Pest Megyi Hírlap, 1970. július (14. évfolyam, 152-178. szám)

1970-07-07 / 157. szám

8 1970. JULIUS 7., KEDD Hosszabbítás — „mexikói" gólzáporral A félíordulós megyei Labdarűgó- hajnokság hérosztól ínak vissza­vágóján a legnagyobb érdeklődés az elsőség', egyben a Pest megyei Hírlap Kupa sorsát eldöntő Kami —Budaörs taíálfcőzót kísérte. A mérkőzés kicsit emlékeztetett «miniben " az Olaszország—NSZK Világbajnoki találkozóra, amelyen a 89 perc l:l-et hozott, s a hosz- szabbítás után 4:3-ra az olaszok nyertek. Kartalon is gólzáport ho­zott a kétszer tizenötperces rá­adás, de a 120 perc 7 gólja itt egész másképp oszlott meg. Érde­kesség, hogy a tizenhat együttes közül csupán Budakalász és Gö­döllő nyeite meg mindkét talál­kozóját. Az 1—2. helyért Kartei—Budaörs 6:1 («:«. 2:1, i:l). Kait a. 900 néző. V.: Szóra ó. K. MEDOSZ: Mór — Tóth, Kara csondi. Hegyi, Lados, Bereczki. gfiregi, Tóéb-lOtó, Kovács (Gá- ker), Urbán, Csóré. Budaörs: Németh (Kunsági) — Jembach, Vastagh, Mezei, Berger. Máté, Saalai (Dicsvári). Lukács (Mille), Árendás, Bajoóczá, Kiss. Az első félidőben mezönyfölény- toen játszott a helyi együttes, több helyzetet teremtett, s a 20. perc­ben kapushibából jutott előnyhöz. A 33. percben az egyik budaörsi védőről lepattanó labdával Urban elfutott, s a bal sarokba lőtt. Szü­net. után, különösen a hajrában feljött a vendégcsapat. A 78. percben nagy helyzetet hagytak ki, öt perccel később Axendás nem hibázott. A gólt, amely azt jelen­tette, hogy egálba került a két együttes, nagy üdvrivalgással és petárdák fellövésével köszöntötték budaörsi szurkolók. A szépítéssel viszont úgy lát­szik ellőtték puskaporukat a ven­dégek. mert a jobb erőben levő helyi együttes a kétszer 15 perces hosszabbítás során hengereit. A lényegesen többet támadó és helyzetet teremtő, nagy becsvágy- gyal küzdő MEDOSZ, megérde­melten nyert, a csak időnként je­leskedő budaörsiek ellen, s vég­eredményben 7:3-as összgój- aránnyal vívta ki a végső elsősé­get az első meccsen 2:l-re diadal­maskodó Budaörs előtt. G.: Csóré (2), Urban (2), Be­repüld, Lados, ill. Árendás. Jó: Bereczfci (a mezőny legjobbja), Útiban. Tóth, Tóth-Ilkó, ill. Áren­dás, Berger. •t A 3—1. helyért Nagykőrösi Kinizsi—Pomáz 2 :l (!:1). Nagykőrös, 200 néző. V.: teliéi. Nagy lendülettel kezdett a Kinizsi, több helyzetet is térem- iett. de csupán a 35. percben tud­ták bevenni az ellenfél hálóját, majd a 43. percben növelték az előnyt. Egy percre rá védelmi hi­bából szépített Pomáz. Szünet ctán kiegyenlített játék folyt. A Kinizsi a helyzetek alapján az el­ső félidőben behozhatta volna a poánázlak négygólos előnyét, de sorra elügyetlenkedték a gólszer­zés! alkalmat. A két találkozón nyújtott teljesítmény alapján Po­máz megérdemelten jutott a har­madik helyre. G.: Kecskés ni, S. Szabó, ill; Leldinger. Jó: Vilcsák n. Vass, .rózsa, ill. Pintér, Leidmger, Mi­kola, Zegiin. Pécsi Sándor Az 5—6. helyért isaseog—Szigetszentmiklóaá TK Í:1 (#:#, 2:1, 2:1). Isaszeg, 300 né­ző. V.: Vasas. Gól nélküli fél­idő után a vendégek szerezték meg a vezetést, majd Keglovieh látványos csukafejessel egysenli­EGY TIZENHÁRMAS A vasárnapi totófordulóban egy pályázó ért el tizenhárom találatot Í72 893 forint nyereménnyel. Ti­zenkettes 35, tizenegyes 424, tizes 41*1 darab akadt. Nyeremények egyenként 7103, 586, illetve 89 fo­rint. A jövő hetre átvitt jutalom- •ftszeg 330 024 forint. Totóeredmények: 1, 2, 2, X, 1, 2, 1, 2,. x, 1, 2, x, 1, x. tett, sőt a 80. percben a győztes gólt is belőtte. Mivel az első meccsen az SZTK l:0-ra nyert, kétszer 15 perces hosszabbítás kö­vetkezett, de az eredmény nem változott és a csoportban elért gólarány tisztázta a helyezést Isa­szeg javára. A találkozón elsősor­ban a védelmek jeleskedtek, a tartalékos Isaszeg veszélyesebben és többet támadott. G.: Keglovieh (2), ill. Földi. Jó: Grezsák, Keg- lovich, Szaniszló, Nagy. ill. Nagy, Szeremlei, Hollóst. Kiss János A 7—8. helyért Bem SE—Törökbálint 3:0 (2:0). Cegléd, 100 néző. V.: Schuck. Megérdemelten, bár túlzott arány­ban nyert a Bem ßE. Törökbálint 2 :ű-nal kihagyott egy tizenegyest. G.: Kábák (2), Pető (öngól). Jó: Mezei, Csontos, Tűri, Kábák, ill. Takács. A 9—10. helyért Maglód—Tököl 0:0. Maglód, 400 néző. V.: Gecse. A sokat támadó helyi csatárok nem tudták a kí­nálkozó alkalmakat kihasználni, sőt a 25. percben egy tizenegyest is kihagytak; Fülaki büntetőjét kiütötte a tököli kapus. A vendé­gek játékán sokat lenditebt, hogy ismét csatasorba álltak a Tokics ikrek. Jó: Bógyis, Rakita, Varga, ill. Ambrózi (a mezőny legjobb­ja), Jarosi, Tokics I, Tokics II. A 11—12. helyért Budakalász—Cjhartyan 2:1 (1:1). Üjhartyán, 200 néző. V.: Gombás. A helyiek vezetését nemcsak ki­egyenlítette, hanem szünet után a vezetést is megszerezte a több helyzetet teremtő Budakalász. Győzelme nagyobb arányú is le­hetett volna. A helyiek a szokott­nál gyengébb teljesítményt nyúj­tottak. G.: Sárosi, Czermann, ill. I Manger. Jó: Czimmer (a mezőny legjobbja), Baranyák, Bonifert, ill. Manger, Svébis. A 13—14. helyért Bag—Fóti SE 3:1 (0:1). Bag, 100 néző. V.: Glóf. Bag jobban ki­használta helyzeteit, a biróhármas gyengén működött. A 15—16. helyért Gödöllői Vasas—Váci Vasutas 4:0 (2:0). Gödöllő. V.: B. Tóth. Esős időben, csúszós talajon a többet támadó, helyzeteit jól ki­használó Vasas megérdemelten nyert. G.: Hegedűs (2), Legéndi, Teilér. Jó: Bara, Szabadi, Magyar, ill. Lencsés, Kiss J. Tamási László Végeredmény A felfordulás megyebajnokság végeredménye. A csapatok után a helyosztón szerzett pontos számát, illetve a gólarányt tüntetjük fel: 1. Kartal 2, 7:3. 2. Budaörs 2, 3:7. 3. Pomáz 2. 5:2. 4. Nagykőrös 2, 2:3. 5. Isaszeg 2, 2:2 (a csoport­ban elért jobb gólarány döntött). 6. SZTK 2, 2:2. 7. Törökbálint 2, 4:3. 8. Bem SE 2, 3:4. 9. Maglód 3, 4:2. 10. Tököl 1, 2:4. 11. Budaka­lász 4, 5:3. 12. Üjhartyán 0, 3:5. 13. Bag 3, 7:5. 14. Fóti SE 1, 5:7. 15. Gödöllői Vasas 4, 7:2. 16. Váci Vas­utas 0, 2:7. Csúcsok Erfurtban, az NDK atlétikai bajnokságon új világcsúcs szüle­tett. A 20 km-es gyaloglásban Pe­ter Frenkel 1:25:50 órára javította a szovjet Agapov egy teljes perc­cel gyengébb régi világrekordját. Ann-elie Jahns, a 200 m-es női gátfutásban 25.8 mp-es eredmé­nyével beállította az ausztrál Kilbom világcsúcsát és megjaví­totta a Teresa Sukniewicz 15 nap­pal ezelőtt Szófiában elért 26.4 mp-es Európa-rekordját. A Nyugat-B&rlinben rendezett atlétikai versenyen a 3000 méte­res akadályfutásban világrekordot javított az ausztrál O. Brien. Ide­je 8:22 perc! Két tizedet faragott le a szovjet Dudkin 8:22.2 perces világcsúcsából. Edmontoni híradás A kanadai Edmontonból magyar idő szerint hétfőre virradóra újabb eredmények érkeztek a kötöttfogású birkó­zó világbajnokságról. A köze­pes érdeklődés mellett folyó küzdelemben eddig a Szovjet­unió sportoló: szerepeltek a legjobban: egymás után arat­ták győzelmeiket. A nyolc magyar versenyző az első forduló után változa­tos eredményeket ért el, leg­jobban az olimpiai világ- és Európa-bajnok Varga János szerepelt, aki egymás után há­rom győzelmet aratott és egy döntetlent ért el. Németh és Steer viszont kiesett. Tollas' a tévé... ... De még mennyire! Vasárnap Kora délután új sportágat mutatott be mil­liós nézőtáborának: a tollaslabdát. Ám hogyan? A felszabadulási egyéni verseny döntőit ígérték a műsorban — a Sportcsarnokból. S valóban, a férfidön­tőt mutatták, mutogatták — ízelítőül. De micsoda íz marad a nézőben, ha e szép, látványos sportversenyből csak a sportot közvetítették, a verseny­re fittyet hánytak ? Pedig a tollaslabdában is — miként a többi sportágban — a verseny, a versengés az íz, a zamat. Megtudtuk: a magyar felnőttbajnok és az ifjúsági baj­nok méri össze tudását. Megtudtuk: az ifinek eddig még sosem sikerült győznie, s most nagyon fogadko- zott. Az első játszmában vezetett is, de aztán hosszabbítás után 18:17-re győzött a rutinos „öreg” Cserni János. A második játszmában azonban az ifjú Szujovszki Tamás lesöpörte, „kiütötte” 15:6-ra ellenfelét, a bajno­kot. Következett a mindent eldöntő harmadik játszma. De nem a tv-nézőknek. ök csak ígéretet kaptak, hogy az esti tv-híradóban majd közlik: ki győzött. A tv-szerkesztés figyelmébe: színházi előadást — utolsó felvonás elhagyásával (majd közöljük, hogy egy­máséi lettek-e?), krimit — befejezés nélkül (majd kö­zöljük, ki a gyilkos) és sportversenyt — a minden el­döntő végkifejlet nélkül (majd közöljük a végered­ményt felkiáltással) nem illik, nem szabad, nem lehet közvetíteni. E tollas hibában ludas a tv. Az esti tv-híradókban az ígért végeredményt nem közölték. Ezen már nem is csodálkoztunk. Hisz akkor szép a lúd, ha kövér. Alacs B. Tamás Ma A PTS elnökségi ülése A PTS mai elnökségi ülésén a felszabadulási jelvényszerző­verseny dabasi és ráckevei já­rási tapasztalatairól számol­nak be, majd a váci és szobi járás összevonásával kapcso­latos sportfeladatokról tár­gyalnak. Egyéb kérdések meg­vitatása egészíti ki a napiren­det. A belgiumi Francorchampsban motorkerékpáros világbajnoki fu- tárnokát reonde-ztelc. A 250 köbcen­tis gépek futamában Szabó László a hatodik helyet szerezte meg és nyolcadik a világbajnoki összesí­tésben. Most is csak Cegléd . A labdarúgó Totó Klipában, az első fordulóhoz hasonlóan, a má­sodikban is csak a Ceglédi Vas­utas nyert a Pest megyei együtte­sek közül. Vasutas Kupa B-csoport -Miskolc 1:0 (0:0) 800 néző. V.: Demeter Cegiéd­Cegléd, dr. CVSE: Rétfalvi — Vágó Imre, Vágó Gyula, Laborcz, Halmi, Ka- ezur, Kollár, Kábák, Holló (Zá­tonyi), Mihály (Hörömpő), Czop- kó. Kiegyenlített első félidő után az erősen megfiatalított hazai csapat szebben és gólratörőbben játszott az ugyancsak fiatal erőket felvo­nultató MVSC ellen. Az egyetlen gól a 61. percben született Zátonyi tizenegyeséből. Rétfalvi a 69. percben kivédett egy tizenegyest. Ezután végig Cegléd irányított, de az eredmény nem változott. G.: Zátonyi (11-esből). Jó: Rét­falvi, Vágó Gy., Czopkó, Kábák, de a többiek is dicséretet érde­melnek lelkes játékukért. (Ungureán) 1. Cegléd 2. Szegedi VSE 3. Hatvan 4. Miskolc 2 2--2:0 4 2 1 1 — 3:2 3 2 — 1 1 0:1 1 2-----2 2:4 — Me gyei totóeredmények 1. Kartal—Budaörs 6:1 1 2. Nagykőrös—Pomáz 2:1 1 3. Bem SE—Törökbálint 3:0 1 4. Maglód—Tököl 0:0 X 5. Gödöllő—Váci Vasutas 4:0 1 6. Dunaharaszti—Pécel 0:1 2 7. R.-Iacháza—Szentendre 2:2 X *. Ceglédi MEDOSZ—Öcsa 1:0 1 Nyári Kupa Budapesti csoport Budafok—Kossuth KFSE 2:1 (1:1) Budafok, 400 néző. V.: Cserne- falvi. Jó iramú első 45 perc után ella­posodott a játék, s a hazaiak szerencsés góllal nyertek. G.: Megyeri. Almásfüzitő—Ve esés 4:1 (2:0) Almásfüzitő, 100 néző. V.: Rúzsa. PEST MEGYEI HÍRLAP I Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SUHA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest, Vili., Somogyi Béla u. 6. n. ?m. Kiadóhivatal: Budapest, Vili., Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100, 142—220. Gépíró szobák: 343—100/280, illetve 343—100/413, Titkárság: 131—248. Egyéb számok: 141—462, 141—23*. Előállítja: Szikra Lapnyomda, Budapest. INDEX: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető bármely postahivatalnál, a kézbesítőknél, a posta hírlap­üzleteiben és a Posta Központi Hírlap Irodánál (Bp., V., József nádor tér 1. sz.). Előfizetési díj 1 hónapra 29 forint. A Pest megyeiek becsületgólját Szenczi szerezte, ő nyújtott átla­gon felülit & Pest megyei csapat­ból Kalmárod egyetemben. 1. KISTEXT 2. Almásfüzitő 3. Budafok 4. Bakony Esztergom 6. Kossuth KFSE 7. Vecsés 8. Győri D. 2 2-------2:0 2 1 1 — 5:2 2 1 1 — 3:2 2 1 — 1 3:3 2 1 — 11:1 2 — 1 l 2:3 2 — 1 1 2:5 Mogyoróhot és a „ vasorrú“ Még csak 15 éves Görbe Zol­tán, az Alsógödi Horgász Egyesület versenyzője, de már sikerekben gazdag pályafutás áll mögötte. 1959- ben papája vitte le először a Duná­ra horgászni. Ak­kor még mogyo­róbottal pecázott, egy évre rá már bambuszbottal ke­serítette a halak életét. Kora reg­gel vagy késő este „vasorrúban” — így nevezték a la­dikot — járták a Dunát, s a kisfiú egyre inkább rab­ja lett a horgá­szásnak. S aztán követ­keztek a sikerek. 1966-ban a Nagy­dunai Intéző Bi­zottság versenyén a Hárosi-öbölben megnyerte az if­júsági egyénit, s egy évvel később is neki jutott az aranyérem, sőt a győri országos viadalt is meg­nyerte. Ekkor be­került az ifjúsági válogatottba. 1968- ban újabb intéző bizottsági siker, s újabb országos győzelem Baján. A halfogás ifjú mesterét edzőtá­borba vitték, ahol nagyon sokat ta­nult. Tavaly csak bronzérem ter­mett számára, s hogy kiköszörülje a csorbát, szorgal­masan gyakorolt. Hetente négyszer edzett, összesen mintegy 15 órát, * a jobb idő beáll­tával édesapjával, aki egyben edzője is, éjszaka is vízre szállt. Papája, Görbe András egyébként nem­csak vele, hanem a félszáz alsógödi ifjúsági horgász- szál is foglalkozik. A halak „kese- rítése” meghozta gyümölcsét. Mint beszámoltunk, az intéző bizottság versenyén Görbe Zoltán aranyér­met szerzett az ifiknél, bekerült az intéző bizottsá­gi válogatottba, s a dunaújvárosi országos viadalon ismét bizonyíthat­ja majd tudását. Solymosi László Képes seregszemle Dunakeszin szom bat-vasai'- i nap 250 versenyző részvételé- i vei rendezték az ifjúsági at lé- | tikai seregszemle területi dön- * tőjét. íme, egy kis képes ósz- szeállítás a viadalról. Páholyban érzi magát? Legalábbis ilyen pózban kaptuk lencsevégre a ceglédi Gyenes Ferencet, aki magasugrásban az 1952-es születésűek korcsoportjában 160 centivel má­sodik lett. Leány a gáton. A 100 méteres gátfutást Antal Erzsébet (Dunaújváros) fölényesen nyer­te. Kristóf Ferenc, a Dunakeszi Vasutas atlétája, mesternégyest ért el..Az 1952-es szfileté- sűeknél ő nyerte a 110, a 200 s a 310 méteres gátfutást, valamint a 400 métert. 110 gáton másodperces megyei csúccsal lett első. S még egy „elsőség” vár reá: ifi válogatottként jú­lius 25—26-án Krakkóban mutatkozik be, ez lesz a premierje. Addig sem tétlenkedik, mától * Magyar Atlétikai Szövetség kéthetes gödöllői edzőtáborának lakója. Foto: Urban sodili s 15.4 Ez volt az első. Németh kiejtette a labdát, amelyet a be­robbanó szemfüles Csóré közelről a hálóba lőtt, s megszerezte a kartaliak vezető gólját. Foto: Urbán A félfordulós megyei bajnokság s egyben a Pest megyei Hírlap Kupa győztese. A kartali játékosok balról jobbra: Vincze István. Bereczki Antal, Seregi László, Hegyi László, Kará- esondi Ferene. Tóth-Ilkó Mihály. Kovács István Urban László, Lados Tibor, Csóré Gábor, Gá­bor László, Tóth István. Mór Ferenc.