Pest Megyei Hírlap, 1967. június (11. évfolyam, 127-152. szám)

1967-06-27 / 149. szám

« MU o G-TJ-K aicrlt f/firlííD 1967. JÜNIUS 27., KEDD Vecsési szerencse Törökbálinton A megyei labdarúgó bajnok­ság tavaszi utolsóelőtti forduló­ja nyári kánikulában zajlott és ez természetesen befolyásolta a küzdelmeket. A listavezető Ve- csés gólnélküli döntetlent ért el Törökbálinton, s a gólzáporral diadalmaskodó Nagykőrös előtt 5 ponttal vezet. Pécel biztosan nyert a Csepel Autó ellen, s a vasárnapot három vendéggyő­zelem tarkította. Törökbálint—Vecsés 0:0. Török­bálint, 600 néző. V.: Kelemen. Ki­tűnő bíráskodás mellett, a hazaiak nagy fölényben voltak, s csupán a szerencse mentette meg az éllo­vast a góltól. A 20. percben például Gelmer II már csak Bogárral állt ezemben, de a kapufát találta el. A visszapattanó labdát ismét rálőt­te, de Bogár mentett. Szünet után a vendégek hét emberrel védekez­tek. A 85. percben Tóth a felső lé­cet találta el, majd a lepattanó labdát Dobos ugyancsak a kapufá­ra fejelte. Törökbálint döntő fö­lényben volt, az eredmény a ven­dégek számára hízelgő. Jó: Pénzes I, Orbán, Gelmár II, Dobos, ill. Bogár, Kalmár, Sárosi. Szentkúti Ferenc Érd—Budaörs 3:1 (1:1). Érd, 400 néző. V.: Endes P. A hazaiak már a 2. percben megszereték a veze­tést, tíz perc múlva egyenlített Eudaőrs. Szünet után élénkült a játék, s a helyzeteit jobban kihasz­náló hazai csapat nyert. G.: Szabó, Vitkó, Glatz, ül., Tóth. Jó: Balogh, Bilik, Kapuvári, Vitkó, ill., Tóth, Árendás. Neményi Béla Pécel—Csepel Autó 3:0 (1:0). Pé­pei, 500 néző. V.: Tabányi. Két technikás csapat változatos, jóira- inú mérkőzése folyt a rossz tala­jú pályán. A kapuk többször fo­rogtak veszélyben, de a védelmek jól zártak. Pécel ügyes taktikával egyes időszakokban átengedte a kezdeményezést, s azután hat em­berrel támadott. A 3. percben ju­tott vezetéshez az 50. percben sza­badrúgásból növelte előnyét. A 85. percben Kalmár lövését a kapus csak kiütni tudta, pont a befutó péceli játékos elé. G.: Hevesi, Csó­ka, Moldván. Jó: Móczár, Kovács, Fodor, Hevesi, ill., Fodor, Gremen, Rátkai. Nagykőrösi Kinizsi—Kartal 7:0 (1:0). Nagykőrös, 700 néző. V.: Lei- lei. A lelkesen és nagy akarással játszó vendégek az első felidőben jól tartották magukat, két lesgólt értek el. A 20. percben Decsi rosz- szul lőtt ll-esét, a kartali kapus kivédte. A 30. percben Söregit utánrugás miatt kiállította a bíró. A megfogyatkozott vendégek el­len, sok kimaradt helyzet után, az első gólt a 35. percben szerezte a Kinizsi, szünet után pedig magá- ratalálva, tetszés szerint érte el góljait. G.: Csikós H (2), Decsi (2), Kecskés, Józsa, Bereczki (öngól). Jó: Baranyai, Pécsi, Decsi, Józsa, ill., Moór, Bereczki, Gódor, Szalai. Pécsi Sándor Üllő—Dunaharaszti 4:2 (3:1). Ül­lő, 300 néző. V.: Petró. A 8. perc­ben szerzett hazai vezetést egy perccel később egyenlítenék a vendégek, majd az üllői fölény gólokban is érvényesült. Szünet után unő kényelmesen játszott, feljött a DMTK, s majdnem ki­egyenlített. A hajrá ismét a ha­zaiaké volt, s a 85. percben be­biztosították győzelmüket. Ugyan­ekkor feleselés miatt kiállították a dunaharaszti Kőszegit. G.: Burza (2, egyet 11-esből), Viczkó (11-es bői), Gál, ül. Bajeseff, Bálint. Jó: Boda, Tóth, Viczkó, Burza, ül., Bogdán II, Bajeseff. Varga János Szigetújfalu — Abony 2:1 (0:1). Abony, 200 néző. V.: Bagi—Tóth. A helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat megérdemelten nyert.. G.: Kovács, Juhász, ül., Vigh. Jó: Juhász .a mezőny leg­jobbja), Kovács, Vígh, Ül., Mol­nár. sssssssssss/sss/ssssssssssssss/s< \ • $ ' $ J) 'H V; / y- ^ fPb Cegléd kitűnően hajrázott CVSE-Jászberény 5:1 (3:0) W Monor—Biksza V.: Lamber. SE 3:2. Örkény. Váci Vasutas—Bem SE irt). Ceg­léd. V.: Szárádi. 1. Ve esés 14 11 3 _ 2 4: 2 2. Nagykőrös 14 8 4 2 34:11 3. T.-bálint 14 7 4 3 25:17 4. Váci VSE 14 7 4 3 18:14 5. Pécel 14 6 5 3 22:13 6. Érd 14 6 5 3 22:18 7. Cs. Autó 14 7 3 4 17:14 8. Üllő 12 7 2 5 21:12 9. Monor 14 4 5 5 22:22 10. Szigetújf. 14 6 1 7 17:24 11. Abony 14 4 3 7 18:25 12. Bem SE 14 3 4 7 16:27 13. Budaörs 14 3 3 8 12:23 14. DMTK 14 4 — 10 19:24 15. Biksza SE 14 3 2 9 14:32 16. Kartal 14 1 2 11 7:30 $ $ > V*. > • ■ 1 . w\, $ — ^ Nagykőrös után Sportcsarnokban Az elmúlt héten az FTC, valamint a lengyel Poznan birkózói vendégszerepeitek Nagykőrösön. Kötöttfogásban: Poznani válogatott—FTC 4.5:3.5. A lengyelek ugyan­ilyen arányban nyertek a he­lyiek ellen is. Szabadfogás FTC—Nagykőrösi Kinizsi 6:2. A lengyel birkózók is rajt­hoz álltak a Sportcsarnokban a Szalai Imre emlékverse­nyen, amelyet szoros küzde­lemben az FTC nyert, s ezzel végleg elnyerte 3 vándordí­ját. Szabadfogásban, a légsú- lyúak mezőnyében a ceglédi Ócsai harmadik lett. A Kinizsi Húsos országos szabadfogású serdülő verse­nyén 52 fiatal lépett szőnyeg­re. A nagykőrösi Dér első lett súlycsoportjában. SZENZÁCIÓ ESZAKKOZEPEN Aszód legyőzte az éllovast, Gödöllő a tavaszi első lett. Ezzel A labdarúgó NB III Észak­közép csoport­jának nagy szenzációja az Aszódi Vasas idegenben ki­vívott győzelme az ÉRDÉRT fe- az ugyancsak diadal­maskodó gödöllőieknek kaparta ki a gesztenyét. Gödöllő 22 ponttal lett tavaszi első, a 20 pontos ÉR­DÉRT és a 19 pontos Volán SC előtt. Bag is győzelemmel zárta a tavaszt. Duna menti csapataink idegenben szerepeltek. Mindegyik alulmaradt, a Váci SE 4:Q-ra ka­pott ki a K. Lombiktól. Északközép csoport Aszódi Vasas—ÉRDÉRT 2:1 (1:1) Népfürdő utca, 500 néző. V: Ma- Öarasi. Aszod: Karlovics — Stefkó, Hasznosi, Katonás, Ondrik, Fü- cér, Tukora, Kovács, Mudri, Tru- csi, Dallos. Aszód már a 2. percben meg­szerezte a vezetést: Stéfkó átadá­sát Kovács értékesítette. A 12. percben Gregor szabadrúgásából egyenlítettek a hazaiak. Szünet után az igen jól felkészült Aszód irányította a játékot. A 60. perc­ben ritkán látott parádés ossz já­ték, Mudri, Truzsi, Tukora adoga­tás után Tukora kapáslövése ved- hetetlenül vágódott a hálóba. A 80. percben egy összecsapásnál Kato­nást s az egyik helybeli labdarú­gót kiállították. Az eredmény mi­att a hazai játékosok elvesztették fejüket, a 88. percben Friedrichet küldte le a bíró utánrugás miatt. G: Kovács, Tukora. Valamennyi aszódi játékos dicséretet érdemel. Gödöllői Vasas—Volán SC 1:0 (1:0) Gödöllő, 1500 néző. V: Pócsi. G: Vasas: Dudás — Horváth, Pintér, Nagy K., Szabó S., Kassai, Papp, Füzesi, Göncz, Kaiser, Mé­száros, Sok fővárosi szurkoló kísérte el csapatát. A technikás vendégek szépen szőtték támadásaikat. Fölé­nyük ellenére mégis Gödöüő szerzett gólt a 18. percben. Szünet után is a Volán SC támadott, a 47. percben a felső lécet találták el. A 65. percben Dudás nagy tapsot kapott újabb nagyszerű vé­déséért. Ekkor már a hazaiak is veszélyeztettek. A 72. percben Sző­lőéi kapufára lőtte a vendégek ll-esét. örömében felkiáltott Kai ser (Jaj, nem ment be!) s ezért a bíró közvetett szabadrúgást ítélt a 16-os vonalánál. A nézőté­ren parázs hangulat támadt, töb­ben berohantak a pályára, állt a játék, a rendézők hamar rendet teremtettek. Hosszabbítás miatt 93 percig tartott a mérkőzés. S bár a Volán támadott többet — a szögletarány 12:4 volt a javukra — a szeren­csés gól után a Vasas-védelem Dudással az élen mindent hárí­tott. G: Kaiser. Jó: Dudás (a mezőny legjobbja), Horváth, Pintér, Nagy K., Kaiser, Mészáros, ül. Tóth, Bodrogi, Szőlősi, Tatár. Csiba József Bag—Pásztó 1:0 (1:0) Bag, 500 néző. V: Leblancz. B. TSZ SK: Karácsondi — Pá­lya, Nagy II, Katona II, Deme I. Katona I, Deme II, Kékesi, Var- *a, Aszódi, Nagy L Az első félidőben a helyzetek ^lapján megérdemelten vezetett a laza! csapat. Szünet után emel­kedett a színvonal, a csatárok gyakran veszélyeztettek, de a ka­pusok mindkét oldalon jól mű­ködtek. A 70. percben Bag máso­dik gólját a bíró először megadta, majd a partjelző beintésére visz- szavonta. A vendégek túl kemény belemenései miatt több szabályta­lanság tarkította a játékot. A bíró, aki gyakran felülbírálta partjel­zőit, több hibát vétett. G: Kékesi. Jő: Karácsondi (a mezőny legjobbja). Nagy II, De­me I, Kékesi. Pécsi-Pulii Sándor Dunamenti csoport Magyar Kábel—Pilisi Bányász 2:1 (0:1) Hengermalom utca. V: Szalontaí. P. Bányász: Mariok — Kerék, Schuck, Szauter, Stiffter, Krupp, Mannhertz, Hegyeshalmi, Bartl, Peiler, Probst. Korszerű pályán, alig 50 néző előtt a 10. percben a Bányász ju­tott vezetéshez, s tovább növelhet­te volna előnyét, de Hegyeshalmi és Mannhertz Jó helyzetben hibá­zott. A 77. percben Völgyesl lövé­se Schuck fején Irányt változtatva jutott a Bányász kapujába. A 88. percben Kereket kiállította a bíró, majd a Bányász két kihagyott gólszerzést alkalma után az utol­só percben Takács megszerezte a hazaiaknak a győzelmet. Probstnak a 20. percben kiűjult a sérülése, s ezután csak sánti- kált. G: Hegyeshalmi. Jő: Krupp (a mezőny legjobbja), Stiffter, He­gyeshalmi. Kovács Tibor A BVSC az élen A labdarúgó NB I B-ben az el­ső helyért folytatott Izgalmas ver­senyfutás a BVSC győzelmével ért véget. A fővárosi vasutascsapat, miután szombaton legyőzte az el­ső hely egyik várományosát, a Ganz-MAVAG-ot és vasárnap a heteken át vezetett Pécsi Bányász vereséget szenvedett, egy pont előnyt biztosított az őszi idényre. A BVSC mögött azonban nagy a tömörülés, négy csapatnak van 21, egynek 20, kettőnek pedig 19 pont­ja. Az első és a nyolcadik helye­zett között mindössze 3 pont a különbség. A tabella másik felén az Autóbusz és a Debrecen lesza­kadt a mezőnytől. Strandoló szurkolók A vízüabda OB I hetedik fordu­lójának ötödik mérkőzését vasár­nap játszották. A margitszigeti Sportuszodában mintegy ezer né­ző — ületve strandoló volt kíván­csi a találkozóra. Csepel Autó—BVSC 7:5 (2:1, 0:0, 2:2, 3:2) Cs. Autó: Hohl — Kiss L, Kiss A. — Kusztos dr. — Szalay, Ruso- rán II, Regős. Csere: Gera. A BVSC akciógólból megszerez­te a vezetést, ezután rákapcsolt a könnyedén kezdő Autó, s kiegyen­lített találkozó folyt. 6:5-ös autó­gyári vezetésnél Hohl kivédte Gye- rő II 4 méteresét. Ez sorsdöntő volt a végeredmény alakulása szempontjából. G: Rusorán n (4), Gera (2, mindkettőt 4 méteresből), Kiss A. 1. U. Dózsa 2. Bp. Honvéd 3. FTC 4. OSC 5. Cs. Autó 6. Szolnok 7. Bp. Spart. 8. Eger 9. BVSC >0. V. Izzó 7 ------- 32:22 14 5 1 1 36:26 11 1 31:22 11 2 39:32 9 2 37:32 9 4 36:35 5 4 27:28 5 5 26:36 3 5 24:36 3 7 14:33 — Kuba labdarúgó olimpiai váloga­tottja 3:2-es ö-sszgólaránnyal kiver- e a további küzdelemből Kanada együttesét, Az első mérkőzés 1:1 volt, a másodikon 2:l-re győztek a kubaiak. A legközelebbi selejte­zőbeli ellenfelük San Salvador lesz. Két utánpótlás helyezés Az atlétikai országos után­pótlás bajnokságon két helye­zést szereztek a Pest megyei­ek. Férfi magasugrásban a váci Pataki 183 centivel má­sodik lett, gerelyhajításban pedig Varga (GEAC) 60.34 méteres dobásával ötödik. . II S sssss/sssssssss/sss/ssss/sssssssssssssssS' Sokgólos finálé A labdarúgó NB I tavaszi utolsó fordulója gazdag góltermést ho­zott. Elsősorban az FTC, valamint az Újpesti Dózsa csatárai tettek ki magukért, a lila-fehérek ezzel feljöttek a második helyre. A Va­sas izgalmas végküzdelemben vív­ta ki az egyik pontot Tatabányán. Ferencváros—Szeged 5:0 (4:0). Népstadion. 15 000 néző. Üjpesti Dó­zsa—Bp. Honvéd 5:1 (1:0) Megyeri út, 8000 néző. Salgótarján—Pécs 4:1 (1:0). Salgótarján, 4000 néző. Dunaújváros—Eged 3:0 (0:0). Duna­újváros, 6000 néző. Tatabánya— Vasas 1:1 (1:0). Tatabánya, 10 000 néző. Komló—Szombathely 3:0 (1:0). Komló, 3500 néző. Tavaszi végeredmény 1. Ferencváros 15 14 1 — 40: 9 29 2. U. Dózsa 15 10 2 3 42:14 22 3. Győri ETO 15 8 5 2 42:15 21 4. Vasas 15 9 3 3 25:16 21 5. Diósgyőr 15 6 4 5 23:26 16 6. Szeged 15 5 6 4 17:26 16 7. Bp. Honvéd 15 5 4 6 21:24 14 8. Tatabánya 15 3 7 5 20:22 13 9. Dunaújváros 15 4 5 6 16:23 13 10. Komló 15 5 3 7 22:35 13 11. Pécsi D. 15 3 6 6 13:18 12 12. Salgótarján 15 5 2 8 21:30 12 13. MTK 15 2 7 6 17:22 11 14. Szombathely 15 4 2 9 18:32 10 15. Csepel SC 13 2 6 7 11:24 10 16. Egri Dózsa 15 1 5 9 12:24 7 Cegléd, 1200 néző. V: Ka­sza. CVSE: Hamza — Cseh, Oláh, Vágó, Tóth, Halmi, Csurgai, Kökény, Csontos, Liptai, Papadimitri- ,usz. A tavaszi idény első két­harmadában gyengélkedő ceg­lédiek abban bíztak, hogy utolsó három mérkőzésüket otthon vívják, s ez elősegíti majd felzárkózásukat. Nos, valóban így történt. Szinte megtáltosodott a Pest megyei csapat, a három találkozót nagy fölénnyel nyerte, ezt bi­zonyítja a kitűnő 14:2-es gól­arány is. A finálén a harmadik he­lyezett Jászberényt fektették kétvállra. Az első húsz perc kiegyenlített játékot hozott, Jászberény igen technikás együttes benyomását keltette. Ezután öt perc alatt két hazai gól következett, majd nem sokkal később a harmadik is bent táncolt az ellenfél háló­jában. Csupán 4:0 után szépí­tett a Lehel. Cegléd Kökény vezérletével kitűnően játszott. G: Csurgai (3), Liptai, Kö­kény. Jó: Kökény (a mezőny Németh Miklós gerelyvető csúcsa A Poznanban rendezett Ku- socinski nemzetközi atlétikai versenyen a férfi gerelyvetés­ben nagyszerű magyar siker született. A fiatal magyar at­léta, Németh Miklós szerezte meg az első helyet 87.20 m-es országos csúcseredménnyel. Németh Miklós 1.82 méterrel szárnyalta túl az olimpiai ezüstérmes Kulcsár Gergely 1966. július 11-én felállított országos rekordját. Németh olyan nagyágyúkat utasított maga mögé, mint Stolle (NDK), Sidlo és Nikiciuk (mindkettő lengyel). legjobbja), Cseh, Halmi, Csur­gai. A ceglédi gárda e héten két levezető edzést tart, majd rö­vid pihenő következik. Július 9-től a Vasutas Kupa küzdel­meiben vesznek részt a nyári bajnoki szünetben. Tavaszi végeredmény 1. SZMTE 15 10 3 2 29:11 23 2. SZVSE 14 8 7 — 30:19 23 3. Budai Sp. 15 8 3 4 23:13 19 4. KISTE XT 15 6 5 4 21:14 17 5. Jászberény 15 6 5 4 25:21 17 6. Kecskemét 15 6 4 5 15:13 lß 7. Sz. MÁV 15 4 7 4 24:15 15 8. Cegléd 15 5 3 7 24:1$ 13 9. B.-csaba 15 5 3 7 16:18 13 10. Pénzügyőr 15 6 1 8 23:28 13 11. K.-félegyháza 15 5 3 7 17:24 13 12. MGM Debr. 14 4 5 6 15:22 13 13. Goldberger 15 4 4 7 22:31 12 14. Martfű 15 4 3 8 16:22 11 15. Gyula 15 5 1 9 18:31 11 16. Mk.-háza 15 5 1 9 10:27 11 A Keleti csoport további eredményei: Mezökovácshá­za—K. Goldberger 1:2, Kis­kunfélegyháza—Szolnoki MTE 1:1, Szolnoki MÁV—Pénz­ügyőr 2:3, Budai Spartacus— Kecskeméti TE 4:0, KIS- TEXT—Szegedi VSE 1:1, Gyu­la—Martfű 3:0, MGM Debre­cen—Békéscsaba 1:0. A Fehér úti pályán 300 nézS előtt került sor a Lengyelország—Ma­gyarország válogatott gyeplabda- mérkőzésre. A lengyelek jubileu­mi, 100. országok közötti mérkőzé­sükön megérdemelt, minimális, arányú l:0-ás győzelmet arattak. ÖTTUSANYITÁNY Vasárnap délelőtt rekkenő hőségben került sor a Honvéd SE Hidász utcai lovardájában a nemzetközi öttusaverseny első számára a tereplova glás­AAOZAIK A magya r női röplabda-váloga­tott befejezte mexikói vendégsze­replését. 13 mérkőzést Játszottak Mexico Cityben és más városok­ban, Mexikó válogatottja és tarto­mányi válogatottak ellen. 13 alka­lommal győztesen hagyták el a magyar sportolók a pályát és mindössze egy vereséget szenved­tek. ★ Párizsban a Szovjetunió—Fran­ciaország válogatott atlétikai via­dal a szovjet egüttes 110:102 ará­nyú győzelmével végződött. ★ Az amerikai Mark Spitz a 400 méteres gyors úszásban 4:10.6 perc­re javította a világrekordot. A ré­gi világcsúcsot 1966. augusztus 25 óta Frank Wiegand (NDK) tartot­ta, 4:11,1 perccel. „TOTÓ-KUPA" AJÁNDÉKSORSOLÁS A júliusi totószelvények hátoldalára betűs bélyegeket nyomtattak, amelyekből a „Totó Kupa” szót lehet össze­állítani. Aki ezeket a bélyege­ket a szelvényekről levágja és levelezőlapra ragasztva Sport- fogadási és Lottó Igazgatóság Budapest 62. pf. 270 címre be­küldi, értékes tárgynyeremé­nyeket — többek között teljes szobaberendezést — nyerhet ra. Meglehetősen nehéz, sok éles kanyarral teletűzdelt pá­lyát jelöltek ki 20 akadállyal. A szintidő 2 perc volt, a táv kb 750 méter. 1. Hintze (NKD) 1:45 perc, 1100 pont, 2. Török F. dr. Bp. Honvéd I) 1:46, 1100 pont, 3. Varga (Ü. Dózsa) 1:48,1, 1100 pont. A magyar bajnok Bal- ezó 14. lett s 20 pontos előnyt szerzett az angol Fox-szal szemben. a totón A totó 25. játékhetében 11 pályá­zó ért el 13+1 találatot, egyenként 72 382 forint nyereménnyel. 13-as 12 akadt, a szelvényekre egyenként 32 884 forint jut. A 12-esekre 1521, a ll-esekre 70, a 10-esekre 17 forin­tot fizetnek. Totóeredmények: x, 1, 1, 1, 2, 1, 1, 1, x, x 1, 2, 1, 1. PEST MEGYEI HÍRLAP a Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: SUHA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest, VIII., Somogyi Béla u. 6. II. em Kiadóhivatal: Budapest, Vili., Blaha Lujza tér 3, Egész nap hívható központi telefon; 343—100, 142—«I Gépíró szoba 10 órától 18 óráig 140—449 18 órától 21 óráig 140—447 Titkárság: 131—248. Egyéb számok: 141—462, 141— 25* Előállítja: Szikra Lapnyomda Budapest. Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető bármely postahivatalnál, a kézbesítőknél, a Posta hírlapüzle­teiben és a Posta Központi Hírlap Irodái ál (Bp. V., József nádor tér I. sz.) Előfizetési díj l hónapra 12 forint. Az Érd és Vidéke Körzeti FMSz. Azon­nali belépéssel szak­képzett textilboltve­zetőt keres a sós­kúti textilboltjába. Erkölcsi működési bizonyítvány szüksé­ges. Fizetés a gya­korlati időtől füg­gően. Jelentkezés a központi irodában. Érd, Lenin út 45. 8 órától 16 óráig. Bőripari Vállalat 3. sz. gyára (volt Üjpesti Bőrgyár) FELVÉTELRE KERES műszakvezető gépészeket telepvezetői vizsgával, továbbá fér*i és női segédmunkásokat. Jelentkezés a gyár munkaügyi osztályán. Bpest., IV.. Vád út 40. Vállalatunk alkalma­zott matematikusi munkakörbe lehető­leg Iparvállalati gya­korlattal rendelkező matematikust keres. Jelentkezéseket Ipari Műszergyár (Iklad) személyzeti osztályá­ra kérjük megkülde­ni. Szentendrei Beton- árugyár azonnali be­lépésre felvesz, férfi segédmunkásokat, be- tonelemgyártó mun kakörbe. Üzemi ét­kezés és munkásszál­lás van. Felvétel sze­mélyes jelentkezés esetén. Szentendre, i Dózsa Gy. út 34. szám alatt a Munkaügyi Osztályon. . _______ K őműveseket, ácso­kat kubikosokat, kő­művesek mellé férfi segédmunkásokat azonnal felvesz a Fa­vorit Építőipari szö­vetkezet (Bp.. XI.. Sopron út 149.) Mun­kahelyi pótlékot, me­leg étkezést. mun­kásszállást biztosí­tunk. Megközelíthe­tő a Fehérvári úton ax Albertfalva kité­rőig. Jelentkezés a 9zöv. munkaügyi osz­tályán Négyszemélyes sikló motorcsónak, ' Buday- farmotorral eladó. Ha- lágyik, Verőce, Árpád u. 63,______________ Jó állapotban levő 250-es Csepel eladó. Kismotort beszámí­tok. Vác. Haraszti Ernő utca 3. (Varga.) Kiemelt budapesti ál­landó munkára. Jó kereseti lehetőséggel kőműveseket, ácso­kat, kubikusokat, férfi segédmunkáso­kat felveszünk. Szál­lást. étkezést, külön­élést biztosítunk. Ugyanezen szakmák­ban Ipari tanuló fel­vétel Is. Jelentkezés: „Április 4" Ktsz. Mun­kaügyi Osztály. Buda­pest, Vili.. Auróra u. 33. Esztergályos, marós és mezőgazdasági gépszerelő szakmun­kásokat Jó órabérrel azonnal felveszünk. Állami Mezőgazdasá­gi Gépjavító Állo­más ÉRD. A nagy vasútállomásnál. A Bábolnai Állami Gazdaság felvételre keres erdőmérnökö­ket, erdésztechniku­sokat. Jelentkezés július 1-ig levélben a gazdaság címére: Bá­bolnai A. G. Bábol­na. Méhek eladók nagy- keretes kaptárakban 13 Rakodó. Cegléd, Felszegi u. 12. Biró János. Beköltözhető Ingatla­nok a gyáli kiren­deltség területén. Gyál: l szoba, konyha, speiz, 300 n.-öl gyü­mölcsössel. Ara: 75 000,— Ft. 1 szoba, konyha, 150 n.-öl telekkel. Ara: 65 000,— Ft. 1 szoba, konyha, speiz, nyárikonyha, 300 n.-öl gyümölcsös telekkel. Ara: 110 000,— Ft. 2 szoba, konyha, nyá­rikonyha, istálló, 400 n.-öl telekkel. Ara: 75 000,— Ft. 300 n.-öl telek. Ara: 27 000,— Ft. 255 n.-öl bekerített te­lek. Ara: 40 000,— Ft. Érdeklődni lehet: PIK. Gyál, Iglói u. 24. SZ. Főtengely köszörülést minden méretben, hengerfúrást. csap­ágyazást rövid ha­táridőre vállalok, vi­dékre utánvéttel. Atkári, Cegléd. Kö­rösi út 20. Telefon: 452. ____________________ K ülönbejártú búto­rozott szoba kiadó vállalat részére. Kecs­kemét, Kölcsey utca 13. sz. Jó állapotban levő üzemképes öt szemé­lyes BMW személy- gépkocsi eladó. Nagy­kőrös, VI. kér. Kálvin tér 3. Piac mellett. Szobafestőket, taka­rítónőket. ablaktisz­títókat és segédmun­kásokat felveszünk. Jelentkezés: Athe­naeum Nyomda Mun­kaügyi osztály. VII.. Osvát u. 8. Elveszett Nagykőrö­sön m. járás. Han­gács dűlő 39'a. szám alól kettő db. három hónapos süldőmalac, a becsületes megtaláló illő jutalom ellenében a fenti c*men adja le. Eladó Nagykőrös. Dalmadl Győző u. 6 sz. ház, beköltözhető. Egyedülálló nyugdí­jas asszony Nagykő­rösön keres bútoroz­va. vagy üresen egy szobát. Pontos fizető. Cím: Cegléd, Kender­föld 39. ________• E lcserélném Bpest., VIII., Kállai Éva u. 3. II. 19. alatti főbérleti kétszobás, konyhás, fürdőszobás lakáso­mat ceglédi piachoz közel kisebb házra, gyümölcsöskerttel. Vá­laszokat levélben vagy személyesen Kovács Imréné. Wartburg 0 km-es fe­hér eladó. Kissné, Cegléd, Déli út 66.“ BEKÖLTÖZHETŐ 3 szoba komfortos ker­tes családi házam, előnyös fizetési felté­telekkel eladó. Da- bas, Kancsár Ferenc, Hunyadi 15.___________ E ladó, új típusú 175- ös Czetka motorke­rékpár. Cegléd, Ka­zinczy u. 25.______' I gényesnek szép há­lószobabútor eladó. Cegléd, Kép u. 12. A Nagykőrösi Kon­zervgyár gyakorlattal és szakvizsgával ren­delkező építőipari normást keres azon­nali felvételre. Jelent­kezni lehet a Nagykő­rösi Konzervgyár személyzeti osztályán, írásban vagy szemé­lyesem ________________ E ladó tanya Nagy­kőrös, II. járás, Bán- tösi Bánom dűlő 15. Kásáék. (Üzletnek is megfelel.)____________ E ladó tanya szoba4 konyha, kamra mel­lékhelyiségekkel, 800 négyszögöl szántó és szőlővel. Nagykőrös, III. járás. Zsíroshegy 17._________________ Eladó tanya 1200 négyszögöl telekkel. Nagykőrös, IV. járás, Nyársapát dűlő, 151/a. Értekezni a helyszí­nem ___________________ G yermekgondozást és német nyelv tanítást vállalok. Nagykőrös, Rákóczi u. 52._______ E ladó jó lakóépület 690 négyszögöl telek­kel, Nagykőrös. IV. járás. Bokros dűlő 6. II. telephez 15 perc. Felvételre keresünk szövőátképzős mun­kakörbe 16 évet be­töltött fiatalokat. Al­bérleti lakáslehetősé­get biztosítunk. Je­lentkezés kizárólag csak levélben. Hazai Pamutszövőgyár IV., Baross u. 99. Víz-, gáz-, fűtésszere­lőket. festő, lakatos, asztalos, tetőfedő és bádogos szakmunká­sokat és segédmun­kásokat azonnal fel­vesz a Favorit Építő­ipari Ktsz. (Bp. XL Sopron út 149.) Je­lentkezés a szöv, munkaügyi osztá­lyán. Megközelíthető a Fehérvári úton az Albertfalva kitérőig, vidékieknek mun­kásszállást biztosí­tunk Fekete PANNÓNIA oldalkorsls motorke­rékpár eladó. Cím: Szikla! Márton. Al- bertirsa. Hősök útja 9.