Pest Megyei Hírlap, 1969. május (13. évfolyam, 98-123. szám)

1969-05-27 / 119. szám

« "‘Js^CMap 1969. MÄJÜS 27., KEDD Körösi bravúr Tökölön Márkus mesternégyese az újoncrangadón A megyei labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának legnagyobb meg­lepetése, hogy Tökölön a körösiek két perc alatt a maguk javára fordították a mérkőzést, s így Tököl elvesztette hazai veretlen­ségét. A két újonc találkozóján Fót lelépte Albertirsát. A táblázat érdekessége, hogy a szombaton félbeszakadt Gödöllő—Szigetújfalu mérkőzést nem számítva, Újfalu három ponttal vezet, az albertir- saiak helyzete pedig egyre re­ménytelenebbnek tűnik. Pomáz—Pécel 2:0 (2:0). Pomáz, 400 néző. V: Szécsényi. A délután fél háromkor nagy melegben le­játszott találkozón az I. félidőben a jobb erőben levő, többet táma­dó hazaiak két góllal elhúztak. Szünet után Pécel enyhe mezőny- fölényt harcolt ki, de az ered­mény már nem változott. G: Pin­ner, Borbély. Jó: Palotai, Leidin- ger L., Pintér, Leidinger Gy., ill. Móczár, Göncz. Csabán Nándor Nagykőrösi Kinizsi—Tököl \ 2:1 (2:1). Tököl, 300 néző. V: Darula. A tartalékos hazai cáapat nagy iramban kezdett, és már az 5. percben megszerezte a vezetést, majd tovább rohamozott, de csa­tárai elkapkodták a helyzeteket. A mérkőzés 2 perc alatt eldőlt, a 30. és a 32. percekben ugyanis gyors lefutásokból a vendégek két gólt szereztek. Szünet után óriási mezőnyfölényben játszott Tököl, de a helyzeteket nem tudta érté­kesíteni. Végeredményben a sze­rencsésebb, kevés helyzetét job­ban kihasználó csapat nyert. G: Kecskés III, (2), ill. Tokics I. Jó: Vadnay, Váss, Kecskés III, Decsi (a mezőny legjobbja), ill. Barkó- czi, Tokics J.. Losits. Váci Vasutas—Csepel Autó 2:2 (1:1). Vác, 300 néző. V: Kaiser. Élénk iramú, sportszerű mérkőzé­sen, kitűnő játékvezetés mellett, a hazaiak léptek fel támadólag, s hamarosan megszerezték a veze­tést is. A szervezetten védekező Csepel Autó még a félidő közepén kiegyenlített, majd szünet után a maga javára fordította az ered­ményt. Már-már úgy látszott, hogy győznek a vendégek, amikor az elkeseredetten rohamozó ha­zaiak az utolsó percben kapushi­bából egyenlítettek. G: Perlusz, Mód, ill. Takács, Novák. Jó: Ta­CEGLÉDI MEGLEPETÉS Kikopott a második A labdarúgó •m nb ii íi. •jRjL fordulójában TNU > amint arról Bpg már beszá- jglpr moltunk, a Kossuth KFSE küzdelmes mérkőzésen csak döntetlent ért el szomba­ton az EVTK ellen. A ceglédi mérkőzés eredményét már kö­zöltük, most részletesen be­számolunk a második helyen tanyázó Jászberény elleni győzelméről. Ceglédi VSE—Jászberény 2:0 (0:0) Cegléd, 800 néző. V: Pusztai. CVSE: Hamza — Zátonyi, Tóth, Halmi, Kubinyi, Zsem­lye, Csurgai, Kresják, Cson­tos, Kábák, Czopkó (Murzsa). A vasutasok támadást tá­madás után vezettek, de a jászberényi kapus remekül védett és a szerencsével sem állt hadilábon. A mérkőzés mindkét gólját a jó formában levő Csontos szerezte a 65. és a 78. percben. A hazaiak ja­vuló formában játszottak, a helyzetek alapján nagyobb arányban is győzhettek volna. Elsősorban Halmi, Tóth, Ká­bák és Czopkó játszott átlagon felük (Ungureán) Keleti csoport 1. DVSC 11 2. Jászberény 11 3. Szóin. MÁV 11 4. Budafok 5. Pénzügyőr 6. MGM Debr. 7. SZVSE 8. Gyula 9. KISTEXT 10. Bocskai 11. Sz. Dózsa 12. K.-félegyh. , 13. Ceglédi VSE 11 14. Kecsk. TE 11 15. M.-kovácsh. 16. K. Tűzálló 7 7 5 5 5 3 4 4 5 4 4 4 4 2 11 2 — 11—4 1 18: 3 17 3 10: 8 15 2 15: 8 14 3 17:12 14 3 13:10 14 1 7: 5 13 3 13:10 12 3 10: 8 12 5 18:17 11 9 6:26 7 3:14 Északi csoport 1. BVSC 2. Volán 3. Kisterenye 4. Kossuth K. 5. Nyíregyháza 6. Papp. J. SE 11 7. K.-barcika 11 8. Esztergom 9. EVTK 10. S.-újhely ljL. V. Izzó 12. BEAC 13. Ikarus 14. SKSE 15. Borsodi B. 16. Ormosbánya 11 6 11 7 11 6 11 6 11 5 5 5 4 3 3 3 3 4 3 11 11 11 11 11 11 11 11 2 11 1 4 18:15 11 3 15:13 11 3 9: 8 11 4 12: 9 10 5 16:18 9 6 13:18 9 6 13:19 8 5 11:18 8 9 9:42 3 Újjáalakult a Magyar Olimpiai Bizottság Hétfőn délelőtt nagy jelen­tőségű eseménye volt a ma­gyar sportnak: újjáalakult a Magyar Olimpiai Bizottság, majd nem sokkal utána meg­kezdődött a Magyar Testneve­lési és Sportszövetség Orszá­gos Tanácsának kétnapos ülé­se. A Népstadion márványter­mében 8.30 órakor kezdődött a Magyar Olimpiai Bizottság új­jáalakuló ülése. Egri Gyula, az előkészítő bizottság elnöke üdvözölte a megjelenteket, majd sor került a 122 tagból álló új olimpiai bizottság megválasztására. Az elnök PESl MEG VEI HÍRLAP » Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága ás a Pest megyei Xanács lapja. Főszerkesztő; SUBA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó:' CSOLLANV FERENC Szerkesztúseg: Budapest, vm.. Somogyi Béla u. *. (1. em. Kiadóhivatal: Budapest, VIII« Blaba Lujza ter l Egész oap Dívható központi telefon: 313-100. 142-220. Gépíró szobák: 343-100 200. Illetve 343-100:413 titkárság: 131-243. Egyéb szamok: 141-132. 141-258. Előállítja: Szikra Lapnyomda. Budapest. INDEX: 85 064 t erjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető oarmely postahivaialoal, a kézbesítőknél, a posta hírlapüzle­teiben és a Posta Központi Hírlap Irodánál (Bp.. v„ József nádor tét v. sz.i. Előfizetési díj 1 hónapra 20 lorlnt. Egri Gyula, a főtitkár Csanádi Árpád lett. A MOB ülését követően az MTS Országos Tanácsa az el­ső ülésnapon megtárgyalta és elfogadta az 1972. évi olimpai játékokra való felkészülés irányelveit, s foglalkozott a sportolók egységes minősítési és nyilvántartási szabályzatá­nak módosításával. Az elhang­zott számos észrevételt figye­lembe véve a tanács módosí­tásokkal elfogadta az előter­jesztett javaslatot Inárcsi főprqba Egy héttel a SZÚR előtt a szí­nész labdarúgó-válogatott Inár- cson lépett pályára, s Cegléd, Nagykőrös, valamint Gyál után ez volt negyedik állomásuk me­gyénkben. A nem mindennapos eseményt nagy érdeklődés előzte meg, több mint ezren övezték a szép környezetben levő inárcsi sporttelepet. Mint Farkas György főrendező elmondta, formabontást tartottak, náluk a meccs előtt volt a műsor, amelynek keretében Tárkányi Ta­mara, Harangozó Teréz, Aradszky László, Kósa Júlia és a Pannónia együttes lépett fel. Tizenegykor vonultak a pályára a csapatok, s a SZÚR előtti utolsó főpróbán a vendégek 6:4 arányú győzelmet arattak. Góljaikat többek között Aradszky László, Fonyó József, Juhász Jácint és Zenthe Ferenc szerezték, míg a helyiek részéről Kiss Imre, Fekete András, Szabó Ferenc és Szepesi volt eredmé­nyes. A meccs után baráti vendéglátás következett, s a színészek délután fél négyig maradtak a községben. kács, Liebhardt, Mészáros, Per­lusz, ill. Gremen, Szabó, Novák, Takács. Bem SE—Isaszeg 3:2 (1:0). Ceg­léd, 200 nézó. V: Gombás. A yű percet óriási mezónyi'ölényben játszotta végig a hazai csápat. A másfél tucat helyzetből azonban csak hármat tudtak' értékesíteni, elsősorban az isaszegi kapusok 65. percben csere történt) parádés védéséi miatt. Nem mondható el ugyanez a ceglédi védelemről, s így a vendégek kévés helyzetük­ből kétszer is a hálóba találtak. G: Szabó S. (2), Liptai, ill. Bene, SkribeK. Jó: Szabó S., Liptai, ill. Takács, Skribek, Békési. (u. i.) Fóti SE—Albertirsa 5:1 (2:0). Fót, 300 néző. V: Vasas. A nagy lelke­sedéssel játszó hazaiak az I. íél- iaoben 2:o-ra elhúztak, ezenkívül számtalan helyzetet kinagytak. A II. félidőben tót a ragyogóan ját­szó Márkus mesternégyesevel már 4:0-ra vezetett, amikor védelmi hibából a vendégek szépítettek. A hajrában ismét a fótiak lőttek gólt. Az utolsó két heiyen álló csapat mérkőzésén a hazaiak akár két számjegyű győzelmet is arat­hattak volna. G: Márkus (4), Fo- nódi II, ill. Motyovszki. Jó: Pek- tor (a mezőny legjobbja), Rursz- ki, Márkus, Szabó, ill. Petró, Pra- zsák, Béres. Törökbálint—Budakalász 4:2 (2:0). Törökbálint, 300 néző. V: B. Tóth. Az I. félidőben mindkét csa­pat sok helyzetet kihagyott, a két gólon kívül más említésre méltó esemény nem is történt. Szünet után nagyon feljöttek a vendé­gek, szépítettek, s már-már úgy tűnt, hogy az egyenlítés sikerül, amikor a hazaiak ismét felülke­rekedtek. A vendégek a hajrában csak szépíteni tudtak. G: Gelmár II (2), Tóth, Meri, ill. Schuck (2). Jó: Szolnoki, Gelmár II, Tóth, ill. Czermann, Túri, Schuck. Szentkuti Ferenc Üjhartyán—Maglód 4:0 (3:0). Üj­hartyán, 700 néző. V: Lellei. A mezőnyben szinte végig egyen­rangúak voltak a vendégek. A hazai csapat jól kihasználva gól­helyzeteit, ilyen arányban is meg­érdemelte a győzelmet. 11 1. Szigetújfalu 11 8 3 — 14: 3 19 10 2. Törökbálint 12 6 5 1 20:12 17 10 3. Bem SE 12 7 2 3 29:13 16 9 4. Tököl 12 6 4 2 16: 8 16 8 5. Isaszeg 12 5 4 3 15:10 14 4 6. Nagykőrös 12 6 1 5 30:20 13 4 7. Pomáz 12 4 5 3 23:19 13 8. Váci VSE 12 4 4 4 18:21 12 9. Budakalász 12 4 4 4 16:21 12 16 10. Üjhartyán 12 4 3 5 19:22 11 15 11. Csepel Autó 12 3 4 5 14:14 10 14 12. Gödöllő 11 4 2 5 17:21 10 13 13. Maglód 12 4 1 7 20:26 9 13 14. Pécel 12 3 2 7 13:29 8 13 15. Fóti SE 12 2 3 7 19;26 7 12 16. Albertirsa 12 — 3 9 11:29 3 A félbeszakadt Gödöllői Vasas— Szigetújfalu mérkőzést nem szá­mítottuk be. Két 1:1 Északon Dunamenti vereségek A labdarúgó NB Ill-ban, mint be­számoltunk, Ve- csés folytatta ve­retlenségi soroza­tát, a Váci SE vi­szont kikapott a Kinizsi Húsostól. Duna menti csoport Telefongyár—Pilisi Bányász 4:0 (2:0) Mogyoródi út, 300 néző. V: Ba­lázs II. P. Bányász: Wippelhauser — Szauter, Fazekas, Krupp, Hau, CsuDán Aszód él- Peller Stiffter, Sodró, Schuck csupán Aszoa ei- ÍCrr-x »«n.,- tt tűnhet vezte a pályaelőnyt, s meglepetés­re csak döntetlent ért el a Gyön­gyösi i Spartacusszal szemben. Di­cséretesebb a bagiak Miskolcon kivívott döntetlené. A Duna menti csoportban, a váciakhoz hason­lóan, a Pilisi Bányász és a Duna­keszi Vasutas is alulmaradt, ösz- szegezve a 11. fordulót: három döntetlen és három vereség a Pest megyei csapatok mérlege. # / Északi csoport MEAFC—Bag 1:1 (1:1) Miskolc. 100 néző. V: Szabó Z. B. TSZ SK: Gergely J. — Boda, Karácsondi, Juhász, Varga, Nagy S., Deme J., Katona J., Deme M., Nagy J., Katona V. A bagiak vasárnap már hajnal­ban keltek, hogy időben odaérje­nek a délelőtti mérkőzésre. Az egyetemisták 10. percben szer­zett vezetését öt perccel később kiegyenlítette a Pest megyei csa­pat. A félidő befejeztéig inkább mezőnyjáték folyt. Szünet után mindkét együttes nagyobb iramot diktált, a kapuk gyakran forog­tak veszélyben, de az eredmény már nem változott. Színvonalas mérkőzésen, kitűnő játékvezetés mellett, igazságos döntetlen született. G: Katona V. Jó: Nagy S. (a mezőny legjobbja), Gergely J., Nagy J., Katona V. Aszód—Gyöngyösi Spartacus 1:1 <l:0) Aszód, 350 néző. V: Kiss dr. A Vasas: Karlovics — Stefkó, Truzsi, Katonás, Palik, Raffai, Ta­más, Mudri, Kovács, Huszár, Tur- csány. A pályaelőnyt élvező Aszód a támadásokra fektette a fő hang­súlyt. Az 5. percben Mudri sza­lasztott el nagy helyzetet, majd Turcsány és Truzsi hatalmas ka­pufája következett. A várva várt gól a 33. percben született meg. Palik 30 méteres fű alatti lövése a bal alsó sarokba vágódott. Ek­kor a játék képe alapján minden­ki azt várta, hogy Aszód fölényes győzelmet arat. Sajnos, a II. félidő nem ezt hoz­ta. Megváltozott a játék képe, a hazaiakra rá sem lehetett ismer­ni, a csatárok és a középpályások nem tudták tartani a labdát. A 75. percben a 16-os vonalon Raf­fai felvágta a vendégek jobbösz- szekötőjét, s a megítélt 11-esből kiegyenlítettek a gyöngyösiek. A 80. percben egy ártatláp Összekoc­canás után nagy meglépetésré az aszódi Katonást és a Spartacus jobbhátvédjét kiállította a bíró. Az első játékrészben Aszód, a másodikban Gyöngyös volt jobb. A Pest megyeiek közül csak Kar­lovics emelhető ki. G: Palik. Vári Zoltán (Szép), Peller II (Ivies), Probst. Az első 20 perc jó iramú játé­kot hozott. A vörösváriak támad­tak, a 11. percben már az ötödik szögletet rúgták, de a csatárok el- ügyetlenkedték a helyzeteket. A 21. percben döntő fordulatot ho­zott a mérkőzés, 17 méterre a ka­putól Szauter es az ellenfél bal- összekötője összecsapott, a játék­vezető meglepetésre ll-est ítélt, amit a hazaiak értékesítettek. Az önbizalomra kapott Telefon hama­rosan újabb gólt szerzett. A II. félWő elején a Bányász feltámadt, de két alkalommal is a 16-oson belül szabálytalanságért a bíró csak közvetett szabadrúgást ítélt. A hajrá a hazaiaké volt, s két újabb góljukkal nem várt fö­lényes győzelmet arattak. A já­tékvezető ítéletei döntő mérték­ben befolyásolták az eredmén j alakulását. A bányászok közifj csak Hau játszott átlagon felül. Kovács Tibor TFSE—Dunakeszi 3:2 (1:0) Csörsz utcá, 250 néző. V: Her« mann. D. Vasutas: Solymosi — Ra« kovszki, Gál, Smál, Kemenczik, Kunstrá (Erdész), Hegedűs, Kis( L., Zoller, Koós, Kovács. Egyenlő erők küzdelmében f 40. percben kapu előtti szabadnia gásból a hazaiak jutottak előny J hoz, majd- a 46. percben újabfc gólt szereztek. Az 54. percben ZolJ ler szépített, az 59. percben női vélték előnyüket a főiskolásod majd befejezés előtt Kovács 2| méteres lövése a 3:2-es végeredi ményt jelentette. « Alacsony színvonalú mérkőzés sen, gyenge játékvezetés mellet^ a helyiek sokat szabálytalankodj tak a dunakesziek csak keveset lőttek kapura. G: Zoller, Kovács. Jó: Kernen-* czik, Kiss L. Solymosi László Győzelem szépséghibákkal Magyarország—Csehszlovákia 2:0 (1:0) Ezer motoros Verőcén Terepügyességi és virslievési vetélkedő Motorzajtól volt hangos hét végén a verőcei Expressz tá­bor. Az ország minden tájá­ról és Csehszlovákiából több mint ezren jöttek el a Termé­szetbarát Szövetség országos motoros találkozójára, mely­nek gazdag programjából a váci motorosklub gondosko­dott. Szombaton KRESZ és műszaki vetélkedőkön mér­hették össze tudásukat a két­kerekűek gazdái, a vasárnapi „csemegét” pedig a terep­ügyességi verseny jelentette, amelynek egyik részvevőjét képünk is bemutatja. A tábor füves-dombos ré­szén a meredek emelke­dőkön és lejtőkön, kapu­kat kerülgetve, gerendán át hajtva vizsgáztak vezetéstechnikából a motorosok és megbízható­ságból a gépek. A házigazdák kitettek magukért, a 125 köb­centiméteres kategóriában a váci Tuttenoy Tamás a máso­dik, az oldalkocsis kategóriá­ban az ugyancsak váci laka­tos János az első helyet sze­rezte meg. Nem kevesebb izgalom, de főleg harsány derű kísérte a virslievőversenyt: a spárgán lógó ínyenc­falatokat menetközben kellett elfogyasztani. Az eredmény? Annyi bizo­nyos, a vetélkedő végén sen­ki sem panaszkodott jóllakott­ságról ... A nyárias időben lezajlott találkozó vasárnapi délutáni befejeztével a versenyek győztesei értékes ajándékok­kal, a többiek pedig egy kel­lemesen töltött hétvégi prog­ram emlékeivel vágtak neki az országúinak hazafelé... Népstadion, 76 000 néző. V: Bentu (román). Magyarország: Szentmihá­lyi — Káposzta, Mészöly, Páncsics — Noskó (Farkas), Szűcs — Szőke (Fazekas), Al­bert, Berte, Dunai 11., Zámbó. Csehszlovákia: Vencel — Dobias (Pivarnik), Plass, Horváth, Zlocha — Szikora, Kuma — B. Vesely, Jaki, Ada- mec, Kábát. G: Dunai II. és Albert. A tétnek megfelelően szo­katlanul túlfűtött légkörben zajlott le a Magyarország — Csehszlovákia első világbaj­noki selejtező mérkőzés, s ennek megfelelően a találkozó irama, színvonala elmaradt a várttól. Bár a győzelem elismerésre méltó fegyvertény, a játék sok kívánnivalót hagyott maga után. Kevés volt a tervszerűség a csatársor játékában és a gólok és a gólhelyzetek — amelyek bőven adódtak — inkább vá­ratlan szituációkból egy-egy remek egyéni teljesítményből születtek, mintsem folyamatos, gördülékeny akcióból. Nem bizonyult jónak. Sós két cse­réje, Farkas és Fazekas csak úgy, mint a legutóbbi bajnoki mérkőzéseken, halvány formát mutatott. Küzdelmes, verítékes 90 perc volt ez, s az egész talál­kozó kimenetele kísértetiesen hasonlított a tavalyi magyar- szovjet Európa-bajnoki talál­kozóhoz. amikor az eredmény ugyanilyen arányú volt a ma­gyar csapat javára, de az ellenfél kiegyenlítése, az egész második félidő­ben a levegőben lógott. A magyar válogatottban Páncsicsot lehet elsősorban ki­emelni. A hátsó sorokban semmi panasz nem lehet Szentmihályira, magabiztosan védett. Mészöly is jól állt a lábán. A csatársorban Dunai II sikeresen mutatkozott be. Prágai lapvélemények A hétfő reggeli prágai lapok tudósítóik tollából számolnak be a világbajnoki selejtezőről. Egyértelmű megállapításuk: A magyar csapat a játék kezdetén sportszerűtlen volt, Káposzha, Szűcs és Noskó dur­va belemenéseivel „megfélem­lítette” a csehszlovák labda­rúgók egy részét. Elítélik egyes csehszlovák játékosok — elsősorban Adamec — törlesz­téseit is. A vereség még nem jelenti azt. hogy a csehszlovákok fel­adták vb-reményeiket, hiszen a magyar csapatnak ha­marosan két újabb mér­kőzése lesz, az írek és a dánok ellen, ezeken is ér­heti őket baleset, s ha pedig nem, Prágában szenvedhetnek vereséget, és akkor harmadik mérkőzés dönt majd. Rosszul végezte feladatát a román bírói hármas — írják a prágai lapok. Albert gólját lesgólnak ítélik meg, bár meg­állapítják, hogy ez nem befo­lyásolta a mérkőzés végső ki­menetelét. Egyöntetű az érté­kelésük a magyar csapatról, amely szerintük még a chilei együttes színvonalát sem éri el. A Ceskoslovensky Sport tudósítása szerint drámai volt a küzdelem. A magyarok biztonságosabbak voltak a védekezésben és ha- tározottabbak a támadások befejezésénél. A lap dicséri Szentmihályit, aki sok nehéz labdát védett. GALOPPEREDMÉNYEK A vasárnapi galoppversenyek eredményei. A vastag betűkkel szedett lovak az alagiak. Az egyes futamok eredményei után záró­jelben közöljük múlt heti tipp- jeinket. I. futam: 1. Bornemissza (1), 2. Sajka (7), 3. Szafiján (2). Tot.: 12, 13, 25, 22. Bef.: 62, 33 (Bornemisz- sza — Jedermann — Radó). II. futam: l. Gigerli (1), 2. In- terurbán (10), 3. Hiába (8). Tot.: 67, 38, 35, 52. Bef.: 488, 726. Hár­mas befutó: 24 720 (Tavaszmező — Kamilla — Nedű). IH. futam: 1. Helga (3), 2. Cu­korfalat (2), 3. Accra (1) és Rek- láma (4). Tot.: 31, 16, 23. Bef.: 170 (Hitvalló — Helga — Actinia)« IV. futam: 1. Imre bácsi (1), 2. Interessant (2), 3. Szentendre (6). Tot.: 97, 25, 26, 18. Bef.: 283, 217 (Hadapród — Interessant — Szent­endre). V. futam: 1. Mikrofilm (9), 2. Grünrock (5), 3. Cukorka (10). Tot.: 35, 21, 18, 24. Bef.: 222, 297 (Szamorodok — Grünrock Idol). t VI. futam: 1. Nádirigó (6), 2. Pál utcai fiú (10), 3. Tyukodi (4). Tot.: 16, 13, 13, 18. Bef.: 71, 174. Hármas befutó: 628 ( Gábor — Gazdagyerek — Nádirigó). VII. futam: 1. Pacifista (6). 2. Katrinca (1), 3. Dodona (7). Tot.: 61, 17, 48, 16. Bef.: 316, 7 (Mávaut — Kőkorzó — Ara). VIII. futam: 1. Kronlerche (5), 2. Isaar (4), 3. Gizi (1). Tot.: 102, 28, 19, 24. Bef.: 123, 202 (Kőkút — Rikkancs — Kronlerche). IX. futam: 1. Paroli (6), 2. Kő­párkány (5), 3. Glubina (4). Tot.*: 35, 17, 13, 15. Bef.: 58, 76 (Kőpár­kány — Szabin nő — Diák). X. futam: 1. Hű szerető (6), 2. Nagyvilág (9), 3. Banderillo (1). Tot.: 87, 43, 28, 33. Bef.: 268, 547 (Siera — Pisze — Szimpátia). B. T. Egy 13+1 találat A vasárnapi totófordulóban két pályázó ért el 13 találatot egyen­ként 229 328 forint nyereménnyel. Egyikük a plusz egyet is jól tip­pelte, s neki 399 201 forint jut. 12-es 71, 11-es 1116, 10-es 9101 da­rab akadt. Nyeremények egyen­ként 4307, 274, illetve 50 forint. Totóeredmények: 1, 1, x, 2, 2, 1, 1, x, x, x, 1, 1, x, x. Megyei totóeredmények 1. Bem SE—Isaszeg 3:2 1 2. Tököl—Nagykőrös 1:2 2 3. Fóti SE—Albertirsa 5:1 1 4. Váci Vasutas—Csepel Autó 2:2 X 5. Nagy kát a—ICartal 4:1 1 6. Ceglédberccl—Abony 2:2 X 7. Ocsa—Üllő 0:1 2 8. Alsógöd—Budaörs 0:0 X