gödöllő 19 4 2 13 21-36 10 Üjhartyántól két büntetőpont le­Andrea ráduplázott Kecskeméten váratlanul fö­lényes magyar győzelemmel ért véget a hármas úszóviadal. Válogatottunk 260 ponttal vég­zett az élen az NSZK (229) és Svédország (199) előtt. Képün­kön: a siker egyik fő részese, Gyarmati Andrea, aki a 100 méteres női hátúszásban elő­ször 1:06.6, majd a 4x100 mé­teres vegyes váltó tagjaként 1:06.5 másodpercre javította az Európa-csúcsot. Kikaptak a Húsos-fiúk Újfalu és a PSC beiratkozása 433) w A Duna menti csoportban a Hú­sos előtt jobb gólkülönbséggel vezető Váci Hír­adás vetély tár­sát fogadta. A rangadón a Hír­adás nyert. Szi­getújfalu elszenvedte tavaszi első vereségét, s emiatt a VCS DUTRA jött fel a második helyre, egy ponttal leszakadva követi az él­lovast. A Pilisvörösvár beiratko­zása „pozitív", megszerezte első tavaszi győzelmét. Dunakeszi Csil­laghegyen diadalmaskodott, míg Aszódon döntetlen született. Duna menti csoport Váci Híradás—K. Húsos 2:1 (2:0) Vác, 1800 néző. V.: Szabó I. V. Híradás: Drajkó — Molnár, Néder, Jeszenszky, Pindes, Böhm, Laczkó, Pintér, Ottó (Bednarik), Kriska, Ozsvári. A 7. percben Kriska. egyedül tört a kapura, s a jobb oldalra kisodródva, a bal felső sarokba lőtt. A 10. percben Kriska Lacz­kó beadását léc fölé fejelte, majd a balösszekötő három perccel ké­sőbb érvénytelen gólt szerzett. A 26. percben Pindes ártatlannak látszó beadását Ottó a kapus mel­lett a hálóba továbbította. Az 52. percben Néder a kitörő Húsos játékosba rúgta a labdát. A labda átpattant felette, a kiug­ró Zelenák senkitől nem zavartat­va szépített. Még számtalan hely­zet adódott a helyi csatárok előtt, de az irányzókkal baj volt. A Hír­adás nagyobb arányú győzelmét Sklublics kitűnő védései is aka­dályozták. A rangadó heves iramú, változa­tos mérkőzést hozott. A helyzetek alapján a tetszetősen, korszerűen játszó Híradás nagyobb arányban Jól kezdtek a „bések” Különös balett a Volán kapunál. A fehérmezes du­nakeszi játékos elvetődve célozza meg a kaput. Foto: Reitter A kézilabda férfi NB I B nyitányán jól kezdtek a Pest megyeiek. Csömör—Győri Textiles 27:13 (13:8) Csömör, 600 néző. Csömör: Mezőbukta — Tóth- Fekete (9), Fabók, Bámzki (7), Seffer (1), B~.tovszk\ (91, Kor­da. Csere: Fábián, Paulinusz, Mihályi !l). Kezdetben 2:1 volt az NB I- ből kiesett győriek javára, akiknek ez volt az első és utolsó vezetésük a mérkőzésen. Szünet után Szórádi vezérleté­vel ismét szorossá vált a talál­kozó, majd Seffer irányításá­val a Pest megyei csapat tet­szés szerint dobta góljait. A hajrában vastaps köszöntötte a megfiatalított helyi gárdát. A játékosok közül Bátovszki a mezőny legjobbja volt. Dunakeszi—Szegedi Volán 25:17 (14:8) Dunakeszi, 500 néző. D. Vasutas: Mató — Pákoz- di (1), Vajkonyi (3), Szabó Ist­ván (3), Szabó Miklós (5), Szé- nási (4), Zsiga (8). Csere: Czi- pó (1), Molnár, Csábi. A találkozó elején még fej­fej mellett haladtak a csapa­tok, majd fokozatosan elhúzott az újonc Vasutas. is győzhetett volna. A Húsos csak ritkán veszélyeztetett, de a váci védelem jól hárított. Q.: Kriska, Ottó. Jó: Molnár (a mezőny legjobbja), Böhm, Laczkó. Breznay István VCS DUTRA—Szigetújfalu 3:2 (2:1) Szigetújfalu, 600 néző. V.: Csiz­madia. Sz. Vörös Meteor: Schneck — Lerner, Hartai, Burst, Urbancsik, Glöckl (Koroknai), Tóth, Szigetvá­ri (Kalteneckcr), Fazekas, Juhász, Vígh T. A vezetést Üjfalu szerezte meg, s a játékosok kicsit „megijedtek” a lehetőségtől. Ezután a DUTRA vette át a kezdeményezést, 2:l-re fordított. A második félidőben fel­javult Újfalu és szorongatott. A 80. percben Vígh Tibort a 16-oson belül buktatták, ll-esből egyenlí­tettek a helyiek. Ezután újabb DUTRA-percek következtek, ven­déggóllal. Igaz, a 87. percben egyenlíthetett volna a Meteor, Vígh Tibort a 16-oson belül fel­vágták, de a bíró nem adott tizen­egyest. Jó iramú mérkőzésen, megérde­melten nyert a jó képességű, ta­pasztaltabb fővárosi gárda. G.: Fazekas, Vígh T. (ll-esből). Jó: Lemer, Burst, Fazekas, Vígh T. PSC—ÉRDÉRT 2:1 (2:1) Pilisvörösvár, 500 néző. V.: Sza­bó I. PSC: Gubán — Mogyorósi, Pei­ler II, Szauter, Stiffter, Peiler I, Mannhercz I, Sodró, Mannhercz H, Bartl, Háber. A 2. percben védelmi hibából az ÉRDÉRT szerzett előnyt. A hazai rohamok csak a 25. percben értek góllá. Mannhercz I beadása behul­lott a „hosszú sarokba”. Beszo­rult az ÉRDÉRT, Bartl, majd Há­ber hibázott. A 32. percben Sodró közelről vezetést szerzett. Szünet után az addig kitűnően bírásko­dó Szabó sorozatos hibáival a ha­zaiakat sújtotta. A vendégek két tizenegyest vétettek, de egyiket sem adta meg a bíró, sőt befejezés előtt tíz perccel az egy szót sem szóló Mogyorósit reklamálás címén kiállította. A PSC nagyobb arányban is győzhetett volna. G.: Mannhercz I, Sodró. J.: Pei­ler II, Szauter, Mannhercz II. Kovács Tibor Dunakeszi—Csillaghegy 4:0 (1:0) Csillaghegy, 300 néző. V.: Rigó. D. Vasutas: Solymosi — Kiss S., Szabadi, Smál, Erdész, Gáspár, Nagy L. (Gál), Kiss L., Heiczin- ger (Hegedűs), Kovács Gy., Dósa. A végig fölényben játszó Duna­keszi a helyzetek alapján ebben az arányban is megérdemelten nyert. G.: Smál (ll-esből), Hegedűs. Kovács Gy., Dósa. Jó: Szabadi (a mezőny legjobbja), Gáspár, Kiss L. Solymosi László Északközép csoport Sashalom—IM Vasas Aszód 1:1 (0:0) Aszód, 400 néző. V.: Gulyás dr. IM Vasas: Karlovics — Stefkó, Katonás, Nagy S., Tégen (Nagy Jenő), Raffai, Nagy János, Ma­gyar, Mudri, Huszár, Gergely. A 13. percben Nagy János léc alá tartó bombáját bravúrral men­tette a vendégkapus. Válaszként a 31. percben Karlovics egy nagy­erejű 20 méteres lövést védett. A 39. percben Gergely—Mudri akció után Mudri jó helyzetben mellé lőtt. Az 53. percben Tégen egy összefejel és után megsérült, lecse­rélték. Kilenc perccel később sza­badrúgás után röviden mentettek a hazai védők, s Gaccs a hálóba lőtt. A 66. percben Nagy S. 30 mé­teres lövését a kapus csak kiüt­ni tudta, s a befutó Gergely egyenlített. Ezután fergetegesen ro­hamozott Aszód, de eredményt nem tudott elérni a jól védekező Sashalom ellen. A mezőnyben szebben adogató vendégek, s a többet támadó aszó­diak csatája igazságos döntetlent hozott. G.: Gergely. Jó: Stefkó, Nagy S., Magyar. Szatmáry Sándor Arany, ezüst Az Egyesült Államokban, South Bendben (Indiana ál­lam) az ifjúsági vívó-világbaj­nokságon a magyar Tordasi Il­dikó nyerte a tőrvívást. Hétfőn a küzdelmek befejező napján a korábbi magyar arany mellé egy ezüstérem párosult: Gedő- vári Imre a kardozóknál az igen értékes második helyet szerezte meg. A világbajnokság pontverse­nyének végeredménye: 1. Szov­jetunió 54, 2. Franciaország 52, 3. Olaszország 28, 4. Magyaror­szág 25,55 ponttal. KUPANAP Ma az európai labdarúgó kupák­ban Ismét több mérkőzés lesz. A BEK-ben, a KF.K-ben, és a VVK- ban elődöntőkre kerül sor. A KK- ban a Csepel Pilsenben játszik, visszavágót. GYULAI SEGÍTSÉGGEL Ismét Cegléd vezet m A múlt hé­ten jobb gól- különbségével a Pénzügyőr vette át a ve­zetést a Keleti csoportban. Az elsőséget azonban Ismét visz- szahódította Cegléd, még­hozzá részben gyulai segítség­gel, ugyanis a gyulaiak pontot raboltak a Pénzügyőrtől. Ve- csés a sereghajtók rangadóján vereséget szenvedett, míg a Kossuth KFSE idegenben ma­radt alul. KELETI CSOPORT Cegieu—úocsKaiSc. o:o (1:0) Oegiect, lúOU néző. Vezető: Scnopp. CvaE: Rétfalvi — Zsemlye, Tóth, Laborcz, Rresjálc, Hal­mi, Csurgai, Csontos, Kábák, Liptai Czopkó, 14. perc: Liptai átadását Barta a 16-oson belül ártal­matlan helyzetben kézzel meg­fogta. A büntetőt Csontos ér­tékesítette. 1:0. 48. perc: Kresják hosszú in­dítása a kiugró Czopkó elé került, aki a kapujából kiin­duló Varga mellett közelről a jobb sarokba helyezett. 2:0. 68. perc: „Tűzijáték” után Liptai a későn mozduló kapus felett a jobb sarokba fejelt. 3:0. 73. perc: Czopkó ravaszul kapu elé csavart szögletét Csurgai fejjel továbbcsúsztat­ta, s a kapus ismét tehetetlen volt. 4:0. 75. perc: Kresjákot szabály­talanul akadályozták a 16 és az oldalvonal közötti terüle­ten. Csontos szabadrúgását Csurgai a „hosszú sarokba” fejelte. 5:0. A kiegyenlített plső játék­részben a Vasutas mérsékelt teljesítménnyel, de teljesen jogos tizenegyessel szerzett előnyt. Szünet után egyre in­kább magára talált a Vasutas, s a gólokon kívül a csatárok még sok helyzetet dolgoztak ki. Az első 65 percben a Bocs­kai SE egyenrangú ellenfél volt, gólszerzési alkalmuk Is adódott, de Rétfalvi mindent védett. A hajrában a vendé­gek összeroppantak, a Vasutas nyomasztó fölénybe került. G: Csurgai (2), Csontos (ll- esből), Czopkó, Liptai. Jó: Ká­bák, Csontos, Rétfalvi, Czopkó. Cngureán László Kiskunfélegyháza—Vecsés 3:1 (2:0) Vecsés, 1400 néző. V: Bana. V. VlZÉP: Drágán — Szűcs, Makovecz, Sztanev, Kiss A., Kalmár, Fodor I, Kuharszki, Fodor II (Súbert), Krausz, Kiss B. (Szenczi). Válogatott visszavágó Az április 24-i Franciaor­szág elleni EB-selejtezőre ké­szülő magyar labdarúgó-válo­gatott ma Aradon játszik nem­zetközi mérkőzést. Az UTA ta­valyi vendégszereplését viszo­nozza a válogatott együttes. A keretben szereplő 16 já­tékos kedden délelőtt találko­zott a Népstadionban, majd délután vonatón utazott Ro­mániába. Hiányzik a játékosok közül a Bécsben megsérült Mészöly helyére Kovács (Vi­deoton) került. Ott van ismét a játékosok között a felgyó­gyult Halmosi és Kozma, és visszakerült a keretbe az után­pótlás-válogatottban az osztrá­kok ellen kitűnően szerepelt székesfehérvári Karsai. Ez al­kalommal nem tagja a keret­nek Dunai III és Répás, ök az utánpótláscsapatban játsza­nak. Az Aradra utazott 16 labda­rúgó: Rothermel, Géczi, Nos­kó, Páncsics, Juhász (Ü. Dó­zsa), Kovács, Halmosi, Szűcs, Vidáts, Fazekas, Kocsis, Bene, Albert, Zámbó, Karsai, Koz­ma. Hazai sikerek A labdarúgó NB I huszadik for­dulójának bejező öt mérkőzését hazai sikerek jeUemezték, csupán a Komló rabolt pontot Szegedről. Bp. Honvéd—Diósgyőr 2:0 (2:0), Szombathely—Dunaújváros 5:1 (3:0), Szegedi EOL—Komló 1:1 (1:0), Tatabánya—Salgótarján 4:0 (1:0), Pécs—Videoton 1:0 (1:0). Megyei totóeredmények 1. Ü. Dózsa 20 12 5 3 49-18 37 2. Vasas 20 13 2 5 45-17 34 3. Ferencváros 20 10 6 4 31-14 34 4. Bp. Honvéd 20 11 4 5 38-23 33 5. MTK 20 7 8 5 30-24 29 6. Csepel 20 5 10 5 23-21 26 Pécs 20 6 9 5 20-18 26 8. Diósgyőr 20 8 4 8 19-32 25 9. Tatabánya 20 8 4 8 28-22 24 10. Salgótarján 20 8 5 7 32-34 23 11. Rába ETO 20 9 2 9 21-25 21 12. Videoton 20 4 9 7 15-21 20 13. Szombathely 20 6 5 9 27-34 20 14. Komló 20 5 6 9 22-34 18 Ifi. Dunaújváros 20 2 5 13 16-43 13 16. SZEOL 20 2 4 14 12—48 9 1. Váci Híradás—K. Húsos 2. Üjhartyán—Törökbálint 3. Isaszeg—Kartal 4. Fóti SE—Budakalász 5. Budaörs—Bem SE 6. Ráckeve—K.-lacháza 7. Halásztelek—Csepel Autó ' 8. Pilisi KSK—Cégi. MEDOSZ 2:1 1 2:1 1 1:0 1 2:0 1 1:3 2 0:0 X 0:2 2 3 a 1 Tizennyolc 13+1-es A vasárnapi totófordulóban 71 pályázó ért el 13 találatot, egyen­ként 10 ezer forint nyereménnyel. Közülük 18-an a plusz 1-et is jól tippelték, s nekik egyenként 39 072 forint jut. 12-es 2186, 11-es 21 524, 10-es 104 689 darab akadt. Nyere­mények egyenként: 217, 22, ill. 8 forint. Totóeredmények: 1, 1, 1, x, 2, 1, 2, 1, 1, x, x, x, 2, 2« A nagy lelkesedéssel játszó Kiskuníeiegyháza a 12. perc­ben előnyt szerzett. A körül­ményesen játszó Vecsés táma­dásait a vendégvédők rendre hárították. A 42. percben Drá­gán a 16-oson kívül lábbal akart menteni, de Sahin el­vette tőle a labdát, s az üres kapura ívelt. A berobbanó Sztanev csak kézzel tudott menteni, s ll-esből növelte előnyét Félegyháza. A második félidőben a VÍZÉP félórára beszorította a Vasast, kapusuk többször csak bravúrral hárított. A 70. perc­ben egy gyors ellentámadás révén újabb gólt lőttek a ven­dégek, s Vecsés a 84. percben szépített. A két sereghajtó küzdelmé­ből a lelkes Kiskunfélegyházi Vasas került ki győztesen az idei leggyengébb teljesítmé­nyét nyújtó vecsésiek ellen. G: Subert. A. Jó: Szűcs, Kiss Fekete József 1. Cegléd 19 12 5 2 41-19 29 2. Pénzügyőr 19 11 6 2 33-12 28 3. Sz. Dózsa 19 9 5 5 32-20 23 4. Lehel SC 19 8 7 4 17-10 23 5. KISTEXT 19 6 7 6 22-22 19 6. Szóin. MÁV 19 5 8 6 27-24 18 7. Budafok 19 6 6 7 25-23 18 DEAC 19 7 4 8 33-31 18 9. SZVSE 19 6 6 7 24-23 18 10. Középítők 19 6 5 8 16-19 17 11. Bocskai SE 19 6 5 8 29-34 17 12. Szarvas 19 5 7 7 20-27 17 13. MGM Debr. 19 6 5 8 23-31 17 14. Gyula 19 5 6 8 25-28 16 15. Vecsés 19 4 5 10 10-28 13 16. Kiskunf. 19 4 5 10 18-44 13 ÉSZAKI CSOPORT KELTEX—Kossuth KFSE 1:0 (0:) Kossuth KFSE: Furák — Darázs, Vida Márkus II, (Sö- vegjártó), Vígh II, Vígh I, Márkus I, Burányi, Hajdú, Vass, Pusztai. 8. perc: Víg 1, húszméteres lövését Rábel csak szögletre tudta öklözni. 47. perc: Zumpft a sorfal mellett elhúzó 18 méteres sza­badrúgását Furák ügyesen ve­tődve fogta. 58. perc: Egy formás táma­dás alkalmával az ördöngős, gyors Nagy kapu felé iramo­dott. A keresztbe futó kemé­nyen szerelő Kossuth védőkről a földre huppanva elterült a 16-oson belül. Az egyébként erélyesen, jól működő játékve­zető kissé elhamarkodva 11-est ítélt. A büntetőt Zumpft éle­sen, védhetetlenül a bal sarok­ba vágta. 1:0. A Kossuth KFSE, amely ed­dig idegenben jobban szere­pelt, mint otthon, most rá­cáfolt a „hagyományaira”. Az első félidőben egyenrangú csa­patok végig sportszerű, küz­delmes játéka folyt. Fordulás után a lendületesebb főiskolá­sok többet támadtak, de a lel­kes KELTEX szervezett vé­delme sikeresen hárított. . Jó: Vida, Hajdú, Buronyi. 1. Volán SC Ungi Sándor 19 12 5 2 46-22 29 2. Kazincb. 19 11 5 3 38-17 27 3. Nagybútony 19 8 7 4 28-17 23 4. V. Izzó 19 8 6 5 29-21 22 5. S.-új hely 19 9 4 6 21-17 22 6. Esztergom 19 9 3 7 20-22 21 7. Nyíregyh. 19 8 4 7 16-21 20 8. MVSC 19 7 5 7 26-17 19 9. Ikarus 19 8 3 8 29-27 19 10. Kfsterejiye 19 6 5 8 21-18 17 11. KKFSE 19 6 5 8 16-25 17 12. Saig. KSE 19 4 8 7 22-23 16 13. Leninváros 19 6 4 9 28-34 16 14. BEAC 19 5 3 11 18-34 13 15. KELTEX 19 4 5 10 18-36 13 16. Borsodi B. 19 3 4 12 17-42 10 PEST MEGYE) HÍRLAP • Maiival Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága ea a Pest megyei Tanács lapj» Főszerkesztő: DU. LÖKOS ZOLTÁN Főszerkesztő-helyettest SAG) AGNES Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felel da ktadOt CSOLLANY FEBEM« Szerkesztőség: Budapest, vm.. Somogyi Béla u. s. ti. em. Levélcím: Bp. Iá Postafiók 10. KladonivataJ: Budapest, Vili- Blaba Lujza tét á Egész aap uivbató (Ozpontl telefon: 143 — 100. Itt—22«, Géplrósrobák: Itt—100 280. Illetve 343-100/286 Titkárság: ISI—Mk. Egyéb szamok: ui—«st. Ill—tSS. Előállítja: Szikra Lapnyomda, Budapest. INDEX: 25 064 I erjeszti a Magyat Posta. Előfizet­őét« Dármely postahivatalnál, ■ kézbesítőknél, a posta nirlapüzle- telbeo és a Posta Központi Hírlap Irodánál (Bp- V., József nádor tét L sz.). Előfizetési díj I bőnapra M forint.