Pest Megyei Hírlap, 1968. szeptember (12. évfolyam, 205-229. szám)

1968-09-03 / 206. szám

H res T IIECtEI yíirfap 1968. SZEPTEMBER 3., KEDD Szeles meglepetések Aszódtól Tökölig A vasárnapi labdarúgó-for­duló szinte valamennyi mér­kőzése erősen szeles időben játszódott,, és ez erősen be­folyásolta a játékot. A szeles idő zavaró hatásától azonban függetlenül alakult ki az e heti meglepetés-dömping. NB III. Északközép * csoport Bag—Aszód 3:2 (2:0) Aszód, 1500 néző. Bag: Juhász — Boda, Kará- csondi, Aszódi, Nagy György, Nagy Sándor, Gendur, Ger­gely II, Varga, Nagy János, Katona. Csere: Ju­hász helyett Gergely I, Aszódi helyett Deme. Aszód: Karlovics — Stefkó, Truzsi, Katonás, Palik, Tamás, Tarics, Mudrik, Kovács, Rostás, Pallos. A 4. és 13. percben a hazaiak óriási gólhelyzeteket hagytak ki, míg a 18. percben a vendégek egy meredek labdával átlátszot­ták az aszódi védelmet és Nagy János védhetetlenül lőtt a jobb' alsó sarokba. A gól nyomán fel­bomlott a hazaiak szervezett had­rendje és a 22. percben egy újabb hosszan előrevágott labdára Tru­zsi rosszul rajtolt. Gergely az alapvonalról visszagurított és a jó ütemben érkező Nagy János félmagasan „duplázott”. Fordulás mtáíi a 12. percben a gólhelyzet­ben levő Mudrit Aszódi szabály­talanul szerelte. A ll-est Kato­nás a léc alá vágta. A 25. perc­ben egyenlítettek a hazaiak. Ju­hászt, a vendégek kapusát az előretörő Truzsi megzavarta, a kapus kirúgása Mudrit találta el, akiről a hálóba pattant a labda. A 35. percben szabálytalanul sze­relték az aszódi Palikot, Széche­nyi játékvezető tovább engedte az akciót, s Gergely közelről megszerezte a győztes gólt. A hajrában Aszód két egyenlítési alkalmat szalasztott el. A játék­vezető mindkét fél terhére sok hibát vétett. Bag valamennyi já­tékosa lelkesen játszott, a hazaiak közül Tamás, Tarics és Katonás lelkes játéka dicsérhető, a töb­biek indiszponáltan küzdöttek. Vecsés—Bp. Postás 3:1 (2:0) , Vecsés, 1800 néző. Vecsés: Bogár — Molnár, Kal­már, Leimciter, Varga, Fekete, Makovecz, Nógrádi, Krausz, Ka­lász, Vándori. A 7. percben Nógrádi 20 méte­res szabadrúgása kötött ki a há­lóban. A 13. percben a vecsési Vándorit és a postás Szitást ki­állította a játékvezető. A nagy fölényben játszó vecsésiek a 21. percben Krausz révén növelték előnyüket, sőt az 50. percben Nógrádi jóvoltából már 3:0-ra vezettek. Ezt követően a vendé­gek ll-esből szépítettek. A haj­rában a pepecselő vecsési csatár­sor meddő, nyomasztó fölényben játszott. Jó: Nógrádi (a mezőny legjobbja), Kalmár, Varga, Krausz. Rákoskeresztúr—Gödöllő 0:0 Rákoskeresztúr, 500 néző. V: Vajda. Gödöllő: Dudás — Bara, Laukó. Kassai, Illés, Jávorszki, Fritz, Le- géndi I, Szabadi I, Horváth Gy.. Teliér. Csere: Legéndi I helyett Szabadi II. Közepes iramú mérkőzésen igazságos eredmény született, bár Gödöllő közelebb állt a győze­lemhez. Sportszerű küzdelem, jó játékvezetés. Jó: Laukó, Horváth Gy., Fritz. NB III. Dunamenti csoport Magyar Kábel—Pilisi Bányász 1:0 (0:0) Pilisvörösvár, 800 néző. Pilisi Bányász: Wippelhauser — Nick, Fazekas, Krupp, Hau, Pei­ler I, Hegyeshalmi. Sodró, Stif­ter, Peiler II, Probst. Csere: Hau helyett Mirk. A bányásznap nem sikerült Vö­rösváron. Mindkét kapu sokszor forgott veszélyben, s a 67. perc­ben a hazai védők megingása el­döntötte a mérkőzés sorsát. A hajrában a bányászcsatársor erő­sen rohamozott, de nagyon kö­rülményesen. Váci SE—Nyergesújfalu 2:1 (1:1) Nyergesújfalu, 200 néző. Vác: Drajkó — Néder, Pindes, Kávai, Pintér, Jág'erszki, Mézes. Tóth, Kiss, Pálinkás I. Pálin­kás II. Göröngyös talajon a Vác kul­turáltabban játszott, megérdemel­1. Szf. MÁV 18 11 4 3 41:17 26 2. EVTK 13 10 2 6 28:18 22 3. Saig. KSE 18 9 4 5 26:22 22 * 4. Bors. B. 18 8 5 5 20:12 21 5. Kazincb. 18 8 5 5 23:21 21 6. Kisterenye 18 8 4 6 22:21 20 7. BEAC 18 7 5 6 32:27 19 8. Papp J. SE 18 7 5 6 26:26 19 9. KKFSE 18 7 4 7 26:28 18 10. Volán SC 18 6 5 7 21:22 17 11. Esztergom 18 6 4 8 29:25 16 12. Ormosbánya 18 8 — 10 25:28 16 13. Almásfüzitő 18 6 4 8 16:19 16 14. Hl. kér. 18 5 4 9 17:28 12 15. Tűzoltó D. 18 5 2 11 18:2B 12 18. Autóbusz 18 4 1 13 13:41 9 ten. győzött. G: Pálinkás I, Pá­linkás II. Jó: Drajkó, Néder, Ká­vai, Pintér, Pálinkás I. NB II. Keleti csoport Kecskeméti TE—Ceglédi VSE 0:0: Kecskemét, 2500 néző. Cegléd: Hamza — Cseh, Tóth, Vágó, Kábák, Halmi, Csurgai, Török, Csontos, Liptai, Papadi- mitriusz. Csere: Török helyett Zátonyi. 1. Békéscsaba 18 10 2. KISTEXT 18 8 3. Debr. VSC 18 10 4. Cegléd 18 7 5. Sz. MÁV 18 8 6. Pénzügyőr 18 8 7. SZVSE 18 6 8. Sz. Dózsa 17 6 9. Kiskunf. 18 6 10. Jászberény 18 5 11. MGM. D. 18 5 12. Goldberger 18 6 13. Gázművek 18 5 14. Gyula 18 5 15. KTE 17 5 16. D. Elektr. 13 3 NB II. Középcsoport ín. kér. TTVE—Kossuth KFSE l: 1 (0:0) Hévízi út, 600 néző. Kossuth KFSE: Devecseri — Ragykó, Sári, Fenyvesi, Túrái, Bartusik, Markó, Bánkuti, Sze­pesi, Bazsánt, Bernáth. Csere: Bernáth helyett Fonyódi. Az első félidő-ben a széllel tá­mogatott Pest megyeiek többet támadva, jobbnál jobb helyzete­ket hagytak ki. A második fél­időben kiegyensúlyozott játék folyt. A 80. percben a hazai Ősit durvaságért kiállították. G: Fo­nyódi. Jó: Túrái (a mezőny leg­jobbja), Sári, Bánkuti, Bazsánt. tyáni csatárok és a körösi védők harca igazságos döntetlennel vég­ződött. A körösi kapusnak, Gö- mörinek e napon egyszerűen nem lehetett gólt lőni. Tököl—Dunakeszi VSE 2:0 (2:0). Tököl, 350 néző. A 7. percben már 2:0-ra vezetett Dragovics és Ger- gényi II góljaival a hazai gárda. A tartalékos, Koós nélkül kiálló éllovasok csatársora hiába pró­bálkozott, nem bírt megbirkózni a jól záró tököli védelemmel. A II. félidőben a tökölieknek 3, a dunakeszieknek két gólhelyzetük volt. Jó: Tokics József, Tc.kics István, Dragovics, Barkóczi, Bal­ABSZURDUM! A máriabesnyői labda­rúgópályát házhelynek parcellázza ki a Gödöllői Városi Tanács. A pályát a helyi Spartacus használ'a idáig, de igénybe vették a környező három általános iskola tanulói is a torna­órákon. A gödöllői TS fel­háborodva értesült a dön­tésről, hisz a helyi tanács ki sem kérte véleményü­ket ez ügyben... Os. J. Labdarúgó NB I Cseh, Tóth. 4 4 25:10 24 czél. 1. D.-keszi VSE 20 13 3 4 44:21 29 6 4 38:23 22 2. Csepel Autó 20 13 2 5 50:25 28 2 6 29:26 22 3. Nagykőrös 19 11 5 3 39:18 27 7 4 33:26 21 4. Pécel 20 11 5 4 32:24 27 3 7 25:24 1 9 5. Tj jhartyán 20 10 6 4 37:20 26 2 8 29:22 18 6. Törökbálint 20 9 5 6 41:30 23 6 6 15:19 18 7. Váci VSE 20 9 5 6 36:28 23 5 6 23:20 17 8. Bem SE 20 10 2 8 51:34 22 5 7 23:22 17 9. Szigetújfalu 20 8 3 9 28:42 19 7 6 29:30 17 10. Tököl 20 7 4 9 18:38 18 7 6 12:13 17 11. Budakalász 20 6 3 11 33:45 15 5 7 26:30 17 12. Maglód 20 6 4 10 36:11 14 6 7 28:38 18 13. Monor 19 6 2 11 24:34 14 5 8 16:25 15 14. Biksza S13 20 5 2 13 22:51 12 4 8 22:35 14 15. Érd 20 1 6 13 19:44 8 6 9 24:32 12 16. Üllő 20 3 3 14 19:35 7 Maglód és Üllő csapatától két- két büntetőpont levonva. PEST MEGYEI HÍRLAP a Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács (apia. Főszerkesztő: SUHA ANDOR Riadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: CSOLLANY FERFNC Szerkesztőség: Budapest. VIII.. Somogyi Béla u. fi. II. em Kiadóhivatal: Budapest. Vili.. Blaha Lujza tél 3. Egész nap hívható központi telelőn: 343—100. 142—42b Gépíró szoba 10 órától 18 óráig 140—449 18 órától 21 óráig 140—441 Titkárság: 131—248. Egvéb számok: 141 — 462. 141—258 Előállítja: Szikra Lapnyomda. Budapest. INDEX: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet- hefcj bármely postahivatalnál, a kézbesítőknél, a pofta hírlapüzle­teiben és a Posta Központi Hírlap Irodánál (Bp.. V.. József nádor tér t. sz.). Előfizetési díj 1 hónapra 17 forint. Megyei bajnokság Törökbálint—Monor 3:2 (0:2). Monor. A 11. percben Petries és Gazda góljával már 2:0-ra vezet­tek a hazaiak. A II. félidőben a győzelem biztos tudatában játsza- aozó hazaiak fél órán át előny­ben voltak, ám az utolsó 14 perc­ben a már leálló tartalékos ha­zai csapatot meglepte a lelkes vendéggárda, s a 31., 32. és 43. percben Horváth, Nyilas, Tóth révén lőtt gólokkal a maga ja­vára fordította a találkozót. Jó: Tóth, Dobos, illetve László, Kür­tösi. Váci Vasutas—Szigetújfalu 1:0 (0:0). Vác, 300 nézó. A védeke­zésre berendezkedett Üjfalu az I. félidőben egyenrangú ellenfélnek bizonyult, a második 45. percben azonban feljött Vác és igen sok gólhelyzetet teremtett, ám az ügyetlenkedő csatárok ezek közül csak egyet tudtak értékesíteni a 70. perceen. A 85. percben az ad­dig igen jól játszó Forbergert a játékvezető kiállította. A sport­szerű találkozón Endes igen jól bíráskodott. G: Perlusz. Jó: Kiss József, Kiss Mátyás, Liebhárdft, illetve Verni, Uroanesik, Fflum, Vigh Tibor. Csepel Autó—Üllő 3:0 (0:0). Mil­lennium telep. Az első játékrész­ben az üllőiek jól védekeztek, fordulás után azonban az első hazai gól után összeroppant vé­delmük. G: Novák (2), Szing. Pécel—Bem SE 2:1 (^ :0>. Pécel, 300 néző. Durvaságokkal tarkí­tott mérkőzés. Ez annak eredmé­nye volt, hogy eleve kemény já­tékra rendezkedett be a ceglédi honvédcsapat s ez nemigen ízlett a technikás hazaiaknak. A Bem SE szépítő gólja a hazai védelem hibájából esett. Pintér játékve­zető nehezen tudta kézben tar­tani a mérkőzést. G: Kalmár, Kosztolányi, illetve Szabó. Jó: Kosztolányi, Füzesi, Pólyák, il­letve a közvetlen védelem. Budakalász—Maglód 2:0 (1:0). Budakalász, 200 néző. A hazai tá­madások után a 20. percben a budakalászi Csűri Illés egy ll-est mellé gurított. Ám rá 10 percre ismét 11-eshez jutottak a hazaiak és ezt Czerman értékesítette. A II. félidőben javult csak fel a ha- I zai csapat játéka és ekkor érde- 1 melte ki a győzelmet, melyet a 70. percben, szép akció végén, 18 méteres lövéssel Simon II biz­tosított be. Jó: Göncz (a mezőny legjobbja), Cerman, Liszt, illetve Donáth, Bartos, Nagy P. lL*d—Biksza SE 5:1 (2:0). Érd, 300 néző. Megtört a jég! Az idei bajnokságban első győzelmét aratta az érdi csapat! Az első félidőben a szél a vendégeket tá­mogatta, ennek ellenére már biz­tos vezetéshez jutottak a hazaiak. Árn fordulás után fordult a kocka és most. szél ellenében a bikszá- sok értek el gólt. 2:1 után hatal­mas fölénybe került a hazai csa­pat s akár két számjegyű győ­zelmet is arathatott volna. G: Vitkó (4), Bognár II, illetve Jori. Jó: Pető, Balogh, Bilik I, Vitkó, illetve Czifra, Fazekas, Köpe, Re- nedák. Üjhartyán—Nagykörös 0:0. Üj­hartyán, 800 néző. Változatos, jó iramú, színvonalas és nagyon * sportszerű mérkőzésen az újhar­Tömegnyeremény a totón Az e heti totófordulóban is­mét tömegnycrcményt értek ei a totózók. A 40 darab 13 talá­latért 10 989, a 24 darab 13+1 találatért 17 772 forintos össz- nyereményt fizetnek. A 845 da­rab 12 taíálatos szelvény nye­reménye 347, a 7244 darab 11-esé 40 és a 36 704 darab 10 találatosé 15 forint. A 13+1-es totószelvény: x, x, 2, x, 1, 1,1, x, 1, 1,1, 1„ 1. 1. MOZAIK Long Beachben folytatódtak az amerikai úszók olimpiai válo­gatóversenyének küzdelmei. Ez­úttal is Hickcox tett ki magáért, aki a 200 méteres vegyesúszásban 2:10.6 perces idővel javította meg a Greg Buckhingham által tar­tott 2:11.3 perces világrekordot. Tragikus baleset áldozata lett szombaton délután Tóvizl István, a Szolnoki MTE NB I. B osztáiyú labdarúgó-csapatának fiatal, 23 éves edzője. Tóvizi motorkerék­párjával nekirohant egy teher­autónak és életét vesztette. Forrest Hillsben, az Egyesült Államok első „OPEN” nemzet­közi teniszbajnokságán több meg­lepetés született. így többek kö­zött a második fordulóban búcsút vett a mezőnytől az ausztrál Fred Stolle. A 2249 ip magasan fekvő South Lake Tahoeban (Kalifornia), az amerikai atléták edzőtáborában megtartott versenyen Vince Matt­hews a 400 m-es síkfutásban 44.4 mp-cel szenzációs új világrekor­dot állított fel. A régi világcsú­csot ezen a távon Tommye Sch mi th tartotta 1967. május 20 óta, 44.5 mp-cel. Tégla Ferenc 60.78 m-re javí­totta a diszkoszvető rekordot az atlétikai bajnokság fináléjában. Zaragozában Luis Maria Gar- riga 2.11 m-re javította a spanyol magasugrócsúcsot. A régi rekor­dot ugyancsak Garriga tartotta 2.10-zel. A kenyai Kipchoge Keine, a XIX. nyári olimpiai játékokon 1500, 5000 és 10 000 m-en indul és mint nyilatkozta, mindhárom számban aranyérmet akar sze­rezni. A labdarúgó NB I vasárnapi fordulójának eredményei: Üjpesti Dózsa—Tatabánya 1:1 (0:0). Tatabánya, 12 ezer néző. Hallatlanul nagy iramú, változatos, jó mérkőzésen igazságos döntetlen született. Góllövő: Bene, ill. Lévai. Ferencváros—Pécs 1:0 (0:0). Pécs, 20 ezer néző. A rutino­sabb Ferencváros a 73. perc­ben szerzett góllal megérde­melten győzött, a gólt Albert szerezte. Salgótarján—Szombathely 2:1 (1:0). Salgótarján, 5 ezer néző. Az utolsó percben esett a győztes gól. Góllövő: Hor­váth F., Kriskó, illetve Iszak. Bp. Honvéd—Győr 2:2 (2:0). Kispest, 6 ezer néző. Annak ellenére, hogy a 39. percben a győri Mátét kiállították, sike­rült pontot rabolniuk a Rába- partiaknak. Góllövő: Kocsis, Tussinger, illetve Pozsgai, Merczel. Csepel—Egyetértés 2:1 (1:1). Csepel, ötezer néző. Megérde­melten győztek a hazaiak, bár csak nehezen szerezték meg a győzelmet jelentő góljukat. Góllövő: Losonczi, Kandi, il­letve Vári. MTK—Szeged 1:0 (0:0). Hun­gária út, hatezer néző. Az ide­gesen, kapkodva játszó ha­zaiak ellen igen nyugodtan és tervszerűen védekezett a sze­gedi gárda. Az MTK-nak les­góllal sikerült győznie. A sze­gedi egyenlítéstől csak a sze­rencse és Hajdú kapus bra­vúrja mentette meg a 72. perc­ben a hazai kaput. Góllövő; Kiss. Vasas—Diósgyőr 2:2 (2:0). Diósgyőr, harmincezer néző. Változatos küzdelemben a fő­városiak közelebb álltak a győzelemhez. Góllövő: Radics, Puskás, illetve Bolemányi (ön­gól), Horváth. Videoton—Dunaújváros 1:0 (1:0). Székesfehérvár, tizen­nyolcezer néző. Góllövő: Ko­vács L. (ll-esből). A bajnoki táblázat élcsoport­ja: 1. Újpesti Dózsa 31 (63:20), 2. Ferencváros 31 (41:22), 3. Vasas 30, 4. Bp. Honvéd 28, 5. Csepel 26,. hatodik Pécs 21 (24:26), hetedik Dunaújvá­ros 21 (23:28). Meglepetések Dimavarsányban Vasárnap délelőtt Dunavar- sányban befejeződött a nem­zetközi kajak-kenu verseny, amelyen szovjet, bolgár, ro­mán, NDK, nyugatnémet és magyar sportolók szerepeltek. Szeles időben bonyolították le a döntőket, amelyek bővel­kedtek meglepetésekben. így például a kenu egyesben Wichmann csak a harmadik helyet tudta megszerezni, a kajak egyesben Hesz 4., a Gi- czi, Tímár-kettős pedig 5. lett. A külföldiek közül a szovjet sportolók nyertek egy számot, a négyesben a nyugatnémetek — egy magyar versenyzővel együtt — harmadik helyezést szereztek, s az NDK-s sporto­lóknak is néhány helyezéssel kellett megelégedni. AZ OLIMPIAI LÁNG SPANYOLORSZÁGBAN Az olimpiai lánggal már Spanyolországon haladnak ke■> resztül a fáklyavivők. Tíz ki•* lométeres szakaszokban van váltás, és így jut el a láng a pálosi kikötőbe, ahonnan a Princessa spanyol hajó viszi tovább Bahama szigetére. A Kis-Dunamenti Ál­talános Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezet Kiskunlacháza község­ben levő vasboltja megvételre ajánlja az alábbi cikeket. 5 to. szögacél A.0—12 min. 80x80x8-as fogy. ára 5,60/kg. 12 to. szögacél A.0—12 min. 90x90x9- es fogy. ára 5,60/kg. 8 to. U-acél 100x50x6- os fogy. ára 5,80/kg. 16 to. U-acél 120x55x7-es fogy. ára 5,80/kg. 19 to. I-acél 120-as fogy. ára 5,80/kg. 30 to. hi­degen alakított cső H 3 H 38x2x600-as minő­ségben. Cím: 14. sz. Vasbolt. Kiskunlachá­za. Dózsa György út Telefon: 28. OBV. Mélyfúró Berendezések g5Tára azonnali belépésre felvesz HEGESZTŐ szakmunkásokat. Magas kereseti lehetőség. 44 órás munkahét. Minden második szombat szabad. Jelentkezés Budapest, X., Fertő u. 8. Munkaügyi csoport IZS motorkerékpár, generálozott, eladó. Nagykőrös, II., Lah- ner. u. 4. Felvételre keresünk férfi munkaerőket textilfestő és kikészítő munkakörbe. Magas kereseti lehetőség. Lakáslehetőséget biztosítunk. Jelentkezés levélben, Hazai Pamutszövőgyár, Budapest IV., Baross u. 99. Eladó egy beköltöz­hető családi ház. Du­nakeszi, Akácfa utca Üjszerü Jáwa Ideál, 0.50-es eladó. Cegléd, XI. kér. Lehel utca 9. szám. _________________ N agykőrösi Hunyadi Tsz venne furgon kis teherkocsit. Jó álla­potban levő, üzemké­pest. Zsuk, Nysa, Barkas. Kp. fizetésre is. Beton- és Vasbeton- ipari Müvek — váci telepe — (Vác, Kis- rét dűlő 1.), azonna­li belépésre felvesz, hosszabb gyakorlat­tal rendelkező gé­pésztechnikust, tmk- művezetői munkakör­be, csökkentett mun­kaidővel. Munkás­szállót és üzemi ét­kezést biztosítunk. Felvétel személyes je­lentkezés esetén a fenti címem __________ 1-07 sz. AKÖV FELVESZ pályaudvari rakodókat. Magas kereseti lehetőség, munkásszállást biztosítunk. Munkásszállásról gépkocsival szállítjuk dolgozóinkat a budapesti munkahelyekre illetve utazási költséget térítünk. Hetenként egyszer hazautazáshoz kedvezményes jegyet adunk. JELENTKEZÉS: 07-es üzemegység Vác, Rákóczi tér 6. Szigetszentmiklós, Dr. Lengyel L. út 6. Csepel—D—350; 352; 420; 450; Gaz—51 és Zil gépkocsik felújítását és II. szemléjét rövid határidőre vállaljuk. Tsz-eknek 50%-os ártámogatás! Mezőgazdasági Gépjavító Vállalat 7. sz. Állomása, Monor. Jó állapotban levő 403-as Moszkvics, mű­szaki vizsgán túl van. eladó. Cegléd, Vágó­hídi Italbolt. __________ E ladó IV., járás Alsó- járás 2. számú tanya. Érdeklődni: Nagykő­rös, VIII., Esedi u. 15. sz. alatt. Eladó egy 0 kilométe­res Skoda Combi gép­kocsi. Érdeklődők ír­janak „Nyereménybe- tétkönyves” jeligére a váci hirdetőbe. ____ A z Útépítőgép Jayító és Gyártó Vállalat esztergályos, marós, hegesztő szakmunkásokat, valamint s egédimmfcás okát keres felvételre. Jelentkezni lehet: Cegléd, XIV., Külső-Kátai u. 35/a. sz. alatt. Eladó Nagykőrösön, Arany János u. 50. alatti, részben be­költözhető ház, 213 n.-öl telekkel. A ceglédi Táncsics Mg. Tsz. eladásra felkínál • db K—25, 1 db K—3011 Zetort, 2 db G—35, 2 db RS—09, 1 db RS—56, 1 db D—4—K gépeket, üzemképes állapotban. Fizetés megegyezés szerint. Érdeklődni a tsz központjában, magánosoknak is. Budai út, ügyintéző: Koczka, Telefon: Budai út 1. Angóratenyésztés ott­honában duplán jö­vedelmez. Szaporu­latot, gyapjút, át­veszünk. Kérjen tá­jékoztatót. Díszállat­kereskedés, Üjpest, Kemény Gusztáv utca 2. A Nagykőrösi Város­gazdálkodási Vállalat férfi fodrászt alkal­maz. A munkahely azonnal elfoglalható. Jelentkezés: a vállalat munkaügyi osztályán. (Mentovich u. 12. sz.) Az EIVRT Vákuumtechnikai Gépgyár Budapest IV., Szilágyi u. 26. felvételre keres: esztergályos, marós, géplakatos, mechanikai műszerész, villanyszerelő, kőműves szak­és betanított munkásokat, továbbá segédmunkásokat, 6 órára fiatalkorúakat, gépészmérnököket, gyors- és gépírókat, önálló bér­elszámolókat, csökkentet! munkc Jőben foglalkoztatott fényezőket, galvanizálókat, öntvénytisztítókat, női betanított munkásokat. Jelentkezés: naponta 8—14 óráig. Közlekedés 43, 47, 84, 96-os autóbusz 12, 12/a villamossal. Eladó Nagykőrösön Tormásban 331., Hó­virág u. új ház, vagy elcserélhető. Érdek­lődni : helyszínen. 500-as Trabant sze­mélygépkocsi, kifo­gástalan állapotban eladó. Cegléd, XI. kér. Téglagyár dűlő, 64. szám. Benzinkúthoz 5 perc. Zománcipari Művek Leszabó Gyáregysége FELVESZ Bp., XIII., Arbóc u. 3. alatti telephelyén — villanyszerelőt váltómüszakban, gépkocsiszerelőt és szerszám­esztergályos szakmunkásokat állandó délelőtti műszakba, férfi segédmunkásokat anyagmozgatási munkára és gépmunkára betanítjuk 2 műszakban, nőket ülőmunkára betanítunk, kétműszakban. Progresszív bérezés, kereseti lehetőség 1500—2000 Ft. Iparstatisztikust, kontírozó könyvelőt, hidegalakító szerszámok gyártásában nagy szakmai gyakorlattal rendelkező művezetőt. Bp. X., Noszlopi út 1. sz. alatti telephelyre: i 40—42 órás. csökkentett munkaidőre férfi, női segéd­munkásokat zománcozói munkára betanítunk. Kereseti lehetőség 1500—2000 Ft. Négy személy es reka­mié, kettő fotel, négy szék, igényesnek ol­csón eladó. Cegléd, Körösi út 19. szám. Bolti elárusítókat, szakképzettség nélkül is, valamint takarí­tókat és segédmunká­sokat sürgősen fel­veszünk. XI., XXII., kerületi KÖZÉRT É, É. V. Munkaügyi Osz­tálya, Budapest, XI, kér. Karolina út 19— 21. Kőműves, ács szakmunkásokat és segédmunkásokat. állandó foglalkoztatásra keres a Lakásépítő Ktsz. Budapest, V., Aulich u. 8. Munkásszállást, üzemi étkezést, szabad szombatot, hazautazási költségtérítést, munkaruhát biztosítunk. Kiemelt fizetés, társasház­építési pótlék. Szorgalmas, megbízható dolgozók jelentkezését várjuk. A ceglédi Táncsics Mg. Tsz. gyakorlattal rendelkező gyors- és gépírót, kertészeti brigád vezetőt, 1969. gazdasági évre %-os kertészeket, paradicsom, paprika területre, gépkocsivezetőt anyagbeszerzőnek és kőműveseket keres azonnali belépéssel. Érdeklődni a tsz központjában, Budai út. Telefon: Budai út L Mosógép, elektromos háztartási készülékek javítása, motorteker- cselés, rádió ja vitás, egyéb villanyszerelé­si munkát vállal Kel­lermann Lajos vil­lanyszerelő mester, Nagykőrös, Jókai u. 25. Tanulófiút azon­nal felveszek. APRÓHIRDETÉSEK