Pest Megyei Hírlap, 1969. április (13. évfolyam, 75-97. szám)

1969-04-01 / 75. szám

ni * »itt. &tírla* 1969. ÁPRILIS 1., KEDD Két 2:2 Északon CSAK DUNAKESZI KAPOTT KI Újfalu győzött Kőrösön, Budakalász Pécelen Bene és Keglovich megtörte Maglód veretlenségét A megyei labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában két meg­lepő vendéggyőzelem született. Seigetújfalu Nagykőrösön, Buda­kalász pedig Pécelen diadalmas­kodott. Az eddig száz százalékos Maglód Isaszegen elvesztette ve­retlenségét, a helyiek Bene és Keglovich góljával nyertek. Az eddig pont nélküli Albertirsa dön­tetlennel, Gödöllő pedig győzelem­mel iratkozott be a „pontosok” sorába. Szigetújfalu—Nagykőrösi Kini- mi 2:1 (1:0). Nagykőrös, 300 néző. V: Pintér. Kiegyenlített első fél­időben a 35. percben szabadrúgás­ból szerezték meg a vendégek a vezetést, melyet azután az 57. percben növeltek. A finisben erő­sen rákapcsolt a Kinizsi, de csa­tárai erejéből csak szépítésre telt. Kitűnő Játékvezetés, közepes szín­vonal, igazságos eredmény. G: Fa­zekas, Szigetvári, ill. S. Szabó. Jó: Kovács, Vígh L., Szigetvári, Fa­zekas, UL Kecskés III, György. Pécsi Sándor Budakalász—Pécel 3:2 (2:2). Pé- eel, 300 néző. V: Gróf. Kitűnő bí­ráskodás mellett a szerencsésebb csapat győzött. Pécel, amelynek látékosai alig heverték ki az influenzát, két nagy védelmi hi­bából kapta a góljait- Először a he­lyiek jutottak előnyhöz, majd Bu­dakalász a maga javára fordította az eredményt. A péceliek egyen­lítő gólját — akárcsak az elsőt — Kosztolányi szerezte. A kalásziak a 60. percben biztosították győzel­müket. A befejezés előtti percben csapatuk megfogyatkozott, ugyan­is középhátvédjüket, sportszerűt­len megjegyzés miatt kiállították. A péceliek közül Kosztolányi, Csó­ka és Marosvári dicsérhető. Tököl—Törökbálint 1:0 (0:0). Tö­köl, 350 néző. V: Badacsonyi. Ki­tűnő védelmek és gyenge napot kifogó csatárok, küzdöttek, inkább csak mezőnyjáték folyt a nagyon alacsony színvonalú mérkőzésen. A győztes gól a 65. percben esett. G: Dragovics. Jó: Jarosi, Tokics I, Losics. A törökbálintiak közül senki nem nyújtott kiemelkedő teljesítményt. Gödöllő—Fóti SE 2:0 (0:0). Gö­döllő, 250 néző. V: Horváth J. Az átszervezett Gödöllői Vasas áz első 45 percben három kapufát lőtt, s ezenkívül kihagyott egy fél idény­re való gólhelyzetet is. A második félidőben azonban sikerült me­zőnyfölényüket gólokra váltani. Még döntetlenre állt a mérkőzés, amikor Bara I-et (G), ill. Gódort (F) kiállították. G: Teliér (2, egyet ll-esből). Jó: az egész ha­Ceglédi hidegzuhany ® A harmadik fordulóban mindkét NB Il-es csapatunk otthon járt. A Kossuth KFSE jobb helyzetki­használásával nyert, a Ceglédi VSE azonban nem boldogult rendkívül keményen játszó el­lenfelével. Kossuth KFSE—Vasas Izzó S-2 (3:1). Szentendre, 500 néző. V: Horváth F.- Kossuth KFSE: Soltész — Bárányos, Racskó, Fenyvesi, Egervári, Sándor (Csábi), Pé­teri (Pintér), Tieber, Potykie­vicz, Túrái, Pálmai. Kitűnően kezdett a hazai esapat. Nagy iramot diktálva felőrölte az ellenfél védelmét, es kétgólos előnyre tett szert. Szünet után váratlan erősen feljavult az Izzó, és kiegyenlí­tetté tette a második 45 per- eet, ám erejéből csak szépítés­re telt. G: Potykievicz, Magyar I (ön­gól), Péteri. Jó: Potykievicz, Túrái, Racskó, Egervári. £szaki csoport 1. Volán 2. Papp J. SE S. Nyiregyh. 4. S.-újhely 5. Kossuth KFSE 6. BVSC 7. Borsodi B. Ikarus ». BEAC 10. Kisterenye 11. Esztergom IZ. Izzó 13. EVTK SKSE (S. Ormosb. 18. K.-barcika 2 — X 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 — 1 — 3—2 3—2 3—1 3—1 j Bocskai SE—Ceglédi VSE 3:2 (1:1). Cegléd, 1Ó00 néző. V: Czir- ják. CVSE: Hamza (Rétfalvi) — Zátonyi, Tóth, Halmi, Kábák, Kubinyi, Csurgói, Kökény, Csontos, Kresják, Murzsa (Czopkó). 23. perc: Védelmi hibából a vendégek megszerezték a ve­zetést: 1:0. 27. perc: Hatalmas kavaro­dás a" debreceniek kapuja előtt, végül Csontos fejese a hálóban kötött ki: 1:1. 53. perc: Negyvenméteres tá­voli lövésre Hamza későn ve­tődött, s kezéből a labda a ka­pu bal sarkába hullott. Hatal­mas potyagól: 2:1. 63. perc: Hamzát Rétfalvi, Murzsát Czopkó váltja fel. 78. perc: Kábák—Tóth— Csontos adogatás után Csurgai kiugrott, a labdát a kifutó Ma­gyarba rúgta, a labda a gólvo­nal felé pörgött, és Kres jóknak már csak beljebb kellett segí­tenie: 2:2. 84. perc: A Bocskai balszél­sője az elalvó ceglédi védelem mellett megszerezte csapata győztes gólját: 3:2. Rendkívül küzdelmes, ke­mény mérkőzésen az újonc Bocskai hatalmas meglepetés­re győzött. A vendégcsapat a szerencsével sem állt hadilá­bon, minden helyzetéből gólt szerzett. Jó: Kábák, Csontos. (Ungureán) Keleti csoport 1. Jászberény 3 2 1 — 3:1 5 2. SZVSE 3 2 1 — 5:2 5 3. DVSC 3 1 2 — 4:1 4 4. Budafok 3 1 2 — 4:2 4' 5. Pénzügyőr 3 1 2 — 3:2 4 6. KISTEXT 3 2 — 1 4:3 4 7. Sz. MÁV 3 1 2 — 4:3 4 8. M.-kháza 3 2 — 1 3:5 4 9. MGM Debr. 3 — 3 — 1:1 3 10. BocskaJ. SE 3 1 1 1 6:7 3 11. Ceglédi VSE 3 1 — 2 7:5 2 12. Gyula 3 1 — 2 2:4 2 13. KTE 3 — 1 2 3:5 1 14. Sz. Dózsa 3 — 1 2 2:4 1 15. K.-félegyh. 3 — 1 2 1:5 1 16. K. Tűzálló 3 — 1 2 0:2 1 zai együttes, ill. Pektor, Horváth Gy. Csiba József Bem SE—Váci Vasutas 5:0 (1:0). Cegléd, 300 néző. V: Tód. A Bem SE, különösen második félidei kulturált játékával ilyen arány­ban is rászolgált a győzelemre. Szabó Sándor változatlanul tartja jó formáját, az egyik gólját ma­gyar pályákon ritkán látható tá­voli lövésből szerezte. G: Szabó S. (2), Tukora (2), Bukta. Jó: Bartl, Szomolányi, Bukta, Szabó S. U. L. Üjhartyán—Pomáz 2:2 (0:0). Po­máz, 500 néző. V: Gombás. Kitű­nő játékvezetés mellett igazságos döntetlen született. Az I. félidő­ben a vendégcsapat, szünet után Pomáz támadott többet. Mindkét oldalon sok helyzet kimaradt, így a 70. percben 0:0 állásnál a he­lyiek 11-esét kivédte az újhartyá- ni kapus. Ezután mindkétszer a vendégcsapat jutott előnyhöz, de ezt mindkét alkalommal kiegyen­lítették a helyiek. G: Svébls, Tun- ner (ll-esből), ill. Leidinger, Bin­der (ll-esből). Jó: Klemencz, Své- bis és a közvetlen védelem, ill. Palotai, Zeiglin, Szabó II. Isaszeg—Maglód 2:0 (1:0). Isa­szeg, 800 néző. V: Horváth dr. Rendkívül laza talajú pályán technlkásabb, érettebb játékával biztos győzelmet aratott Isaszeg. Vargát a maglód! jobbösszekö'tőt a 75. percben, 2:0-ás állásnál kiál­lították. G: Bene, Keglovich. Jó: Csemák, Tőkési, Takács, Deme, Ul. Bekő, Nagy. Kiss Csepel Autó—Albertirsa 1:1 (0:0). Albertirsa, 700 néző. V: Szendrő. Az I. félidőben a hazaiak játszot­tak fölényben, a vendégek csak gyors lefutásokkal kísérleteztek. A 65. percben nagy meglepetésre az Autó vezetést szerzett, s ezt a hazaiak csak a 89. percben tudták kiegyenlíteni. G: Keller n, ill. Fe­kete TV. Jó: Keller I, Szerdahelyi, Debreceni, Mráz, ill. Fekete IV, Béres, Pozsonyi. Fazekas Tamás 1. Szigetújfalu 2. Budakalász 3. Isaszeg 4. Bem SE 5. Pomáz 6. Maglód 7. Tököl 8. Nagykörös 9. Cs. Autó 10. Törökbálint 11. Gödöllő Üjhartyán 13. Fóti SE Váci VSE 15. Pécel 16. Albertirsa 1 1 2 1 — 3—2 3 1 — 3—2 3—1 3—1 Az ÉRDÉRT—Pilisi Bányász találkozó kiegyenlített első félidejében á hazaiak Is többször veszélyeztettek! Képünkön egy szöglelrúgás után a csíkos mezes vörösváriak mintegy sorfalat vonnak kapujuk elé, s a szorosan őrzött hazai játékos nem tudja kinek adni a labdát. A talál­kozót a Pilisi Bányász nyerte l:0-ra. A haramadik for­dulót szombaton győzelemmel vette idegenben a Pilisi Bányász és a Vecsési VIZ ÉP. A vasárnapi négy ta­lálkozó során az otthon játszók kö­zül Vác biztosan győzött, míg Aszód csak döntetlent ért el. Az Északi csoportban szereplő má­sik csapatunk, Bag is döntetlenül játszott, s megszerezte első pont­ját. A hat Pest megyei együttes közül csupán a Dunakeszi Vas­utas kapott ki. Északi csoport Aszódi Vasas—Zalka SE 2:2 (1:0) Aszód, 350 néző. V: Braun. A. Vasas: Karlovics — Stefkó, Truzsi, Katonás, Palik, Tamás, Tábik, Magyar, Kovács, Huszár, Turcsány (Mayer). A múlt héten elszenvedett sú­lyos vereség miatt az aszódiak nagy akarással készültek, s nagy lendülettel kezdtek. A 8. percben Magyart a 11-es ponto* buktat­ták s a büntetőt Huszár értékesí­tette. Ezután Tábik három nagy helyzetben hibázott, majd a 35. percben Magyar 10 méterről a jobb kapufa meiié fejelt. . * A 49. percben Mayer fejesét mentette Grósz, a vendégkapus, aki nem állt hadilábon a szeren­csével. Huszár két kapufája je­lentett izgalmat, majd a 70. perc­ben Magyar 20 méterről védhetet­Gólfesztivál a Megyeri úton és Győrött — másutt unalom A változatlanul tartó télben a labdarúgó NB I ötödik fordulójá­ban vasárnap hat mérkőzést ját­szottak. Élvezetes volt a küzde­lem a Megyeri úton, ahol az Új­pesti Dózsának csak nehezen si­került az egyik pontot megmen­tenie, hiszen az egyre javuló Bp. Honvéd két alkalommal is két góllal vezetett. Győrött a megtál­tosodott Rába ETO valósággal ki­ütötte a Vasast. A többi mérkő­zésen a gyengélkedő csapatok já­tékát a közönség végigunatkozta. Említésre méltó, hogy az Eger idegenben is győzött, a Tatabánya és az Egyetértés pedig ugyancsak először pontot szerzett. Bp. Honvéd—Újpesti Dózsa 3:3 (3:1). Megyeri út, 25 000 néző. Rá­ba ETO—Vasas 3:0 (0:0). Győr, 10 000 néző. Ferencváros—Pécs 2:0 (2:0). Népstadion, 10 000 néző. Eger—Salgótarján 1:0 (0:0). Salgó­tarján, 6000 néző. Komló—Egyet­értés 0:0. Komló, 6000 néző. Tata­bánya—Diósgyőr 1:1 (1:0). Tatabá­nya, 5000 néző. HETEDSZER Izgalmas vég­csatározás után fejeződött be Stockholmban a jégkorong-világ­bajnokság. Három csapat — Szovjet­unió, Svédország, Csehszlovákia — végzett 16 ponttal, s közöttük a gól- különbség döntöt­te el a sorrendet a Szovjetunió javá­ra. Ezzel a szovjet együttes sorrend­ben immár heted­szer szerezte meg az elsőséget. A ké­pen a győztes csa­pat a kupával. 1. Újpest 5 4 1 — 14: 4 9 2. Ferencváros 5 4 1 — 15: 5 9 3. Rába ETO 5 3 1 1 14: 3 7 4. Vasas 5 3 1 1 13: 5 7 5. Honvéd 5 2 2 1 8: 6 Eger 5 2 2 1 4: 3 6 MTK 5 2 2 1 4: 3 6 8. Diósgyőr 5 2 1 2 5: 6 5 9. Pécs 5 2 1 2 3: 4 5 10. Csepel 5 2 — 3 5: 6 4 11. Salgótarj. 5 2 — 3 3: 4» 4 12. Komló 5 1 2 2 2: 4 4 13. Szombathely 5 1 2 2 4: 9 4 14. Dunaújváros 5 1 — 4 4:12 2 15. Tatabánya 5 — 1 4 2:13 1 16. Egyetértés 5 — 1 4 1:14 2 Egy 13+1 találat A heti totófordulóban 13 talála- tos szelvény 2 darab akadt, nye­reményük egyenként 273 936 forint, ebből 13+1 találatos 1 darab, a nyeremény és a jutalom együttes összege 476 852 forint. A 12 darab 12 találatosra egyenként 30 437, a 203 darab 11 találatosra egyenként 1799, míg az 1968 darab 10 talála­tosra egyenként 278 forintot fizet­nek. Totóeredmények: x, 1, x, x, 2, x, x, 1, x, x, 1,1, x, 1. PEST MEGYEI HÍRLAP a Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága «8 a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SCJHA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest, VIII., Somogyi Béla u. 6. II. em. Kiadóhivatal: Budapest, VUI., Blaba Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343-100. 142-220. Gépíró szoba 10 órától 18 óráig 140-449, 18 órától 21 óráig 140-447. Titkárság: 131-248. Egyéb szamok: 141-462. 141-258. Előállítja: Szikra Lapnyomda, Budapest. INDEX: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető bármely postahivatalnál, a kézbesítőknél, a posta hírlapüzle­teiben és a Posta KözDonti Hírlap Irodánál (Bp.. V.. József nádor tér L sz.). Előfizetési díj 1 bónapra 20 forint. lenül a jobb alsó sarokba lőtt. A 73. percben Truzsi és Karlovics figyelmetlensége miatt szépített a vendégcsapat, sőt a 89. percben szabadrúgásból kigyenlített. A végig fölényben játszó, sok helyzetet teremtő és 6 kapufát lövő Aszód érdemtelenül vesztette el az egyik pontot. G: Huszár (ll-esből), Magyar. Jó: Huszár (a mezőny legjobbja), Katonás és Magyar. Vári Zoltán Bag—Gyöngyös 2:2 (2:1) Gyöngyös, 300 néző. V: Gyar­mati. Bag: Kapufa — Juhász Karácson- di, Tóth, Varga, Taksz, Rábli, Gergely J., Katona V„ Katona J., Nagy J. Sártenger volt a’ pálya. A veze­tést a hazaiak a 15. percben les­góllal szerezték meg. A Pest me­gyei együttes jobban alkalmazko­dott a nehéz talajhoz, s a 30. perc­ben már 2 :l-re vezetett. Közben Katona J. szabályos gólját les cí­mén nem adta meg a bíró. Nem sokkal szünet után Juhászt, a má­sodik félidő közepén Nagy Jánost túl szigorúan kiállították. A 85. percben ll-esből egyenlítettek a gyöngyösiek. Mivel a bíró nem érkezett meg, az egyik partjelző vezette a talál­kozót, méghozzá gyöngén. Az erősen tartalékos Bag győzelmet érdemelt volna, s valamennyi já­tékos dicséretet érdemel lelkes játékáért. G: Katona V., Nagy J. Duna menti csoport Váci SE—Bp. Bányagép 5:2 (4:1) Vác, 500 néző. V: Keller. VSE: Drajkó — Néder, Katona, Nagy, Pindes, Jágerszki, Dudás, Fedor, Kriska (Pintér), Pálinkás, Mézes. A vendégek nagy iramban kezd­tek, mégis Kriska jól eltalált lö­vése már a 3. percben meghozta a váciaknak a vezetést. Továbbra is a hazaiak támadtak. A 10. percben Kriska a kapufát találta el, a 17. percben azonban Dudás lövése ellen már nem volt or­vossága a Bányagép kapusának. A második negyedóra a vendégek meddő mezőnyfölényét hozta, míg az I. félidő hajrája rendkívül gaz­dag volt gólokban. A 34. percben Kriska már a váciak harmadik gólját lőtte. Közvetett szabadrú­gásból a 40. percben Bozó szépí­tett, majd az ellenállhatatlan Kriska növelte az előnyt. A H. félidőre Kriska húzódása miatt nem jött ki. Ez, valamint a nagyarányú vezetés meglátszott a további játékon. A 60. percben Dudás ugyan újabb gólt szerzett, később azonban a játékot a ven­dégek irányították, és a 80. perc­ben Kocsi góljával szépítettek. A rendkívüli lelkes Vác nagyon jól játszó ellenfelet győzött le. A VSE az I. félidőben széleken ve­zetett támadásaival felőrölte az ellenfél védelmét, a II. félidő egyenlő erők küzdelmét hozta. G: Kriska (3), Dudás (2). Jó: Dudás, Fedor, Kriska, Mézes. Breznay István Z. Danuvia—Dunakeszi Vasutas 1:0 (1:0) Kövér Lajos utca, 300 néző. V: Zentai. D. Vasutas: Solymosi — Gál, Szabadi, Smál, Ignácz (Rakovsz- ki), Kiss, Hegedűs, Pánczél, Zol­ler, Kunstár, Garamvölgyi. A találkozó sorsát eldöntő gól a 25. percben esett. Ezután, s fő­leg a II. félidőben a Vasutas há­rom nagy helyzetet kihagyott, sőt Kunstár a 63. percben a kapufát találta el. A tartalékos Pest megyei csapat döntetlent érdemelt volna. A Vas­utas-csatárok púra. Jó: Szabadi, Kunstár. keveset lőttek ka- Smál, Pánczél, Solymosi László A BEMUTATÓ ELSŐ FÉLIDEJE Befejeződött Almássy Zsuzsa tengeren túli bemutató kőrút­jának első része. Műkorcsolya­bajnoknőnk, aki a Colorado Springs-i világbajnokságon harmadik helyre került, a vi­lág legjobb műkorcsolyázóival együtt márciusban bemutató­sorozaton vett részt az Egye­sült Államok és Kanada na­gyobb városaiban. Többek kö­zött Los Angelesben, Minnea- polisban, Montrealban, Toron­tóban és Philadelphiában lé­pett jégre. Az utolsó bemutató vasárnap este New Yorkban, az új Madison Square Garden- ben volt. A szép sikert aratott Almás­sy Zsuzsa most rövid időre ha­zautazik, majd valószínűleg újabb bemutatókon vesz részt az Egyesült Államokban. VB-mérleg A vasárnap befejeződött jégko­rong világbajnokság mérkőzéseit összesen 196 299 néző tekintette meg. A VB legeredményesebb játéko­sa, a világbajnok csapat tagja, a szovjet Firszov volt, 14 ponttal (10 gól, 4 átadás), utána az ugyancsak szovjet Mihajlov következik (9, 5). Gyorsmérleg a bevételről: a ren­dezők mintegy 120—160 ezer dol­lárt kerestek a világbajnokságon. GALOPPEREHM A vasárnapi galoppversenyek eredményei, a vastag betűvel sze­dett lovak az alagiak: I. futam: 1. Gazdagyerek (8), 2. Régens (6), 3. Srác (7), Tot.: 54, 16, 29, 21. Bef.: 210, 122. II. futam: 1. Cukorka (5), 2. Baradlay (1), 3. Bille (7). Tot.: 31, 14, 23, 18. Bef.: 120, 72. Hármas befutó: 950. III. futam: 1. Imperium (6), 2. Sarmantan (2), 3. Csipkekendő (10). Tot.: 25, 15, 21. Bef.: 63, 212. IV. futam: 1. Ihaj-csuhaj (8), 2. Hadapród (6), 3. Bandi K. Tot.: 32, 15, 19, 41. Bef.: 68, 260. V. futam: 1. Rezeda Kázmér (4), 2. Fantaszta (1), 3. Szentendre (5). Tot.: 293, 79, 31, 14. Bei.: 1826, 695. VI. futam: 1. Idaho (11), 2. Re­beka (6), 3. Interresant (1). Tot.: 48, 15, 12, 18. Bef.: 152, 238. Hár­mas befutó: 1106. VII. futam. 1. Mohyl (7), 2. Iz­mir (8), 3. Tyukodi (5). Tot.: 34, 16, 30, 27. Bef.: 156, 171. VIII. futam: 1. Borravaló (13), 2. Kamilla (3), 3. Nagylegény (6). Tot.: 17, 13, 21, 17. Bef.: 73, 60. IX. futam: 1. Szomorkás (2), 2. Pádua (4), 3. Cipellő (7), Tot.: 51, 16, 14, 17. Bef.: 98, 144. X. futam: 1. Nádirigó (4), 2. Bakonycsemye (6), 3. Hannibál (1). Tot.: 90, 30, 13, 28. Bef.: 112, 299. B. T. Megyei totóeredmények 1. Tököl—Törökbálint 7 1:0 1 2. Isaszeg—Maglód 2:0 1 3. Gödöllő—Fóti SE 2:0 1 4. Bem SE—Váci Vasutas 5:0 1 5. Albertirsa—Csepel Autó 1:1 X 6. Ocsa—Ceglédbercel 0:1 2 7. Galgahévíz—Üllő 2:3 2 8. Szigetszentmárton—Szigethalom 0:4 1 2