Pest Megyei Hírlap, 1967. szeptember (11. évfolyam, 206-231. szám)

1967-09-12 / 215. szám

rm»T micrti 196:. SZEPTEMBER 12., KEDD Pécel kikapott Abonyban A megyei labdarúgó-bajnok­ság ötödik őszi fordulójában tulajdonképpen csak egy meg­lepetés született, a péceliek Abonyban hagyták mindkét pontot. A Csepel Autó váci ve­resége ugyan a papírformát igazolta, de hogy ilyen arányú ;■ . lesz, arra biz* kevesen gon­doltak. Szigetújfalu—Dunaharaszti MTK 3:1 (l:i). Szigetújfalu, 300 néző. V: Tabányi. A játékvezetők késtek, s így csak negyed ötkor kezdődött a ta­lálkozó. A mérkőzés egész ideje alatt esett az eső. Ez csúszóssá tette a talajt, melyhez a helyiek jobban alkalmazkodtak. Már a második perc meghozta a hazai vezetést, Vigh Béla révén. Ezt a gólt a 28. percben Bogdán egyen­lítette ki. Fordulás után nyomasz­tó fölénybe kerültek a hazaiak, az újbóli vezetést a 64. percben Vigh László szerezte meg. A 82. perc­ben a dunaharaszti Mogyorósit a játékvezető megjegyzésért kiállí­totta. A mindent eldöntő utolsó hazai gól a 88. percben esett, szintén Vigh volt eredményes, ez­úttal Tibor. Jó: Flumm K., Ler- ner, Vigh Béla, Vigh Tibor, Vigh László, Juhász József, Juhász Fe­renc, illetve Török, Bogdán. Tompos Antal Törökbálint—Érd 4:2 (1:1). Tö­rökbálint, 100 néző. V: Károlyi. Végig zuhogó esőben, bokáig érő sárban játszott a két csapat. A 20. percben a vendégek szerezték meg a vezetést, melyre negyed óra el­teltével válaszoltak a hazaiak. A 16-oson belül közvetett szabadrú­gáshoz jutottak, ezt Tóth II. a ka­pufára lőtte, a visszapattanó lab­dát Gyűrűs a hálóba helyezte. A második félidőben kiütközött a hazaiak jobb erőnléte, az érdiek tulajdonképpen csak kétszer ju­tottak át a félpályán. Kapusuk­nak, Nováknak az érdeme, hogy nem vált vereségük súlyosabbá. 4:1 után, a 89. percben érték el a Megtört a jég Bagón Sikeres hét vége W Sikeres hét végének köny­velhető el a hét vége a labda­rúgó NB Iil- ban. Idegenben győzött a Vác és a Pilisi Bá- . nyász, győzött az éllovas Gödöllő is. A megyei rangadón megtört a jég, a bagiak, akik négy éve nem bírtak Aszód ellen nyerni sem otthon, sem ide­genben, most kétvállra fektették nagy riválisukat. A tökölieket sem érheti szemrehányás balszerencsés öngóllal kaptak csak ki Nyerges­újfalun. Duna-menti csoport. Nyergesújfalu—Tököl 1:0 (0:0). Nyergesújfalu, 200 néző: V: Ma- jercsik. Tököl: Agics — Jarosi, Joszkin, Barkóczi, Nagyváradi, Gergényi II., Márton, Dragovits, Hauser, Ti­ma, Pletscher. A vendégcsapat védekezésre ren­dezkedett be, s a hazai csatárok nem is boldogultak e megerősített tököli védelemmel. A 26. percben a tököli Márton ügyetlenkedett el egy gólhelyzetet, majd a 32.-ben Pletscher. Az első hazai gólhelyzet a 40. percben keletkezett, de ebből sem lett semmi. Fordulás után ta­lán még fokozódott az iram. Az 65. percben ívelt labda szállt a tö­köli kapu felé, a kapus kiszaladt, két csatár közé került, s így nem tudta megszerezni. A hármójuk mellett elguruló labdát a kapu torkából Jarosi akarta elrúgni, de a labda falsót kapott és a hálóba hullt. A gól után kitámadott a Tö­köl, de ismét kihagytak három gólhelyzetet. Közepes színvonalú mérkőzésen a megfiatalított tököliek jól ját­szottak, győzhettek volna. Balsze­rencsés vereség. Jó: Dragovits (a mezőny leg­jobbja), Joszkin, Barkóczi, Hau­ser, Pletscher. Bundies Péter Váci SE—Üjlaki FC 3:0 (1:0). Bécsi út, 600 néző. V: Sinkő. Vác: Jakus — Heincz, Katona, Kávai, Jágerszky, Hima, Kiss La­jos, Tóth, Pintér, Pálinkás I., Pá­linkás II. Mély talajú pályán mindkét fél­időben a vendégek voltak fölény­ben, a játék igen kemény volt. Vác részéről további gólhelyzetek maradtak kihasználatlanul. Góllövő: Pálinkás II. (2), Pintér. Jó: Jakus (a mezőny legjobbja), Kávai, Pálinkás I., Pálinkás II. W. O. Pilisi Bányász—Tokod 2:0 (1:0). Tokod, 100 néző. V: Kádár.' Pilisi Bányász: Marlock — Nick, Hau, Krupp, Stiffter, Wentzl, Mirk, Bartl, Peiler, Probst, Szau- ter. Reggel óta zuhogott az eső, amely igén csúszóssá tette az egyébként igen jó állapotú pá­lyát. Az első tíz perc hazai fölé­nye után feljött a vendégcsapat is és mindkét oldalon több szép támadás alakult ki. A 18. percben egy lepattanó labdát 10 méterről Szauter kapura emelt, amely a középhátvédet érintve, a bal sa­rokba jutott. Tovább élénkült az iram, a tokodiak egyre idegeseb­bek lettek. A 65. percben a kiug­ró Probst a kapu mellé gurított. A vendégek jól játszó középpályá­sai révén uralták a mezőnyt. A 80. percben Probst kitört és nehéz szögből a hálóba lőtt. A még hát­ralevő perceket vendégfölény jel­lemezte. Biztos győzelmet aratott a tech­nikailag jobban képzett, s a tak­tikát jól betartó Pest megyei csa­pat. Jó: Stiffter, Wentzl, Szauter. Kovács Tibor Északközép csoport. Bag—Aszód 3:1 (2:0). Bag, 2000 néző. V: Berta. Bag: Karácsondi — Deme II., Nagy L, Katona II., Boda, Palya, Katona III., Kékesi, Varga, Aszó­di, Nagy II. Aszod: Kárlovics — Stefkó, Tru- zsi, Katonás, Ondrik II., Füzér, Tukora, Mudri, Kovács, Karácson­di, Dallos. Hatalmas lendülettel kezdett a hazai csapat a megyei rangadón, s a 12. percben meg is szerezte a vezetést. A 30. percben a játékve­zető ll-est ítélt Aszód javára, óm ezt Truzsi mellé .lőtte. Mindez szárnyakat adott a bagi csapatá­nak, s a 35. percben már 2:0-ra vezettek. A vendégek ebben a já­tékrészben csak kapufát értek még el. A II. félidőben kiegyensúlyozott játék folyt, a 65. percben Kékesi látványos fejesgóllal növelte a ba­giak előnyét. A hajrában feljöttek az aszódiak, s a 35. percben szé­pítettek. A sportszerű találkozón a játék­vezető hármas kitűnően bírásko­dott. Az aszódiak megérezték Hasznos! és Bures hiányát. Góllövő: Katona III. (2), Kékesi, ill. Ondrik II. Jó: Katona Hl. (a mezőny legjobbja), Aszódi, Palya, Nagy n., illetve Ondrik n., Tru- zsi, Kovács. Gödöllői Vasas—Balassagyarmati MÁV 2:0 (1:0). Gödöllő, 300 néző. V: Csémy. Gödöllö: Dudás — Kassai, Pin­tér, Nagy K., Szabó, Jávorszky, Novák II., Kaiser, Göncz, Novák I., Laukó. A Volán ellen megsérült Göncz ismét csatasorba állva, szervezet­té vált a gödöllőiek játéka, s jó csapatmunkával megérdemelten nyertek. Góllövő: Kaiser, Novák n. Jó: Dudás, Pintér, Kaiser, Göncz. Idei legjobb játékkal... Tovább foly­tatta őszi jó szereplését az NB II Keleti csoportjában a Ceglédi VSE csapata. E hé­ten ugyan nem túl nehéz fel­adat előtt álltak a Pest me­PEST MEGYE] HÍRLAP • Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága fa a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SUHA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest, vm., Somogyi Béla u. s. U. “an. Kiadóhivatal: Budapest, Vili., Blalia Lujza tér 2. Egész nap hívható központi telefon: 113—100, AZ—za Gépíró szoba 10 óráról 18 óráig 140—149 U órától «1 óráig 140—443 Titkárság: 131—248. Egyéb számok: 111—tsz. 141—258 Előállítja: Szikra Lapnyomda, Budapest. Index: 23 064 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető bármely postahivatalnál, 3 kézbesítőknél, a posta hírlapüzle­teiben és a Posta Központi Hmap Irodánál (Bp. V.. József nádor tél L sz.). Előfizetés) díj 1 hónapra 12 forint. gyeiek, hisz a kiesésre álló Pénzügyőrt fogadták ottho­nukban. Ceglédi VSE—Pénzügyőr SE 3:1 (2:0) Cegléd, 1500 néző. V: Száva. Cegléd: Hamza — Cseh, Oláh, Zátonyi, Kábák, Halmi, Csurgai, Kökény, Csontos, Liptai, Papadimitriusz. Az első félidőben idei leg­jobb játékával örvendeztette meg híveit a Vasutas. Szünet után visszaesett a csapat telje­sítménye, amely jórészt azért következett be, mivel Kökény megsérült és már csak statisz­tált a szélen. A vendégek 3:0 után szépítettek. G: Csontos (ll-esbol), Papa­dimitriusz, Csurgai. Jó: Oláh, Kábák, Halmi, Csontos és Hamza. 1. Szóin. MTE 2. Szeg. VSE 3. Budai Sp. 4. Jászber. 5. KISTEXT 6. Kecskemét 7. Cegléd 8. Szóin. MÁV 9. MGM Debr. 10. Gyula 11. B.-csaba 12. K.-félegyh. 13. Goldberger 14. Martfű 15. Pénzügyőr 16. M.-kovácsh. 20 14 20 11 20 11 20 9 20 8 20 8 20 8 20 6 20 7 20 9 20 6 4 7 3 5 5 5 3 7 5 8 1 10 3 10 3 10 4 10 3 11 1 12 1 13 37:14 32 44:26 29 37:21 25 32:28 23 30:23 21 19:19 21 38:26 19 36:26 19 26:32 19 27:38 19 21:28 17 22:37 17 28:41 16 24:29 15 31 :*3 15 12.33 13 Öttusa VB vendégek második góljukat. G: Tóth II. (2), Gyűrűs, Orbán, ill. Jehoda, Glach. Jó: Pénzes I. (a mezőny legjobbja), Gelmár II., Tasszerner, Tóth II., ill. Jehoda, Novák. Szentkút! Ferenc Nagykőrös—Bem SE 3:1 (0:1). Cegléd. V: Badacsonyi. A 13. perc­ben a honvéd Koska a kapus ha­sa alatt pergette a hálóba a lab­dát. A 43. percben az ugyancsak hazai Bányai lőtt hatalmas kapu­fát. Fordulás után eldurvult a já-1 ték. Az 58. percben Józsa 11-esből egyenlített, majd rá tíz percre is­mét Józsa volt eredményes, há­rom méterről fejelt a hálóba. A 78. percben a nagykőrösi Klenovi- csot utánrúgásért kiállították. Paprikás lett a hangulat. A 88. percben a nagykőrösi Kecskés is a kiállítás sorsára jutott, ennek I ellenére rá egy percre a körösiek értek el újabb gólt. Decs! talált a hálóba. — sz — Váci Vasutas—Csepel Autó 5:1 (1:0). Vác, 150 néző. V: dr. Kisrá- kói. A két kulturáltan játszó csa­pat találkozóján az első félidőt csak némi hazai fölény jellemezte, fordulás után azonban erősen egyoldalúvá vált a játék, a vas­utasok idei legjobb játékukat nyújtva, ilyen arányban is megér­demelten győztek. A játékvezető hibátlanul vezette az igen sportsze­rű mérkőzést. G: Kiss Pál (2), Perlusz (2), Kiss Mátyás, ill. Zscmba. A hazai csapatból min­denki dicséretet érdemel, a vendé­geknél Gremen és Csete I. játszott jóL Jakab Béla Abony—Péce! 4:3 (3:1). Abony, 500 néző. V: Lellei. A meglepő eredmény magyarázata, hogy a vendégvédelem a vártnál gyen­gébbnek bizonyult. A pécelieknek az sem tetszett, hogy a hazaiak pár játékosa túl keményen ját­szott. A 80. percben egy ,,vitás” _ szabadrúgás ítéletnél a péceli Be- j ne megfeledkezett magáról, s az addig igen jól játszó játékos a szabadrúgás elvégzéséhez letett labdát elrúgta. Erre a péceli edző a játékost lehívta a pályáról, s így a hajrában a vendégek 10 ember­rel játszottak. Vecsés—Kartal 2:0 (1:0). Vecsés, 500 néző. V: Gombás. Kilencven percen át zuhogott az eső. Az első és az utolsó helyezett végig nagy­iramú, sportszerű mérkőzést ví­vott egymással. A Vecsés a 20. percben szerezte meg a vezetést, ám ezután hiába volt mezőnyfö­lényben, a 85. percig nem tudta növelni góljai számát. Ennek oka, hogy ragyogóan játszott a kartali védelem. A második vecsési gól erősen potya ízű volt, az egyik kartali védő, Tóth, a 16-osról ha­zaadott, a kapus rosszul nyúlt a labdáért, s az a lába között gu­rult a hálóba. Megérdemelt hazai győzelem. G: Kalász, Tóth (ön­gól). Jó: Siszler, Leimetter F., Kalmár, ül. a közvetlen védelem és Palik. ' Fekete József Monor—Budaörs 3:1 (2:0). Mo­nor, 400 néző. V: Bernáth. A ha­zaiak már a második percben megszerezték a vezetést, s a 18. perben a hazai Szabó már másod­szor talált a vendéghálóba. A má­sodik félidőben sem változott a játék képe. A f5. percben a mo- nori Bajkai volt eredményes. Az utolsó percben a budaörsiek Szendrei szabadrúgásgóljával szé­pítettek, A megfiatalított Monor végig kezében tartotta a mérkő­zés irányítását. Jó: Simonovits, K. Nagy, Szalai, ill. Szendrei, Ka- sziba. Vitéz Imre Biksza SE—üllő 2:1 (1:0). Ör­kény. V: Vasas. A bajnokság állása: 1. Vecsés 20 15 5 — 35: 5 35 2. Nagykőrös 20 11 5 4 51:19 27 3. Váci VSE 20 10 6 4 32:19 26 4. Törökbálint 20 9 7 4 40:27 25 5. Sz.-újfalu 20 11 2 7 33:29 24 6. Pécel 20 8 7 5 32:21 23 7. Érd 20 8 6 6 31:29 22 8. Cs. Autó 20 8 6 6 24:27 22 9. Üllő 20 9 3 8 29:21 21 10. Monor 20 5 7 8 29:36 17 11. DMTK 20 6 2 12 29:32 14 12. Bem SE 20 5 4 11 23:40 14 13. Biksza SE 20 5 4 11 27:48 14 14. Abony 20 5 3 12 25:44 13 15. Budaörs 20 4 5 11 19:37 13 16. KarUl 20 4 2 14 18:43 10 „Mónás“-napok Jönköpingben Szombaton, az örök vesze­delmet rejtő lovaglás után megnyugodva tértek pihenőre a világbajnoki címeket védő magyar öttusázók. A csapat­ban szerzett 2855 pont bíztató volt a további szereplésre. Vasárnap korán volt ébresz­tő. A maratoni versenynek ígérkező párbajtőrvívás már reggel kilenc órakor megkez­dődött a Rosenlund Halle tíz pástján. Először mintegy két­ezer néző figyelte a küzdelme­ket, a déli órákban viszont már ötezer szurkoló előtt ke­rült sor az újabb és újabb mérkőzésekre. Az egy nemzetbeliek egy­más elleni vívása után Olasz­ország volt a magyar csapat első ellenfele: Olaszország 5:3, Nagy-Britannia 6:3, Lengyel- ország 5:4. Ekkor váratlan incidens kö­vetkezett. A versenybíróság magához kérette a jól szereplő Mó- nát, a szombati lovaglás­ban történt állítólagos fe­gyelmi vétsége miatt. A vád szerint a magyar öttu­sázó célbaérkezése után „vesz- szőzte” Zaphir nevű lovát. Móna tagadta ezt, a verseny­bíróság két szemtanúra hivat­kozott. A javaslatok alapján a versenybíróság amerikai tag­ja javasolta Móna törlését, a többiek Móna figyelmeztetésé­re adták voksukat. Az inci­dens természetesen megzavar­ta Mónát, aki a következő mérkőzésen eléggé mérsékel­ten szerepelt: Hollandia 6:3, Finnország 7:2, Ausztrália 5:4. Űjabb zavar következett, ismét Mónával kapcsolat­ban. A Honvéd-versenyző vívó karján furunkulus támadt, orvosi kezelésre volt szüksége. 17 percet töltött távol a pást­tól, és amikor visszatért fi­gyelmeztették, ha még egy ilyen hosszú távolmaradás elő­fordul, súlyos következményei lehetnek. A magyarok panasz- szál éltek, és a versenybíróság úgy határozott, hogy amennyi­ben egy versenyző sérülés, vagy rosszullét miatt ápolást igényel, annyi ideig lehet tá­vol, amíg rendbe nem jön. Azután az egyik legnehe­zebb mérkőzés következett, az NSZK ellen, de a magyar csa­pat ezen is megőrizte veretlen­ségét: NSZK 5:4, Dánia 7:2, Egyesült Államok 6:3. Nyolc forduló után hivatalo­san is közölték az eredménye­ket, csak a magyar és a szov­jet együttes volt veretlen. 19 győzelemmel dr. Török Ferenc, a szovjet Onyiscsenko és az olasz Ottavio rendelkezett, 18 győzelemmel pedig Macken (ausztrál), Zdobnyikov (szov­jet) és Adler (NDK). Balczó- nak és Mónának ekkor 15—15 győzelme volt. A folytatásban a magyar csapat ellenállhatatlanul ví­vott. Mexikó ellen 9:0-ra, Ja­pán ellen 9:0-ra, és a legve­szélyesebb ellenfél a Szovjet­unió ellen 5:4-re győzött. Török dr. feltartóztathatat­lan volt a továbbiak során. Csehszlovákia és Ausztria el­len 7:2, Svédország ellen 5:4, az NDK ellen 6:3 és Franciaor­szág ellen 7:2-es volt a győze­lem. Török a 26 csőriéből 24-et megnyert. Ekkor már látni lehetett, hogy az első helyet nemigen lehet elvenni tőle az összetettben sem, hiszen rivá­lisai sorra gyengén vívtak. Ek­kor egy kis „rövidzárlat” ke­letkezett. Svájctól vereséget szenvedett a magyar csapat. Az utolsó mérkőzést Bulgá­riával vívta a magyar csapat, 6:3-ra győzött Török tovább folytatta jó szereplését és vég­eredményben fölényesen lett az első, 5 győzelemmel többet ért el, mint az utána követke­ző olasz sportoló. Balczó is felzárkózott a 3—6. helyre, Móna viszont 17. lett. összetett egyéniben Török kezébe került a vezetés, ugyancsak vezetett a magyar együttes az össze­tettben, jelentős előnnyel a svédek ellen. Hétfőn reggel Móna fáj­dalmas arccal ébredt, megsokszorozódtak „kín­jai”, kórházba kellett vin­ni, ott megtisztították fu- runkulusát, penicillin- injekciót kapott. Érthetően elkeseredett volt. Mikor a lőtéren megjelent felkötött karral, mindenki cso­dálkozott, hogyan fog majd versenyezni, azt viszont nem­igen tudták róla, hogy a pár­bajtőrt ugyan bal kézzel fog­ja, de lőni jobbal lő. Balczó az első sorozatban el­sőként lőtt. A két próbalövésé­nél 10-es kört jeleztek, azután az első sorozata 48 lett, majd a második sorozata a VB első totál eredménye volt, 50 kör. Mint mindig, a harmadik so­rozata volt a kritikus. Ezúttal is ez csak 47 körre sikerült, a negyedik 49-re, 194 körös össz­teljesítményéért 1000 pontot kapott. Utána doppingkont- rollra kellett mennie, 3,9 ezre­lék a doppinghatár, Balczónál 1 ezreléket mutattak ki, úgy­hogy nem volt semmi baj. Török Ferenc dr. már nem volt olyan biztos, mint Bal­czó, eléggé bágyadtnak lát­szott, sorozata 48, 48, 47, 46 volt, összesen 189 kör, 890 ponti De aztán hamar megnyugo­dott Török, miver nagy ri­válisa, az ugyancsak jól lövő Fox három körrel gyengéb­bet ért el nála, tehát össz- eredménye 66 ponttal még nőtt is a nagyon . veszélyes angol fiúval szemben. Amennyire aggodalommal várta a kis magyar kül­döttség Móna szereplését, annyira nagy lett az öröm, amikor lelőtte sorozatát. Nagyszerűen összpontosí­tott és kiemelkedően a legjobb eredményt érte el 197 körével. A sorozata ez volt: 48, 50, 49, 50. Vastapsot kapott szerep­léséért, még a hazaiaknak szurkoló svédektől is. Pisztolylövés, egyéni: 1. Mó­na 197 kör 1066 pont... 4. Balczó 194, 1000 pont... 15. Török F. dr. 189, 890. A pisztolylövés csapatverse­nyét is Magyarország nyerte 2956 ponttal Anglia és Finn­ország előtt. összetett egyéniben a há­rom szám után: 1. Török F, 3044 pont, 2. Balczó 2942 p, 3. Kúp ka (Csehszlovák) 2882 p. ...6. Móna (magyar) 2749 ponti összetett csapatibam: 1. Ma­gyarország 8735 pont, 2. Svéd­ország 7890 p, 3. Anglia 7577 pont. Tovább nőtt az FTC előnye A labdarúgó NB I huszonkette­dik fordulójában tovább nőtt ö Ferencváros édesig is óriási elő­nye. A zöld-fehérek — visszavág­va a Bp. Honvédnek az 1963. őszi 7:2-es vereségért — már tíz pont­tal előzik meg az utánuk követ­kező Ü. Dózsát, s ha a hátralevő nyolc fordulóban csak 6 pontot szereznének, már akkor sem le­hetne utolérni őket. A 2—4. he­lyért még áll a verseny, eldőlt- nek látszik viszont a bajnoki cím mellett a legjobb vidéki csapat cí­me, s végérvényesnek tekinthető az Eger kiesése is. A középme­zőny helyeiért várható óriási küz­delem a következő fordulókban, a 6. helyen álló Tatabánya és a 13. helyezett Dunaújváros között mindössze két pont a különbség. A sereghajtók rangadóján szerzett 2 pont még reményt adhat a ki­esés ellen küzdő Szombathelynek, annál is inkább, mert a Komló vereséggel távozott Szegedről. A .» nyolc találkozón összesen 31 gól született. A legeredményesebb­nek a Ferencváros bizonyult, he­tet helyezett el a Honvéd hálójá­ban. Érdekesség, hogy a gólrekor- deri címért versenyt futó Albert ezúttal csak ll-esből volt eredmé­nyes, Dunai II. ismét szerzett egy gólt és így az újpesti és ferenc­városi csatár között továbbra is 3 gól a különbség. Utánuk alapo­san leszakadva következnek a töb­biek. Bene, Puskás, Szőke és Var­ga Z. javított helyzetén. A góllövőlista élcsoportja: 24 gó­los: Dunai II. (Ü. Dózsa), 21: Al­bert (Ferencváros), 15: Varsányi (Győr), 14: Bene (Ü. Dózsa), 13: Puskás (Vasas), Szurgent (Diós­győr), 12: Farkas (Vasas), Stolz (Győr), 11: Takács (MTK), Szőke és Varga Z. (Ferencváros), 10: Fa­zekas (Ü. Dózsa). 1. Ferencváros 22 28 2 — 62:13 42 2. Ü. Dózsa 23 14 4 4 62:23 32 3. Vasas 22 13 4 5 50:24 30 4. Győr 22 11 7 4 52:26 29 5. Diósgyőr 22 9 5 8 39:37 23 6. Tatabánya 22 6 8 8 29:28 20 7. Pécs 21 7 6 8 23:24 20 8. Csepel 22 5 10 7 23:33 20 9. Szeged 22 7 6 9 25:47 20 10. Bp. Honvéd 22 7 5 10 36:40 19 11. MTK 22 5 8 9 28:30 18 12. Salgótarján 22 7 4 11 27:42 18 13. Dunaújváros 22 6 6 10 24:40 18 14. Komló 21 6 4 11 27:47 16 15. Szombathely 22 6 2 14 27:5l 14 16. Eger 22 3 5 14 24:53 11 Két 13+1-es Az e heti totófordulóban ketten értek el 13+1 találatot, s össznyereményként 560 748 forintot kapnak. A 82 darab 12 találatom szelvény gazdája 4 066, az 1316 darab 11-es-é 254, és a 10 773 darab tíztalá- latosé 46 forintot kap. A telitalálatos szelvény a következő: 2, x, 1, 1, 1, x, 2, x, x, 1, 1, 1, 2, 1. RAJT i '’.SC’+ÜSHiÄi A lágymányosi Du na-szakaszon szombat délután 3500, vasárnap délelőtt 4 ezer néző volt k'váncsi az Igen érdekes, változatos, helyenként igen izgalmas nemzetközi motorcsónakversenyre. A néha komoly hullámokat vető Dunán sok motorhiba fordult elő, sőt bukásnak és hajóelsüllyedésnek is tanúi voltak a szurkolók. Képünkön épp’ a sporthajók rajtolnak (Gábor Sándor felv.)