Pest Megyi Hírlap, 1970. június (14. évfolyam, 127-151. szám)

1970-06-23 / 145. szám

8 PEST SIECYEI 1970. JÚNIUS 23., KEDD Féltucattal zárt a Híradás Újfalu sikere Vörösvárott Már az utolsó előtti fordulóban • n eldőlt a Váci Híradás csoport­VToH elsősége. Az 1» I I NV Iova.s a finálén az 5. helyezett Danuviának tucat gólt lőtt. A megyei rangadót meglepetésre Üjfalu nyerte Pilisvörösvárott. Dunakeszi alulmaradt a főváros­ban, Aszód pedig egygólos vere­ségeit szenvedett Balassagyarma­ton. Duna menü csoport Vác—Z. Danuvia 6:1 (3:0) Vác, 400 néző. V.: Zólomi. V. Híradás: Drajkó — Molnár, Kéder, Jeszenszky, Pindes, Já- gerszki (Bendarik), Dudás, Pin­tér (Hugyecz), Laczkó, KrLska, Ozsváxi. A mérkőzés előtt, a városi TS nevében Bábi Lajos virágcsokor­ral köszöntötte a csoportelső Hír­adást. Vác nagy fölényben ját­szott, a vendégek a 47. percben, 4:0 után szépítettek. Később, a nagyarányú előny birtokában a Híradás engedett az iramból, s feljött a cserékkel felfrissített Danuvia, de az eredmény már nem változott. A 82. percben Ge­lencsér kapu mellé rúgott egy ti­zenegyest. G.: Dudás (3), Laczkó, KrisJka, Ozsvári. Jó: Pindes, Dudás, Lacz­kó, Ozsvári. Breznay István Telefongyár—Dunakeszi 3:1 (2:1) Mogyoródi út, 200 néző. V.: Komi ősi. D. Vasutas: Gergely (Csemai) — Gál, Szabadi, Smál, Erdész, Kunstár (Mándics), Hegedűs, Kiss, Kovács, Zoller (Nagy), Dó- 1 sa. A 10. percben Dunakeszi sze­rezte meg a vezetést. Ezután két­ezer is a kapusról kipattanó lab­dát továbbították a hálóba a he­lyiek, akik szünet után növelték előnyüket. A Vasutas nem nyújtotta szo­kott formáját, mérsékelten j át­ázott. Solymosi László Szigetújfalu—PSC 4:3 (2:3) Pilisvörösvár, 200 néző. V.: Ha­lász. Szigetújfalu: Kovács — Pataki, Pflumm, Burst, Novák, Glockl, Winhardt, Tóth, Lerner, Szigetvá­ri, Kaltenecker (Göbl). PSC: Gubán — Mogyorósi, Pei­ler II, Szauter, Stiffter, Jeszkó (Metzger, Babetta), Sodró, Schuck, Peiler I, Bartl, Háber. A nagy hőségben szépen gon­dozott pálya várta a csapatokat. A 7. percben az egymásra váró hazai védők között Tóth kiugrott és megszerezte a vezetést. A kö­zépkezdés után Háber elfutott, beadását Sodró nagy erővel lőtte a hálóba. Változatos játék követ­kezett, s a 16. percben ferner há­rom csel után 18 méterről a fel­ső sarokba bombázott. Mintegy negyedóráig mindkét csapat sbkat támadott, de a csatárok irányzé­kával baj volt. A hajrában a vö­rösváriak előbb kiegyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték. Szünet után Kovács nagy sze­rencsével védte Sodró nagy ere­jű lövését, majd Stiffter, Bartl és újra Sodró lőtt mellé. A mérkő­zés egyik legnagyobb helyzetét a 77. percben Háber ügyetlenkedte el. A gólokat, akárcsak az első félidőben, ismét a hajrá hozta. Előbb szögletből egyenlítettek az újfaluiak, majd a 89. percben a győzelmet is megszerezték. A rangadón a sok gól ellené­re sem volt a közepesnél na­gyobb iram. A lelkesebb, keve­sebb helyzetét jobban kihasználó Szigetújfalu szerencsével győzött. G.: Tóth, * Lemer, Szigetvári, Novák. ill. Sodró, Bartl, Háber. Jó: Pflumm, Novák, Tóth. Lemer, Szigetvári, ill. Szauter, Háber. Kovács Tibor Északközép csoport Balassagyarmat—IM Vasas (1:0) Balassagyarmat. 1:0 Kedden Fradi, szerdán MTK A labdarúgó Magyar Nép­köztársasági Kupa országos nagydöntőjében egymást kö­vetik az NB I-es ellenfelek Cegléden. A C. MEDOSZ a 16 közé jutásért ma 17.30-kor a bedei pályán a Ferencvárost látja‘vendégül — a bíró Vadas Gy. lesz —, szerdán pedig a Vasutas 17 órakor az MTK-t fogadja. Érdekesség, hogy az MTK tavaly is járt Pest megyében, akkor az országos nagydöntő második fordulójában a Diós­győrt verő váciak otthonában diadalmaskodott. Cegléden is KÁNIKULA - PONT NÉLKÜL Vecsés szom­bati győzelme után a vasár­napi melegben nem termett babér a Pest megyeieknek. A Ceglédi VSE Jászberényben, míg a Kossuth KÉSE otthoná­ban maradt alui. Északon be­fejeződött a félidényes baj­nokság, a Kossuth KÉSE »a 12. helyen végzett, messze elma­radva múlt évi teljesítményé­től. Keleten még hátravan a Cegléd—Gyula találkozó. Ha Cegléd győz, előbbre kerül­het Keleti csoport Lehel SC—Ceglédi VSE 2:1 (0:1). Jászberény, 600 néző. V: Barcs. CVSE: Rétfalvi — Zsemlye, Tóth, Laborcz, Kresják, Hal­mi, Csuigai (Csontos), Kökény (Mihály), Kábák, Liptai, Czop- kó. 26. perc: Kábák Kökényt szöktette, aki két csel után estében a kapu elé ívelt, Csur- gai magasan felugorva a léc alá fejelt. 0:1. 69. perc: Laborcz felszaba­dító rúgása rövidre sikerült. A labda Tóth és Zsemlye között pattogott, s a berobbanó hazai középcsatár nein hibázott. 1:1. 71. perc: A helyiek 18 mé­terről küldött cseles szabad­rúgása a kapu bal alsó sarká­ban kötött ki. 2:1. Az első percekben a hazaiak voltak fölényben, majd a Vas­utas vette át az irányítást. Szünet után a Lehel nagy erő­vel rohamozott, s a védelem megingását kihasználva egyen­lített, sőt vezetéshez is jutott. A nagy meleg ellenére jó ira­mú mérkőzés folyt, Ceglédnek az utolsó 10 percben még volt ereje arra, hogy szinte kapu­jához szögezze ellenfelét, s ekkor Mihály hibázott nagy helyzetben. G: Csurgai. Jó Kresják, Halmi. Laborcz, Ungureán László 1. Szóin. MÁV 15 10 4 1 27: 9 24 2. Pénzügyőr 15 8 4 3 26:11 20 3. Szeg. Dózsa 15 7 3 5 16:10 17 4. Középítők 15 7 3 5 25:20 17 5. Szeg. VSE 15 7 3 5 18:18 17 6. Szarvas 14 6 4 4 18:15 16 7. Ceglédi VSE 14 6 3 5 22:16 15 8. KISTEXT 15 6 3 6 30:25 15 9. Budafok 15 4 6 5 16:17 14 10. Lehel SC 15 6 2 7 18:21 14 11. K.-félegyh. 15 4 5 6 14:26 13 12. Debr. EAC 14 3 6 5 18:22 12 13. Bocskai 15 5 2 8 19:24 12 14. Vecsés 15 4 3 8 17:27 11 15. MGM Debr. 15 2 7 6 15:27 11 16. Gyula 14 3 2 9 11:22 8 Északi csoport Kazincbarcika—Kossuth KFSE 1:0 (0:0) Szentendre, 500 néző. V: Há­mori. Kossuth KFSE: Franczia — Raáb, Sándor, Márkus, Eger­vári, Vígh, fffíidjí, Niamesny, Bárányos, Szepesi (Güíácsi), Megyeri. Kitűnő iramú mérkőzésen hazai támadásokkal telt el az első félidő. A szentendrei ro­hamok azonban veszélytele­nek voltak. Szünet után erő­sen feljavult Kazincbarcika és egy góllal megérdemelten nyert. Jó: Raáb (a mezőny leg­jobbja), Márkus, Vígh, Megye­ri. Végeredmény 4. Volán 15 14 1 — 42: 8 29 2. K.-barcika T5 10 1 4 34:13 21 3. SKSE 15 9 3 3 25:19 21 4. Leninváros 15 9 — 6 29:23 18 5. S.-újhely 15 6 5 4 20:14 17 6. Miskolc 15 7 2 6 26:18 16 7. Kisterenye 15 5 6 4 17:20 16 8. V. Izzó 15 4 7 4 19:23 15 9. Ikarus 15 5 4 6 19:23 14 10. Nyíregyh; 15 3 8 4 16:21 14 11. Nagybátony 15 5 3 7 20:25 13 12. Kossuth KFSE 15 4 4 7 18:22 12 i3. Esztergom 15 5 2 8 20:26 12 14/ Borsodi B. 15 2 5 8 11:22 9 15. BEAC 15 2 3 10 10:35 7 16. KELTEX 15 2 2 11 13:27 6 NB I B-s sorrend Lejátszották a labdarúgó NB I B helyosztóit. Ennek alapján a sorrend a következő 1. FÖSPED, 2. Pécsi Bányász, 3. Bp. Sparta­cus, 4. Egyetértés, 5. Kecskemét, 6. Oroszlány, 7. Békéscsaba, 8. Győri MÁV DAC, 9. ZTE, 10. Eger, 11. Ganz-MÁVAG, 12. Szol­noki MTE, 13. BKV Előre, 14. ózd, 15. Szf. MÁV, 16. Debreceni VSC, 17. BVSC, 18. Várpalota. • PEST MEGYEI HÍRLAP i Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SUHA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest, vm,, Somogyi Béla u. 6. II. em, Kiadóhivatal: Budapest, VUI., Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100, 142—-220. Gépíró szobák: 343—100/280, illetve 343—100/413. Titkárság: 131—248. Egyéb számok: 141—462, 141—250. Előállítja: Szikra Lapnyomda, . Budapest. INDEX: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető bármely postahivatalnál, a kézbesítőknél, a posta hírlap­üzleteiben és a Posta Központi Hírlap Irodánál (Bp., V., József nádor tér 1. sz.). Előfizetési díj 1 hónapra 20 forint. voltak már a kék-fehérek. Három évvel ezelőtt csak ke­servesen, 1:0-ra nyerték a ku­pameccset. A CVSE—MTK találkozó másik érdekessége, hogy a hazai közönség ismét láthatja a Vasutas egyik régi játékosát, Oláht, aki jelenleg az MTK-ban szerepel. Jók voltak Törökék A kézilabda férfi NB I. B tavaszi utolsó fordulójában el­maradt a Tisza Cipő—Csömör mérkőzés, mert nem érkeztek meg a bírók. A Fonó második győzelmét aratta. Vác—Miskolci B. 21:19 (12:10). Vác, 300 néző. V: Schneider, Pelek. V. Fonó: Török S. — Orosz­ki, Toldi (2), Vértesi, Török G. (5), Baracsi (4), Vuklovszki (1). Csere: Berczelly (3), Petrányi (5), László (1). Végig a váciak vezették 2—3 góllal, s érdekesség, hogy mindkét csapat három hétmé­terest kihagydtt. Jó: Török S., Török G., Ber­czelly, László. B. J. Mundial és karnevál Három 13+1-es A vasárnapi totófordulóban ki­lencen értek el 13 találatot, egyen­ként 43 199 forint nyereménnyel. Közülük hárman a -fl-et is jól tippelték, s nekik egyenként 91198 forint jut. Tizenkettes 209, tizenegyes 2655, tízes 18106 darab akadt. Nyeremények egyéniként: 1240, 98, illetve 21 forint. Totóeredmények: 2, 1, 1, 1, 1, 2, 1, x, 2, 1, x, 1, 2, x. Véget ért a Mundial, de a világ legjobb labdarúgócsapa­tainak háromhetes versengése bizonyára még hosszú ideig a sportvilág kedvelt témája lesz. Nemcsak azért, mert felejthe­tetlen találkozókat vivtak a csapatok, hanem a labdarúgás népszerűsége miatt is. Újabb nyilatkozatok. Pelé, aki Mexikóban ismét csillo­gott, és egyedülálló bravúrt hajtott végre azzal, hogy har­madszor lett világbajnok csa­pat tagja, így nyilatkozott: „Nem volt könnyű dolgunk az olaszok ellen, de amikor ä csa­pat nyugodtan játszott, akkor már minden úgy ment, ahogy előre terveztük”. Rivera, az olaszok egyik erőssége: „Nem tudtuk azt a játékot produkál­ni, mint a nyugatnémetek el­len, az elődöntő 120 perce ki­fárasztott bennünket”. Seeler, az NSZK csapatának kapitá­nya, azt mondta, hogy együt­tese a döntőben jobban helyt­állt volna Brazília ellen. ' Az olaszokat kimerítette az elő­döntő. ★ A finálét a legnagyobb ér­deklődéssel természetesen Brazíliában és Olaszországban kísérték. Rio de Janeiróban 2 millió ember vonult fel az ut­cákon, s olyan karnevált tar­tottak, amilyenre még nem volt példa. Ismerősök és isme­retlenek egymás nyakába bo­rultak, tűzijátékot rendeztek, petárdák robbantak, s úgy hír­lik, az ünneplés egészen ked­dig tart, amikorra hazavárják Pelééket. A DPA jelentése sze­rint a nagy esemény alkalmá­ból Brazíliában amnesztia is lesz. A nagy karnevál és Bra­zília világbajnoki győzelme azonban ismét halottakat és sebesülteket követelt. A felvo­nulás első,öt órájában hatan haltak meg, a mérkőzés köz­vetítése alatt hárman szívro­hamot kaptak, és meghaltak, 37 más riói lakost pedig kör­házba kellett szállítani. Rómában és más olasz váro­sokban is óriási érdeklődés kí­sérte a világbajnokság döntő­jét. De hiábavaló volt a nagy várakozás, az olasz válogatott­nak nem sikerült a harmadik világbajnoki győzelme. Ennek ellenére nincs elkeseredettség Itáliában, az emberek annak is örülnek, hogy a csapat el­jutott a döntőig, feledtetve a négy év előtti kudarcot. A 96 gólból Müller, az NSZK válogatottja tizet szerzett, és ezzel ő lett a világbajnokság gólkirálya a brazil Jairzinho (7) előtt. A Mundial mérkőzéseit a stadionokban 1 millió 570 ezer ember tekintette meg, felül­múlva az 1966-os angliai 1 mil­lió 489 ezres számot. LEGSÚLYÚ DOBOGÓN 1. Vecsés—Kiskunfélegyháza 2. Jászberény—Ceglédi VSE 3. Kossuth KFSE—Kazincbarcika 4. Pilisvörösvár—Szigetújfalu 5. Balassagyarmat—Aszód 6. Váci Híradás—Z. Danuvia 7. Telefongyár—Dunakeszi VSE 8. Tisza Cipő—Csömör 9. Váci Fonó—Miskolci B. 4:0 1 2:1 1 0:1 2 3:4 2 1:0 1 6:1 1 3:1 1 elmaradt, törölve 21:19 1 A Brazília—Olaszország döntőt a brazil csapat 4:l-re nyerte. Képünkön: Pelé uj­jongva emeli magasba a Jules Rimet-kupát. Az első sajtóvisszhangok tárgyilagosan állapítják meg, hogy Brazília megérdemelte a világbajnokságot. Az olasz la­pok közül a Gazetta dello Sport és a Corriére dello Sport öröm­mel üdvözli a válogatott má­sodik helyét — harmadik az NSZK lett, l:0-ra legyőzve Uruguayi —, s igen élesen bí­rálja az olasz futballra jellem­ző védekező stítust. A világbajnokságon összesen 95 gól esett, hattal több, mint 1966-ban Angliában. A leg­eredményesebb csapatnak Bra­zília bizonyult 19 góljával, az NSZK (17), Olaszország (Í0) és Peru (9) előtt. Mindössze egy csapat, El Salvador nem tudott gójt lőni: 4 legtöbb gólt az NSZK kapta (10), El Salva­dor és Bulgária 9—9-et, a leg­kevesebbet a Szovjetunió és Svédország (2—2). VB megawattban A mexikói VB-4 megérezte a magyar villamos en orgia ­szolgáltatás is. Elsősorban az éjszakai közvetítéseknél, an­nak a körülbelül, egymillió té­vékészüléknek a működése, amely máskor ezekben az órákban „vak és néma”, pon­tosan mérhetően megnövelte az energiafogyasztást. Még a tét nélküli, és így aránylag kevés érdeklődést ki­váltó NSZK—Peru mérkőzés is körülbelül 100 megawattal növelte meg a terhelést, a Brazília—Csehszlovákia és a Brazília—Anglia meccs több­letterhelése már megközelí­tette a 180 megawattot, a szer­dai olasz-nyugatnémet meccs okozta többletterhelés viszont meghaladta a 200 megawattot, a többletfogyasztás pedig az 500 megawattórát, vagyis 500 ezer kilowattórát. Igaz, ez részben „megtérült” abban, hogy azoknak a szurkolóknak nagy része, akik egyébként reggel 4 órakor már borotvál­koznak, kávét vagy teát főz­nek, égetik a lámpát a für­dőszobában, most a jelek sze­rint nem ébredtek fel a meg­szokott időben. Ebben az idő­ben ugyanis a fogyasztás a szokásosnál körülbelül 80 ezer kilowattórával kevesebb volt. A vasárnapi közvetítések ki­sebb mértékben ugrottak ki a fogyasztási grafikonokon, hi­szen vasárnap általában töb­ben nézik a tévét. Inkább csak időbeli eltolódás mutatkozott ezeken a vasárnapokon. Ugyanis már este 7 órakor bekövetkezett az a fogyasztá­si szint, ami általában csak egy órával később szokott je­lentkezni. Most körülbelül e£y órán át, tehát pontosan a meccsek első félidejében 140— 150 megawatt többletterhelés mutatkozott, ami azonban a második félidőre már elvesz­tette többlet-jellegét. HAT ARANY Pest megyei víziparádé Szombathelyen, a súlyemelő Európa-bajnokságon akárcsak a szombati nyitány, a második nap is világcsúcsot hozott. A magyar Földi Imre légsúlyban 372,5 kilogrammal állított fel új világrekordot, s elhódította a dobogó legmagasabb fokát. Megyei totóeredmények Mozgalmas a kajakozók prog­ramja. A múlt héten Nagymaro­son rendezett megyebajnokság után — ahol 15 egyesület színei­ben 250 versenyző állt rajthoz az 52 számban, köztük szép szám­mal fővárosiak is — most az új­pesti öbölben randevúztak a fia­talok. Akárcsak Nagymaroson, az újpesti országos ifjúsági kajak- kenú seregszemlén, a Pest me­gyeiek közül elsősorban a váciak tettek ki magukért. Az összesí­tett pontversenyben a Váci Hajó 5. lett. Fiúk ül. korcsoport. Portyakajak, 500 m: 1. Kovács (Vác), ...3. Med- gyes (Vác). Portyakenú kettes, 500 m: ...2. Juhász, M6r (Vác). V. korcsoport. Kenu egyes, 500 m: ... 3. Kosdi (Vác). VI. korcsoport. Kajak egyes, 1000 m: ...3. Kovács (Vác). Lányok n. korcsoport. Portyakajak ke*, tes, 500 m: ... 2. Bidö, Heintz (Nagymaros). ül korcsoport. Portyakajak, 500 m: ... Kosdi (Vác). Portyakajak kettes, 500 m: 1. Kosdi, Fülöp (Vác). Csepelen három arany- és kél ezüst termett a Váci Hajó eve­zősed számára. Férfiak Felnőtt kormányos kettes: .:: 2. Vác. Ifjúsági n. korcsoport. Kormá­nyos nélküli kettes: 1. Tóth, Wachtler. Kétpárevezős I. Gyu- ricza, Buchnicz. Nők Ifjúsági. I. korcsoport. Kétpár­evezős: 1. Hohner, Kiss. Egypár­evezős: ... 2. Szentkirályi. Juniorok a szőnyegen A birkózók országos junior bajnokságán ‘ a Pest megyei versenyzők két első, egy máso­dik és két harmadik helyet vívtak ki. Kötöttfogás 48 kg: 1. Sápi Ferenc (Cégié-» di VSE). 68. kg:... 3. Csiszár (Csepel Autó), Szabadfogás 48 kg: 1. Sallós Károly (Cse­pel Autó),....3. Nagy (Cegléd). 52. kg:... 2. Bartucz (Abony). T0T0Z0INK FIGYELMÉBE! A megyei labdarúgó szövetség hétfőn nyilvánosságra hozta a va­sárnap kezdődő helyosztó páro­sítását, s ez eltér attól, amelyet korábban velünk közöltek. Emiatt a 16-os számú megyei totószel­vényről töröltök a Nagykőrös— Pomáz, Bem SE—Törökbálint, Gö­döllő—Váci VSE, Kiskúnlacháza— Szentendre, valamint a Pilis— Gyömrő mérkőzést, mert ezreknél felcserélték a pályaválasztói jo­got. így a soron következő szel­vényen csak öt „érvényes” mér­kőzés lesz. Innen — onnan Telt házat várnak június 27-ést este a Népstadionba, az Országos Sportnapok budapesti jubileumi sportünnepélyére. Gazdag, válto­zatos programot állítottak össze, s a három és félórás műsor kere­tében lesz a Ferencváros—Újpesti Dózsa NB I-es labdarúgó rang­adó, az újpesti meccs visszavá­gója. ★ „A világ eddig legjobban díja­zott versenyét rendezzük — jelen­tette Bill Talbert, az Egyesült Ál­lamok nyílt teniszbajnokságának főrendezője. — Az összes számra 160 000 dollárt fizetünk ki, a férfi egyes győztesének 20 000 dollárt adunk”. ★ Troycben befejeződött a Ma­gyarország—Franciaország férfi és női válogatott tornászviadal. Mind a két számban fölényes magyar győzelem született. Női egyéni­ben az első négy közé csak ma­gyar versenyző jutott. ★ Wimbledonban óriási érdeklő­dés mellett kezdődött meg a 84. nemzetközi teniszverseny. A ti­zenhat gyepes pályát 26 ezer né­ző ülte körül. A hagyományok­nak megfelelően, férfi egyesben az első mérkőzést — a „centeren** — a tavalyi védő Laver játszotta, aki győzött az amerikai See Wagen ellen. Baranyi Szabolcs három játszmában vereséget szen­vedett a csehszlovák Ko üdéiké­től.