Pest Megyei Hírlap, 1969. április (13. évfolyam, 75-97. szám)

1969-04-22 / 90. szám

rear HEGYEI c^lrfap 1969. ÁPRILIS 22., KEDD KETTEN VERETLENÜL A labdarúgó NB I hetedik fordu­lójában a legtöbb nézőt a Megyeri úti pálya vonzotta. Az Újpesti Dó­zsa iskolajátókkal győzött a klasz- szissal gyengébb Vasas ellen- A Népstadionban hetven percig meg­lepetés lógott a levegőben, ám a hajrában a Ferencváros felülkere­kedett a kitűnő Salgótarján ellen. Komlón és Dunaújvárosban gyen­gén fociztak a csapatok, míg Ta­tabányán véget ért az Eger jó so­rozata. A táblázat érdekessége, hogy az élen az egykori három nagy, az Újpest, a Ferencváros és az MTK foglal helyet. Közülük az Újpest és a Ferencváros még mindig veret­len. A Tatabánya megszerezte első győzelmét, az Egyetértés változat­lanul nyeretlen. Ebben a forduló­ban idei gólrekord született: 28- szor zörgött a háló. Újpesti Dózsa—Vasas 4:2 (1:0). Megyeri út, 20 000 néző. Ferencvá­ros—Salgótarján 3:1 (0:1). Nép­stadion, 11 000 néző. Komló Szom­bathely 1:1 (l:l). Komló, 7000 néző. Tatabanya—Eger 4:1 (2:1). Tata­bánya, 5000 néző. Dunaújváros— Egyetértés 1:0 (0:0). Dunaújváros, 5000 néző. 1. U. Dózsa 7 6 1 __ 22: 7 13 2. FTC 7 5 2 — 18: 6 12 3. MTK 7 4 2 1 19: 5 10 4. Rába ETO 7 4 1 2 19: 5 9 5. Bp. Honvéd 7 3 2 2 12: 8 8 6. Csepel 7 4 — 3 8: 7 8 7. Eger 7 3 2 2 7: 7 8 8. Vasas 7 3 1 3 17:12 7 9. Pécs 7 3 1 3 5: 8 7 10. SBTC 7 3 — 4 5: 7 6 11. Diósgyőr 7 2 2 3 5:10 6 12. Szombathely 7 1 3 3 6:14 5 13. Komló 1 1 3 3 3: 8 5 14. Dunaújváros 7 2 — 5 5:14 4 15. Tatabánya 7 1 1 5 6:15 3 16. Egyetértés 7 1 6 1:16 1 Bánkuti nélkül A VVK nemzetközi labda­rúgó-torna döntőjébe jutásért játsszák le szerdán' Izmirben Göztepe—U. Dózsa közötti el­ső mérkőzést. A budapesti li­la-fehér együttes hétfő délben a Ferihegyi repülőtérről uta­zott el Törökországba —, de Bánkuti nélkül. Baróti Lajos edző a gépbe­szállás előtt közölte: — Reggel kaptam a várat­lan hírt, hogy a vasárnapi Va­sas elleni mérkőzésen megsé­rült Bánkuti állapota rósz- szabb, mint az első pillanat­ban látszott, s így le kellett mondanom a jó képességű já­tékos szerepeltetéséről. „Pót­lására’’ azonban sikerült az utolsó pillanatban Nyírót elö- keríteni, így ö a 15. labdarúgó. — Teljesen ismeretlen csa­pat ellen lépünk pályára, hi­szen több mint 10 éve talál­koztunk utoljára a Göztepé­vel, akkor is barátságos mér­kőzéseken, amelyek közül az egyiket megnyertük, a mási­kat elvesztettük. Izmirből egyébként olyan hírek érkez­tek, hogy a Göztepe jó játék­erőt képvisel, tehát nem lesz könnyű dolgunk. Píusi egy nélkül A vasárnapi totóíordulóban nem volt 13+1 taláiatcs szelvény. A ma­ximumot a 13 találat jelentett-e, amelyet hárman értek el, egyen­ként 175 652 forint nyereménnyel. 12-es 75, 11-es 1054, 10-cs 8534 darab akadt. Nyeremények egyenként 4711, 335, illetve 61 forint. Ä 17. hét­re átvitt jütalomöüfszeg 245 350 fo­rint. Totóeredmények: x, l, 1, l, 2, 2, 2, 2, 2, 2, x, x, 2, x Paprikás szegediek Parázs meccs Tarjánban Hét pont idegenből Rangadók rekordközönséggel A megyei labdarúgó-bajnok­ságban az 5:i-re végződött szombati Csepel Autó—Nagykő­rös találkozó után — amely az Autó első hazai győzelmét je­lentette — a vasárnapi mérkő­zések is több „újítást” hoztak. Pécel megszerezte első győzel­mét, az otthonában százszázalé­kos Maglód pedig vereséget szenvedett. A vendégcsapatok hét pontot raboltak, legjelentő­sebb a Váci Vasiutas újhartyá- ni sikere. Az isaszegi és buda­kalászi szomszédvár-rangadó rekordközönséget vonzott. vád Vasutas— Ujhartyán 3:0 (1:0). Ujhartyán, 1000 néző. V: Károlyi. A Játék elején a hazaiak támadtak, a váciak csak a 20. perc után Jöt­tek lel, s ettől kezdve végig irá­nyították a mérkőzést. A szórvá­nyos új harlyánl rohamokat a vá­ciak új kapusa, Tisza, ragyogóan hárította, Periusz pedig mesterhár­mast ért el. A vendégek ilyen arányban is megérdemelték a győ­zelmet. G: Periusz (3). Jó: Tisza, Mód, Véglesi, Periusz, Kiss P., 111. Sztramszki, Gsema n, Svébis. Is asz eg—Gödöllői Vasas 2:0 (1:0). Isaszeg, 10(10 néző. V: Lebek. Ra­gyogó talajú pályán, kitűnő Játék- vezetés mellett, sportszerű mérkő­zést vívott a két szomszédvár. Má­sodik félidőben mutatott Játékával Isaszeg megérdemelte a győzelmet. G: Horváth (öngól), Bene. Jó: Bé­kés (a mezőny legjobbja), Takács, Bene, Keglovich, iDL TeUér, Ma­gyar, Jávorszki. — Kiss — Szigetújfalu—Beim SE 2:1 (2:0). Szigetújfalu, 300 néző. V: Daruja. A lendületes hazai támadások már a 6. percen góllá értek. Ezután is nagy fölényben volt Szigetújfalu, de újabb gólt csak a 42. percben si­került elérnie. Szünet után a ven­dégek feljöttek, és a TO. percben szépítettek. A hajrában a szigetiek fergeteges rohamokat vezettek, szöglet szögletet követett, de az eredmény már nem változott. G: Tóth L., Juhász, ill. Liptai. Jó: Vigh L., Vigh T., Szigetvári, Faze­kas, ill. Bukta (a mezőny legjobb­ja), Vilcsák, Inges, Kovács. Tompos Antal Budakalász—Pomáz 0:0. Buda­kalász, 1000 néző. V: Halász, I. Évek óta nem tapasztalt érdeklődés nyil­vánult meg a szomszédvár-rang­adó iránt. A mérkőzés nagy küz­delmet hozott. A védelmek kitet­tek magukért, a csatárok viszont otthon felejtették góllövő cipőjü­ket. A találkozó igazságos döntet­lennel ért véget. Jó: Czermann (a mezőny legjobbja), Czimreeí, Ba­ranyák, íK Palotai. Binder. J Vészits János Törökbálint—Fóti SE 3:2 (1:1). Törökbálint, 400 néző. V: Glózik. Az első percben a hazaiak jutottak előnyhöz, majd a 35. percben vé­delmi hibából egyenlített a Fót, sőt a 60. percben újabb védelmi hibá­ból vezetést szerzett. A bálintiak a 70. percben egyenlítettek, s győ­zelmüket a 80. percben, egy szög­letrúgás után a cserejátékosként beállt Czabadai II révén érték el. A hazaiak idei leggyengébb játé­kukkal, csak szerencsével nyerteik a lelkes és keményen küzdő fótiak ellen. G: Gelmár II, Czabadai X, Czabadai II, ill. Gódor, Márkus. A hazaiaknál senki nem dicsérhető, míg a vendégeknél Pektor és Kal­már tűnt ki. Szentkuti Ferenc Pécel—Albertirsa 1:0 (0:0). Al­bertire.!. 600 néző. V: Gecse. Az eddigi nyeretlenek találkozóján az első félidőben mindkét csapat két- két kapulát lőtt, bár a hazaiak jó­val többet támadtak. Szünet után ugyancsak Albertirsa volt fölény­ben, a 78. percben egy ellentáma­dásból mégis Pécel szerezte meg a győzelmet. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. G: Kosziolányi. Jó: Csóka, Göncz, ill. Béres, Tugyi. Fazekas Tamás Tököl—Maglód 2:0 (0:0). Maglód, 400 néző. V: Horváth J. A megerő­sített védelemmel játszó Tököl szöglet után elért két fejesgóllal biztos győzelmet aratott a szét- esően játszó Maglód ellen. G: Dra­govlcs (2). Jó: Tokios I, Tokios n, Dragovics. Maglódból lehet kiemelni. senkit nem 1. Isaszeg C 4 2 — 8: 1 10 2. Szigetújfalu 6 4 2 — 7: 2 10 3. Tököl 6 3 3 — 9: 2 9 4. Budakalász 6 3 2 1 7: 7 8 5. Törökbálint 6 2 3 19:8 7 6. Váci VSE 6 2 3 1 11:12 7 7. Csepel Autó 6 2 2 2 7: 5 6 8. Maglód 6 3 — 3 11:10 6 9. Ujhartyán 6 2 2 2 7:11 6 10. Bem SE 6 2 1 3 15: 9 5 11. Pomáz 6 1 3 2 11: 9 5 12. Nagykőrös 6 2 1 3 14:15 5 13. Gödöllő 6 1 2 3 8:13 4 14. Pécel 6 1 2 3 5:11 4 15. Albertirsa 6 — 2 4 6:12 2 , Fóti SE 6 1 — 5 8:16 2 NB XI-es csa­pataink idegen­ben mérkőztek. A Ceglédi VSE a félidőben még vezetett, de vé­gül is egygólos vereséget Szenvedett, akárcsak a Kossuth KFSE Salgótarján­ban. A szentendreiek ennek ellenére megtartották a hete­dik helyet, Cegléd azonban két hellyel visszaesett Szegedi Dózsa—Ceglédi VSE 2:1 (0:1) Szeged, 2000 néző. V.: Győri. Cegléd: Hamza — Zátonyi, Tóth, Laborcz, Kresják, Halmi, Csurgai, Kökény, Csontos, Ká­bák, Czopkó. 24. perc: Czopkó labdájával Kökény kiugrott, a jobbszélen lefutotta a védelmet és nagy­szerűen tálalt középre. A be­robbanó Csurgai kapásból a léc alá bombázott. 0:1. 30. perc: Kábák nagy hely­zetben az oldalhálbt találta el. 53. perc: Czopkó belőtt lab­dája az üresen álló -Kábák elé perdült aki kapu fölé fejelt. 61 perc: Hajós dr. szép ak­ció után nem hibázott 1:1. 68 perc: Bóka egyéni játék után a háló közepébe lőtt 2:1. Kísérteties ismétlődés! Gyu­la és Debrecen után Szegeden is a biztos győzelem helyett egygólos vereség. Különösen az első félidőben játszottak jól a ceglédiek. A második játék­részben a sok kihagyott Vas­utas-helyzet felpaprikázta a szegedieket, akik a maguk ja­vára fordították a mérkőzést G.: Csurgai. Jó: Hamza, Tóth, Halmi, Kökény. (Ungureán) Keleti csoport 1. Jászberény )« 4 1 1 7: 3 0 2. SZVSE 6 4 1 1 10: 5 9 3. Budaíok 6 3 3 — 9: 5 9 4. DVSC 6 3 2 1 9: 2 3 5. Pénzügyőr 6 3 2 1 7: 4 Z 6. KISTEXT 6 4 — 2 8: 6 8 7. MGM Debr. i 1 5 — 2: 1 7 8. Sz. MÁV 6 2 2 2 6: 5 6 9. Bocskai 6 2 2 2 13:11 6 10. Gyula 6 2 1 3 5: 6 5 11. KTE « 2 1 3 7: 9 5 12. Ceglédi VSE € 2 — 4 15: 8 4 13. M.-kováa»h. 6 2 —•­4 5:16 4 14. K.-félegyh. 6 1 2 3 4:14 4 15. Sz. Dózsa 6 1 1 4 6:10 3 16. K. Tűzálló 6 — 1 5 0: 8 1 Salgótarjáni KSE—Kossuth KFSE 1:0 (0:0) Salgótarján 700 néző. V.J Kristóf. , Kossuth KFSE: Soltész — Rab, Racskó, Fenyvesi, Eger­vári,, Sándor, Tieber, Niamesny (Túrái), Potykievicz, Pálmai, Bemáth. Az. első félidőben a Kossuth KFSE védelembe szorult Szü­net után már kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, ezúttal azon­ban a szentendreiek nem,tud­ták értékesíteni a kínálkozó helyzeteket. A hajrára az ad­dig is kemény mérkőzés el­durvult — Pálmait és Bemá- thot illetve a tarjáni Pünkös­dit — aki ll-esből megsze­rezte csapatának a győzelmet —, kiállították. A vendégek közül csak Racskó és Potykievicz dicsér­hető. Északi 1. Volán csoport 6 5 — 1 11: 4 10 2. BVSC 6 4 1 1 14: 2 9 3. S.-újhely 6 3 3 — 8: 2 9 4. Kistérén ye 6 4 1 1 10: 7 9 5. Papp J. SE 6 3 2 1 8: 6 8 6. Nyíregyh. 6 2 2 2 6: 6 6 7. Kossuth KFSE 6 3 — 3 7:10 6 8. SKSE 6 2 2 2 6: 9 6 9. Esztergom 6 2 1 3 8: 7 5 10. BEAC 6 2 1 3 11:11 5 11. Ikarus . 6 2 1 3 8:10 5 12. K.-barcika 6 2 1 3 5:li 5 13. V. Izzó 6 2 — 4 6: 7 4 14. Borsodi B. 6 1 2 3 5: 7 4 15. EVTK 6 1 2 3 4: 7 4 16. Ormasrb. 6 — 1 5 7:18 1 skoiajáték Vecsésen - 0:2-ről nyert Vác Északi balsikerek Galopperedmények Csapodár szállója az első akadály felett A vasárnapi galoppversenyek el­ső futama, az idei a-kadálynyitó sze­rencsés bukással kezdődött. Csa­podár oly lendülettel ugrotta — nyergében Surányival — az első akadályt, hogy felbukott, megfor­dult saját tengelye körül, lovasa nagy ívben kirepült a nyeregből. A lovas a nagy repülést azonban — szerencsére — zúzódásokkal megúszta. A vasárnapi eredmények a kö­MERLEG Cegléden rendezték az úttörőolimpia megyei tomász- dnntöjét. Képünkön az összetett bajnok, a nagykőrösi Rácz Zsolt, kitűnően sikerült mérleggyakorlata. (Foto: Gábor) vetkezők (a vastag betűvel szedett lovak az alagiak, az eredmények után zárójelben megismételjük az egyes futamokra múlt héten adott tippjeinket.. .): I. futam: 1. Süvítő (7), 2. Kartárs (1) , 3. Gabriella (4). Tot.: 66, 17, 12, 15. Bef.: 130, 269 (Ceapodár Sü­vítő — Régens). U. futam: l. Fáni (10), 2. Vadkör- tc (3), 3. Gésa (2). Tot.: 57, Iá, 17, 29. Bef.: 154, 251 (Vadkörte — Fáni — Igmándi). III. futam: L Tréfamester (3), 2. Szélroham (1), 3. Gabika (4). Tot.: 42, 12, 23, 11, Bef.: 180, 51 (Tréfa- mester — Klan — Gólyavár). IV. futam: 1. Virágzó (12), 2. Los Angeles (11), 3. A^vater (6). Tot.: 42, 21, 28, 29. Eef.: 135, 600 (Peer Gynt — Pál utcai fiúk — Marietta). V. futam: 1. Passz! (2), 2. Mo- hyl (4), 3. Palimadár (5). Tot.: 62, 16, 18, 14. Bef.: 161, 121 (Palimadár — Passz! — Sarmantan). VI. futam: 1. Nagylegény (6), 2. Soka dalom (10), 3. Gábor (11). Tot.: 35, 16, 17, 33. Bef.: 71. 191. Hármas befutó: 6, 10, 11, 10-re 1037 (Imper- tinens — Gábor ■— Szalajka). VIL futam: l. Baradlay (1), 2. Isaar (4), 3. Gizi (2). Tot.: 30, 19, 48, 24. Bef.: 198, 63 (Kőkút — Kronler- che — Gizi). ,VIH. futam: l. intakt (8), 2. Tériké (2) , 3. Bornemissza (6). Tot.: 53, 31, 2ö, 58. Bef.: 281, 380 (Bornemissza — Tériké — Imre bácsi). IX. futam: 1. Atamán (10), 2. Gá­la (3), 3. Domina (9). Tot.: 253, 43, 15, 15. Bef.: 415, 715 (Atamán — Pikk Dáma — Domina). X. futam: 1. Tavaszmező (6), 2. Radó (l), 3. Szentendre (9). Tot.: 42, 17, 23, 13. Bef.: 155, 60 (Tavasz­mező — Radó — Szentendre). Varga aranya A bolgár fővárosban befeje­ződött a Nikola j Petrov emlé­kére kiírt nemzetközi kötött­fogású birkoióverseny. A ma­gyarok közül a világ- és olim­piai bajnok abonyi Varga Já­nos szerepelt a legjobban, aki súlycsoportjában az első he­lyet szerezte meg. Kiss Ferenc második, Gál pedig harmadik lett. Ritkán fordul elő, hogy hat NB III-as csapa­tunk közül egy fordulóban öt otthon játszik. Pedig most így történt. A „ha­zaiak” váltakozó sikerrel szerepeltek. A veretlen Vecsés iskola játékkal nyert, Vác 0:2-ről győzött. Pilisvörösvárott és Dunakeszin döntetlen született, míg Bag alulmaradt. Az Északi csoportban szereplő Aszódi Vasas továbbra is gyengélkedik, kika­pott idegenben. Duna menti csoport Pilisi Bányász—KELTEX 2:2 (2:1) PiLLsvörösvár, 600 néző. V: Ma- j ercsik. P. Bányász: Wippelhauser — Szauter, Hau, Fazekas, Stiffter, Peller, Mirk, Sodró, Ferbert (Szűcs), Viola, Probst. A vendégek már a 4. percben megszereztek a vezetést. Nem so­káig örülhettek a gólnak, mert közvetlenül ezután a bányászok kiegyenlítettek. Jó iramú mérkő­zésen változatos játékot láthattak a nézők. A Bányász valamivel töb­bet támadott, s a 28. percben újabb gólt ért el. A második fél­időben a KELTEX fölénybe került, de csak egy súlyos védelmi hibá­ból sikerült a 80. percben ki­egyenlítenie. G: Probst, Sodró. Jó: Szauter, Hau, Stiffter, Sodró, Probst. Kovács Tibor Váci SE—TFSE 4:2 (2:2) Vác, 500 néző. V: Kürti. VSE*. Ferencsik — Néder, Kato­na, Molnár, Jágcrszki, Nagy, Mé­zes, Fedor, Kr is ka, Pálinkás, Ká” vai. Az első percekben három hely­zetet is kihagytak a helyiek, nem így a főiskolások, akik a 6. és 7. percben lőtt 2 góllal 2:0-ra elhúz­tak. A váciakat ez nem törte le, támadást támadás után vezettek, és a 13. percben Mézes beadását Nagy a jobb sarokba küldte. Ez­után felváltva forogtak a kapuk veszélyben, s a 28. percben ki­egyenlített a VSE. A félidő hátra­levő részében újabb váci helyze­tek adódtak. Szünet után is a hazai csapat kezdeményezett, s az 50. percben Kriska 25 méteres bombája véd- hetetlenül vágódott a hálóba. Két TF-szöglet után a 64. percben Pá­linkás 18 méterről a jobb felső sa­rokba lőtt. A 65. percben a vendé­gek szabadrúgását a kapufa men­tette. Fedor, majd Kriska előtt adódott még kecsegtető helyzet. Változatos mérkőzésen a tarta­lékos Pest megyei együttes meg­érdemelten nyert. G: Pálinkás (2), Nagy, Kriska. Jó: Pálinkás (a mezőny legjobbja), Kriska, Molnár. Breznay István K. Húsos—Dunakeszi 3:3 (1:0) Dunakeszi, 500 néző. V: Kocsis. O. Vasutas: Smál L. — Gál, Sza­badi. Smál F., Ignácz, Kiss, Hege­dűs (Mándics), Pánczél, Koós, Ko­vács, Zoller (Kuustár). Az első hazai helyzet a 4. perc- > ben maradt ki, majd Zoller meg­sérült, helyére Kunstár jött be. Kapkodás, pontatlan átadások, alacsony színvonal jellemezte a mérkőzést, a 39. percben 35 mé­teres szabadrúgásból a Húsos ju­tott előnyhöz. Szünet után rákapcsolt a Vas­utas, s a 65. percben már 3:1-re vezetett. A 66. percben egy jobb ol­dali szabadrúgást Smál fejjel akart menteni, de a labda balszerencsé­sen kapus bátyja mögött a hálóba hullott. A góltól a Húsos vérsze­met kapott, s a 85. percben ki­egyenlített. Dunakeszi csak negyed * órán át játszott jól — amikor három gól­ját szerezte —, a mérkőzés többi részében keveset mutatott, biztos győzelmet engedett ki kezéből. G: Kovács (3, egyet ll-esből). Jó: Gál, Szabadi, Kovács, Kunstár. Solymosi László Fszakközép csoport Vecsés—Martfű 6:1 (2:1) / Vecsés, 1500 néző. V: Hermann. V. VIZÉP: Bogár (Hrivnák) — Répái, Kalmár, Leimettcr (Molnár M.), Szenczi, Fekete, Kiss, Krausz, Corti, Kalász, Vándori. Az elmúlt heti mérsékelt telje­sítmény után Vecsés nagyszerű já­tékkal rukkolt lei. Sorozatos hazai rohamok s több kihagyott helyzet után a 38. perően már 2:0-ra veze­tett. A vendégek ll-esből szépítet­tek. A második 1 félidőben a VIZÉP szinte iskolajátékot mutatott be. Formás támadások, ötletes akciók váltogatták egymást, amelyek rendszerint látványos gólokkal értek véget. A 81. percben egy ti­zenegyest is kihagyott a Pest me­gyei gárda. A sportszerűen küzdő Martfű lelkesedéssel igyekezett ellensú­lyozni Vecsés technikai fölényét —- eredménytelenül —, s a látot­tak alapján csak a szerencse men­tette meg őket a ké; számjegyű vereségtől. G: Krausz (2), Kalász (2), Kiss, Corti. Jó: Krausz (a mezőny leg­jobbja), Szenczi, Fekete, Vándori. Fekete József Északi csoport Siroki Vasas—Aszód 2«) (0:0) Sirok, 600 néző V: Kreisz. A. Vasas: Karlovics — Stefkó, Truzsi, Katonás, Palik, Tamás, Hu­szár, Kovács (Maldrík), Mudri, Ma­gyar (Tábik), Turcsányi. Kiegyenlített mérkőzésen sok helyzetet kihagyott a lélek nélkül játszó Pest megyei együttes. Jó: Truzsi, Tamás, Mudri. Egercsehi—Bag 2:1 (2:1) Bag, 700 néző. V: Kise I. B. TSZ SK: Kaputa — Boda, Ka­rácson di, Juhász, Varga, Nagy S., Gódor, Katona V., Gergely L., Nagy J., Katona J. Már az első percben gólszerzési lehetőiségiet hagytak ki a helyiek, majd számos helyzet után a 17. percben megszerezték a vezetést. A vendégek a 30. percben egyen­lítették, s három perccel később Karácsondi öngóljával előnyhöz is jutottak. Befejezés előtt egy perc­cel Nagy János egyenlítési alkal­mat hagyott ki. Szünet után .még nyomasztóbb volt a hazai fölény — eredménytelenül. Végig Bag irányított, mezőny­fölényben volt, de a csatárok gól­képtelensége megbosszulta magát. G: Katona V. Jó: Juhász. Nägy S. PEST MEGYEI HÍRLAP a Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SUHA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest, VIII., Somogyi Béla u. 6. II. em. Kiadóhivatal: Budapest, VJH., Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343-100, 142-220. Gépíró szoba 10 órától 18 óráig 140-449. 18 órától 21 óráig 140-447. Titkárság: 131-248. Egyéb szántok: 141-462. 141-258. Előállítja: Szikra Lapnyomda. Budapest. INDEX: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető bármely postahivatalnál, a kézbesítőknél, a posta hírlapüzle­teiben és a Posta Központi Hírlap Irodánál (Bp., V., József nádor tér 1. sz.). Előfizetési díj l hónapra 20 forint. Megyei fotóeredmények X. Budakalász—Pomáz 0:0 X 2. Isaszeg—Gödöllő 2:0 1 3. Ujhartyán—Váci Vasutas 0:3 2 4. Csepel Autó—Nagykőrös 5:1 1 5. Üllő—Monor 2:1 1 6. Domony—Mogyoród 2:1 1 7. Dunaharasztl—Budaörs 1:1 X 8. Szód—Dunavarsány 1:2 2 A budakalászi rangadó első félidejében a vendégcsapat volt jobb. Képünkön, a pomnázi Szabó igyekszik elvinni a labdát a háttal álló budakalászi Minárik mellett. (Ftotó: Urbán)