Pest Megyei Hírlap, 1968. március (12. évfolyam, 51-77. szám)

1968-03-26 / 72. szám

rest M EC VEI 1968. MÁRCIUS 26.. i'EDD Gólzáporos hazai sikerek A megyei labdarúgó-bajnok­ság második fordulója hazai sikereket hozott. Több helyen nagyarányú győzelem született, így például a Dunakeszi Vas­utas féltucatot lőtt Tokölnek, négyszer vette be az ellenfél hálóját, Nagykőrös, Törökbá­lint és a Bem SE. Biksza SE—Érd 2:1 (1:0). Örkény, 300 néző. V: Schuck. Az esélyes jobb formában lévő Biksza SE kezdeményezett többet a nagyira­mú, sportszerű mérkőzésen. A 62. percben kiegyenlített ugyan a vendégcsapat, 5 perccel később azonban bebiztosította győzelmét a helyi gárda. G: Bilik, Birta, ill. Ruszkai. A hazai együttes vala­Döntetlen a gödöllői rangadón HENGERELT A VÁCI SE A labdarúgó NB Ill-ban újabb megyei rangadó volt, de a gödöl­lői mérkőzés nem hozta a várt jó játékot. Gól nélküli döntetlen született. Siker koronázta a bagiak hazai bemutat­kozását, a tavaly még NB Il-es Martfűt győzték le. Az újonc Ve- csés értékes pontot szerzett a fő­városban. A Duna menti Vác hen­gerelt, a múlt évi bronzérmesnek íéltucatot rúgott, a Pilisi Bányász kikapott. Északközépcsoport Gödöllői Vasas—Aszódi Vasas 0:0. Gödöllő, 600 néző. V: Kakukk. G. Vasas: Dudás — Bara, Laukó, Illés, Jávorszki, Mezei, Legéndi, Horváth, Gergely, Teliér, Novák I. A. Vasas: Karlovics — Palik, Tru- zsi, Katonás, Mudri, Füzér, Ondrik (Tamás), Stefkó, Kovács, Rostás, Dallos. Jó védelmek, gyenge csatárso­rok csapkodó játéka. Kezdetben Aszód volt félórás enyhe fölény­ben, Rostás, fellökése miatt ll-es- hez jutottak, de a büntetőt Rostás kapú mellé lőtte. A hazaiak is többször veszélyeztettek, ennek során Horváth holtbiztos helyzet­ben hibázott. Igazságos döntetlen született. Jó: Dudás, Bara, Laukó, Já­vorszki, ill. Truzsi, Mudri, Stefkó. Szabolcsi László Bag—Martfű 3:2 (1:1). Bag, 700 néző. V: Sír. B. TSZ SK: Gergely — Boda, Nagy S., Katona II, Aszódi, Varga, Katona III, Nagy János, Karácson- di, Deme H, Deme I. Az 5. percben potyagólból szer­zett martfűi vezetés megzavarta a hazaiakat, akik csak a 33. percben tudtak egyenlíteni. Szünet után a nagy iramot diktáló helyiek a 64. percben már 3:l-re vezettek. Mart­fű a 84. percben szépített. Nem­sokkal később Nagy János hatal­mas helyzetben hibázott. A Pest megyei csapat szünet után muta­tott kitűnő játékával megérdemel­ten nyert. G: Katona III., Nagy János, Ka- rácsondi. Jó: Nagy János (a me­zőny legjobbja), Nagy S., Aszódi, Karácsondi. ÉRDÉRT—Vecsési VIZÉP 0:0. Népfürdő utca, 600 néző. V: Gyö­kér. Vecsés: Bogár — Molnár, Kal­már, Leimetter, Varga, Makovetz, Szűcs, Nógrádi, Krausz, Kalász, Vándori. Az első félidőben kiegyenlített mezőnyjáték folyt, bár Vecsésnek volt több helyzete. így a 30. perc­ben a kitörő Krausz elől mentett bravúrral a kapus, a 35. percben pedig a gólvonal előtt tisztázták Kalász bombáját. A 42. percben a vecsési védelem könnyelműsködése miatt majdnem baj »támadt, de Bo­gár szerencsével mentett. Szünet után sem változott a játék képe, ekkor is valamivel több helyzete volt a Pest megyei csapatnak, bár olykor a hazai lefutások is zavart okoztak. A helyiek gyakran csak szabálytalanság árán tudtak sze­relni. A bíró rosszul alkalmazta az előnyszabályt. Jó: Kalmár, Varga, Krausz, Ván­dort. Fekete József Dunamenti csoport Sárisáp—Pilisi Bányász 5:2 (3:0). Sárisáp, 200 néző. V: Zólomi. P. Bányász: Mariok — Nick, Fa­zekas, Krupp, Stiff tér, Peiler I, Hegyeshalmi, Mirk, Sodró, Peller II (Hau), Probst. Kiegyenlített első húsz perc után három gólt szereztek a hazaiak a megzavarodott védelem ellen. A félidei csere sem segített a Pest megyei csapaton, mert a 67. perc­ben már 5:0 volt. A második félidő közepétől a vörösváriak is támad- gattak és szépítettek. A Pilisi Bá­nyász messze elmaradt múlt vasár­napi jó játékától. G: Nick, Sodró. Kovács Tibor Váci SE—K. Lombik 6:0 (4:0). Vác, 1200 néző. V: Jaczina. VSE: Drajkó — Pindes, Katona, Kávai, Jágerszki, Nagy, Tóth (Mé­száros), Pálinkás I, Mézes, Kovács, Pálinkás H. A mérkőzés rosszul kezdődött, ugyanis a 8. percben Katonát sportszerűtlenség miatt kiállítot­ták. Ezután hatalmas lelkesedéssel kitűnő játékkal szerezte meg nagy­arányú győzelmét a 10 főre olvadt helyi együttes a szétesően játszó K. Lombik ellen. A 70. percben Tóth lábát fájlalta, helyére Mé­száros jött be. A kitűnő bíráskodás mellett lezajlott mérkőzésen vala­mennyi váci játékos jó teljesít­ményt nyújtott, közülük is kiemel­kedett Mézes és Pálinkás I. G: Pálinkás II (2), Pálinkás I, Mézes, Tóth, Mészáros. Egy telitalálat A vasárnapi totófordulóban egy pályázó ért el 13+1 találatot és nyereménye 731 996 forint. Tizen­kettes 61, tizenegyes 1449, tizes 13 963 darab akadt. Nyeremények egyenként 5758, 342, Illetve 38 fo­rint. Totóeredmények: x, 1, 1, 2, 1, 1, 1. x, 1, 2, 2, 2, 2, 1. Csak harminc pont különbség A Csepel Autó NB I-es férfi kosárlabda-csapata eleve esélytelenül állt ki a listave- zető Bp. Honvéd ellen. Az volt a cél, hogy minél kisebb arányú vereséget szenvedje­nek. Ezt a tervet valóra is váltották, hiszen a Honvéd, amely általában 100 ponton felüli győzelmeket arat, 85:55 (36:21) arányban nyert s az eredmény még szorosabb is lehetett volna. A Pest megyei együttes tetszetős játéka gyakran ragadtatta tapsra a Klapka utcai terem közönsé­gét PEST MEGYEI HÍRLAP a Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SUHA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest, Vffl,, Somogyi Béla u. 6. II. em. Kiadóhivatal: Budapest, VIII., Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100, 142—220 Gépíró szoba 10 órától 18 óráig 140—449 18 órától 21 óráig 140—447 Titkárság: 131—248. Egyéb számok: 141—462, 141—258 Előállítja: Szikra Lapnyomda, Budapest. Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet- ! hető bármely postahivatalnál, a kézbesítőknél, a posta hírlapüzle­teiben és a Posta Központi Hírlap Irodánál (Bp. V., József nádor tér L sz.). Előfizetési díj l hónapra 17 forint. Csepel Autó: Tánczos (12), Madocsay (14), Nagy I. (12), Győri (5), Szopkó (2), Csere: Sauska (10), Tóth, Bálint. Egyénileg elsősorban Mado­csay dicsérhető. A Csepel Autó vasárnap a Szegedi EAC ellen lép pályára, s a Honvéd ellen mutatott játék alapján bizo­nyára jól veszi a következő akadályt a csapat. Tarja ni bravúr Tatabányán A labdarúgó NB I-ben a legna- gyobo meglepetést Salgótarján szolgáltatta Tatabányán kivívott győzelmével. Az Üjpesti Dózsa pontot vesztett Pécsett, így már nincs 100 százalékos csapat, de nincs pont nélküli sem, Diósgyőr ugyanis kivívta első győzelmét. Salgótarján—Tatabánya 4:1 (3:0). Tatabánya, 7000 néző. Diósgyőr— Szombathely 1:0 (1:0). Miskolc, 17 000 néző. Videoton—Győr 1:0 (1:0). Székesfehérvár, 12 000 néző. Bp. Honvéd—Szeged 3:1 (2:1). Kis­pest, 12 000 néző. Vasas—Dunaúj­város 4:2 (2:1). Fáy utca, 15 000 né­ző. Pécsi Dózsa—Üjpesti Dózsa, 0:0. Pécs, 16 000 néző. 1. U. Dózsa 4 3 1 — 11:0 7 2. Bp. Honvéd 4 3 1 — 7:1 7 3. FTC 4 3 1 — 12:5 7 4. Vasas 4. 3 1 14:6 6 5. Egyetértés 4 1 3 — 1:0 5 6. Szeged 4 2 1 1 5:5 5 7. MTK 4 1 2 1 4:3 4 8. Szombathely 4 2 — 2 4:7 4 9. Videoton 4 2 — 2 3:9 4 10. Dunaújváros 4 1 1 2 5:7 3 11. Salgótarján 4 1 1 2 6:9 3 12. Pécs 4 — 3 1 2:5 3 13. Csepel 4 1 — 3 1:4 2 14. Diósgyőr 4 1 —■ 3 1:5 2 15. Tatabánya 4 — 1 3 3:9 1 16. Győr 4 — 1 3 1:5 1 mennyi játékosa dicséretet érde­mel, a vendégeknél a védelem tűnt ki. Bem SE—Pécel 4:0 (1:0). Cegléd, 300 néző. V: Cchuck. Az esélyes Pécel elbizakodottan lépett pályá­ra. Ez, valamint a játékosok kö­zötti gyakori vita megbosszulta magát az igen jól küzdő helyiek­kel szemben. Nagykőrösi Kinizsi—Üjhartyán 4:0 (1:0). Nagykőrös, 800 néző. V: Bernáth. A nagy erővel kezdő vendégcsapat lendületét a tervsze­rűen játszó Kinizsi fokozatosan megtörte és már a 10. percben a vezetést is megszerezte. Szünet után még jobban érvényesült a ha­zaiak nagyobb tudása és biztosan győzték le a végig lelkesen játszó újhartyániakat. G: Kecskés III (3), Józsa (11-esből). Jó: Gömöri, Kecs­kés I, Kecskés III, Juhász, ill. Cserna, Klemencz. Pécsi Sándor Maglód—Budakalász 3:0 (0:0). Maglód, 200 néző. V: Kőhalmi. A jobb erőben lévő hazai csapat megérdemelten nyert. Kitűnő já­tékvezetés mellett a két csatársor közötti különbség döntötte el az eredményt a két újonc találkozó­ján. G: Simon, Varga, Remport. A hazaiak közül Varga, Remport és Bencsik tűnt ki. Üllő—Csepel Autó 2:0 (0:0). Üllő, 300 néző. V: Lellei. A sportszerű mérkőzés első félidejében kiegyen­lített játék folyt, mindkét oldalon egy-egy helyzet maradt ki. Az 54. percben vezetéshez jutott Üllő, s ezután élénkült a játék. Az apró­termetű gyors hazai csatárok több­ször megzavarták a vendégvédel­met és a 80. percben növelték az előnyt. G: Szűcs I, Győri. Jó: Zu- bor, Győri, Tomozi, Gál, ill. Fodor, Debreceni, Boltos. Varga János Dunakeszi Vasutas—Tököl 6:0 (3:0). Dunakeszi. 500 néző. V: Da- rula. A volt NB HI-as Tököl el­len szinte végig fölényben volt a Vasutas és ebben az arányban is megérdemelten nyert. A vendégek csak reklamálásukkal tűntek ki. G: Kós (4), Pánczél (2). A teljes dunakeszi csapat, illetve Halász dicsérhető. Solymosi László Törökbálint—Monor 4:0 (3:0). Törökbálint, 400 néző. V: Badacso­nyi. A 30. percben már 3:0-ra ve­zetett Törökbálint, s a szünet után lefékezett. A hajrában ismét erősített, s a 75. percben állította be a végeredményt. A jobb csatár- játék döntött, a vendégeket kapu­suk jó teljesítménye mentette meg a nagyobb vereségtől. G: Tóth I (2), Horváth. Kulcsár. Jó: Gelmár II (a mezőny legjobbja), Szolnoki, Dobos, Tóth I, ill. Sáránszki, Lász­ló, Kürtösi. Szentkút! Ferenc Szigetújfalu—V. Vasutas 2:1 (3:0), Szigetújfalu, 250 néző. V: Vasas. A sorozatos hazai támadásokat a 21. percben siker koronázta. A ven­dégek lefutásait jól hárították az újfaluiak. A II. félidőt a Vasutas egyenlítése vezette be. A hazaiak nem adták fel, s a 68. percben szabadrúgásuk a sorfal mellett a kapu bal felső sarkába jutott. G: Vígh L., Kovács, ill. Mózes. Jó: a védelem. Kovács és Vigh L., ill. Mód, Mózes. 1. Dunakeszi Y'SE 2 2 _ ___ 8:1 4 2. Nagykőrös 2 o — — C:l 4 3. Biksza SE 2 2 — — 3:1 4 ! 4. Törökbálint 2 1 1 — 5:1 3 1 5. Maglód 2 1 1 — 5:2 3 6. Szigetújfaln 2 1 1 — 2:1 3 , 7. Bem SE 2 1 — 1 5:2 2 ! 8. Üllő 2 1 — 1 3:3 O í 9. Üjhartyán 2 1 — 1 4:6 3 1 10. Pécel 2 1 — 1 3:5 2 ! 11. Váci VSE 2 — 1 1 2:3 i ! 12. Érd 2 — 1 1 1 íZ í 13. Monor 2 — 1 1 2:6 í 14. Budakalász 2 — — 2 2:7 — ■ 15. Cs. Autó 2 — — 2 1:4 — : 16. Tököl 2 — — 2 • :7 — ' Ceglédi ötös Szentendrén: premier vereséggel A labdarúgó NB II Keleti csoportjában ljalsikeres rajt­ja után kitett magáért a Ceglédi Vas­utas. A ceglédi szomszédvár rangadón 1500 néző előtt, Ha­lász játékvezetése mellett biz­tosan nyert. CVSE—Kecskeméti TE 5:0 (1:0) CVSE: Farkas — Cseh, Tóth, Vágó, Kábák, Halmi, Csurgai, Kökény (Zátonyi), Csontos, Liptai, Papadimit- riusz. Mezőnyben pontosabban adogattak a vendégek, de a helyzetek alapján ebben az arányban is megérdemelten nyert a Pest megyei csapat, sőt néhány gólszerzési alkal­mat ki is hagyott. A győze­lem ellenére az mutatkozott, hogy a csapatjátékon még sok a javítani való. Liptai három gólt készített elő. A negyedik volt a legszebb, amikor gyors csatárjáték után Csurgai ki­ugrott és védhetetlenül lőtt a hálóba. G: Csurgai (3), Liptai (11-es­ből), Papadimitriusz. Jó: Tóth, Kábák, Cseh, Liptai. 1. Békéscsaba 2 2 \ S.D 4 2. MGM Debr. 2 2 — 2:0 4 3. Gázművek 2 1 1 — 3:1 3 4. Gyula 2 1 1 — 2:1 3 5. Cegléd 2 1 — 1 5:2 2 6. D. Elektr. 2 — 2 — 1:1 2 Jászberény 2 — 2 — 3:3 2 KISTEXT 2 — 2 — 2:2 2 Szegedi D. 2 1 — 1 3:3 2 SZVSE 2 1 — 1 1:1 2 11. DVSC 2 1 — 1 3:4 2 12. K.-félegyh. 2 — 1 1 3:4 1 13. K. Goldb. 2 — 1 1 1:2 1 14. Kecsk. TE 2 — 1 1 1:6 1 15. Szóin. MÁV 2 — 1 1 0:1 1 16. Pénzügyőr 2 — 2 0:2 — Mint ismeretes, á Zalka FSE Szentendrén vívja hazai mérkőzéseit, s Duna-parti be­mutatkozása rosszul sikerült. III. kér. TTVE—Zalka FSE 4:2 (2:1) Szentendre, 1000 néző. V: Ungi. Zalka FSE: Deveeseri — Oláh, Sári, Hajdú, Fonyódi, Bartusik, Horváth, Bazsánt, Bagi, Markó, Bernáth. A második félidőben felül­kerekedett a kulturáltabban játszó vendégcsapat és jól ki­használta helyzeteit. A 17. perctől 10 főre olvadt a Zalka FSE, mert Sárit durva játék miatt kiállították. G: Bazsánt (2, egyet 11-es­ből). Jó: Fonyódi, Markó, Bernáth. A Középcsoportban a Zalka FSE pont nélkül a 14. helyen áll. Gépkocsi­rakodókat AZONNALI BELÉPÉSSEL FELVESZÜNK. Vidékieknek munkásszállást biztosítunk. JELENTKEZNI LEHET: Bp. IX., Viola u. 45. sz. alatt a Prosperitás Ktsz munkaügyi osztályán Szövőátképzös munkakörbe 16 éven telüli fiatalokat AZONNAL FELVESZÜNK Munkásszállást biztosítunk. Jelentkezés levélben: HAZAI PAMUTSZOVÖGYAR Bpest IV„ Baross u. 99. A Vörös Csillag Traktorgyár GÖDÖLLŐI GYÁREGYSÉGE FELVÉTELRE KERES több éves gyakorlattal ÓNÁLLÓ TERVEZŐT, fejlesztőt, mérnöki vagy technikusi véqzettséqgel, valamint német nyelvtudással IMPORTŐRT. Felveszünk gödöllői telep­helyünkre önálló előadó? munkakör betöltésére alapos gyakorlattal KAZÁNHÁZI REKONSTRUKTÖRT és beruházási előadót. JELENTKEZÉS: a Gödöllői Gyáreqyséq Személyzeti Főosztályán személyesen vagy írásban. Rádió, televízió, háztartási gép szakszerű javítása GÉPJAVÍTÓ ÉS FAIPAR! KTSZ 111 , ml. NAGYKOROS, Szolnoki úf 1. S' Telefon: 111 KAPU- ÉS KERÍTÉSSZAKÜZLET '«imtitiiiiiNiiitvititiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiitiitiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiJiimiiiiiiiiii, NYÍLIK MARCH'S 2S-AA A Keleti pályaudvar kliséiében* VII.* Thököly út 9-11 ss. alatt KOMBINÁLT. KIS- ÉS NAGYKAPUK, KERÍTÉS­ELEMEK, KERÍTÉSMEZŐK, SODRONYFONATOK, TOSKÉSHUZAL, HORGANYZOTT ERESZCSATORNA ÉS TARTOZÉKAI nagy választékban kaphatók KIS- ÉS NAGYKAPUKAT KÜLÖN IS VÁSÁROLHAT 750 forinttól 3750 forintos őrig. APRÖHIRBETESEK A Monori Mezőgazda- sági Gépjavító Vállalat 7. sz. Állomása jármű­vek, vasszerkezetek fényezését, festését vállalja._______________ A Monori Mezőgazda­sági Gépjavító Válla­lat 7. sz. Állomása, Mo­nor, karosszérialaka­tos, autószerelő, me­zőgazdasági gépszere­lő, hegesztővizsgával rendelkező lakatos szakmunkásokat és segédmunkásokat ke­res azonnali felvétel­re. Jelentkezés az állo­más főmérnökénél. Eladó Baracsi út 1. számú ház mögötti 200 négyszögöl házhely. Érdeklődni: Nagykő­rös, Mintakert u. 18. Beköltözhető ház el­adó. Cegléd. Felház u. 25. sz. alatt. Négyszemélyes reka- mié, kettő fotel, négy szék, kisipari készíté- sűek, igényesnek meg­felel, áron alul eladó. Cegléd, Körösi út 19. szám. Két műszakos munká­ra, sórakodókat és anyagmozgató segéd­munkásokat keresünk Nagy Lajos király úti és Szőnyi úti tele­pünkre. Jelentkezés: Bpest, XIV., Nagy La­jos király út 110. Ter­melési osztály* Állandó munkára ke­resünk növényter­mesztő, állatgondozó szakmunkásokat, Ser­téstelep. Gödöllő, Sza­badság út 70. Beton és Vasbeton­ipari Művek váci te­lepe (Vác. Kisrét dű­lő 1.) azonnali belé­péssel felvesz több éves gyakorlattal ren­delkező lakatosokat, dömpervezetőket, szállítói, valamint be- tonelemgyártói mun­kakörbe férfi dolgozó­kat. Munkásszállást és üzemi étkezést bizto­sítunk. Beton és Vasbeton- ipari Művek Szent­endrei Gyára (Szent­endre, Dózsa György út 34.) azonnali belé­pésre felvesz magas- nyomású kazánfűtő- vizsgával rendelkező kazánfűtőket, segéd­fűtőket, valamint be- tonelemgyártó mun­kakörbe férfi segéd­munkásokat. Munkás- szállást és Üzemi ét­kezést biztosítunk. Eladó 13 darab nagy­méretű kaptár méhek­kel és tartozékaival, NOVA villanytűzhely, lemezjátszós rádió. Ér­deklődni: Nagykőrös, Zrínyi u. 19. __________ E ladó Nagykőrösön 200 négyszögöles házhely. Hl., Pipa u. ». Az Egyesült Izzólámpa és Villamossági Rt. Vákuumtechnikai Gépgyára FELVÉTELRE KERES: esztergályos, marós szak­munkásokat, betanult esztergályos és marósokat. JELENTKEZÉS minden munkanap 8 és 12 óra között a Személyzeti Osztályon. CÍM j Budapest IV., Szilágyi u. 26. MEGKÖZELÍTHETŐ i 55, 12 villamos, 43, 96, 84 autóbusszal. EIVRT Vakuumtechn ikai Gépgyár (Budapest IV., Szilágyi u. 26.) felvételre keres: esztergályos, marós, géplakatos, mechanikai műszerész szakmunkásokat, valamint bétám' tott marósokat, esztergályosokat, öntvénytisztítókat és gyakorlott gyors- és gépíró­kat. Jelentkezés naponta 8-—14 óráig. A gyár megközelít­hető: 43, 47, 84, 87-es autóbusz; 12, 12/a villamossal. Vegyi áru és só cso­magolására, 40 és 48 órás munkahéttel cso­magolónőket keresünk Nagy Lajos király úti és Szőr.yi úti tele­pünkre. Jelentkezés: Bpest, XIV., Nagy La­jos király út 110. Ter­melési osztály. Építész- és gépészmér­nököt felvesz a Beton és Vasbetonipari Mű­vek szentendrei gyára, Szentendre, Dózsa György út 34. Munkás- szálló és üzemi étkezés van. __________________ S ürgősen eladó azon nali beköltözéssel ket­tőszobás családi ház. mellékhelyiségekkel. XVII. kér., Rákoske­resztúr. Gyökér u. 33 A Délmagyarországi Áramszolgáltató Vál­lalat üzletigazgatóság] hálózatszerelési osz­tálya felvesz, villan szerelőket és segéd­munkásokat állandó munkára. Jelentkezés: Nagykőrös. Szabadság tér 4. Hálózatszerelé­si Osztály. Beton és Vasbetonipari Művek váci telepe (Vác, Kisrét dűlő 1.) azonnali belépésre fel­vesz magasnyomású kazánffitővizsgával rendelkező kazánfűtő­ket, valamint segédfű­tőket. Munkásszállást és üzemi étkezést biz­tosítunk. ____________ K étszobás komfortos, minden mellékhelyi­séggel rendelkező ház eladó, Nagykőrös, I., Taksony u. 6. Érdek­lődni mindennap 5 óra után, szombaton két órától, vasárnap egész nap.___________________ Eladó, Nagykőrös, IX., Vadas 12., kertes ház. szoba-konyha, beköl­tözhető. Érdeklődni: ugyanott. Emeletes, kétlakásos, családi ház, háromszo­bás, komfortos lakás beköltözhetőséggel el­adó, esetleg öröklakás­sal cserélhető. Kisebb bérlakást beszámítok, Budapest, XIII., Árva u. 20. Ernőházi. _____ E ladó darab 2 éves, 9 hónapos vemhes üsző, tbc-mentes, I. o. Molnár Ambrus, Ba­ross Gábor u. 14._____ E ladó szegedi-cserép, bontásból. Nagykőrös, VI., Vörösmarty u. 7. Eladó beköltözhető ház, Nagykőrös, V., Rózsa Ferenc u. 5. Ér- deklődni: ugyanott. Eladó házhely, Nagy­kőrös, Szolnoki u. 115. Érdeklődni: IX., Árbóz u. 4. _____________ Eladó házhely, Nagy­kőrös. Táncsics Mihály u. 22. Érdeklődni: ugyanott._________. L akihegyi leadónálj közvetlenül Duna­parton locsolási lehe­tőséggel 4 kát. szántó gyümölcsös kiadó. Ér­deklődni : Szabó Pál Szigetszentmiklós, Ar­pádliget 48. ____________ K isgyermek gondozá­sát lakásomon válla­lom. Cím: a nagykő­rösi hirdetőben._____ E ladó öntözőmotor, 400 1/p. Juhász, Öcsa* Petőfi u. 12. Eladó 145 négyszögöl házhely. Érdeklődni: Nagykőrös V., Mun*J kácsy u. 3.