Pest Megyi Hírlap, 1970. március (14. évfolyam, 51-75. szám)

1970-03-17 / 64. szám

1970. MÁRCIUS 17., KEDD ml megyei ^KirlnP Újoncbravúrokkal kezdődött Remekeltek a kapusok A két csoportos megyei labda­rúgó-bajnokság nyitánya bővel­kedett a meglepetésekben. Az i újoncok remekeltek, Sziget- | szentmiklós és Karta! idegenben győzött, Budaörs pedig pontot rabolt Pomázon. A nehéz tala­jon a csatároknak nem ment a góllövés, e* ebben nagy részük van a kitűnően védő kapusok­nak is. Tudósítóink jelentése alapján remekelt a gödöllői Du­dás, a törökbálinti Szolnoki és a budaörsi Németh, valamint a szigetszentmiklósi Gyetvai. A nyitányt négy döntetlen tarkí­totta. A csoport Fóti SE—Törökbálint 0:0. Főt, é(J0 néző. V.: Vasas. Kitűnő tala­jú pályán, két jól felkészült csa­pat nagyiramú színvonalas játék­kal megérdemelten osztozott a pontokon. A bíróhármas jól látta el feladatát. Jó: Diósi (a mezőny legjobbja), Guzsaly, Pektor, Kal­már, iE. a védelem Szolnoki ka­pussal az élen. Pomáz—Budaörs 0:0. Pomáz, 600 néző. V.: Kaiser. Közepes iramú mérkőzésen a helyi csapat me­zőnyben és a kapu előtt egyaránt jobb volt. A 8:0-ás szögletarány is bizonyítja fölényüket, de a csatárok rendre hibázták, illetve a vendégkapus kitünően védett. Jó: Matuz, Leidinger I, Ham bale, Zeglin, ill. Németh, Vaslagh, Ber­ger, Kiss. Majorosi Antal Tököl—Budakalász 1:1 (1:0). Tököl, 100 néző. V.: Aranyosi. Végig szakadó esőben, de jó tala­jú pályán már az első 20 perc­ben nagy iram alakult ki. Ek­kor a tököli Halászt és a kalászi Czermant kakaskodásért kiállítot­ták. Feljöttek a haziak és a 44. percben szögletből megszerezték a vezetést. Fordulás után is Tö­köl támadott többet, de két nagy helyzetet kihagyott és az igen lel­kesen játszó vendégek a 75. perc­Végeredményben a míklósiak jobb helyzetkihasználása döntött, akik Frida (2), és Földi révén szerezték góljaikat. Jó: Gyetvai, Hollósi I. 1. SZTK 1 1-----3:2 2 2. Budakalász 1 — 1 — 1:1 1 Budaörs 1 — 1 — 0:0 1 Fóti SE 1 — 1 — 0:0 1 Pomáz 1 — 1 — 0:0 1 Tököl 1 — 1 — 1:1 1 Törökbálint 1 — 1 — 0:0 1 8. Váci VSE 1 — — 1 2:3 — B csoport Üjharty án—Isaszeg 2:0 (0:0). Üjhartyán, 250 néző. V.: Faragó. Az időjáráshoz képest eszményi talajon az első félidőben lendü­letesen rohamozott a vendégcsa­pat, ám Cira, a hazai kapus bra­vúrt bravúrra halmozott és három holtbiztos helyzetben mentett. Fordulás után üjhartyán átvette а. játék irányítását és két szép góllal megszerezte a győzelmet. G.: Tujner, Turnier. Jó: Cira (a mezőny legjobbja), Cserna I, Cserna II, Manger, 111. Békési, Szaniszló, Nagy. Kairtal—Maglöd 1:0 (1:0). Mag­lód, 300 néző. V.: Herczegh. Ki­tűnő játékvezetést láthattak a né­zők. A mélytalajú pályán a tech­nikás hazai csatárok nem boldo­gultak a sárral. Az újonc karta- liak rendkívül lelkesen és jól ját­szottak, megérdemelten nyertek, bár a gólhelyzetek alapján állt a döntetlen is. Bem SE—Bagi TSZ SK 5:1 (4:0). Bag. V.: Gaál. A tavalyi NB in­as, de most csaknem teljesen új csapattal pályára lépő bagiakat a ceglédiek már az első félidőben lerohanták. Nagykőrösi Kinizsi—Gödöllői Vasas 1:1 (1:0). Nagykőrös, 200 néző. V.: Potocsnyi dr. A többet támadó hazaiak, a jól védekező vendégekkel szemben a 40. perc­ben megszerezték a vezetést. Szü­net után Is a Kinizsi volt a fö­lényben, de a gödöllői kapus Du­dás ragyogóan helytállt, a 70. percben Józsa 11-esét Is kivédte. A ritkább vendégtámadások min­dig veszélyesek voltak, s ennek eredményeként a 80. percben Gö­döllő egyenlített. Jó játékvezetés mellett nem várt nagylramú, szín­vonalas, sportszerű mérkőzés volt. G.: Kecskés 1H, HL Lipták. jS: Vasas, Vilcsák I, Kecskés IH, S. Szabó, ill. Dudás (a me­zőny legjobbja), Teliér, Magyar, Barta. . , Pécsi Sándor 1. Üjhartyán 1 1 '----- \ 2. ' Kartal 1 1 — u- ltO 2 3. Bem SK 11------5:1 2 4. Gödöllő 1— 1—1:1 1 NagyQcőrös 1 — 1 — 1:1 l б. Bag 1--------1 1:5 — 7. Maglód 1--------1 0:1 — 8. Isaszeg 1--------1 0:2 — to zlkodás igazságos. G.: Ács, 111. Sárosi. Jó: Miheller (a mezőny legjobbja), Pásztor, Ács, Gólya, ill. Göncz, Gimfert, Bonifert. Szigetszentmiklósl TK—Váci Vasutas 3:2 (2:0). Vác, 150 néző. V.: Kovács. Már az első percben gólt lőtt az újonc SZTK, s a 9. percben 2:0-ra vezetett. Szünet után így alakult az eredmény: 2:1, 3:1, 3:2. Az első félidőben az SZTK, szünet után Vác volt jobb. SZOV Óbudai Szesz­gyára üdítőital palac­kozáshoz felvételre keres: férfi és női munkaerőt, valamint lakatos szakmunkáso­kat. Jelentkezni lehet a munkaügyi osztá­lyon, Budapest III., Folyamőr u. 9—11. Szolnoki Állami Gaz­daság kőröstetétleni üzemegysége felvételt hirdet egy kőműves és egy ács szakmunkás felvételére. Jelentkezni lehet a kőröstetétleni üzemegységben. Eladó 3 szobás családi ház, 204 négyszögöl kerttel Dunaharasztin, Lenin u. 5. Autóbusz- megálló a ház előtt. HÉV-hez, vasúthoz 1 percre. Dr. Matsch Je­nő, Budapést VI., Baj­za utca 23. Telv:J424— 912, szerdán, pénteken 6—8-ig. Eladó beköltözhető ház gyümölcsössel, szőlővel, kerttel. Ér­deklődni : Cirjákné, Zalán u. 12., a gyár mellett. Családi ház építők, fi­gyelem! Az Üvegesek Ktsz (Budapest Vin., Baross u. 66—68., tele­fon : 330—706) soron kívül vállal családi ház üvegezést. Rende­léseket bármelyik részlegünk, fiókunk felvesz. 2 mm-es hú­zott síküveg fában ta- paszrögzítéseel 48,20 Ft/m2. Taunus személygép­kocsinkat elcserél­nénk, lehetőleg Volga személygépkocsira, megegyezés szerint. Érdeklődni a Székes- fehérvári Sütőipari Vállalat igazgatójá­nál. Telefon: 23—83. J6 állapotban levő 500-as Trabant eladó. Cegléd II., Nyárfa u. 8/a. szám. A BUDAPEST CSOKOLADÉGYAR felvételre keres női dolgozókat, betanított munká­ra, napi 8, 6, 4 órás munkaidőre, férfi­munkásokat, segéd- és betaní­tott munkára, fiatalkorúakat, napi 4, 6 órás mun­kaidőre. Jelentkezés a „BUDAPEST” CSOKOLADÉGYAR munkaügyi osztályán, IX., Vágóhíd u. 20. SZÖVŐ atképzös MUNKAKÖRBE 18 évet betöltött fiatalokat felveszünk. Jelentkezés: levélben. HAZAI PAMUT­SZÖVÖGYAB, Budapest IV. kér. Újpest, Baross utca 99. Munkabíró takarító­nőt munkás- és ápoló­nővér otthonokba fel­veszünk. Cím: Mun­kásszállók Központja, Budapest VIII., Dózsa György út 150. Je­lentkezés levélben. Beton- és Vasbeton- ipari Művek Szent­endrei Gyára (Szent­endre, Dózsa György út 34.), azonnali belé­péssel felvesz női munkaerőket takarí­tói munkakörbe, va­lamin férfiakat autó- szerek és betonelem- gyártói munkakörbe. Felvétel személyes je­lentkezés esetén. Abonyi, ceglédi, nagykőrösi telepünkre felveszünk férfi és női dolgozókat kitárolási munkákhoz, valamint raktári válogatáshoz. Áru kiszereléséhez idősebb dolgozók félnapi foglalkoztatásra is jelentkezhetnek. MÉK járási kirendeltség, Cegléd. Hévizén két szoba, bú­torozva, ellátással, nyári szezonra válla­latnak kiadó. Ajánla­tot özv. Papp László- né, Cegléd, Felszegi u. 22. kérek. A Mezőgazdasági Gépjavító Vállalat 2. sz. Állomása azonnali belépéssel felvesz esztergályos, marós, karosszérialakatos, autóvillamossági szerelő, motorszerelő szakmunkásokat és nyugdíjasokat. Jelentkezés a mű­szaki osztályon, Budapest XVII., Pesti u. 5—7. Vízszívó MIA-motor szivattyúval jó karban levő eladó. Nagykőrös, 1. járás Tázerdő dűlő 20/c. Balogh Antal. Beköltözhető 3 szobás, kertes, családi ház el­adó. Vác, Kereszt u. 2. Elveszett vasárnap, 8- án Cifrakerttől az át­járóig 50 kilós malac az autóról. Kérjük a becsületes megtalálót, hogy jutalom ellené­ben hozza vissza, vagy értesítsen. Nagykőrös, Abonyi út 26. szám alatt. Munkagépnek alkal­mas, üzemképes, írsz. nélküli 1100-as Fiat Furgon 6000-ért eladó. Nagykőrös, Csillag u. kettő. ______________ El adó 5 éves, 175 ma­gas, deres, kritikát ki­bíró, hasas ló. Ugyan­ott korai fekete és barna szemű vető zöldbab és étkezési cirmos bab, nagyobb mennyiségben kapha­tó. Hovány Márton, Jászkaraj enő. Eladó ingatlan Nyáirs- apáton, 3£0—390 négy­szögöles parcellákban. Nagykőrös, Jókai 5. Beköltözhető kertes ház, nagy portával el­adó. Érdeklődni: Ceg­léd, Mizsei út 10. Farmoson 1000 n.-öl szőlős, gyümölcsös, présházzal 12 ezerért eladó. Érdeklődni le­het Vida Imre, XVII. kér, (Rákoscsaba) Har­sona u. 23. Pálfájai Zártkeirtben 800 n.-öl szőlő, lakó­épülettel eladó. Érdek­lődni: Nagykőrös IV., Báthori u. 13. özv. Gödény Sándorné. Eladó jó lakóépülettel, 1000 n.-öl szőlő, szán­tóval, beköltözhető tanya; buszhoz, bolt­hoz, kövesúthoz közel. Érdeklődni: Nagykő­rös, Arbóc dűlő 30. Zabodal Pál. Felveszünk viz-, fűtés- szerelőket, villanysze­relőket, burkolókat, kőműveseket, ácsokat, üvegeseket, épületla­katosokat, festőket, rakodókat, raktári se­gédmunkásokat, kubi­kosokat, építőipari se­gédmunkásokat. Je­lentkezés a Villamos­energiaipari Tatarozó és Építő Vállalatnál, Budapest XIII., Hege­dűs Gyula u. 83—85. Döntetlenes nyitány GÁZOLT A TAXI DUiMAftESZIN Három csapa­tunk döntetlen­nel rajtolt. A Váci Híradás ré­gi „mumusától” Sárisáptól hoz­ta el az egyik pontot, míg a másik két dön­tetlen Szigetújfalun és Aszódon született. Meglepetésnek számít Dunakeszi hazai veresége, az Autótaxitól. Kikapott a Pilisvö- rösvári SC is, amely a játék képe alapján döntetlent érdemelt volna a Vágóhíd utcában. Duna menti csoport Sárisáp—Vád Híradás 1:1 (1:0) Sárisáp, 150 néző. V.: Zentai. V. Híradás: Drajkó — Molnár, Néder, Jeszenszky, Pindes, Já- gerszki, Dudás, Pintér, Kriska, Laczkó, Ozsvári. A váciak az első 20 percben so­kat veszélyeztettek, a hazai vé­delem háromszor is szerencsével hárított. A 25. percben a sárisápi középcsatár a balszélre húzódva, a 16-os sarkáról hatalmas lövést küldött a kapuba. A 47. percben Kriska balszélről beívelt labdáját Laczkó a kimoz­duló kapus felett a hálóba fejel­te. A 66. percben Molnár a kitörő hazai csatárt a 16-oson belül visz- szarántotta, a 11-est azonban Du­dás mellé rúgta. Ez fellelkesítette a váciakat, nagy lendülettel tá­madtak, de a tömörülő hazai vé­delem mindent hárított. A küzdelmes mérkőzésen a já­tékosok végig bírták a nagy ira­mot és a nehéz talajt. Vác kis szerencsével győzhetett volna. G.: Laczkó. Jó: Néder, Dudás, Kriska, Laczkó. Breznay István K. Húsos—PSC 2:0 (1:0) Vágóhíd utca, 100 néző. V.: Ur- bán. Püisvörösvári SC: Gubán — Mo­gyorósi, Schuck, Szauter, Stiffter, Peiler I, Mirk, Ivies (Peiler III), Bartl, Sodró, Probst. A vörösvári támadásokat a 12. percben egy váratlan hazai le­futásból szerzett gól szakította meg. Továbbra is a Pest me­gyeiek rohamoztaik, Bartl hibá­zott jó helyzetben, majd Schuck 20 méteres szabadrúgása fölé szállt. A 26. percben Draveczet a Húsosból után rúgás ért kiállítot­ták. Szünet után nagy nyomás nehe­zedett a helyi kapura, de a Pest megyeiek három biztos helyzetet hibáztak. A 76. percben Schuck 20 méteres szabadrúgása a kapufán csattant. Hiába küzdött elkesere­detten a PSC az egyenlítésért, a 87. percben egy váratlan lefutás­ból kapott újabb gól megpecsétel­te sorsukat. A sáros, csúszós talajon 80 per­cig a PSC irányított, de helyze­teit nem tudta Iphassaiálni., Leg­alább döntetlent érdemeit volna. Jó: Schuck (a mezőny leg­jobbja), Gubán, Stiffter, BartL Kovács Tibor Autótaxi—Dírnak eszi 1:0 (1:0) Dunakeszi, 300 néző. V.: Kürti. A tizenharmadik króniká A megyei egyéni sakkbajnokság élcsoportjában Herczegnek és Ma­róinak 8, Zalának, Molnárnak, Laminak és Grósznak 7.5 pontja van. Meglepetés, a két rivális Herczeg és Marót legutóbbi dön­tetlené. A xm. forduló eredményei: Fóthy—Herczeg 0.5:0.5, Szalkay— Marót 0.5:0.5, Lőrincz—Pataki 1:0, SzaLay—Molnár 0:1, Grósz—dr. Hunyadi Tsz szőlésze­tébe felvesz időszaki munkásokat, szerződé­ses dolgozókat nyitási és metszési munkák végzésére. Jelentkezés a tsz irodájánál, Nagy­kőrös L j. Szurdok dűlő 11. Szentendrei Városgaz­dálkodási Vállalat, Ady Endre út 5. azon­nali belépéssel felvesz: gyakorlott gyors- és gépírót, építőipari anyagismerettel ren­delkező anyagkönyve­lőt, utókalkulátort, építőipari technikust, nehézgépkezelőt, gép­kocsivezetőt különle­ges gépjárműre, vil­lanyszerelőt, vízveze­tékszerelőt, 2 asztalost. Kisüzemű vágóhíd és húsfeldolgozó létesíté­sét, tervezését, szak- és egyéb gépek beszer­zését vállalja aktív szakember. ,,Mezőgaz­dasági üzemek H. 8181” jeligére a kiadó­ba. Papírformás forduló A labdarúgó NB I harmadik fordulójában a papírforma diadal­maskodott, talán csak arra számí­tottak kevesen, hogy a Csepel ott­honában legyőzi a Pécsi Dózsát. A csoport Újpesti Dózsa—Tatabánya 2:1 (0:0). Megyeri út, 7000 néző. Diós­győr—Videoton 2:0 (2:0). Diós­győr, 5000 néző. Vasas—Komló 2:0 (2:0). Fáy utca, 5000 néző. 1. Vasas 2. Újpest 3. Diósgyőr 4. MTK 5. Videoton 6. Komló 7. Tatabánya 8. Rába ETO 3 3-----6:0 6 3 3 3 2 3 11 3 1 — 3—1 3—1 3—1 — 10: 3 13:3 12:3 2 5:7 2 2: 5 2 1:3 2 2:7 B csoport Ferencváros—Szombathelyi Ha­ladás 1:1 (1:0). Szombathely, 7000 néző. Bp. Honvéd—Szegedi EOL 3:1 (2:1). Szeged, 6000 néző. Du­naújváros—Salgótarján 4:1 (2:0). Dunaújváros, 3500 néző. Csepel— Pécs 1:0 (1:0). Pécs, 5000 néző. 1. Ferencváros 2. Csepel 3. Bp. Honvéd 4. Dunaújváros Pécs 6. Szombathely 7. Szegedi EOL 8. Salgótarján 3 2 1—5:25 3 2—14:14 3 2—17:34 3 2—16:44 3 2—16:44 3 1112:43 3-----3 4:10 — 3-----3 2:8 — Dó zsa 1:0. A Lőrinczy—Trepák és a Lami-Csiffári találkozó függő­ben maradt. A mai XIV. forduló párosítása: Herczeg—Csiffári, Trepák—Zala, dr. Dózsa—Lőrinczy, Molnár— Grósz, Marót—Lőrincz, Fóthy— Szalkay. Előre játszották a Pata­ki—Szalay játszmát, melyet Sza­lay nyert meg. ★ Vasárnap folytatták a megyei csapatbajnokságot: GEAC—Ceglédi Spartacus 1:11» Váci Vasutas- Aszódi Vasas 7.5:4.5. A bajnokság állása: 1. Ceglédi Spartacus 20.5, 2. Váci Vasutas 16, 3. Aszódi Vasas 7, 4. GEAC 4.5. Mexikó városban Mexikó lab­darúgó-válogatottja 60 ezer néző előtt 3:1 (2:1) arányú győzelmet aratott Peru csapata ellen. Stockholmban a jégkorong vi­lágbajnokság második fordulójá­nak vasárnap esti harmadik mér­kőzésén került sor a Svédország— Csehszlovákia rangadóra. A talál­kozó a várakozásnak megfelelően óriási küzdelmet és 5:4-es svéd győzelmet hozott. Hétfőn pihenő­napot kaptak a csapatok, a mai harmadik forduló előtt a Szovjet­unió és Svédország veretlen. HÁROM 13 TALÁLAT A vasárnapi totófordulóban 134-1 találatom szelvényt nem ta­láltak. 13 találatos három akadt, egyenként 230 436 forint nyere­ménnyel. 12-es 189, 11-es 2479, 10-es 17 360 darab volt. Nyeremé­nyek egyenként: 2438, 186, illetve 40 forint. A 134-1 találatosok kü­lön jutalmára, a következő játék­hétre 835 484 forintot vittek át. Totóeredmények: 2, x, 1, 2, 1, x, 1, 1, 1, x, x, x, 1, 2. D. Vasutas: Solymosi — Ra- kovszki, Smál F., Gál, Kunstár, Hegedűs, Dósa, Kiss L., Kovács L., Kovács Gy„ Zoller. Bár eleinte Dunakeszi támadott többet, de csatárai a kapu előtt határozatlanok voltak. Feljött az ellenfél és a 45. percben megsze­rezték a győztes gólt. Szünet után is az Autótaxi volt a jobb, a 60. percben Gál kiállítása miatt tíz főre olvadt Dunakeszi ellen. A vendégcsapat megérdemelten nyert, a hazaiak közül senki sem dicsérhető. Solymosi László Szigetújfalu—UFC 0:0 Szigetújfalu, 400 néző. V.: Kele­men. Szigetújfalu: Kovács — Pataki, Pflumm, Burst, Vígh L., Lemer, Tóth, Szigetvári, Novák, Erdei, Vígh T. Az újonc hazaiak végigtámad­ták az első félidőt. Már az első percben Vígh L. hatalmas kapu­fát lőtt. Ezt követően Vígh T. hagyott ki százszázalékos hely­zetet. A 31. percben verve volt az UFC kapusa, ám Novák mellé lőtt. Az utolsó percben Lemer táp­lálta el a kapufát. Fordulás után is a helyiek ural­ták a mezőnyt, bár támadásaik vesztettek lendületükből. A 73. percben Novák öt méterről hi­bázott. A hajrában már mindkét csapat belenyugodott az ered­ménybe. Viszonylag jótalajú pályán, ki­váló játékvezetés mellett nagy­iramú, sportszerű mérkőzés volt. Jó: Burst, Vígh L., Szigetvári. Eszakközép csoport Sörgyár—Aszód 1:1 (1:0) Aszód, 300 néző. V.: Bánhidi. Mély talajú pályán a Sörgyár­nak volt több helyzete, l:0-ás ve­zetésénél még egy 11-est is ki­hagyott. Jó start az NB ll-ben Megyei totóeredmények 1. Fóti SE—Törökbálint 0:0 X 3. Váci Vasutas—SZTK 2:3 2 3. Bag—Bem SE 1:5 2 4. Üjhartyán—Isaszeg 2:0 1 5. Túra—Ocsa 0:1 2 6. Dunaharaszti—Csepel Autó 2:0 1 7. Kistarcsa—Ráckeve 1:4 2 8. Abony—Ceglédbercel 1:0 1 Három csa­patunk jól vette az első akadályt. Szombaton a Kossuth KFSE idegenben győzött a KELTEX ellen, va­sárnap az újonc Vecsés érté­kes döntetlent ért el, a Ceglé­di VSE pedig győzött. Ceglédi VSE—Szegedi Dózsa 1:0 (0:0). Cegléd, 600 néző. V: Cserne- falivy. CVSE: Hamza — Zsemlye, Tóth, Zátonyi, Vágó, Kresják, Csurgat, Kökény, Kábák, Lip­tai, Czopkó (Kollár). 58. perc: Kökény a 16-ossal egymiagasságban az'oldalvonal mellől szabadrúgásit végzett el. A labdára Csurgai rácsa­pott és biztosan lőtt a hálába a tehetetlen kapus mellett. 1:0. 84. perc: Hiamza veszélyes helyzetben nagy bravúrral mentett. A pályán több helyen állt a víz, s ez különösen megnehe­zítette a játékosok dolgát. A Pest megyeiek az első félidő­ben enyhe mezőnyfölényt har­coltak ki, de a kapura kevés lövés ment, amit Jáger jól vé­dett. Fordulás után a ceglédi nyomás még nagyobb lett, s végül is a CVSE izgalmas mér­kőzésen megérdemelt győzel­met aratott. Főleg azért, mert erőnléte lényegesen jobb volt. G: Csurgai. Jó: Vágd, Záto­nyi, Kábák, Kökény, Kresják. (Ungureán) Pénzügyőr—Vecsés 1:1 (1:0). Vecsés, 1400 néző. V: Wot- tava. V. V1ZÉP: Bogár — Mako- vecz, Kalász, Sztanev, Szen- czi, Fekete, Ludaics, Krausz, Schubert, Corti, Kiss. 20. perc: Kiss hatalmas ka­pufát lőtt. 22. perc: Kavarodás után nagy helyzet alakúit ki a Pénzügyőr kapuja előtt, ám Ludaics mellé lőtt. 29. perc: Ártatlan támadás után Sztanev hibázott, majd megzaviarodott az egész VI- ZÉP-védelem és Straub meg­szerezte a vezetést a Pénzügy­őrnek: 1:0. 59. perc: Corti tiszta hely­zetben mellé fejelt. 62. perc: Lendületes táma­dásit vezetett a jobb oldalon a VIZÉP, a beadást Corti a bal alsó sarokba fejelte. 1:1. 73. perc: Sztanev 40 méterei bombája a kapufán, csattant. Az újonc VIZÉP kezdetben igen megilletődötten játszott, ám az első negyedóra után feljött, sok helyzetet dolgozott ki, de ezeket, egy kivételével a csatárok nem tudták értékesí­teni. Ha a vecsésieket egy kis­sé pártolja a szerencse, biztos győzelmet aratnak. G: Corti. Jó: Kiss, Makó- vecz, Kalász. Keleti csoport 1. Bocskai 1 1 — — 2:0 2 2. Ceglédi VSE 1 1 — —­1:0 2 Középítők 1 1 — — 1:0 2 4. Szegedi VSE 1 1 — — 3:1 2 5. Szóin. MÁV 1 1 — — 5:2 2 6. Budafok — 1 — 1:1 1 Debr. EAC i — 1 —­2:2 1 K.-félegyh. 1 — 1 — 2:2 1 MGM Debr. 1 — 1 — 1:1 1 Pénzügyőr 1 — 1 —• 1:1 1 Vecsés 1 — 1 •«— 1:1 1 12. Gyula 1 — — 1 2:5 — 13. KISTEXT 1 — — 1 1:3 — 14. Szarvas 1 — — 1 0:1 —* Szeg. Dózsa 1 — — 1 0:1 — 16. Jászberény 1 — — 1 0:2 — Északi csoport 1. Esztergom 1 1 — — 2:0 2 K.-barcika 1 1 — — 2:0 2 3. Kossuth KFSE 1 1 — — 1:0 2 4. Ikarus 1 1 — — 3:1 2 5. T.-szederkény 1 1 — — 2:1 2 6. Borsodi B. 1 — 1 — 0:0 l V. Izzó 1 — 1 — 3:3 1 Nagybátony 1 — 1 — 1:1 1 Nyíregyh. 1 — 1 — 0:0 l S. Kohász 1 — 1 — 3:3 1 Volán 1 —­1 — 1:1 1 12. Kisterenye 1 — — 1 1:2 —­13. S.-újhely 1 — — 1 1:3 14. KELTEX 1 — — 1 0:1 — 15. BEAC 1 — — 1 0:2 MVSC 1 — — 1 0:2 OK TIZENKILENCEN Kijelölték a labdarugó válogatott keretet Hétfőn délelőtt jelentős ér­tekezlet volt az MLSZ-ben. Hoffer József szövetségi ka­pitány beszélte meg a terve­zett válogatott keretet az NB I-es csapatok edzőivel,, majd Kapocsi Sándor vezető edző ismertette a mától kezdődő gyakorlati munkát. A keret kijelölését némileg gátolta, hogy a Vasas csü­törtökön Bécsben az Admira Energie ellen KK mérkőzést játszik, így az első edzőmérkőzé­sen Tamást és Vidácsot nélkülözi a válogatott ke­ret. Tamást Bicskei, a Honvéd kapusa helyettesíti, így a meg­hirdetett keret 19 főből áll, és­pedig: Kapusok: Tamás (Vasas), Rothermel (Tatabánya), Bics­kei (Bp. Honvéd). Hátvédek: Vellai (Csepel), Páncsics (FTC), Bánkuti (V. Dózsa), Fejes (Videoton). Középpá­lyások: Dunai III (U. Dózsa), Halmost (Szombathely), Vi- dács (Vasas), Konrád (Pécsi Dózsa). Csatárok: Pusztai (Bp. Honvéd), Fazekas (U. Dózsa), Bene (U. Dózsa), Du­nai II (U. Dózsa), Máté (Pécs), Karsai (Videoton), Somogyi (Győr), Becsey (MTK). Hoffer József részletesen megindokolta válogatását. El­mondotta: jelölésének elsősorban a játékosok­nak a klubedzéseken vég­zett munkája, a bajnoki mérkőzéseken mu­tatott formája volt döntő, de latba esett emberi magatar­tásuk is. Hangsúlyozta: senkivel szem­ben nincsen fenntartása és sokan a régi nagy nevek kö­zül nem azért hiányoznak je­lenleg a keretből, mert idő­sebbek, hanem éppen a fent említett válogatási elvek miatt. Ugyanilyen okból nem tagja a jelenlegi ke­retnek a fiatalabbak kö­zül: Kocsis, Noskő, Zám- bó stb. Valamennyi labdarúgónak megvan egyébként a lehetősé­ge a válogatott keretbe kerü­léshez, a kívánalmak magas szintű teljesítésével. Az eddigi élvezett előjogok nem számí­tanak, tehát bármennyiszer is volt valaki válogatott, mindenkor újból és újból meg kell küzdenie a helyért.