Pest Megyei Hírlap, 1968. március (12. évfolyam, 51-77. szám)

1968-03-19 / 66. szám

6 ptsr MEGYEI ^irtop 1968. MÁRCIUS 19., KEDD Raji meglepetésekkel Hét pontot raboltak a vendégcsapatok Meglepetésekkel kezdődött a megyei labdarúgó-bajnokság. A Biksza SE és a Dunakeszi Vasutas idegenben győzött. Tö­rökbálint, Szigetújfalu és Mag­lód döntetlent harcolt ki, s így a pontok csaknem 50 százalé­kát megszerezték a vendégcsa­patok. Dunakeszi Vasutas—Csepel Autó 2:1 (0:1). Millennium-telep, 100. né­ző. V: Szabó II. A széltől támoga­tott hazaiak a 23. percben jutottak előnyhöz. A második félidőben a vendégek kezdeményeztek többet, A Pilisi Bányász nyerte a rangadót Aszód és Vecsés is győzelemmel rajtolt A labdarúgó NB III nyitánya megyei rangadót hozott és ezen a Pilisi Bányász kárpótlást vett őszi hazai vere­ségéért. Északkö­zépen Aszód és az újonc Vecsés győzelemmel raj­tolt, Gödöllő értékes pontot hozott el idegenből, Bag pedig váratlan nagyarányú vereséget szenvedett. Dunamenti csoport Pilisi Bányász—Váci SE 3:1 (0:1). Pilisvörösvár, 300 néző. V: Kai- *er. P. Bányász: Mariok — Nick, Fa­zekas, Krupp, Stiffter, Vaczlavik (Mirk), Hegyeshalmi, Peiler I, Sodró, Peiler II, Probst. Vác: Drajkó — Néder, Pindes, Kávai, Nagy, Jágerszki, Mézes, Kovács, Tóth, Pálinkás I, Pálinkás II. A 3. percben Drajkó hibájából Üresen maradt a kapú, de Peller H mellé lőtt. A változatos játék során mindkét kapú veszélyben forgott, majd inkább Vác irányí­tott, s a 39. percben 18 méteres lö­vésből. megszerezte a vezetést. Két perccel később Tóth fejese a kapufán csattant és Pálinkás II is a kapufát találta el. A második félidő első tíz per­ce Bányász tűzijátékot hozott, de az egyenlítés az 58. percig váratott magára, Krupp 30 méteres szabad­rúgását Mirk fejjel továbbította a hálóba. A 65. percben Drajkó a Szögletvonal előtt átlépte a lab­dát, amelyet Sodró még visszaka- halazott, és beadását Hegyeshalmi az üres kapuba küldte. A hazaiak vették át az irányítást s a 70. percben növelték előnyüket a kis­sé elfáradt vendégek ellen. A haj­rában a váciak, túlkemény játéka miatt több parázs jelenet adódott. G: Mirk, Hegyeshalmi, Fazekas, fii. Pálinkás I. Jó: Fazekas, Krupp, Stiffter, Peller n, ill. Néder, Ko­vács, Pálinkás I, Pálinkás II. Kovács Tibor Északközépcsoport Aszódi Vasas—Sashalom 1:0 (1:0). Aszód, 700 néző. V: Lakatos. Aszód: Karlovics — Palik, Tru- zsi, Katonás, Mudri, Füzér, Tarics (Ondrik), Stefkó, Kovács, Rostás, Dalios. Az 5. percben a menteni akaró MAGYAR PAMUTIPAR Budapest (IV. Üjpest, Erkel u. 30.) felvesz 16. életévüket betöltött lányokat és 18. életévüket betöltött férfiakat. Szállást Bp.-hez közeli községben biztosítunk sashalmi védőről a labda a hálóba hullott, a bíró azonban nem ad­ta meg a gólt. A széltől támoga­tott lendületesen játszó Aszód a 15. percben szerezte gólját. Mudri átadását Stefkó értékesítette. S bár a mérkőzés úgy indult, hogy Aszód gólokkal nyer, a nagy fö­lény ellenére nem változott az eredmény. A helyieknél a szünet után tak­tikai cserét hajtottak végre, s a széltől támogatott vendégtámadá sokat ügyesen lelassították. A 85. percben egy ellentámadásnál Ros­tás még a kapust is kicselezte, de hiába lőtt a hálóba, a bíró nem adta meg a gólt. A jó erőt képviselő Sashalom ellen dicséretesen helyt állt az Aszód. Vecsési VIZÉJP—Balassagyarmati Dózsa 3:1 (2:1). Vecsés. 1200 néző. V: Máj ercsik. V. VIZÉP: Bogár — Molnár, Kalmár, Leimetter II, Varga, Fe­kete (Szűcs), Makovetz, Nógrádi, Krausz, Kalász, Vándori. A 7. percben szögletrúgásból ju­tott vezetéshez Vecsés. Később nyomasztóvá vált a hazai fölény, s a 33. percben újabb gól esett. Ezután lefékezett a hazai gárda a 37. percben Melega I. 25 méter­ről kapura gurított és a labda a meglepett Bogár mellett jutott hálóba. Szünet után sem változott lényegesen a játék képe, a ha zaiak fölényét csak a 78. percben lőtt újabb gól jelezte. A minden részében jobb Vecsés sportszerű mérkőzésen kitűnő bí­ráskodás mellett aratta első NB III-as győzelmét. G: Krausz (2), Vándori. Jó: Var­ga, Nógrádi, Krausz, Kalász, Ván­dor!. — Fekete — Ikarus—Bag 3:1 (3:0). Mátyásföld, 400 néző. V: Szabó I. Bag: Gergely — Boda, Katona I, Aszódi, Nagy Sándor, Varga, Katona III, Karácsondi, Nagy Je­nő, Derne I, Nagy János. Az Ikarus ellen tavaly mindkét­szer vereséget szenvedett a Pest megyei csapat, s most sem ment a játék. A minden részében jobb hazai együttes megérdemelten nyert, annak ellenére, hogy Ger­gely/ két gólban ludas. A bagiak több gólszerzési alkalmat kihagy­tak, csupán ll-essel szépítettek a 88. percben. Aszódit a 60. percben sportszerűtlenség miatt kiállítot­ták. G: Nagy János (ll-esből). Jó: Nagy János, Nagy Sándor. Salgótarjáni Bányagép—Gödöllő 0:0. Zagyvapálfalva, 300 néző. V: Barcs. G. Vasas: Dudás — Bara, Laukó, Illés, Jávorszki, Legéndi, Mezei, Gergely, Novák, Teliér, Horváth. Szinte végig a hazai csapat tá­madott, de Gödöllő jól védekezett. A 60. percben Dudás kivédett egy il-est. Jó: Dudás (a mezőny legjobbja), Laukó, Jávorszki. Felemelték a selyemgubó felvásárlási árát Az I. osztályú selyemgubó ára kilónként 55 Ft A II. osztályú selyemgubó ara kilónként 45 Ft A III. osztályú selyemgubó ára kilónként 5 Ft Kössön Ön is selyemgubéértékesítési szerződést! A felemelt selyemgubóár mellett minden befektetés nélkül 1300—2500 FORINT MELLÉKJÖVEDELMET ÉRHET EL egy vagy két adag selyemhernyó felnevelésével Jelentkezés és felvilágosítás a helybeli Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezetnél, vagy írásban a „HERBARIA” SZAKFELÜGYELŐJÉNÉL Budapest Vili., József krt. 63. III. 5. I s jól kihasználva a szél segítségét, valamint a hazai védelem megin­gását, megérdemelten győztek. G: Garamvölgyi, Kos, ill. Novák. Jó: Rakovszky, Kiss, Hegedűs, ill. Gremen. Pécel—üllő 3:1 (2:0). Pécel, 400 néző. V: Sándor. Két ellentétes félidő. Az elsőben a jó erőben lé­vő technikás hazaiak irányítottak, szünet után mérsékelt teljesít­ménnyel tartották meg előnyüket. G: Tóth (2), Kosztolányi, ill. Barczik (öngól). Jó: Göncz (a me­zőny legjobbja). Mathesz, Koszto­lányi, Csóka, ill. Szabó, Mellis, Tomozi. Kiss Árpád Biksza SE—Tököl 1:0 (0:0). Tö­köl, 250 néző. V: Szórádi. Jó vé­delmek és gyenge csatársorok pár­harca. A 89. percben egy ártatlan­nak látszó labdát a tököli közép­hátvéd két kézzel magához szorí­tott, s az emiatt megítélt limesből szerezte győztes gólját a vendég­csapat. A döntetlen reálisabb lett volna. G: Bírta (ll-esből). Jó: Berger, Bírta, Kiss, Bilek, ill. Bal­ler, Jeszanovics, Tokics I. Pletser. Bundies Péter f)rd—Szigetűjfalu 0:0. Érd, 400 néző. V: Pintér. Az első félidő ese­ménytelen mezőnyjátéka után a hazaiak irányítottak, de a csatárok nem boldogultak az ellenfél jól záró védelmével. Mindkét együttes idényeleji formát mutatott. Jó: Ba­logh, Dávid, Tollár, Ruszkai, ill. Kovács, Pflumm A., Vígh T. — Neményi — Váci Vasutas—Törökbálint 1:1 (0:0). Vác, 300 néző. V: Tabányi. Vác az első húsz percben szinte kapujához szegezte ellenfelét, amelynek védelme a kapussal az élen mindent hárított. Az 30. perc­ben megtört a jég. A vendégek ezután felhagytak a védekezéssel és egyenrangú ellenfélnek bizo­nyultak. A 36. percben egyenlítet­tek. Törökbálint lelkes játékkal megérdemelten szerezte meg az egyik pontot. G: Kiss M., ill. Tóth, Jó: Véglesi, Liebhartít, Mód, ill. Szolnoki, Tafferner, Pénzes II. Jakab Béla Üjhartyán—Budakalász 4:2 (1:1). Üjhartyán, 500 néző. V: Tóbiás. A hazaiak vezetését kétszer is ki­egyenlítették a vendégek, majd 2:2 után a hajrában kerekedett felül Üjhartyán. Az újonc rangadó végig hatalmas küzdelmet hozott. G: Svébis L. (2), Farkas, Kle- mencz, ill. Csűri, Farkas. Jó: Své­bis J., Svébis L., Klemencz, ill. Csűri (a mezőny legjobbja). Maglód—Monor 2:2 (líO). Monor, 500 néző. V: Korányi. Két váratlan lefutás után Maglód már 2:0-ra ve­zetett. Monor a hajrában egyenlí­tett a lelkesen és sportszerűen küzdő maglódiak ellen. G: Rem- port, Varga, ill. Sáránszki, Bajkai. Jó: Remport, Bógyis, Dohnát, ill. Sáránszki, Baár, Baj kai. Vitéz Imre Nagykőrösi Kinizsi—Bem SE 2:1. Nagykőrös. V: Kuszák. AKÁR CSAK TA VAL Y.. Békéscsabai Előre- Ceglédi Vasutas 2:0 (1:0) Mint isme­retes, tavaly is Békéscsabán kezdte bajnoki szereplését a Ceglédi Vas­utas és sajnos akárcsak akkor, most is 2.0-ás vereséget szenvedett. Cegléd: Farkas Cseh, Tóth Vágó (Zátonyi), Kábák, Hal­mi, Csurgai, Barta, Csontos, Liptai, Papádimitriusz. 2500 néző előtt Kasza játék- vezetése mellett a salakpályán rendezték a mérkőzést, s ez a talaj bizony nem ízlett a tech­nikás ceglédieknek. A fölény­ben lévő hazaiak a 12. perc­ben szerezték az első gólt, Vágó rossz helyezkedése miatt. A 63. percben egy ke­resztlabda a befutó csatár sarkáról perdült a hálóba. A Pest megyei csapatnak nagyon kevés helyzete volt, ennek el­lenére jobb védőjátétokal gól­nélküli döntetlent harcolhat­tak volna ki. Egyébként a Békéscsabai Előre az elmúlt évhez képest jelentősen meg­erősödött. Jó: Farkas, Tóth, Csontos, Kábák. Debreceni VSC 3:1, Debreceni Elektromos—Szolnoki MÁV 0:0, Kiskunfélegyháza—J ász- berény 2:2, Pénzügyőri-Gyula 0:1, Kecskeméti TE—KIS­TEXT 1:1, Goldberger—Gáz­művek 1:1, MGM Debrecen— Szegedi VSE 1:0. A Középcsoportban szerep­lő Zalka SE, amely Szentend­rén vívja majd hazai mérkő­zéseit, a rajt alkalmával 2:0-ra kikapott Ormosbányán. 1. B.-csaba 1 1 — — 2:0 2 2. MGM Debr 1 1 — — 1:0 2 Gyula í 1 — — 1:0 2 4. Szegedi D. í 1 — — 3:1 2 5. D. Elektr. í — 1 — 0:0 1 Gázművek í — 1 — 1:1 1 Kecskemét í — 1 — 1:1 1 Jászberény í — 1 — 2:2 1 K.-félegyh. í — 1 — 2:2 1 KISTEXT í-— 1 — 1:1 1 Goldberger í — 1 — 1 :l 1 Szóin MÁV 1 — 1 — 0:0 1 13. Debr. VSC í — — 1 1:3 — 14. Pénzügyőr 1 — — 1 0:1 — SZVSE í — — 1 0:1 — 16. Cegléd 1 — — 1 0:2 — A Keleti csoport további A Vörös Csillag Traktorgyár G0D8LLOI GYÁREGYSÉGE FELVÉTELRE KERES több éves gyakorlattal ÓNÁLLÓ TERVEZŐT, fejlesztőt, mérnöki vaqy technikusi véqzettséqqel, valamint német nyelvtudással IMPORTŐRT. Felveszünk gödöllői telep­helyünkre önálló előadói munkakör betöltésére alapos gyakorlattal KAZÁNHÁZI REKONSTRUKTŐRT és beruházási előadót. JELENTKEZÉS: a Gödöllői Gyáregység Személyzeti Főosztályán személyesén vagy írásban. HÉT 13+1 TALALAT A vasárnapi totófordulóban ti­zen értek el 13 találatot, egyen­ként 64 544 forint nyereménnyel. Közülük heten a -fl-et is jól tip­pelték és össznyereményük 152 444 forint. Tizenkettes 210, tizenegyes 2708, tízes 17 975 darab akadt. Nye­remények egyenként 2049, 139, il­letve 36 forint. Totóeredmények: l, 1, x, 1, 1, 1, x, x, 1, x, x, x, x, 2. Birkózó juniorok Harminckét egyesület indí­totta versenyzőit a birkózó ju­nior bajnokságon és a kétna­pos országos viadalod elindul­tak a Pest megyeiek is. Kö­töttfogásban, lepkesúlyban a rnonori Győri második lett. Szabadfogásban, légsúlyban Herczeg a Csepel Autó ver­senyzője bronzérmet, váltó- súlyban klubtársa Cseperkáló ezüstérmet szerzett. PEST MEGYEI HÍRLAP a Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SUHA ANDOR / Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest. VIH., Somogyi Béla u. 6. U. em. Kiadóhivatal: Budapest, VIH., Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telelőn: 343—10«, 142—220 Gépíró szoba 10 órától 18 óráig 140—443 18 órától 21 óráig 140—441 Titkárság: 131—248. Egyéb számok: 141—462. 141—258 Előállítja: Szikra Lapnyomda, Budapest. Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető bármely postabivatalnál, a kézbesítőknél, a posta hírlapüzle­teiben és a Posta Központi Hirlap Irodánál (Bp. V., József nádor tér L sz.). Előfizetési dfj 1 hónapra 17 forint. Szövöátképzős munkakörbe 16 éven felüli fiatalokat AZONNAL FELVESZÜNK Munkásszállást biztosítunk. Jelentkezés levélben: HAZAI PAMUTSZOVÖGYAR Bpesl IV, Baross u. 99. Már csak az Új*pest 100 százalékos A labdarúgó NB I harmadik for­dulójában bár egy kapura játszott a Győr mégis csak gólnélküli dön­tetlent ért el a Bp. Honvéd csa­patával szemben. Csupán Diósgyőr nem szerzett még pontot, s csak az U. Dózsa 100 százalékos. Ferencváros—Pécs 4:1 (1:0). Nép­stadion 10 ezer néző. Vasas—Diós­győr 3:0 (2:0). FáyJutca, 6 ezer néző. Szeged—MTK 2:1 (1:1). Sze­ged, 8 ezer néző. Győr—Bp. Hon­véd 0:0. Győr, 4 ezer néző. I Szombathely—Salgótarján 1:0 (0:0). j Szombathely, 12 ezer néző. Duna- j újváros—Videoton 3 :0 (2 ::0) . Du­naúj város, 11 ezer néző. 1. U. Dózsa 3 3 — — 11:0 6 2. Bp. Honvéd 3 2 1 — 4:0 5 3. FTC 3 2 1 — 10:5 5 Szegedi EAC 3 2 1 — 4:2 5 5. Egyetértés 3 1 2 — 1:0 4 6. Vasas 3 2 — l 10:4 4 7. Szombathely 3 2 — i 4:6 4 8. MTK 3 1 1 i 4:3 3 9. Dunaúj város S 1 1 1 3:3 3 10. Csepel 3 1 — 2 1:2 2 11. Pécsi D. 3 — 2 1 2:5 2 12. Videoton 3 1 — 3 *2:9 2 13. Tatabánj'a S — 1 2 2:5 1 14^. Salgótarján 3 — 1 2 2:8 1 Győri ETO 3 —­1 2 1:4 1 16. Diósgyőr 3 — —­3 0 :5 — Autó-bravur a Sportcsarnokban A kosárlabda férfi NB I újonca, a Csepel Autó szép bravúrt hajtott végre. A Sportosam okban legyőzte a tavalyi élmezőnyben végzett soproni csapatot. Csepel Autó—Soproni MAFC 75:69 (36:31) Csepel Autó: Nagy I. (16), Tánczos (15), Madocsai (14), Szopkó (3), Győri (S). Csere: Sauska (12), Bálint (5), Tóth (3). A taktikai utasítást végig betartva, védekezésben az eddiginél jobb teljesítményt nyújtva, váltott vezetés ut;án diadalmaskodott az Autó. Egyénileg elsősorban Mado­csai dicsérhető, bár a csapat valamennyi tagja átlagon fe­lülit nyújtott. A GYÁR- ÉS GÉPSZERELŐ VÁLLALAT KERES VIDÉKI SZERELÉSI TERÜLETEIRE (Tiszaszederkény. Kazinc­barcika, Székesfehérvár. Almásfüzitő, Dunaújváros) • LAKATOS • CSŐSZERELŐ • HEGESZTŐ • KOVÁCS szakmunkásokat és segédmunkásokat A külszolgálatra vonatkozó összes juttatásokat biztosítjuk. Jelentkezés személyesen vagy írásban: Bpest VI., Paulay Ede utca 52. Személyzeti Osztály FELVÉTELRE KERESÜNK gyapjúszövőket, kereszt- orsózókat, betanulókat, férfi segédmunkásokat, lakatos, villanyszerelő szak­munkásokat, férfi és női gépmunkásokat. Jelentkezni lehet: Gyapjúmosó és Szövőgyár Budapest XIII., Kárpát u. 9—11. Munkaerőgazdálkodási osztályon naponta 9—11 óra között. Hatsz*? négyszögöl szőlő feléből kiadó. Ér­deklődés: Nagykőrös, VI. Encsi 29. _________ N agykőrös, III. Pipa u. 9. alatt egy 200 és egy 150 n.-öles házhely el­ad^__________________ Á llandó munkára ke­resünk növényter­mesztő, állatgondozó szakmunkásokat. Ser­téstelep. Gödöllő, Sza­badság út 70. Az Agrártudományi Egyetem Földművelés­éi Növény term esztéss- tani Tanszéke Gödöllő keres érettségizett munkaerőket (lehető­leg Gödöllő és kör­nyékéről) laboráns! munkakörbe. Szemé­lyes jelentkezést ké­rünk. Elcserélnénk Ka 0,73 to. generálozott gép­kocsinkat feljavított Gaz rajkocsiért. Cím: Agrártudományi Egye­tem Babati Állatte- nyéfiztési Kísérleti Üzem, Gödöllő, Sza­badság út 70. sz. Az Ütépftőgép Javító és Gyártó Vállalat (volt KGY.) segédmunkásokat keres AZONNALI BELÉPÉS­SEL. Jelentkezni lehet: CEGLÉD, XIV. KÉR. KÜLSŐ-KAT AI ÜT 35/A. A Monori Mezőgazda- sági Gépjavító yálla­tát 7. sz. Állomása, Mo­nor, karosszérialaka­tos, autószerelő, me­zőgazdasági gépszere­lő, hegesztővizsgával rendelkező lakatos szakmunkásokat és segédmunkásokat ke­res azonnali felvétel­re. Jelentkezés az állo- más főmérnökénél. Olajtüzelésű kazánhoz vizsgázott kazánkeze­lőt keresünk. Jelent­kezés: Gödöllő, öreg­hegy, Pest megyei Ru­hatisztító és Szolgál­tató Vállalat. _ H ajlított vázú Dia­mant női kerékpár el­adó. Zsoldosné, Nagy- kőrös, Jókai u. 13. Eladó benzinmotoros öntözőszivattyú. Nagy­kőrös VIII., Ecsedi u. 21. sz._________________ O rvosi rövidhullámú új thermokoksz betét, palackra működő új gázbojler eladó. Dr. Beke. Albertirsa. Tele- foh: 12. Az Egyesüli Izzólámpa és Villamossági Rt. Vákuumtechnikai Gépgyára FELVÉTELRE KERES: esztergályos, marós szak­munkásokat, betanult esztergályos és marósokat. JELENTKEZÉS minden munkanap 8 és 12 óra között a Személyzeti Osztályon. CÍM: Budapest IV., Szilágyi u. 2ó. MEGKÖZELÍTHETŐ: 55, 12 villamos, 43, 96, 84 autóbusszal. EIVRT Vákuumtechnikái Gépgyár (Budapest IV., Szilágyi u. 26.) felvételre keres: esztergályos, marós, géplakatos, mechanikai műszerész szakmunkásokat, valamint betanított marósokat, esztergályosokat, öntvénytisztítókat és gyakorlott gyors- és gépíró­kat. Jelentkezés naponta 8—14 óráig. A gyár megközelít­hető: 43, 47, 84, 87-es autóbusz; 12, 12/a villamossal. Eladó Nagykőrösön. X., Vitéz u. 11. számú beköltözhető ház. Központhoz közel a Bolygó utcában 140 négyszögöl te!ek el­adó. Érdeklődni: Nagykőrös. I. járás, Tázerdó dűlő 14. Eladásra rózsafa lera­kat nagyobb választék­ban kapható, Nagy­kőrös, V. Teleki u. 4. Eladó azonnal beköl­tözhető 7 helyiségből álló családi ház. Nagy- kőrös, IV. Búvár u. 3. Beköltözhető ház el­adó. Cegléd, Felház u. 25. sz, alatt. __________ I dős magányos asz- szonyt két gyermek mellé bentlakással ke­resek. Nagykörös VI., Hangácsi m. 4.______ G yékény melegágyta­karó 160, 400 cm-es méretben azonnal szállítható folyóméte­renként 20 Ft. Föld- művesszövetkezet Far­mos. Telefon 2._______ E ladó Monoron Bata Ferenc u. 47. sz. ház. Érdeklődni lehet ugyanott.______________ A Monori Mezőgazda- sági Gépjavító Vállalat 7. sz. Állomása jármű­vek, vasszerkezetek fényezését, festését vállalja.___________ _ A Monori Járási Épí­tőipari Ktsz (Monor, Vöröshadsereg u. 21.) azonnali felvételre ke­res budapesti, péceli és a járás területén lé­vő munkahelyekre építőipari szak- és se­gédmunkásokat_______ E gy Tátrán új mo­torkerékpár 0 kilo­méterrel és egy Jáwa Ideál 0—5 típusú mo­torkerékpár eladó. Ér­deklődni 151 telefonon Bojtosnál. Megtekint­hetők Mátyás király utca 45. Cegléd. Üj sötét hálószobabú­tor eladó. Kép u. 12. Cegléd._______________ 2 3 éves józan életű, szolid, 163 cm magas, jó szakmákkal rendel­kező fiatalember há­zasság céljából meg­ismerkedne hozzáillő komoly, barna hajú lánnyal, aki nem ka­landra vágyik. Fény­képes leveleket kérek. „Rózsaszirom 113” jel­igére a kiadóba. Kézi fejéses tehené­szetben jártas gondo­zó tsz-ben elhelyez­kedne mint tag. Lakás szükséges. Válaszokat „Április” jeligére ké­rem a ceglédi liirdető- be. Postafiók 86, Gyermekgondozást la­kásomon vállalok. — Nagykőrös I., Kund u. 8.