Pest Megyi Hírlap, 1970. október (14. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-27 / 252. szám

1970. OKTÓBER 27., KEDD ruai MEGYEI yíírtop DÖNTETLEN KISPESTEN A labdarúgó NB I vasárnapi rangadója a Bp. Honvéd—Ferenc­város találkozó gyenge játékot és döntetlent hozott. Bp. Honvéd—Ferencváros 1:1 (1:1). Kispest, 20 000 néző. Video­ton—Diósgyőr 2:2 (1:1). Diósgyőr, 8000 néző. Rába ETO—Dunaújváros 3:2 (l:l). Dunaújváros, 1500 néző. SZEOL—Pécsi Dózsa 0:0. Szeged, 2000 néző. Komló—Salgótarján 2:2 (1:0). Komló, 4000 néző. Tatabá­nya-Szombathely 2:0 (0:0). Tata­bánya, 4000 néző. 1. Ü. Dózsa 11 7 2 2 29-10 24 2. MTK 11 4 6 1 19-12 21 3. Vasas 11 7 — 4 24-13 20 4. Bp. Honvéd 11 5 3 3 18-12 20 Ferencváros 11 5 2 4 16-10 20 6. Csepel 11 4 4 3 12-12 10 7. Pécs 11 3 6 2 12- 9 17 8. Diósgyőr 11 4 3 4 14-21 16 9. Salgótarján 11 5 3 3 19-17 15 10. Tatabánya 11 4 2 5 14-14 14 ll. Videoton 11 4 3 4 11-14 14 12. Szombathely 11 5 — 6 17-21 13 13. Komló 11 3 3 5 16-22 11 14. Rába ETO 11 4 1 6 12-17 10 Í5. Dunaújváros 11 2 2 7 10-25 10 Í6. SZEOL 11 1 2 8 6-20 5 Bagi recept az SZTK-nak MESTERHÁRMAS ÉS SVÉBIS-HÁRMAS A megyei labdarúgó-bajnokság 11. fordulója hideg, szeles idő­ben zajlott. A küzdelmek hazai sikereket hoztak, s ennek során az eddig nyeretlen Bag beirat­kozott a győztesek sorába, még­hozzá az SZTK-nak adott játék­receptet. Meglepetésnek számít a Váci Vasutas nagykőrösi pont­rablása. A bálinti Takács és az újhartyáni Svébis I 3 gólja szép bravúr. Bag—Szigetszentmiklósl TK 3:0 (2:0). Bag, 150 néző. V.: Eernáth. Bag — kapushibából — már az első percben megszerezte a vezetést, s ÍBGV GABOR ARON GÉPGYÁRA, (Budapest VIII. kér. Asztalos S. u. 9. sz.) felvételre keres: portásokat, (takarítónőket, esztergályosokat, Lakatos és betanított Lakatosokat, műanyagüzembe hői dolgozókat, férfi öntödei segédmunkásokat, gépformázókat, öntvény tisztítókat, homok- és héjmag- készitésre hói munkaerőket, valamint ttieó munkakörbe betanított és szakmunkásokat technikumi végzettséggel öntödei és forgácsoló területre. Továbbá: kezdő és gyakorlott bérelszámolókat, gyors- és gépírókat, kalkulátorokat, könyvelőket. Jelentkezés: az üzemgazdasági osztályon. Beton- és Vasbeton- ipari Művek Szentend­rei Gyára (Szentendre, Dózsa György u. 34.) férfiakat azonnali be­lépéssel alkalmas ud varia kari tó, kőmű­vesek mellé segéd­munkás, valamint por­tás munkakörbe. Nő­ket irodatakarltónak felveszünk. __________ Sz entendrei Kéziszer­számgyár azonnali belépésre felvesz: munkaügyi előadót, aki normaügyekben jártas. — Jelentkezés Óévéiben, a végzettség és az eddigi munka­körök megjelölésével vagy személyesen. — Cím: Szentendre, Le­nin út 160.___________ A Váchartyán és Vi­déke ÁFÉSZ hálózati sllenört, áruforgalmi előadót és kirakatren­dezőt; Kisnémedi köz­ségbe vegyesboltveze- oőt keres felvételre. Jelentkezés szemé­lyesen vagy írásban: Váchartyán, Fő utca 102. szám. Szentendrei Kéziszer­számgyár azonnali belépésre felvesz: kő­műves, kovács, esz­tergályos szakmunká­sokat. köszörűs, csi­szoló, betanított ko­vácsmunkásokat, va­lamint segédmunká­sokat. Jelentkezés: a vállalat munkaügyi osztályán, Lenin út 160. ___________________ Ka zánkezelői vizsgá­val rendelkező fűtőt keresünk felvételre. Dunai Gombgyár. Vác. , Gépkocsivezetőt fel­veszünk. Szentendrei Járási Szolgáltató Ktsz. Szentendre, Ber­csényi u. 4. 16 evet oetoltött lányo­kat szövőnek felvesz a Pam uttextilművek Jacquard Szövőgyára A betanulási , idő 12 hét. Jelentkezés Írás­ban a P.T.M. Jacquard Szövőgyár Üzemgazda­sági Öszályán Buda­pest XIII. Szekszárdi út 19—25.______________ A MOM. Kalibergyár Budapest XIII., Ró­zsafa u. 13 — 17. fel­vesz : esztergályos, szerkezeti lakatos, ma­rós, revolver eszter­gályos, sík-, henger­köszörűs szak- és be­tanított munkásokat és anyagmozgató se­gédmunkásokat. Je­lentkezés: a Személy­zeti Osztályon. ________ Jó karban levő 500-as szinkronos Trabant eladó. Naygkőrös, Sas utca 4. A Pest Megyei Mentő­szervezet ápolókat vesz fel az aszódi, ceglédi, dabasi, gödöllői, nagy- kátai, ráckevei, száz­halombattai, sziget­halmi, váci, — gép­kocsivezetőket pedig a dabasi és szigethalmi Mentőállomásra. Je­lentkezés a Mentőál­lomásokom_____________ A Csévharaszti Egyet­értés Tsz. eladásra kí­nál nagyobb mennyi­ségben : csöves tenge­rit, lucemaszénát, réti­szénát, nem bálázott szalmát. Eladási ár: megegyezés szerint. Érdeklődni lehet: Egyetértés Tsz. Csév- haraszt. Külterület 1. Telefon: Csévha- raszt fi. 43. sz. Állami Építő­ipari Vállalat nyugdí­jas asztalos, festő­mázoló, kőműves, la­katos, víz-gázszerelő, tapétázó, villanysze­relő. üveges és parket­tás szakmunkásokat azonnal felvesz mo­dern, paneles lakások befejező szakipari munkáihoz, engedé­lyezett évi 12 000 Ft- os kereseti lehetőség­gel. Jelentkezés: Bu­dapest XI., Dombóvá­ri u. 19. Munkaügyi és Bérosztály. VÁLLALATOK. TERMELŐ­SZÖVETKEZETEK, FIGYELEM! A Gödöllői Építőipari Szövetkezet AZONNALI KEZDÉSSEL VALLAL vízvezeték-, villany­szerelési, lakatos­és parkettás­munkákat Cím: GÖDÖLLŐ, Dózsa György út 67. szám. Főépítés­vezetőség A Híradó­technikai Vállalat Budapest XI., Daróci út 1 —3. azonnali belépésre felvesz mechanikai műszerészt, argongáz- hegesztőt, asztalost, esztergályost, maróst, műanyag- szakmunkást, villanyszerelőt, kőművest, lakatost, fémfotóst (fémcímke- készítőt), préselőnőt, férfi segéd­munkást, ag.-mozgatót.) Megközelíthető: 61-es villamossal, 12-es autóbusszal. fi' Villanyszerelőipari Vállalat azonnal felvesz budapesti munka­helyeire villanyszerelőket, ezek mellé betanított munkásokat, segéd­munkásokat Négyéves szakma' gyakorlat után a szakmunkás-képe­sités megszerezhe­tő. jelentkezés: Villanyszerelőipari Vállalat t. sz. Sze­relőipari üzem. Bp. VI-, Mozsár u. 16. Balaton* fenyvesen épülő társasüdülőben garzon egy- és kétszobás lakrészek előjegyezhetők á pécsi 2. sz. Ügyvédi Munkaközösségnél. Pécs. Kossuth u. 22. Telefon: 23—13. KÉRJEN díjtalan TÁJÉKOZTATÓT t Ne legyen gondja a sertésvágás. Műhe­lyemben vágást és fel­dolgozást vállalok. Dónáth hentes. Nagy- kőrös. Előd utca 2. Gyümölcs­oltványok, díszfák, díszcserjék, rózsák, fenyők NAGY VÁLASZTÉKBAN a Szentendrei V árosgazdálkodási Vállalat Faiskolájában kaphatók. HÉV végállomása mellett. Beköltözhető 2 szoba, konyhás, verandás ház, 295 négyszögöles xxn., kér. Baross Gábor telepen eladó. Érdeklődni lehet a 452—469-es tele­fonszámon. ____________ Sk oda Octávia, prí­ma állapotban eladó. Nagykőrös, IV. kér. Petőfi u. 43. Magányos juhász- bojtárt keres Fodor László, Üllő, Marx tér 9. sz.____________ Jó állapotban levő 445-ös Skoda személy- gépkocsi eladó. Ceg­léd, Esze Tamás utca .18. (Bem-köz).______ Id ős férfi háztartását vállalom. Elmegyek tanyára és vidékre is. Cegléd, Magyar utca 2. szám. Sződligeten 110 n.­öles telek bekerítve, víkendházzal eladó. Érdeklődés: Kálmán, Vác, Kossuth utca 2. Magyar vizsla, két hó­napos, eladó: Vác- duka, Kossuth Lajos utca 59. Felsőgödön 150 n.-öles közműves sarokte­lek és CL-es Wart­burg sürgősen eladó. Telefon: (este): Vác 780. Segédmunkásokat és egy fő nyugdíjast, éj­jeliőrnek felveszünk. Jelentkezés: Ceglédi Vasipari Ktsz. Sza­badság tér 5. a 43. percben növelte előnyét. Ér­dekesség, hogy 3 gólja a második félidő első percében esett. A gól­arány nem túlzott, a hazai együt­tes végig többet támadott. Az SZTK kapura veszélytelen volt, a helyiek jól semlegesítették a gól­gyáros Fridát. Bernáth a sport­szerű meccset kifogástalanul ve­zette. G.: Gódor, Hollósi I (ön­gól), Péter. Jó: Albert (a mezőny legjobbja), Palya, Boda, Deine, ill. Szeremlei, Tálas, őri. Némedi Sándor Törökbálint—Budakalász 4:1 (3:0). Törökbálint, 300 néző. V.: Aranyo­si. Az első félidőben a széltől tá­mogatott Törökbálint Takács mes­terhármasával elhúzott. Budaka­lász is teremtett helyzetet, de re­ménytelenül. Szünet után széllel szemben is az éllovas irányított. Takács két kapufát lőtt, majd 4:u után szépített Budakalász. G.: Ta­kács (3), Orbán, ill. Sárosl. Jó: Takács (a mezőny legjobbja), Pe­tő, Gyűrűs, ill. Sárosi, Balkó, Ba­ranyák. Szentkúti Ferenc Váci Vasutas—Nagykőrösi Kini­zsi 2:2 (1:0). Nagykoros, 200 néző. V.: Endes. A Vasutas már az 5. percben gólt lőtt, melyre a töb­bet támadó Kinizsi csak a 64. percben tudott válaszolni. A 70. percben ismét Vác jutott előny­höz, Nagykörös beiejezes előtt 5. perccel egyenlített. Közepes szín­vonalú, jó iramú mérkőzésen a tervszerűbben játszó váciak meg­érdemelten vitték el az 1 pontot a kényelmeskedő hazaiaktól. G.: Erdősi, Velkei, ill. Józsa, Kovács I. Jó: Lencsés, Mojzes, Vorberger, Várad!, ill. Vass. Pécsi Sándor Kartali MEDOSZ—Maglód 3:0 (1:0). Kartal, 300 néző. V.: Sándor. A 4. percben szerzett hazai veze­tést, a 7. percben egy hazai já­tékos — Bereczki — kiállítása kö­vette. Ezután idegesen játszott a MEDOSZ. A második félidőt nagy iramban kezdő kartaliak a 60, va­lamint 71. percben lőtt góllal be­biztosították győzelmüket a kapu­ra veszélytelen Maglód ellen. G.: Urbán, Karácsondi, Sőregi. Jó: Karácsondl, Lades, Sőregi, Pala, ill. Füleki, Magyar. Deák István Bem SE—Gödöllői Vasas 3:1 (2:1). Cegléd, 150 néző. V.: Varga. A 35. percben már 2:0 volt az eredmény, az addig nagyon jól védekező gö­döllőiek ellen, akik a 44. percben szépítettek. A második félidőben állandóan a Bem SE támadott, de a helyzeteket sorra kihagyta. Csak a 82. percben tudta előnyét nö­velni. G.: Papp, Mannhercz, Bog­nár, ill. Teliér. Jó: Veres, Bog­nár, ill. Bara, Magyar, Nánal. Haffner Vladimir Tököl—Budaörs 1:0 (1:0). Tököl, 200 néző. V.: Horányl. Már a 35. másodpercben, távoli lövés után zörgött a budaörsi háló. A játék további részében a kapusokkal az élen a védelmek jeleskedtek a csatársorok gyengén játszottak. A hideg miatt nem alakult ki jó já­ték, mindkét fél csapkodó, ideges teljesítményt nyújtott. G.: Szere- dl. Jó: Ambrózi, Szered!, ill. Németh, Berger. Pomáz—Üjhartyán 3:3 (2:1). Po- máz, 400 néző. V.: Császár. Az el­ső félidőben 1:0, 1:1, majd 2:1 volt az eredmény. Szünet után, mint­ha kicserélték volna a hazai gár­dát. Tervszerütlenül, csapkodva játszottak, s csak büntetőből nö­velték előnyüket. Üjhartyánt ez sem törte le, a 70. percben szé­pített, majd befejezés előtt 3 perc­cel kiegyenlített. Kitűnő bírásko­dás mellett a vendégcsapat lelke­sedésből jelesre vizsgázott. G.: Borbély, Vajas, Pintér (ll-esből), ill. Svébis I (3). Jó: Szabó, Lei- dinger, Vajas, ill. Svébis I (a me­zőny legjobbja), Czira, Svébis II. Majorosi Antal Isaszeg—Fóti SE 4:0 (1:0). Isa­szeg, 200 néző. V.: Badacsonyi. Változatos, sportszerű mérkőzésen jó bíráskodás mellett a hazai csa­pat nagyobb arányban is győzhe­tett volna. Fót nagyon alárendelt szerepet játszott, csak egy kapu­fára telt erejéből. G.: Takács (2, egyet ll-esböl), Mészáros, Skri- bek. Jó: Nagy (a mezőny legjobb­ja), Varga, Békési, Hajdú. Kiss János 1. Törökbálint 11 8 2 1 27-10 18 2. Bem SE 11 G 4 1 19- 9 16 3. Tököl 11 6 2 3 14-10 14 4. Nagykőrös 11 6 1 4 26-19 13 5. Váci VSE 11 4 4 3 18-15 12 6. Kartal 11 5 4 2 13-12 12 7. Budakalász 11 4 4 3 19-20 12 Üjhartyán 11 3 6 2 20-21 12 9. SZTK 11 4 3 4 15-16 11 10. Budaörs 11 4. 2 5 19-14 10 11. Isaszeg 11 2 5 4 14-15 9 12. Fóti SE 11 3 3 5 9-18 9 13. Maglód 11 3 2 6 12-18 8 14. Pomáz 11 2 4 5 11-19 8 15. Bag 11 1 5 5 13-21 7 16. Gödöllő 11 1 1 9 11-23 3 Mindent»! egy idegenben Kartaltól az ifjúsági csapat hiány­zása miatt 2 büntetőpont levonva. Arany mellé bronz Phoenixben a sportlövő-világ­bajnokságon a nagyöbű sport- puskaverseny térdelő testhely­zetében Papp Lajos 384 körös teljesítménnyel világbajnok lett. Az összetettben először ötödiknek hirdették ki, de az eredmények felülvizsgálata után előre lépett a magyar sportoló, és bronzérmet szer­zett 1135 körrel. A sportpisztolyban. NDK- győzelem született. A két ma­gyar versenyzőnek gyengébben ment, Mucza, a 20., Marosvári a 43. helyen végzett. Az éllovas Ceglédi Vas­utas győzött Gyulán, s to­vábbra is ve­zet. Az egyre jobban bele­lendülő Vecsés döntetlent ért el Debrecenben. A Kossuth KFSE esélytelenül állt ki a listavezető Volán otthonában s a papírforma valóra vált. így tehát egy győzelem, egy döntetlen, s egy vereség a va­sárnapi mérleg. Keleti csoport Cegléd— Gyulai MEDOSZ 3:1 (2:0) Gyula, 600 néző. V: Hévízi. CVSE: Rétfalvi — Zsemlye, Laborcz, Vágó, Kresják (Cson­tos), Zátonyi, Csurgai, Kö­kény, Kábák, Liptai, Czopkó, 25. perc: Liptai a lesre ját­szó védelem mellett Czopkót indította. A csatár egy csel után az alapvonaltól vissza­gurított a kapu elé, s a berob­banó Kábák 10 méterről a jobb sarokba lőtt. 1:0. 27. perc: Kökény szabadrú­gást ívelt be, a labdát a ka­pus pont Kábák elé ütötte, aki fejesgóllal növelte az előnyt. 2:0. 69. perc: A CVSE kapuja előtt pattogott a labda, majd Csőke 18 méteres bombával szépített. 2:1. 84. perc: Kökény tértölelő átadással Kábák elé játszott. A középcsatár a kapu elé ívelt, s Csontos 10 méteres fe­jese a léc alá vágódott. 3:1. A hazaiak némi mezőnyfö­lényben játszottak, de a Pfest megyei támadások veszélye­sebbek voltak. Szünet után a hazaiak nagyon rákapcsoltak, s különösen a szépítés után erősen rohamoztak, de komoly gólhelyzetet a tömörülő védők mellett nem tudtak kidolgoz­ni. Csontos fejes gólja után az ellenfél beletörődött a vere­ségbe. A CVSE erőnléti, tech­nikai és taktikai fölényben volt, s ezt a helyiek nemegy­szer durvasággal próbálták ellensúlyozni. Cegléd nagy lel­kesedéssel és nagyon jól játsz­va szerezte meg a két pontot. G: Kábák (2), Csontos. Jó: az egész csapat. (Ungureán L.) DEAC—Vecsés 0:0 Debrecen, 100 néző. V: Barcs. V. VIZÉP: Drágán — Corti, Szűcs, Sztanev, Makovecz, Kalmár, László (Kiss), Fodor I, Krausz (Fodor II), Schu­bert, Vándori. A hazaiak fölényben voltak, de nem tudták áttörni a jól záró vecsési védelmet. Jó: Drágán, Szűcs, Sztanev. 1. Cegléd 11 7 3 1 18-12 1T 2. Pénzügyőr 11 7 2 2 24-11 16 3. Budafok 11 5 4 2 17- 9 14 4. Sz. Dózsa 11 6 2 3 16-13 14 5. Lehel 11 4 4 3 10- 7 12 6. SZVSE 11 4 3 4 14-14 11 7. Szarvas 11 3 5 3 14-15 11 8. DEAC 11 4 2 5 23-20 10 9. Szóin. MÁV 11 2 6 3 13-18 10 10. Vecsés 11 3 4 « 7-12 10 11. Gyula 11 3 3 5 20-19 9 12. Bocskai 11 3 3 5 15-18 9 13. Középítők 11 3 3 5 9-13 9 14. MGM. Debr. 11 3 3 5 14-19 9 15. KISTEXT 11 2 4 5 12-18 8 16. Kiskunf. 11 2 3 6 10-23 7 Északi csoport Volán—Kossuth KFSE 3:1 (2:0) Rákoscsaba, 1500 néző. V; Bana. Kossuth KFSE: Sárközi — Hoffmann (Bözsöny), Vigh, Márkus, Egervári, Nyikos, Me­gyeri, Buronyi, Hajdú (Nia- menyez), Bodó, Dusík. A Volán SC az első negyed­órában kétgólos előnyre tett szert. A jó formában levő él­lovas nyugodt játékkal biztos győzelmet aratott a 87. perc­ben 10 főre olvadt szentend­reiekkel szemben. Ugyanis ek­kor Egervárit sportszerűtlen-» ségért kiállították. Jó: Buronyi, Hajdú, Vigh. 1. Volán SC 11 8 2 1 29-13 11 2. Kazincb. 11 7 3 1 20- 8 17 3. Izzó 11 6 2 3 22-12 14 4. S.-újhely 11 6 1 4 11- 9 13 5. Nagybátony 11 4 4 3 14-10 12 Kisterenye 11 4 4 3 11- 7 12 7. MVSC 11 4 3 4 12- 8 11 8. SKSE 11 3 5 3 18-15 11 9. BEAC 1 4 2 5 11-14 11 10. Esztergom 11 4 2 5 12-16 1« 11. KKFSE 11 3 4 4 10-15 1# 12. Nyíregyh. 1 11 3 3 5 7-13 t 13. Ikarus 11 4 1 6 10-19 9 14. Lenin város 11 3 2 6 16-21 8 fi. KELTEX 11 2 3 6 12-21 7 16. Borsod 11 2 1 8 11-25 1 Szünet után beszorult u Telefon © A vasárnapi rang­adón a Váci Hír­adás mindkét pontot otthon tartotta a máso­dik helyezett Te­lefongyár ellené­ben. Idegenben csapataink gyen­gén szerepeltek. Csupán Dunake­szi szerzett pontot. Szigetújfalu, mint már beszámoltunk szomba­ton l:0-ra kikapott az ERDÉRT- től, a PSC és Aszód pedig vasár­nap szenvedett vereséget. Duna menti csoport Vác—Telefongyár 3:1 (0:1) Vác, 700 néző. V.: Weisz. V. Híradás: Drajkó — Molnár, Néder, Jeszenszky, Pindes, Bőhm, TORNÁSZDOBOGÓ A ljubljanai tornász-világbajnokság női legjobbjai a dobo­gón (balról jobbra): Erika Zuchold (NDK) a 2. helyezett, Lud­milla Turiscseva (Szovjetunió), a világbajnok és jobboldalt az ugyancsak szovjet Zinaida Voronyina, a bronzérmes. A magyarok közül Békési szerepelt a legjobban, 22. lett. összetett csapatversenyben Szovjetunió, NDK, Csehszlová­kia sorrend született, Magyarország a hatodik. Megyei totóeredmények 1. Váci Híradás—Telefongyár 3:1 1 2. Pomáz—Üjhartyán 3:3 X 3. Isaszeg—Fóti SE 4:0 1 4. Bag—SZTK 3:0 1 5. Albertirsa—Bugyi KSE 2:0 1 6. Túra—Gyömrő 2:3 2 7. Monor—Pilisi KSK 0:1 2 8. Csepel Autó—Pécel 1:1 X Ozsvári (Dudás), Pintér, Kriska. Laczkó, Pálinkás. A mérkőzés elején a vendégek jóvoltából sok szabálytalanság tar­kította a játékot. A 11. percben Jeszenszkyt felvágták a 16-oson belül, de a bíró továbbot intett. A 28. percben Pintér és Ambrus kö­zött „nézeteltérés” támadt, s mindkettőt kiállították. A vendé­gek hosszú labdákkal kísérleteztek. A 34. percben a Telefonos közép­csatár kiugrott és a kifutó Drajkó mellett a hálóba lőtt. A 44. perc­ben Pálinkás egyenlítési alkalmat hagyott ki. A második félidő hazai roha­mokkal indult. Beszorult a Tele­fon, játékosai csak néha-néha jöt­tek át a félvonalon. Az 55. perc­ben Pálinkást felvágták, a 11-est Kriska értékesítette. A 65. perc­ben Molnár távoli beívelését Pá­linkás a meglepett kapus mellett a hálóba fejelte. A 73. percben Kriska kiugrott, erős lövését a kapus nem tudta fogni, lábbal próbált védeni, de lábáról a háló- oa perdült a labda. A váciak technikájukkal igye­keztek ellensúlyozni a Telefon­gyár kemény játékát. Nagyobb arányú győzelmüket a vendégka­pus jó védése akadályozna meg. G.: Kriska (2, egyet ll-esből), Pálinkás. Jó: Molnár, Jeszenszky, Pindes, Kriska. Breznay István XV. kér. Növényolaj—Dunakeszi 0:0 Czabán Samu tér, 250 néző. V.: Szabó I. F. D. Vasutas: Solymosi — Ra- kovszki, Szabadi, Smál, Gál, Kiss S., Hegedűs, Kiss L., Dósa, Kuns- tár (Száraz), Nagy (Heinczinger). A vasutasok az első félidőben két helyzetet kihagytak. Szünet után a két csere sem segített a Pest megyei csatársoron. Vég­eredményben hiába támadott 70 percen át Dunakeszi — részben a hazai kapus jóvoltából — nem szü­letett gól. Jó: Szabadi, Smál, Gál, Kiss L. Solymosi László Magnezit—PSC 2:1 (0:1) Gergely utca, 150 néző. V.: Turdesán. Pilisvörösvári SC: Gubán —Mo­gyorósi, Schuck, Szauter, Stiffter, Peller Gy., Sodró, Mannhercz, Peiler J., Bartl, Háber (Mirk). Az első félidő vörösvári fölényt hozott. A 27. percben jobboldali támadás után Sodró ügyesen gu­rított középre, s a labdát Bartl to­vábbította a hálóba. Ezután Mann­hercz 15 méterről óriási kapufát lőtt. A szórványos hazai lefutáso­kat jól hárították a védők. Fordulás után a Magnezit kezde­ményezett, de a védelem Gubán- nal az élen a 73. percig jól hárí­tott. Ekkor egyenlített a Magne­zit. Nem sokkal később Mann­hercz újból vezetést szerezhetett volna, de labdáját előbb a gólvo­nal előtt mentették, majd a kapu­fát találta el. A 83. percben a já­téktér közepén Stiffter eladott egy labdát, s ebből szerezték a győz­tes gólt a helyiek. Nem sokkal befejezés előtt Mannhercz a léc mellé fejelt. Közepes iramú mérkőzésen a helyzetek alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. A bíró- hármas kitűnően működött. G.: Bartl. Jó: Gubán, Mogyo- rósi, Schuck, Mannhercz. Kovács Tibor Északközép csoport Mizserfa—IM Vasas Aszód 3 xt (1:0) Kazár, 100 néző. V.: Heiliger­mann. Aszód: Karlovics — Palik, Ka­tonás, Raffai, Tukora, Truzsi, Ja- kus, Mudri, Magyar, Huszár, Go- hér (Maldrik). A 12. percben Palik megsérült* az ápolás után nagy kötéssel a fején játszott tovább. A hazai csapat lendült jobban bele, ezt bi­zonyítja, hogy a 25. percben ll-es­ből vezetést szereztek. Szünet után Aszód erősített, s az 52. percben fejes gólból egyenlí­tett. Később a kapus 25 méterre kifutva, lábbal mentett Mudri elől. A 67. percben Katonás el­csúszott, s az elvesztett labdát megszerezve ismét vezetést szer­zett Mizserfa. A 70. percben Tru­zsi hosszú labdájával Huszár elfu­tott, s szép góllal 2:2 lett. A 78» percben a hazai jobbszélső beadá­sa átszállt Karlovics felett és Su- sán egy méterről a hálóba fejelt. A 88. percben rendezett aszódi tűzijáték után Magyar lövését lábbal védte a hazai kapus. Jó iramú izgalmas mérkőzésen védelmi rövidzárlatok miatt vesz­tett a Vasas. G.: Magyar, Huszár. Jó: Palik* Tukora, Truzsi, Magyar. Szatmáry Sándor Szerdán Chorzowban lesz a Lengyelország—Magyarország selejtező ifjúsági labdarúgó­mérkőzés. A magyar együttes hétfő délben repült el a talál­kozó színhelyére. Tefitulálut nélkül A totóban most sem volt telita­lálat. A 12-es jelentette a maxi­mumot, amelyet 14 pályázó ért el egyenként 80 720 forint nyere­ménnyel. 11-es 233, 10-es 2344 da­rab akadt. Nyeremények egyen­ként: 1940, ill. 289 forint. A 44. hétre átvitt jutalomösszeg 1 272 775 forint. Totóeredmények: x, 1, 2, x, x, 1, x, 2, 2, x, 2, 2, x, X. I