Pest Megyei Hírlap, 1967. október (11. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-03 / 233. szám

1967. OKTÓBER 3.. KEDD J) I IRfr 1 \U) ^ O I IRv | R Hazai sikerek a 23. fordulóban NYOLC CSAPAT NEM RÚGOTT GÓLT A papírforma, hazai sikerek jegyében zajiott a megyei labdarúgó-bajnokság 23. for­dulója. Hét otthon játszó csa­pat nyert, Budaörsön pedig megosztozott a pontokon a két együttes. Érdekesség, hogy a mezőny fele, tehát nyolc csa­pat nem tudott gólt lőni. A kiesés elkerüléséért vívott küz­delemben a sereghajtó Kartal legyőzte Üllőt és mivel Abony vereséget szenvedett, az utolsó előtti helyre jött fel. Vecsés—Váci Vasutas 1:0 (0:0). Vecsés, 500 néző. V: Petró. Küz­delmes, de gyenge színvonalú já­tékot hozott az első és harmadik helyezett találkozója. A váci Kiss P. 27. percben történt kiállítása ii . sss/sss/s/ssss/sssssss/sssss/ssss/Sss,>> Pontot vesztett az Újpesti Dózsa és a Vasas, az FTC tovább növelte előnyét A labdarúgó NB I szombati cse­peli 2:2-es eredményét vasárnap újabb három döntetlen követte. Meglepetésre otthonában pontot vesztett a Vasas. Az U. Dózsa is csak döntetlent ért el Kispesten, így a nagy arányban diadalmas­kodó Ferencváros előnye 10 pont­ra nőtt. Bp. Honvéd—Újpesti Dózsa 2:2 (1:0). Kispest, 10 000 néző. Tatabá­nya-Vasas 1:1 (1:0). Fáy u., 10 000 néző. Győr—Diósgyőr 1:1 (0:0). Miskolc, 13 000 néző. Ferencváros —Szeged 5:1 (2:0). Szeged, 20 0Ö0 néző. Pécs—Salgótarján 2:1 (2:0). Pécs, 3500 néző. Eger—Dunaújvá­ros 4:2 (2:1). Eger, 5000 néző. Szombathely—Komló 4:0 Szombathely, 10 000 néző. (3:0). 1. Ferencváros 24 21 3 — 69:16 45 2. Ujp. Dózsa 24 15 5 4 68:25 35 3. Vasas 24 13 6 5 53:27 32 4. Győri ETO 24 11 9 4 55:29 31 5. Diósgyőr 24 9 7 8 41:39 25 6. Tatabánya 24 7 9 8 32:30 23 7. Pécsi Dózsa 24 8 7 9 26 :3Q 23 8. Csepel SC 24 5 12 7 26:36 22 9. Bp. Honvéd 24 7 6 11 39:44 20 10. Dunaújváros 24 7 6 11 28:45 20 11. Szeged 24 7 6 11 26:53 20 12. MTK 24 5 9 10 30:33 19 13. Komló 24 7 5 12 29:52 19 14. Salgótarján 24 7 4 13 29:46 18 15. Szombathely 24 7 3 14 33:53 17 16. Egri Dózsa 24 5 5 14 29:55 15 ESZAKKOZEPEN: Gödöllő kikapott, a Volán vezet DUNÁM ENTEN: Döntetlent hozott a váci rangadó Szomorú va­sárnap. így jel­lemezhetnénk NB Ill-as lab­darúgóink mér­legét. Csupán két pontot sze­reztek, annak ellenére, hogy négy együttesünk otthon játszott. Északközépen Aszód, a listavezető Gödöllő vetélytársát, a Volán SC-t fogadta. Bár a Pest megyei együt­tes döntetlent ért el, jobb gól­arányával a Volán SC az első, ugyanis Gödöllő kikapott. Bag a Ép. Postás otthonában maradt alul. A Dunamenti csoportban a listavezető Traktorgyár váci ven­dégszereplését kísérte a legna­gyobb figyelem. Itt is döntetlen született. Váratlan vereséget szen­vedett a Pilisi Bányász, Tököl a második helyezett Gázművek elle­nében maradt alul. Északközép csoport Aszódi Vasas—Volán SC 1:1 (0:0) Aszód, 1300 néző. V: Matisz. A. Vasas: Karlovics — Bures, Hasznosi, Katonás, Füzér, Truzsi, Tukora, Karácsondi, Kovács, Ger­gely, Mudri. Az első félidőben a vendégek jól szervezett védelmével szemben nem boldogult a Pest megyei gár- aa. A 37. percben Truzsi távoli lövése a kapufán csattant, egy perccel későob Karácsondi kapás­lövését mentette a kapufa. A má­sodik félidő első negyedóráját pa­rádés hazai rohamok jellemezték. Karácsondi lövésszerű beadását a vendégek röviden mentették, s Mudri nem hibázott. A Volán nem adta fel, s a 75. percben Belovai egyenlített. Az első negyvenöt percben, 9 a második félidő elején nagy fö­lényben volt a helyi együttes, s a játék képe alapján győzelmet ér­demelt volna. Az ellenfélnél Sze­gedi kapus és Belovai kitűnően játszott, Matisz nagyvonalúan bí­ráskodott. 'Jó: Hasznosi, Truzsi, Karácson­di, Kovács, Mudri. Ikarus—Gödöllői Vasas 2:1 (0:0). Mátyásföld. V: Nagy Z. Gödöllő: Rudás — Laukó, Pin­tér, Kassai, Szabó, Jávorszki, No- vák II, Füzesi, Göncz, Kaiser, Kovák I. Múlt héten nem biztosítottak edzési lehetőséget a gödöllőiek számára, ez is a gyengébb játék, a v.ereség magyarázata. G: Kaiser. Jó: Dudás, Pintér, G-öncz, Kaiser. Bp. Postás—Bag 3:2 (2:1). Egressy út. V. B. Tóth. Mindkét bagi gólt Kékesi sze­gezte. eí' Dunamenti csoport Traktorgyár—Váci SE 1:1 (0:0) Vác, 1200 néző. Horváth J. VSE: Jakus — Heincz, Katona, Kávai, Pindes, Jágerszki, Kiss, Tóth, Pintér, Pálinkás I, Pálin­kás II. A nagy tét rányomta bélyegét a mérkőzésre. Mindkét fél nagyon idegesen játszott. A Traktorgyár erősen megszervezett védelme szinté áítörhétetíen volt. Az 55. percben egy ártatlan fővárosi tá­madás végén Katona kézzel nyúlt a labdához, és Bogár 11-eséből Vezetést szerzett a Traktor. Bár a hátralévő időt végigtámadta Vác, csak egyenlíteni tudott a 82. perc­ben. A bírói tévedések inkább a Pest megyei csapatot sújtották, így például 1:1 állásnál Kiss La­jos buktatásáért ll-es járt volna, de a játékvezető sípja néma ma­radt. G: Tóth. Jó: Kávai, Jágerszki, Kiss. Itt említjük meg, hogy a szerdai váci pályaavatón a vasár­napi összeállításban játszik a VSE a magyar válogatott ellen. Gázművek—Tököl 2:1 (1:0). Tököl, 250 néző. V: Kuti. T. KSK: Agics — Nagyváradi, Joszkin, Barkóczi, Hauser, Ger- gényi 11, Márton, Plausin, Jarosi, Kotász dr., Pletser. Negyedórás mezőnyjáték után a 20. percben Tamon védelmi hi­bából a vendégeket juttatta előny­höz. Ezután Tököl veszélyeztetett. A 32. percben nagy helyzetet ha­gyott ki, lövésük elkerülte az üresen maradt kaput. A szünet utáni hazai rohamok a 49. perc­ben egyenlítést koztak. A 63. perc­ben Tukats 25 méteres szabadrú­gásából ismét a Gázművek szer­zett vezetést. Tököl ezután nagy lendülettel küzdött az egyenlí­tésért, de nem boldogult a kézzel- lábbal védekező ellenféllel. A 85. percben a kitörő Pletsert a tizen­hatoson belül felvágták, a bíró mégsem ítélt tizenegyest. Akár­csak a 87. percben, amikor az egyik vendégvédő kézzel ért a labdához. A közepes színvonalú mérkőzé­sen a döntetlen igazságosabb lett volna. G: Jarosi. Jó: Hauser, Pletser. Bundies Péter K. Tűzálló—Pilisi Bányász 2:1 (2:0) Pilisvörösvár, 200 néző. V: Bá­lint. P. Bányász: Mariok — Nick, Hau, Krupp, Stiffter, Szauter, Mirk, Bartl, Peiler, Probst, He­gyeshalmi. A vendégek szervezettebb játé­kukkal a 17. percben már 2:0-ra vezettek Liktor és Kardos góljá­val. A Bányász támadásai nem hoztak sikert. A távoli lövések eredménytelenek voltak, s a 37. percben a kitörő Probts öt mé­terről a vetődő kapusba lőtt. Szü­net után a hazaiak igyekeztek be­hozni hátrányukat, de csak szépí­teni tudtak, az 57. percben. A 65. percben Vanek, a Tűzálló já­tékosa mellé lőtt egy 11-est. Egyébként az 55. perctől az ellen­fél csak tíz emberrel játszott, ugyanis Liktort sportszerűtlenség miatt kiállították. G: Peller. Jó: Stiffter, Mirk. Kovács Tibor FIGYELEM! Ciánozást, formalingazosítást, zsizsiktelenítást, patkány-, egér-, légy- stb. I RTAST GARANCIÁVAL VÁLLALUNK Éves szerződéskötés esetén nagy árengedménnyel. KÖZSÉGGAZDÁLKODÁSI V. KECSKEMÉT, Műkert 9. után a hazaiak helyenként nyo­masztó fölénybe kerültek, de túl­kombinált támadásaikat a vendég­védők rendre hárították. A Vas­utas rajtaütésszerű rohamokkal igyekezett áttörni a hazai védel­met, sikertelenül. Az utolsó tíz percben ha Imas nyomás nehe­zedett a ragyogóan védő Takács kapujára, s csak a 85. percben szerezte győztes gólját az éllovas. A határtalan lelkesedéssel küzdő váciak majdnem meglepetést okoztak a hullámvölgybe került bajnokjelölt ellen. G: Krausz. Jó: Csernyi, Siszler, Molnár, Tóth, ill. Takács (a mezőny legjobbja), Véglesi, Liebhardt. Fekete József í Nagykőrösi Kinizsi—Törökbálint 5:0 (1:0). Nagykőrös, 400 néző. V: Horváth J. Kiegyenlített játék után Nagykőrös került fölénybe, de az első góljuk csak a 30. perc­ben született. A vendégek veszé­lyes lefutásait biztosan hárította a hazai védelem. Szünet után fo­kozódott a körösiek fölénye. Ki­tűnő játékvezetés mellett, sport­szerű, színvonalas találkozón a jó csapatjátékot nyújtó Kinizsi ebben az arányban is megérdemelten nyert. Törökbálint az 5 gól elle­nére nem játszott alárendelt szere­pet. G: Decsi (2), Kecskés III, Szomolányi, Klenovics. Jó: Vass, Szomolányi, Pécsi, Lányi, Decsi, ill. Szolnoki, Tafferner, Pénzes I, Pénzes II. Pécsi Sándor Pécel—Érd 2:0 (0:0). Pécel, 800 néző. V: Szabó II. Szünet után Pécel hatalmas iramot diktált, s a 65., valamint a 75. percben szer­zett góllal nyert. Az érdi védelem önfeláldozó játékkal mentette meg csapatát a nagyobb arányú vere­ségtől. A végig sportszerű mérkő­zés, jó játékvezetés mellett zajlott. G: Bene, Moldván. Jó: Sári, Csó­ka, Tóth, Bene, ill. az érdi véde­lem és Kapuvári. Csepel Autó—Biksza SE 3:0 (1:0). Szigetszentmiklós, 200 néző. V: Varga-Tóth. Az első félidőben egyenrangú volt a két csapat, sőt, a vendégek valamivel frissebbnek bizonyultak. Szünet után az Autó magához ragadta az irányítást, s a helyzetek alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. G: Kreisz, Novák, Zsemba. Jó: Gre- Rien, Csete, Szerdahelyi, ill. Ber­ger, Birta. Kartal—Üllő 3:1 (0:1). Kartal, 100 néző. V: Tabányi. Az első fél­időben a kapura veszélytelen ha­zaiak ellen Üllő jutott vezetéshez. Szünet után rákapcsolt a helyi együttes, s kitűnő bíráskodás mel­lett biztosan nyert az utazástól fáradt vendégek ellen. A 85. perc­ben az üllői Szabót sportszerűt­len megjegyzéséért kiállították. G: Nagy Jenő, Szalai, Sőregi, ill. Melis. Jó: Csóré, Krubel, Palik, Ondrik, ill. Melis és a közvetlen védelem. Deák István Monor—Szigetújfalu 2:0 (1:0). Monor, 400 néző. V: Endes. A 6. percben szerzett gól után feljöt­tek a hazaiak, de fölényük gólra váltását a kitűnő vendégvédelem, kapusukkal az élen, megakadá­lyozta. Szünet után is csak egy gól következett. Háromszor a ka­pufát találták el a helyi csatárok. Monor nagyon jól játszó Sziget­újfalu felett diadalmaskodott a sportszerű találkozón. G: Szabó (2) . Jó: Simonovits (a mezőny legjobbja), Sáránszki, Belesik, László, ill. Burst, Molnár, Vigh T. Vitéz Imre DMTK—Abony 4:0 (1:0). Duna­haraszti, 200 néző. V: Vasas. Az erősen felfrissített Abony az első félidőben egyenrangú ellenfél volt. Szünet után kidomborodott a ha­zaiak jobb erőnléte. G: Bogdán (3) , Peff. Jó: Kőszegi I (a mezőny legjobbja), Török, Bogdán. Váci hajósok evezősérmei A csepeli Duna-ágban három napon át vetélkedtek az eve­zősök az országos bajnoki cí­mekért. A vasárnapi finálén a döntőket bonyolították le, s szépen magállták helyüket a Váci Hajó sportolói. A női felnőtt egypárevezős­ben Kőhalmi ezüstérmet szer­zett, a junioroknál Pál harma­dik. A férfi junioroknál ... 3. Réti 7:42, 4. Lánezi. A kétpár­evezősben második lett a Ho- vanecz, Déti összeállítású le­génység 7:35 perccel. Egyébként a Csemege és a Bp. Vörös Meteor 5—5 bajnok­ságot szerzett, összesen tizen­négy számban avattak győz­test. A férfi pontversenyben a vidéki szakosztályok közül a Váci Hajó szerepelt a legjob­ban, 10 ponttal az ötödik he­lyet szerezte meg. Már Nyíregyháza felé tart... Schirilla György, a Vasas versenyzője, a Nagy Októberi Szocialista Forradalom 50. év­fordulójának a tiszteletére futva teszi meg a Budapest— Moszkva közötti több mint 2200 kilométert. Jó erőben és kitűnő hangulatban érkezett meg vasárnap Debrecenbe. Már Nyíregyháza felé tart Schirilla. A magyar—szovjet határt szerdán reggel 8.30 óra­kor lépi át Záhonynál. APRQHIRBETESEK Budaörs—Bem V: Berta. SE 0:0. Budaörs. 1. Vecsés 23 17 5 1 39: 7 39 2. Nagykőrös 23 13 6 4 63:24 32 3. Váci SE 33 11 7 5 40:24 29 4. Csepel Autó 23 10 7 6 30:23 27 5. T.-bálint 23 9 8 6 42:35 26 6. Pécel 23 9 8 6 35:24 26 7. Szigetújfalu 23 12 2 9 39:33 26 8. Üllő 23 10 4 9 32:25 24 8. Érd 23 9 6 8 36:36 24 10. Monor 23 6 7 10 34:49 19 11. Bem SE 23 7 5 11 27:40 19 12. DMTK 23 8 2 13 41:37 18 13. Biksza SE 23 6 4 13 31:54 16 14. Budaörs 23 5 6 12 20:40 16 15. Kartal 23 6 2 15 23:50 14 16. Abony 23 5 3 15 25:50 13 SÜRGŐSEN FELVESZÜNK asztalos, marós, gép- és csőszerelő lakatosokat, villanyszerelőket valamint hűtőgép- és kompresszor- kezelőket. JELENTKEZÉS : Kőbányai Gyógyszerárugyár. Bpest., X., Gyömrői út 19. Telefon: 477—330/193. A tizedik győzelem Ceglédi Vasutas-Martfűi VISE 4:1 (2:1) Martfű, 400 né­ző. V: Soós. Cegléd: Hamza — Cseh, Oláh, Zátonyi, Kobak, Halmi, Csurgat, __ Kökény, Cson­tos, Liptai, Papadimitriusz. É rtékes 2 pontot szerzett a Ceglédi Vasutas a sereghajtó­tól. Igaz, a találkozó színvo­nala, irama sok kívánnivalót hagyott maga után. Az első ceglédi gólnál „elaludt” a ha­zai kapus, majd 2:0 után szé­pített Martfű. A második fél­időt szép ceglédi gól vezette be. Kökény több játékost ki­cselezett, előreívelte a labdát s a jobbösszekötő posztján álló Liptai fordulásból, kapásból a rövid sarokba lőtt. Végered­ményben a szokottnál gyen­gébb teljesítménnyel is bizto­san nyert a Pest megyei együt­tes a csapkodó mérkőzésen. G: Liptai (3), Csurgai. Jó: Oláh, Kökény, Liptai , . 1. SZMTE 23 16 5 2 45 :Í4 37 2. SZVSE 23 13 7 3 51:31 33 3. Budai Sp. 23 13 4 6 45:25 30 4. Jászberény 23 9 7 7 34:31 25 5. Kecskemét 23 9 7 7 22:21 25 6. Ceglédi VSE 23 10 3 10 47:28 23 7. KISTEXT 8 9 5 9 38:28 23 8. Sz. MÁV 23 7 8 8 39:31 22 9. Gyula 23 9 4 10 29:40 22 10. Pénzügyőr 23 10 1 12 43:44 21 11. MGM Debr. 23 7 6 10 27:39 20 12. Kkunfélegyh. 23 8 4 11 28:45 20 13. Goldberger 23 7 4 12 29:48 18 14. Békéscsaba 23 7 4 12 22:36 18 15. Mk.-háza 23 7 2 14 15:40 16 16. Martfű 23 6 3 14 27:40 15 A Keleti csoport további eredményei: KISTEXT—Kis­kunfélegyháza 6:1, Budai Spar­tacus—Szolnoki MÁV 4:1, Pénzügyőr—K. Goldberger 4:0, Kecskeméti TE—Jászberény 2:2, Szegedi VSE—Békéscsaba 1:0, Szolnoki MTE—MGM Debrecen 5:0, Gyula—Mezőko- vácsháza 1:1. Az Egyesült Izzó Gép­gyára felvételre keres: esztergályos, marós szakmunkásokat, beta­nult esztergagép és marós munKásokat. Jelentkezés 8—14 óráig a munkásfelvételi iro­dán. Bpest IV., Szilá­gyi u. 26. Rákospalo­ta—Újpest vasútállo­mástól 3 perc. Meg­közelíthető : 12-es vil­lamossal, 43-as, 47-es, 84-es és 96-os autó­busszal. Azonnali belépéssel felveszünk TRAKTO­ROSOKAT. Fizetés megegyezés szerint, jelentkezés személye­sen. Cegléd, Alkot­mány Mg. Tsz irodá­jában.________________ NÉGYFRONTOS TALÁLKOZÓ A bajnoki labdarúgó-mér­kőzéseket a héten ismét válo­gatott találkozók váltják fel.- Október 7-én szombaton 18 órai kezdettel a Népstadion­ban Budapest—Bukarest mér­kőzésre kerül sor, míg a B, az utánpótlás és az ifjúsági vá­logatott hivatalos országok kö­zötti találkozót vív. A B válogatott csütörtökön utazik Temesvárra és októ­ber 7-én lép pályára. Az után­pótlás válogatottak pénteken mennek el a román főváros­ba és itt vasárnap délután vívják mérkőzésüket Az ifjú­ságiak ugyancsak a magyar fővárosban szerepelnek, szom­baton 14.30 órai kezdettel az MTK-pálya lesz mérkőzésük színhelye. Közgyűlési naptár Kedd Ceglédi Postás, Váci Trak­tor, Nagykőrösi Kinizsi. Prágában a labdarúgó Európa Bajnokság küzdelmei során va­sárnap játszották le az első cso­portban a Csehszlovákia—Spanyol- ország mérkőzést, amely 0:0-ás félidő után a csehszlovákok l:0-ás győzelmével ért véget. A csoport­ban Csehszlovákia vezet három mérkőzésen szerzett 6 pontjával. Spanyolországnak ugyancsak 6 pontja van, de négy mérkőzésből. Írország és Törökország egyaránt 3—3 ponttal rendelkezik, azonban öt mérkőzést játszottak. ★ Peschel (NDK) és a Padovani csapat (olasz) nyerte a Mecsek Kupa kerékpáros versenyt. Három /3+/-es A vasárnapi totó-fordulóban négy pályázó ért el 13 találatot 108 454 forint nyereménnyel. Kö­zülük hárman a + 1-et is jól tip­pelték, s össznyereményük egyen­ként 162 011 forint. Tizenkettes 172, tizenegyes 2113, tizes 15 762 darab akadt. Nyeremények egyenként 1681, 137, illetve 28 forint. Totóeredmények: x, 2, x, x, 1, 1, 1, 1, 1, x, 2, x, 1, x. PEST MEGYEI HÍRLAP a Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanacs Lapja. Főszerkesztő: SUBA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó vállalat Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztoseg: Budapest, Vin., Somogyi Béla u. 6. IL <9tn. Kiadóhivatal: Budapest, Vili., Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 143—100. 42—23f Gépíró szoba 10 óráról is óráig i40—449 18 órától 21 óráig 140—447 Titkárság: 131—248. Egyéb számok: 141—462, i41—25* Előállítja: Szikra Lapnyomda Budapest, index: 25 064 Terjeszti a Magvar Posta. Előfizet­hető bármely postahivatalnál, s kézbesítőknél, a oosta biriapüzie teiben és a Posta Központi HJrlar Irodánál (Bp V., József nádor tél L sz.). Előfizetési díj 1 hónapra 12 forint. VÁCI kiemelt lakásépítkezéshez felveszünk kőműveseket, kőmű­vesek mellé segéd­munkásokat, kubiko­sokat, kubikos brigá­dot. Bérezés teljesítmény alapján. Napi egyszeri étkezést térítés ellenében, vidé­ki dolgozóinknak szál­lást és különélési pót­lékot biztosítunk. Tanácsi igazolás szükséges. FELVÉTEL: Gödöllői Járási Ktsz Építés­vezetőségén, Vác, Törökhegyi út, TEFU mellett. Eladó majdnem új Danuvia motorkerék­pár. Nagykőrös X., Zentai út 57. Jó karban levő IZS motorkerékpár eladó. Megtekinthető: Cse­mő Hantházai Iskola. MAHART Hajójavító Üzemigazgatóság du- naharaszti üzeme fel­vesz: hajókovács, tű- zikovács, általános és szerkezeti lakatos, ív­hegesztő szakmunká­sokat, valamint férfi segédmunkásokat. Je­lentkezni lehet: Du- naharaszti, Duna sor 2. sz. alatt a személy­zeti és munkaügyi cso­portnál naponta 8—14 óráig, szombaton 8—11 óráig. A felvételt nyert dolgozóink é$ közvet­len családtagjai részé­re személyzeti jegy váltásara jogosító arc­képes vasúti igazol­ványt, valamint vidéki dolgozók részére mun- kásszállást biztosítunk. Agrármérnök hatévi nagyüzemi gyakorlat­tal állást változtatna Pest környéki tsz-be, agronómus, állatte­nyésztő, vagy üzem­gazdászt munkakörök­ben. „Nagy gyakorlat 191 284” jeligére a Felszabadulás téri hir- detőbe. Hengerköszörűs, él- köszörűs, esztergá­lyos, szerszámkészítő szakmunkásokat azon­nal felvesz a Pest me­gyei Vegyi és Kéz­műipari Vállalat író­szer Gyáregysége. Szentendre, Dózsa György út 36/a. mu- kaügy. Eladó Nagykőrösön Sarkantyú u. 2. számú beköltözhető ház. Azonnali belépéssel felveszünk férfi segéd­munkásokat faraktári munkára, továbbá 2 fő éj j eliőrt. Bérezés: faraktári munkán tel­jesítménybérben. Je­lentkezés: az Erdésze­ti Fa- és Vegyesipari Vállalat (volt Kocsi­gyár) munkaügyi osz­tályán, Szentendre-Iz- bég, Eötvös utca 1. szám alatt. Kiemelt budapesti munkára, kiemelt bér­rel keresünk kőműve­seket, férfi és női se­gédmunkásokat, ácso­kat, asztalosokat, vil­lanyszerelőket, döm­pervezetőt, vízszerelők mellé férfi segédmun­kásokat, valamint fes­tőket. Kőművesek és férfi segédmunkások részére szállást bizto­sítunk. Jelentkezés: Április 4. Magasépítő Ktsz. Bp. VHI., Auro- ra u. 23. ___________ R OZSAT! Legszebb nemzetközi újdonsá­gokból, bokor-, baba-, futófajtákban. Nemes ORGONA-oltványokat, DÍSZCSERJÉKET, nagy választékban TULI­PÁN — JÁCINT — NARCIS — AMA- RILLYS — TUBARÓ­ZSA — GLADIOLUS hagymákat, örökzöl­det, buxust óriási vá­lasztékban ajánlok; Kérje díjmentes fajta- ismertető árjegyzéke­met. SZÁLKÁI kerté­szet, BUDAPEST VI., Népköztársaság útja 8. Gödöllői Gépgyár FELVÉTELRE KERES esztergályos, köszörűs, villanyszerelő szak­munkásokat, továbbá betanított fprfi mun­kásokat, eszterga-, fú­ró-, darabológépekre, női munkásokat pittler gépekre, valamint fér­fi segédmunkásokat. ATKÉPZÖS HEGESZTŐ TAN­FOLYAM INDUL 1967. október 1-től, tart 1968. III. 31-ig. Betanítjuk forgácsoló gépkezelőnek 1967. dec. 1-től 1968. III. 31-ig. Betanítjuk lakatosnak 1968. január 1-től 1968. III. 31-ig. Betanítjuk hidegen alakító gépmunkásnak 1968. március 1-től 1968. márc. 31-ig. A felvételekkel kap­csolatosan érdeklődni lehet a GÉPGYÁR SZEMÉLYZETI FŐOSZTÁLYÁN. BeKcltözhetö lakóház 2 szobás, vízvezeté­kes, összkomfortos, eladó. Nagykőrös. Tass u. 10. Pusztai. Vegyipar munkára férfi vegyész­technikusokat, gyógyszergyártó szakmunkásokat, férfi segédmunkásokat FELVESZÜNK. Jelentkezés: Kőbányai Gyógyszerárugyár Bpest, X., Gyömrői út 19—21. Telefon: 477—330/193. 30 cm feletti emberi hajat vásárol dekán­ként 7,— Ft-tól Ma­gyar Filmgyártó Vál­lalat. Bp., XIV., Lu­mumba u. 174. Eladó fehér, mély gyermekkocsi, és sza­mócapalánta kapha­tó. Cegléd, Szarvas u. 12. szám alatt. Azonnali belépésre keresünk irodavezetői gyakorlattal telepi adminisztráció vezetésére IRODAVEZETŐT Munkaerőgazdálko­dói vizsgával szintén azonnali belépésre MUNKAERŐ­GAZDÁLKODÓT FELVESZÜNK. Jelentkezés: Vác, Kisrét dűlő 1. Felvételre keresünk vasipari­vagy elektromos gyakorlattal szakmunkásokat, gépészi munkakörbe, valamint vízvezetékszerelő­ket, segédmunkásokat és kubikosokat DUNAMENTI VlZ- ÉS CSATORNAMŰ VÁLLALAT, Vác, Híradó út 3. Beköltözhető ingatla­nok a gödöllői kiren­deltség területén. Gödöllő: 3 szoba, 2 konyha, kamra, pince, mel­léképület. kút, villany vap. 200 n.-öl telek. Ara: 160 000,— Ft. 2 szoba, konyha, speiz, 200 n.-öl telek, kút, villany van. Ara: 90 000,— Ft. Aszód: 3 szoba, konyha, speiz, nyárikonyha, fáskamra, 100 n.-öl te­lekkel. Ara: 55 000,— Ft. Kerepes: 2x2 összkomfort, 487 n.-öl kerített telekkel. Kút, villany van. Ara: 180 000,— Ft. Szada: 3 szoba. 2 konyha, 2 speiz, fürdőszoba, kamra, garázs, pince, 600 n.-öl telekkel. Ara: 150 000,— Ft. Érdeklődni lehet: PIK Gödöllő, Dózsa Gy. u. 12. szám alatt. Alig használt olasz hímző cikcakk vai> rógép eladó. Cegléd, Köztársaság utcai la- lótelep. A. épület L em. 9. szám. Törzskönyvezett ma­gyar óriás nyulak utódai eladók. Balogh. Nyársapát, József At­tila u. 8. szám alatt. Boroshordó, ajtó, ab­lak, aprócserép eladó. Nagykőrös. Vágóhíd u. 1. szám alatt. Beköltözhető kétszo­bás új ház Cegléd, Hajó u. 12. alatt, mel­lékhelyiségekkel, fi­zetési kedvezménnyel eladó. ___________________ F iatal tenyésznyulak eladók. Érdeklődni: Cegléd, Tél u. 3. dél­után 4—6-ig. ___ T eljesen új kétlapos villanyresó jótállással eladó. Cegléd, Dózsa Gy. 35. Szabó. Beköltözhető családi ház eladó. Vác. Né­pek Barátságának út­ja 64. szám alatt. Váci Kossuth Tsz la­katosipari ,, segédüze­me közületektől és magánosoktól min­dennemű lakatosipa­ri munkát vállal. Vác. Csatamező 75/2. (Hartyáni úton.) Danuvia és Csepel mo- torkerékDár olcsón eladó. Monor, Rek- vényi telep 5. szám.