Pest Megyei Hírlap, 1969. május (13. évfolyam, 98-123. szám)

1969-05-06 / 101. szám

fi rtai tu etet ’'&űrlcsp 1969. MÁJUS 6., KEDD PAPÍRFORMÁS FORDULÓ A labdarúgó NB I tizedik for­dulójában a várt eredmények szü­lettek, csupán az MTK tatabányai veresége keltett kisebb feltűnést. A Ferencváros és az Újpest nehe­zen, a Honvéd és a Vasas bizto­san nyert. Ferencváros—Rába ETO 2:1 (1:0). Népstadion, 28 000 néző. Tatabá­nya—MTK 1:0 (0:0). Tatabánya, 6000 néző. Szombathely—Egyetér­tés 1:0 (1:0). Szombathely, 5000 né­ző. Diósgyőr—Komló 1:0 (0:0). Di­ósgyőr, 8000 néző. Újpest—Salgó­tarján 2:0 (1:0). Salgótarján, 9000 néző. Bp. Honvéd—Eger 3:0 (2:0). Eger, 8000 néző. Vasas—Dunaújvá­ros 3:0 (0:0). Fáy utca, 3000 néző. Pécs—Csepel 0:0. Pécs, 3000 néző. 1. Ferencváros 10 7 3 — 27:10 17 2. U. Dózsa 9 7 1 1 24: 8 15 3. MTK 10 6 2 2 16: 8 14 4. Bp. Honvéd 10 5 3 2 21: 9 13 5. Rába ETO 10 5 2 3 22: 8 12 6. Vasas 10 5 1 4 25:17 11 7. Csepel 10 5 1 4 12: 9 11 8. Pécs 10 4 2 4 6:11 10 9. Eger 10 3 3 4 10:17 9 10. Szombathely 10 3 3 4 8:16 9 11. Diósgyőr 9 3 2 4 7:13 8 12. Komló 10 2 3 5 7:13 7 13. Salgótarján 10 3 1 6 6:12 7 14. Tatabánya 10 2 2 6 9:18 6 15. Dunaújváros 10 3 — 7 7:22 6 16. Egyetértés 10 — 3 7 3:19 3 Tizenegy 13+1 találat A vasárnapi totófordulóban 115 pályázó ért el 13 találatot, egyen­ként 4772 forint nyereménnyel. Közülük tizenegyen a -H-et is jól tippelték, s nekik 59 078 forint jut. Tizenkettes 1860, tizenegyes 13 972, tízes 64 280 darab akadt. Nyeremé­nyek egyenként: 197, 26, illetve 11 forint. Totóeredmények: 2, 2,1, x, 1, 1, 1,1, x, x, 1,1, 1, 2. Nyolcnapos maratoni — három csapat bravúrjával Tovább tart Újfalu és Tököl páros versenye A megyei labdarúgó-bajnok­ságban nyolc napon belül há­rom fordulót játszottak. E ma­ratoni héten az éllovas Sziget­újfalu, a Bem SE, valamint a Gödöllői Vasas mindhárom meccsét megnyerte. A vasár­napi, kilencedik fordulóban egyébként jó napjuk volt a vendégcsapatoknak, nyolc pon­tot gyűjtöttek. Az élen tovább­tart a versenyfutás a két pont­tal vezető Szigetújfalu, vala­mint Tököl között. Igaz, a tö­köllek nyomában szorosan ott van az isaszegi gárda. Isaszeg—Nagykőrösi Kinizsi 2:1 (1:1). Isaszeg, 700 néző. V: Lellei. A hazaiak hamar megszerezték a vezetést, ezt a vendégek" még az első félidőben kiegyenlítették. Szü­net után Isaszeg támadást-táma- dás után vezetett, de csak egy gólt sikerült elérnie, mert hol a kapus, illetve a kapufa mentett, hol a csatárok lőttek mellé. A hazaiak győzelme megérdemelt, kis szeren­csével nagyobb arányban is nyer­hettek volna. G: Schurmann, Mé­száros, ill. Kecskés III. Jó: Kri- zsán, Schurmann, Skribek, 111. a két szélső. Törökbálint—Üjhartyán 2:0 (1:0). Törökbálint, 300 néző. V: Szendrő. Az első percekben felváltva forog- | ben volt, amikor a hazai közép­tak a kapuk veszélyben. A hazai­ak a 15. percben szerezték meg a vezetést, majd a 60. percben nö­velték előnyüket. A hajrában rúg­tak még egy kapufát is a végig sportszerű mérkőzésen, melyen az újhartyániak nagyon lelkesen ját­szottak. G: Dobos, Gelmár II. Jó: Szolnoki (a mezőny legjobbja), Gyűrűs, Pénzes, ill. Csema I, Kancsár, Schneck, Klemencz J. Szigetújfalu—Váci Vasutas 2:0 (1:0). Szigetújfalu, 500 néző. V: Halász. A hazaiak léptek fel tá­madólag és a 8. percben értékesí­tették a megítélt 11-est. A mér­kőzés végéig továbbra is Újfalu játszott nagy fölényben, a váciak azonban szervezetten és jól véde­keztek. Így újabb gól csak a 73. percben született. G: Szigetvári (2, egyet ll-esből). Jó: a közvetlen védelem, Vigh L., Tóth L., ill. Mód, Mészáros, Liebhardt. Tompos Antal Tököl—Albertirsa 2:1 (0:1). Al­bertirsa, 600 néző. V: Lauber. Ir- sai rohamok és kihagyott helyze­tek jellemezték az első félórát. A 38. percben a hazaiak megszerez­ték a vezetést, amit a vendégek a 48. percben egyenlítettek ki. A mérkőzés fordulópontja a 62. perc­Aszód ismételt Bagón Győzött a DUTRA — Kikapott a Danuvia Mint ismere­tes, a labdarú­gó NB III nyol­cadik forduló­ját részletekben bonyolították le. A május el­sejei „első fel- . , _ vonásiban Ve­esés es Dunakeszi egyaránt nyert. A folytatás során a legérdekesebb­nek a Bag Aszód szomszédvár rangadó ígérkezett, amelyet a ven­dégek némi szerencsével nyertek megismételték tavalyi győzelmü­ket. Duna mentén a Váci SE le-' győzte a második helyezett Zuglói Danuviát, a Pilisi Bányász viszont tovább gyengélkedve otthonában kikapott a DUTRA együttesétől. Északi csoport Aszódi Vasas—Bagi TSZSK 1:0 (1:0) Bag, 1000 néző. V: Medveczki. A. Vasas: Karlovics — stefkó, Truzsi, Katonás, Palik, Tamás, Kovács, Mudri, Magyar, Huszár, Turcsány. B. TSZSK: Gergely J. — Boda, Rarácsondi, Juhász, Nagy Jenő, Nagy S., Gendur, Katona V., Var­ga, Gergely L., Katona J. Az első húsz percben élvezetes volt a játék, mindkét kapu sok­szor forgott veszélyben, de a vé­delmek jól zártak. A 27. percben egy lesgyanús elfutás utáni kava­rodásból az Aszódi Vasas megsze­rezte a vezetést. A második félidőben Bag lénye­gesen többet támadott, de csatá­rai kihagyták a jobbnál jobb hely­zeteket. A 85. percben az aszódi Kovácsot feleselésért kiállították. A döntetlen jobban megfelelt vol­na a játék képének. G: Magyar. Jó: Truzsi, Palik, Tamás, ill. Gergely J., Karácsondi, Nagy Jenő. Duna menti csoport VCS DUTRA—Pilisi Bányász 2:0 (2:0) Pilisvörösvár, 400 néző. V: Vigh. P. Bányász: Wippelhauser — Fa­zekas, Kau, Krupp, Stiffter, Pei­ler I, Ezauter, Sodró, Ivicz (Schuck), Wist (Peiler III), Probst. Vendégtámadásokkal kezdődött a játék. A 7. percben egy szöglet­ből beívelt labdát Wippelhauser «ti ej tett és a szemfüles Mihalkó nem hibázott. Kezdés után egy tá­voli Bányász-lövés a lécről visz- szapattant, de Peiler I 3 méterről tőié fejelt. A 23. percben Wippel­hauser kiütötte a labdát, amelyet PEST MEGYEI HÍRLAP * Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SUHA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest, VIII., Somogyi Béla u. 6. II. em. Kiadóhivatal: Budapest, Vili., Blaba Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343-100, 142-220. Gépíró szobák: 343-100 280, illetve 343-100/413 Titkárság: 131-248. Egyéb számok: 141-462. 141-258. Előállítja: Szikra Lapnyomda. Budapest. INDEX: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet bető bármely postahivatalnál, a kézbesítőknél, a posta Hírlapüzle­teiben és a Posta Központi Hírlap Irodánál (Bp.. V., József nádor tér t. sz.j. Előfizetési díj i hónapra 20 forint. Zimonyi elcsípett, 18 méterről elő­reívelt, s a labda a kapufa tövé­ről jutott a hálóba. Szünet után a cserékkel átcso­portosított Bányász támadgatott, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani. Csupán Stiffter és Schuck egy-egy lövése jelentett veszélyt. A 87. percben Győrit a vendégektől utánrúgásért kiállítot­ták. Az egymással már sok csatát ví­vott két együttes mérkőzésén megérdemelten nyert a lelkesen és szervezetten játszó DUTRA, a lélek nélküli és szétesően küzdő Bá­nyász ellen. Csupán Krupp, Hau és Feller I lelkesedése dicsérhető a bányászoknál. ! ■■«=* ' Kovács Tibor Váci SE—Z. Danuvia 2:1 (1:0) Vác, 800 néző. V: Geiger. VSE: Ferencsik — Néder, Kato­na, Molnár, Nagy, Jágerszki, Du­dás, Fedor, Kriska, Pálinkás, Ká­vai (Bőhm). Az első percben Kávai lövését mentették, majd a 7. percben a kiugró Kriska elől tisztáztak szög­letre. A 8. percben Dudás elfutott jobb szélen és megszerezte a veze­tést. Vác tovább rohamozott. A 22. percben Katona megsérült — a száját rúgták meg — ennek el­lenére tovább játszott. Ezt köve­tően a Danuvia veszélyes játékkal némi mezőnyfölényt harcolt ki. A második félidő elején Pálin­kás és Dudás előtt adódott hely­zet, majd az 57. percben Feren­csik bravúrral tolt léc fölé egy labdát. A 60. percben Kávait Bőhm váltotta fel. Ugyanekkor a vendégek bal oldali beadásából Pergő a megdermedt Ferencsik mellett kiegyenlített. Felváltva ve­szélyeztettek a csapatok. A 83. percben kapu előtti kavarodás után Kriska lövése a kapus keze között jutott a hálóba. Nagy po- tyagól volt. A hajrában is inkább a Pest megyeiek előtt adódott helyzet. A Váci SE a sérült Katona ve­zérletével jól védekezett, Feren­csik is jó napot fogott ki. A csa­társor, sok helyzetet teremtett a kiegyensúlyozott mérkőzésen. G: Dudás, Kriska. Jó: Dudás, Fedor, Kriska, Pálinkás. Breznay István Utánpótlás és öregfiúk Jelentős esemény lesz a Népstadionban május 7-én, szerda délután 16.30 órától játsszák le a Magyarország— Olaszország 21 éven aluli utánpótlás válogatottak talál­kozóját, majd 18.15 órától ke­rül sor a Magyarország— Ausztria öregfiúk válogatott mérkőzésére. Tehát a Nép­stadion nézői egy műsorban láthatják a tehetséges fiatalo­kat és az elmúlt idők „nagy­jait”. Az utánpótlás válogatottjá­nak gondot az okoz, hogy a tatabányai Ladinszki és a fe­rencvárosi Bálint, a vasárnapi bajnoki mérkőzésen megsé­rült, nem valószínű, hogy játszhatnak. Most a helyette­süket keresik, szóba került Bartosik (Ganz-MÁVAG) és Magyar (Rába ETO) neve is többek között. Az öregfiúk válogatottja legjobb összeállításában lép pályára. Winkler bronzérmes Diósgyőrött 78 versenyző részvételével bonyolították le a szabadfogású birkózók vidéki bajnokságát. Nehézsúlyban Winkler (Csepel Autó), bronz­érmes lett. Tragikus mérkőzés A lejátszott Laufamholz— Fürth nyugatnémet labdarúgó­bajnoki mérkőzésen Werner Windolph, a Fürth 26 éves já­tékosa tragikus balesetet szen­vedett. A fiatal labdarúgót 6 méterről egy erős lövés a mellkasán találta, néhány per­cig még tovább játszott, de az­tán összesett, s hiába szállítot­ták kórházba, az orvosok már nem tudtak rajta segíteni. A diagnózis szerint a nagy erejű lövés a szívén találta a játé­kost. KÖZEL 300 EZER NEZO befogadására alkalmasak a mexikói labdarúgó VB döntő­jére kijelölt pályák, mégpedig az alábbiak szerint: Azték-stadion (Mexikóváros) 109 540, de a helyek száma még növelhető, Jalisco-stadion (Guadalajara) 71081, Leoni­stadion (Leon) 30 ezer, Pueb- la-stadion (Puebla) 35 563, Luis Gutierrez Dósai stadion (Toluca) 30 ezer néző. Megyei totóeredmények 1. Bag—Aszód 0:1 2 2. Albertirsa—Tököl 1:2 2 3. Maglód—Bem SE 1:3 2 4. Szigetújfalu—Váci Vasutas 2:0 1 5. Pécel—Gödöllői Vasas 1:3 2 6. Kakucs—Öcsa 1:0 1 7. Kartal—Ceglédbercel 1:0 1 8. Szód—Budaörs 3:4 2 csatárt a tizenhatoson belül fel­vágták, ám a játékvezető sípja néma maradt. Rögtön ezután Tö­köl belőtte győztes gólját. Durva­ságokkal tarkított játékban, gyen­ge bíráskodás mellett balszeren­csével veszített Albertirsa. A dön­tetlen reálisabb lett volna. G: Dragovics, Losits, ill. Lehoczki. Jó: Jarosi, Tokics I, Dragovics, ill. Kovács, Tóth, Lehoczki. Fazekas Tamás Budakalász—Fót 3:3 (2:0). Buda­kalász, 200 néző. V: Balogh. A kevés néző jó csatárokat és „gól­képes” védelmeket láthatott. A játék rendkívül csapkodó volt. A hazaiak a 77. percben már 3:l-re vezettek. Ekkor Fót ll-esből szé­pített, majd a megzavarodott bu­dakalászi védelem mellett ki­egyenlített. A játékosok közül sen­kit sem lehet kiemelni, a budaka­lászi Horváth három gólja is in­kább a vendégvédelem gyengesé­gét bizonyítja. Bem SE—Maglód 3:1 (2:1). Mag­lód, 500 néző. V: Fercsik. A mér­kőzés játékvezetője nem érkezett meg, így a találkozót az ifik part­jelzője, Fercsik irányította, még­hozzá kitűnően. A Bem SE végig fölényben volt, különösen Szabó S. játszott ragyogóan. A hazaiak lőttek ugyan két kapufát, de ez kevés volt. G: Szabó S. (2), Lip­tai, ill. Harazin. Jó: Szabó S., Liptai, ill. Fitos, Varga. Csepel Autó—Pomáz 2:2 (1:0). Millennium-telep, 100 néző. V: Mé­száros. Az Autó, szünet után át­engedte a kezdeményezést és a lelkes Pomáz 2:l-re fordította az eredményt. A hazaiak csak a 88. percben egyenlítettek a közepes színvonalú, sportszerű mérkőzésen. A helyiek mindkét gólját Szerda­helyi szerezte és a csapatban kí­vüle Gremen tűnt ki. Gödöllői Vasas—Pécel 3:1 (0:0). Pécel, 400 néző. V: Gombás. A 90 percet végigrohamozó hazaiak a mérkőzés elején mellélőttek egy 11-est és ezután is számos hely­zetben hibáztak A vendégek ösz- szesen háromszor lendültek táma­dásba és ezt mindháromszor góllal fejezték be. A 88. percben a gö­döllői Fercsiket kiállították. G: Bara I, Rab, Kántor, ill. Kalmár. Jó: Bara I, Teliér, Jávorszki, Ma­gyar. A péceliek közül senkit sem lehet kiemelni. 1. Szigetújfalu 9 7 2 — 12: 2 16 2. Tököl 9 5 4 — 12: 3 14 3. Isaszeg 9 5 3 1 12: 5 13 4. Törökbálint 9 4 4 1 14:10 12 5. Bem SE 9 5 1 3 24:10 11 6. Budakalász 9 4 3 2 12:13 11 7. Gödöllő 9 4 2 3 16:17 10 8. Váci VSE 9 3 3 3 13:16 9 9. Pomáz 9 2 4 3 17:16 8 10. Üjhartyán 9 3 2 4 12:18 8 11. Nagykőrös 9 3 1 5 19:18 7 12. Csepel Autó 9 2 3 4 9:10 7 13. Maglód 9 3 — 6 15:19 6 14. Pécel 9 2 2 5 10:18 6 15. Fóti SE 9 1 2 6 11:20 4 16. Albertirsa 9 — 2 7 7:20 2 Három szolnoki fejesgól Kiütéssel nyert a Kossuth KFSE © Az NB II nyolcadik fordulójá­ban mindkét csapatunk idegenben játszott. Ceg­léd a szomszédvárba rándult át és hiába kerekedett felül szünet után — mégis kikapott. A Kossuth KFSE a sereghajtó Ormosbánya ellen kiütéssel győzött. Szolnoki MÄV—Cegléd 3:1 (3:0) Szolnok, 2500 néző. V: Klemm. Ceglédi Vasutas: Hdmza — Zátonyi, Tóth, Kubinyi, Kres- ják, Halmi, Csurgai, Kökény (Laborcz), Murzsa, Kábák, Czopkó. 7. perc: A kapu elé maga­san beívelt labdát Pintér fe­jelte a hálóba. 1:0. 12. perc: Az elalvó ceglédi védelem mellett Kalmár fejes­góllal növelte az előnyt. 2:0. 39. perc: Urbán révén har­madik gólját is fejesből sze­rezte a hazai csapat. 3:0. 53. perc: Szép akció után 11-eshez jutott Cegléd, ame­lyet Kábák biztosan lőtt a jobb sarokba. 3:1. A szolnokiak 3:0-ás vezeté­se után a ceglédiek magukra találtak, mezőnyfölényt har­coltak ki, de a gyengélkedő hazai védelem mellett nem tudták kihasználni a helyze­teket. Az első félidőben Szol­nok, a másodikban pedig Ceg­léd játszott jobban. A 75. percben a ceglédiek közül Haknit, két perccel később pe­dig Kresjákot állította ki a bíró szándékos belemenésért. Jó: Tóth, Kábák. (Ungureán) Keleti csoport 1. DVSC 2. SZVSE 3. Jászberény 4. Szóin. MÁV 5. Pénzügyőr. 6. Budafok 7. MGM Debr. 8. KISTEXT 9. Bocskai 10. Gyula 11. Kecsk. TE 12. Kiskunf. 13. Cegléd 14. Sz. Dózsa 15. M.-kovácsh. 16. K. Tűzálló 8—3 1 15: 2 12 1 12: 7 11 2 8: 6 11 2 12*. 7 10 2 10: 6 10 1 11: 9 10 1 4: 3 9 3 10:10 3 20:19 3 6:6 3 9.11 4 10:20 5 17:12 5 9:12 6 6:21 5 1:9 Kossuth KFSE—Ormosbánya 7:0 (3:0) Ormosbánya, 300 nézó. V: Dombai. Kossuth KFSE: Soltész — Rab, Racskó, Fenyvesi, Eger­vári, Sándor, Tieber (Bacher), Túrái, Pintér, Potykievicz (Niamesny), Bemáth. Az idén vereséget vereségre halmozó Bányásznak ezúttal sem volt ellenszere a kitűnő napot kifogó szentendreiek ellen. A Pest megyei csapat szinte tetszés szerint érte el góljait, és ilyen arányban megérdemelten győzött G: Túrái (3), Pintér (3), Fenyvesi. Jő: Túrái, Soltész, Tieber, Rab, Pintér. Északi csoport 1. Volán 8 6 1 1 13: 4 13 2. BVSC 8 5 2 1 17: 4 12 3. S.-újhely 8 3 4 1 8: 3 10 4. Kossuth KFSE 8 5 — 3 15:10 10 5. Nyíregyháza 8 4 2 2 10: 8 10 6. Kisterenye 8 4 2 2 12:11 10 7. EVTK 8 3 2 3 10: 8 8 8. Papp J. SE 8 3 2 3 11:11 8 9. SKSE 8 3 2 3 9:12 8 10. Ikarus 8 3 1 4 12:15 7 11. K.-barcika 8 3 1 4 6:12 7 12. Esztergom 8 2 2 4 11:11 6 13. BEAC 8 2 2 4 12:13 6 14. V. Izzó 8 2 2 4 8: 9 6 15. Borsodi B. 8 1 4 3 7: 9 6 16. Ormosb. 8 1 7 7:28 1 CSÖMÖR A kézilabda férfi NB I B rangadóján a második helye­zett Csömör a jobb gólarány- nyal vezető Videotont fogad­ta Csömör—Videoton 26:17 (11:9). Csömör, 500 néző. V.: Cse- tő. Kocsis. Csömör: Helembai — Litt- kei, Halász (3), Bagyánszki György (5), Sülé (1), Bánszki (5), Bagyánszki Isván (8). Cse­re: Fábián, Brieska (4), Pau- iinusz, Göndör. A hazaiak tartalékosán áll­tak fel, mert nyíregyházi sé­rülése miatt Bátovszki nem állhatott rendelkezésre, Litt- kei pedig fájós lábbal játszott. Az első negyedóra a vendé­geknek kedvezett, a csatárok­nak kijött a lépés, s 4:0-ra el­húztak. Ezután Sülé volt eredményes. Majd Bagyánsz­ki István 10 perc alatt hat pa­rádés gólt lőtt. A félidő haj­rájában sajnos öt percre ki­állították. A II. félidő fényes csömöri sikert hozott, emberhátrány­ban növelte a nagyszerűen játszó Halász az előnyt. A Pest megyei csapat telje­sen átvette a játék irányítá­sát, s a félezres közönség szebbnél szebb akcióknak, bombagóloknak tapsolhatott. Az utolsó percekben különö­sen Brieska volt eredményes. Csömör nagyszerű játéká­val megérdemelte a győzel­met, továbbra is veretlen, s a bajnoki tabella élére került. A .legjobban Halász. Ba­gyánszki István és Brieska játszott. Oaíopperedmények A vasárnapi galoppversenyek eredményei a következők: (A vastag betűvel közölt lovak az ala- giak. Az egyes futamok után zá­rójelben közöljük a múlt heti tippjeinket.) 1. Bornemissza (6), Radő (4), Gabriella (1). 56, 16, 14, 15. Bef.: 111, ,151. (Gabriella—Bornemissza- Báró V.). 2. Nina (10), Fazon (3), Nádirigó (6). 107, 34, 18, 32. Bef.: 349, 514. Hármas befutó 9213. (Nádirigó- Annyi baj—Honos). 3. Helga (4), Próbababa (7), Vad­rezeda (12). 32. 14, 14, 17. Bef.: 60, 133. (Próbababa—Túrán—Turakó). 4. Szabó bácsi (8), Istók (5), Kávaut (4). 49, 20, 34. Bef.: 217, 322. (Szaktárs—Kőkút—Igmándi). 5. Nemzeti Díj: Gyógyír (5). Cu­korka (4), Kökorzó (6). 15. 17, 41, 40. Bef.: 100. 162. (Gyógyír—Mik­rofilm—Kökorzó). 6. Gábor (6), Los Angeles (8). Altvater (5). 56, 17, 15, 23. Bef.: 119, 207. Hármas befutó 1169. (Tró­ja—Hű szerető—Gábor). 7. Rekláma (9), Faszipka (4), Bi­har (1). 33, 13, 13, 35. Bef.: 73, 534. (Bihar—Kőpárkány—Rekláma). 8. Virágzó (13), Garancia (10), Fenegyerek (5), 43, 24, 28, 27. Bef.: 242, 230. (Peer Gynt—Aranyjótusz— Tűzmadár). 9. Szentendre (9), Ivadék (8), Té­riké (2). 36, 13, 11. 11. Bef. 75, 89. (Dekoráció—Hadapród—Tériké). 10. Impérium (7), Morfin (8). Vera Violetta (5). 23, 17, 27, 16. Bef.: 198, 98. (Morfin—Impérium— Prima Vista). B. T. hogy most játszotta harmadik edzőmérkőzését a csapat és elégedett az együttes játéká­val. — Sajnos, gyakori a szerep­csere, hiszen játékosaink a vasárnapi elfoglaltság miatt nem tudnak mindig részt ven­ni a mérkőzéseken. Most ját­szott például idén először Aradszky László és Zenthe Ferenc, Garas Dezső pedig másodszor jutott szóhoz. Az énekeseknél nemcsak a köny- nyű műfajt képviselő Aradsz­ky volt jelen, hanem Varga András operaénekes is. Este Waterloo várta Zenthe Ferenc, a „Tenkes kapitánya” így emlékezett premierjére. — En csak később szálltam be a csapatba cserejátékos­ként Szirtes Ádám helyére. — Balösszekötőt játszom és nagyon jól megértettük egy­mást szélsőtársammal, Suka Sándorral. Néhány kitűnő labdát tálaltam neki. Sajnos, sietnem kellett vissza a fővá­rosba, mert délután várt a „Kaviár és lencse” este pedig a „Waterlooi csata”, a Ma­dách Színházban. Zenthe Ferenc régi szereplő a SZUR-on. Kedvenc csapata a Salgótarjáni BTC. A labdarúgó színészváloga­tott múlt vasárnapi ceglédi vendégszereplése után, most vasárnap Nagykőrösön lépett pályára. Kitűnő időben Í500 néző övezte a játékteret. Míg Cegléden döntetlen született, Nagykörösön a helyi öregfiúk bizonyultak jobbnak és 5:4 (2:2) arányban nyertek. Vi- rágh Ferenc sípjelére így kez­dett a két csapat. Kornyik négyese Nagykőrösi öregfiúk: Leskó (Gömöri) — Kiss (Vass), Soós, Bélteki P. (Lányi), Antal (Csi­kós II), Szabó, Kornyik, Ba­konyi, Bélteki L., Csikós I, Karai (Csípő). Színészválogatott: Szukop — Varga, Horváth, Kazimir, Fonyó, Garas, Suka, Szirtes, Komlós, Aradszky, Fülöp. Csere: Úri, Zenthe, Juhász. Látványos mérkőzésen a színészválogatott kapusa bra­vúrosan védett és Horváth a védelem oszlopának bizonyult A hazaiaknál Kornyik négy gólt szerzett, az ötödiket Bél­teki L. lőtte. A színészeknél most is kitűnt eredményessé­gével, jó alakításával Juhász Jácint, aki kétszer vette be a hazai kaput, Garas Dezső és Aradszky László pedig egy- egy gólon osztozott. Gyakori szerepcsere Komlós András, a színészek csapatkapitánya elmondta, Körösi kapitányok