Pest Megyei Hírlap, 1967. szeptember (11. évfolyam, 206-231. szám)

1967-09-05 / 209. szám

MlCYkl Mao 1967. SZEPTEMBER 5., KEDD Döntetlenek, az élen A megyei labdarúgó-bajnok­ság 19. fordulója során tulaj­donképpen semmi lényeges változás nem történt a bajnoki táblázaton, annak ellenére, hogy pár meglepetés született. Szigetújfalu elhozta mind a két pontot Érdről, Dunaliarasz- ti pedig Szigetszentmiklósról az egyiket. Meglepetés a Váci Vasutas pontvesztése is Török­bálinton, s a Biksza SE biztos győzelme a Bem SE ellen. Üllő—Monor 3:0 (1:0). Üllő, 800 néző. V: Petró. A hazaiak első bajnoki mérkőzésüket vívták az új pályán. A szomszédrangadó nem hozott jó játékot, mert mind­két csapat idegesen, kapkodva játszott. A 15. percben 11-esből szerzett vezetést az Üllő, majd a 49. percben egy hazai szöglet érin­tés nélkül jutott a hálóba. A mér­Aszódi féltucat W; A labdarúgó NB Hl. Eszakközép csoportjában az él­lovas Gödöllői Va­sas Jászberényben j hagyta a két baj­noki pontot, nem így a Bag, amely a Népfürdő utcá­ban is megszerezte az egyik pon­tot s az Aszúd, amely a hazai pá­lya előnyét élvezve, a 4. helyezett Zagyvapálfalvi Bányász hálójába helyezett féltucat gólt. A Duna menti csoportban már gyengébb eredmények születtek: a Z. Danu- viának sikerült győznie Tökölön, a Gázművek elvitte az egyik pon­tot a Váci Vasas otthonából. A Pilisi Bányász—K. Húsos találkozó „rejtélyes körülmények között” elmaradt Pilisvörösvárott. Hétfőn hiába érdeklődtünk telefonon a bányaüzemnél, nem tudtunk egyetlen sportvezetővel, vagy játé­kossal sem beszélni, csupán annyi „derült ki”, hogy a mérkőzés el­maradásával kapcsolatos vizsgálat már tart. Északközép csoport. Jászberényi Vasas—Gödöllői Vasas 2:0 (l:0) Jászberény, 500 néző. V: Kristóf. Gödöllő: Dudás — Laukó, Pintér, Nagy K„ Szabó, Kassai, Novák il., Jávorszki, Kaiser, Novák I., Moór. Megérdemelten győzött a hazai csapat, az éllovas a szokottnál gyengébben játszott. Bag—ÉRDÉRT 1:1 (0:0) Népfürdő utca, 600 néző. V: Bür- gés. Bag: Karácsondi — Dcme EL, Nagy I., Katona II., Palya, Boda, Katona III., Varga, Kékesi, Aszó­di, ‘ Nagy II. A bagiak végre azt nyújtották, amit már régóta várt tőlük a szakvezetés és a szurkológárda. Az első félidei több helyzetből csa­táraik két kapufát lőttek. Fordu­lás után a 65. percben Kékesi 11- esével szerezte meg a vezetést Bag, melyre még ugyanebben a percben szintén 11-esből válaszol­tak a hazaiak. A Pest megyeiek fölényét jelzi a 19:3-as szöglet­arány. A közönség a levonuló csa­patokat és a játékvezető-hármast nagy tapssal jutalmazta. Jó: Karácsondi, Nagy EL, Boda, Varga. Pécsi Pühl Sándor Aszód—Zagyvapálfalva 6:0 (2:0) Aszód, 600 néző. V: Bánkuti. Aszód: Karlovits — Bures, Hasz­nos!, Katonás, Ondrik, Truzsi, Tu- kora, Stefkó, Kovács, Karácsondi, Bellos. A lendületesebb és gyorsabban játszó, minden csapatrészében jobb Aszódi Vasas végig irányí­totta a játékot és biztosan győ­zött. Góllövő: Karácsondi (3), Tukora (2), Kovács; Jó: Bures, Ondrik, Truzsi, Tukora, Stefkó, Karácson­di. Duna menti csoport Z. Danuvia—Tököl 2:0 (0:0) Tököl, 300 néző. V: Wolski. Tököl: Tóth — Jarosi, Joszkin, Barkóczi, Nagyváradi, Gergényi n., Márton, Dragovics, Plausin, Hauser, Pletser. Az első félidő java részében a vendégek vezették gyors támadá­saikat, melyeket a tököli kapus sokszor bravúrosan hárított. A vezető gólt az 59. percben lesből szerezték meg a vendégek, ezt követően vita támadt, de a játék­vezető hajthatatlannak bizonyult. A hazaiak két nagy helyzetet hagytak ki ezután s a továbbiak­ban már igen kapkodóan játszot­tak. A 85. percben védelmi hibá­ból kapták a második gólt. Ala­csony színvonal, két egyforma ké­pességű csapat, balszerencsés ve­reség. Jó: Pletser, Nagyváradi, Joszkin. Bundies Péter Váci Vasas—Gázművek 2:2 (0:0) Vác, 600 néző. Vác: Jakus — Heincz, Katona, Kávai, Pindes, Jágerszki, Kiss La­jos, Tóth, Pintér, Pálinkás I., Pá­linkás II. Az első félidő utolsó percében szabadrúgáshoz jutott a hazai csa­pat, Pálinkás II. büntetőjét Pintér a kapufára továbbította, amely on­nan a hálóba pattant, de a játék­vezető nem adta meg a gólt, ha­nem lefújta a félidőt. A második félidőben 11-esből egyenlítettek a vendégek, majd a vezetést is meg­szerezték. Góllövő: Pálinkás II. (11-esből), Kiss Lajos. Jó: Jágerszki, Kiss La­jos, Pintér. Siker a fővárosban w A labdarúgó NB II. Keleti csoport­jában a ceglédiek | már szombaton a j fővárosban ven­dégszerepeitek, az élcsoportba tartozó KISTEXT otthoná­ban. Kökény eltil­tása miatt tartalékosán állt fel a Pest megyei gárda, mégis diadal­maskodott. Ceglédi VSC—KISTEXT 2:1 (1:1) KISTEXT-pálya, 500 néző. V: Losonczy. Cegléd: Hamza — Cseh, Oláh, Halmi, Zátonyi, Tóth, Csontos, Csurgai, Kábák, Liptai, Papadimit- fiusz. A hazai csapat többet támadott, de a vendégvédelem jól harcolt, emellett csatáraik sem vesztették f ELÚJÍTJOK t megjavítjuk: Használl értékes bútorait az ÓCSAI, bognár■ és kádármunkát vállalunk a I.VÓM műhelyünkben Dabasi Járási Javító és Szolgáltató Ktsz el lélekjelenlétüket. A 25. percben Kábák góljával a ceglédiek sze­rezték meg a vezetést, a győztes gólt pedig a 86. percben szintén Kábák szerezte. Jó: Oláh. Cseh, Hamza, Kábák, Zátonyi. 1. SZMTE 19 13 4 2 36:14 30 2. SZVSE 19 11 7 1 43:24 29 3. Budai Sp. 19 10 3 6 32:20 23 4. KISTEXT 19 8 5 6 30:22 21 5. Jászber. 19 8 5 6 30:27 21 6. Sz. MÁV 19 6 7 6 36:23 19 7. Kecském. 19 7 5 7 18:19 19 8. Gyula 19 9 1 9 26:33 19 9. Cegléd 19 7 3 9 35:25 17 10. MGM D. 18 6 5 7 24:30 17 11. B.-csaba 19 7 3 9 21:27 17 12. Goldberg. 19 6 4 9 27:39 16 13. K.-félegyháza 19 6 3 10 20:36 15 14. Martfű 19 5 3 11 21:29 13 15. Pénzügy. 18 6 1 11 28:39 13 16. Mk.-háza 19 6 1 12 12:32 13 kőzés hajrájában a monori Szá­lai, majd az üllői Pinczés jutott a kiállítás sorsára. Megérdemelt győ­zelem. G: Szűcs Attila (2), Burza (11-esből). Jó: Boda, Zubor, Szűcs Attila, Szabó, illetve Simonovits, Szabó, László. Varga János Kartal—-Abony 3:2 (2:2). Kartal, 200 néző. V: Madarász. A kiesési rangadón már az 5. percben veze­tést szerez.-.c a hazaiak, a szurko­lók gólzáporos győzelmet vártak. Am a 11. percben súlyos védelmi hibából egyenlítettek a vendégek. Rá öt percre ismét az abonyi há­lóban táncolt a labda, de ezt kö­vetően a Nagykőrös ellen kitű­nően védő, de most intíiszponált Moór öngólt vétett. Szünet után hatalmas iramot diktált Kartal, de a győztes gólt eszik a 81. percben sikerült megszerezniük. G: Csóré, Söregi L., Hegyi, illetve Gönczöl, Vigh. Jó: Söregi L. (a mezőny leg­jobbja), Nagy Jenő, Söregi Z., il­letve Koczka, Gönczöl. Deák István Csepel Autó—DMTK 1:1 (1:0). Szigetszentmiklós, 300 néző. V: dr. Potocsnyi. Jó mérkőzést vívott egymással a két csapat. A vendé­gek a 49. percben ll-esből egyen­lítettek. Az 55. percben a dunaha- raszti Bálint megsérült, 6 ettől kezdve tíz emberrel játszottak a vendégek, meglepetésre némi me­zőnyfölényben A döntetlen igazsá­gos. G: Novált, illetve Bogdán (11- esből). Jó: Fodor, Greraen, Csete I., Novák, illetve Kőszegi II., Grósz, Bogdán, Kaltanecker. Törökbálint—Váci Vasutas 1:1 (1:0). Törökbálint, 300 néző. V: Szécsényi. Kiváló játékvezetői hár­mas közreműködése mellett a ha­zaiak öt tartalékkal álltak ki (két eltiltás, három sérülés). A fiatalok nagy becsvággyal küzdöttek, s igy a kultúráltabban játszó váciak csak nehezen egyenlítettek. G: Horváth, illetve Perlusz. Jó: Pén­zes I. (a mezőny legjobbja), Szol­noki, Tasszemer, Dobos, illetve Lázár, Mészáros, Kiss Pál, Véglesd. Szentkút! Ferenc Nagykőrös—Budaörs 7:0 (2:0). Nagykőrös, 500 néző. V: Lauber. Végig a körösi csapat irányította a játékot, de az első félidőben csak két 11-es gólt ért el. Szünet után a hazaiak tetszés szerint sze­rezték góljaikat. G: Józsa (3, ket­tőt tizenegyesből), Decsi (3) és Kecskés III. Jó: Szomolányi, Jó­zsa, Decsi, illetve Törzsök (a me­zőny legjobbja). Pécsi Sándor Szigetújfalu—Érd 3:2 (0:0). Érd, 500 néző. V: Tóth. Eseménytelen első félidő után a , hazaiak az 50. percben szerezték meg a vezetést, melyet a vendé- j gek még ugyanabban a percben ! kiegyenlítettek. A 70. percben egy veszélytelen, távoli szabadrúgás megpattant az érdi kapu előtt egy göröngyön és a hálóban kötött ki. A 76. percben az érdi Viczkót a 16-oson belül felvágták, de a já­tékvezető továbbot intett. Négy percre rá az érdiek középhátvéd­je, Balogh előretört és kiegyenlí­tett. Három perccel a befejezés előtt a kapu előtti kavarodásból szerezték győztes góljukat a ven­dégek. Gyenge játékvezetés mel­lett Üjfalu jó játékkal megérde­melten győzött. Érd idei legrosz- szabb teljesítményét nyújtotta. G: Vigh HL, Burst, Vigh L., illetve Silye, Balogh. Jó: Pflumm, Urban- csik, Learner, Vigh L., ill. Kapu­vári. Neményi Béla Pécel—Vecsés 0:0. Pécel, 600 né­ző. V: Sándor. Kihagyott nagy pé- celi helyzetek, és a vecsési Bogár parádés védései jellemezték az el­ső félidőt. Szünet után 30 percen át beszorultak a hazaiak, az utol­só negyedóra azonban ismét a pé- celieké volt, s ekkor biz’ csak a szerencse mentette meg az éllovas hálóját a góltól. A hazaiak köze­lebb álltak a győzelemhez. Sán­dor kitűnően bíráskodott. Jó: Ko­vács, Moldován, Fodor, Csclka, il­letve Bogár (a mezőny legjobbja), Makovecz, Krausz, Csernyi. Fekete József Biksza SE—Bem SE 4:1 (3:0). Ör­kény, 200 néző. V: Tóbiás. A 63. percben szépítettek a vendégek, a mérkőzés utolsó gólja a 80. perc­ben született. G: Cserna (2), Bilik, Fazekas, illetve Koska. Paizs Géza 1. Vecsés 2. Nagykőrös 3. Váci SE 4. Pécel 5. Törökbálint 6. Érd 7. Szigetújf. 8. Csepel Autó 9. Üllő 10. Monor 11. DMTK 12. Bem SE 13. Budaörs 14. Biksza SE 15. Abony 18. Kartal 19 14 19 10 19 9 19 8 19 8 19 8 19 10 19 8 19 19 19 19 19 19 19 19 2 11 4 10 5 10 4 11 3 12 2 13 33: 5 33 48:18 25 27:18 24 29:17 23 36:25 23 29:25 22 30:28 22 23:22 22 28:19 21 26:35 15 23:29 14 22:37 14 18:34 13 25:47 12 21:41 11 17:42 10 Az augusztus 29-i Szigetújfalu— Abony bajnoki mérkőzés két pont­ját 0:0 gólaránnyal Szigetújfalu kapta, mivel e mérkőzés az abo­nyi csapat késése miatt maradt el. Kétszeres második ■Pír s ÄS f" 7X Az országos felnőtt férfi és női egyéni- és csapat- kajak- kenubajnokságot a hét végén Ráckevén tartották. A váci Hesz Mihály, aki jelenleg az FTC színeiben versenyez, a kajak egyes 500 és 1000 méteres számában egyaránt a második helyet szerezte meg Maratoni Vasárnap rendezték az idei or­szágos maratoni futóbajnoksá­got. Egyéniben Tóth Gyula, csa­patban a Vasas győzött. A viadalt Budapestről kiindulva bonyolítot­ták le, ugyancsak a fővárosban volt a cél. • • Öten a dobogón A magyar birkózósport történe­tében még sohasem végződött olyan jól nagy világverseny, mint a bukaresti Augusztus 23 Stadion­ban vasárnap délben véget ért 16. kötöttfogású világbajnokság. Az induló nyolc magyar sportoló kö­zül az utolsó napon hat még ver­senyben volt a helyezésekért, és közülük öten érmet is nyertek. Sillái László és Kozma István vi­lágbajnok, Varga János és Steer Antal ezüstérmes, míg Alker Imre bronzérmes lett. Az országok kö­zötti nem hivatalos pontverseny­ben Magyarország a Szovjetunió mögött a második helyen végzett. Befejeződött a Bp. Honvéd nemzetközi lovasversenye Frank bukott - mégis győzött Bozsik helyett Babolcsai A Bp. Honvéd Elnökségének közleménye szerint Bozsik József, az NB I-es labdarúgó-csapat ed­zője hétfőn szóban bejelentette, hogy lemond edzői megbízatásá­ról. Az elnökség a bejelentést tu­domásul vette és egyben felmen­tette Bozsik Józsefet az edzői teendők ellátása alól. Az NB I-es labdarúgócsapat edzői teendőinek ellátásával ideiglenes jelleggel Babolcsai Györgyöt bízták meg. A mezőgazdasági kiállítás terü­letén vasárnap befejeződött a Bp. Honvéd nemzetközi lovasver­senye. A Budapesti Honvéd elnöksége által felajánlott nagydíjért 16C cm-es akadályokon mérték össze tudásukat a legjobbak. Ez volt a 15 szám közül a legnehezebb fel­tételű. Győzött Frank E. (Bp. Honvéd) Marcella nevű lován, 0 hiba­ponttal. Frank Elemér először Bianc? nevű lován lovagolt, kétszer meg­állt a lova, utánabukott. Lovác és a ló is megsérült. Frank azon­ban sé”ti1ten is rajthoz állt másik 'ovával és igen értékes győzelmet aratott. A tizenöt lovasszámnak összesen 206 ezer nézője volt. Csak 57 tizenkettes Az e heti totóban nem akadt 13 s 13-l-l-es találat. 57 fogadó ért i 12 találatot, nyereményük 11 46? rlnt, a 917 tizenegy-találatos 2'1 ir'.ntot vehet fel, míg 7500 darr 0 találatosra 52 forintot fizetnek. \ fclltalálatos szelvény a követ­kező lett volna: 2, 1, 2, 2, 1, 1, 1, 1, x, 1, 2, x, 1, 1» PEST MEGYEI HÍRLAP a Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SUHA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest, VIH., Somogyi Béla u. 6. II. *m. Kiadóhivatal: Budapest, VIII.. Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100, -42—‘i<•< Gépíró szoba 10 óráról 18 óráig 140—449 18 órától 21 óráig 140—447 Titkárság: 131—248. Egyéb számok: 141—462. i41— Előállítja: Szikra Lapnyomda Budapest. Index: 25 064 '’erleszti a Magyar Posta. Elöfiv.»*- •n-3 bármely postahivatalnál, a csitoknél, a posta hírlapüzle­ten és a Posta Központi Hírlap irodánál (Bp. V., József nádor tér i. sz.). Előfizetési díj i hónapra 12 forint. FELHÍVÁS Felhívjuk a kézi tűzoltókészülékekkel rendelkező vállalatok és közületek figyelmét, hogy SZÖVETKEZETÜNK 1968. JANUAR 1-TÖL VÁLTOZATLANUL VÉGZI — minden korlátozás nélkül — A KÉZI TÜZOLTÓKÉSZÜLÉKEK SZABVÁNY SZERINTI KÍLYSZINI ELLENŐRZÉSÉT ÉS KÖZPONTI MŰHELYÜNKBEN AZOK JAVITASAT, rövid határidővel. VÁLLALJUK textíliák, valamint fafelületek szabvány szerinti lángmentesíté s^é t, fali tűzcsapok ellenőrzését, kendertömlők nyomáspróbáját és javítását. Kérjük megkeresésükkel bennünket írásban vagy telefonon értesíteni, mely esetben felvilágosítással, illetve részletes árajánlattal szolgálunk. TŰZOLTÓKÉSZÜLÉK KARBANTARTÓ ÉS JAVÍTÓ KTSZ Budapest Vili., Szigetvári u. 10. . Telefon: 138—819, 342—692, 134—026, 334—966 BFSéSISBSl’áSSZ ÉM. Beton elemgyártó Vállalat Szentendrei Betonárugyár — VÁ­CI TELEPÉRE — azonnali belépésre felvesz több éves gyakorlattal rendel­kező NDK rakodó, gépkezelőt, dömper­vezetőt valamint tar­goncavezetőket. Mun­kásszállást és üze­mi étkeztetést biz­tosítunk. Felvétel személyes jelentkezés esetén, Vác, Kisrét dűlő 1. szám alatt. (A Fortegyár és a váci kisállomás mel­lett.) A Magyar Viscosa Gyár (Nyergesújfalu Komárom megye) be­ruházói munkakörbe ÉPÍTÉSZMÉRNÖ­KÖKET ÉS ÉPÍTÉSZ­TECHNIKUSOKAT keres felvételre a mű- szálfejtési program megvalósításához. Je­lentkezés személye­sen, vagy írásban a gyár személyzeti osz­tályán. ________________ A DAV. Nagykőrösi Üzletigazgatósá­gának ceglédi üzem- vezetősége hálózatsze­relési munkákhoz villanyszerelő szak­munkásokat és segéd­munkásokat keres fel­vételre. Jelentkezés a DÁV. ceglédi üzem- vezetőségén, Cegléd, Ady E. u. 5—7. sz. Vegyipari munkára férfi vegyésztechnikuso­kat, gyógyszergyártó szakmunkásokat, férfi segédmunkásokat FELVESZÜNK Jelentkezés: KÖBANYAI gyógyszerárú­GYÁR, Budapest X., Gyömrői u. 19—21. Telefon: 477—330/193 mellék. Férfi segédmunkáso­kat azonnali belépés­re felvesz .beton- elemgyártási munka­körbe a Szentendrei Betonárugyár. Mun­kásszálló és üzemi ét­kezés van. Felvétel személyes Jelentkezés esetén a gyáregység munkaügyi osztályán. Szentendre. Dózsa György űt 34. szám. Országos Söripari Vállalat felvesz férfi segéd- és betanított munkásokat. Kereset: a teljesítménytől függően 1300—1800 Ft ezen felül napi 2 liter sör. Munkásszállást, kedvezményes étkez­tetést, munkaruhát (jogszabály szerint) biztosítunk. Jelentke­zés: Budapest X., Maglódi út 17. Géplakatosokat, hűtőgép- és kompresszor- kezelőket SÜRGŐSEN FELVESZÜNK. Jelentkezés: KÖBANYAI GYÓGYSZERARU­GYAR. Budapest, X., Gyömrői út 19—21. Telefon: 477—330193. Építési engedéllyel négy háztelek eladó. Vác, dr. Simon, Szt. Mihály dűlő 13. szám. Az EGYESÜLT IZZÓ GÉPGYÁRA FELVÉTELRE KERES: esztergályos, marós szakmunkásokat Betanult esztergályos és marós munkásokat JELENTKEZÉS 8—14 óráig a munkásfelvételi irodán. Budapest. IV., Szilágy! u. 26. Rákospalota— Újpest vasútállomástól 3 perc. Megközelíthető: 12-es villamossal, 43-as, 47-es, 84-es, 96-os autóbusszal. Felvételre keresünk csökkentett munka­idővel dolgozó 3 műszakos üzemeink­be szövő, fonó, or­sózó női dolgozókat és tanulókat, férfi se­gédmunkásokat és gépmunkásokat. Kor­látozott számban fel­veszünk 4—6 órás ki­segítő munkára lá­nyokat. Jelentkezni lehet: Gyapjúmosó és Szövőgyár (Buda­pest XIII., Kárpát u. 9—11.) Budakalász. Ságvári u. 27. Pomáz, HÉV-állomásnál. Eladó 3 szobás csalá­di ház, 2 szoba mel­lékhelyiségek beköl­tözhető. VÁC, Múzeum u. 11. szám alatt. Eladók 710, 416, 210 li­teres boroshordók, és egy levélajtó. Nagykő­rös, III. járás, Teme- töhegy dűlő 6. szám. Háziipari kötöde! Oj áruk előállítása, ho­zott anyagból is méret után, alakítást. javí­tást vállalok. Kistar- csa. Kertész Istvánná, Andrássy u. 2. ________ E ladó egy márkás rö­vid zongora. Nagykő- rös. Rákóczi u. 7. Autógarázs kiadó. Nagykőrös, Arany Já- nos u. 32/b. Vályi. Velorex (rokkantko­csi) kitűnő állapotban eladó. Szenntistván- telep, Széchenyi utca 6. (Budakalász).______ C sak délelőtti mű­szakra 1 fő raktári munkást felveszünk, azonnalra. Szentend­rei Kéziszerszámgyár. Lenin út 144. __________ E ladó tanya III. járás Hangács dűlő 115. Nagykőrös. Érdek­lődni: I., Dózsa Gvörev 10. szám. Eladó beköltözhető 2 szoba, konyha, mel­lékhelyiségekből álló családi ház. Nagykő­rös, VI., Barcsai u. 2. Ügyvédi munkakö­zösség mellett. _______ E ladó Nagykőrös, Ady Endre u. 13. számú beköltözhető ház két részben is. Használt dió hálószo­babútor jutányos áron eladó. Budapest XV., Rákospalota, Bocskai u. 18. szám. Nagy gyakorlattal rendelkező szivattyú­szerelő géplakatos el­helyezkedne tsz-nél. „Sürgős 19 584” jeligé­re az újpesti hirdető­ben_____________________ C M. rendszámú Wart­burg Luxus eladó. Papp, Nagykőrös, Jó- kai 13. szám._________ Gyakorlózongora és 1 mázsa betonvas el­adó. Cegléd, IX. kér. Bacsó Béla utca 11. Egyszerű nyugdíjas nő hozzáillő férjet ke­res. „Lakás van” jel­igére leveleket a ceg- lédi nyomdába kérek. A Nagykőrösi Kon­zervgyár nagy gyakor­lattal rendelkező ma­rós szakmunkásokat keres. Jelentkezni le­het: a vállalat sze­mélyzetl osztályán. Nagykőrös, II., Lar bancz u. 12. számú ház beköltözhetően cürr gősen eladó. Fleischr mann pék mellett. Házhely eladó 206 négyszögöl. Nagykő- rös. III.. Mátyás u. 6. Az irodagéptechnika Vállalat irodagép-mű­szerész szakágra érettségizett fiúkat és leányokat. ipari ta­nulónak felvesz. Ta­nulmányi idő 2 év. Je­lentkezni lehet: szep­tember 15-ig. Nagy- kőrös, Tázerdei u. 8. Bútorozott szoba, ket­tő tanuló fiú. vagy leány részére kiadó. Nagykőrös, Vili. kér. Kassai 10. szám. FELVÉTELRE KERESÜNK IC évtől lányokat fonó és szövő átképzésnek 4 hónap! átképzési Időre 750,— 111. 850,— Ft. havi bérrel a vizsga letétele utá9 teljesítménybérezés van kb. 1200,— 1600,— Ft, Felvételhez » ált. Isk. végzettség és budapesti vagy környéki bejelentett lakás szükséges. Továbbá keresünk; csőszerelő, bádogos, villanyszerelő, lakatos, festő szakmunkásokat, férfi és női betanított és segédmunkásokat ÉRDEKLŐDNI ÉS JELENTKEZNI LEHET: Pamutnyomóipari V. Kelenföldi Textllgyár felvételi irodáján: Bpcst. XI.. Budafoki út 111—113. Telefon: 258—900 215 mellék. HIRDESSEN A PEST MEGYEI HÍRLAPBAN!