Pest Megyei Hírlap, 1969. szeptember (13. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-30 / 226. szám

PEST MEGYEI t/ú'riap 1969. SZEPTEMBER 30., KEDD Rangadó — bálinti hengerrel A megyei labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában a Törökbálint— Szigetújfalu rangadót kísérte a leg­nagyobb érdeklődés. A listavezető Újfalu váratlan nagyarányú vere­séget szenvedett vetélytársa ottho­nában, s így a szigetiek már csak Jobb gólaránnyal állnak a táblá­zat élén. A kiesők frontján is éles a harc. Meglepetésre Maglód mindkét pontot elhozta a Váci Vasutastól és Pécel döntetlent csi­kart ki Tökölön. A teljesen re­ménytelen helyzetben levő Albert- írsán kívül még 6 csapatot fenye­get veszély. Törökbálint—Szigetújfalu 4:0 (2:0) Törökbálint, 1000 néző. V.: Ho- rányi. Törökbálint: Szolnoki — Jánosi, Pető, Pénzes, Gyűrűs, Miskei, Krizmanics, Getmár U (Dobos), Tóth, Orbán, Meri. Szigetújfalu: Kovács (Schneck) — Koroknai, Pflumm, Burst, Vígh I. ,, Urbancsik, Tóth L., Fazekas (Juhász), Szigetvári, Lerner, Vigh T. A rangadóra Újfaluról mintegy kétszázan érkeztek, e a környező községekből is sokan jöttek. A ta­lálkozó végig nagyiramú, kemény küzdelmet, s általában kiegyenlí­tett játékot hozott. Az első félidő derekán, amikor egymás után há­rom újfalui szöglet következett, a vendégszurkolók „érik a gól” ki­áltásától volt hangos a pálya. Azonban nem ott érett, ahol ők gondolták, hanem a másik oldalon, ugyanis Tóth lövése Vígh Lászlón irányt változtatva jutott a hálóba. A 43. percben Gyűrűs fejesével szem­ben tehetetlen volt Kovács. Az 53. percben ide-oda pattogott az újfalui kapu előtt a labda és a végén Orbán lábáról a hálóban kö­tött ki. A negyedik gól előzménye­ként Orbán lövését szögletre men­tette , Schneck, s ezután a beívelt labdát Krizmanics értékesítette. Mindkét fél, de elsősorban az űjfaluiak teljesítményére rányom­ta bélyegét a nagy tét, sokat ide­geskedtek. A kisméretű pályán nem tudtak kibontakozni. Török­bálint viszont „jól tette a labdát”. Erősebb fizikumú, ügyes csatárai gyakran okoztak veszélyt, jól ki­használták a helyzeteket. Jó: Pető, Pénzes, Orbán, Meri, tH. Pflumm, Vígh L., Urbancsik. B. L. Isaszeg—Pomáz 2:2 (2:1). Pomáz, #50 néző. V.: Horváth dr. A végig nagyiramú, sportszerű mérkőzésen a 20. percben a hazaiak szerezték meg a vezetést. A vendégek 10 perc múlva egyenlítettek. A gól után a bíró a reklamáló pomázi Hambaleket kiállította. A 10 főre olvadt hazaiak visszaestek és a 43. percben Isaszeg jutott előnyhöz. A második félidőben Pomáz nagy erővel támadott és három kapufa után a 73. percben sikerült egyen­lítenie. G.: Skribek, Schurmann, 111. Pintér (2). Jő: Gresák, Békési, Skribek Schurmann, ill. Szabó, Palotai, Leidinger L„ Binder. Üjhartyán—Budakalász 3:1 (1:0). Üjhartyán, 400 néző. V.: Szórádi. A hazaiak 2:0-ra elhúztak. Ezután úgy látszott, hogy Budakalász ki tud egyenlíteni, ám a hajrában lőtt újabb góljával Üjhartyán bebizto­sította győzelmét. G.: Tunner (2), Balázs, ill. Horváth. Jó: Klemencz J. (a mezőny legjobbja), Schenk, Svébis, ill. Göncz, Czermann, Zim­mer. Fóti SE—Csepel Autó (2:0 (2:0). Pót, 400 néző. V.: Gróf. A hazaiak már az első félidőben bebiztosítot­ták győzelmüket a teljesen formán kívül játszó vendégeik ellen. A fó­tiak fordulás után már csak az eredmény tartására törekedtek. O.: Láng, Fonód! XI. Jó: Láng, Sza­bó F„ Kalmár. A Csepel Autóból senkit sem lehet kiemelni. Tököl—Pécel 0:0. Tököl, 200 néző. V.: B. Tóth. Nagyiramú, kemény belemenésekkel tarkított mérkőzé­sen két jó védelem harcolt két gyenge csatársorral. Tököl helyze­swímmmm A második gólt fejelik a fehér mezes bálintiak. Szögletdömping Vecsésen Veretlen hét vége w tei alapján győzelmet érdemelt volna. A 10. percben a tököli Szér­űéit sportszerűtlenségért kiállítot­ták. Jó: Jarosi, Barkóczi, ill. Szász, Nagy. Gödöllő-—Nagykőrös 2:0 (2:0). Gödöllő, 200 néző. V.: Lellei. A ha­zai csapat a 39. percben 11-esből szerzett vezetést, majd tovább nö­velte előnyét. Az őszi idény leg­jobb teljesítményével Gödöllő na­gyobb arányban is győzhetett vol­na. G.: Tellér (11-esből), Rab. Jó: Rab (a mezőny legjobbja), Nagy J., Temesvári, Nagy Gy. Magyar, ill. Vadnai, Klenovits, Baranyai. Maglód—-Váci Vasutas 3:2 (1:1). Vác, 100 néző. V.: Gecse. A váciak szereztek vezetést, majd kihagytak egy ll-est. Ezután feljött Maglód és megérdemelten győzött. Bem SE—Albertirsa 5:0 (3:0). Cegléd, 150 néző. V.: Fercsik. A két együttes között klassziskülönb­ség volt, az eredmény nem fejezi ki hűen a játék képét, mert a ceg­lédi csatárok sok helyzetet, többek között egy ll-est is kihagytak. G.: Szabó (3), Liptai,, Bognár. Jó: Szomolányi, Inges, Bukta Liptai, Szabó S., ill. a közvetlen védelem. Szigetújfalu Törökbálint Bem SE Tököl Isaszeg Pomáz Üjhartyán Budakalász Nagykőrös Váci Vasutas Pécel Fóti SE Maglód Gödöllő Csepel Autó Albertirsa 25 14 25 15 25 12 25 10 25 10 25 9 25 10 25 10 25 11 25 8 25« 5 25 3 9 2 7 3 7 6 0 5 9 6 8 8 6 9 6 9 3 11 6 11 7 11 8 11 6 12 4 13 8 12 5 17 32:13 37 45:25, 37 55:27 31 30:19 30 32:26 29 42:37 26 48:44 26 40:42 26 51:41 25 36:41 22 27:43 21 29:35 20 36:44 20 34:46 20 27:37 18 26:70 9 „Életveszélyes pálya“ feliratú táblát kellene ki­akasztani a tököli sport­telep bejáratára — írja Makkos Imre péceli olva­sónk. — Hogy miért? A vasárnapi Tököl—Pécel ta­lálkozó elején a bíró kiál­lította az egyik tököli lab­darúgót, amelyre a helyi közönség nyomdafestéket nem tűrő hangon vála­szolt, s végig sportszerűt­lenül viselkedett A 0:0-ra végződött mérkőzés befe­jeztével pedig az egyik he­lyi szurkoló emberi mivol­tából kivetkőzve leütötte B. Tóth játékvezetőt. A labdarúgó NB III 22. for- dulójában szombaton Du­nakeszi 4 :l-re nyert a Dutra ellen. A vasár­napi folytatás is jól sikerült. Az otthonában játszó Vác, Bag ésVe- csés egyaránt győzött, míg Aszód idegeríben döntetlent harcolt ki. Sajnálatos, hogy a kiesés ellen küzdő Pilisi Bányász hazai pályán csak egy pontot tudott szerezni. Duna menti csoport Váci SE—ÉRDÉRT 1:0 (0:0) Vác 500 néző. V.: Takács. Váci SE: Jakus — Néder, Kriska, Molnár, Pindes, Várkonyi, Dudás (Katona), Pintér, Jágerszki, Fedor, Hugyecz. Az első percekben mind a két csapat kihagyott egy-egy nagy helyzetet. Ezután a vendégek végig nagy mezőnyí'ölényben játszottak, a hazaiak csak időnként veszélyez­tettek. A 48. percben Halmait (ÉR­DÉRT) durva játék miatt kiállí­tották. A vendégek 10 főre olvad­va is kitűnően védekeztek, de a 68. percben a váciaknak mégis si­került megszerezniöik a győztes gólt. G.: Kriska. Jó: Pindes. Molnár, Hugyecz, Kriska. Breanay István K. Húsos—Pilisi Bányász 1:1 (1:0) Pilisvörösvár, 200 néző. V.: Heili­germann. P. Bányász: Wippelhauser — Schuck, Hau, Szauter, Stiffter, Peiler I, Mirk, Sodró, Ivies (Guth), Peiler II, Probst. A kezdeti Bányász támadások a 16. percben csak egy érvénytelen gólt hoztak Mirk révén. A 20. percben védelmi hibából a Húsos jutott 'előnyhöz. A Bányász a hát­ralevő időt végigtámadta, de csak két kapufát lőtt. s csupán az utol­só percben sikerült egyenlítenie. G.: Schuck (11-esből). Jó: Schuck, Peiler I Peiler II. Kovács Tibor Északi csoport Aszód—Alberttelep 2:2 (2:1) Alberttelep, 600 néző. V.: Kiss J. A. Vasas: Karlovics — Maldrik, Katonás, Turcsány, Huszár, Truzsi, Mayer, Kovács, Mudri, Magyar, Tábik. A hazaiak nagy iramát jól lefé­kezte a Pest megyei gárda, s a 6. percben 20 méteres lövésből veze­téshez jutott. Nem sokkal később egyenlített Alberttelep, de a 42. percben ismét Aszód vezetett. A 80. percben született hazai gól után az eredmény már nem változott, igazságos döntetlen született. G,: Huszár (2). Jó: Karlovics Huszár, Truz^. Bag—Somsály 4:3 (3:2) Kartal, 100 néző. V.: Paksi. Bagi TSZSK: Gergely P. — Káré, Boda, Juhász, Varga, DeHe M., Gendur, Katona J., Gergely L., Katona V., Nagy J. A mérkőzést a bagi pálya betil­Albertirsától az ificsapat kétsze­ri ki nem állása miatt két büntető- pont levonva. Hárompontos Újpest-előny A labdarúgó NB I 22. fordulója b papírforma jegyében zajlott. Az aligha tekinthető meglepetésnek, hogy a huzamosabb ideje gyen­gélkedő Fradi pontot hagyott Eger­ben, Tatabányát pedig otthonában is megverte a Rába ETO. Erik az Üjpesti Dózsa bajnoksága, az FTC döntetlené „segítségével” a lila-fe­hérek már 3 ponttal vezetnek. Üjpesti Dózsa—Diósgyőr 4:1 (2:1). Diósgyőr, 16 000 néző. Rába ETO—Tatabánya 2:0 (1:0). Tatabá­nya, 6000 néző. Bp. Honvéd—Egyet­értés 4:1 (3:1). Kispest, 12 000 néző. Eger—Ferencváros 0:0. Eger, 13 000 néző. Szombathely—Dunaújváros 2:0 (1:0). Szombathely, 8000 néző. Pécs—Komló 3:0 (1:0). Pécs, 6000 néző. 1. Ü. Dózsa 22 17 3 2 68:21 37 2. Bp. Honvéd 22 14 6 2 51:19 34 3. Ferencváros 22 14 5 3 46:19 33 4. Vasas 22 13 2 7 57:33 28 5. Pécs 22 11 4 7 30:24 26 6. Rába ETO 22 10 5 7 43:30 25 7. Csepel 22 10 5 7 29:23 25 8. MTK 22 7 5 10 32:42 19 9. Tatabánya 22 8 3 11 25:34 19 10. Diósgyőr 22 6 6 10 23:37 18 11. Salgótarján 22 7 3 12 17:29 17 12. Szombathely 22 ‘5 7 10 19:38 17 13. Komló 22 3 9 10 14:29 15 14. Eger 22 4 6 12 19:45 14 15. Dunaújváros 22 5 4 Í3 17:41 14 16. Egyetértés 22 3 5 14 19:45 11 GALOPPEREDMENYEK 1. New York (5) — Bihar (1) — Imitt-amott (4). Tot.: 17, 12, 19, 25. Bef.: 53, 109. 2. Fazon (3) — Frank (10) — Ga­rancia (6), (Tűzmadár nem futott). Tot.: 30 16, 23, 30. Bef.: 168, 197. Hármas befutó: 2646. 3. Tériké (2) — Passz! (1) — Nor- tende (3). Tot.: 40, 13, 13, 16. Bef.: 78. 111. 4. Trója (13) — Banki K. (12) — Anekdota (5). Tot.: 65, 32, 18, 26. Bef.: 285, 473. 5. Csárdáskirálynö (2) — Gitana (4) — Cukorfalat (1). Tot.: 81, 18, 17, 12. Bef.: 313 176. 6. Salamon (1) — Csusza (8) — Narval (6). Tot.: 135, 30, 24, 18. Bef.: 550, 342. Hármas befutó: 6873. 7. Ara (5) — Argus (6) — Cukor­ka (1). Tot.: 39, 20, 14, 14. Bef.: 176, 118. 8. Robogj! (13) — Maja (1) — Pandora (7). Tot.: 34, 16, 15, 29. Bef.: 105, 401. 9. Szia (8) — Imperium (4) — Bef.: 180 274. 10. Ilyesmi (1) — Turako (3) — Cognac (4). Tot.: 23, 18, 28, 15. Bef.: 468, 122. Menekülés a menedékházból A héten ismét a nemzetkö­zi kupamérkőzések kerülnek előtérbe. A különböző tárná-* kon — többségben szerdán — visszavágókat játszanak, s a részvételből a magyar csapa­tok sem maradnak ki. Buda­pesten a Ferencváros, az Új­pesti Dózsa és az MTK, Győ­rött a Rába ETO vív revans- mérkőzést. A Ferencváros Üllői úti klubházában Kalmár István elnök adott ismertetést a Nép­stadionban szerdán sorra ke­rülő (skót játékvezetői hármas működik közre) visszavágóról. Többek között elmondta, hogy a CSZKA a legeredményesebb bolgár csapat, 1947 óta 14-szer nyert bajnokságot, most ki­lencedszer vesz részt az Euró­pa Kupában, s több játékosa sokszoros válogatott. Lakat Károly edző szerdán Szűcs szereplésére is számít. Az Újpesti Dózsa is 2:l-es vereséggel a tarsolyában áll ki a Belgrádi Partizán elleni visszavágóra. Baráti Lajos mesteredző valószínűleg vál­toztat a megszokott összeállí­táson, mert úgy látja, hogy Duna III. és Káposzta fáradt. Közülük valamelyik kimarad A férfi kézilabda-bajnokcsapa­tok Európa Kupa tornája kereté­ben vasárnap került sor a Bp. Honvéd—HG Koppenhagen vissza­vágó mérkőzésre. A Játékcsarnok­ban 1200 néző volt kiváncsi a má­sodik találkozóra, amelyben a ma­gyar bajnokegyüttes behozva hát- rányádt biztosan győzött és 45:42-es összgolaránnyal továbbjutott a má­sodik fordulóba. Megyei totóeredmények 1. Törökbálint—Szigetújfalu 4:0 1 2. Pomáz—Isaszeg 2:2 X 3. Fóti SE—Csepel Autó 2:0 1 4. Gödöllő—Nagykőrös 2:0 1 5. Domony—Kartal félbeszakadt, törölve; 6. Nagykáta—Üllő 7:1 1 7. Dunavarsány—Budaörs 0:1 2 8. Alsógöd—SZTK 0:1 2 9. Szigethalom—Kis tarosa 0:0 X a csapatból.. Végleges összeál­lítás a mai edzés után lesz. A szerdai kupaellenfelek kö­zül egyébként elsőként — hét­főn reggel — a magdeburgiak érkeztek meg Budapestre. A magyarok úgy tervezték, hogy Lajosforráson töltik el a mér­kőzésig hátralevő napokat. A csapat el is utazott a hegyi üdülőbe, de csak egy napot töl­tött ott, mert) a fűtetlen szobák kockázatot jelentettek, köny- nyen megfázhatnak a játéko­sok, így aztán az MTK a fő­városban fejezi be az előké­születeit. tása miatt Kartalon játszották. Az ­első negyedórát nyomasztó bagi I fölény és 3 kihagyott, helyzet jel- 1 lemezte. Mint az egész idényben 1 mindig, a kihagyott helyzetek, most is megbosszulták magukat és a Somsályi Bányász 2 gólos előnyt szerzett. Bag erősített és 10 perc alatt megfordította az eredményt. A játékvezető a csatár Gergelyt reklamálásért kiállította, ekkor megtört a (hazaiak lendülete. For­dulás után mezőnyjáték folyt, a kapuk csak ritkán kerültek ve­szélybe. A 75. percben nagy védel­mi hibából egyenlítettek: a bányá­szok. A győztes gólt a bagiak a 87. percben kapu előtti kavarodásból szerezték meg. Az idegen pályán, több mint egy félideig 10 emberrel játszó Bag megérdemelten szerezte meg őszi második győzelmét. G.: Gendur (2), Katona V., De­rne M. Jó: Káré, Gendur, Katona J., Katona V. Északközép csoport Vecsés—Mizserfa 2:1 (0:0) Vecsés, 900 néző. V.: Reveland. V. VIZÉP: Bogár — Répái, Kal­már, Leimeter, Szenczi, Tímár, Fo­dor (Molnár), Vándori, Krausz, Kalász, Kiss B. A VIZÉP végigtámadta az egész első félidőt. Egy alkalommal Ka­lász lövése a gólvonalon gurult vé­gig, máskor a kapufa mentett. A második félidőben tovább roha­moztak a hazaiak, de a szervezet­ten védekező vendégek védelmét nem sikerült áttörniük, vagy ha nagy néha igen, akkor a mizserfai kapus bravúrt bravúrra halmozott. Egy gyors lefutásból Kalmár hi­bájából a mizserfaiak megszerez­ték a vezetést. A hazaiak már a 22. eredménytelen szögletet rúgták, amikor a 80. percben sikerült egyenlíteniök. Két perccel a befe­jezés előtt Kalmár jóvátette hibá­ját és megszerezte a győztes gólt. G.: Krausz, Kalmár. Jó: Répái* Szenczi, Tímár. Devecseri bravúr Újhelyen A labdarúgó NB II 22. for­dulójában szom­baton a ceg­lédiek kikap­tak a kiesésre álló K. Tűzálló­tól, vasárnap viszont a Kos­suth KFSE nagy bravúrt haj­tott végre. Legyőzte az ott­honában eddig veretlen Sá­toraljaújhelyi Spartacust. A ceglédiek egy hellyel lejjebb csúsztak a táblázaton, a szentendreiek viszont egy hellyel feljebb kerültek, s csak gólaránnyal állnak a harmadik helyen. Kossuth KFSE—S. Spar­tacus 2:1 (1:0) Sátoraljaújhely, 800 néző. V.: Nagy B. Kossuth KFSE: Devecseri — Bárányos, Racskó, Feny­vesi, Egervári, Sándor, Tie- ber, Szepesi, Pintér, Wéber (Palanik), Bernáth. Az. igen kemény, alig köze­pes színvonalú mérkőzésen végig a hazaiak támadtak. A szentendreiek azonban kitű­nően védekeztek, s különösen Devecseri remekelt, akiről hétközben az a hír járta, hogy szombaton már a Vasasban véd. A Kossuth KFSE vég ül is nagy bravúrt hajtott végre, legyőzte otthonában veret­len ellenfelét G.: Bárányos (11 -esböl), Tieber. Jő: Devecseri (a mezőny legjobbja), Bárányos, Racskó, Fenyvesi. Északi csoport 1. BVSC 22 12 6 4 45:19 30 2. V. Izzó 22 10 7 5 35:16 27 3. Kossuth KFSE 22 11 5 6 33:25 27 4. Nyíregyháza 22 12 3 7 34:27 27 5. Esztergom 22 9 8 5 41:27 26 6. Volán 22 11 4 7 41:22 26 7. K.-barcika 22 9 7 6 27:25 25 8. S.-újhely 22 8 7 7 28:23 23 9. Ikarus 22 10 3 9 C7:34 23 10. Kisterenye 22 9 4 9 30:31 22 11. BEAC 22 7 5 10 38:42 19 12. Borsodi B. 22 7 4 11 30:38 18 13. S. Kohász 22 6 6 10 29:40 IS 14. Papp J. SE 22 6 5 11 31:39 17 15. EVTK 22 5 6 11 30:44 16 16. Ormosb. 22 2 4 16 26:73 S Keleti csoport 1. DVSC 22 14 6 2 35:10 34 2. Jászberény 22 14 3 5 35:27 31 3. Pénzügyőr 22 9 9 4 28:18 27 4. Budafok 22 10 6 6 40:21 26 5. Szóin. MÁV 22 10 6 6 33:26 26 6. KISTEXT 22 9 5 8 3Q:26 23 7. Gyula 22 7 9 6 25:24 23 8. K.-félegyháza 22 9 5 8 32:35 23 9. MGM Debr. 22 6 9 7 21:20 21 10. Ceglédi VSE ü 8 4 10 37:34 20 11. Szeg. VSE 22 7 6 9 28:28 29 12. Bocskai 22 6 8 8 34:41 20 13. Szeg. Dózsa 22 5 6 11 22:28 16 14. Kecsk. TE 22 5 6 11 24:35 16 15. K. Tűzálló 23 4 7 11 19:32 15 16. M.-kovácsh. 22 4 3 15 17:55 u Szertefoszlott remények A kézilabda férfi NB I B első két helyezettje vasárnap megyénk­ben szerepelt. A Szondy SE döntet­lent ért el Vácott, a BNA pedig 23:21-re nyert Csömörön. Ezzel saj­nos a csömöri gárda .a papírforma alapján elvesztette az NB 1-be ju­tás lehetőségét, ugyanis három for­dulóval a bajnokság befejezése előtt a BNA 29, a Szondy SE pe­dig 30 ponttal rendelkezik, míg Csömör a harmadik helyezett FTC-vel egyetemben csak 25-tel. Szondy SE—Váci Fonó 18:18 (13:11) Vác, 1000 néző. V.: Makiári, Weich. V. Fonó: Török S. — Braun­steiner (3), Vértesi (4), Török G. (5), Baracsi (3), Berczelly (2), Bu­davári. Csere: Vuklovszki, Man- ninger (1), Petrányi. Színvonalas, hatalmas küzdel­met, s váltott vezetést hozott a ta­lálkozó. Először a Fonó 5:2-re el­húzott. majd az éllovas nemcsak egyenlített, hanem kétgólos előny­nyel fordult. A második félidőt há­Engedményes vásár szeptember 29-től október 18-ig! kozmetikai áruk ______2____‘___________________» • m osószerek kefe és egyéb háztartási cikkek 30 — 40 százalékkal olcsóbb áron kaphatók Budapesten, Pest, Komárom és Nógrád megyében, az Illatszer- és Háztartási boltokban, a Centrum és az ABC áruházakban. rom váci gól vezette be, s 14:14 után 18:15 volt az eredmény a Fonó javára. A hajrában szeren­csés gólokkal egyenlített a Szondy SE. Jó: Braunsteiner, Török G„ Vér­tesi. így telitalálat A vasárnapi totófordulóban 13+1 találatos szelvény egy darab volt. A nyeremény 468 143 forint. Tizen­három találatos 6, tizenkettes 297, tizenegyes 3714, tízes 25 681 darab akadt. Nyeremények egyenként: 90 564, 1220, 98, ill. 21 forint. Totóeredmények: 2, x, 2, 1, 1, 1* 1» 1, x, 2, x, x, 2, 1. Váci arany Ráckevén A hét végén Ráckevén bo­nyolították le az országos evezősbajnokságot. A férfi junioroknál kormányos nél­küli kettesben az aranyérmet a Váci Hajó Noé—Dulai ösz- szeállítású csapata szerezte meg. PEST MEGYEI HÍRLAP * Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megye) Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SUBA ANDOR . Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős Kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztősei;: Budapest, vili.. Somogyi Béla u. 6. U. em. Kiadóhivatal: Budapest, VUI., Blaba Lujza tér 3. Egész uap hívható Központi teletoo: 343-100. 142-220. Gépíró szobák: 343-100/280. illetve 343-100/413. Titkárság: 131-248. Egyéb szamok: 141-462, 141-25*. Előállítja: Szikra Lapnyomda. Budapest. INDEX 25 064 Terjeszt) a Magyar Posta. Előfizet­hető bármely postabivatalDál, a kézbesítőknél, a posta hírlapüzle­teiben és a Posta Központi Hírlap Irodánál (Bp.. V.. József nádor tér L sz.L Előfizetési öli t hónapra 20 forint.