Pest Megyei Hírlap, 1969. május (13. évfolyam, 98-123. szám)

1969-05-13 / 107. szám

8 ’"hírlap 1969. MÁJUS 13., KEDD Elhúzott a Fradi A labdarúgó NB I tizenegyedik fordulójában vasárnap öt mérkő­zésre kerüit sor. A nézők a játék­kal nem lehettek elégedettek, kü- lösösen kitűnt néhány bíró rossz formája. A 11. forduló után a Fra­di két ponttal elhúzott az Újpest­től. Vasas—Egyetértés 4:# (1:0), So­roksár, 3060 néző. Csepel—Diósgyőr lát (0:0), Csepel, 5000 néző. Bp. Honvéd—Szombathely 3:0 (0:0), Kis­pest, 11 000 néző. Rába ETO—Eger 2:0 (0:0), Győr, 6000 néző. Duna­újváros—Pécs 1:1 (0:0), Dunaújvá­ros, 6000 néző. 1. Ferencváros 11 8 3 — 31:13 19 2. Újpest 11 8 1 2 27:11 17 3. Bp. Honvéd 11 6 3 2 24: 9 15 4. Raba ETO 11 6 2 3 24: 8 14 3. MTK 11 6 2 3 19:12 14 6. Vasas 11 6 1 4 29:17 13 7. Csepel 11 6 i 4 13: 9 J3 8. Pécs 11 4 3 4 7:12 11 9. Komló 11 3 3 5 8:13 9 10. Eger 11 3 3 5 10:19 9 11. Szombathely 11 3 3 5 8:19 9 12. Tatabánya 11 3 2 6 11:19 8 13. Diósgyőr 11 3 2 6 8:16 8 14. Salgótarján 11 3 1 7 6:13 7 15. Dunaújváros IX 3 1 7 8:23 7 IS. Egyetértés 11 — 3 8 3:23 3 22 -es keret Hétfőn Sós Károly szövetsé­gi kapitány kijelölte azt a 22-es keretet, amelyet az MLSZ ne­vez a május 25-i Csehszlovákia élleni VB-selejtezőre: Szentmi- hályi, Fatér, Tamás, Káposzta, Keglovich, Páncsics, Ihász, Solymosi, Mészöly, Noskó, Ju­hász, Szűcs, Dunai 111, Fazekas, Szőke, Zámbó, Kozma, Albert, Bene, Farkas, Göröcs és Du­nai II. A hétközi bajnoki mérkőzé­sek után, 15-én este azonban csak 17 játékos vonul edzőtá­borba, pillanatnyilag nem tart velük Tamás, Keglovich, Ihász, Dunai III és Szőke. Két gól hosszabbításban Tököl nyerte a rangadót A megyei labdarúgó-bajnok­ság tizedik fordulójaoan a Tö­köl— Isaszeg rangadót nagy küzdelem után a hazaiak nyer­ték. A listavezető S^igetújíalu ugyancsak győzött Ujhartyán- ban, így az élen a helyzet vál­tozatlan. Gólhullás volt Nagy­kőrösön: a Pécel hálója hétszer zórgött, s ez nagy meglepetés, mert tavaly l:l-re végeztek. Az újoncok találkozóját Pomáz I nyerte Albertirsa eilen, s Irsa ' kezd leszakadni. Törökbálint—Gödöllői Vasas 2:0 (0:0), Gödöllő. 400 néző. V: Her- czeg. A vendégek nagy erővel tá­madtak. A 6. percben csak Bara II, a gödöllői kapus kiváló védése mentette meg a góltól a hálót. Az 55. percben nagy kavarodás tá­madt, és Törökbálint megszerezte a vezetést. Ezután csúnya jelene­tekre került sor a gödöllői kapu előtt, és a hazai Bara I a kiállítás sorsara jutott. A 67. percben a vendégek újabb gólt szereztek. A mérkőzés egyenrangú felek küz­delmét hozta. A helyzeteit jobban kihasználó csapat győzött. G: Gyű­rűs. Tóth. Jó: Szolnoki (a mezőny legjobbja), Pető, Gyűrűs, ül. Já- vorszkl, Temesvári, Rab. Csiba József Fóti SE—Maglód 2:2 (1:1), Fót, 400 néző. V: Aranyosi. Mindkét já­tékrészben a hazaiak szerezték meg a vezetést, de a vendégeknek mindkét alkalommal — másodíz­ben ll-esből — sikerült kiegyenlí­teniük. A hajrában Maglód három kapufát lőtt. Fótnak is volt hely­zete. de az eredmény már nem változott. Kitűnő játékvezetés mel­lett a két csapat sportszerű küz­delmet vívott, az eredmény igaz­ságos. G: Márkus, Fonódi II (ll-es­ből), ill. P. Nagy, Füleld. Jó: Stan- czel, Pektor, Fonódi II, ill. Hor­váth, Varga, P. Nagy. Szigetújfalu—Ujhartyán 2:1 (0:0), Ujhartyán, 800 néző. V: Horváth J. A mérkőzést végig a minden ré­szében jobb Újfalu irányította. Já­tékosai azonban l:0-ás vezetés után húzták az időt, ezért a bíró négy percet hosszabbított. Ami 90 perc alatt egyszer sikerült, most kétszer. Előbb Újfalu növelte elő­nyét, majd a hazaiak szépítettek. Sajnálatos sérülés történt, Kovács János, a vendégek kapusa, a 22. percben védés közben rosszul esett a vállára, s zúzódást szenve­dett. Helyére a tartalék kapus, Ju­hász F. állt be. Az újfalui góllö­vőik: Tóth L. és Vigh. Jó: Tóth L. (a mezőny legjobbja), Urbancsik. Ujhartyánból egyedül Klemencz kapus dicsérhető. Váci Vasutas—Budakalász 2:0 (2:0), Vác, 300 néző. V: Tóbiás. A hazaiak már a 10. percben megsze­rezték a vezetést, és a 35. percben beállították a végeredményt. Bu- dakal ásznak csak fellángolásai voltak, nagyobb arányú vereségü­ket kiválóan védő kapusuk akadá­lyozta meg. A 85. percben a sport­szerűtlen váci Kiss Józsefet edzője lehívta a pályáról. G: Perlusz, Mé­száros. Jó: Liebhardt, Kiss P., Mé­száros, Perlusz, ill. a közvetlen vé­delem. Pomáz—Albertirsa 3:2 (3:1), Po­máz, 500 néző. V: Horváth dr. A többet támadó, sok helyzetet kiha­gyó Pomáz nagyobb arányban is győzhetett volna az újoncrangadón. 2:0-ás vezetésük után szépített ír­Az éllovas pontot hagyott Aszódon Vereség a bányászoktól il^TT m A Váci SE és a JBBjlEpEy» Vecsési VIZÉP * Jbwl szombati döntet- ffjpgjL í' -í .rí?..lene után vasár- nap Aszód is l&jft É 1? ISII* * döntetlent ért el JkJBF a lifítavezető Ti- szaszederkény el- len. Három ide­genben játszó csapatunk Bányász­együtteseikkel szemben maradt alul, Bag méghozzá katasztrofális arányban, összegezve a, kilencedik fordulót: rosszul sikerült Pest me­gyei szempontból: három döntet­len és három vereség a mérleg. Északi csoport Aszód—Tiszaszederkény 0:0 Aszód. 600 néző. V: Kiss I. A. Vasas: Kariovics — Stefkó, Truzsi, Katonás. Palik, Tamás, Tá­PEST MEGYEI HÍRLAP * Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SUHA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest, ▼Hl— Somogyi Béla u. 6. II. em. Kiadóhivatal: Budapest, VIII., Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343-100. 142-220. Gépíró szobák: 343-100 280, illetve 343-100/413 Titkárság: 131-248. Egyéb számok: 141-462. 141-258. Előállítja: Szikra Lapnyomda, Budapest. INDEX: 25 064 Terjeszt! a Magyar Posta. Előfizet­hető bármely postahivatalnál, a kézbesítőknél, a posta hírlapüzle­teiben és a Posta Központi Hírlap Irodánál (Bp., V.. József nádor tér i. sz.). Előfizetési dfj 1 hónapra 20 forint. A Magyar Hajó- és Darugyár Váci Gyáregysége heti 42, illetve 44 órás munkaidőre FELVÉTELRE KERES lakatosokat, betanított munkásokat, férfi és női segédmunkásokat. • JELENTKEZNI LEHET: MHD VÁCI GYÁREGYSÉG Személyzeti osztályán, Vác, Derecskéi dűlő bik (Raffai), Mudri, Kovács, Hu­szár, Turcsány. Már az első percek azt mutatták, hogy mindkét csapat, a szervezett védekezés mellett, a két középpá­lyás révén nagy gondot fordít a támadásra. Az 5. percben Huszár faképnél hagyta a védelmet, s kifutó kapus felett átemelt, de a labda a felső lécről kiperdüH. A *12. percben ugyanez a jelenet ismétlődött meg a másik oldalion. Ezt követően az igen kulturáltan játefcó vendégek veszélyeztettek, s a helyi védelem csak üggyel-bajjal hárított. A 42. percben a Pest megyei gárda meg­szerezhette volna a vezetést, de Kovács fölé lőtt. A 48. percben az aszódiak bal- szelsője élesen kapu elé ívelt, s a tiszaszederkényiek hálóját az ott tömörüiö hazai csatárok „szabadí­tották fel”. A 68. percben a TMTK balösszekötője mintegy 40 méterről szabadrúgást küldött kapura, ame­lyet Karlovics szögletre mentett. Ezután mezőnyjáték folyt, mintha mindkét fél beletörődött volna az eredménybe. Az utóbbi három meccsen öt pontot szerzett Aszód, nagyon nél­külözte a vakbélműtéten átesett Magyart. A döntetlen igazságos. I Jó: Truzsi (a mezőny legjobbja), Karlovics, Stefkó, Katonás. Vári Zoltán Rudabánya—Bag 7:0 (5:0) Rudabánya, 300 néző. V: Koncz. B. TSZ SK: Kaputa — Juhász, Karácsondi, Szarvas, Nagy S., De­ine, Gendur, Katona V., Varga, Gergely L., Katona J. Három személygépkocsi vitte a Pest megyei játékosokat Rudabá- nyára, ahol a több órás utazástól fáradtan léptek pályára. Ez is köz­rejátszott a nagyarányú vereség­ben, no meg az, hogy az első félidő valamennyi gólja súlyos védelmi hibából esett. Szünet után egy ak­ciógóllal és egy ll-essel növelte előnyét a helyi gárda. A 90 perc során Bagnak is akadt több hely­zete, de a gyengén játszó Pest me­gyei együttes játékosai rendre ki­hagyták ezeket. A gólarán# túlzott, a bagiak kö­zül csak Karácsondi dicsérhető. Duna menti csoport Tokod—-Pilisi Bányász 1:0 (0:0) Tokod, 150 néző. V: Csontos. P. Bányász: Wippelhauscr — Szauter, Fazekas, Krupp, Stiffter, Hau, Mirk (Szép), Sodró, Schuck, Peiler H, Probst. Kitűnő talajú pályán jó Iramú, változatos küzdelmet láthatott a gyér számú közönség. A kapusok többször is nehéz helyzetben há­rítottak. A második félidőben pél­dául Wippelhauser kétszer is úgy mentett, hogy a közönség közben már gólt kiáltott. A 71. percben- Schuck lőtt fölé. majd Stiffter fe­jelt az oldalhálóba. A mérkőzés a 85. nercben dőlt el, Hau a 16-oson belül kézzel ütött a labdába. a megítélt 11-est Pokriva értékesítet­te. A 82. percben a tokodi Faze­kast és a pilisi Sodrót a bíró kiál­lította. Pilis javuló formában ját­szott. Jó: Wippelhauser, Szauter, Stiff­ter. Kovács Tibor Sárisáp—Dunakeszi 2:0 (0:0) Sárisáp, 200 néző. V: Onódi. D. Vasutas: Solymosi — Gál, Sza­badi, Smál, Kiss S., Kiss L., Hege­dűs, Ignácz (Garamvölgyi), Kuns- tár, Koós, Kovács (Mándics). Az I. félidőben egyenlő erők küzdelme folyt. Solymosi két bra­vúros védésének tapsolhattak a né­zők. Az 51. percben hétméteres közvetett szabadrúgásból szereztek vezetést a hazaiak, melyet a 65. percben újabb góllal növeltek. Dunakeszi azért vesztett, mert csatárai lélek nélkül játszottak. A csapatból egyedül Kiss L. teljesít­ménye emelkedett ki. Solymosi László A Varga-ügy Zürichben Május 16-án Zürichben az UEFA egy különbizottsága foglalkozik Varga Zoltán disszidens magyar labdarúgó ügyével, aki jelenleg Nyugat-Berlinben a Hertha BSC- nél tartózkodik. A bizottság jelen­tését május 19-én az UEFA vég­rehajtó bizottsága meghallgatja, és amint erről a jelentések szólnak, sor kerülhet Varga eltiltásának esetleges csökkentésére. Hét 13+1 találat A vasárnapi totófordulóban tízen értek el 13 találatot, egyenként 51 343 forintos nyereménnyel. Kö­zülük heten a -f-l-et is jól tippel­ték, nekik 78 509 forint jut. Tizen­kettes 403, tizenegyes 4554, tizes 28 522 darab akadt. Nyeremények egyenként: 849, 75, illetve 20 to rint. Totóeredmények: 1, x, 1, 1, x, 1, 1, x, 1, 1, 2, 1, 2, x. sa, amely mindkét gólját kápushi- bábói szerezte. G: Pinner, Móni, Szabó S., ill. Lehóczki, Motyovsz- ki. Jó: Palotai, Vajas, Zeglin, Lei- dinger Gy., ill. Lehóczki, Tóth. Csabán Nándor Bem SE—Csepel Autó 1:0 (1:0), Cegléd, 100 néző. V: Glózik. A ha­zaiak mezőnyfölénye jegyében telt el a mérkőzés, de a sok helyzetből a gyenge színvonalú, csapkodó já­tékban csak egyet tudtak értéke­síteni. G: Liptai. Jó: Vilcsák, Szo- molányi, Kovács, Bukta, ill. Kel­ler, Papp, Takács. U. L. Nagykőrösi Kinizsi—Pécel 7:0 (1:0), Nagykőrös, 400 néző. V: En­des. A nagy fölényben játszó Ki­nizsi a jól védekező vendégekkel szemben csak a 35. percben tudta megszerezni a vezetést. Szünet után fölénye gólokban is megmu­tatkozott, és az 58. percben már 4:0 volt az eredmény. A péceli tá- badásokat jól szűrte a körösi vé­delem vagy a jó formában védő Vadnay tisztázott. A hajrában a hazai ötösfogat növelte a gólok számát, és ilyen arányban is meg­érdemelten nyert. G: Kecskés III (2), Decsi (2), György, S. Szabó, Klenovits. Jó: Vadnay, Vas®, Abo- nyi, György, Decsi. A vendégeknél senki sem dicsérhető. Pécsi Sándor Tököl—Isaszeg 1:0 (1:0), 400 néző. V: Szécsényi. A hazaiak már a 10. percben megszerezték a veze­tést. Mindkét kapu sokszor forgott veszélyben, de a védelmek jól há­rítottak. a vendégeiknek nem íz­lett a hazaiak kemény játéka. G: Dragovics. Jó: Szeredi, Tokics I, Tokics II, Losits, ill. Nagy, Sur- mann, Ádám. 1. Szigetújfalu 10 8 2 — 14: 3 18 2. Tököl 10 6 4 — 13: 3 16 10 5 10 6 10 5 10 4 10 4 10 3 10 4 10 4 10 3 10 2 10 3 10 2 10 1 3. Törökbálint 4. Bem SE 5. Isaszeg 6. Váci VSE 7. Budakalász 8. Pomáz 9. Gödöllő 10. Nagykőrös 11. Ujhartyán 12. Csepel Autó 13. Maglód 14. Pécel 15. Fóti SE 16. Albertirsa 10 — 16:10 14 25:10 13 12: 6 13 15:16 11 12:15 11 20:18 10 16:19 10 26:18 9 13:20 8 9:11 7 17:21 7 10:25 6 13:22 5 9:23 3 DAVIS KUPA A varsói lapok a legnagyobb el­ismerés hangján írnak a lengyel teniszválogatott Magyarország elle­ni 3:2-es Davis Kupa-győzélméről. „Válogatottunk értékes sikert ara­tott — állapítja meg a Trybuna Ludu —, bejutottunk tehát a DK második fordulójába. A Lengyel Teniszszövetség azonban közvetle­nül a mérkőzés után levelet kül­dött a Nemzetközi Tenisz Szövet­ségnek, s bejelentette, hogy csapa­tuk a következő fordulóban nem lép pályára a fajgyűlölő Dél-afri­kai Köztársaság válogatottja el­len. Még neim tudni, mi lesz a mérkőzés sorsa.” Csurgai négyes a szomszédvár ellen Egy-egy hellyel feljebb ® ' A labdarúgó NB II-ben va­sárnap a Ceg­léd a szomszéd­vár Kecskeméti TE ellen ját­szott. Ezúttal nemcsak a mezőnyben jeleske­dett, hanem végre kijött a lé­pés. Mivel szombaton a Kos­suth KFSE is győzött, a baj­noki tabellán mindkét Pest megyei csapat egy-egy hellyel előbbre lépett. Ceglédi VSE—Kecskeméti TE 5:0 (2:0). Cegléd, 1200 néző. V: Barcs. CVSE: Hamza — Zátonyi, Tóth, Kubinyi, Kresják, Zsem­lye, Csurgai, Murzsa, Csontos, Kábák, Czopkó. 13. perc: Csontos 30 méter­ről előre ívelt szabadrúgását, a kiugró Csurgai a kapus jeleit emelte a hálóba. 1:0. 28. perc: Csontos — Csurgai összjáték után a jobbszélső 14 méterről nagy erővel lőtt a jobb alsó sarokba. 2.-0. 15. perc: Ismét Csurgai je­leskedett. Két csel után tisztá­ra játszotta magát és védhetet- len gólt lőtt. 3:0. 86. perc: Kresják átadá­sával Czopkó az alapvo­nalig futott, beadását Csurgai kapura pergette. A kapusról a labda a mezőnybe hullt vissza, s a jól érkező Kábák a hálóba fejelt. 4:0. 89. perc: Csurgai ezúttal a félvonalról indulva száguldott végig a pályán és 20 méteres bombájával beállította a vég­eredményt 5:0. A tartalékos CVSE már az első percekben magához ra­gadta az irányítást, pontos át­adásokkal közelítette meg a kecskeméti kaput. Sok helyze­tet dolgozott ki és az óriási formában levő csatárok ezek többségét ki is használták. A győzelem ilyen arányban is megérdemelt Jó: Zátonyi, Kresják, Cson­tos, Csurgai (a mezőny leg­jobbja), Kábák. (Ungureáa) Keleti csoport 1. DVSC 9 i 3 1 16: 3 IS 2. Jászberény 9 6 I 2 9: 6 12 3. Budaiak 9 4 4 1 15:10 12 4. Szóin. MÁV 9 4 3 2 12: 7 11 5. Pénzügyőr 9 4 3 2 11: 7 11 6. Szeg. V'SE 9 4 3 2 12: 8 11 7. MGM Debr. 9 2 6 1 4: 3 1« 8. Bocskai SE 9 3 3 3 21:20 9 9. Gyula 9 3 3 3 6: 6 9 10. KISTEXT 9 4 1 4 11:14 9 H. Kisíkunf. 9 3 2 4 13:20 8 12. Ceglédi VSE 9 3 1 S 22:13 7 13. Kecsk. KTE 9 2 3 4 9:16 7 14. Szegedi D. 9 2 2 5 9:12 6 15. Mezők. 9 2 —­7 6:24 4 16. K. Tűzálló 9 — 4 5 2:10 4 Északi csoport 1. Volán SC 9 7 1 1 21: 4 13 2. BVSC 9 5 3 X 17: 4 13 3. Kossuth KFSE 9 6 — 3 16:10 12 4. Nyíregyháza 9 5 2 2 14: 9 12 5. Kisterenye 9 5 2 2 14:11 12 6. S.-újhely 9 3 4 2 8: 5 10 7. EVTK 9 3 3 3 13:11 9 8. Papp J. SE 9 3 3 3 14:14 9 9. K.-barcika 9 4 1 4 7:12 9 10. S. Kohász 9 3 2 4 9:13 8 11. Esztergom 9 2 3 4 12:12 7 12. BEAC 9 2 3 4 13:14 7 13. V. Izzó 9 2 3 4 8: 9 7 14. Ikarus 9 3 1 5 12:16 7 15. Borsodi B. 9 1 4 4 8:13 6 16. Qrmoeb. 9 — 1 8 7:36 1 Jól hajrázott a Fonó A kézilabda férfi NB I B ötödik fordulójában a Váci Fonó küzdel­mes mérkőzésein tartotta otthon a két pontot. Váci Fonó—MGM Debrecen 23:18 (11:10) Vác, UOOO néző. V: Neményi, Ambrus. V. Fonó: Török S. — Braunstei­ner (3), Petrányi (1), Baracsi (6), Vértesi (3), Berczelly (2), Török G. (4). Csere: Maiwinger (1), Budavá­ri (1), Vuklovszky (2), Toldi. A jól felkészült MGM ellen ke­mény küzdelmet vívtak a váciak. A heves' iramú találkozó' elfejeli a vendégek 3:l-re vezettek, amelyet csak a félidő végén egyenlített ki a Fonó. A második félidőt gyors indításokkal kezdték a hazaiak. Több szabálytalanság tarkította a játékot, s a vendégek kulcsembe­rét reklamálásért a 10. percben végleg kiállították. Ez megpecsé­telte a debreceniek sorsát, no meg az is, hogy 20:18-as hazai vezetés­nél Debrecen büntetőt hibázott. A helyiek végül is 5 gólos előnnyel zárták a meccset. Megyei totóeredmények 1. Tököl—Isaszeg 2. Ujhartyán—Szigetújfalu 3. Nagykőrös—Pécel 4. Fóti SE—Maglód 5. Gödöllő—Törökbálint 6. Ocsa—Nagykáta 7. Galgahévíz—Kakucs 8. Szigethalom—Szob Rajtolnak a 1:0 1 1:2 2 7:0 1 2:2 X 0:2 2 1:0 1 4:3 1 6:1 1 ,44 Vasárnap a népligeti 3500 méteres körpályán nagyszabá­sú nemzetközi autóversenyek­re került sor. Előbb hét or­szág — Ausztria, NSZK, Ju­goszlávia, Hollandia, Olasz­ország, Csehszlovákia, Spa­nyolország 32 résztvevőjével a túrakocsik idei sorrendben ne­gyedik Európa-bajnoki futa­mát bonyolították le, majd négy ország — köztük egy lichtensteini is — 17 indulója a Forma V kategóriában mér­te össze tudását. A szép napsütéses időben 60 ezer néző volt kíváncsi az iz­galmas viadalokra. A kétórás EB-futamban sokáig vezető motorcsónak-világbaj nők osztrák Quester, majd később honfitársa, Basche géphiba miatt kénytelen volt feladni a versenyt, így azután a mind­össze 16 célba érkező közül a holland Van Lennep szerezte meg a győzelmet. A Forma V géposztályban 20 kör volt a táv. Képünk a rajtot ábrázolja, előtérben a győztes nyugatnémet Voglberger. (Foto: Urbán) GALOPPEREDMENYEK A vasárnapi galoppversenyek eredményei. A vastag betűvel kö­zölt lovak az alagiak. Az egyes futamok után zárójelben közöljük múlt heti tippjeiniket. I. futam: 1. Bornemissza (2), 3. Szádján (1), 3. Kamélia (4). Ttot.: 17, 14, 44, 71. Bei.: 75, 472 (Csapodár —Haro V.—Régens). II. futam: 1. Asz (6), 2. Döbbenet (5) , 3. Böbe baba (l). Tot.: 44, 21, 16, 14. Bef.: 259, 150. Hármas befu­tó: 1149 (Döbbenet—Pisze—Sipkás). III. futam: l. Cukorfalat (2), 2. Kőpárkány (6), 3. Grusa (4). Tot.: 28, 12, 29, 14. Bef.: 83, 56 (Warum? —Turaltó—Köpárkány). IV. futam: 1. Kígyó (5), 2. Tanít (6) , 3. Pál utcai fiú (6). Tcrt.: 25, 13, 15, 18. Bei.: 75, 93 (Kígyó—Pál utcai fiú—Tanti). V. futam: 1. Szamorodok (7), 2. Buche (4), 3. Muskátli (1). Tot.: 22, 14, 27, 16. Bei.: 128, 63 (Buche—Ara —Muskátli). VI. futam: 1. Nagylegény (4), 2. Soka dalom (10), 3. Szálroham (5). Tot.: 45, 16, 14, 33. Bef.: BO, 256. Hármas befutó: 1007 (Aladdin—Ho­nos—Szélroham). VII. futam: 1. Faszipka (4), 2. Bi­har (1), 3. Sliffentyű (9). Tot.: 12, 11, 15, 43. Bef.: 24, 166 (Ide Süss— Flamand—Szifon). Vin. futam: 1. Rikkancs (4), 2. Argus (7), 3. Isaar (1). Tot.: 71, 17, 18, 16. Bef.: 316, 182 (Rikkancs—Icce —Tyukodl). IX. futam: 1. Spongya (6), 2. Tré­famester (9), 3. Nebuló (4). Tot.: 223, 55, 22. 42. Bef.: 585, 1235 (Gabi­ka—Nebuló—Morfin). X. futam: 1. Piriké (9), 2. Szabó báosi (1), 3. Igmándi (5). Tot.: 44, 20, 20. Bef.: 194, 136 (Durbints—Pi­riké—Szabó bácsi). B. T. Azonnal felveszünk lakatos, hegesztő, csőszerelő, ács, állványozó szak- és segédmunkásokat DCM (Vác) munkahelyünkre. 44 órás munkahét, szabad szombat. Bérezés meQállanodás szerint. JELENTKEZÉS: Gép- és Felvonószerelő Vállalat DCM Kirendeltség, VAC, PEDOTAI szaktársnál. Háztartási készülékek javításához azonnal felveszünk e'ektroműsze-részt vaqv villanyszerelőt Jelentkezni lehet: GELKA XXI. (Csepel), Kalamár J. u. 250.