Pest Megyei Hírlap, 1967. október (11. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-10 / 239. szám

r» at MIC»! kiírtán 1967. OKTOBER 10., KEDD *sssfsssssssssssssSjs*ss/sssss/s s ife I A Biksza SE legyőzte Vecsést CSAK NAGYKŐRÖS NYERT IDEGENBEN Folytatódott a kitűnő őszi sorozat «i ""/"ssssssss/ys;ssssssj>ssssss/sssssss,^ A megyei labdarúgó-bajnok­ság vasárnapi fordulójának meglepetése, az éllovas Vecsés újabb veresége. A vendégek közül csak Nagykőrös diadal­maskodott idegenben, s már csak öt pont a hátránya. A ki­esés elleni küzdelemben sok érdekes eredmény született. A Biksza SE győzelme mellett, az abonyiak sikere érdemel emlí­tést. Biksza SE—Vecsés 2:1 (1:1). Ör­kény, 200 néző. V: Károlyi. Ve­csés elbizakodott játéka megbosz- szulta magát. A vezetést ugyan ők szerezték, de az egyenlítés után, a második félidőben a Biksza SE irányította a mérkőzést és megér­Négy döntetlen CSAK ASZÓD TÖRTE MEG A JEGET A labdarúgó m&L NB III 24. for­»lm dúló ja a dön­tetlenek jegyé- ben zajlott. I Pontoszkodás­sál végződött a Hr Tököl—Pilisi ^ Bányász me­*yei rangadó, akárcsak a gödöl­lői, bagi és a Vágóhíd utcai mér­kőzés. Csupán a kiesés ellen kiiz- úö Aszód győzött, méghozzá ide­genben, Balassagyarmaton. Dunamenti csoport Tököl—Pilisi Bányász 2:2 (1:0) Tököl, 200 néző. V: Berta. T. KSK: Agics — Nagyváradi, Joszkin, Barkóczi, Jarosi, Gergé- Byi n, Hauser, Márton, Dragovics, Ti ma, Pletser. P. Bányász: Mariok — Szauter, Hau, Krupp, Stiffter, Wentzl, Mirk, Bartl, Peiler, Probst, He­gyeshalmi. Meglepetésre az első 20 percben a vendegek irányítottak, két gól­helyzetet kihagyva. Ezután foko­zatosan magára talált Tököl, s a 27. percben Márton egyéni játék­kal megszerezte a vezetést. A vendégvedelem kapkodni, ideges­kedni kezdett többször szabályta­lanságok árán mentette kapuját. A második félidőt hazai roha­mok vezették be. Az 54. percben Hauser kapáslövése visszapattant, pont a jobbszélső elé, aki másod­szorra már nem. hibázott. Az 57. percben Tököl mintegy 20 méterre az ellenfél kapujától közvetett szabadrúgáshoz jutott. A jól elta­lált lövés érintés nélkül jutott a Biálóba. A bíró először megadta a gólt, majd a bányászok tiltakozá­sára — jogosan visszavonta. A 63. percben az őrizetlenül hagyott Stiffter .szépített. Tíz perccel ké­sőbb tíz főre olvadt a vendégcsa­pat, a sokat szabálytalankodó Probst kiállítása miatt. A kiállítás növelte a vendégek játékkedvét, s a hajrá az övék volt az elfáradt hazaiak ellen. A 84. percben a kapu torkában hibáztak, majd két perccel később szögletrúgásból egyenlítettek. A megyei rangadó alacsony színvonalú, sportszerűtlenségekkel tarkított játékot hozott. Ezt mu­tatja a sok szabadrúgás is, amely­nek aránya 35:17 Tököl javára. G: Márton, Hauser, ill. Stiffter, Peiler. Jó: Gergényi II (a mezőny legjobbja), Joszkin, Márton, Bar­kóczi, ill. Hegyeshalmi, Wentzl, Peller. Bundies Péter Kinizsi Húsos—Váci SE 1:1 (1:0) Vágóhíd utca, 200 néző. V: Ka­kukk. Vác: Jakus — Heincz, Katónk, Kávai, Pindes, Jágerszeki, Kiss, Tóth, Pintér, Pálinkás I, Pálinkás n. Egyenlő erők küzdelme, mind­két oldalon kimaradt helyzetek­kel. Szünet utáni játékával Vác közelebb állt a győzelemhez. G: Pálinkás I. Jó: Katona, Já­gerszeki, Pálinkás I. Északközép csoport Gödöllői Vasas—ÉRDÉRT 1:1 *0) Gödöllő, 300 néző. V: Budavári. G: Vasas: Dudás — Laukó, Pin­tér, Kassai, Szabó, Nagy Gy., Já- vorszki, Füzesi, Göncz, Kaiser, Novák L Novák II' helyett Nagy játszott, a Pest megyei csapatban, amely­nek teljesítményén most is meg­látszott az edzéshiány. Molnár György góljával, a hajrában egyenlítő ÉRDÉRT jobb volt, töb­bet támadott és szerencsével ér­ték el döntetlenüket a hazaiak. G: Jávorszki. Jó: Dudás, Pintér, Göncz, Kaiser. Bag—Zagyvapálfalvi Építők 2 a H:2> Bag, 600 néző. V: Blank. B. TSZ SK: Karácsondi — Goda, Nagy S., Katona M., Deme M., Aszódi, Jóni, Varga, Kékesi, Ka­tona J., Nagy J. A hazaiak Csikós öngóljából ju­tottak vezetéshez, majd az erőtel­jesen és jól játszó vendégek Hon- ti góljaival a maguk javára fordí­tották az eredményt. Szünet után egyenlített a mérsékelt telj esit- tnényt nyújtó Jiazai gárda. A ven­dégek a 60. perctől tíz emberrel Játszottak, mert Gáspár Lászlót íöbszöbri figyelmeztetés után sportszerűtlenségért kiállították. G: Csikós (öngól). Kékesi. Csu­pán Katona teljesítménye dicsér­hető. Aszódi nosi, Katonás, Füzér, Truzsi, Tu- kora, Karácsondi, Kovács, Ger­gely, Mudri. A változatos, kiegyensúlyozott első íéiiűőben Hasznosi öngóljával jutottak vezetéshez a hazaiak. A 37. percben Kovács egyenlített. Két perccel később Gergely nagy helyzetben hibázott. A 42. percben az előrehúzódott Truzsi végezte el a szögletrúgást és Karácsondi lát­ványos fejesgólja a vezetést jelen­tette. Szünet után nagy lendülettel ro­hamoztak a hazaiak, de a véde­lem, Karloviccsal az élen mindent hárított. Az 58. percben Füzér elő- readását Karácsondi bombázta kapura. A labdát a kapus csak kiütni tudta, a szemfüles Gergely ott termett és nem hibázott. A 64. percben Tukora, majd a 68. percben Kovács lövését mentette a kapufa. Tíz perccel később Mudri, Gergely, Kovács adogatás után a középcsatár állította be a végeredményt. A sáros, mélytalajú pályán Ba­lassagyarmat az 55. percig egyen­rangú ellenfél Volt, ezután foko­zatosan visszaesett. A Vasas jó csapatjátékkal szerezte meg az értékes 2 pontot. G: Kovács (2), Karácsondi, Gergely. Jó: Karlovics, Hasznosi, Katonás, valamint a két fedezet és a belsőhármas. demelten nyert. G: Jónás, Csema, ill. Szűcs. Jó: Székely, Jánosi, Berger, Bírta, Cserna. Nagykőrösi Kinizsi—Pécel 1 rt (0:0). Pécel, 500 néző. V: Potocs- nyi dr. Pécel nyomasztó fölény­ben volt, csatárai több biztos helyzetet hagytak ki. Nagykőrös a 75. percben szerezte váratlan gólját az elalvó védelem mellett. A játék képe alapján a fordított eredmény lett. volna a reális. G: Kecskés II. Jó: Gömöri (a me­zőny legjobbja), Vass, Szomolá- nyi, Pécsi, Lányi, ill. Sári, Ko­vács, Csóka, Gechtner. Üllő—Csepel Autó 1:0 (0:0). Ül­lő, 300 néző. V: Tóth L. A köze­pes iramú változatos mérkőzés első félidejében jobbára a vendé­gek veszélyeztettek, de több oiz- tos helyzetet kihagytak. Az 53. percben szerezte győztes gólját a hazai csapat. Ezután mindkét fél sokat rohamozott, eredmény tehé­nül. G: Gál. Jó: Erős, Győri, Viczkó, Gál, ÜL Fodor, Gremen, Csete, Tóth. Varga János Érd—D imaharaszti MTK 4:2 (2:0). Érd, 400 néző. V: Gombás. A hazaiak 3. percben szerzett ve­zetését, a 25. percben szabadrú­gásgól követte. A DMTK szórvá­nyos lefutásait a kitűnően játszó hazai védelem biztosan hárította. A szünet után is folytatódó érdi fölényt újabb 2 gól jelezte. Ez­után magához tért a DMTK és negyed óra alatt két gólt szerzett. A hajrában ismét Érd kerekedett felül. G: Vitkó (2), Balogh, Bog­nár, ill. Bogdán, Bajcseff. Jó: Ba­logh, Csizmadia, Vitkó, Bognár. Naményi Béla Törökbálint—Budaörs 3:0 (1:0). Törökbálint, 600 néző. V: Dombai. A nagy lendülettel kezdő Budaörs támadásait a helyi védelem jól hárította, majd a hazai csapat vet­te át a kezdeményezést. A 18. percben Gelmár II hosszú labdá­val szöktette Orbánt, aki a védők közül kiugrott és a jobb sarokba lőtt. A 24. percben a budaörsi Herceget kiállították, mert meg­rúgta ellenfelét. Az 50. percben növelte előnyéi Törökbálint, nem­sokkal később megismétlődött az első gól azzal a különbséggel, hogy Orbán most a bal sarok­ba lőtt. A hajrára lefékeztek a hazaiak, de még így is két kapu­fát lőttek. G: Orbán (2), Tóth I. Jó: Gelmár n, Pénzes I, Taffer- ner, Orbán, ill. Vastag, Kosziba, S zalai. Szentkúti Ferenc A játszmaarány döntött Az asztaliteniszezők tízek bajnokságán váratlanul igen izgalmasan alakult a férfi verseny hajrája. A legesé­lyesebbek, így Jónyer, Be- leznay és Börzsei is vere­séget szenvedtek, úgy hogy végeredményben három ver­senyzőnek 7—7 győzelme volt. Közöttük a játszmaarány dön­tött, ez Haranginak volt a legkedvezőbb, így meglepe­tésre ő nyerte a tízek baj­nokságát, Jónyer és Belez- riay előtt. A nőknél Kisházi végzett az élen, 2. Kóczián, 3. Papp. MOZAIK Szófiában barátságos válogatott labdarúgó-mérkőzésre került a sor a Szovjetunió és Bulgária csapa­tai között. A bolgárok 66 percen át vezettek, de a jól küzdő szov­jet együttes végülis megszerezte a 2:l-es győzelmet. ★ A brüsszeli Heysel stadionban Belgium és Lengyelország labda­rúgó válogatottja Európa bajnoki mérkőzést (7 csoport) játszott. Nagy meglepetésre a lengyel csa­pat nyerte 4:2-re a mérkőzést. Ez­zel a belgák reményei a legm ni- málisabbra csökkentek a csoport- elsőséggel kapcsolatban. ★ Jerevánban az 5 kilométeres ül- dözéses női kerékpáros pálya ver- senyen Obodovszkaja 6:55.7 percre javította a világrekordot. Az új világrekorder, a hollandiai VB ezüstérmese., 19 éves. Szovjet siker az EB-n Finnországban a 15. férfi kosárlabda Európa-bajnokság döntőjén: Szovjetunió—Cseh­szlovákia 89:77 (40:30). Az Eu- rópa-bajnoki címet istmétel- ten a Szovjetunió szerezte meg, a 2. helyen Csehszlová­kia végzett. A magyar együt­tes 16 csapat közül 13. lett. Váci Vasutas—Kartal 4:1 (1.*•). Vác, 300 néző. V: Badacsonyi. Az első 45 percben a lelkes Kartal egyenrangú ellenfél volt, sőt több helyzetet kihagyott. Szünet után feljött Vác és megérdemelten nyert, kitűnő bíráskodás mellett. G: Lénárt (2), Kiss M., Juhász, ill. Csóré. Jó: Takács, Mészáros, Kiss M., ill. Csóré, Nagy J. Jakab Béla Abony—Monor 1:0 (0:0). Abony, 300 néző. V: Horányi. A megfiata­lított, kiesés ellen küzdő abonyi csapat határtalan lelkesedéssel játszott. Monor mezőnyben sokkal szebben adogatott, 0:0-nál a mo- nori Sáránszki egy tizenegyest kapu fölé lőtt. Bem SE—Szigetújfalu 4:1 (0:1). Cegléd. V: Császár. 1. Vecsés 2. N.-kőrös 3. Váci VSE 4. Törökb. 5. Csepel A. 6. Pécel 7. Üllő 8. Sz.-újfalu 9. Érd 10. Bem SE 11. Monor 12. DMTK 13. Biksza SE 14. Budaörs 15. Abony 16. Kartal 24 17 24 14 24 12 24 10 24 10 24 9 24 11 40: 9 39 64:24 34 44:25 31 45:35 28 30:30 27 35:25 26 33:25 26 Ceglédi Vasutas—Budai Spartacus 1:0 (0:0) 0 Cegléd, 1500 néző. V: Ha­lász. CVSE: Ham­za — Cseh, Oláh, Záto­nyi, Kábák, Halmi, Csurgói, Kökény, Cson­tos, Liptai, Papadimitriusz. Folytatta kitűnő sorozatát a hazai pályán ősszel 100 száza­lékos Pest megyei csapat, s a papírformának megfelelően mindkét pontot otthon tartot­ta. A kilencven percet szoros, fej-fej melletti küzdelem jel­lemezte. A lendületesebb és jobb csapatjátékot nyújtó Ceg­léd megérdemelten győzött a kitűnő erőt képviselő Sparta­cus ellen. Egyetlen góljuk a második félidőben esett, amikor Cseh keresztlabdáját Liptai mintegy 15 méterről nehéz szögből rá­lőtte. A labda az egyik fővá­rosi játékost érintve jutott a hálóba. A gólon kívül két ka- 24 s 2i* 24:54 14 I pufa és három nagy helyzet 24 12 2 10 40:37 2* 24 10 6 8 40:38 26 24 8 5 11 31:41 21 24 6. 7 11 34:50 19 24 8 2 14 43:41 18 24 7 4 13 33:55 18 24 5 6 13 20:43 IC 24 6 3 15 26:50 15 jelezte a hazaiak fölényét. Az utolsó húsz percben Kökény megsérült és csak statisztált a jobbszélen. G: Liptai. Jó: Oláh, Kábák, Csontos. 1. SZMTE 24 17 2. SZVSE 24 13 3. Budai Sp. 24 13 4. Jászberény 24 10 5. Kecskemét 24 9 6. Cegléd 7. Sz. MÁV 5 2 49:16 39 7 4 53:35 33 4 7 45:26 30 7 7 35:31 27 8 7 22:21 26 24 11 3 10 48:28 25 24 8 8 8 40:31 24 8. K1STEXT 24 9 5 10 38:30 23 9. Pénzügyőr 24 10 2 12 43:44 22 10. MGM Debrecen 24 8 6 10 31:40 22 11. Gyula 24 9 4 11 29:41 22 12. Goldberg. 24 8 4 12 35:48 .20 13. B.-Csaba 24 8 4 12 24:36 20 14. Kiskunt. 24 8 4 12 29:49 20 15. Mk.-háza 24 7 2 15 15:41 16 16. Martíű 24 6 3 15 27:46 15 A Keleti csoport további eredményei: MGM Debrecen— Kiskunfélegyháza 4:1, Mezö- kovácsháza—Szolnoki MÁV 0:1, Békéscsaba—KISTEXT 2:0, Jászberény—Gyula 1:0, Szolnoki MTE—Szegedi VSE 4:2, Pénzügyőr—Kecskeméti TE 0.-0, Goldberger—Martfű, 6:0. Rekordok a vízen A csepeli Duna-ágban rendezték a sikló- és sporthajók gyorsasági rekordkísérleti verse­nyét. Négy kategóriában javítottak csúcsot a részvevők. Képünkön Lukács Lóránt, az MHS KAIK versenyzője, aki a siklóhajók 500 kem-es géposztályában 128,11 kilométerről 132,4 km/órára javította az országos rekordot (Foto: Gábor Sándor) •• Összesítésben: 9:7 Vasárnap délután Buka­restben rendezték meg a ro­mán—magyar utánpótlás-vá­logatott labdarúgó-mérkőzést. A találkozó a románok 3:0 (0:0) arányú győzelmével ért véget. A szombat-vasárnapi négy magyar—román mér­kőzés közül a két magyaror­szági találkozó hozott ma­gyar, a két romániai pedig román győzelmet. A négy mérkőzés összesített gólará­nya: 9:7 a magyar labdarú­gók javára. MOZGALMAS FOCIHÉT Tovább tart a magyar lab­darúgók gazdag programja. A héten nemzetközi kupatalálko­zókra, bajnoki mérkőzésekre kerül sor és a győri együttes Ausztriában vendégszerepel. Szerdán a Népstadionban a Ferencváros—Arges Pitesti VVK visszavágó 17.15 órakor kezdődik, majd ezt követi a Vasas—Dundalk bajnokcsapa­tok Európa Kupája 19 órai kezdettel. Csütörtökön Győrött 14.30 órakor játsszák le a Győr— Pécs bajnoki találkozót, ame­lyet a hét végi fordulóból hoz­tak előre. A Rába-partiak szombaton Ausztriában az Austria Salzburg ellen játsza­nak az osztrák városban. Szombat-vasárnap a bajnoki forduló többi mérkőzésére két rül sor. KÖZGYŰLÉSI NAPTAR Kedd Szigetszentmiklósi Csepel Autó, Budajenő, KEFÉM, Ve­resegyház, Aszódi Gimnázium, Biksza SE, Váci Gimnázium, Váci Izzó, Dunakeszi Vasutas. Hárem telitalálat A vasárnapi totófordulóban há­rom pályázó ért el 13 találatot. Mindhárman a +l-et is jól tip­pelték, össznyereményük egyen­ként 172 709 forint. Tizenkettes 116, tizenegyes 1926, tízes 13 423 darab akadt. Nyeremények egyenként: 2173, 131, illetve 28 fo­rint. Totóeredmények: 1, 1, 2, 1, 1, 1, 2, x, 2, 2, x, 1, x, 1. PEST MEGYEI HÍRLAP a Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SUHA AN DOB Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest, vm.. Somogyi Béla u. 6. IL «n Kiadóhivatal: Budapest, Vili., Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100. AZ—28 Gépíró szoba 10 Óráról L8 óráig 140—449 18 órától 21 óráig 140—447 Titkárság: 131-248. Egyéb számok: 141—462. 141—2» Előállítja: Szikra Lapnyomda. Budapest. Index; 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet- Vasas Balassagyarmati hetó Wrrne.» PO^ahi várnái. MÁV 4:1 (2:1) Balassagyarmat, 500 néző. V: $udás. Aszód: Karlovics — Bures, Hasz­kézbesítőknél, a posta hírlapüzle­teiben és a Posta Központi Hírlap Irodánál (Bp. V., József nádor tét L sz.). Előfizetési díj 1 hónapra 12 forint. APRÖHIRDETÉSEK Kiemelt budapesti munkára, kiemelt bér­rel keresünk kőműve­seket, férfi és női se­gédmunkásokat, ácso­kat, asztalosokat, vil­lanyszerelőket, döm­per-vezetőt, vízszerelők mellé férfi segédmun­kásokat, valamint fes­tőket. Kőművesek és férfi segédmunkások részére szállást bizto­sítunk. Jelentkezés: Április 4. Magasépítő Ktsz. Bp. VIH., Auro- ra u. 23. ______________ M AHART Hajójavító Üzemigazgatóság du- naharaszti üzeme fel­vesz: hajókovács, tű- zikovács, általános és szerkezeti lakatos, ív­hegesztő szakmunká­sokat, valamint férfi segédmunkásokat. Je­lentkezni lehet: Du- naharaszti, Duna sor 2. sz. alatt a személy­zeti és munkaügyi cso­portnál naponta 8—14 óráig, szombaton 8—11 óráig. A felvételt nyert dolgozóink és közvet­len családtagjai részé­re személyzeti Jegy váltására jogosító arc­képes vasúti igazol­ványt, valamint vidéki dolgozók részére mun­kásszállást biztosítunk. Gépkocsiszerelőt, ve­zetői jogosítvánnyal felvesz a Pest megyei Faipari Vállalat Soly­már, Kültelek. Fizetés megegyezés szerint. Tel: 365—742. Eladó: Moszkvics 407. Sződliget, Árpád u. 2. Felvételre keresünk csökkentett munka­idővel dolgozó 3 műszakos üzemeink­be szövő, fonó, orsózó női dolgozókat és ta­nulókat, férfi segéd­munkásokat és gép­munkásokat. Korlá­tozott számban felve­szünk 4—6 órás ki­segítő munkára lá­nyokat. Jelentkezni lehet: Gyapjúmosó­és Szövőgyár (Buda­pest, xm., Kárpát u. 9—11.) Budakalász, Ságvári u. 27. Pomáz, HÉV-állomásnál. Eladó 2 db. 30 hekto­literes boroshordó, szüretelő edény és prés, kölcsön kap­ható. Nagykőrös, Te­leki u. 4. _____________ T ormásban, a Láda­gyár mellett, Bitzó szőlőben, kis ház ki­adó, vagy anyaga el­adó. Értekezni: Nagy­kőrös, IV., Arany Já- nos u. 31. Bitzóéknál. Eladó Nagykőrös Pö- cök dűlő 29/a. számú ház. 300 n.-öl telekkel azonnal beköltözhe- tően, __________________ C irokszakálit veszek seprűnek. Dánszent- miklós, Népköztársa­ság út 3. szám. Adám László utca 21. számú ház azon­nal beköltözhetően eladó. Érdeklődni le­het: Meszes Lajos, Nagykőrös. Szolnoki út 14. szám alatt. Felveszünk 16 évtől fonó, szövő átkép­zésre fiatalokat. Az átképzés ideje 4 hó­nap. A képzési idő első felében 750,— Ft, a második felében 850,-- Ft havi bért fi­zetünk. A teljesít­ménybéren felül 1 év után évi 750,— Ft ter­mészetbeni juttatást is adunk. Albérleti lakás esetén az albér­leti díj 50 százalékát, maximálisan 200,— Ft- ot térítünk havonta az átképzés idejére. Az átképzősök részé­re napi 1,— Ft-ért jó minőségű ebédet biz­tosítunk. Felvételre keresünk még: cső­szerelő, bádogos, la­katos, villanyszerelő, festő, férfi- és női segédmunkást. Je­lentkezni lehet levél­ben is! Pamutnyo­móipari Vállalat Ke­lenföldi Textilgyára, Budapest XI., Budafo­ki út 111—113. Tele­fon : 258—900/215 mel­lék; _____________­E sztergályosokat, ma­rósokat, villanyszere­lőket, targoncásokat felveszünk. Könnyű­ipari Alkatrészgyártó és Ellátó Vállalat. 7. sz. gyára VÁC. Csi­kós József utca 8/10. Telefon 19. Eladó Nagykőrös Köl­csey út 25. sz. ház beköltözhetően, és be­építhető házhely. Ér­deklődni: Nagykőrös. Kecskeméti 41. szám. Vegyipari munkára férfi vegyész­technikusokat, gyógyszergyártó szakmunkásokat, férfi segédmunkásokat FELVESZÜNK« Jelentkezés: Kőbányai Gyógyszerárugyár Epést, X.« Gyömrői út 19—21. Telefon: 477—330/193. Többéves könyve­lési, kereskedelmi és joggyakorlattal bíró középkorú férfi tsz. kontírozó könyvelői állást vállalna. „Jo­gász” jeligére a ki­adóba^ ________________ C egléd és környéke Háziipari Szövetkezet Nagykőrösi Szolgál­tató fiókja felvesz szakképzett varrónőt. Jelentkezni lehet: Kossuth Lajos u. 1. szám alatt. Tanya Üjszilváson el­adó. Érdeklődni le­het Ifj. Varga Sán­dor III., 252. Bicskei út._____________ • A Városi Tanácsnál megüresedett gond­noki állás betöltésére pályázatot hirdetünk. Jelentkezni lehet írásban rövid élet­rajz közlése mellett a Vác Városi Tanács VB Titkárságán. Eladó beköltözhető ház 100 négyszögöl kerttel és melléképü­lettel. Nagykőrös, VII., Ságvári Endre u. 40. Érdeklődni: V., Szabadszállási út 4. Beköltözhető ingatla­nok a dunaharaszti kirendeltség területén. Ráckeve: 2 szoba, konyha, 200 n.-öl telekkel. Ara: 45 000,— Ft. •I szoba, konyha, speiz, kamra, 100 n.-öl telekkel. Ara: 55 000,— Ft. 2 szoba, konyha, is­tálló, 319 n.-öl telek­kel* Ara: 35 000,— Ft. Taksony: 2 szoba, 2 konyha, speiz, 300 n.-öl telek­kel. Ara: 120 000,— Ft. Dunaharaszti: 2 szoba, konyha, speiz, terasz, 150 n.-öl telekkel. Ara: 130 000,— Ft. 293 n.-öl üres telek. Ara: 24 000,— Ft. Szigetszentmárton: 2 szoba (összkom­fort), 4- 1 szoba, konyha, 340 n.-öl te­lekkel. Ara: 120 000,— Ft. Érdeklődni lehet: PIK, Dunaharaszti, Dózsa Gy. u. 1. Az Egyesült Izzó Gép­gyára felvételre keres: esztergályos, marós szakmunkásokat, beta­nult esztergagép és marós munkásokat. Jelentkezés 8—14 óráig a munkásíelvételi iro­dán. Bpest IV., Szilá­gyi ti. 26. Rákospalo­ta—Üjpest vasútállo­mástól 3 perc. Meg­közelíthető: 12-es vil­lamossal, 43-as, 47-es. 84-es és 96-os autó­busszal. Budapesti Vegyimű­vek, Bp. IX., Kén u. 5. és IX., Illatos ú| 19. szám alatti gyár­részlegébe felveszünk szakácsot (szerződés­sel) turbinagépészt» lakatost, dömperve­zetőket, fiatalkorú lányokat konyhai ki­segítő munkára, konyhai beosztott nő­ket, takarítónőket kétműszakos munka­körbe, férfi portáso­kat, valamint csök­kentett munkaidőben dolgozó 18 éven felüli női és férfi segéd­munkásokat. Vidéki férfiak részére mun­kásszállás van. Je­lentkezés a munka­ügyi osztályon. Felveszünk: férfi be­tanított és segédmun­kásokat. Vidékieknek munkásszállás, ked­vezményes étkezés biztosítva. Bpestl Honvéd SE. Munka­ügy. Bp., xm.. Dó­zsa Gy. út 53. RÓZSÁT! Legszebb nemzetközi újdonsá­gokból, bokor-, baba-, futófajtákban. Nemes ORGONA-oltványokat. DÍSZCSERJÉKET, nagy választékban TULI­PÁN - JÁCINT — NÁRCIS — AMA- RILLYS — TUBARÓ­ZSA — GLADIOLUS hagymákat, örökzöl­det, buxust óriási vá­lasztékban ajánlok. Kérje díjmentes fajta­ismertető 'árjegyzéke­met. SZÁLKÁI kerté­szet. BUDAPEST VI., Népköztársaság útja 8.