Pest Megyei Hírlap, 1969. május (13. évfolyam, 98-123. szám)

1969-05-20 / 113. szám

rtsv tIKCVCt cJCti'laD 1969. MÁJUS 2«., KEDD Visszavágó a Fáy utcában A labdarúgó Közép-európai Kupa elődöntőjének visszavá­góját, a Vasas—Inter Bratis­lava mérkőzést ma délután vívják a Fáy utcában. A pi­ros-kékeknél kölcsönjátékos- ként a Bp. Honvédből kocsis is szóhoz jut. Mint ismeretes, az első találkozó Pozsonyban 2:2-es döntetlent hozott. Egy 13+1 találat A vasárnapi totófordulóban egy 13+1 találatos szelvény akadt. Nyeremény a jutalommal együtt 23« 378 forint. A négy darab 13 találatos szelvényre egyenként 89 899 forintot fizetnek, a 12 talá- latosok 1309, a ll-csek 115, a 10-esek pedig 25 forintot nyertek. Totóeredmények: l,xl, 2, 1,1, X, 1, 1, 1, 1, 1, X, x. a Tököl első döntetlenes veresege fordulóban A megyei labdarúgó-bajnok­ság 11. fordulójában négy dön­tetlen született, gólnélküli dön­tetlent hozott a nagy érdeklő­déssel kísért Szigetújfalu—Tö­rökbálint rangadó is. Tököl el­vesztette veretlenségét. Szigetújfalu—Törökbálint 0:0. Szigetújfalu, 550 néző. V: Szórádi. Az első félidőben a hazaiak egy kis szerencsével bebiztosíthatták volna győzelmüket, de két kapufa és számtalan szöglet után, még a gólvonalról is menteni tudtak a Vendégek. Szünet után nagy harc folyt a győztes gólért, a védelmek azonban mindkét oldalon jól zár­tak, az erősiramú, sportszerű mér­kőzésen. Jó: Vigh L., Schneck, Urbancsik, Vigh T., ill. Szolnoki (a mezőny legjobbja), Jánosi, Pe­tő. Tompos Antal Szünet után elhúzott Csömör Vasárnap játszották a kézi­labda férfi NB I B megyei rangadóját, amelyen az éllovas Csömör a váciakat fogadta. Csömör—Váci Fonó 21:14 (9:1) Csömör, 800 néző. V: Láng, Labán vi. Cs. TSZSK: Helembai — Ha­lász (1), BarryánszJci György (8), Sülé (1), Bátovszki (2), Ba- gyánszki István (7), kittkei. Csere: Fábián, Bánszki (1), Brieska (1). V. Fonó: Török S. — Toldi (1), Vértesi, Török G. (2), Bara- csi (8), Vuklovszki (3), Petrá­nyi. Csere: Bercelly, Budavári, Kábelek. A Fonó — amelyet 200 szur­koló kísért el — a vártnál sok­kal jobban megnehezítette a hazaiak győzelmét. Az első fél­idő szoros, fej-fej melletti küz­delmet hozott, többször a vá­ciak vezették. Ebben közreját­szott, hogy a csömöriek több jó helyzetet kihagytak, három 7 méterest hibáztak, s Helem­bai gyengén védett. Szünet után Helembait Fá­bián váltotta fel, aki rövid megingás után jól megállta a helyét. Ezt követően elhúztak a helyiek és a hajrában Ba- gyánszkiék távoli lövései dön­töttek. Sajnálatos, hogy az egyébként sportszerű mérkő­zést az utolsó negyedórában mindkét csapatból időleges ki­állítások tarkították. Jó: Bagyánszki Gy., Ba- gyánszki J., Sülé, ill. Török S., Török G., Baracsi. Csömör hétközben is bajno­kit vív, szerdán 17.30-kor elő­re hozott mérkőzést játszik az Üllői úton az FTC ellen. Megyei totóeredmények 1. Nagykőrös—Gödöllő 2:1 1 2. Isaszeg—Pomáz 1:1 X 3. Budakalász—Újhartyán 2:2 X 4. Szigetújfalu—Törökhlálinl 0:0 X 5. Pécel—Tököl 3:2 1 6. SZTK—Alsógöd 5:1 1 7. Galgahévíz—Ocsa 3:2 1 8. Fóti Vasutas—Érd 3:1 1 Palimadár - Avance - Pacifista befutó az Magi Díjban GALOPPEREDMÉNYEK A vasárnapi galoppversenyek eredményei. A vastag betűvel sze­dett lovak az alagiak. Az egyes iutamok eredményei után záró­jelben közöljük múltheti tipp- jeinket. I. futam: 1. Accra (l) 2. Ga­lambdúc (7), 3. Diamant (2). Tot.: 34. ll, 11, 14. Bef.: 41, 85. (Dia­mant — Szifon — Androméda) II. futam: 1. Los Angeles (8) 2. Szalajka (4), 3. Nagyvilág (9). Tot.: 32, 13, 29, 20. Beí.: 150, 87. Hármas befutó: 1377. (Eliz — Irén — Szalajka) • III. futam: 1. Diadal II. (3), 2. Vadrezeda (9), 3. Szerpentin (4). Tot.: 276, 25, 11, 14. Bei’.: 381, 610. (Levelesné — Túrán — Ides) IV. futam: 1. Cirmos (4), 2. Ni­ké (7), 3. Kamilla (5). Tot.: 49. 23, 38, 15. Bef.: 382, 136. (Niké — Tamariscus — Kamilla) V. futam: 1. Palimadár (5), 2. Avance (1), 3. Pacifista (7). Tot.: 47. 16, 20, 34. Bef.: 152, 140. (Avance — Pacifista — Szamorodok) VI. futam: 1. Tanti (6), 2. Ma­rietta (8) 3. Angelika (10). Tot.: 25, 15, 71, 38. lief.: 257, 199. Hár­masbefutó: 4946. (Taube — Ma­rietta — Prima Vista) VII. futam: 1. Fenegyerek (8), 2. Ihlet (7), 3. Kronlerche (3). Tot.: 37, 16. 21, 38. Bef.: 124, 219. (Gizi — Szafiján — Fidélió) VIII. futam: 1. Prókátor (9). 2. Királylány (8), 3. Imre bácsi (1). Tot.: 73, 25, 21, 20. Bef.: 159, 216. (Brigadéros — Pegazus — Anek­dota) IX. futam: 1. Kígyó (8), 2. Re­zeda Kázmér (7), 3. MA VAUT (2). Tot.: 35, 15, 16. Bef.: 81, 79. (Kí­gyó — Csaplárosné — Szabó bá­csi) X. futam: 1. Szélroliam (8), 2, Bornemissza (4), 3. Nádirigó (7). Tot.: 60. 15. 15, 14. Bef.: 260, 167. Gábor — Bornemissza — Nádiri­gó) B. T. rom húzásból szőtték támadásai­kat. A 64. percben már 2:0-ra ve­zettek. A gyors lerohanásokkal operáló vendégek a 73. percben szépítettek. G: Klenovics (2), ill. Kátor. Jó: Vadnay (a mezőny legjobbja), Abonyi, György, De- csi, ill. Teliér, Magyar, Jávorszki. Sulyok Zoltán 1. Szigetújfalu 11 8 3 — 14: 3 19 2. Tököl 11 6 4 1 15: 6 16 3. Törökbálint 11 5 5 1 16:10 15 4. Bem SE 11 6 2 3 26:11 14 5. Isaszeg 11 5 4 2 13: 7 14 6. Budakalász 11 4 4 3 14:17 12 7. Nagykőrös 11 5 1 5 28:19 11 8. Pomáz 11 3 5 3 21:19 11 9. Váci VSE 11 4 3 4 16:19 11 10. Gödöllő 11 4 2 5 17:21 10 11. Csepel Autó 11 3 3 5 12:12 9 12. Maglód 11 4 1 6 20:22 9 13. Újhartyán 11 3 3 5 15:22 9 14. Pécel 11 3 2 6 13:27 8 15. Fóti SE 11 1 3 7 14:25 5 16. Albertirsa 11 — 3 8 10:24 3 Gyengélkedtek a szentendreiek fi A labdarúgó NB II tizedik fordulójában nem ment a Pest megyei csapatoknak. A Ceglédi VSE katasztrofális veresége után a szentendreiek is alulmaradtak Miskolcon. Újabb vereségével Cegléd veszélyes zónába ke­rült. A Kossuth KFSE tartja a helyét az élmezőnyben. Papp J. SE—Kossuth KFSE 2:1 (1:1) Miskolc, 500 néző. V: Bodon. Kossuth KFSE: Soltész — Raab, Racskó, Fenyvesi, Eger­vári, Sándor, Tieber, Tarai (Bacher), Pintér, Pálmai, Ber­náth (Niamesny). Végig a hazai csapat volt fö­lényben, és kis szerencsével nagyobb arányban is győzhe­tett volna. Különösen a máso­dik félidőben gyengélkedett a Kossuth KFSE. Egyetlen gólju­kat Tieber lőtte, a csapatból senkit sem lehet kiemelni. Északi csoport 1. Volán 10 7 1 2 21: 5 15 2. BVSC 10 5 4 1 19: 6 14 3. Nyíregyháza 4. Kossuth 10 5 3 2 14: 0 13 KFSE 10 6 — 4 17:12 12 5. Kisterenye 10 5 2 3 14:12 12 6. S.-újhely 10 3 5 2 8: 5 11 7. Papp J. SE 10 4 3 3 16:15 11 8. EVTK 10 3 4 3 15:13 10 9. K.-barcika 10 4 2 4 7:12 10 10. BEAC 10 3 3 4 16:14 9 11. Esztergom 10 3 3 4 15:14 9 12. Ikarus 10 4 1 5 13:16 9 13. V. Izzó 10 2 4 4 8: 9 8 14. SKSE 10 3 2 5 11:16 8 15. Borsodi B. 10 1 4 5 8:16 6 16. Ormosb. 10 1 1 8 8:36 3 Keleti csoport 1. DVSC 10 6 3 1 17: 3 15 2. Jászberény 10 7 1 2 10: 6 15 3. Budafok 11 5 4 2 17:11 14 4. Szóin. MÁV 10 5 3 2 14: 7 13 5. Pénzügyőr 11 5 3 3 12: 9 13 6. MGM Debr. 10 3 6 1 6: 4 12 7. SZVSE 10 4 3 3 12: 9 11 8. KISTEXT 10 5 1 4 17:14 11 9. Gyula 10 3 4 3 7: 7 10 10. Bocskai 10 3 3 4 21:22 9 ll. Sz. Dózsa 10 3 2 5 14:14 8 12. K.-félegyh. 10 3 2 5 15:25 8 13. Kecsk. TE 10 2 4 4 10:17 8 14. Ceglédi VSE 10 3 1 6 22:18 7 15. K. Tűzálló 10 — 4 6 3:12 4 16. M.-kovácsh. 10 2 — 8 6:25 4 NYOLCPONTOS HÉT VEGE Vác nem bírt az éllovassal Úttörő-olimpia Dunakeszin Truzsi, Katonás, Palik, Raffai, Ta­más, Mudri, Kovács, Huszár, Tur­csány. Aszód, mint az összeállítás is mutatja, megerősített fedezetsor­ral állt ki. Az egyébként halfot játszó Tamás, támadás esetén a jobb szélső posztján tört előre. Húsz percig óriási nyomás nehe­zedett az aszódi védelemre. A Bá­nyász fölényét két kapufa is jelez­te. Ezután feljött Aszód és több formás támadást vezetett. Az 50. percben bal oldali mis­kolci elfutás után, Palik és Kato­nás ugrott fel, de oly szerencsét­lenül fejeltek össze, hogy a le­pattanó labda Katonás kezét érin­tette. A megítélt büntetőt a he­lyiek félmagasan a jobb sarokba küldték. A Vasas huszáros roha­mokat vezetett, s az 57. percben Mudri egyenlítési alkalmat ha­gyott ki. A 67. percben a 16-os vonalánál felvágták az aszódiak jobbösszekötőjét. A szabadrúgást Huszár a kapufára lőtte, a vissza­pattanó labdát Truzsi a hálóba küldte. Aszódot fellelkesítette az egyenlítés, több helyzetet dolgo­zott ki, de nem boldogult a jól záró Bányász védelemmel. A magasszínvonalú mérkőzésen igazságos döntetlen született. G: Truzsi. Jó: Palik, Mudri, Truzsi. Vári Zoltán ^szakközép csoport Vecsés—Bp. Postás 2:0 (0:0) Vecsés, 900 néző. V: Tompa. V. VIZÉP: Bogár — Répái, Kal­már, Leimetter, Szenczi, Fekete, Vándor!, Krausz, Corti, Kalász, Kiss B. Az első félidőben nagy mezőny­fölényben játszott Vecsés, de az ellentámadások során Bogárnak, két alkalommal is bravúrra volt szüksége, hogy a hálót megmentse a góltól. Szünet után szervezet­tebbé vált a hazaiak játéka, s ez az eredményben is megmutatko­zott, a 65. és a 77. percben elért góllal. Ezen kívül Kalász kétszer Kiss B. pedig egyszer nagy hely­zetben hibázott. A mérkőzés kró­nikájához tartozik, hogy a játék­vezető Fekete gólját les címén nem adta meg. G: Krausz, Kalász. Jó: Fekete (a mezőny legjobbja). Kalász, Szenczi, Krausz. Koós ismét a kapuban Juhász Jácint hatosa REKORDKÖZÖNSÉG GYÁLON PEST MEGYE) HÍRLAP a Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pesi megyei Tanács (apja. Főszerkesztő: SUBA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest. Vili.. Somogyi Béla u. 6. II. em Kiadóhivatal: Budapest, Vili.. Biaha Lujza tér 3. Eges/ oap mvüaió központi telefon: 343-100. 142-220 Geptro szobák; 343*100 280. illetve 343-100 413 Titkárság: 131*248. Egyéb szamok; 141*462. 141-258 Előállítja: Szikra Lapnyomda. Budapest Az úttörő-olimpián újabb két sportágban avattak megyei győztest. Dunakeszin rendez­ték a kézilabda- és labdarúgó­döntőt; amelyre a három terü­leti viadal legjobbjai voltak hivatalos ak. + Labdarúgás: 1. Budaörs, 2. Ceglédi Várkonyi iskola, 3. Fát I. számú iskola. Kézilabda. Lányok: 1. Fóti Gyermekváros, 2, Tápiószőllős, 3. Szigetszentmiklós. Fiúk: 1. Albertirsa, 2. Vác, 3. Ráckeve. A fiúknál igen ér­dekesen alakult a sorrend, a csapatok körbeverté^ egymást, s a gólarány döntött. A; Albertirsa— W Váci Humán Káló iskola mérkőzé­sen, a hajrában hiába támadtak többet az irsaiak, nem tudták a vá­ciak előnyét be­hozni, akik 14:9-re Terjeszd a Magva, eosia. Elofizei j „...-(-j. Kémin- heto »armed oostabivatalnal. , j nyerieK. r^epun kézbesítőiméi. a oosta oiriapüzle- I kon: újabb golt leiben és a Posta Központi Hírlap I szerez az egyik ir- 1 rodánái (Bp.. V.. lózset oádot tét ] • u Előfizetést dl) t Hónapra saí . INDEX >5 »64 20 forint. I (Foto: Reitter) együttes lépett fel a műsor­ban. Érdekesség, hogy Aradszky nemcsak éne­kelt, hanem játszott is, hiszen ő is tagja a válogatott­nak. S visszatérve a mérkőzésre, a két ellenfél testvériesen megosztozott a gólokon, 6:6 arányú döntetlen született. A színészeknél bravúros teljesít­ményt nyújtott Juhász Jácint, mind a hat gólt ő lőtte. A konferanszié tisztét, a hagyo­mányokhoz híven, dr. Hege­dűs János töltötte be. Molnár Aranka testnevelő, a Gyáli KSE vezetőségi tagja, aki ezeket elmondotta, a he­lyiekről sem feledkezett meg. Megemlítette, hogy a gyáli csapatban Pátlcai Sándor, Sze- ver Pál. valamint Sztanisics László kapus tűnt ki elsősor' ban. A színészválogatott tag­jai megígérték, hogy jövőre is ellátogatnak a községbe, még­hozzá két csapattal. Vajon akkor újabb néző­csúcs születik? Csepel Autó—Fóti SE 3:1 (1:0). Millennium-telep, 100 néző. V: Pintér. Az egyik partjelző nem érkezett meg, s emiatt több hiba csúszott a bíráskodásba. Az első félidőben az Autó rohamozott, de sokat pepecseltek a csatárok, az egy gólon kívül, sokszor csak a kapuiát találták el. Szünet után már jobban ment a hazaiaknak a játék. A vendégek egyenlítése után elhúzott a helyi gárda. Az Autó még több gólt is lőtt, de az egyiket például az előnyszabály helytelen alkalmazása miatt nem adta meg a játékvezető. Az Autó góllövői: Schild (2, egyet 11-esből), Takács. Jó: Keller, Gremen, Schild, Takács. Papp Károly Bem SE—Albertirsa 1:1 (0:0. Al­bertirsa, 500 néző. V: Tabányi. A 15. percben már a harmadik nagy helyzetet hagyták ki a hazaiak. Ezután a Bem SE átvette az irá­nyítást, és a 67. percben megsze­rezte a vezetést. A hajrában fel­jött Albertirsa, és a befejezés előtt két perccel egyenlített. Kitűnő játékvezetés mellett igazságos eredmény született a nagyiramú, sportszerű mérkőzésen. G: Szabó, ill. Erős. Jó: Kovács, Inges, Buk­ta, ill. Kovács, Tóth, Erős. Fazekas Tamás Pécel—Tökül 3:2 (0:0). Pécel, 300 néző. V: Bernáth. A lelkesebben, jobban játszó Pécel megérdemelten fektette kétvállra a tökölieket. Az 55. percben szerezték meg a ve­zetést, majd negyedórával később kiegyenlített a vendégcsapat. Ez­után ismét a helyiek húztak el, s a 80. percben már 3:l-re vezettek. Tököl a befejezés előtt rúgta má­sodik gólját. A helyiek közül Mol- dován, Kalmár és Marosvári volt eredményes. A győztes csapatban Marosvári, Nagy, Kalmár, Moldo- ván és Katona tűnt ki. Pomáz—Isaszeg 1:1 (0:0). Isaszeg, 700 néző. V: Halász. Jóiramú, vál­tozatos mérkőzést láthatott a szép­számú nézősereg. Már az első fél­időben mindkét kapu többször ke­rült veszélybe. A hazaiak egy ll-est is kihagytak. Szünet után a nagy erővel támadó Pomáz a 65. percben megszerezte a vezetést, ezt két perc múlva a hazaiak ki­egyenlítették. Az eredmény igaz­ságos. G: Pinner, ill. Takács. Jó: Leidinger L., Zeglin, Pinner, ill. Csemák, Békési, Takács. (Kiss) Maglód—Váci Vasutas 3:1 (2:1). Maglód, 400 néző. V: Gecse. Nagy­iramú, helyenként színvonalas mérkőzésen a hazai csapat a 10. percben már 2:0-ra vezetett. Ez­után a kultúráltan játszó Vasutas kezdeményezett többet, s a 35. percben szépített. A 78. percben állította be Maglód a végered­ményt, s gólra törőbb játékával megérdemelten nyert a lélek nél­kül játszó Vác ellen. G: Füleki (2), Varga, ill. Perlusz Jó: Varga (a mezőny legjobbja). Fitos, Hor­váth, Füleki, Kiss L., ill. Lieb- hardt. Budakalász—Üjhartyán 2:2 (1:0). Budakalász, 150 néző. V: Lukács. A hazaiak már a 7. percben meg­szerezték a vezetést. Ezután in­kább a vendégek voltak fölény­ben, de szünetig az eredmény nem változott. A 65. percben Üjhar­tyán egyenlített, sőt a 73. percben előnyt is szerzett. A végeredményt a hazaiak a 83. percben fejes gól­lal állították be. A mérkőzést a hazai védelem és a vendégcsatá­rok küzdelme jellemezte, s az eredménnyel mindkét fél elége­dett lehet. G: Csápori, Molnár, ill. Svébis (2). Jó: a közvetlen véde­lem, ill. Cserna, Svébis. Nagykőrösi Kinizsi—Gödöllői Va­sas 2:1 (0:0). Nagykőrös, 400 néző. V: Kelemen Az éjszakai esőtől csúszós talajon az első félórában sokat bizonytalankodtak a játé­kosok. A 25. percben az egyik hazai csatárt a 16-oson belül fel­vágták, ám a bíró sípja néma maradt. Szünet után javult a szín­vonal, a lelkes körösiek két-há­i A vörösváriak a régi lelkesedés- i sei küzdve, megérdemelt biztos győzelmet arattak. I G: Sodró (2), Peiler I, Schuck. Jó: Krupp (a mezőny legjobbja), Hau, Sodró, Peiler II, Probst. Kovács Tibor Dunakeszi—Telefongyár 2:1 (2:0) Dunakeszi, 400 néző. V: Mravik. D. Vasutas: Solymosi — Ra- \ kovszki, Szabadi (Zoller), Smál, j Gál, Kemenczik, Hegedűs, Kiss L., ! Kunstár, Koós, Kovács. i Bár vendégtámadásokkal kezdő- I dött a mérkőzés, mégis a 14. perc- I ben a hazaiak jutottak előnyhöz. ■ a 20. perctől feljött Dunakeszi ! és a 39. percben 15 méteres várat- ; lan lövésből újabb gólt szerzett. A második félidőben nagy volt az iram. A 75. percben két sérülés történt, Szabadinak is el kellett hagynia a pályát, kiválása után nagy nyomás nehezedett a helyi védelemre. A vendégcsapat a 79. percben szépített. G: Kiss L. (2). Jő: Kemenczik, Hegedűs és a védelem. Solymosi László Északi csoport Bag—Zalka SE 1:1 (1:0) Bag, 600 néző. V: Spanyol. B. TSZSK: Gergely J. — Boda, Karácsondi, Dudás (Juhász), Var­ga, Nagy S., Katona V., Gergely L., Deme (Gendur), Nagy J., Ka­tona J. Bag már az első percben meg­szerezte a vezetést, azután is töb­bet támadott, de sorra kimarad­tak a helyzetek. A Zalka SE ve­szélyes elfutásokkal próbálkozott, s a bagi kapus jóvoltából, majd­nem gól született. Szünet után is a hazaiak voltak “fölényben, még­is a vendégek szereztek gólt, ame­lyet bírói tévedés előzött meg. Bagi kirúgás helyett ugyanis szögletet ítélt a Zalka SE javára. Bár a Pest megyei gárda javuló formában játszott, továbbra is tart gólképtelensége, hisz 6—8 szá­zalékos helyzetet hagyott ki. G: Gergely L. Jó: Katona J. (a mezőny legjobbja), Gergely J., Karácsondi, Nagy S. Miskolci Bányász—Aszód 1:1 (0:0) Pereces, 100 néző. V: Dúl. A. Vasas: Karlovics — Stefkó, Két héttel a nagy érdeklő­déssel várt SZUR-meccs előtt, vasárnap ismét megyénkben, Gyálon játszott a színészválo­gatott. A hálát ezúttal Koós János őrizte, aki szombaton érkezett vissza a Szovjetunió­ból. A többi poszton általában azok jutottak szóhoz, akik a j ceglédi és nagykőrösi találko­zón is szerepeltek. Gyálon rekordközönség. 1900 néző övezte a játék­teret. A községbeliek mindent meg­tettek azért, hogy nem éppen ideális talajú labdarúgópályá­jukat minél jobbá tegyék. így többek között a tsz traktora, valamint az iskolások segítet­tek a „felújításban”. A válogatottban neves mű­vészeket láthatott a közönség, a szünetben pedig neves tánc- dalénekeseket hallhatott. Ko­vács József, Aradszky László, Tárkányi Tamara, Korda György, valamint a Pannónia­_______ A labdarúgó i NB III tizedik I ,IM fordulóján a Váci i bjg- Iffjfei SE a tavaly még ! NB n~es Kelen­Wm a B tó leli Goldbergert, lg t. uj nevén a KEL.­THX csapatat io- —^ gadta. Bár végig a Pest megyeiek támadtak, balsze­rencsés vereséget szenvedtek. Ve­rses, a Pilisi Bányász és Dunake­szi győzelemmel, mig a Bag és az j idegenben játszó Aszód döntetlen- ' lel vette a legutóbbi akadályt. Duna menti rsoport KELTEX—Váci SE 1:0 (1:0) Vác, 000 néző. V: Szabó I. VSE: Ferencsik — Nédcr, Kató- i ta, Böhm, Pindes, Jágerszki, Du- Jás, Kedor, Nagy, Kriska. Pálin­kás. Kerekes révén már az ötödik nercben vezetéshez jutott a KEL- l’EX. Ezt követően végig a ha- ■alak ostromoltak, de nem talál­ok meg a jól tömörülő védelem ellenszerét. és több esetben a ka­pufa is mentett. A vendégek csak szórványos ellentámadásokat Ve­tettek:, ezek azonban mindig na- i gyón veszélyesek voltak. Vác fö- | ényét mutatja a 18:5-ös szöglet- irány is. Némi szerencsével Vác még a győzelmet is megszerezhette volna. Jó: Böhm (a mezőny legjobbja), Pindes, Néder, Katona. Breznay István Pilisi Bányász—Sárisáp 4:2 (3:1) Pilisvörösvár, 500 néző. V: Vö­rös. P. Bányász: tVippelhauser — szauter, Fazekas, Krupp, flau, Peiler I, Stiffter, Sodró, Schuck (Ivicz), Peiler II, Probst. Már a bevonulásnál zúgott a közönség buzdítása, s ez szárnya­kat adott az eddig igen mérsékel- ;en szereplő hazaiaknak. A 3. percben megszerzett Pest megyei rezetés után Probst, az ötösről [ölé lőtt.. A 7. percben váratlan ellentámadás révén kiegyenlítet- .ek a vendégek. A változatos já- :ék során többnyire a hazaiak tá­nadtak — eredményesen. Igaz, a íarmadik gólt először a bíró nem idta meg, majd megváltoztatta ítéletét. Szünet után tovább élénkült az iram, s a két kapu gyakran for­gott veszélyben. A 66. percben Kurinyecz váratlan lövéséből 3:2- re feljött Sárisáp. Ezúton Sodró és Probst ügyetlenkedett el két gól­helyzetet. A 82. -percben formás támadás végén állították be a vég­eredményt a helyiek.